Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) cool13 válasza mezis (#26500) üzenetére


cool13
őstag

Nem tudom hogy sikerült de azonos a MAC cím. A tulajdonságok fül alatt egyezik ez biztos. ROM csere volt ez is biztos. Hogy hogy vagy mikor lett azonos az nem tudom.
Nem találok erre vonatkozólag semmit, hogy módosítani tudjam a telefonban.
Ezt az alháló dolgot kifejtenéd? Vagy link ahol leírást találok róla.
Köszönöm!

(#26502) mezis válasza cool13 (#26501) üzenetére


mezis
nagyúr

Azonos alhálóba így kellene.
Elkülönített hálóba: a "B" router WAN portjába érkezik az UTP. (Dinamyc IP)
"B" routeren is DHCP = ON és a LAN IP cím pl.: 192.168.1.99.
(Nem csináltam még ilyet, elvileg így kellene működnie. Lehet még a DNS-el is játszani kell. Esetleg 3-rd party firmware-ra lesz szükség a "B" routeren.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26503) Gubek-Einste válasza cool13 (#26501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos router a WAN portjába kapja a netet az elsődleges LAN portjából.

Elkéstem és még rövid választ is adtam.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26504) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy ház olyan szobájába szeretnék wifi-t csalogatni, ahol a telefon és tablet abszolút nem látja a routert. Keresgéltem kicsit e-bay-en és a következőt találtam: [link] Érdemes lehet ezt valamelyik köztes szobába betenni? Mennyire lehet komolyan venni ezeket az olcsó repeater-eket? A 2 dBi-s antenna vajon elég lesz ahhoz, hogy stabil jelet produkáljon? Nem szeretnék sokat költeni a dologra, mert csak ideiglenesen kellene.
A segítséget előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#26505) Gubek-Einste válasza morfondőr (#26504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan egy ilyen eszköz a megoldás a gondodra.
Jobb egy külső antennás normál méretű eszközt használni.
Hogy mi lesz vagy nem lesz elég az csak a helyszíni eszköz teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26506) cool13 válasza mezis (#26502) üzenetére


cool13
őstag

Így van összedugva, de a beállítással nem vesződtem. Teszek egy próbát.
Köszönöm!

(#26507) vg


vg
addikt

Help! Van különbség a "system kábel" és a "patch kábel" között? A kábelre otthon az van írva, hogy "system kábel" ami a modemből megy a routerbe, és az van rajta, hogy cat5e 100mhz, de én úgy tudom, hogy a c5e már 350mhz. Upc 240-es net van otthon, de nem igazán hozza azt a sebességet. Jobban teszem, ha patch kábellel közöm össze a modemet és a routert, majd szintén patch kábellel a többi egységet(tv, xbox,pc) teszem rá a routerre? :F

[ Szerkesztve ]

(#26508) kali válasza vg (#26507) üzenetére


kali
legenda

szia,

alapban kétféle bekötésű van, egyenes (patch) és kereszt (cross-over), itt ellenőrizheted a tiédet; link
munkaállomás és aktív eszköz közé az egyenes, két munkaállomás vagy két aktív eszköz közé pedig kereszt bekötésű javasolt, bár ez a tanítás részint okafogyott lett mára, mivel nagyon sok eszköz képes fordítani.
a cat5e normális esetben gigabites kapcsolatot kell, hogy jelezzen, és a 240 megabit/sec átvitele nem jelenthetne számára problémát, de nem megfelelő bekötés, vagy nem minden szükséges szál bekötése okozhatja, hogy csak 100-as kapcsolatra lesz képes.

(#26509) gurabli


gurabli
senior tag

Áttértem gigabites routerre. A routerhez 3 PC kapcsolódik vezetékeb, ezek mind gigabites kártyával. Ebből két gép szépen csatlakozik is gigabites sebességen, de a harmadik sajnos csak 100 Mbs-en. Ez a harmadik a legtávolabbi szobában van, és egy legolcsóbb 5e UTP kábel lett elvezetve, a fal mellett kábelcsatornákban, kb 15-20 méter hosszban. Feltételezem, hogy a kábellel lehet a gond, mivel a laptopomat a routerre kötve egy gyári 5e patch kábellel (2m) gigabites a kapcsolat, de ha a másik szobában lévő vezetékre kapcsolom, akkor csak 100 Mbs.

Most tervezek gyári CAT6 vezetéket venni, két 15 vagy 20 méterest (a másik gépet is átrakom a szobába, így két vezetéket kell a routertől áthúznom a szobáig egymással párhuzamosan kábelcsatornában).

Kérdés:
Az FTP (foil twisted pair) UTP6 kábel megfelelő választás minőségben? Ez ugye árnyékolt, szemben az UTP-vel, és nem én fogom szerelni a csatlakozókat sem, azért gigabites hálónál komoly előny, ha gyárilag van rászerelve a csatlakozó.

Megoldás 2:
Esetleg még azt tudom megoldani, hogy a routert áttelepítem a kisszobába (ahová a két CAT6-e vezetéket húznám), ebben az esetben a kisszobából csak egy CAT6 vezetéket kellene visszahúzni a router helyére, mert ott csak a HTPC van, és persze a digikábelt kellene átvezetnem a routerhez a kisszobába, de azt én is gond nélkül össze tudom szerelni, szimpla UTP 5e vezeték. Erre nem érdemes CAT6 kábelt használnom, mert a lépcsőházban is CAT5e-t használt a Digi, hiába lenne a lakásomban CAT6.

Így most leírva a 2. megoldás tűnik jobb választásnak, csak meg kell néznem Wifi szempontjából mit szól a kisszobához a router.
Emígy egy szobán belül hol érdemes elhelyezni egy routert, pl. szabad a falra szerelni? Ha jól tudom, szeretnek magasabban lenni, pl. egy polcon:)

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#26510) mezis válasza gurabli (#26509) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, általában jobb, ha magasabban van a router. A WiFi része meg próba-szerencse. Esetleg egy pár cm-es deszka közben távtartónak. Valószínű jobb, ha nincs túl közel a falhoz az antenna.

Hűtés szempontjából általában a függőleges szerelés a jobb. (Több ilyen eszközt működtetek sok év óta, mindegyik bírta a nyári 27 -28 C-Fok-os hőmérsékletet is. (A tápegységeknek is kell a hűtés !)

mezis

(#26511) mezis válasza cool13 (#26506) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy azonos annak a két mobilnak a MAC address-e ? Én rá szánnám azt a negyed órát a két WiFi router korrekt beállítására a jelenlegi, LAN - LAN kábelezés mellett... :K

mezis

(#26512) vg válasza kali (#26508) üzenetére


vg
addikt

Köszi az infót. Közben utánanéztem kicsit jobban és kiderült, hogy otthon a RT-N10 routerem csak 10/100 BaseT-t képes, a upc modemje pedig csak bridge-ként megy, szóval a router miatt nem tud 100 felé menni. Kénytelen leszek venni egy ujjat. Esetleg valami tipp, hogy melyik routert érdemes megvenni?

(#26513) kali válasza vg (#26512) üzenetére


kali
legenda

240-es nethez; rt-n18u, vagy dual band wifi elvárás esetén rt-n56u és attól felfelé, illetve tl-wr1043nd v2 (fontos a v2, a régebbi v1 gyengébb hardveresen), illetve dual band wifi elvárás esetén tl-wdr3600 vagy attól felfelé.

(#26514) vg válasza kali (#26513) üzenetére


vg
addikt

köszi a ifnókat sokat segített :K

(#26515) mezis válasza vg (#26512) üzenetére


mezis
nagyúr

Ujjat is lehet már venni, csak úgy a sarki fűszeresnél ? :DDD ;]
Routerből inkább újat vegyél ! :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26516) cool13 válasza mezis (#26511) üzenetére


cool13
őstag

A tulajdonságokban azt írja igen. A wifi kapcsolattal pedig most arra jöttem rá, hogy tudunk netezni stb, de egy bizonyos játéknál ledob ha mind a ketten fel akarunk csatlakozni.

(#26517) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Adott két router A és B. B router az A-tól kapja a netet vezetékesen.
A router ip-je 192.168.0.1 B routeré 192.168.1.1. B router mögött van egy kamerás rendszer. A router forwardolja B router IP címére a külső IPről érkező kérést, hogy bárhonnan meg lehessen nézni a kamerák képét. B router pedig az eszközre forwardolja a porton beérkező kérést. Bentről bármelyik routerről a külsö IP-vel elérem a kamerát, de kintről nem. Miért? Egyszerűen nem értem... Mindkét router forwardolt IPje benne van a DMZ-be... PLS help me :W

(#26518) krealon válasza bzoly (#26517) üzenetére


krealon
veterán

"Egyszerűen nem értem... Mindkét router forwardolt IPje benne van a DMZ-be."

DMZ = Minden keres a megadott IP cimre tovabbitodik.
A port tovabbitasoknak igy semmi ertelme.

(#26519) bzoly válasza krealon (#26518) üzenetére


bzoly
aktív tag

Mármint A router DMZjében B router IP címe van, B router DMZ- jében meg a kamera IP-je.

(#26520) Gubek-Einste válasza bzoly (#26519) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért van dupla NAT a rendszerben?
Elvileg így mennie kellene, DDNS rendesen megy? Port hivatkozás is jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26521) bzoly válasza Gubek-Einste (#26520) üzenetére


bzoly
aktív tag

Igen...
Tegyem a két router egy alhálózatba? Akkor elég az A router forwardját kitölteni, nem?

(#26522) Gubek-Einste válasza bzoly (#26521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a legjobb ha csak egy eszköz működik router módban. Mivel csak egy eszköz NAT-ol így csak azon kell a port továbbítás beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26523) reechy90


reechy90
újonc

Üdv,
Abszolút kezdőként vágtam neki egy otthoni hálózatra csatlakozáshoz külső gépről és a port forwarding-nál elakadtam.
Tehát regisztráltam a no-ip.com-ra klienset letöltöttem router beállításaiban beállítottam (támogatja ezt a dyndns-t), majd amikor a host-omra rámennék a böngészőbe a router oldala jön tehát a port forwardingom nem jó, nem lök tovább a gépem IP címére amin egy szerver kliens programot futtatok a 25001-es PORT-ot használva. (open port check-el megnéztem és zárva marad a PORT-om akármit csinálok)
Router+modem egybe: Zyxel VGM1312-b10a, Invitel a szolgáltató

Valakinek van bármi tanácsa, milyen irányba induljak el?
port forwarding lépései
esetleg ha nagyon rossz helyre irtam akkor annyit, hogy hol érdemes ennek utánanézni.

Köszönöm

(#26524) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy építsek ki egy hálózatot egy lakás 3 egymás mellett levő irodájában úgy, hogy a 3 számítógépen tárolt adatok elérhetők legyenek bármelyikről keresve? A rádiót megtöri pár közfal valahol 2 is.
Érdemes wifin gondolkozni vagy csak vezetékes megoldás a jó megoldás? Milyen stabil, megbízható routerbe érdemes beruházni ?
Természetesen az internet elérés is cél a fontos adatok mellett.
Ha az oprendszer számít a gépeken sajnos erről jelenleg nem tudok nyilatkozni de win alapú az biztos.

Ha valamit kihagytam elnézést kérek!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26525) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Lenne egy kis problémám, ami ahogy olvastam nem egyedi, de nem igazán találtam választ rá. Adott egy otthoni hálózat, a gépek jól működnek, látják egymást. Most viszont szeretnék egy home stervert is beüzemelni, hyper-v server fut rajta, de a wines gépek egyszerűen nem tudják megtalálni.

Tudom pingelni, tracert-ezni (szerverről és kliensről egyaránt oda-vissza), de nem tudják felfedezni és nem tudok kapcsolódni sem rá a szerver managerrel. A vicces, hogy a mobilom hálózatfeltérképezős alkalmazása simán megtalálja.

Amit már néztem:
-egy munkacsoportba vannak
-tűzfalat igaz nem állítgattam, de tőből letiltottam (nod32)
-kipróbáltam dhcp-vel és statikus ip-vel is
-hosts fileba belevéstem
-állítgattam a router tűzfalát is (bár ott talán nem tiltottam még le mindent)

Kezdek kifogyni az ötletekből. Valaki valami tipp? :F

(#26526) prime_adam válasza prime_adam (#26525) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Jah és egyetlen furcsaság van csak amit észleltem, a neve nem igazán akar megjelenni. Néha a mobillal való feltérképezésnél kiírja a szerver gép nevét, majd utána megint semmi. És tracert-nél sem oldja fel.
Viszont a DNS beállítások is stimmelnek, szóval érthetetlen.

(#26527) mezis válasza anonymus89 (#26524) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van rá mód, akkor vezetékkel vidd a hálózatot, mert akkor bármilyen eszközt stabilan tudsz csatlakoztatni akár vezetékkel akár WiFi-n.

100 MBit vagy 1000 MBit ? (Árban nincs nagy különbség.)

mezis

(#26528) bzoly válasza Gubek-Einste (#26522) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#26529) cool13 válasza mezis (#26511) üzenetére


cool13
őstag

Közben megoldódott a dolog. Vissza tudtam állítani a gyárit egy kis segítéggel. Ezért minden gond megoldódott. Azért köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#26530) anonymus89 válasza mezis (#26527) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a választ, upc 120-as net van.
Egy 300-as elég hozzá?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26531) mezis válasza anonymus89 (#26530) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a vezetékesre gondoltam.

mezis

(#26532) anonymus89 válasza mezis (#26531) üzenetére


anonymus89
addikt

Értelek, nem nagy fájlokról van szó amúgy.
Akkor legyen gigabites, melyiket ajánlanád kifejezetten erre a célra?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26533) mezis válasza anonymus89 (#26532) üzenetére


mezis
nagyúr

Cat5e vagy Cat6 Az utóbbi bekötése macerásabb. Csak megbízható szerelőhöz való.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26534) anonymus89 válasza mezis (#26533) üzenetére


anonymus89
addikt

Most már világos akkor marad a 100Mbites vezetékes hálózat.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26535) mezis válasza anonymus89 (#26534) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért ? A Cat5e annyira drága ? (És ha valahol elfuserálják, még mindig összejöhet 100 Mbit.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26536) krealon válasza reechy90 (#26523) üzenetére


krealon
veterán

A Port forward annyit tesz, hogy a router kulso (internet feloli) oldalara keres erkezik egy adott portra, amit a router a belso halozat egy (megadott IP cimmel azonositott) gepere tovabbit.

Mivel a belso halozaton a router DHCP szervere veletlenszeruen (esetleg erkezesei sorrendben) osztja ki az IP cimeket, elofordulhat, hogy idorol-idore mas-mas IP cimet kapnak a gepek, igy a port forward mas gephez erkezik mint szerettuk volna.

Erre a problemara 3 megoldas letezik:
1, kezzel allitunk be allando IP cimet (+ netmask, +gateway, +DNS) a port forward-ot fogado gepen. Ez egy fix telepitesu asztali gepnel elfogadhato modszer, de barmilyen mobil (notebook, telefon, tablet) eszkozon problematikus a hasznalata.

2, a router DHCP szervereben rogzitjuk a halozati adapterek MAC Address-ehez a kiosztando IP cimet, igy mindig ugyanazt az IP cimet kapja a halozatra csatlakozo eszkoz es a port tovabbitas is jo helyre fog erkezni.

3, ha az alkalmazas kepes automatikus kerni a router-tol port tovabbitast, akkor az UPnP-t bekapcsolva a routeren a NAT-PMP protokol segitsegevel megnyilik a port.
Itt semilyen korlatozas sincs, igy a trojai programok es virusok is ki tudjak hasznalni ezt a lehetoseget.

(#26537) anonymus89 válasza mezis (#26535) üzenetére


anonymus89
addikt

Fogalmam nincs mennyibe fáj....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26538) n00n


n00n
őstag

Sziasztok. Van az alábbi hálózat: Modem -> Vezeték nélküli router -> Nem menedzselhető switch -> 5-6 gép. Ha kiiktatom a router-t akkor hogy érhetek el kintről pl (SSH-val) egy célzott gépe?. Úgy mivel a switch nem menedzselhető, így nem tudok Port Forwardingot állítani rajta.

(#26539) Tamy válasza n00n (#26538) üzenetére


Tamy
senior tag

Router nélkül a szolgáltató által osztott publikus ip címe lesz a gépnek. Más kérdés, hogy egyidejűleg enged-e több gépet csatlakozni így a szolgáltató, azaz előfizetésenként hány publikus ip-t ad.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#26540) mezis válasza n00n (#26538) üzenetére


mezis
nagyúr

Ehhez nem elég, ha csak a router manager-hető ?

mezis

(#26541) mezis válasza anonymus89 (#26537) üzenetére


mezis
nagyúr

És Google-ztál már ? :F ;]
Ahogy én nézem 50 Ft/m Cat5e, Cat6. Ez utóbbi kicsivel drágább.

mezis

(#26542) anonymus89 válasza mezis (#26541) üzenetére


anonymus89
addikt

Itt most nem erről van szó, hanem keresni kell valakit aki beheggeszti.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26543) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Remélem a megfelelő topikba irok.
Wi-Fin kapom a netet a laptopomhoz. Elvileg 5MB/sec sebességű digis net van a lakásban. Tökéletes jelerősség. Ha torrenten keresztül töltök le, akkor meg is van a beigért sebesség. Viszont böngészőn keresztül, ha letöltök, ha speedtestet csinálok, ha youtube videót akarok nézni, akkor teljesen lelassul az internet (Mozilla, Chrome és IE alatt is próbáltam). Ilyenkor speedtesten kb 0,5-1 MB/sec sebességre lassul. Valószinűleg valami rosszul lehet beállitva.
Segitségeteket kérem. Előre is köszönöm! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#26544) Skalci


Skalci
tag

A közeljövőben szeretnék rendezni egy nagyobb lan party-t barátaim, ismerőseim, ismerőseim-ismerősei között, előre láthatólag 18-22 személlyel. Nemrég beszereztem egy LogiLink NS0025 típusú switchet, rendkívül olcsón. A kérdésem, hogy számíthatok bármi problémára ennyi gép esetén? Nem tudom, hogy a specifikációk között mit kellene néznem, a linken szereplő adatoknál többet én sem tudok, a gyártó honlapján ugyanis nem találtam meg a terméket.

(#26545) krealon válasza Skalci (#26544) üzenetére


krealon
veterán

"Nemrég beszereztem egy LogiLink NS0025 típusú switchet, rendkívül olcsón. A kérdésem, hogy számíthatok bármi problémára ennyi gép esetén?"

Ha nem melegszik tul es eleg a 100 Mbit-es kapcsolat, akkor nem szabadna problemanak elofordulni.

Ha regi az eszkoz, lehetseges, hogy az elektrolit kondik mar kiszaradtak benne, igy nagyobb terheleskor bizonytalan mukodes lephet fel. Ez sajnos csak az eles uzem fogja megmutatni.

(#26546) VeryByte válasza krealon (#26545) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, és Windows workgroup 10-es limit? Vagy az már nem játékos?
Mert nem hiszem, hogy lenne tartomány illetve, hogy be szeretnének lépni.
Persze ez az IP alapú dolgokat nem fogja befolyásolni, de lehet, hogy majd név szerint nem mind látják majd egymást.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26547) krealon válasza VeryByte (#26546) üzenetére


krealon
veterán

"Hm, és Windows workgroup 10-es limit?"

A 10-es limit arra vonatkozik, hogy egy megosztashoz hany darab masik gep ferhet hozza egy idoben. Ha egyszerre 10 ember kezd el egy megosztasrol adatot masolni egy 100 Mbites kapcsolaton az mindenkepp lassu lesz, es valoszinu, hogy nem a halozat lesz a szuk keresztmetszet, hanem a disk I/O.

"Persze ez az IP alapú dolgokat nem fogja befolyásolni, de lehet, hogy majd név szerint nem mind látják majd egymást."

Jaj. Mar megint a az osszemosasok.
Semmi koze a fenti limitnek, hogy a Master browser (o kezeli a szamitogep listat) hany gep nevet jegyzi fel.

A stabil halozathoz mindenesetre erdemes lesz magas (legalabb 1 napos) DHCP berleti idot beallitani.

(#26548) VeryByte válasza krealon (#26547) üzenetére


VeryByte
őstag

Ok, rohadt régen volt dolgom tartomány nélküli hálózattal 4-5-nél több géppel. Csak feldobtam a témát, hogy nehogy ebbe fusson bele a jóember a régi emlékekból, de akkor ebbe így nem fog.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26549) VeryByte válasza krealon (#26547) üzenetére


VeryByte
őstag

Hm, kicsit most azért utána néztem. XP-s az idézet, de ebből a szempontból nem releváns, hogy XP.
"For Windows XP Professional, the maximum number of other computers that are permitted to simultaneously connect over the network is ten. This limit includes all transports and resource sharing protocols combined."

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem csak SMB-ről van szó. (Igen, ott a 100-as háló már korlát lenne.)

Sosem játszottam ilyen játékokkal, sosem voltam LAN party-n, ezért tényleg érdekel a dolog, hogy ilyenkor ez nem lehet probléma? (all transports)

Tényleg kíváncsi vagyok, nagyon rég foglalkoztam ezzel a témakörrel és akkor még nem mélyen.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#26550) Alfonz64


Alfonz64
csendes tag

Vettem a TP-LINK WR740N Routerhez egy TP-LINK TL-WA701ND Access Point, Diginet be a router WAN portba, és két pc, meg a 3. portba a patch kábel az AP-ba. Az AP-ban az Access point módban van kiválasztva.

Nos beállitgattam műkődik is a wifi 2 eszközzel is de 2-3 óra után lefagyasztja a routert, kiprobáltam egy sima kábeles Asus routerel is de azzal is ugyanez történik. És hiába reszetelem, nem gyógyul meg ki kell húzni a tápot és vagy 8 órát nem kell bedugni és akkor meggyógyul magátol, utánna mégegyszer eljátszottam ugyanezt és újra produkálta.

Gondoltam sebaj, van hálókártya hátha nem bírja a router a sok csatlakozást, pci-e 1GB hálókártya, routerből be a gépbe alaplapi hálókártya, pci-e hálókártya pedig az AP-ba patch kábelel. Semmi. Még a wifi kapcsolatot se látja.

Kérdés rossz a AP?

Ha veszek egy wifi routert akkor ha a két routert összekötöm patch kábelel akkor müködni fog a wifi?

AZ AP-hez van hozzá valami kis dobozka ezt nem tudom mire való, gondolom mivel PoE van ráírv az a pppoe vagyis a digi kábel bedugásához kell? Hagy ha a gépről akarom a netet megosztani?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.