Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) CirrMee válasza d3tox1c (#46999) üzenetére


CirrMee
addikt

Van valami beallitas, amivel lehetne rendesen nezni az igy megosztott filmeket?

A beállítás neve normálisan összerakott hálózat. :))
Értsd: vagy a (valamelyik) gép nem elég, vagy a hálózatod, ezek közül válaszd ki a megfelelőt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#47002) d3tox1c válasza CirrMee (#47001) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Az elsőre tippelek :)
Ha csak siman errol a geprol jatszom le a hd filmeket, az is meg akasztja :/
Azt hittem ha az erosebb geprol megosztom, mukodni fog, tevedtem :)

(#47003) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Asus RT-N18U routerem van, rákötve egy külső HDD NTFS-re formázva. A HDD úgy néz ki, hogy 2,5"-os notebook HDD belerakva egy külső HDD házba. De sokszor véletlenszerű időközönként "ledobja" a router, kiírja a konfig oldalon, hogy leválasztva. Így hát nem érem el a hálózati meghajtót. Próbáltam már másik 2,5"-os HDD-vel is ugyan ebben a házban, a probléma fenn áll. Lehet egy "igazi" külső HDD kéne? Vagy mi lehet a megoldás szerintetek? :)

(#47004) Borisz76 válasza bajzal (#47003) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy rendes NAS-ra kellene beruházni és akkor a hálózatról bárhonnan ( belső / külső ) elérnéd a tartalmakat.

A routert pedig nem terhelnéd feleslegesen....

Synology összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47005) CirrMee válasza d3tox1c (#47002) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy J1800 nálam képes volt arra, hogy a megosztott meghajtójáról a hálózat egy másik gépe fullHD filmet játszott le, miközben saját maga is egy ilyen filmet játszott le. Ha ez a nem túl acélos gép képes volt ezt megoldani probléma nélkül, kb valami p4 korabeli gépről (és/vagy tetű lassú merevlemezről) tudom elképzelni, hogy elégtelen ilyesmire. Illetve ha ennél is többen akarnak ugyanarról a meghajtóról dolgozni (fullHD).

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#47006) kezo0 válasza bajzal (#47003) üzenetére


kezo0
addikt

Meg van az a külső vinyóház külön is táplálva a 230V-os hálózatról, vagy csak az USB-n keresztül kapja a delejt a routertől?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47007) ByBeni


ByBeni
tag

Gyors kérdés fórumtársak!
Mekkora az a távolság patch kábelnél ahol még nincs jelentős veszteség. Kb 25-30m kellene áthidalnom. Van CAT6 patch kábelem de tartok a veszteségtől.

(#47008) Intruder2k5 válasza ByBeni (#47007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#47009) Borisz76 válasza ByBeni (#47007) üzenetére


Borisz76
veterán

Wikipédia - UTP

Elviekben 100m.

Gyakorlatban lehet kevesebb de az általad elvárt 25-30 m-t simán tudja.
Volt nekem is 25 m hosszú darabom....ezer éves, hurcoltam mindenfelé, lakáson belül,kívül,csavarodott,tekeredett és simán hozta a gigabites sebességet két pont között ( Cat5e ).

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47010) ByBeni


ByBeni
tag

Illő tiszteletem a segítségetek miatt! :R
Hálózati kérdésekben bevallom hülye vagyok. Az "álltalános tapasztalatra" ma kérdeztem meg egy szerelőt aki a lépcsőházban "szerelt". Elmondása szerint 20m-felett "aktív jelerősítő kell" Ez már nekem is hülyeségnek hangzott szóval az illető úgy szerelő ahogy én atomfizikus...

(#47011) d3tox1c válasza CirrMee (#47005) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ez egy tv box(mindketto az, mindketton win10 van), van 1 a szobaban, 1 a nappaliban.
A szobai tokeletesen lejatsza a nagyobb meretu fileokat külső merevlemezrol(1080p),viszont ami a nappaliban van, az csak az olyanokat, amik a sajat merevlemezre lettek elmentve(ott is csak sd-vel probalkoztam, azt vitte).
Most viszont bevontam a jatekba egy lenovo thinkpad-ot a nappaliba,kicsit hanyagolom a gyengebb box-ot.
Ez szepen viszi a hd filmeket, viszont ez meg nem tudja megnyitni a megosztott mappat(ami a szobabol, az erosebb, hd movie-kat siman lejatszo mini pc-rol, azaz a kulso vinyorol lett megosztva)
Most megstuntettem ennek a megosztasat, a kulso vinyoet, azota a mini pc-rol sem elerheto, amire ra van csatlakoztatva...
Remelem nem voltam tul bonyolult 😂
Szoval:mit csinaljak? :D

(#47012) SunMount3r válasza d3tox1c (#47011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor SMB volt a megosztás? Próbáld ki NFS-en, sokkal kevesebb erőforrást igényel és alapból is gyorsabb (nekem kb. 2x gyorsabb), persze nem biztos, hogy neked is az lesz, ez is sok tényezős dolog. Havewin NFS Sever.

(#47013) d3tox1c válasza SunMount3r (#47012) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Szia.
Nagyon lama vagyok ezekhez a dolgokhoz.
Teljesen kinai amiket leirtal, pedig biztos jo lehet :/
En csak siman megosztottam a mappat windows 10-el.
De ha tudnal nekem segiteni, akar privatban is, nagyon koszonom :)

(#47014) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Van egy ilyen Netgear FS726TP ipari switch-em. Egyelőre annyit teszteltem, hogy elindul. A kérdésem, hogy lehet-e még létjogosultsága valahol, akár ipari környezetben, és kb milyen értéket képvisel így használtan? A tesztelést illetően ha dugok rá egy routert, amin van DHCP, és a switch többi portján is lesz internet, akkor jónak tekinthető, vagy ettől bonyolultabb ez a készülék?

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47015) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Aki esetleg használna még itt Havewin NFS Servert, az tudna még valami beállításról amivel gyorsítani lehetne a sebességén? Én ez alapján állítottam be. iperf-el 90Mbit-et mérek fel és le is, de konkrét video stream esetén a 80Mbit-es videó már akadozik (100-as LAN van a noti-ban).

(#47013) d3tox1c: Küldtem privit.

[ Szerkesztve ]

(#47016) Borisz76 válasza csabyka666 (#47014) üzenetére


Borisz76
veterán

Annyi a teszt amit írtál is.

Routerből egy kábelt bedugsz a switch-be. ( Minimum Cat5e vagy Cat6 )

Switch-ből kábellel mész egy PC-be, laptopba.
Ha van net , akkor a port jó.
Teszt mehet a következő porton.....és így tovább az összes portot le lehet próbálni.

DE

biztosan láttad a leírását : csak 2 db gigabites ( 10/100/100 ) port van rajta.
Ezeken elviekben 125 MB/s sebesség érhető el ( gyakorlatban ez kb 100-110 MB/s )

A többi port csak Fast Ethernet ! ( 10/100 ) azaz elviekben 12.5 MB/s tud !
Ebből gyakorlatban kb 10-11 MB/s jöhet össze ! Ez a mai világban nagyon kevés.

Pár ezresért lehet kapni 5 portos gigabites switch-et. Létezik 8 portos is belőle.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47017) csabyka666 válasza Borisz76 (#47016) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a gyors választ!

Persze, a 100mbit már eléggé kevés pl gigabites nethez, de itt a hangsúly inkább a 24 porton van, azért gondoltam céges környezetbe, több végponthoz. Nyilván ahol elég a 8 port, oda ez felesleges.

Az értékéről fogalmam sincs, újonnan 80.000 körül volt egy ilyen, használtan mennyi lehet? 15 - 20.000?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47018) Borisz76 válasza csabyka666 (#47017) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nekem kínálnának hasonlót én MAXIMUM egy 10 EFt-t adnék érte.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47019) bajzal válasza kezo0 (#47006) üzenetére


bajzal
őstag

usb-n keresztül kapja a tápot.

(#47020) csabyka666 válasza Borisz76 (#47018) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, kiindulásnak egész jó. Felteszem, ha leteszteltem. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47021) kezo0 válasza bajzal (#47019) üzenetére


kezo0
addikt

Azért kérdeztem, mert sokszor ez jelent gondot. Így nem kap elég tápfeszt. Meg kellene rendesen táplálni, külső áramforrásról, már ha egyáltalán van ilyen lehetőség azon a házon, amibe a HDD be van építve.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#47022) Gubek-Einste válasza Borisz76 (#47016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel PoE-s így pl kamerához, IP telefonhoz, beléptető rendszerhez teljesen használható lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47023) blountex


blountex
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék ethernet kettéoszás felől.
Röviden a lényeg, hogy az ethernet fali csatlakozás a konnektorok mellett lett kialakítva egy kis dugaljba, onnét eddig csak 1 kábelt ment a Pc-be.
No, én ezt a csatlakozást szeretném többfelé osztani.
Vettem egy splittert, de ez elég gagyi minőség.
Ez már valamivel talán jobb, de még nem az igazi?

Vagy gondolkozzak inkább egy switchben? Ha igen, milyet érdemes abból venni?

Cél az lenne hogy összekössem a Pc-t, konzolt, tv-t. Tehát egy jó 3-4db felé kéne szétosztani az ethernet kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#47024) Hosssszu válasza blountex (#47023) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mindenképpen switch.

Egy ilyen splitter szerintem fogalmam sincs hogy mire lehet jó.
:F

Talán ha a rádugott eszközökből mindig csak az egyik van bekapcsolva? :F

Szerk.:

Elolvasva ezt, jól gondoltam: "Attention: This Ethernet splitter allows two computers to share one Ethernet line, but it doesn't support both computers to connect onto the internet simultaneously."

Mindenképpen switch legyen.

[ Szerkesztve ]

(#47025) Borisz76 válasza blountex (#47023) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigabites Switch-et kell venned.

5 portos : 1 bemenetként , 4 kimenetként funkciónál.
8 portos : 1 bemenetként , 7 kimenetként funkciónál.

Azok a splitterek az 1 db gigabites ( 10/100/1000 ) csatlakozásból tudnak 2 db Fast Ethernet-et ( 10/100 ) csinálni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47026) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
lassan...megerkezik a krimpelo es teszter kinabol :)
szoval lassan majd megoldom az utpk csatlakozo felrakasait.
Most kellene egy kis segitseg a harver kivalasztasba. :)
alabb az alaprajz :)
most a mediabox es a upcs connectbox vagy mi a fene bal oldalt felul van a piros iksznel. per pillanat ezt hasznalom wifinek is. amire gondoltam, hogy elso korbe csak egy switchet fogok venni. a kozpontot a kek x-hez gondoltam...akar a wcn belul vagy kivul. oda menne a switch es a router.

most a wcn belul ez van:

tehat a szobakbol oda vannak behuzva az utpk.

kerdesem milyen switchet ajanlotok? 8 portosra gondoltam.
halozaton majd a jovobe lenne ra kotve egy ket dolog, raspberry vagy egy nas, hogy azon fusson valami okos otthonhoz valami kis aprosag...nem akarom tul okositani, mert nem is nagyon tudnam :D de valamivel majd probalkoznek.

szoval elso korbe egy switch ajanlatot kernek.
aztan majd szepen lassan csinalgatom.
elore is koszonom
udv
b

(#47027) Gubek-Einste válasza bazsimano (#47026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább legyen egy 16 portos a jövőre tervezés miatt.
Bármilyen normális gyártó unmagament típusa jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47028) Fr3eWar válasza bazsimano (#47026) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ház vagy lakás?

Tervezel később esetleg ip kamerákat telepíteni, vagy AP-t ami PoE-s, akkor lehet egyből olyan switch-ben kellene gondolkozni, ami el tudja látni az eszközöket árammal.

(#47029) bazsimano válasza Fr3eWar (#47028) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom a valaszokat!
lakas az "aldozat".
AP nem hinnem :) max az ip kamera jonne szoba :) ugye elvileg megy utp 3 szobaba (2 szoba 1 nappali) azert is gondoltam, hoyg eleg lenne egy 8as switch...ha meg oda kerul egy kamera akkor meg elfer.vagy egy plussz nas..akkor meg igy is rendbn vagyunk...

(#47030) tlala


tlala
addikt

Telekom 1000/1000-es nethez keresek switchet.
1 PC és egy TV lógna az egy szem behúzott CAT6 kábel végén (a másik végén egy Xiaomi gigás router van).
Fontos, hogy a PC jó torrent letöltési képessége ne romoljon le a switch miatt.
Egy ilyen switch elég lehet nekem?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#47031) junkpod


junkpod
nagyúr

Üzembe helyeztem az új Asus routerem. Minden ok.
Aztán telepítettem az Asus mobil appot, induláskor kiírt valamit, amire gyors ok-t nyomtam, ekkor tudatosult hogy ezzel kapukat nyitottam a routerem és így WAN felől is tudom menedzselni, ami akár még tetszik is. De mennyire kockázatos ez?
Jól gondolom hogy nem direkt elérés van, hanem egy Asus szerveren keresztül kommunikál?

Box's don't touch!

(#47032) mtwys921014


mtwys921014
lelkes újonc

Sziasztok a következő lenne a próblémám ami már nagyon rég húzódik, mára már elegem lett ezért próbálok mindent megtenni , hogy a hibát javítsam a következő a gondom, az internet véletlen időközönként megszakad( Packet lossom van) ez a jelenség mind Gépen ( UTP) kábellel jelentkezik, mind telefon(WIFI) mind Laptop (WIFI) A Hibát pingplotterel látom, lentebb mellékelem ( Internetes játék DC-zik jobb esetben csak kis lagg vagy 1-2 másodperces álló képernyő ) Online rádió dettó szakad, interneten ha pont akkor böngészek nincs internet felirat fogad
A Hiba elhárítása érdekében amiket megtettem, Friss Op rendszer, Driver( lan) frissítve, Lan kábel csere,
Szolgáltató felé jeleztem, Amit ők csináltak, ERősítő felhejezése(Bár lehet túl erős a jel ezért dob le) Modemet cseréltek, de tudom nem az a hiba okozó mivel a régi modemmel is ez volt a gond.
Az internet egy 500/20 as net.
Win 10 Enterprise LTSC
I5 6600 8gb ram
(Bár ezek nem lényeges adatok.
Az internet csak a gyári modemen keresztül jön be a lakásba, ami egy Arris TG1652S , de a korábbi Tecnhikolorr modem is ezt produkálta. Nos az internet Koax kábelen jön be, majd ketté oszlik ugye TV és a Modem felé egy Telektronik kettes elosztóval 5-1000mhz es- a Kábel be a Modembe onnan pedig Utp vel a gépbe.
Az elmúlt 2 hétben volt 3 nap amikor egész jó volt 8-12 óráig semmi nem volt de a jelenség vissza jött. És kb használhatatlan.
Amiket tanácsoltak( Galvanikus leválasztó)
Vagy valamelyik lakásból kimegy az alacsonyfrekis zaj pl egy rossz tévé miatt ezért alacsony lehet az ussnr amit a modem nem ír ki.
Amire gondolok túl van terhelve a Panel vagy ez a szakasz.
Esetleg mivel a házban bármelyik konektorba dugok elektorinkus eszközt Túlfeszültséget tapasztalok ( Szikrázik) Illetve néha lecsapja csak úgy a biztosítékot amikor egy lámpát felkapcsolok, vagy az égő megy ki. Esetleg egy rossz ADmin beállítás vagy rossz értékek a jelszinteknél.
Mellékeltem képeket.

https://kepkuldes.com/image/H4APCH
https://kepkuldes.com/image/H4ATvc
https://kepkuldes.com/image/H4AwZi
https://kepkuldes.com/image/H4Ayml

(#47033) zolee001 válasza junkpod (#47031) üzenetére


zolee001
őstag

Miért kell a "Net" felöl konfigolni egy routert egyáltalán ami biztonsági kockázat is,az Asus szervereket hagyjuk,azok amik virust terjesztettek a live updattel de nagy valoszinüség szerint direkt wan ip re válaszol a router
Egyszer be van állitva és tegye a dolgát,szerintem

(#47034) junkpod válasza zolee001 (#47033) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem kell. Rányomtam. Nem kell leharapni a fejem.
Szóval felesleges kockázat, ok, megpróbálom bezárni. Csak azt se tudom mit nyitott ki.

Új kérdésem: kintről szeretnék torrent klienshez es FTP szerver hét hozzáférni. Egyik a 9091 másik 21es porton üzemel. Szeretném port forwarddal ezeket egy másik port felől beengedni. Próbáltam beállítani de nem működik. Mi a jó beállítás?

Box's don't touch!

(#47035) MasterMark válasza junkpod (#47034) üzenetére


MasterMark
titán

Leginkább VPN.

Switch Tax

(#47036) junkpod válasza MasterMark (#47035) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értem én, de most szálljunk le a földre.:)

Box's don't touch!

(#47037) MasterMark válasza junkpod (#47036) üzenetére


MasterMark
titán

:F

Ez e legjobb megoldás. Torrentet se kéne, de FTP-t pláne nem kéne kirakni közvetlen netre.

Ha új az az Asus router akkor biztosan van benne VPN szerver.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#47038) Gubek-Einste válasza tlala (#47030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, egy sima unmanagment megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47039) mezis válasza mtwys921014 (#47032) üzenetére


mezis
nagyúr

"Túlfeszültséget tapasztalok ( Szikrázik) Illetve néha lecsapja csak úgy a biztosítékot amikor egy lámpát felkapcsolok, vagy az égő megy ki."

A feszültséget mérni szokás, mert a tapasztalása rázós téma.

Amíg nincs galvanikus leválasztásod, én nem foglalkozom a problémáddal.

mezis

(#47040) junkpod válasza junkpod (#47034) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egyelőre annyit találtam, hogy asus.com-os ddns szolgáltatás be volt kapcsolva, azt kikapcsoltam.
A port fw gondot megoldottam, kiderült, hogy új ip címet kapott az új router az isp-től...

Box's don't touch!

(#47041) junkpod válasza MasterMark (#47037) üzenetére


junkpod
nagyúr

Értelek, de mi a valós kockázat ha ftp egy nem szokásos porton ki van engedve, ami jelszó nélkül nem működik? Vpn-hez is jelszó kell, nem?
A transmission kliensnek magnet linket adok át esetenként, most már ezt is egy szokatlan porton. Ennek mi a kockázatos része? Indítanak nekem egy letöltést?
Komolyan kérdezem mert nincs tapasztalatom a net veszélyeivel.

Box's don't touch!

(#47042) McSzaby


McSzaby
őstag

Hali,

régóta nem foglalkoztam soho olcsó cuccokkal, így elszaladhatott mellettem a technika.

Adott egy kétszintes nyaraló, kb. 2x 120 m2. Ide szeretnék berakni egy olcsó megoldást facebookra meg gmailre kb.. Kinéztem 10e körül egy TP-link routert és egy Asus routert.

Manapság mi a jobb megoldás? Venni 2 ilyen routert és WDS-ben összekötni őket, venni 2 ilyen routert és kábellel összekötni őket, majd két SSID-t létrehozni (ezt nem akarom), vagy venni 1 routert és létezik értelmes repeater, ami nem dobálja el a routert?

Általában ilyen gondot Unify-val szoktam megoldani és kész, de most valami sokkal olcsóbbat keresek. Évi 2-3 hónap használat, semmi komoly terhelés.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#47043) mezis válasza McSzaby (#47042) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak egy tapasztalat: 9 x 10m, tetőtér beépítés, VB gerendás, beton kefnis födém.
UPC Connect Box az emeleten (beéptett antennák).
2,4GHz-en a lakás jelentős részében legalább -65dBm a térerő. Internetezéshez elegendő.

mezis

(#47044) junkpod válasza junkpod (#47040) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ez nem segített, meg mindig elérhető kívülről. Tudja vki, hogy lehet ezt kikapcsolni?

Box's don't touch!

(#47045) Magga válasza junkpod (#47044) üzenetére


Magga
aktív tag

Adminisztráció/Rendszer/Webhozzáférés engedélyezése Wan-ról

(#47046) gerdei26


gerdei26
csendes tag

Sziasztok.
A következőben kérném a tanácsotokat, segítségeteket:

Van egy D-link DCM-704 modem+router készülékem a telekom jóvoltából. A wifi erősítése céljából vettem egy D-link DIR-825 routert, amit csatlakoztattam hozzá. (LAN1 - LAN1 összekötve)
A meglévő router ip címe 192.168.0.1 (ezen a WiFi-t kikapcsoltam)
Az új routernek a 192.168.0.2 adtam és ezen kikapcsoltam a DHCP-t.

A telefon, tablet, laptop látja a WiFi-t de a netre nem tud csatlakozni.
Ja de az ősrégi Sony M2 mobil tud egyedül. De az iPad, illetve a többi készülék nem.

Valamit még állítanom kell a routereken?

(#47047) mezis válasza gerdei26 (#47046) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Lehet, hogy átjárót, (192.168.0.1), DNS-t is meg kell adnod a DIR-825-ön ?

- A 192.168.0.2 kívül esik a DCM-704 DHCP tartományán ?

- Milyen IP címet (átjárót, DNS-t) kapnak a WiFi-n csatlakozók ?

mezis

(#47048) Gubek-Einste válasza McSzaby (#47042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a kábeles összekötés az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47049) gerdei26 válasza mezis (#47047) üzenetére


gerdei26
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod.
A wifi eszközök ip címe 196.168.0.106 ...
alhálómaszk az is jó, a router 196.168.0.1

valami a DNS konfigurálással nincs rendben, mert ha az ipaden a manuálisra állítom, nem automatikusra minta lenne internet.
A routerben mit kellene állítani ezzel kapcsolatosan?

(#47050) Borisz76 válasza gerdei26 (#47049) üzenetére


Borisz76
veterán

Sorba kötött routerek beállítása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.