Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) szacsee válasza bads1 (#26150) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fentre is egy wifi routert végy.
Összekötöd és a DHCP-t pl a második router osztaná ki (a másikon ilyenkor tiltani kell), wifinél pofon egyszerű, ha szeparálni akarod.
1-es wifi lenti külön csatornán (pl 1) jelszóval védve, név pl: Home Wifi 1
2-es wifi fent külön csatornán (pl 9) jelszóval védve, név pl Home Wifi 2

Lenne viszont nekem is egy kérdésem.
Adott egy ZTE fix antennás wifi adsl modem-router kombó és egy Asus wifi router, egy NAS és egy okos TV.
A bejövő net meg van osztva a házban, így mindenki lát minden eszközt. A TV-t szeretném a NAS-al Asus routeren keresztül kábellel összekötni, hogy pl az admin mappából a családi fényképeket a megosztott picture mappába másolom. Sajnos így mindenki látja ha a hálóra csatlakozik. Lenne rá mód, hogy alhálózatot hozzak létre úgy, hogy net mindenhol legyen, de a NAS megosztott mappáját csak bizonyos helyről lehessen elérni (vezeték és vezetéknélkül is). ( SSID, ip módosítással vagy mivel lehet szeparálni?)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#26152) bads1 válasza szacsee (#26151) üzenetére


bads1
aktív tag

Ez jól hangzik köszi, remélem müxeni fog.

(#26153) Heffi


Heffi
őstag

Szép Napot Mindenkinek!

Tegnap rendszert frissítettem a "házi szerver"-nek használt gépemen (7-8.1) és azt hittem leszek majd olyan okos, hogy a Samba hálózati megosztásokat újra be tudom majd állítani, de tévedtem. :O

Ráment a fél éjszakám a próbálkozásra, de pont a lényeg nem sikerült.

Tehát ebben a gépben 7 TB-n különböző merevlemezeken tárolom a házimozizáshoz szükséges fájlokat, zenéket. A Dune 303D lejátszóm Smb-n keresztül szeretném a médiákat tartalmazó merevlemezeket elérni, de az újratelepítés óta üresnek látja a munkacsoportomat.
Amit állítottam a megosztással kapcsolatban:
- minden hálózatra vonatkozóan jelszóval védett megosztás kikapcsolva
- teljes meghajtó speciális megosztása "Mindenki"-vel teljes hozzáférésre
- biztonság beállításainál szintén teljes hozzáférés Mindenki részére

A hálózat az Magánhálózat. Otthoni csoport is be van állítva, win-es számítógépeken működik is. Egy csoporton kívüli pc-vel a megosztott meghajtót tudom írni-olvasni. Csak a médialejátszóval nem (gondolom azért, mert nem windowsos).

Esetleg valami öttlet?

(#26154) dethroner válasza Gubek-Einste (#26143) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Akkor további segítséget kérek :)
Amint beírom a netsh wlan set hostednetwork mode=allow parancsot, kiírja hogy a vezeték nélküli automatikus konfigurációs szolgáltatás (wlansvc) nem fut. Ezt gondolom be kéne kapcsolnom valahol, ugye? Ha igen, akkor hol és hogy tudom megtenni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26155) mezis válasza dethroner (#26154) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi vezérlő nincs letiltva ? (kikapcsolva)

mezis

(#26156) dethroner válasza mezis (#26155) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom. Hol nézhetem meg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26157) Gubek-Einste válasza dethroner (#26156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszközkezelő-ben vagy a hálózati adaptereknél

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26158) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Adva van egy router. A pc vezetékkel, a noti wifivel kapcsolódik. Hogy tudom meg a pc és a noti közt a maximális sebességét? Nem a net sebesség érdekel.
Ne azt mondjátok, hogy TC -vel másoljak fájlokat, és akkor látni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#26159) Heffi válasza Heffi (#26153) üzenetére


Heffi
őstag

Közben félsikerem van, bár tallózni nem enged, de ha bepötyögöm az adatokat (szerver, mappa, felhasználó név, jelszó) akkor tud csatlakozni.

(#26160) krealon válasza tunikriszta (#26136) üzenetére


krealon
veterán

"Hogy tudom beállítani egy Asus RT-N56U típusú routeren azt, hogy egy eszköz csak a belső hálózaton tudjon kommunikálni, de a netet ne érje el?"

Nincs ilyen eszkozom, viszont a felhasznaloi kezikonyv szerint van egy
Advanced Settings --> Firewall --> LAN to WAN Filter menu

Tippem szerint ott lehet eltiltani az internet elerestol a klienseket (a LAN-on levo gepeket).

(#26161) krealon válasza csinturi (#26158) üzenetére


krealon
veterán

Az iperf alkalmas a halozat atviteli kapacitasanak meresere 2 pc kozott.

(#26162) Dex0620


Dex0620
csendes tag

Sziasztok!

Történt ma velem egy számomra elég érdekes dolog, amiben a segítségeteket szeretném kérni.
A sztori a következő: Adott 2 egyenesen kötött utp kábel, egy router és 2 laptop. Az egyik kábellel összekötve a gépeket (persze külön-külön tesztelve) működik a net, szépen jön át a 100mb. A másik kábellel az egyik gépen jó, a másikon csak 10mbs-et érzékel a windows és oldalakat se tölt be... ez egy hosszabb kábel, de nem hiszem, hogy ez okozná a gondot. TVn is teszteltem ott is működik mind a két kábel tökéletesen... Csak az egyik gépbe nem megy a hosszabbik UTP kábel.. legfrissebb driverek vannak rajta... és mivel a másikkal működik rendesen, nem hiszem, hogy szoftveres, vagy hardveres hiba lenne.

Esetleg valakinek ötlet, hogy miért nem képes átadni a netet a 2. számú laptopnak a hosszabbik utp kábel?

Előre is köszi.

(#26163) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Van két router itthon, és az egyikkel megtoldottam WDS segítségével a másik jelét. Felállás, hogy a fő router egy TL-WR841ND, nincs külön hozzányúlva (csak csatorna számot fixáltam). A másik, amivel hosszabbítom a jelet egy TL-WR740N, itt bekapcsoltam a WDS-t, beállítottam amit kell, csatornát, SSID és jelszó egyezik fő routerével, külön IP-t is megkapta (192.168.0.2).
Ha valamivel csatlakozom a hálózathoz és a fő-routerre csatlakozik közvetlen akkor nincs gond, csatlakozik az eszköz, megy az internet. Ha menet közben vált, előbb csatlakozik a fő-routerhez, utána kikerül hatótávolságából és az al-routerre csatlakozik át, akkor sincs gond, megy az internet is. De ha az al-routerre csatlakozik elsőnek, akkor wifi jelet kap, de nincs internet, és csak az al-router érhető el böngészőből. Ez telefonokkal biztos így van, illetve egy asztali géppel ami wifi-adapterrel csatlakozik, de érdekes módon, tesóm laptopjának ami az al-router mellett van nincs gondja, vígan üzemel (wifi-n természetesen).
Kérdés tehát mi okozza ezt? DHCP-t kikapcsolva és bekapcsolva a fő-router IP címére hivatkozva is előjön a jelenség.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26164) mezis válasza Dex0620 (#26162) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az UTP kábel max. hossza 100 m. Gondolom a tied ennél rövidebb. :F

A min. görbületi sugár az átmérő kb. 4-szerese. Ép a kábel, nem volt össze-vissza csavargatva, megtörve ? csatlakozói épek ? (Kipróbáltad felcserélni a két csatlakozóját ?)

(Azon kívül találkoztam már olyan esettel, amikor a PVC szigetelés alatt egy rézvezető korrodált, ami végül szakadást eredményezett.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26165) tunikriszta válasza Tamy (#26148) üzenetére


tunikriszta
csendes tag

Ok, próbálkozom, köszi!

(#26160) krealon

Neked is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#26166) dethroner válasza Gubek-Einste (#26157) üzenetére


dethroner
veterán

Hát srácok lehet én vagyok nagyon hülye, de sehol sem találok wifi vezérlőt.Bárhol nézem, csak a gigabites realtek hálókártyát látom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26167) mezis válasza dethroner (#26166) üzenetére


mezis
nagyúr

Mert lehet, hogy nincs is. Mintha USB-vel szeretnél csatlakozni ... :F

mezis

(#26168) dethroner válasza mezis (#26167) üzenetére


dethroner
veterán

Ááá, hát most szórakoztok velem? :W
Igen, usb-n keresztül szeretnék netezni okostelefonnal , úgy, hogy a pc netkapcsolatát használom. Erre jöttök valami wifi bekapcsolással. Nem értem.
Most akkor lehet, vagy nem lehet ilyen módon netezni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26169) krealon válasza dethroner (#26168) üzenetére


krealon
veterán

(#26170) Dex0620 válasza mezis (#26164) üzenetére


Dex0620
csendes tag

A kábel 15 méter. Most lett csinálva, hozzáértő ember keze által. Nincs megtörve, ép, mindkét végével próbáltam már. De ha gond lenne a kábellel, akkor gondolom a másik két eszközzel sem lenne jó. :/

(#26171) krealon válasza Dex0620 (#26170) üzenetére


krealon
veterán

"De ha gond lenne a kábellel, akkor gondolom a másik két eszközzel sem lenne jó."

A kabel vegi csatlakozo krimpelese is lehet problemas.
Pl az IBM T4x notebookok RJ45 ajzataban levo erintkezoket a csatlakozoban nem kello melysegig benyomott tuskek kepesek eldeformalni, es utana mar csak azzal a csatlakozoval mukodik, a szabvanyossal kontakthibas lesz, es a tiedhez hasonlo megmagyarazhatatlan hibak fordulnak elo.

(#26172) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem. Van egy TP-link wifi-routerem az egyik szobában. A konyhában szoktam gépezni, eddig a laptop nagyon jól vette a jelet a szobából, de most váltottam asztalira, az is a konyhában van elhelyezve, van benne egy ilyen adapter: TP-Link TL-WN821N 300Mbps. De a gond az, hogy nem veszi a jelet, vagy csak nagyon gyengén, szinte használhatatlan. Áthidaló megoldásként egy usb-kábellel közelebb vittem az adaptert az ajtóhoz, így olyan 3-as jelerőssége van. A kérdésem az lenne, mit tegyek, láttam egy ilyet:
TP-LINK TL-WN722N 150M - ez antennás, mennyivel erősebben veszi ez a jelet, megéri?
Vagy egy UTP-toldóval (sajnos máshogy nem lehet) közelebb hozom a wifi-routert, bár ez nagyon macerás, ezt nem szeretném.

Mit javasolnátok?

Köszi előre is

(#26173) dethroner válasza krealon (#26169) üzenetére


dethroner
veterán

Megnéztem a videót, elolvastam a leírást. De nem biztos hogy ugyanarra gondolunk. Ez az általad linkelt app pontosan mire is jó?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26174) mezis válasza HellGreg (#26172) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem lesz nagy különbség a "levehető antennással". Az UTP kábel akár 100 m-es is lehet. egy-két toldás rövidebb kábel esetén nem jelent problémát. Keresgélj jobb helyet a WiFi routernek (antennájának).

Keresgéléshez hasznos lehet az InSSIDer TimeLine üzemmódban.

mezis

(#26175) krealon válasza dethroner (#26173) üzenetére


krealon
veterán

Altalban USB tethering-en azt ertjuk, ha a mobiltelefon 3G/4G internetkapcsolatat hasznaljuk az USB kabelen keresztul csatlakozott notebook-rol (gyakorlatilag egy USB-s 3G modemkent hasznaljuk ekkor a mobiltelefont).

Ennek a forditottja, ha a gepen van internetkapcsolat es azt szeretnenk a mobilon hasznalni. Ha ezt USB kapcsolat segitsegevel kivanjuk megoldani, akkor Reverse USB Tethering-rol beszelunk.

Normal esetben a telefonon van WiFi adapter, amivel AccessPoint-ra tud kapcsolodni, es Win7 alatt a notebookok beepitett WiFi adaptere hasznalhato AP uzemmodban, igy a mobilitast szem elott tartva, a vezetek nelkuli kapcsolatot szokas hasznalni.

A USB-s Reverse Tethering eseten a mobiltelefont "odalancoljuk" a gephez, igy a mobiltelefon leglenyegesebb elemet vesztjuk el a mobilitast, ezert sincs ra akkora igeny, hogy a szoftvergyartok foglalkozzanak vele.

Radasul a PC / Notebook kijelzoje joval nagyobb, mint a mobiltelefone, igy mobiltelefonos bongeszesnek sem sok ertelme van, ha van nagyobb kepernyo.

Szoval nem igazan latok ertelmes felhasznalasi teruletet a Reverse USB Tethering-re.

"Ez az általad linkelt app pontosan mire is jó?"

Elvileg Reverse USB Tethering-re. De mint marginalis terulet, nem szabad tole sokat varni.

(#26176) HellGreg válasza mezis (#26174) üzenetére


HellGreg
őstag

Vettem egy zsinóros, hatalmas antennát, amit rá lehet csavarni a routerre. Sajnos egyelőre nem sokat javult a dolog, előtte 2-3, most 3-4 közt ingadozik az erősség. Mindenesetre a sebesség most már jó.

(#26177) HellGreg


HellGreg
őstag

Eredetileg toldót akartam venni utp kábelhez, végigmentem vagy 4 üzletet Szegeden, persze sehol nem volt :(((

(#26178) Sokimm


Sokimm
senior tag

Helló mindenki!
Remélem jó helyre írok... :))
A problémám a következő, remélem tudtok segíteni.

Van egy régi laptopom, amit csak letöltésre, (gagyi nas?) itthoni fájlmegosztásra használok, meg van egy "erős", amivel netezek. A helyzet a következő:

Mindkét gép wifin ugyan azt a netet használja probléma nélkül.
Mivel a ruter folyton túlmelegszik, ezért nem azon keresztül szenvedtem "össze" a két gépet, hogy lássák egymást, hanem mivel egymás mellett vannak, bedugtam egy kábelt. (lan) (a kábel típusáról nem tudok konkrét infót, pedig lehet kellene nektek? :\ )
Mind a két gépen win7 van, és az otthoni csoportban látják is egymást, a vezetékes hálózaton. A megosztott mappák láthatóak, olvashatóak, írhatóak, de ha másolni szeretnék valamit "innen oda, vagy onnan ide", akkor a sebesség 600+KB/másodperc. Ez szerintem borzasztó lassú egy helyi hálózathoz képest.
A wifin mindkét gép gyorsan tölt lefele (3MB/sec), tehát a hálókártya megy. :P (bár lehet nem erre van kitalálva? a másolás közben kikapcsoltam minden letöltést a gépeken, de nem javul a sebesség.)

Mit rontok el? A válaszokat előre is köszi.

(#26179) interstate76 válasza Sokimm (#26178) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem fordított bekötésű kábelt kellene használnod - ha mégsem, akkor a szakik majd kijavítanak, én csak gyenge műkedvelő vagyok. :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#26180) Sokimm válasza interstate76 (#26179) üzenetére


Sokimm
senior tag

Van itthon két féle (bár nem tudom pontosan melyik mire van gyártva... :\ )
De egyikkel sem gyorsabb. :\ Lehet nem jó kábelt használok?

(#26181) Sokimm


Sokimm
senior tag

(csak a cross over-t akartam, de egy képként kezeli :\ )

Ez kéne nekem gondolom (forrás: link), de nagyon nem ilyen kábeleim vannak, tehát akkor ez lehet a ludas. :(

Az már csak külön csoda, hogy lehet használni a kábeleimet (gondolom), mert nem "erre vannak"? :D

[ Szerkesztve ]

(#26182) krealon válasza Sokimm (#26178) üzenetére


krealon
veterán

"Mindkét gép wifin ugyan azt a netet használja probléma nélkül.
Mivel a ruter folyton túlmelegszik, ezért nem azon keresztül szenvedtem "össze" a két gépet, hogy lássák egymást, hanem mivel egymás mellett vannak, bedugtam egy kábelt. (lan) (a kábel típusáról nem tudok konkrét infót, pedig lehet kellene nektek? :\ )
Mind a két gépen win7 van, és az otthoni csoportban látják is egymást, a vezetékes hálózaton. A megosztott mappák láthatóak, olvashatóak, írhatóak, de ha másolni szeretnék valamit "innen oda, vagy onnan ide", akkor a sebesség 600+KB/másodperc. Ez szerintem borzasztó lassú egy helyi hálózathoz képest.
"

Ha elinditod a feladatkezelot ( [Ctrl]+[Shift]+[Esc]), akkor a halozat fulon lathatod, hogy masolas kozben melyik halozati adapteren keresztul aramlik az adat.
Tippem szerint a WiFi kapcsolaton keresztul megy, ezert lassu.

Ha a Vezeteknelkuli halozat tipusat atallitod "Publikus Halozat" tipusra, akkor a "Fajl es nyomtatomegosztas" tiltva lesz rajta, igy kenytelen lesz az adat a kabelen aramlani.

A kozvetlen osszekotes azzal a hatrannyal jar, hogy tobb mint fel percbe telik, mire az alapertlemezett DHCP beallitas szerint rajonnek, hogy nincs DHCP szerver, es maguknak kell kitalalni APIPA cimet, es ujabb hosszu percekbe telik, mire eldontik, hogy melyikuk legyen a Local Master Browser. A halozati helyekben csak ezutan szoktak megjelenni gepek.
Radasul az APIPA cimek minden bekapcsolaskor veletlenszeruen kerulnek kivalasztasra, igy ha az egyik gep ujraindul, vagy kihuzzuk a halozati kabelt, akkor ujra hosszu percekbe telik, mire a geplista megjelenik.

(#26183) Sokimm válasza krealon (#26182) üzenetére


Sokimm
senior tag

Mit tanácsolsz akkor alternatívaként? (köszönöm a válaszod! :) )

A ruter túlmelegszik, néha ki kell kapcsolni... :\ Oldjam meg a hűtést, és (mit állítsak rajta?) állítsam be rendesen azt? Vagy bármit elfogadok tippnek, ha ez ennyire nem frankó cucc. :\

(#26184) Gubek-Einste válasza Sokimm (#26183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb a túl melegedés megoldása lenne, egy burkolat levétel sok esetben már jelentősen segít ilyen helyzetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26185) krealon válasza Sokimm (#26183) üzenetére


krealon
veterán

A tulmelegedest mindenkepp kerulni kell.

Nincs semmi baj a kozvetlen kabeles kapcsolattal, csak egy kicsit lassabban eled, mintha lenne DHCP szerver. Ha nem gond, hogy egy kicsit varni kell a nagy sebessegu atvitel megkezdesehez, akkor a fenti beallitast vegezd el (WiFi --> "Nyilvanos halozat").

(#26186) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni toletek router bekonfiguralasban.

Most vettem egy uj routert Asus RT N18U tipust, amire Tomato firmware fog kerulni. Jelenleg egy Asus WL 500gp routerem van szinten Tomato Version 1.28 by shibby firmware-rel. Emelle egy Telekomos kabel internet csomagunk van, ahol egy koax kabel csatlakozik bele egy telekom altal adott Cisco modem-be, onnan pedig 2 UTP kabel segitsegevel megy tovabb 2 STB-ba, illetve egy harmadikkal a meglevo router WAN portjaba. A modem 192.168.0.x -as halozatot kezel, mig a meglevo routert 192.168.1.x-es halozatot szolgal ki. Ez igy majdnem tokeletesen mukodik, a problemam az ezzel, hogy pl. a STB-okat nem latom a routeren keresztuli halozatrol (pl. nem tudom telefonnal iranyitani a TV-t wifi-n keresztul). Ha a routert szinten a 192.168.0-as halozat kezelesere allitom be, akkor teljesen osszeakad a modemmel, es egyaltalan nem lesz internet a routeren keresztul.

A segitseget ahhoz kernem, hogy hogyan tudom beallitani ugy a halozatot az uj routerrel, hogy ezt a komoly problemat kijatszam, es ugyanazon halozaton legyen a modem is es a router is, es a STB-ok es a tobbi kliensen az internet kapcsolat is mukodjon?

Koszonom elore a segitseget,
Fulmi

(#26187) Sokimm válasza krealon (#26185) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Adtatok utat, merre induljak! :)

(#26188) Gubek-Einste válasza Fulmi (#26186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY legyen beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26189) Fulmi válasza Gubek-Einste (#26188) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszi, meg nem kattintottam be, de par kerdes:
a. Ha a routeremet igy allitom be, akkor hogy fog IP-t kapni egy kliens, amit a routerre kotok? (1 szabad hely marad a modemben, de 3 PC van nalunk, 1 NAS)
b. Minden kliens ugyanazon az IP-n fog latszodni a Wifi-n? Be van jelenleg allitva port forwarding adott statikus IP-re, amit a jovoben is szeretnek megtartani.
c. A modemhez tartozik webes felulet, hogy tudjak statikus IP-t beallittatni rajta? Nem neztem meg sosem bele a modem feluletebe, de gondolom kell, hogy legyen neki valamije.

Koszi,
Fulmi

[ Szerkesztve ]

(#26190) Gubek-Einste válasza Fulmi (#26189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A; A Cisco-tól fog minden eszköz IP-t kapni.

B; Minden kliens-hez egyedi belső hálózati IP cím lesz amit a Cisco oszt ki, a port forward-t a Cisco-n kell beállítani.

C; 192.168.0.1 IP címen érhető el a Cisco admin felülete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26191) Fulmi válasza Gubek-Einste (#26190) üzenetére


Fulmi
senior tag

OK, koszi, mar csak be kene jutni az admin feluletre valamilyen user/pw kombinacioval. :)

(#26192) mezis válasza HellGreg (#26177) üzenetére


mezis
nagyúr

Náluk is kerested ?

Zárt térben a nagynyereségű antenna hatása a reflexiók miatt sokszor kétséges.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26193) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Tp Link routereken hogy lehet legegyszerűbben egy adott eszközt letiltani a wifiről?

Köszi

yo

(#26194) mezis válasza kenny123 (#26193) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl. MAC address alapján. (Egy kis időre. Amíg nem módosítja a MAC addressét a letiltott. :U )

mezis

(#26195) Dinter


Dinter
addikt

(#26196) kenny123 válasza mezis (#26194) üzenetére


kenny123
addikt

Meg is van köszi. :) Mobilról van szó, nem valószínű hogy pikk-pakk megváltoztatja a címét, bonyolult az.

Szép estét! :)

yo

(#26197) dethroner válasza krealon (#26175) üzenetére


dethroner
veterán

Ennek a forditottja, ha a gepen van internetkapcsolat es azt szeretnenk a mobilon hasznalni. Ha ezt USB kapcsolat segitsegevel kivanjuk megoldani, akkor Reverse USB Tethering-rol beszelunk.

Igen, ezt akarom csinálni. A pc monitora nagyobb és így elveszíti a telefon a legnagyobb jelentőségét, a mobilitást, de hát ki nem sz@rja le :DDD Ez a megoldás csak arra kell ha néha, hetente pár percre fel akar majd menni a netre vele és valamit letölteni. Netezni amúgy a pc-t használja és nem is hiszem hogy feladná a nagyobb monitor jelentette nagyobb élményt azért, hogy a pl a budin ülve töltse le az emailjeit, mert úgy mennyire trendi és mobil lenne :N
Számomra az nagyon szánalmas dolog, ha valakinek van normális internet kapcsolata otthon, van pc-je vagy laptopja és mégis a telefon pár colos kijelzőjét buzergálja internetezés címnén.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26198) Gubek-Einste válasza Fulmi (#26191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem változtattad meg korábban akkor üres/üres az alapértelmezett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26199) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Anyum sajna kórházba került és a kórháznak van nyílt wifi hálózata. (kint van a falon az SSID és a jelszó a betegek részére)

A gond ott kezdődik, hogy tudunk hozzá kapcsolódni de csak korlátozottan.

Mi lehet a gond? Miért nincs net? Vagy ha mégse a betegeknek van akkor viszont nem értem miért van nagy ló betűkkel kiírva a falra.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26200) dethroner


dethroner
veterán

Köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak, de jelentem sokkal egyszerűbb megoldást találtam :DDD
Link

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.