Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26001) krealon válasza Vhaerun (#26000) üzenetére


krealon
veterán

Ahol lehet allitani a LAN IP-t es le lehet kapcsolani a DHCP szervert, ott mukodik az AP /switch mod. Gyakorlatilag minden ma kaphato router-en.

Ha mar Cat6 kabel van, akkor erdemes gigabites portokkal rendelkezo routert valasztani, amibol a belepo szint 13-14 ezer Ft kornyeken kezdodik a TP-link TL-WR1043ND v2 -vel. Egyeb ajanlott eszkozok.

(#26002) Vhaerun válasza krealon (#26001) üzenetére


Vhaerun
tag

TP-link 4300 vagy Asus N56U között vacillálok, megéri az Asus a többlet pénzt?

(#26003) Dot


Dot
őstag

Hali!

Elvileg holnap fogják bekötni a digi féle 500Mbites netet. Minap ezért vettem egy új routert, de csak Cat5-ös kábelt adta hozzá (~1m) ami elég gagyinak tűnik(ezen spórol a tplink...)
Viszont ami kérdésem/problémám van, hogy jelenleg egy Cisco eszközhöz kapott szintén Cat5-ös, de STP kábellel(~5m) van összekötve a gép a routerrel. Szóval ezen a távolságon elég a cat5-ös stp kábel vagy csináljak cat5e-set a biztonság kedvéért?
Régebben mikor itt volt több gép akkor ~250-300Mbit fölé nem tudtuk vinni a másolást, lehet ez volt a baj?

szerk.: most gondolkodom, minek használok stp kábelt, mikor panelba nincs földelés a szobámba, ráadásul a routernek is műanyag a lyuka. :D

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#26004) Gubek-Einste válasza Vhaerun (#26002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egyéni döntés, kinek mi jön be/bízik meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26005) Gubek-Einste válasza Dot (#26003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CAT5-ös kábellel nem fog menni 100 Mbps felett a net, ehhez már min CAT5E kell.
A két gép közötti másolását több minden befolyásolhatja, ha meg van a gigabites kapcsolati sebesség akkor elvilegben menni fog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26006) LámaZ válasza Gubek-Einste (#26005) üzenetére


LámaZ
addikt

Cat 6-os kábel pár száz ft.

Legyen minden jó!

(#26007) whiskeys


whiskeys
őstag

Lenne egy kérdésem. Wifin lehet korlátozni a sávot, ha meg akarom adni valakinek a netem? Mobilról használná az illető.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#26008) ElGatto válasza ElGatto (#25996) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi erre valaki?

#25996

[ Szerkesztve ]

(#26009) Gubek-Einste válasza whiskeys (#26007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a router-ben van erre lehetőség akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26010) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!

Az miért van ,hogy az interneten ,csak a ".hu"-s oldalak jönnek be míg mondjuk a ".com" pedig nem.
DIGI-s vagyok ,ha ez érdekel :)

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26011) Gubek-Einste válasza starpeter (#26010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26012) CloZee


CloZee
aktív tag

Vettem egy Tenda N630 -as routert (EU-ban nem kapható). Beállitottam "Universal reapeater-re", a router újra indult, majd el is ekzdett működni repeaterként, viszont nem tudom elérni, csak azt a routert, amiről wifi kapcsolaton keresztül tolja tovább a jelet. Tipp?

(#26013) starpeter válasza Gubek-Einste (#26011) üzenetére


starpeter
senior tag

Szolgáltatói (automatikus).

(#26014) Vhaerun válasza krealon (#26001) üzenetére


Vhaerun
tag

Megcsináltam, az ssid / jelszó ugyan az legyen?
Az erősebb jelűhöz fog konnektálni a gépem?
Ha átmegyek a másikhoz akkor csak manuálisan lehet átváltani?

(#26015) krealon válasza Vhaerun (#26014) üzenetére


krealon
veterán

"Megcsináltam, az ssid / jelszó ugyan az legyen?"

Lehet nyugodtan, de akkor nem fogod eszevenni, ha atvaltott a masik AccessPoint-ra.

"Az erősebb jelűhöz fog konnektálni a gépem?"

Indulaskor valoszinuleg igen.
Az, hogy tobb lehetoseg (AP) kozul melyikre csatlakozik egy gep, nincs szabvanyositva, igy a nem tudom megmondani.

"Ha átmegyek a másikhoz akkor csak manuálisan lehet átváltani?"

Ha eleg nagy az eredeti AP jele, akkor nem fog lekapcsolodni rola a kliens gep. Ebben az esetben csak a manualis valtas segit.
A teljesen automatikus, megszakadas mentes WiFi roaminghoz (802.11r) vagy kliens oldali tamogatas kell (ugy tudom jelenleg csak az Apple termekeiben van megvalositva), vagy rendszerbe szervezett AP-kat (Ubiquiti Unifi, Cisco AP+Controller) kell telepiteni.

(#26016) Vhaerun válasza krealon (#26015) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszönöm a segítséget.Délután otthon próba... :)

(#26017) CloZee válasza CloZee (#26012) üzenetére


CloZee
aktív tag

Megoldottam. Hard reset után fix ip címet állítottam be neki és így elérem.

Egyéb: Mi a különbség ezek a repeater módok közt?

1.Universal repeater mode
2.WISP mode (Highly recommended)
3.WDS repeater mode.

(#26018) krealon válasza CloZee (#26017) üzenetére


krealon
veterán

"Egyéb: Mi a különbség ezek a repeater módok közt?

1.Universal repeater mode
2.WISP mode (Highly recommended)
3.WDS repeater mode.
"

A 2-es mod az nem repeater.
WISP = Wireless Internet Service Provider azaz Vezetek-nelkuli Internet Szolgaltato.

Ez annyit tesz, hogy az internetre kapcsolodashoz is a WiFi adapter kerul felhasznalasra, ugy hogy az egy darab fizikai eszkozon letrehozunk (illetve nem mi, hanem a firmware igy van megirva) tobb latszolagos AccessPoint-ot es azokat kulonbozo modban hasznaljuk.
Az egyik csatlakozik az Internetszolgaltatohoz, a masik pedig a helyi halozathoz. A ketto kozott pedig a router cimforditast vegez, valamint DHCP szolgaltatast nyujt a helyi halozat fele.

Az 1. es a 3-as a repeater mod.
Az 1-est szoktak meg Repeater-bridge -kent is emlegetni.

Hasonloan mukodik, mint a WISP, de itt a virtualis AP-k kozott nem tortenik cimforditas, hanem csak egyszeruen atteszi a szukseges csomagokat a router az egyikrol a masikra.

Elony:
- Itt nincs szukseg ismerni a "fo" AP tuljadonsagait, igy akarmelyikre ra tud csatlakozni.
- Tetszoleges titkositas hasznalhato
Hatrany:
- A kliensek (notebook, telefon, tablet, stb) egy kulonallo AP-kent ismerik fel (sajat MAC addresse van (BSSID)), ezert altalban lassu a valtas az AP-k kozott (pl a VoIP hivasok megszakadnak).

A 3-as (WDS) mod nem szabvanyos, szukseges a "fo" AP konfiguralalsa is, es tipikusan csak azonos chipsettel rendelkezo eszkozok kozott mukodik megfeleloen.
Elony:
- Gyorsabb a valtas az AP-k kozott
Hatrany:
- A "fo" AP-t is konfiguralni kell, hogy a repeater ra tudjon csatlakozni
- Azonos chipsetu AP-ket igenyel
- kulonbozo chipset-es AP-k eseten, legfeljebb WEP (konnyen feltorheto) titkositas elerheto

(#26019) CloZee válasza krealon (#26018) üzenetére


CloZee
aktív tag

Köszönöm! Akkor nekem a WISP lesz a megfelelő

(#26020) Gubek-Einste válasza starpeter (#26013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld ki valamelyik custom DNS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26021) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

az egyik kollégám xbox-ot szeretné látni ftp-n keresztül,megy is neki mihelyt rebootolja a routerjét,mihelyt újraindítja a laptopját egyből nem jó
én mint nem hozzáértő,azt mondtam neki,hogy mindig más ip-t oszt ki a laptopnak,ezért nem jó

tehát a kérdés:hogy lehet fix ip-t adni a laptopjának??

köszi a segítséget

(#26022) krealon válasza petya2012 (#26021) üzenetére


krealon
veterán

"tehát a kérdés:hogy lehet fix ip-t adni a laptopjának??"

Altalaban megoldhato, hogy a halokartyak MAC address-ehez allando IP-t rendeljunk.
Ez router tipusonkent mas es mas fele keppen megoldhato.

Pl a TP-link routereknel az DHCP --> Address Reservation menuben lehet beallitani a gyari firmware eseten.
Az OpenWRT-s LuCI feluleten Network --> DHCP and DNS --> Static Leasing reszben van ez.

(#26023) petya2012 válasza krealon (#26022) üzenetére


petya2012
őstag

köszi szépen megnézem majd :)

(#26024) starpeter válasza Gubek-Einste (#26020) üzenetére


starpeter
senior tag

Most csináltam egy resetet és eddig jó.

(#26025) Vhaerun


Vhaerun
tag

Szakemberek!
Mennyit érhet használtan egy SMCGS24C-Smart 24portos menedzselhető gigabites switch ?

(#26026) PumpkinSeed válasza Vhaerun (#26025) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jó állapot esetén lehet ér 20k-t. Újonnan lehet 26-28k-ért kapni, ezt figyelembe kell venni. :)

Igazából nem tudom milyen tudással rendelkezik, ezért reális árat nem tudok mondani. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26027) Vhaerun válasza PumpkinSeed (#26026) üzenetére


Vhaerun
tag

Én új árban csak külföldi oldalakon láttam, átszámolva 60-70e

(#26028) PumpkinSeed válasza Vhaerun (#26027) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezért mondtam, hogy nem ismerem mit tud, mert egy menedzselhető switch a tudásától lesz értékes, nem is mondtam rá biztos árat. Amit írtam árat hasonló SMC menedzselhető switch volt amit hazánkban is megkapni. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26029) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
Router csere történt nálunk, az új routeren van USB, a régin nem volt. A probléma az, hogy mivel az én gépemen állítottam be a routert, csak erről lehet nyomtatni, a másik gépről nem. A káoszt az is növeli, hogy egy másik wifi nyomtatót egyáltalán nem tudunk használni, egyik gépről sem. A wifi megy, mert a telefonok használni tudják. A két gép látja egymást, fájlokat tudunk cserélni. A kérdésem, hogy lehet ezt az állapotot valahogy kitisztázni, vagy az egész otthoni csoportot, megosztást törölni kell, és újat létrehozni?

(#26030) Gubek-Einste válasza egykori (#26029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26031) varsam


varsam
őstag

üdv,

bridge módban a router a wifi beállításokat is átveszi az "anya" routertől és erősíti a jelét?

(#26032) Gubek-Einste válasza varsam (#26031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, teljesen külön beállítások vannak a két eszközön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26033) varsam válasza Gubek-Einste (#26032) üzenetére


varsam
őstag

Viszont ha jól tudom, akkor brigde módban nem tudok belépni a setup menübe (vagy igen??), hogy utólag állítsam be a kívánt dolgokat. Ezt akkor előbb kell megtenni, majd utána brigde-be állítani a routert?

(#26034) egykori válasza Gubek-Einste (#26030) üzenetére


egykori
őstag

Az új router: ASUS RT-N15U

(#26035) Gubek-Einste válasza varsam (#26033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő IP cím beállítással bármikor be lehet lépni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26036) Gubek-Einste válasza egykori (#26034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig az egyik gépen keresztül volt megosztva a nyomatató ami most át került a router-re? Ha igen akkor törölni kell az eddig hálózati nyomatató és fel kell venni a router-re kötöttet.
A wifi-s nyomtatóval is ugyan így kell eljárni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26037) varsam válasza Gubek-Einste (#26035) üzenetére


varsam
őstag

És azt hogy?

(#26038) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Egy villámcsapás hatására a házunkban több készülék is elromlott. Többek között a modem biztosan. Nem érzékelte az elektromos hálózatot, ezért vettem egy újat amivel tökéletesen működik az internet, ha az UTP kábelt egyből a számítógépbe dugom. Ámde, nekem szükségem lenne, hogy routeren keresztül is működjön az internet, de ilyenkor a modemen a LAN LED nem világít. Így az internet se működik természetesen. Más változtatást nem végeztem. Mi lehet a gond?

(#26039) egykori válasza Gubek-Einste (#26036) üzenetére


egykori
őstag

Igen, az USB az én gépembe volt bedugva, és ezen keresztül nyomtatott a másik gép.

Már kitöröltem délután a wifis nyomtatókat. A routerre csatlakoztatott nyomtató ugyanúgy van beállítva mindkét gépen, de csak az enyémről nyomtat.

Vagy arra gondolsz, hogy a nem működő gépről töröljem a nyomtatót és újra telepítsem fel rá a routeren keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#26040) Gubek-Einste válasza egykori (#26039) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy arra gondolsz, hogy a nem működő gépről töröljem a nyomtatót és újra telepítsem fel rá a routeren keresztül?
Pontosan

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26041) egykori válasza Gubek-Einste (#26040) üzenetére


egykori
őstag

Oké, és így routeren keresztül helyi vagy hálózati módon kell feltelepíteni?
(Bocsi, hogy ilyen láma vagyok, de ezt már többször bevallottam itt a hálózati osztályon!) :B

[ Szerkesztve ]

(#26042) egykori válasza Gubek-Einste (#26040) üzenetére


egykori
őstag

Újratelepítettem a nyomtatót helyi nyomtatóként, de a másik gép még mindig nem látja, nem érzékeli a routeren keresztül, hogy be van kapcsolva.
Gondolom a routerben nem lehet beállítási probléma, ha az én gépem látja a routeren keresztül a nyomtatót.
Volna valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#26043) egykori válasza egykori (#26042) üzenetére


egykori
őstag

Na, megérte egy kicsit kínlódni, azért csak sikerült összehozni!!! :DD

(#26044) Claude Leon válasza Bonkheads (#26038) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a villámcsapás a routered WAN portját is kisüthette, láttam már ilyet.
Ilyenkor legegyszerűbb a routercsere.

Ha a betegre telepíthető openwrt, és a chipsetje olyan,hogy a switchportok külön-külön rendezgethetők, áz egyik LAN portot is bekonfigurálhatod WAN-nak, de ebben részletekbemenően nem segíthetek, idevonatkozó ismereteim hiányában.

(#26045) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Adott most itthon 2 routerünk amiket már WDS-be is kapcsoltam, működik a dolog. A jó idő miatt akarom kivezetni a netet az udvarunkra, tehát a router elhelyezése lenne a kérdésem. A fő router (TP-Link TL-WR841ND) a ház egyik sarkában van, tehát az egész házon kell átvezetni a jelet, hogy átlósan kimenjen a ház másik végén az udvarra. Az al router egy TP-Link TL-WR740N lenne, tehát ezt kéne pozicionálni. Kérdés tehát az, hogy lehet-e ezt valahogy előre tervezni, hova rakjam, vagy (mivel falra kerülne) ragasszam a falra és teszteljem úgy előtte? Erősebb-e a vétele routernek mint egy telefonnak? Mert akkor elég megnéznem hol veszi még telefon a jelet és így besaccolni hova kerüljön (lényeg hogy ne szakadjon meg a kapcsolat két router között). A sebesség nem fontos annyira, udvaron úgyis csak FB menne, vagy hasonló.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26046) Nova96


Nova96
őstag

Sziasztok remélem jó helyre írok , ha nem akkor bocsánat. :R

Ma lett egy UPC új modemünk amibe van router, és mellette van egy TP-Link 741ND-m .
Szoktam néha-néha olvasni és van valami olyasmi, hogy a TP-link rácsatlakozna a UPC routere azzal a jelet erősítve, de hogy kell csinálni? :B :R

(#26047) Nudlee86 válasza Racecam (#1) üzenetére


Nudlee86
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem USB-s wifi adapterrel kapcsolatban.
Adott egy Win7-es rendszer és két különböző márkájú USB-s wifi adapter. XP alatt tökéletesen működik mindegyik. Win7-re feltelepítve pedig egyik sem. Az eszközkezelőnél felismeri, de a saját szoftvere nem látja, disconnected állapotjelzőt kap. Adapterek felsorolásánál "letiltva" állapotot jelez, az engedélyezésre kattintva semmi változás.
Kérlek, ha van valami ötleted a hiba orvoslására privát üzenetben tedd, köszönöm.

(#26048) krealon válasza Nova96 (#26046) üzenetére


krealon
veterán

"Szoktam néha-néha olvasni és van valami olyasmi, hogy a TP-link rácsatlakozna a UPC routere azzal a jelet erősítve, de hogy kell csinálni?"

A legegyszerubb Gargoyle firmware-t telepiteni a routerre es azon beallitani a repeater modot.

A Gargoyle firmware telepiteshez le kell tolteni a router hardver verziojanak megfelelo -factory.bin fajlt.
A hw verziot a router aljan levo kis matricarol kell leolvasni.

A letoltott .bin file nevet celszeru lerovoditeni, hogy a router gyari felulete elfogadja.
A firmware cseret UTP kabelen csatlakozott geprol erdemes vegezni, mikozben semmi mas gep nem csatlakozik a routerhez.

Ha megvan a firmware csesre, akkor kell tallani 1 IP cimet a UPC router tartomanyaban, ami nem utkozik a halozaton, ez lesz a repeater IP cime a kesobbiekben.

Az immar Gargoyle firmware-t futtato router-re eloszor bejelentkezve (http://192.168.1.1) meg kell adni egy jelszavat, amivel kesobb az adminisztarcios felulet elerheto lesz.

A Connection menu Basic opciojanal a "Wireless Bridge / Repeater" opciot kell valasztani a "Device Configuration"-nel.

A Bridge IP mezobe a korabban kijelolt nem utkozo IP cimet kell beiirni.
A subnet mask 255.255.255.0
Az "AP / gateway IP" mezobe a UPC router LAN IP-je kerul.

Connect via Client Bridge
Repeater Enabled
[Scan], majd a listabol kivalsztjuk az UPC router WIFi azonositojat es Password-hoz beirjuk a jelszavat.
Adhatunk masik nevet a megismetelet WiFi jelnek, de lehet azonos is a UPC-ssel.
[Save changes] utan ujraindul a router es Bridge IP erteken elerhetjuk a kezelofeluletet miutan csatlakoztunk UTP kabelen vagy WiFi-n a halozathoz.

(#26049) krealon válasza Nudlee86 (#26047) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy Win7-es rendszer és két különböző márkájú USB-s wifi adapter. XP alatt tökéletesen működik mindegyik. Win7-re feltelepítve pedig egyik sem. Az eszközkezelőnél felismeri, de a saját szoftvere nem látja, disconnected állapotjelzőt kap."

Nincs racionalis indok arra, hogy a WiFi adaptehez a gyari kezeloszoftvert (utility) feltelepitsuk.

Eleg a driver (meghajtoprogram), minden egyeb dolgot el lehet vegezni Windows alol.

(#26050) VeryByte válasza krealon (#26049) üzenetére


VeryByte
őstag

Némely esetben van, konkrétan némely Intel kártyánál bizonyos funkciókat és sebességeket csak a gyári utility-vel tudsz beállítani.
(Típust, egyebet nem tudok neked mondani, csak tudom, hogy pont ezzel szívtam egy évvel ezelőtt.)

Viszont általánosságban igaz amit írsz!!!!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.