Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) A_ScHuLcZ válasza Konflikt (#2999) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem fog neki ip-t osztani, mert ip csak ipdíj ellenében jár! Ha nincs kifizetve, ad vmi ip-t, amin se hálózat, se net, magyarul semmire nem jó!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3002) rdi válasza birka1337 (#3000) üzenetére


rdi
veterán

a routerben a WAN kapcsolatot állítsd be.

Fej! Tor! Potroh!

(#3003) rdi válasza A_ScHuLcZ (#3001) üzenetére


rdi
veterán

Úgy gondolja, szerintem, hogy a megosztó géped fog neki egy belső ip-ét adni. A két hálózat között pedig az xp amúgy is hidat fog fölajánlani, ha jól emlékszem.

Fej! Tor! Potroh!

(#3004) sekli


sekli
addikt

helo

Itthon mind a negy gep egy wireless routeren kapcsolodik egymashoz, mindegyik statikus ip-t kap, mindegyiken megy az internet, egy munkacsoportban vannak, be van kapcsolva a file-megosztas, van megosztott mappa, es megsem lat egyik sem magan kivul mas gepet... Ez miert lehet...?

(#3005) rdi válasza sekli (#3004) üzenetére


rdi
veterán

egészen biztos? például ip cím alapján sem látják egymást?

Tűzfal?

Fej! Tor! Potroh!

(#3006) sekli válasza rdi (#3005) üzenetére


sekli
addikt

ip alapjan sem..., tuzfal csak ami az sp2-ben van...

(#3007) rdi válasza sekli (#3006) üzenetére


rdi
veterán

azért nézd meg tűzfal nélkül is egy rövid időre legalább

ezt is olvasd át [link]

Fej! Tor! Potroh!

(#3008) sekli válasza rdi (#3007) üzenetére


sekli
addikt

koszi, atolvasom...
erdekes, most raktam ujra az egyiken a windowst, es most a ket WiFi-s gep kozott megvan a kapcsolat...:F

(#3009) qdak


qdak
addikt

játéknál van 1 ik hawernak 1 problémája: (full ingyenes játék:BMW M3 Challenge), nálam megy rendesen tudok szerver (host) lenni, ha ő csináll szervert nem tudunk belépni hozzá, hiába jelenik meg amit csinál, látjuk, de nem tudunk belépni, tüzfalat elvileg kikapcsoltam nála, help előre köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3010) I_Am válasza Tituszazeb (#2995) üzenetére


I_Am
veterán

Na akkor ezen kellene változtatni.

A routerben be kellene állítani, hogy DHCP-zen, azaz Ő ossza automatikusan a hálózat gépeinek az ip-címeket, a gépeken pedig az automatikus ip-cím kérést kellene beállítani, hogy a routertől kapott cím alapján legyen azonosítva a hálózaton.

Vannak routerek, akik a statikus (manuálisan beállított) ip-címekkel nem jönnek ki.

;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3011) sekli válasza sekli (#3004) üzenetére


sekli
addikt

(#3012) rdi válasza sekli (#3011) üzenetére


rdi
veterán

tűzfal?

XP profil biztonsági beállítások?

Fej! Tor! Potroh!

(#3013) sekli válasza rdi (#3012) üzenetére


sekli
addikt

ha kikapcsolom, akkor sem mukodik...
biztonsagi beallitasok alatt mit ertesz...?

(#3014) rdi válasza sekli (#3013) üzenetére


rdi
veterán

pl: helyi biztonsági fiók
felhasználói jogok kiosztása
stb...

Fej! Tor! Potroh!

(#3015) Deathjay^


Deathjay^
tag

Én is kérdeznék, ha már betévedtem. Van egy kábel netes internet elérésem. Amíg egy gép volt itthon addig tökéletesen jó volt meg minden, de most lett még egy. A kérdésem az, hogy ha veszek egy routert akkor sikerül-e megoszatni a netet. Ugyanis amikor jöttek bekötni akkor az elérést kifejezetten egy MAC címre konfolták be. Switchel pedig nem tudom összehozni. Az eredeti gépen van net a másikon nincs.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#3016) gex75 válasza Deathjay^ (#3015) üzenetére


gex75
tag

Persze. Olyan router-t kell venni ami tud a WAN portján MAC cim klónozást.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3017) Deathjay^ válasza gex75 (#3016) üzenetére


Deathjay^
tag

w00t. Tudnál nekem linkeni olyat? :D nem nagyon vagyok otthon a wireless cuccokban.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#3018) gex75 válasza Deathjay^ (#3017) üzenetére


gex75
tag

Zyxel-ek tudják
Asus-ok tudják
D-Link-ek tudják

ezek közül válassz.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3019) Deathjay^ válasza gex75 (#3018) üzenetére


Deathjay^
tag

ezt nézem ki igy hirtelen. [link]erről mi a vélemény? gondolom ez is tudja a klónozást. legtöbbet nem wlanról menne a haló hanem kábelről.

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#3020) gex75 válasza Deathjay^ (#3019) üzenetére


gex75
tag

Kérdezd a topic-jában :

http://prohardver.hu/tema/d-link_di-524_router_es_beallitasa/friss.html

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#3021) Deathjay^ válasza gex75 (#3020) üzenetére


Deathjay^
tag

ja hogy nnek külön totyikja is van ;) nem tudtam. köszi szépen

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#3022) 3z


3z
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? A probléma a következő:
Van 2 gép wifi hálózatban ad-hoc módon.
A két gép látja egymást, másol stb., de egy ideje a chat nem megy.
Régebben borgchatet használtam, most a vypresst próbáltam de azzal sem megy.
Internet nincs megosztva.És ha kikapcsolom a tűzfalat, akkor sem megy.

Please help! :O

-ZZZ-

(#3023) rdi válasza 3z (#3022) üzenetére


rdi
veterán

Nem lehet valami futtató környezeti hiba? Java, ilyesmi?

Fej! Tor! Potroh!

(#3024) 3z válasza rdi (#3023) üzenetére


3z
csendes tag

Mire gondolsz?

-ZZZ-

(#3025) rdi válasza 3z (#3024) üzenetére


rdi
veterán

a chat progijaid nem javas alapon futnak?

Fej! Tor! Potroh!

(#3026) 3z válasza rdi (#3025) üzenetére


3z
csendes tag

Nem.

-ZZZ-

(#3027) Tituszazeb válasza I_Am (#3010) üzenetére


Tituszazeb
tag

Köszi a segítséget! :)
ezt hol lehet beállítani? a router telepítő cd-jének segítségével kell?
az az igazság, h a routert nem én állítottam be, hanem egy szervízben csinálták, amikor hazahuztam onnan a gépet, meg a routert, már csak annyi volt a dolgom, h összedugjam a hálózatot...

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#3028) rdi válasza 3z (#3026) üzenetére


rdi
veterán

Akkor nem értem. Nem lehet a portokkal baj, hiszen a tűzfalakat kikapcsoltad. A többi program viszont kommunikál.
Én nem emlékszem olyan biztonsági beállításra, ami a chat programok futását szabályozná.
Ha ezeken a gépeken XP-ék vannak, akkor talán moomanéknál kellene érdeklődnöd.

Fej! Tor! Potroh!

(#3029) 3z válasza rdi (#3028) üzenetére


3z
csendes tag

Xp van a gépeken.
Számomra is érthetetlen a probléma. Ezért is írtam ide, hátha valaki már találkozott ilyennel.
Azért kösz!

-ZZZ-

(#3030) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!!!

Segítségre lenne szükségem. :
Adott egy vidéki kábelnet. Wirelesses routerrel meg szeretnénk osztani a netet. Router beszerzése után a Wizard (egyszerű) setup után sehogy sem működik (pedig azt írja minden OK) egyik gépen se a net fél órás szenvedés után(ip címek beírkálása, setupok összes lehetséges kipróbálása), reinstall és rebootoktól magától megoldódik beállítások nélkül. A noti is felismeri, kiváló kapcsolat, a kábeles is működik az asztalin (kábel + wireless). Mindenki örül, magától megoldódott.

Egy másik esetben: Adott a chello, majd telefonvonaligénylés után új modemet adnak. Előtte a fent leírt módon volt megoszva a net. Az új modem után sehogy sem sikerült belőni a routert. Pedig elvileg a router setuplapján felismeri, hogy dinamikus IP, statusra minden OK, hálózati helyeknél is klappol mindent (XP). Mégse megy a net se wireless, se kábelen. Reinstallok, rebootok után (gép, router, modem) sem megy sehogy. És most nem oldódott meg "magától" ez a probléma 1 órás szenvedés, kábelátdugdosás után sem.

Ötlet, hogy mitől függhet ez? Felmerült az is, hogy az UPC-s beszerelő csávó miután látta hogy meg van osztva a net és ez nem tetszett neki, letiltotta a routert.

PH! addikt since 2004

(#3031) greatchaos


greatchaos
addikt

hali

van egy smc7004 vbr routerem

azt szeretném tudni, hogy van rajta sok gép, de azt szeretném, ha ezek mindegyikén lehetne netezni, DE az egyik a hálózatról le legyen tiltva...

az a story, hogy szomszédba is megy egy kábel, aztán nem szeretném, ha hozzáférhetne a letöltött filmjeimhez:DD

megoldható ez anélkül, hogy a megosztást megszüntetném, mert az itthoni gépkenek eg szüksége lenne rá

várom a segítő válaszokat!

előre is köszönöm

(#3032) kumpl


kumpl
aktív tag

Van egy kis gondom az otthoni hálózattal (2gép LAN-on keresztül összekötve, az egyiken net USB-s modemmel). Xp alatt a gépek látják egymást. Lehet másolni, meg minden. Játékok alatt azonban semmi. Megpróbáltam Crosslink kábel helyett patch kábellel azzal meg simán működik játékokban is. Eddig minen jó volt. Mindkét kábellen működött. Kb egy hónapja viszont csakis XP alatt látják egymást a gépek crosslink kábellel. Vista alatt sem működik a dolog. Eddig pedig rendesen működött minden. Az IP címeket beállítottuk, meg mindent megcsináltam, ahogy eddig szoktuk. Ja, windows azóta többször is lett telepítve... Help!!!

(#3033) tzscske válasza greatchaos (#3031) üzenetére


tzscske
tag

Tedd a saját gépeidet egy munkacsoportba pl greatchaos.Akkor elivleg csak a munkacsoporton belüli gépek látják csak a megosztást.Nem biztos,hogy ez a tuti,de egyszerű megoldás.

(#3034) rdi válasza greatchaos (#3031) üzenetére


rdi
veterán

Xp alatt, ha felhasználói profilhoz kötöd a hozzáférést, akkor egyrészt jelszó kell a belépéshez,, másrészt a biztonsági beállításokban, kitilthatod a hozzáférésből az adott felhasználót.
De akár megosztott mappára is tehetsz különböző jogosultságokat.
Hálózati szinten a jogosultságokat szerintem csak xp vagy 2003 szerverrel tudod megoldani (vagy más hálózati operéciós rendszerrel)

Fej! Tor! Potroh!

(#3035) rdi válasza Tomics (#3030) üzenetére


rdi
veterán

Azt kellene megnézned, hogy a "modem" felszerelése után milyen mac címre van regisztrálva a chello? Mert ugye azt is be kellene állítanod.

Fej! Tor! Potroh!

(#3036) Peti20


Peti20
tag

Sziasztok!!!
Van egy kis gondom az otthoni LAN-nal... Tehát amindkét gépen XP van, az enyémen prof, a másikon home... Bejön a kábel a modembe onnan a routerbe és abba megy a két gép kábele... A másik gépen fel lehet menni a netre, az én gépemen, bármit beírok belevisz a routerbe...Ott az én gépemet nem is látja... Az az érdekes, hogy a két gép látja egymást, van megosztás és látok mindent...
MI lehet a gond, hogy az én gépemen nincs net, csak a routerbe enged??? A routerem egyébként D-link márkájú...
Előre is köszi a segítséget!!!
Ja és Inviteles vagyok..

:)

(#3037) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok, csak 1 gyors kérdésem lenne...
Az ugye működik, ha 2 routert egymás után kötve használok?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#3038) user12 válasza Speederer (#3037) üzenetére


user12
őstag

Igen

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3039) Speederer válasza user12 (#3038) üzenetére


Speederer
senior tag

Köszi. :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#3040) ellington


ellington
tag

üdv!
abban szeretném a segítségetekt kérni, hogy van egy zyxel p320w típusú routerem. a bitcometet, call of dutyt, meg kb az összes programot amit használok engedélyeznem kell benne, beírni a portokat stb (a portforward.com-ot használom erre, ott írja melyik portokat kéne engedni). de. a crysis multiplayer beta-ra nincs link az előbb említett oldalon, ergo nem tudok vele játszani, mert látok egykét szervert a 120ból. erre van valami tipp, hogy hogy lehetne "aktiválni"? mert akkor a többi játéknál sem kéne ezentúl egyesével átirogatni a router setupjában, és az jóvan kényelmesebb lenne. előre is köszönöm.

(#3041) ellington


ellington
tag

vagy az érdekelne, hogy az upnp dolog hogy működik, hol kéne aktiválnom a routerben..?

(#3042) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
a következők között szeretnék összehozni egy hálózatot, de eddig sehogysem jött össze. egy t-online-os speedtouch rúter, egy asztali gép, és egy noti,ami wifi-n kapja a netet. a notiban nem akarok beállítani ip-t, mert sokszor használom másik hálózatról. így viszont a két gép között nem tudok korlátlanul másolni fájlokat, ésgyakran hibázik is. ha pl az asztaliról másolok a notira, akkor rendszeresen megszakad az összeköttetés a noti és a rúter között. a notin vista home premium, a pc-n sima xp van.
köszi az ötleteket előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3043) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Routerrel van megosztva otthon az internetünk. Van egy PC-nk és egy notink és nem akarják egymást láni a hálózatban.
Statikus IP-ket osztottunk ki a szolgáltatótól kapott DNS-ekkel és úgy sem. Pontosabban így már látjuk egymást a hálózatban de nem tudunk egymás gépére bejutni...
Tudtok segíteni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3044) bandus válasza lordjancso (#3043) üzenetére


bandus
veterán

oprendszer?
a gépeken a meghajtóknál állítsd be a hálózati megosztást.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3045) rdi válasza ellington (#3040) üzenetére


rdi
veterán

azt sem tudod, hogy melyik portokon tcp és udp működik a játék? Mert ha tudod, akkor azt állítsd be port forwardnak .
Ja látom nem tudod. mert írtad.
Hát a port ismerete nélkül esetleg a dmz funkció is segíthet.

Fej! Tor! Potroh!

(#3046) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Nincs hatalmas problémám, csupán kaptam egy borzasztó gyenge gépet, és gondoltam hálóba kötöm a gépemmel. Össze is dugtam őket, xp-s géppel csináltam valami hálózatos floppyt (varázsló kínálta fel a lehetőséget), de még nem volt időm tovább próbálgatni. Úgyhogy gondoltam az egyszerűség kedvéért megkérdezem, hogy mit kell tennem, hogy a két gép lássa egymást? WinXP és Win98 párosítás.

Köszi!

Ja és még annyit, hogy ha sikerült a manőver, meg tudom azt csinálni, hogy:
(1) A nagygéppel töltök, de közvetlenül a kisgép vinyójára küldi az adatot.
(2) A nagygépen nézem a filmet, ami a kisgép vinyóján van.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3047) ellington válasza rdi (#3045) üzenetére


ellington
tag

dmz funkció? arról még nem hallottam. támogatja vajon a routerem (zyxel p320w). mert az upnp-t igen, azt olvastam, az lenne nekem jó, mert ha jól értettem az magától megoldja a port forwardingos gondokat, emgbeszéli a gép a routerrel hogy mit enged át és mit nem..

(#3048) lordjancso válasza bandus (#3044) üzenetére


lordjancso
senior tag

Xp Sp2 van mindkét gépen. Igen van megosztva pár mappa vagy meghajtó,azzal nincs gáz.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#3049) Cleo válasza ellington (#3047) üzenetére


Cleo
tag

UPNP-hez annyi kell, hogy a többi eszközöd is támogassa UPNP. És akkor se biztos, hogy megvalósítható a dolgod, ugyanis nem arra van kitalálva az UPNP.
Amúgy jó lesz a DMZ, sőt van egy kis szerencséd :) Ugyanis a Zyxeléknél, még a DMZ- ben levő gépeket is védi a router, bár nem annyira hatékonyan. Rakd oda a géped IP cimét és menni fog a játékod (bár utána inkább kifürkészném, hogy melyik portokon megy a játékod DMZel, vagy anélkül, utána vissza a portfowarding megoldáshoz)

Szvsz

(#3050) ellington válasza Cleo (#3049) üzenetére


ellington
tag

de hova kell rakni a gépem ip címét? és hogy kell megnézni hogy melyik portokon megy? (mondjuk ha ezt tudnám, akkor alapból nem jöttem volna ide, hisz eddig is egyenként kellett állítgatnom a portokat, és már lassan elfogy a 10 hely, meg alapból unalmas hogy igazából nem csinálhatok semmit, mert a router mindent megfog.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.