Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42001) Hapi18 válasza MasterMark (#41995) üzenetére


Hapi18
tag

a windows nem tud kapcsolatot létesíteni "Zolipc" összetevővel.
hibakód: 0x80070035
sajnos minden általam fellelhető leírást végig böngésztem de mindenki ugyan azokat a dolgokat írja amit én már rég kipróbáltam. Általában a különböző service-k indítása meg a netbios over tcp/ip állítgatása. Tűzfalak kikapcsova, vírusirtók meg defender lekapcsolva, minden jelszó feloldva, és semmi.

Bármi tipp jó lenne hogy mihez nyúljak.

(#42002) MasterMark válasza Hapi18 (#42001) üzenetére


MasterMark
titán

És IP cím alapján próbálva?

Switch Tax

(#42003) Hapi18


Hapi18
tag

Most próbáltam IP címmel ugyan az a hiba üzenet mintha rá klikkelnék az ikonjára csak most nem a nevét írja hanem a címet

(#42004) MasterMark válasza Hapi18 (#42003) üzenetére


MasterMark
titán

Megosztás ÉS biztonság részen hozzá van adva a Mindenki, illetve az Anonyomous?

Switch Tax

(#42005) sugarforce válasza cyber86 (#42000) üzenetére


sugarforce
őstag

pedig sokkal kényelmesebb tud lenni. elérhető lesz külön meghajtóként.

(#42006) Hapi18 válasza MasterMark (#42004) üzenetére


Hapi18
tag

mindenki igen anonymus nem

(#42007) Hapi18 válasza MasterMark (#42004) üzenetére


Hapi18
tag

Sajnos "anonymous logon"-t nem enged hozzátenni magyarul sem, ha jól tudom az "ismeretlen fiók".
Kiírja hogy ismeretlen név.

(#42008) cyber86 válasza sugarforce (#42005) üzenetére


cyber86
őstag

Nem tudom, hogy mi történhetett de most látom a gépeket meg a sajátomat is. [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#42009) mezis válasza cyber86 (#42008) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win hálózatokhoz szerencse és türelem kell. A PC-k bekapcsolási sorrendje is befolyásolhatja a működést. (Ki lesz a főnök avagy ki fogja osztani az észt....)

mezis

(#42010) citkar


citkar
addikt

Sikerült beszereznem egy TP-Link TL-SG105 switchet. Olcsó volt (bő 6000 Ft postával), 4+1 portos, pont jó: a portok száma elég, a termék fizikai mérete nem nagy és működik. A (switchre kötött) NAS-okon elérhető filmeket DLNA-n lejátssza a TV továbbra is. Összedugtam és működik, semmit sem állítgattam, elégedett vagyok. Köszönöm a korábbi segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#42011) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Remélem jó helyen járok. Egy Linksys E1200 (Tomato 1.28.0000 MIPSR2-138 K26 Max) router segítségével szeretnék egy WORKFORCE AL-M200DW wifis nyomtatót a hálózaton lévő gépek számára elérhetővé tenni (wireless nyomtatás céljából), de sehogy sem sikerül. A nyomtatón beállítottam a wifit, csatlakozik is, a router is látja, IP-t (192.168.1.34) is adott neki, de ennyi. A gépen (Win10) sehogy, semmilyen beállítással nem sikerült felismertetnem a nyomtatót és vezeték nélkül nyomtatnom. Próbáltam az Epson szoftverét is, hibajavítást is, manuális hozzáadást is (ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy jól csináltam), de semmi.

Tudnátok segíteni, hogyan tovább, mit szúrok el?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#42012) Gubek-Einste válasza Peterhappy (#42011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábellel próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42013) Peterhappy válasza Gubek-Einste (#42012) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a gyors választ!
A gépet a nyomtatóval direkt összekötni igen, úgy működött.

Vagy arra gondolsz, hogy UTP-vel összekötni a nyomtatót és a routert? Azt még nem.

[ Szerkesztve ]

(#42014) Gubek-Einste válasza Peterhappy (#42013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UTP-s összekötésre gondoltam

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42015) Peterhappy válasza Gubek-Einste (#42014) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi. Most kipróbáltam, de semmi változás. A router így is látja (a jelerősség így persze jobb, mint vezeték nélkül volt), de a gép nem.

Nyomtató vagy szkenner hozzáadása-ra semmi. Rákattintva "az általam keresett nyomtató nem található..." gombra van több opcióm, azokat végigpróbálgattam. Adott IP szerint, bluetooth-, vezeték nélküli vagy hálózaton észlelhető nyomtató, helyi vagy hálózati... és egyik sem jött be.
Még úgy sem, hogy továbbmentem, hiába nem talált semmit és manuálisan választottam ki a listából az EPSON universal drivert.

Még arra tudok gondolni, talán az IP-k esetében adok meg rossz adatokat. Próbáltam a nyomtató IP-jét és próbáltam a routerét (1.1) de nem jött be. A router wan IP-je 192.168.100.9 - azt még nem próbáltam, esetleg az?

Sajnos nincs a routeren USB port, azzal pedig nagyon könnyű dolgom volna... :(

[ Szerkesztve ]

(#42016) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott 2 asztali gép, és egy USB stickes mobil internet. A fő gépen Windows 10 Pro(1803) van, a másikon Windows 7 PRO.
A fő gépről szeretném a mobil internetet és egy könyvelő programot megosztani, hogy a másikon is lehessen használni. Egy cross kábellel összekötöttem a 2 gépet, megosztottam a program mappáját, a jelszavas megosztást kikapcsoltam. Így a második gép szépen tud csatlakozni a fő géphez, és tudom is használni a programot mind a 2 gépen.

Ami a probléma: amint bedugom a cross kábelt a fő gépbe, elmegy róla a net. A T-Mobile Internet Manager program szerint van kapcsolat, de mégse tölt be egy oldalt se a böngésző.

Mi lehet a gond a Windows 10-es gépnél? Illetve, ha már működne a net a fő gépen, hogyan tudom megosztani, hogy a másikon is tudjak netezni. Ha routerrel vagy switchel könnyebb megoldani, mint cross kábellel, olyan megoldás is jöhet.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#42017) sugarforce válasza Peterhappy (#42015) üzenetére


sugarforce
őstag

Ip alapjan add hozza es a nyomtato ipjet kene megadni(1.34 vegut).

[ Szerkesztve ]

(#42018) MaCS_70 válasza tom2085 (#42016) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ha jól értelmezem, létrehoztál egy jó kis hurkot, ami vicces dolgokat tud művelni egy hálózatban.

Szüntesd meg, a gépek csak egy közös hálózati elemhez csatlakozzanak, közvetve vagy közvetlenül.

A crosslink jelentősége amúgy gyakorlatilag megszűnt. A mai hálózati eszközök korrigálják az erek párosítását.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42019) Gubek-Einste válasza tom2085 (#42016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mobilnet kapcsolat beállításainál (Windows-os) tedd hídba az Ethernet adapterrel és akkor meg lesz a net megosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42020) Peterhappy válasza sugarforce (#42017) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, sajnos ez nem akar működni :(

HP 8460p notira próbálom rávarázsolni. Ahogy olvasgattam, még azt tudom elképzelni, hogy lehet hogy a hiba a noti driverében van/lehet. Vagy router/tűzfal probléma, bár utóbbit kétlem.

(#42021) kalidor55


kalidor55
aktív tag

hali! xp és win 7 között tud működni a hálózat? érdemes vele molyolnom?

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#42022) sugarforce válasza Peterhappy (#42020) üzenetére


sugarforce
őstag

Geprol tudod pingelni a nyomtato ip-jet?

(#42023) Peterhappy válasza sugarforce (#42022) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sajnos nem.
(Rosszul írtam az előbb, HP 8560p gépem van)

Pinging 192.168.1.34 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.46: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.46: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.46: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.46: Destination host unreachable.

[ Szerkesztve ]

(#42024) sugarforce válasza Peterhappy (#42023) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor vagy nem valaszol csak siman a pingre, vagy mas ip-t kap allandoan a routertol, vagy halozati gondod van es emiatt nem tudod telepiteni.

(#42025) Peterhappy válasza sugarforce (#42024) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az IP mindig 1.34 az szerencsére nem ugrál, hiába kötöttem a routerre UTP-vel vagy csatlakoztattam wireless.

Most kapott egy friss BIOS-t a noti és épp valami HP print doctor vagy mi települ, hátha az segít. Most el kell rohannom melóba, ha hazaértem, ránézek erre a csodára, hátha...

Nagyon köszönöm a segítséget, legyen szép napod, napotok!

(#42026) Galopp válasza Peterhappy (#42025) üzenetére


Galopp
tag

Nem lehet, hogy a routerben van olyan opció (és engedélyezve is van), hogy izolálja el egymástól a klienseket.

(#42027) Peterhappy válasza Galopp (#42026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sajnos ennyire nem ertek a halozatokhoz, ha hazaertem, megnezem, van-e ilyen funkcio es ha igen, be van-e kapcsolva. Koszi a tippet!

(#42028) krealon válasza tom2085 (#42016) üzenetére


krealon
veterán

"Mi lehet a gond a Windows 10-es gépnél? Illetve, ha már működne a net a fő gépen, hogyan tudom megosztani, hogy a másikon is tudjak netezni."

Internetkapcsolat megosztása

(#42029) Kékes525


Kékes525
félisten

A WiFi Analyezer szerintetek miért nem müködik? A hálózat rendben van, mobilokról és notebookokról változatlanul rendesen tudunk hozzá kapcsolódni. A 2.4 GHz-es -s az 5 GHz-es hálózatot sem mutatja. [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42030) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

EZ a készülék megfelelő arra a célra, ha asztali számítógépbe szeretném bedugni, és ezáltal fogni az otthon, routerrel megosztott wifi jelet? A távolság kb. 10 méter, van közben téglafal, ha ez számít.

Köszi!

(#42031) Multibit válasza RoSSo3 (#42030) üzenetére


Multibit
veterán

Ne legyenek túlzó elvárásaid egy ilyen mini vacakkal kapcsolatban! Tényleg wifi szükséges ahhoz az asztali géphez? Tudom, tudom, a szokásos... kábelezés nem megoldható... (dehogynem)!

A távolság kb. 10 méter, van közben téglafal, ha ez számít.
Minden akadály számít. A wifi-ben pont az a "szép", hogy előre nem tudhatod, hogyan fog üzemelni. Csak akkor derül ki, ha már költöttél az eszközökre. Ha mindenképpen ki akarsz magaddal cseszni és wifi-t használsz asztali géphez, valami komolyabb USB-s adaptert vegyél, amihez adnak hosszabbító kábelt! Biztos, hogy játszanod kell majd az adapter elhelyezésével, hogy megtaláld a legjobb pozíciót a számára.

(#42032) RoSSo3 válasza Multibit (#42031) üzenetére


RoSSo3
senior tag

A kábelezés 100%, hogy nem megoldható. Nem ecsetelem, de nem véletlen keresek wifis megoldást :)

Az asztali gépen máshogy nem tudom megoldani tudtommal, hogy tudjak csatlakozni a routeres nethez. 30 megás netünk van, nem egy hiper-szuper csomag. Ha ebből már 20 megvan, az is bőven jó, nem streamelésre és torrentezésre lesz használva, hanem idősödő embereknek mezei böngészésre. Így hát tízezreket sem szeretnék költeni egy ilyen eszközre.

Esetleg EZ vagy EZ jobb megoldás lehet?

Ha ennél többe kerül a dolog, akkor erősen elgondolkodom a mobilnetes megoldáson. Vagyis korlátlan SIM, és akkor a routert már oda tudom helyezni a gép közelébe. De alap-megoldásnak jobb lenne egy adapter, amennyiben 5e Ft alatt megoldható.

(#42033) Multibit válasza RoSSo3 (#42032) üzenetére


Multibit
veterán

A két linkeltből inkább az első (TP-LINK TL-WN822N). Annál van a legnagyobb esély, hogy megtaláld a legkedvezőbb pozíciót, amivel a legjobb lehet a rádió adás/vétel.
De! Ismétlem, nem lehet előre megjósolni, hogy sikeres lesz-e a projekt! Azaz, ha szerencséd van, összejön a stabil kapcsolat, de lehet az is, hogy nem.
Vedd meg, próbáld ki! :K

(#42034) RoSSo3 válasza Multibit (#42033) üzenetére


RoSSo3
senior tag

köszönöm! :)

(#42035) Beni2360 válasza RoSSo3 (#42034) üzenetére


Beni2360
félisten

Rendeld meg interneten és ha mégse jó akkor 14 napon belül vissza veszik.
És még egy USB hosszabbító kábellel lehet közelebb vinni a forráshoz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42036) Peterhappy válasza Galopp (#42026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Galopp! Nagyon szépen köszönöm a tippet, ez volt a gond! Ilyen opcióm nem volt, de utánaolvastam és mint kiderült, az "n only" beállítás volt a ludas. Átállítottam auto-ra és már ment is a nyomtatás!

Igaz rosszul, nem a szöveget nyomtatja, hanem hülye jeleket és kriszkraszokat, de ez már egy másik topikért kiált... :)

Még egyszer nagyon köszönöm!

(#42037) csababarca


csababarca
őstag

sziasztok.

nem biztos, hogy jó topik, de hátha.

az a probléma, hogy a telekomos netem elmegy az asztali gépen, sárga ikon megjelenik a hálózatnál, és nem működik a net így. wifin keresztül továbbra is jó minden eszközön, csak az asztali pc-n, ahova megy a lan kábel, ott van ez a hiba. random időpontkban jön elő, van hogy napokig nem, aztán egy nap többször is.

ilyenkor csak az segít, ha rámegyek a hálózaton belül a hálózat alaphelyzetbe állítására.
ilyenkor 5 perc múlva újraindul a gép, majd okés megint egy ideig.

de szerintem valami probléma van, mert előtte 3 éve már telekomos netem volt, és sose volt ilyen probléma. (elosztót cseréltek, lehet ez a baj)

tudjátok mi okozhatja, vagy hogyan lehetne ezt megszűntetni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42038) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy szolgáltatótól kapott router (Technicolor t7200u) 192.168.0.1 ezzel a routerrel van összekötve egy asus ac66u b1 router a wan porttal a router ip je 192.168.1.1 azt szeretném elérni hogy a számítógéphez 192.168.1.50 csatlakoztatott kamerát a távolból is elérjem. Ha a Technicolor routerre csatlakoztatom a gépet akkor sikerült is elérni a kamerát automatikus ip-vel, port forwarding segítségével viszont itt nem tudok megadni fix ip-t mert akkor elmegy az internet a számítógépen. A TC router eléggé ki van herélve nincs DMZ se bridge mód. Hogyan tudnék portot nyitni úgy hogy az asus router mögül tudjak fix ip-t osztani. Igazából ha a Tc router lan portját összekötöm az asus rout lan portjával és az asusban kikapcsolom a dhcp-t akkor sikerül távolról elérni de akkor sem tudok fix ip-t kiosztani.

3dfx, gone but never forgotten...

(#42039) Gubek-Einste válasza csababarca (#42037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek egy kábel csere nem lenne rossz.
Milyen szolgáltatói eszköz van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42040) Gubek-Einste válasza akos86 (#42038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Port forward az Asus WAN IP címére, majd az Asus-on a kameráéra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42041) akos86 válasza Gubek-Einste (#42040) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm! Azt is próbáltam már de nem sikerült úgy elérni távolról.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#42042) csababarca válasza Gubek-Einste (#42039) üzenetére


csababarca
őstag

Telekomos digit elosztó.
most lett cserélve mert váltottunk előfizut, előző elosztóval semmi probléma nem volt.

ezzel valami van, mert a tv is sokszor elmegy, beragad, szaggat.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42043) Gubek-Einste válasza csababarca (#42042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos típus?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42044) csababarca válasza Gubek-Einste (#42043) üzenetére


csababarca
őstag

Sagemcom F@st 5655v2

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42045) Gubek-Einste válasza csababarca (#42044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját router-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42046) csababarca válasza Gubek-Einste (#42045) üzenetére


csababarca
őstag

nem, ez a router is.
de az asztali gépbe, ahol a probléma jelentkezik kábellel megy be a net.
a wifis csatlakozás stabil, és nem volt gond vele eddig .

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42047) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem, hogy új internet szolgáltatóm van és dinamikus NAT-olt ip címet ad és ezáltal nem érem el a NAS-omat külső címről. Lehet ezzel valamit csinálni? Mert a szolgáltató csak havi 3000ft ellenében veszi le a NAT-ot.

(#42048) Gubek-Einste válasza csababarca (#42046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel csere volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42049) Gubek-Einste válasza Ghost84 (#42047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Te nem tudsz vele semmit sem kezdeni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42050) csababarca válasza Gubek-Einste (#42048) üzenetére


csababarca
őstag

még nem, de akkor megpróbálom.
az újat raktam bele, amit adtak.
de akkor megpróbálom másikkal, hátha.

csak random a probléma, ezért gondolom hogy más lehet a gond.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.