Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57001) Attila2011 válasza dkess (#56995) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi!
Ez alapján akkor gondolkodom egy AX55-ön most (talán wifi 6 miatt, bár nem tudom mennyire stabil, hardvere milyen erős) időtállóbb kicsit, majd pedig később egy AX56U-n vagy esetleg egy AX58-ason.
Most AX55 lenne fő router, később pedig az erősebb.

Ez akkor így járható út?

(#57002) dkess válasza Attila2011 (#57001) üzenetére


dkess
őstag

Igen.

(#57003) Attila2011 válasza dkess (#57002) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Rendben, köszi!

(#57004) ates2 válasza dkess (#57000) üzenetére


ates2
senior tag

kertben most is van wifi csak 1-es jelszint,azért gondoltam valami wifi extendert,mert azt bedugom konnektorba aztán megy. Azt meg tudom rakni akár ajton kívülre a kertnél, vagy kert oldalánál az emeletre és akkor van wifi a kertben is mindenhol.

(#57005) dkess válasza ates2 (#57004) üzenetére


dkess
őstag

Mi lenne a kérdés?

Amennyiben azt csinálod amit írtam, akkor példának okáért egy olcsó AC1200 -as router teljes WiFi sávszélessége (2.4 és 5 GHz -en is) lenne a kertben meg a ház arrafelé eső részében is (!!). A Digi ONT nem túl acélos WiFi -je (sávszélesség tekintetében) pedig megmaradna az ONT -hoz közelebb eső jelenlegi részen (azaz a WiFi terhelés is eloszlana a két egység között) ...

Viszont amennyiben WiFi kapcsolaton tervezel repeater -el, akkor az ugye azt jelenti, hogy a Digi ONT nem túl acélos WiFi -jét (sávszélesség tekintetében) nulladik lépésben nekifutásból teljes erőből t@kön rúgod. Ez az álmoskönyv szerint nem kecsegtet túl sok jóval ...

Mondjuk ezzel eléred, hogy a Digi ONT -hoz közel is értékelhetetlen lesz a WiFi. Persze amennyiben temérdek elégetni való pénzed van ... Nos akkor nem szóltam ...

(#57006) Gyurka6 válasza ates2 (#57004) üzenetére


Gyurka6
őstag

powerline eszközök körül nézz szét (230v-os hálózaton kersztül továbbítják egymásnak a jelet, többeknek sikerült működésre bírniuk)

Gyurka

(#57007) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Ha Symalen védőcsőbe húzok LAN-t (UTP) és KOAXot (TV-nek), akkor lehet gondjuk vagy ehhez már STP kellene a saját nyűgjeivel vagy húzzam külön védőcsőbe?

(#57008) user12 válasza 8nemesis8 (#57007) üzenetére


user12
őstag

Szia
Szerintem megvannak együtt.
Kire gondolsz, hogy gondja lenne vele?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#57009) 8nemesis8 válasza user12 (#57008) üzenetére


8nemesis8
veterán

Bármelyikre, eddig amit csináltam és egymás mellett voltak, ott külön-külön gégecsőbe mentek. Gondolom ezért létezik az STP, ami külön árnyékolást használ.

(#57010) user12 válasza 8nemesis8 (#57009) üzenetére


user12
őstag

Szerintem nem okoz gondot. Nekem anno a ktv-s korban volt, hogy egy csőben ment koax sima cat5e utp-vel a ház egyik részéből a másikba. Nem volt gond se tv/net résszel, sem a LAN oldalon. Bár akkor még a 100mbit dominált :D
Lehet, hogy sima ftp kábel is elég lenne.

Összefoglaló a különböző kábelekről: [link]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#57011) Borisz76 válasza 8nemesis8 (#57007) üzenetére


Borisz76
veterán

Nyugodtan mehet UTP és koax egymás mellett.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57012) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Van egy TP-Link TL-ER5120 routerem. Egyik WAN bementetén az egyik szolgáltató ONT-je modem módban.
A másik WAN bemenetere szeretnék egy tartalék mobil internetet bekötni, hogy ha WAN1- en lévő internet nem ,működik, akkor a tartalék mobilnetet lehessen használni.
Erre a feladatra alkalmas szerintetek a Teltonika TRB 140-es LTE modem?
Vagy esetleg mit tudtok ajánlani?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#57013) djherby


djherby
tag

Nem tudom off e? Átköltöztem egy másik lakásba, és most nem vagyok "aktív" torrentben. A régi helyen tökéletesen ment minden. Nem csináltam semmit, beüzemeltem az új helyen, és ment egyből a net. Igaz más szolgáltató. A letöltésre OMV nas-t használok, a router pedig Asus RT-AC57U.

(#57014) dkess válasza djherby (#57013) üzenetére


dkess
őstag

cgNAT -ban vagy. Kérd ki magad belőle ...

Szerk.: és/vagy amennyiben az új helyen pl. az ONT/HGW router módban van, akkor magadat is dupla NAT -olod. Gyors megoldás, hogy fix/DHCP -n foglalt IP a routerednek és DMZ .be teszed a ONT/HGW -t. Hosszabb távon amennyibn lehetséges, akkor a ONT/HGW -t kérd bridge módba ...

[ Szerkesztve ]

(#57015) djherby válasza dkess (#57014) üzenetére


djherby
tag

Köszi, kicsit kínai :) de utána nézek. Én is arra gondoltam, hogy a routernek kellene static ip. Mert ugye mindenhol ezzel kezdik, de én nem pc-ről nyomom.

(#57016) Multibit válasza djherby (#57015) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-nak kellene az a static ip.

(#57017) djherby


djherby
tag

A NAS-nak fix IP címe van.

(#57018) djherby


djherby
tag

Ooooh Yes, úgy néz ki megcsináltam. A kábelmodembe mentem be és ott is engedélyeztem a portokat. A NAS már kinn van, a PC még valamiért nem ok, még csiszolok rajta.

(#57019) MasterMark válasza djherby (#57018) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor az nem csak modem, hanem router is, és duplán natolsz így.

Switch Tax

(#57020) Gubek-Einste válasza McSico (#57012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a feladatra a kinézett eszköz mivel ebben az esetben a lényeges részt, a fallover váltást, a TP-Link végzi, a Teltonika csak a mobilnet kapcsolatot építi fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57021) Kátai


Kátai
senior tag

Segítséget szeretnék kérni a következőhöz.
Van egy routerem usb aljzattal. Jelenleg van benne pendrive, aminek a tartalmát a TV-én és a számítógépemen is látom. Mikor megvettem sikerült a gépemen külön meghajtót létrehozni neki, csakhogy már elfelejtettem, hogy hogyan csináltam. Most azt szeretném, hogy a családon belül mindenki lássa a pendrivre feltöltött képeket, filmeket a saját gépén. Leírná valaki hogyan kell létrehoznom a többi gépen erre a célra meghajtót?
Esetleg ez [link] alapján menne?Ezzel [link] nem sikerült.
Előre is köszönöm a megoldásokat.

(#57022) Gubek-Einste válasza Kátai (#57021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és hogyan van beállítva rajta a megosztás?
Milyen OS alatt kellene megcsinálni a meghajtó felcsatolást?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57023) dkess válasza Kátai (#57021) üzenetére


dkess
őstag

Csatlakozva az előttem szólóhoz.

A második link a nyerő. Win10 és SMBv1 esetén azt engedélyezni kell először a Windows -ban. Aztán kérdés, hogy autentikációval csatolnál vagy névtelenül. Nem írtál semmit, hogy mi a gond ...

(#57024) Kátai válasza dkess (#57023) üzenetére


Kátai
senior tag

A router [link] ilyen,Win10 az OS. Mint írtam egyszer ehhez a géphez sikerült létrehoznom a hálózati meghajtót,de már elfelejtettem.A routeren nem állítottam semmit.
Így néz ki most a gépemen: [kép] .

(#57025) dkess válasza Kátai (#57024) üzenetére


dkess
őstag

Most jól értem (látom), hogy végül sikerült végül csatolni a hálózati meghajtót?

(#57026) McSico válasza Gubek-Einste (#57020) üzenetére


McSico
senior tag

Köszi a megerősítést.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#57027) Kátai válasza dkess (#57025) üzenetére


Kátai
senior tag

Nem,ez az én gépem, és ezt szeretném megcsinálni még két másik laptopra is.

(#57028) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv!
Mit kell átállítani ahhoz, hogy az internet megosztás (w10 természetesen) ne csak az egyik kijelölt hálózati eszközre, hanem mindegyikre kiterjedjen? :F

NET»"server"»többi gép és 1 router.
Direkt van így, mert 2,5Gbites az itthoni hálózat, routerből feleslegesnek tartottam 2,5est vagy gyorsabbat venni, mert RAID1-es tömböket használok és ezeket is minden eszközön szeretném elérni. Ez mondjuk megy, csak a net megosztásnál mostanában a legördülő listából 1et kell választani, és ez nem tetszik.
Ezelőtt próbáltam, és akkor még ment.
Ha nincs megoldás akkor megint reinstall.. :(((

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#57029) MasterMark válasza --HARDCORE-- (#57028) üzenetére


MasterMark
titán

Jelöld ki mindet és hídkapcsolat, majd arra csináld meg a megosztást.

Switch Tax

(#57030) Castell


Castell
aktív tag

Üdv mki,

Az alábbiban kérnék segítséget:

Adott egy router/modem kombó, innen megy a lan portból egy kábel a másodlagos routerbe. Megoldható az, hogy a másodlagos routerre vezetékesen és vezeték nélkül is rá lehessen kapcsolódni, úgy hogy az első router vezetékes/vezeték nélküli képességei is megmaradjanak?

Ha igen, akkor egy megköszönnék egy útmutatót!

(#57031) Doky586 válasza Castell (#57030) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#57032) --HARDCORE-- válasza MasterMark (#57029) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszönöm! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#57033) Csokifalo válasza --HARDCORE-- (#57032) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Tegnap kértem a Digi.t hogy vegyenek ki a NAT alól mert nem érem el távolról a plex szervert. Állítólag még is történt mégis ha megnézem a routeren az IP címem még mindig 100-al kezdődik viszont ha megnezem a neten egy ip check oldalon ott meg 77-el kezdődik, és az xboxom is azt jelzi hogy dupla NAT van. Mit rontottam el? Felhívtam újra a Digit azt mondták azt látja hogy nincs már NAT. A router újra volt inditva

(#57034) MasterMark válasza Csokifalo (#57033) üzenetére


MasterMark
titán

Indítsd újra a routert. Ha ott 100.64.0.0 - 100.127.255.255 között van, és nem egyezik meg azzal a címmel amit bármilyen netes whatismyip mutat, akkor az CGN NAT.

Switch Tax

(#57035) Csokifalo válasza MasterMark (#57034) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Mi az a CGN NAT? :) most úton vagyok de du megnézem

(#57036) MasterMark válasza Csokifalo (#57035) üzenetére


MasterMark
titán

A szolgáltatói NAT.

Switch Tax

(#57037) Reggie0 válasza Csokifalo (#57035) üzenetére


Reggie0
félisten

Carrier Grade Network NAT

(#57038) Csokifalo válasza Reggie0 (#57037) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

De elvileg azt kapcsolták ki nem? Legalább is azt kértem

(#57039) MasterMark válasza Csokifalo (#57038) üzenetére


MasterMark
titán

Ha 100.64.0.0 - 100.127.255.255 közötti IP-t kapsz, akkor nem lett kikapcsolva, vagy legalább is még nem állt át.

Azt csináld, hogy routert kikapcsolod egy 5 percre és úgy indítod újra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57040) Csokifalo válasza MasterMark (#57039) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Kikapcsoltam azon túlvagyok. Du hazaérek és megnézem az IP címet koszonom
Csak ez is furcsa ( xbox )

[ Szerkesztve ]

(#57041) MasterMark válasza Csokifalo (#57040) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van modem, akkor azt is így indítsd újra.

Ha dupla nat van akkor dupla natot fog írni az xbox is. Viszont dupla nat nem csak szolgáltatói nat miatt lehet.

Switch Tax

(#57042) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok.

Kiváncsiságból megkérdezem már hogy a windows miért mindig azt írja ki az vezetékes internet kapcsolatoknál hogy "hálózat 2"? Mi az a 2?

(#57043) Csokifalo válasza MasterMark (#57041) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Igen sejtem. Lehet hogy nekem is állítani kell valamit még a routeren az előző beállításához képest?Nem nagyon értek hozzá

(#57044) MasterMark válasza Ryder62 (#57042) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy nevezte el a hálózatot. Előtte volt más hálózathoz csatlakoztatva. Semmi jelentősége nincs egyébként.

Switch Tax

(#57045) MasterMark válasza Csokifalo (#57043) üzenetére


MasterMark
titán

Neked nem kell semmit állítani, ezt központilag állítják.

Switch Tax

(#57046) Csokifalo válasza MasterMark (#57045) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Mert hogy írtad hogy dupla NAT nem csak a szolgáltató miatt lehet. Azért kérdeztem

(#57047) MasterMark válasza Csokifalo (#57046) üzenetére


MasterMark
titán

Pl akkor is lehet ha két routert kötsz egymás után és nem jól konfigolod be őket. De nálad valószínűleg nem ez van, főleg a 100-as IP alapján.

Switch Tax

(#57048) Csokifalo válasza MasterMark (#57047) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Most már csak az a kérdés hogy ha szerintük leverték a NAT-ot de este kiderül hogy mégis csak az akkor mit fogok tudni még tenni? :DDD

(#57049) CirrMee válasza Csokifalo (#57048) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom közölték, hogy mennyi időn belül fogják végrehajtani. Ha az letelik eredmény nélkül, felhívod még egyszer őket, hogy megcsinálhatnák végre.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#57050) Csokifalo válasza CirrMee (#57049) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Igen 72h viszont azt is mondták hogy sms érkezik az meg is jött, akkor router off 5 percre majd on és néztem nagyot hogy a helyzet nem változott...akkor telefonáltam mire azt mondták ők úgy látják meg van szüntetve a NAT. Kb ennyi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.