Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) dethroner válasza Gubek-Einste (#26350) üzenetére


dethroner
veterán

Tulajdonképp arra figyeltem fel hogy telefonon néha borzalmas a wifi. A speedtest androidos app-ot használva általában 10-15Mbit letöltést és 30Mbit feltöltést mér. 50/30-as digi netem van, pc-n ami vezetéken kapcsolódik a routerhez megvan ez a sebesség, viszont a telefonok csak a feltöltést mérik jól, a letöltés sokkal kevesebb. Végigzongoráztam az összes csatornát, ki-be kapcsolgattam a titkosítást stb. Tp-link-nek írtam erről, amire azt a választ küldték hogy ne a speedtest-et használjam, hanem töltsek le valamilyen fájlt és ott nézzem a letöltést. Mivel nem vagyok benne biztos hogy melyik szerver mekkora sebességgel enged tölteni, így arra gondoltam hogy vagy a telefonra teszek valami olyan programot ami a telefon és a router közti hálózatot monitorozza, sebességet figyeli, vagy a pc-ről áthúzok valami nagyon fájlt a telefonra és közben nézném rajta hogy milyen az átvitel sebessége. Van erre valami ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26352) vilag


vilag
tag

Üdv!

Tudom, hogy itt otthoni hálózatokról van szó, de alkalmasabb topicot egyelőre nem találtam.
A kérdés a következő lenne:

Munkahelyen lévő hálózatra csatlakoztattam egy WiFi-s routert. A internetelérés úgy működik, hogy a központi (budapesti) szerveren keresztül megyünk ki a netre.
A hálózatot tűzfal védi, így az összes böngészőnél be kell állítani, hogy proxybeállítások automatikus észlelése.

A probléma a következő:
Ha behozok egy laptopot, akkor a már említett router wifijéhez csatlakozva tudok netezni, viszont ha egy androidos okostelefonnal csatlakozok a wifire, akkor nem megy rajta a net.
A csatlakozás megtörténik, azzal nincsen gond, csupán nem lehet rajta böngészni és semmi mást csinálni amihez net kell.

Van valakinek ötlete arra, hogyan lehet ezt a problémát áthidalni?

Előre is köszi!

(#26353) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem.
Jelenlegi hálózatom:

MODEM --> TPLINK843ND (DHCP) --> TPLINK841ND (nincs dhcp) --- TV, beltéri
------------------------------------------------------>TPLINK741ND (nincs dhcp) --- TV-k, beltéri, számítógépek

Igazából alapesetben elég lenne egy switch, de mindenhova kell a wifi.
Az a gondom, hogy néha, bizonyos időközönként összeakadnak a dolgok, amit úgy tudok helyrehozni, hogy a fő routerről leszedek mindent, és egyenként teszem rá az eszközöket úgy, hogy újraindítom őket, hát szarakodás.

Lenne valami jobb megoldás a fentire, bridge vagy bármi?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26354) krealon válasza vilag (#26352) üzenetére


krealon
veterán

"Munkahelyen lévő hálózatra csatlakoztattam egy WiFi-s routert."

Ha nem szeretnel munkanelkuli lenni, akkor az ilyen partizanakciok elott konzultalj a rendszergazadval.
(A legtobb helyen ilyenert paros labbal rugjak ki az embert.) :((

(#26355) vilag válasza krealon (#26354) üzenetére


vilag
tag

Tud róla.

A problémára esetleg valami megoldás?

Hogyan lehet telefonon proxy beállításokat változtatni?

(#26356) krealon válasza vilag (#26355) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan lehet telefonon proxy beállításokat változtatni?"

Android
es
iPhone

(#26357) ra^ven válasza ra^ven (#26353) üzenetére


ra^ven
senior tag

UP! :U

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26358) krealon válasza ra^ven (#26353) üzenetére


krealon
veterán

Igy van beaalitva?
LAN IP:
843: 192.168.1.1
841: 192.168.1.2
741: 192.168.1.3
Es LAN - LAN vannak UTP-vel osszekotve?

(#26359) ra^ven válasza krealon (#26358) üzenetére


ra^ven
senior tag

Igen, annyi különbséggel hogy 192.168.0.1 -0.2 és 0.3 UTP-vel vannak összekötve.
Még arra is figyeltem, hogy a 843-as fő router (0.1) 1. slotja asztali pc,
2. slotja 841-es router (0.2)
3. slotja 741-es router (0.3)

Akkor ezek szerint más megoldás nem létezik?
Néha szokott olyat produkálni, hogy egyszer csak megszűnik az internetkapcsolat minden kliensen.
Ilyenkor hiába indítom újra a 843-as fő routert változatlan, hálózati térkép semmit nem mutat, el sem érem a többi routert sem.
Azt szoktam csináni, hogy ilyenkor kihúzom a többit a lanportokból, és csak az asztali gépen marad bedugva.
és egyenként hozzádugom a többit, ezzel kiszűrve mivel van gond, most legutóbb a 0.2-es router csinálta a kavircot, restart kellett neki.

Nem tudom ez TP link sajátosság, hogy kb. hetente, 2 hetente újra kell indítani, vagy többinél is így van?

Lehet kicsit zavarosan írtam, nem tudtam máshogy. :P

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26360) krealon válasza ra^ven (#26359) üzenetére


krealon
veterán

"Azt szoktam csináni, hogy ilyenkor kihúzom a többit a lanportokból, és csak az asztali gépen marad bedugva.
és egyenként hozzádugom a többit, ezzel kiszűrve mivel van gond, most legutóbb a 0.2-es router csinálta a kavircot, restart kellett neki.
"

Oregedo (illetve nem eleg huvos es jol szellozoz helyen tartott) eszkozoknel gyakaran elofordul, hogy bizonytalanul mukodnek.
A mult heten egy 100 Mbps switch gondolta ugy nalam (6-7 eves), hogy nem vegzi tovabb a dolgat. Ebben az esetben is ujrainditas kellett neki.

Remelhetoleg a kabelek es a csatlakozok rendben vannak nalad es nem felejtetel el eros jelszavat beallitani az eszkozok admin felhasznalojahoz, mert gyakori, hogy belurol, a felhasznalo bongeszojebol tamadjak meg az othoni routereket az alapertekeken (admin/admin) hagyott beallitasoknak megfeleloen.

(#26361) ra^ven válasza krealon (#26360) üzenetére


ra^ven
senior tag

Nem jelszóval nincs gond, nem is gondolom hogy a faluban hackerek lennének. :)
Firewall a fő routerben be van kapcsolva, illetve nálam az asztalin Bitdefender 2014 fut.

A szellőzés viszont elgondokodtató, be van szorítva egy polcba pont a szóban forgó készülék.
Köszönöm a tippet. :R

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26362) krealon válasza ra^ven (#26361) üzenetére


krealon
veterán

"Nem jelszóval nincs gond, nem is gondolom hogy a faluban hackerek lennének."

:) Az interneten nincs olyan, hogy "a faluban". Mindenhonnan probalkoznak folyamatosan, fuggetlenul a fodrajzi elhelyezkedestol.

"Firewall a fő routerben be van kapcsolva, illetve nálam az asztalin Bitdefender 2014 fut."

A routerekbe epitett tuzfalat (egy hozzaertonek) nem tul nagy feladat megkerulni, viszont a kliensen futtatott vedelem dicseretes.

"A szellőzés viszont elgondokodtató, be van szorítva egy polcba pont a szóban forgó készülék."

Sajnos altalanos hiba, hogy osszezsufoljak az aktiv eszkozoket egy rosszul szellozo helyen.
Egy kis szemleltetes a problemara:
Egy soho router fogyasztasa 2.5 - 20 W.
Ennek a nagy reszet (50% +) ho formajaban kisugarozzak.
Egy zseblampaizzo (4.5 V, 0.2 A) is kb 1 W teljesitmenyt sugaroz ki feny es ho formajaban.
A szemleltetes annyi, hogy probaljuk a bekapcsolt / mukodo izzot a bezart markunkban tartani. 1 - 2 perc mulva eleri a 60 celsius fok homersekletet, amit ugy erzekelunk, hogy "eget" es unkentelenul is elrantjuk a kezunket.
A rosszul szellozo helyeken pont ugyanez jatszodik le a router-ekkel, switch-ekkel, es tipikusan 60+ celsius fok homersekleten mar bizonytalanul mukodnek.

(#26363) ra^ven válasza krealon (#26362) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm még egyszer. :C

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#26364) vilag válasza krealon (#26356) üzenetére


vilag
tag

Ezt értem, de vajon hogyan kell azt ott beállítani, hogy jó legyen?

Kell: proxy gépnév: ?????
proxy port ezt tudom)
proxy mellőzése ehhez:?????

(#26365) krealon válasza vilag (#26364) üzenetére


krealon
veterán

"Ezt értem, de vajon hogyan kell azt ott beállítani, hogy jó legyen?
Kell: proxy gépnév: ?????
"

How to view Internet Explorer auto-detected proxy settings?

(#26366) myshka74


myshka74
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy mar irtak ebben a forumban az en problemamrol es akkor elnezest kerek, de szeretnem kerni valaki jotet lelek segitseget, aki turelmesen elmegyarazna a problemamra a megoldast.

Problema: Van otthon egy routerem-ket darab wifis laptopom-ket darab wifi kepes tvm. Szeretnem valahogy megcsinalni, hogy ezek lassak egymast, illetve igazabol azt, hogy a laptoppon levo filmeket wifin keresztul nezhessem tvn is es nem kelljen mindig pendrivera atmasolni. A routerhez majd hattertarat is akarok csatolni es annak a tartalmat is jo lenne megosztani a tvvel es a laptopokkal.

Egyaltalan lehet ilyet csinalni?

Minden segitseget elore is nagyon koszonok!

(#26367) Gubek-Einste válasza myshka74 (#26366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A laptopra kell egy médiaszerver amit majd el tud érni a tévé.

A routerhez majd hattertarat is akarok csatolni es annak a tartalmat is jo lenne megosztani a tvvel es a laptopokkal.
Milyen router-ed van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26368) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Bocsánat ha nem vágok a témába, internetes kérdésem lenne. Ha tudtok jobb topicot azt szívesen fogadom.
Itthon van egy TP-Link TL-WR741ND routerem van amiről megy egyszer kábelen az asztali gépem, valamint a laptopom. Eddig nem is volt komolyabb probléma azon kívül, hogy sűrűn ledobálta a lapost a wifiről, de most érkezett még 1 laptop a lakásba és azt vettük észre, ha egyszerre ketten próbálunk wifizni laptoppal, akkor egyikönket ledobja és a kapcsolatoknál azt írja, hogy korlátozott hozzáférés.
Hol, hogyan tudom ezt megoldani, hogy mindketten tudjuk egyszerre használni a wifit?

Előre is köszi a segítséget :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26369) Lmh válasza Lmh (#26368) üzenetére


Lmh
őstag

(jah meg persze két okostelefon is fent lehet wifin, az nem tudom mennyire számít)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26370) Gubek-Einste válasza Lmh (#26368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább IDEVALÓ kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26371) Lmh válasza Gubek-Einste (#26370) üzenetére


Lmh
őstag

Hmmm, most vagy nem értem a poént/szarkazmust/iróniát vagy rosszúl linkeltél :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26372) Gubek-Einste válasza Lmh (#26371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bocs, nálam egymás alatt van a két téma linkjei mentve így véletlenül rosszat adtam meg, a helyes link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26373) PumpkinSeed válasza Lmh (#26368) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A router hátulján van a verzió szám ami alapján itt letöltheted a legújabb Frimware-t. Kicsomagolod majd 192.168.0.1-en felcsatlakozva System Tools -> Frimware upgrade menüpont alatt találod a frissítési lehetőséget. A .bin kiterjesztésűt töltsd fel. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26374) Gubek-Einste válasza PumpkinSeed (#26373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Frissítés előtt és után egy reset-et mindenképpen érdemes csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26375) tb83


tb83
tag

Hali!

Egy D-Link DIR-600-as routerünk van otthon (szolgáltató adta). Vettünk egy új telefont (Jiayu G2F), és olyan probléma jelentkezett, hogy a wifi néha véletlenszerűen nem működik rajta, majd pár perc, vagy akár egy óra múlva újra működik, anélkül, hogy bármit is csinálnánk.

A telefon azt írja, hogy csatlakozva, de teljesen szürke a wifi jel, (azaz mintha gyenge lenne a jel) és nem megy a net. Másik telefonon, laptopon mindeközben tökéletesen megy a wifi. Visszavittük, kicserélték, de ez a másik is ugyanezt a problémát produkálja.

Próbáltam érdeklődni a telefon (itteni) fórumán, de sajnos nem jutottam sokkal előrébb. Azt javasolták, hogy indítsam újra a routert, ami valóban megoldja a gondot, viszont mivel napi 3-4-szer is előfordul ez a gond, nem tartom túl jónak állandóan ezt játszani, főleg, hogy egy év alatt kb. egyszer kellett újraindítani a routert. Olyan választ is kaptam, hogy a google szerverhez nem tud ilyenkor csatlakozni.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami ötlet, hogy esetleg a routeren állítsak valamit, hogy "összebarátkozzon" a telefonnal?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#26376) Gubek-Einste válasza tb83 (#26375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen csatornára van beállítva a wifi? Sok eszköz nem szereti ha 11-12 csatorna beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26377) tb83 válasza Gubek-Einste (#26376) üzenetére


tb83
tag

Be volt pipálva, hogy automatán ossza ki (Enable Auto Channel Selection). Most beállítottam 7-esre.

(#26378) KovA


KovA
tag

Hello,

Milyen 16portos gigabites switchet ajánlotok egy 3 szintes ház "központ"-jának ?

Minden szobába van cat6 behúzva (van ahova 2 is), véglegesen majd kb 3TV , 3STB, egy Qnap NAS, valamint 2 medialejátszó lesz plusz n-es wifi de ez nem releváns a switch szempontjából ... :)

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#26379) Lmh válasza PumpkinSeed (#26373) üzenetére


Lmh
őstag

na főnök, megcsináltam amit írtál, lefrissített. újra be kellett írnom a pin kodot a router hátuljáról,... most srmmi netem nincs. se wifin se kabelen. telefonom azt irja, h authentication error. más lett a router neve is. a halozati terkepen azt latom, hogy a router és a földgömb között van a gebasz, mert ott a szép piros X :(
router es pc ujrainditas megvolt.

ott a tálcán ha ramegyek, azt irja, hogy caatlakozratva, jel kivalo.... de nincs internetkapcsolat

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26380) Gubek-Einste válasza KovA (#26378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem menedzselt switch-et akarsz akkor teljesen mindegy milyet veszel, az összes egyforma.
Mivel 16 portos elég ritka, főleg gigabites így inkább vennék 2-3 db 8 portos helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26381) Lmh válasza Lmh (#26379) üzenetére


Lmh
őstag

még annyi, hogy belépek pc-ről a router menübe és azt írja, h you have no authority for this router.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26382) PumpkinSeed válasza Lmh (#26379) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most utána olvastam és a TP-Link fórumán azt írták, hogy az utolsó frimware okozza ezt a hibát a TP-Link TL-WR741ND és a TP-Link TL-WR740ND típusú routereknél... Nem is lepődök meg mert ha egyszer valami jó lenne a TP-Linknél az csoda lenne. Érdemes megpróbálkozni egy korábbi verzióra való "frissítéssel".

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26383) Lmh válasza PumpkinSeed (#26382) üzenetére


Lmh
őstag

hát ez nagyon örömteli. :Y :F és hogy frissítsek korábbi verzióra ha nincs net?:D ezt az apró hibát okozza csak, hogy totálisan nulla net van minden szintéren :D szuper :D
nyomtam izomból a resetet, az nem rakja vissza gyárira?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26384) PumpkinSeed válasza Lmh (#26383) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha laptopod van akkor menj oda a routerhez csatlakozó kábelhez és van net. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26385) Lmh válasza PumpkinSeed (#26384) üzenetére


Lmh
őstag

Kiváló ötlet, na kb ennyire értek a nethez :D És ott és úgy már lesz authority-m belépni a router menüjébe?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26386) PumpkinSeed válasza Lmh (#26385) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Amúgy jó verziót töltöttél le? Értem ezalatt a V1,V2,V3,V4 közötti különbséget. A router reset után is ezt adja ki?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26387) Lmh válasza PumpkinSeed (#26386) üzenetére


Lmh
őstag

tuti. 4.21 vagy 4.31 vagy valami ilyesmi verziószám volt a router alján. Szóval a V4-est szedtem le.
Jah, reset után is :S

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26388) PumpkinSeed válasza Lmh (#26387) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egy nagy halom fórumot néztem végig ezzel a témával kapcsolatban. Mindenhol azt tanácsolják, hogy másik böngésző, illetve ha van akkor proxy kikapcsolása, de tényleges megoldást egy helyen se találtam.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26389) Lmh válasza PumpkinSeed (#26388) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm fáradozásaidat. Megpróbálom ha hazaérek. Meg van kis CD-m, ha működik a meghajtóm akkor feltelepítem azt, hátha az segít.
Szép issue mondhatom :S

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26390) Lmh


Lmh
őstag

beraktam az eredeti telepítő CD-t, végigcsináltam a router installt, mint anno amikor megvettem a routert. Illetve csak majdnem végigcsináltam, mert a legvégén jött ez a hibaüzenet:

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#26391) bockdaniel


bockdaniel
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy adott hálózat itthon Bővebben: [Link]. A helyzet a következő: a 1043-as routeren ha a wanportba dugom az 541-es routert és dynamic ip-vel kap egy ip-t akkor a 1043-as router alatt van internet, ugyan azon a maszkon, csak 2.100-tol ad ipt, míg az 541-es 1.100-tol és nem látom a többi hálózati gépet. Azt nem írtam, hogy az 541es routerban static ip-t adtam a 1043-as wan mac-jére.
Az internet kábelnet és a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne megcsinálni, hogy a 1043-as routeren is menjen a DHCP mert szeretnék a 2. hálózati körben ipv6-os ipcimeket használni.
Továbbá a kérdésem még az lenne, hogy miért nem tud gigabites kapcsolatot a router és a pc? Az alaplapom p45 diamond gigabites vezérlővel, és az OS win8.1 x64. Azért kérdezem, mert a routerre van kötve egy külső hdd és csak 1MB/S-el írja és 3-al tölt le róla, de a pc-n viszont közvetlen usb-n tud 24/24-et.
:R

(#26392) Gubek-Einste válasza bockdaniel (#26391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt javasolnám, hogy a 1043 legyen az elsődleges router mivel az a legerősebb.
Mivel két külön alhálózatba van szervezve így teljesen érthető, hogy nem látja az összes gépet.
A router teljesítménye nem azonos egy számítógépével és ezért van az, hogy csak korlátozott a HDD sebessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26393) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Megtudná nekem valaki mondani hogy laptop és mobil között hogy tudom megosztani az internetet a laptopomon van kábeles internet a telefonom samsung galaxy s3. Köszönöm

(#26394) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#26393) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26395) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#26394) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Kell hozzá egy stick?
És ezt hol találom? command promptban

(#26396) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#26395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell, csak a leírás konkrétan a mobilnet megosztásra van leírva de az összeset ugyan így kell megcsinálni.
Természetesen cmd-ben kell megadni a parancsokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26397) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#26396) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Húú letudnád írni lépésről lépésre mert nem nagyon értek hozzá. Köszönöm

(#26398) bockdaniel válasza Gubek-Einste (#26392) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

Szia!
Értem, de a routerek cseréje nem megoldható. Más megoldást szeretnék találni. :R

(#26399) PumpkinSeed válasza Lmh (#26390) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

IE alól eléred a config felületet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26400) bockdaniel válasza bockdaniel (#26398) üzenetére


bockdaniel
csendes tag

Mondjuk FW-t frissítettem, most feljebb ment az up speed 3mb-ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.