Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26701) Gordiann válasza Gubek-Einste (#26698) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát sajnos akkor :(
De köszönöm a segítséget azért!
VeryByte: ez a Connectify jó lehet, bár elég drága sajnos. De lehetséges hogy megpróbálom. Köszi

(#26702) Dakhara válasza mezis (#26684) üzenetére


Dakhara
újonc

Hali!

Próbálkoztam, de nem jött össze. Nálam kicsit mások az ip-k, mint amit linkeltél, de ahhoz hasonlóan próbáltam beállítani. A zyxel lan ipje: 192.168.1.1 a dhcp start ipje: 192.168.1.64 és nincs '-ig' rész csak, hogy hány darab átjárót nyithat. Ez alapján beállítottam az asus lan ipját: 192.168.1.63-ra és off a dhcp, de nem lett net. Ha módosítottam a zyxel dhcp ip-jét egyátalán nem volt net. Ha a lan ip-t módosítottam nem tudtam belépni a menüjébe. (A zyxel menüjébe csak úgy lehet belépni, ha a windowsba a hálozati kapcsolatnál az ip automatikusról erre az ip-re állítom: 192.168.1.2, de akkor meg net nincs). A sok állítgatással el is ment minden, de a netet sikerült visszahozni, de tv most nincs :D Mit kéne máshogy csinálni?

(#26703) Dakhara


Dakhara
újonc

A tv probléma megoldódott, az most már van.

(#26704) MaCS_70 válasza Jedster (#26665) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

No, végigmentem a listádon, és elvben minden stimmel:

- IPv6 inaktív,
- az IPv4-ben NetBIOS feltétel nélkül engedélyezve
- Felderítés és megkeresés a hálózaton engedélyezve (Kapcsolati réteg topológiafelderítési válaszadója)

Mindennek ellenére a Hálózat ablakban a saját gépbe nem tudok belépni (\\#név# nem érhető el.Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy van-e hozzáférési joga. A megadott hálózati szolgáltatónév érvénytelen.)

És a NAS-okat sem érem el \\IP-cím alapján, holott a kapcsolat él velük, pingelhetőek és az adminfelületük is megjelenik a Chrome-ban (és minden böngészőben).

Rendszergazda vagyok a saját gépemen, és futtattam egy sfc /scannow-t is.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26705) slashing válasza MaCS_70 (#26704) üzenetére


slashing
senior tag

szerintem jogosultság kezelés a gond... a Nas-on nézz küröl hogy lehet-e kiosztani felhasználónak engedélyeket/jelszót stb.. ha lehet akkor csinálj egy felhasználót aztán a wines gépen vezérlőpult/hitelesítő adatok kezelője

(#26706) MaCS_70 válasza slashing (#26705) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A NAS-okat minden más gép látja, nem ott van a gond. Valami a PC-mmel nem stimmel, és kísértetiesen egybe cseng az, hogy nem látja a NAS-ok fájlterületét, azzal, hogy nem látja saját magát mint hálózati gépet.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26707) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Adott egy TP-link TL-WR841N router, amire csatlakozok én és uncsi tesom laptoppal. Az én gépemen Windows 8.1 prof 64bit az övén windows 7 prof 64bit rendszer fut.

Azt szeretném elérni, hogy ha én megosztok egy mappát benne adatokkal akkor lássa ő is.

A megosztás nálam kész. A mappát felcsatoltam neki hálózati meghajtóként, hogy ne kelljen keresgélnie folyton. Csak a gond itt már előjön, hogy nem is látja a gépemet, pedig egy WIFI hálózaton vagyunk. Beállítottam fix IP-ek, hogy hátha azzal, de azzal sem.

A kérdésem, hogy még mit kellene beállítanom? A gépeket berakni OTTHON munkacsoportba vagy valami másba? :R :R

Szerkesztve:
Ha létrehozom a gépemen az otthoni csoport-ot és aztán a másik gépen szeretnék csatlakozni hozzá, azt a lehetőséget, hogy csatlakozás sajna nem dobja föl, csak hogy új otthoni csoport létrehozása. :F

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#26708) Jedster válasza MaCS_70 (#26704) üzenetére


Jedster
tag

Most mondjam azt, hogy XP-n én is találkoztam a jelenséggel, és amikor újratelepítettem, megszűnt?

Nem tudom pontosan mi okozza. Szerintem valami bug az SMB-ben. Az XP-ben a jogosultságokkal is meggyűlt már a bajom, amikor nem ismerte fel a beállított felhasználót hálózatról. Nem tudom, hogy lehetne megoldani. Talán részleges újratelepítés, esetleg rendszer upgrade.

(#26709) MaCS_70 válasza Jedster (#26708) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Valami ilyesmitől rettegtem én... :O

Egyelőre nem adom fel a reményt, aztán jöhet egy nap újratelepítés...

De addig hátha támad valakinek egy ötlete... :R

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26710) krealon válasza MaCS_70 (#26709) üzenetére


krealon
veterán

Utolso mentsvar Windows 7 halozati hibatkra:
netsh int ip reset c:\resetlog.txt

(#26711) MaCS_70 válasza krealon (#26710) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Köszi, remélem nem lesz már rá szükségem. Még az éjjel nekiültem, és lassan végzek az újratelepítéssel.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26712) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Lehet nem teljesen illik ide de mást nem találtam, ha lenne akkor kérnék iránymutatást..

Gigabites hálózati kártya lézeik USB-s kivitelben? Laptopról van szó, gyárilag 10/100as van benne.
USB3 porton a 100MB/S-t tudja HDD-re másoláskor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26713) mobilizmo válasza szabonagyur (#26712) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tessék választani:
Usb-lan-adapter-gigabit

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26714) szabonagyur válasza mobilizmo (#26713) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mennyire életképesek a valóságban? Illetve USB-vel szerelt gépen is mehetne a dolog?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26715) mobilizmo válasza szabonagyur (#26714) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mármint USB2-vel szerelt gépeknél?
Szerintem az USB2 elméleti adatátviteli sebességéből nem jön ki a Gigabit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26716) szabonagyur válasza mobilizmo (#26715) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen úgy gondoltam, hogy USB2-vel szerelt gépnél mi lehet a helyzet. Mondjuk ha a felét tudja az sem rossz.
Meg vettem asztali gépbe egy Tp-LINK volt a dobozban, de realtek GBE-nek felismert PCI-E kártyát, kell ezeken valamit extrába állítani, hogy nagy sebességen menjen vagy jó ahogy van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26717) bigdigit


bigdigit
addikt

Üdv!

Jobb helyet nem találtam a problémámra így ide írom.
Szóval adott egy popcorn hour A-300 amit torrentezésre is használok transmission klienssel.
Mivel ha nem vagyok otthon és feltennék valamit letöltésre no-ip.biz segítségével érem el a gépet.
A problémám ma kezdődött mert valaki kívülről elkezdett szórakozni velem.Szabadon garázdálkodik a torrentekkel..be tesz újakat vagy éppen törli az épp futót adatostól.
Mivel netről az adott címem beírásával simán le lehet érni a gépet létezik valami megoldás kérjen jelszót?

(#26718) Gubek-Einste válasza bigdigit (#26717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már alapból kellett volna teljesen a távelérést jelszavazni, nem megvárni amíg ilyesmi történik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26719) mobilizmo válasza szabonagyur (#26716) üzenetére


mobilizmo
addikt

A TP-Link-be Realtek chip van, úgyhogy ez rendben. Nem kell állítani semmit, ha az adapter és a router is GiB-es, akkor úgy fognak normál esetben működni. A Hálózati és megosztási központban ráklikkelsz a Helyi kapcsolat linkre és a feljövő ablakban ott találod az 5. értékként a kapcsolat sebességét.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26720) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Az Invitelnek van DNS szervere vagy mit javasoltok, mit állítsak be a gépen?

Fix hálózati IP-t állítottam a gépnek, és ha nem adom meg kézzel a DNS-t is, akkor nincs net rajta. :N

Jelenleg ezt találtam

DynDNS

DNS1: 216.146.35.35
DNS2: 216.146.36.36

Bejönnek az oldalak. Csak gondoltam megkérdezem, van-e valami invitel specifikusabb DNS... Vagy olyan megoldás, ami jobb lehet.

Eleve muszáj megadnom itt a TCP/IP-nél? Nem lehetne a routerre bízni?

Közben találtam egy olyat, hogy

DNS1: 62.77.203.10
DNS2: 213.163.34.66

Ezekkel jobban járnék, mint azzal, amit jelenleg használok? :F

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26721) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok.

Van nekem egy kis problémám, bízom benne, hogy tudtok segíteni.

A cégen belül ahol dolgozom van kiépítve egy internetes hálózat, ami így néz ki:
Upc internet modemből belemegy a net jel egy smc routerbe, abból pedig tovább megy egy számítógépre, egy bankterminálra és egy tp link wifi-s routerbe.
Előző héten bekötöttek hozzánk egy kamerás rendszert, amivel nyomon lehet követni a történéseket, és amit interneten keresztül is lehet kukkolni. Csakhogy én ezt úgy tudom csak elérni (interneten), ha nyitok neki egy vagy két darab portot. Ezt ma meg akartam cselekedni a fő routerbe az smc-be, de mikor beléptem, láttam a logot, hogy kb minden percben legalább kétszer vagy háromszor próbálnak különböző ip-kről különböző portokon keresztül bejutni, a router meg csak listázza, hogy blocked, stb..
Az lenne a kérdésem, hogy biztonságos-e megnyitnom max 2 db portot a routeren? Az a dilemmám, hogy ha megtalálják a két nyitott portot nem-e tudják lelopni a banki terminálon történő vásárlások adatait, pin kódjait, illetve mikor a fő pc-ről utalunk (bár van token a hitelesítéshez) annak az adatait lelopni? Vagy max csak a kamera rendszerhez férhetnének hozzá? Mivel csak arra a belső ip-re irányul a port megnyitás?
Esetleg még arra gondoltam, hogy az smc routerre bekötöm a kamera rendszert meg a tp link routert, és a tp link router után kötöm a banki terminált és a pc-t, és ezen a routeren nem lenne egy port sem megnyitva?
Ettől meg azért fosok, mert ha valaki feltöri a közelbe a wifit, bár ez a wifi rejtett és wpa2-es védelemmel van ellátva, akkor ugyan úgy hozzáférhet az adatokhoz, de ez még kisebb veszély lenne.
Tudnátok esetleg valami tanácsot adni ebben az ügyben, hogy mi lenne a helyes megoldás?
Előre is köszönöm :R

(#26722) dz1989


dz1989
senior tag

Hali mindenkinek.
Belső hálózatban szeretnék 2 gépet össze kapcsolni. Az egyiken Linux Mint van, a másikon Windows 8.1 .
Probáltam a Filezillával is de nem tudom hogy mit csinálok rosszúl.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#26723) Gubek-Einste válasza RootRulez (#26720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért állítasz be kézzel fix IP címet?
Miért nem a router-ben csinálod meg MAC cím alapján osztással?
Google/OpenDNS-t szoktunk ajánlani mint szolgáltató független szervereket, Free Fast Public DNS Servers List

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26724) Gubek-Einste válasza Feribacsi555 (#26721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ennyire tartasz az adatlopástól akkor nincsen olyan védelem amit ki ne lehetne játszani de reálisan nézve kicsi az esélye, hogy sikerülni fog.
Ha nyitsz portot a kameráknak akkor a kamerákat könnyebben el fogják tudni érni de emiatt nem lesz nagyobb kockázata az adatlopásnak, ha nagyon adatot akarnak lopni akkor úgy is meg fogják csinálni, függetlenül a kamerák nyitott portjától.
A rejtett SSID önmagában nem jelent nagyobb védelmet de a WPA2 már elég lesz, ha valaki komolyan fel akarja törni a wifi-t akkor fel is fogja de WPA2 alkalmazása mellett van ennek a legkisebb esélye.
A port scan-nek nem kell nagyobb jelentőséget tulajdonítani, próbálkoznak, hogy az ismert sebezhetőségeket ki tudják-e használni, ha normálisan be van állítva a rendszer akkor nem lehet ebből baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26725) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Most így néz ki Móricka rajzon az otthoni hálózatunk: (padláson van a switch, az alul lévő cuccok az emeleten, router osztja DHCP-vel az IP-t)

Ha át lenne úgy rendezve a dolog, hogy fentre kerülne a UPC-s modem és a switch-en keresztül menne le a routerhez, úgy működne a hálózat, routeren beállított port forward? Erről is egy skicc, hátha úgy világosabb :)

Köszönettel,
Joci

(#26726) PumpkinSeed válasza szjoci (#26725) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezzel szerintem az lenne a probléma, hogy a modem küld egy DHCP IP címet a switch fele amivel a switch nem tudna mit kezdeni. Nem véletlen van a routeren a WAN port. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26727) Gubek-Einste válasza szjoci (#26725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Működni működne de nem sok értelme lenne. Miért így akarod megcsinálni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26728) PumpkinSeed válasza Gubek-Einste (#26727) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt megkérdezhetem, hogy a switch a kapott DHCP csomagot képes átküldeni a router fele, vagy eldobná azt?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26729) Gubek-Einste válasza PumpkinSeed (#26728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindent tovább küld (ha sima unmanagment switch-ről van szó).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26730) PumpkinSeed válasza Gubek-Einste (#26729) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha több eszköz van rajta pl. az adott router, ami várja a DHCP IP-t, illetve két másik számítógép, amik ne adj isten szintén DHCP-n vár IP címet, akkor ott mindnek kiküldi ezt nem?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26731) szjoci válasza Gubek-Einste (#26727) üzenetére


szjoci
őstag

Fent van a padláson a koax elosztó is, szóval onnan van lehúzva egy koax kábel a modemnek. Ha fent lenne a padláson, egy picit nagyobb rend lenne a gép körül (nincs koax kábel, nincs modem). Persze nem sokat lendít rajta, de na :) És igen, sima mezei switch-ről van szó. Csak akkor mozgatném a dolgokat, ha tutira mondjátok hogy működik. A fenti switch médialejátszókhoz és okostévékhez szórja a netet valamint megy a stream a nasról. A routerről megy 2 asztali számítógép + a nas.

[ Szerkesztve ]

(#26732) MaCS_70 válasza szjoci (#26731) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ha wifit is használsz, a padlás nem jó hely a központi rádiós egységnek (gondolom, a router az). Ebben a frekvenciatartományban nagyon horizontális a terjedés, ha elmozdulsz a síkjából, drasztikusan romlik a térerő.
Nálam sokkal jobb egy vastag fal mögött, de szintben, mint egy emelettel feljebb, közelebb, csak két réteg deszkán át.

Baromi sokat sakkoztam a router elhelyezésével, végül egy rakás vezetékezés után a lakószinten lett messze a legjobb, még a falak ellenére is.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26733) RootRulez válasza Gubek-Einste (#26723) üzenetére


RootRulez
félisten

Telefon fájlkezelővel sűrűn lépkedek be a gépem megosztott mappáiba. És ugye attól függően mindig más a PC IP, hogy hány telefon csatlakozott már korábban a routerhez.

Meguntam hogy 100, 101, 102 között lutrizok, hogy myleik a gép IP címe. :U

Szal ha a gépen megoldható, a routerben nem turkálnék, mert a végén az se kap IP-t aminek kéne. :DDD

Köszi, akkor beállítom a 8.8.8.8-ékat. :K

═════════════════════════════════════════

(#26734) mobilizmo válasza RootRulez (#26733) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha static DHCP-vel csinálod akkor mindig ua. lesz egy-egy eszköz IP címe, csak egy bonyolultabb hálózat esetén nem fogsz belekeveredni, hogy milyen címeket osztottál már ki.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26735) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

A PS3-am wifin csatlakozik a hálózathoz, viszont csak g-s wifi van benne. A lakásomat nem szeretném összefurkálni, ezért egy repeater beszerzésén gondolkozom, amire lan kábellel könnyebben tudom a ps-t csatlakoztatni, így megoldódna a probléma a lassú hálózattal kapcsolatban.
Valami ilyesmit gondoltam,hogy rendelek ebayről: Link

Használtok ilyesmit, vannak tapasztalataitok, vagy egyáltalán működik az elméletem?

Jelenleg egy TP-link WR841 V8 szolgáltatja a netet kb 5 méterre onnan, ahova tenném a kütyüt. Egy vékony fal van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26736) krealon válasza PumpkinSeed (#26730) üzenetére


krealon
veterán

"Ha több eszköz van rajta pl. az adott router, ami várja a DHCP IP-t, illetve két másik számítógép, amik ne adj isten szintén DHCP-n vár IP címet, akkor ott mindnek kiküldi ezt nem?"

Nezz utana az alapfogalmaknak, mert a kerdesedbol latszik, hogy nem vagy tisztaban veluk.
- MAC Address (HW address)
- IP address, netmask, subnetwork
- DHCP
- Broadcast
- switch
- ISO OSI Layer 2, layer 3, layer 4

(#26737) Gubek-Einste válasza szjoci (#26731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a helyzetben nem lenne jó a közvetlenül a switch-be kötés mivel a switch-re kapcsolódó eszközök publikus IP címmel rendelkeznek majd és nem fogják elérni a router-re csatlakozóak, inkább maradjon a jelenlegi felállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26738) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#26735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Működni működni fog amit elképzeltél, kliens módnak hívják ami nekem majd kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26739) PumpkinSeed válasza krealon (#26736) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ismerem ezeket, de nem értem, ezért kértem magyarázat.

Ha jól gondolom a switch-re csatlakoztatott eszközök (pl. számítógép, router (ami a WAN portján keresztül kapcsolódik), laptop). Ezek mind megkeresik a switch-et egy-egy DHCP kéréssel. Mivel a switch nem rendelkezik forgalomirányítási technológiával, és amúgy sincs meghatározva a cél IP/MAC cím, és mivel ő maga nem tud DHCP-t osztani, és mivel a router a WAN portján keresztül nem oszt DHCP-t ezért kizárásos alapon a modem fogja ezt megkapni, ha az adott modem DHCP-n ad IP címet a klienseknek. Ekkor az összes DHCP kérést küldő számítógép a modemhez fordul, hogy ők IP címet szeretnének. Jobb esetben nem kapják meg, mivel egy IP cím csak egy eszközhöz osztható ki. Ilyenkor ha Pl. a Switch után lévő számítógép kapja meg az IP címet akkor a laptopnak és a routernek nem lesz IP címe.

Az általam elképzelt hálózat ebben az esetben így néz ki:

Szóval, nem értem, hogy a modem utáni switch-es téma hogyan működne, erre szeretnék egy magyarázatot kérni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26740) szjoci válasza Gubek-Einste (#26737) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, akkor nem bolygatom meg a rendszert. Örülök hogy működik :)
Végül lehetne menedzselni a upc-s modemet is (az a wifis, 4 portos cucc van nálunk, típusát most meg nem mondom), de ezt eddig is kihagytam mert egy esetleges szolgáltató váltás miatt nem akarok szívni a meglévő hálózattal.

[ Szerkesztve ]

(#26741) And válasza PumpkinSeed (#26739) üzenetére


And
veterán

"[..] ezért kizárásos alapon a modem fogja ezt megkapni, ha az adott modem DHCP-n ad IP címet a klienseknek."
Ez annyiban nem stimmel, hogy a DHCP (-kliensek) kérése egy broadcast kérelem, vagyis a címtartomány vagy alhálózat minden egyes résztvevője megkapja. Nincs 'kizárásos alap', és nem a 'switch-et keresik meg' a kliensek ezzel a kéréssel, hanem kiadnak egy általános kérést, amelyre a DHCP-szerver válaszol. Akár több DHCP-szerver is válaszolhat, ami nem szerencsés egy LAN-ban, de elvileg nem is akadályozza meg semmi ezt az esetet, ezért jó, ha csak egy van belőle.

(#26742) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#26738) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Koszi, akkor megcsinálom :)

https://utdetailing.hu/

(#26743) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok! Azt mondták húzzak át ide, ilyeneket itt kérdezzek

Kolléganőm ha lehajtja a laptopja fedelét, majd utána pl 10 perc múlva vissza, alvó módból bekapcsol, a webet, e-mailt látja, de a belső hálót elfelejti a gép, UTP kábel ki-be ettől megjavul a helyzet, ismét elérhető a gépe hálózaton.

Köszi!

(#26744) PumpkinSeed válasza And (#26741) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, ezt amúgy úgy értettem, hogy ő kapja meg úgy értve, hogy ő lesz az aki tud vele valamit kezdeni. Igazából teljesen igazad van, rosszul fogalmaztam. Lényegében én is ugyan erre gondoltam. Elnézést a rossz fogalmazásért.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26745) vg


vg
addikt

Nem régen vettem egy TL-WDR4300 routert, megy szuperül, de kevés a 4 lan port, wifi-t nem szeretem. Vennék ma egy switch-t, de van otthon egy régebbi RT-N10 router. Reggel eszembe jutott az a gondolat, hogy ha ezt a RT-N10 ha átállítom acces point-ra, akkor azt úgy tudom használni mint switch? Valakinek van erről valami tapasztalta? Vagy elég ha a N10 WAN portját rádugom a 4300-as lan portjára, a RT-N10-ben meg kikapcsolom a DHCP-t? :U :F

(#26746) Gubek-Einste válasza vg (#26745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell össze kötni a két router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26747) vg válasza Gubek-Einste (#26746) üzenetére


vg
addikt

Köszi.

(#26748) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy Lynksis E900-as routerrel 120/10-es netből kábelen ennyit mérek:[link] wifin pedig ennyit: [link]

Csak én érzem ezt egy kicsit kevésnek, vagy valóban az?

(#26749) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#26748) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tekintve, hogy a router csak 100-as portokkal rendelkezik így nem meglepő az eredmény, ide gigabites eszköz kell már.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26750) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#26749) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, nyilván ez magyarázat a 80-as kábeles mérésre, de a Wifit mindenképpen keveslem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.