Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27251) mezis válasza errorcode06 (#27244) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az már valami, ha nem azonos az IP címük, de lehet ott még tennivaló.

A kapcsolódáshoz állíts be alternatív, fix IP címet (pl 192.168.0 211) és csak ahhoz az egy készülékhez drótozz, amelyiket éppen bogyózni szeretnéd.

mezis

(#27252) errorcode06 válasza Intruder2k5 (#27250) üzenetére


errorcode06
őstag

Így már ok. Nem rakta be bridge-be, csak azt hittem. Reset után bekattintottam, vártam jó sokat (kb. 2 percet, addig csak körözgettek a pontok) aztán tényleg bent marad a beállítás. Így már elértem 100.1-ről.
Köszönöm a segítséget! (a routerem meg 1.1, bocs elírtam, én vaultam a balfasz) :B

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27253) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Van egy modem/router kombó ami csak 10/100-as sajnos.
Vettem egy 10/100/1000-es switchet.
Összekötöttem a 2 motyót.

Switchre csatlakozik egy laptop és hosszú kábellel ami másik szobába vezet egy asztali PC.

Viszont a távoli szobában is elkélne a több port.
Az utp kábel végére minden további nélkül tehetek még egy switchet ?
Tehát az osztott netet tovább osztanám.

Ezzel lehetőség nyílna egyidejűleg kábellel csatlakoztatni 3 eszközt is ( PC,TV,HM erősítő ).

Megoldható ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27254) Gubek-Einste válasza Borisz76 (#27253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyi switch-et használsz amennyit csak akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27255) Borisz76 válasza Gubek-Einste (#27254) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm, jó hallani / olvasni :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27256) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van itthon 2 routerem, a séma valahogy így néz ki:

Internet->modem->router1->router2->pc, tablet, mobil, ésatöbbi
A két router azért van beiktatva, mert az egyik még új a router 2, így van amikor még ő nem üzemel, vagy konfigolom és olyankor ha nincs internet, akkor a család többi tagja egy idő után ráun, így azt talaláltam ki, hogy marad egyenlőre a régi routert(router1) is akinek az a feladata, hogy továbbítsa a forgalmat a router2 felöl és ellásson egy eszközt wifin internet hozzáféréssel. Annyi csak a bajom, hogy a router 2-n forgalmi szabályok vannak, és ahoz, hogy működjön egy részük, létre kellene hoznom a régi routeren is, amit ha lehet el akarok kerülni. Van erre megoldás? Esetleg a dmz erről szól vagy használható erre?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27257) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Mostanaban hallottam az ismerosomtol az intranet-rol. Csak annyit tudok rola, hogy ez egy otthoni halozat ami teljesen elszeparaltan mukodik a nyilvanos halozattal ellentetben.

Keresgeltem a neten, de sehol nem talaltam rola infot ( Magyar nyelven legalabb is semmit).

Ha valaki jartas a temaban akkor egy rovid kis ismerteto kepeben elmagyarazna nekem hogy mik kellenek egy ilyen halozat kiepitesehez, es hogy hogyan kell megcsinalni?

XD alias IKSZDé

(#27258) Intruder2k5 válasza honda 1993 (#27257) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Intranet

Kell hozzá egy router, kliensek, opcionálisan switch-ek, ilyen-olyan szervergépek, és bármi ami hálózatra köthető! De intranet-nek leginkább vállalati hálózatokat szokás nevezni, nem pedig azt, amit otthon építesz egy TP-LINK routerből, egy PC-ből és egy telefonból!

[ Szerkesztve ]

(#27259) honda 1993 válasza Intruder2k5 (#27258) üzenetére


honda 1993
senior tag

Tehat akkor elmeletileg csak a router, a szerver geo\p kell hozza.

Az van hogy en nagyon kezdo vagyok , es nem vagom hogy minek ide egy szerver gep. :D

XD alias IKSZDé

(#27260) Intruder2k5 válasza honda 1993 (#27259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kérdés az, hogy mit akarsz kihozni ebből az egészből?

(#27261) honda 1993 válasza Intruder2k5 (#27260) üzenetére


honda 1993
senior tag

Egyszeruen csak erdekel a tema ( erdekel, mert van rola fogalmam hogy milyen sebezheto is egy biztonsagosnak hitt rendszer).

Egy ideje amugy is foglalkoztat a biztonsag mint tema.

XD alias IKSZDé

(#27262) Borisz76 válasza honda 1993 (#27261) üzenetére


Borisz76
veterán

Google a barátod :

Első találat : Hálózati alapfogalmak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27263) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok!Adott egy laptop win7-el,egy média lejátszó,androidos tablet és egy androidos okos telefon.Meg lehet oldani az összes eszköz közötti fájl megosztást minden irányban wifin keresztül?Például olyat szeretnék,hogy a számítógépen lévő fájlok közt tudjak böngészni a média lejátszóval és azokat le is tudjam vele rögtön játszani.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#27264) Magnat válasza silboy (#27263) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a médialejátszót kéne pontosan tudni h mit tud, de ha Sambát támogat akkor megoldható. Androidra pl Total Commander alá van Lan plugin, azzal elviekben simán tudod tallózni a pc-n megosztott fileokat, könyvtárakat. Ha a játékos tudja a Sambát, akkor azzal is. Mondjuk javallott a pc-nek fix ip-t (vagy statikus dhcp-t) adni, és akkor szépen ip alapján fel tudod venni a kapcsolatokat.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27265) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Adott lenne egy pc (win8.1) és egy táblagép (szintén win 8.1) és beállítottam az otthoni csoportot pár megosztott mappával a pc ről (hogy ugye táblagépről is lehessen nézni a másik szobába) ami a probléma ezzel, hogy azt írja ki, hogy jelenleg a pc nem érthető el és ott van egy ébresztés opció de nem csinál semmit (upc-s wifis ubee router van most de remélem megtalálom a régihez az adaptert és száműzöm innen hamarosan) remélem ezzel kapcsolatban tudna nekem mondani valami hibaelhárítást.

(#27266) PumpkinSeed válasza Intruder2k5 (#27260) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha egy intranetre beékező forgalmak közül csak az ICMP forgalom már felépült csomagjait engedjük be és a 80-as porton érkező HTTP válaszokat akkor az az intranet mennyire sebezhető?

Csakúgy felmerült bennem a kérdés látva a témát.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27267) SztiviVander válasza PumpkinSeed (#27266) üzenetére


SztiviVander
őstag

az icmp nem nat-olható úgyhogy az eleve nem fog bemenni sehova. önmagában pedig a 80-as portot kipublikálva (vagy ha úgy jobban tetszik a forgalmat arra beengedve) pedig elsősorban az a webszerver lesz sebezhető. ahoz hogy a teljes belső hálózat veszélyben legyen ahoz sok más hiányosság együttes megléte is kell(ene), ami meg azért szerintem igen ritka.

(#27268) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Van-e olyan program, amivel tesztelni tudnám a "hálózati kábelemet"? Tudom, hogy hülyén hangzik, de vettem Kínából egy cat7-es lankábelt és nemrég elkezdte azt csinálni, hogy a gép hálózatilag fogja magát és leblokkol, kicsit vár net nélkül, az újonnan nyitott oldalak timeoutolnak, majd visszajön és megy tovább. Azért gondolok a kábelre elsőre, mert mielőtt ez bekerült a rendszerbe, azelőtt nem volt ilyen gond, persze lehet több más is.

Most éppen bedugtam egy usb-s wifi sticket, de nem mindig nyom hibát, így nem az igazi ez így tesztnek.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27269) PumpkinSeed válasza SztiviVander (#27267) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, de jobb esetben a webszerveren keresztül is piszkálható a rendszer pl. Eval Injection. Igazából most olvastam utána részletesen a témának, sok függ ebben az esetben a programozón is aki a backenddel foglalkozik.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27270) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok !

Lehet ennek valamiféle valóságalapja ?

:U

(#27271) vg válasza #73959936 (#27270) üzenetére


vg
addikt

How to get a faster internet connection from your internet service provider using troll science! This trick has a zero percent chance of improving your internet and download speeds. Please stop asking me why you can't get faster speeds because you need to just buy it. Send this to your tech-savvy friends for a laugh! Your internet speed can't actually be increased, you'll have to upgrade your plan.

(#27272) #73959936 válasza vg (#27271) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok :R

Mégis megnézték több mint 10 millióan

:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#27273) g4b3n


g4b3n
tag

Helló!

Valaki megtudná mondani mi okozza a kettő között az árkülönbséget?

[Cisco SF200-48 SLM248GT-EU]
és
[Cisco WS-C2960-48TC-S]
között?

Köszi előre is.

(#27274) g4b3n válasza g4b3n (#27273) üzenetére


g4b3n
tag

Sikerült előrébb jutnom.

Az előbb hatalmas volt a differencia, viszont jön egy újabb kérdés, itt más jóval kisebb a különség.

Cisco SF300-48
és
Cisco WS-C2960-48TC-Sközött.

szerk.:
Meglett! Csupán 5 év fejlődés az előbbi javára :P

Köszi, ha valaki esetleg utána nézett :)

[ Szerkesztve ]

(#27275) Arthodaimon


Arthodaimon
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, ha rossz helyre írok, akkor irányítsatok a megfelelő helyre! Hálózatépítésben kérnék segítséget. Adva van 1 db UPC adsl internet előfizetés, ami eddig egy sima TP link TL-R460 routerrel volt elosztva a két gép között (mindkettő Win7 64bit) és működött. Látták egymást a gépek. Mi egymás mögötti házakban lakunk, és amikor kellett nekünk wifi, vettünk egy Tp-link wifi routert és betettük a hátsó gép "elé". ment a wifi, de az istenért nem bírtam a hálózatot rendesen beállítani, most csak az első gép látja a hátsót, fordítva nem. Mivel most már az első házba is kellene wifi, de a hátsó nem ér el odáig, pont nincs már vétel, vettünk egy másik wifis routert, TP-link TL-WR840N-t. Az alap nem wifis routert erre szeretném lecserélni. Hogy kellene beállítani, hogy a gépek megint lássák egymást, és mindkét házban legyen saját wifi, windowson belül mit kell állítani, vagy megnézni, hogy működjön a hálózat rendesen. Amatőr vagyok, ha valaki hülyebiztosan leírná, mit kell tennem, mire kell figyelnem nagyon hálás lennék!

Köszi a segítséget!

Arth

Emié a világ! (Emese a lányom)

(#27276) Magnat válasza Arthodaimon (#27275) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Az eredeti vezetékes routert kidobod. A most vett wifist beteszed a helyére. A régebben vett wifiset nem tudom hogy kötötted be, úgy legyen, hogy a másikból jövő kábel és az ott levő gép is a lan portok valamelyikébe legyen bedugva, tehát a wan port maradjon üresen. Plusz a másodikon ki kell kapcsolni a dhcp-t és olyan ip-t kell adni neki ami beleillik az első router által használt címtartományba de nem esik a dhcp range-be. Lehet h kissé bonyolultnak hangzik, de nem az. Tabletről írok és nem tudok visszakeresni, de vki majd biztos belinkeli az erről szóló hsz-t.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27278) Gubek-Einste válasza Arthodaimon (#27275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az R460 helyére tedd be a 840N-t, állítsad be rajta a net csatlakozást majd a másodlagos eszközt pedig ÍGY kell beállítani, hogy egy alhálózatban legyenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27279) Arthodaimon


Arthodaimon
újonc

Köszi, Srácok, ma is tanultam valamit. Alszom rá egyet és holnap nekivágok.

Emié a világ! (Emese a lányom)

(#27280) blogspot


blogspot
csendes tag

Olyat tudok csinálni, hogy az asztali játékgép ne a Wifis routeren keresztül kapja a netet (pl. hogy gyorsabb legyen a kapcsolat), de a többi eszköz felé megmaradjon a wifi is?

Van két routerem, ezzel lehetne gazdálkodni.

(#27281) Intruder2k5 válasza blogspot (#27280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha UPC Fiber Power, vagy egyéb olyan neted van, ahol kaphatsz több publikus IP címet is, akkor igen!

(#27282) blogspot válasza Intruder2k5 (#27281) üzenetére


blogspot
csendes tag

Na olyan nincs. Invitel kapcsolat van.

(#27283) mezis válasza Intruder2k5 (#27281) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A DMZ nem lenne erre jó :F ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27284) Intruder2k5 válasza mezis (#27283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DMZ? A kérdés az volt, hogy lenne egy eszköze, amit úgy szeretne a netre kötni, hogy az ne a WiFi routeren keresztül csatlakozzon, hanem valamilyen módon közvetlenül, hogy ne lassítsa a router!

Erre lenne megoldás, hogy a WiFi router elé bekötne egy switch-et, vagy a felesleges routerét switch módban, de a működéshez ugyebár szükség lenne arra, hogy a szolgáltató biztosítson legalább két publikus IP címet egy időben! Ez UPC esetén adott, de én más szolgáltatóról nem tudok, aki jelenleg adna ilyet!

A DMZ ugyebár csak egy amolyan "össz port forward" funkció, vagyis a DMZ-be beírt LAN IP címre fog a router továbbítani minden bejövő kérést, ami sok szerverszolgáltatás futtatása esetén lehet hasznos, de ettől a gép még a NAT-olt hálózaton marad, ugyanazt az internetcímet fogja használni mint a többi, ugyanazon a WiFi routeren keresztül...

Persze másik kérdés, hogy miért lassítaná a router a netet, ha a netsebességhez megfelelő modellt használ...?! Nyilván ha van egy 150-es Invitel optikai csomagja, hozzá egy G-s router 100-as portokkal, akkor az bizony lassítja! Olyan routert kell használni, ami megfelelő erőforrással rendelkezik a netcsomagja kiszolgálásához, és szükség esetén esetleg priorizálni is lehet rajta az átmenő forgalmat, vagy legyen benne QoS, vagy Bandwidth Limiter funkció...

[ Szerkesztve ]

(#27285) PumpkinSeed válasza Intruder2k5 (#27284) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az mennyire lassítaná be a "játékgépet", ha két használható port esetén az lenne a router?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#27286) blogspot válasza PumpkinSeed (#27285) üzenetére


blogspot
csendes tag

Tulajdonképpen arra is szeretném használni a módosítást, hogy ha a wifi rész behal, ne kelljen kiléptetni az online játékból az asztali gépet. Ha az első router osztaná valami minimális beállítással az asztali gép és a második router között a netet, a második szórná a wifit, ha behal a jel, akkor elég lenne a második routert ki-bekapcsolni. Az első lenne egy Gigabite, a második pedig egy WD Net600. Ez megoldható gondolom. Melyiken mit állítsak be?

(#27287) Gubek-Einste válasza blogspot (#27286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elsőn a net csatlakozáshoz szükséges adatokat mindenképpen meg kell adni + érdemes az alapértelmezett user/pass-t is megváltoztatni.
A másodikot pedig ÍGY állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27288) blogspot válasza Gubek-Einste (#27287) üzenetére


blogspot
csendes tag

UTP kábel "A" egyik LAN portjából "B" egyik LAN portjába.

Ez így jó? Nem a B hálózati bemeneti portjára kell csatlakozni?

(#27289) Gubek-Einste válasza blogspot (#27288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, LAN-LAN portot kell össze kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27290) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Egy régi NETGEAR WGR614 routerrel szeretném bővíteni rokonoknál a hálózatot. A lényeg, hogy az A (TPLINK, ez fogadja a modemből a jelet) routertől távol eső szobában egy tévé és egy szgép is ki legyen szolgálva - kábelen. A LAN-LAN összeköttetés világos, B (Netgear) routeren DHCP letiltva, a LAN IP-je beállítva, mégsem működik. Kérdés, gond, hogy az első router DHCP tartományából kapott IP-t a B router (100-199 a tartomány, és 190-est adtam)? Esetleg a patch kábel helyett crosslink kell? Próbáltam a B-re wifin becsatlakozni, de az IP kiosztásnál behal. Amúgy mehet egyszerre B-n a wifi és a LAN?

"So say we all"

(#27291) Linnax


Linnax
csendes tag

Bocsánat, nem olvastam végig, de valószínűleg a következőt csak én kérdezem :U
Mobilinternetem van, USB modem. W7-en van ugye rendszergazda, felhasználó, vendég. Ez most egy otthoni hálózat? Csak azért kérdem, mert valahogy vacakol a modemem, illetve biztos, hogy nem a modem, hanem valamit elállítottam, mert állandóan gyorsítani próbálok.
Pillanatnyilag az a gondom, hogy általában néhány perc után leáll, de közben minden megnézhető helyen azt írja, hogy kapcsolódva van (szépmagyarul).
Már a legdurvább víruskeresőket (csak ingyen) kipróbáltam, kettőt kiszúrt, törölte, de a helyzet változatlan. Jó női megérzés szerint tuti, hogy én bizergáltam el valamit.
Tehát mi lenne egy modemes internet beállítása a gépen, és hol találom. (Számtalanszor újratelepítettem, de nem tudta felülírni a "beállításaimat". :W
Kérem, aki tud, óvodás szinten segítsen egy nagyinak!

(#27292) Cxgrav válasza TaliGa (#27290) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

"A" router IP 192.168.0.1 és DHCP ON 192.168.0.100-192.168.0.199-ig mind1
"B" router IP 192.168.0.2 és DHCP OFF

LAN-LAN összeköttetés, normál UTP kábellel.
Érdemes ellenőrizni, hogy mutatja-e a 2 router a ledekkel, hogy valóban van-e link.
Egyszerre mehet a wifi és a lan is mindegyik routeren, de ne ugyan azon csatornán szórjanak

Linnax
Otthoni hálózat ennél picivel több, mint hogy 1 gépen van 3 user.
W7-en amúgy a vezérlőpult/hálózat központban tudod beállítani, hogy egyébként milyen hálózati konfigurációban fusson a gép. Otthonira érdemes állítani.
Rendszergazdaként jelentkezz be, vezérlőpult/programok eltávolítása menüpontban uninstalláld a mobilnetet.
Újraindítást követően dugd vissza a gépedbe, majd a felugró ablak alapján telepítsd újra.
Általában ez segíteni szokott.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#27293) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

A lakásból az attól kb. 80 méterre lévő társasház udvarán lévő garázsba szeretném elvinni a netet, egy fal van a net és a végső felhasználási hely között. Mi a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb módja ennek? Telekomos internet+hozzá a tartozó huawei hgw a kiindulási pont, amiben elvileg a bridge mód le van tiltva.
Köszönöm a hozzáértők segítségét! :R

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#27294) TaliGa válasza Cxgrav (#27292) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi.

"So say we all"

(#27295) Saint válasza AAntii (#27293) üzenetére


Saint
aktív tag

szerintem egy antennával célzottan egy vevőre irányitani a wifi-t , akkor nem kell semmi előfizetés, és azonos hálózaton lenne a dolog, lehet olcsón venni wifi-antennákat, olyan tányérosat, és egy másik vevőt a garázsra szerelni, és máris kész a net, én igy próbálnám meg össze hozni....

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#27296) MaCS_70 válasza AAntii (#27293) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A kültéri access pointot ismerem erre a célra, a TP-Linknek van egy csomó, 10e Ft-tól, ebből kéne egy pár.
Persze lehet, hogy ágyúval verébre, konkrétan egy két falu közti 3-4 kilométeres áthidalásról tudok.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27297) trec12


trec12
addikt

Sikerült itthon beállítanom egy TP-LINK TL-WA850RE Range Extendert. Tévének erősítem neki a Wi-Fi-t. Kíválóan felerősíti a jelet. Szóval a kütyü ebből a szempontból nagyon jó. Viszont van egy gondom. Kikapcsolás után a tévét mindig újra be kell állítanom a Range Extender wi-fi jelére a tévé menűjében kézzel. Gyakorlatilag adok neki egy tetszőleges IP-t a tartományból, átjáró a router IP-je. Addig nincsen net a tévén amíg ezt meg nem csinálom. Kikapcs-bekapcs, kézzel egy másik IP megint újra megy, addig nem. Miért kell minden bekapcsolás után újra ezt a procedúrát megcsinálni?

Ha LAN kábellel kötöm a tévére az Extendert erre a procedúrára egyszer sincsen szükség mert ahogy nézem automatán lezajlik az egész.
Sajnos annyira nem értek a témához. Mit kellene beállítanom máshogy, hogy LAN kábel nélkül se kelljen mindig kézzel IP-t állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#27298) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy linux servert futtató gép(debian). Erre wifi segítségével csatlakoznak számítógépek xp-ről. Az egyik géphez van hálózati kábellel kötve az én gépem, így kapom az internetet. Azt hogyan tudnám megoldani, hogy lássam én is a szerver gépen lévő mappákat? Rendezgetni kellene tehát ne csak lássam hanem írni is tudjam. a többi gépen van egy bat kiterjesztésű fájl amivel csatlakozik a hálózathoz, de sajnos ha azt ártakom az én gépemre azt nem fogadja el

ha esetleg kellenek még adatok errről akkor kérlek írjátok le hogy mi és akkor megpróbálom megkeresni :)

köszönöm

(#27299) Gubek-Einste válasza smallmer (#27298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan hogyan is néz ki a hálózat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27300) smallmer válasza Gubek-Einste (#27299) üzenetére


smallmer
őstag

van egy server gép ami futtat eg debiant és ezen vannak az adatok egy partición
vannak xp-s gépek amelyek wifi segítségével kapcsolódnak az internetre (egyben a hálózatra is ugyebár)
az én gépem meg az egyik wifis géphez kapcsolódik ethernet kábellel, tehát egy másik gép hálózati aljzatába megy az én gépem hálózati aljzatából eg ethernet kábel. Ezen keresztül megy az internet, de a közös mappát nem tudom csatlakoztatni, mert nem látja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.