Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) kezo0 válasza SP4C3 (#40999) üzenetére


kezo0
addikt

Márpedig ha ez egy UPC-től kapott Technicolor HGW lenne, akkor azon (és a UPC minden más eszközén is) legfeljebb egy mobil töltésére használható az USB-aljzat. Más szolgáltatóknál nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41002) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#41000) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Esetleg valami felhőmegoldás. Egészen sokat adnak már ingen is, pl. Mega...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41003) woodworm válasza SP4C3 (#40999) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem építi be a szolgáltatás támogatását az eszközbe, túl sokat nem tehetsz. Márpedig a legtöbb usb-s hgw esetén ez a helyzet.

(#41005) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Egy Debian alól futó samba megosztással lenne egy kis gondom.
A hálózaton minden pc látja a megosztást, be tud lépni, tud írni/olvasni. Egy usert használ mindenki.
Viszont van egy hálózati nyomtató, ami a samba megosztásba scannelne, a hálózat felderítője látja is a megosztott mappát, de nem fogadja el a username/passwordöt (authentication failed). Nyomtatni mindenki tud róla.

Ha látrehozok egy megosztást bármelyik windowsos PC-n arra gond nélkül csatlakozik.

A nyomtató üzemeltetője szerint a Debian samba szerverrel lehet valami.

A netet már végigböngésztem, de nem találtam semmit. Tud nekem valaki valami ötletet adni?

Köszönöm!

(#41007) #27813376 válasza Gubek-Einste (#40995) üzenetére


#27813376
törölt tag

Igen, de akkor ugye nincs net, az meg kell.

(#41008) Gubek-Einste válasza #27813376 (#41007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy teszt erejéig, hogy kiderüljön, hogy hol van a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41009) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#41002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De ő helyi hálós megosztást szeretne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41010) sugarforce válasza rocketry23 (#41005) üzenetére


sugarforce
őstag

az a nyomtató/scanner tud nem smbv1-be scannelni? Sok hálózati scanner itt hal el.

(#41011) rocketry23 válasza sugarforce (#41010) üzenetére


rocketry23
tag

Hmm hát ez egy jó kérdés.
Egy Aficio MP 3351-ről van szó. Holnap felhívom a supportot.

Ha csak smbv1-et tud akkor mi a teendő?

Köszönöm a tippet :R

(#41012) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#41009) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Csak a helyi hálósra nem igazán lett jó ötlet, és azért előfordul, hogy egyébként kézenfekvő megkerülő megoldások nem ugranak be az embernek.
Ugye feltétel volt, hogy NAS-ra nem szeretnének költeni, tehát szinte eszközigény nélkül lenne jó megoldani a problémát. Legalábbis ideiglenesen működhet egy felhő, aztán úgyis kiderül, hogy jó-e nekik.

Az, hogy nem helyi hálózati megoldás, az mondjuk kétségtelen. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41013) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a sok hozzászólást!
Az USB müködik a technikolor kütyün, van egy céges laptopom, amibe nem enged bedugni semmi usb eszközt a virusírtó, igy ezen a megosztott usb-n tudok átrakni rá dolgokat. A saját gépemről felmásolom a "Telekom-USB" hálózati drivera, majd a másik laptoppal leszedem. Ez igy tökre működik is, de ugye a szomszéd nem látja - még jó.
Ha jól veszem ki a szavaitokból, akkor nem lehet ilyet egyszerűen csinálni, amit akarok. Tehát hiába adom meg a szomszédnak a külső ip cimemet, mondjuk egy totalcommander FTP-vel vagy valamivel nem fog tudni hozzáférni ehhez az USB-hez.
A felhő jó ötlet, de mivel a felfele ág nálam elég lassú (asszem 5 megabit) - ezért mondjuk egy 20 gigás filmet nem szivesen másolgatnék fel egész délután, akkor inkább jöjjön át érte. (most kapok a fejemhez, hogy az 5 megabitre azt mondtam lassú, és nemrég 48 órán át töltöttem le napsterről az 1 cd-s filmeket, 56k modemmel :D )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#41014) Borisz76 válasza Andie (#41013) üzenetére


Borisz76
veterán

Legegyszerűbb ha egy külső usb-s hdd-t fogsz be a célra.
Rámásolod a filmeket és odaadod a szomszédodnak.
Heti 1 alkalommal meg törlöd amit már látott és másolsz új anyagot.

Gyorsabb, biztosabb és a netedet sem terheled vele....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41015) Multibit válasza Andie (#41013) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel a szomszédod és Te külön hálózaton vagytok, csak az interneten keresztül oldható meg hálózati kapcsolat köztetek. Ekkor mindenképpen az 5 Mbps uplinked lesz a szűk keresztmetszet a sebességet illetően. A lelolcsóbb és leggyorsabb megoldás - mint mindig - a közvetlen kábeles kapcsolat. Elő az ütvefúrót és hajrá! ;)

(#41016) rocketry23 válasza sugarforce (#41010) üzenetére


rocketry23
tag

A support szerint a nyomtató támogatja az smbv2 és v3-t is.

(#41017) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Az otthoni hálózatom minden tagja vezetékkel csatlakozik(tv,nas,pc).
A PC-hez vezető kábel megsérült nincs gigabites elérés csak 100 időnként 10.
Újrakábelezés nem megoldható pillanatnyilag, majd egy esetleges festés során igen,mert minden kábel be van húzva a falba, ez kb 20 méter és több kanyar is van.

A tv és a számítógép között pár méter különbség van csak,az ott lévő kábelt,el tudnám osztani valamivel? Gondoltam egy Switch-re. Vagy elég egy Hub? Esetleg más megoldás?

(#41018) MaCS_70 válasza Gsx-rr (#41017) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nincs már olyan, hogy hub. Switch van, ami erre való: logikai elosztó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41019) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Pár verzió már van a fejemben de ti talán okosabbak vagytok.
Adott 2 szoba
+ tároló ahova befut az internet és oda futnak be a kábelek a szobákból.

Szeretnék az egész lakásban wifit természetesen.
Mindkét szobában van egy invitel beltéri, ide az invitel modemtől kiküldöm a jelet a beltérinek közvetlenül ez pipa.
Viszont a netet a többi végpontra hogy érdemes?
Tárolóba switch és csak a nappaliba router?
Csináltam egy rajzot.

[ Szerkesztve ]

(#41020) MaCS_70 válasza FR33 (#41019) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem igazán értem a helyzetet.

Általánosságban: a router "hozza létre" a helyi hálózatodat, a switchnek tehát eleve mögötte kell lennie, hiszen ha előtte van, akkor még nincs mit szétosztania.

Az Invitel beltéri egység véletlenül nem egy HGW, azaz a routerfunkciókat is ellátó kombi eszköz?

Másik fő elv: általában kerülendő a dupla NAT, illetve a funkció kettőzése. (Legalábbis akkor, ha nincs rá külön nyomós okod. Szerintem nincs.) Ezért aztán a hálózatodban egyetlen "router" funkciójú eszköz legyen!

A normál topográfia tehát a következő: bejön a jel, bele a szolgáltatói eszközbe. Ha ez routerként is működik, akkor ő megcsinálja a helyi hálózatot, és a LAN kimenetei switchcsel oszthatók. Ha ez nem router, hanem csak modem (pl. mert bridge-módba van állítva), akkor a kimenetéhez kell közvetlenül kapcsolódnia a saját routered WAN-portjának, a router megcsinálja a hálózatodat, és GOTO előző mondat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41021) FR33 válasza MaCS_70 (#41020) üzenetére


FR33
aktív tag

Igen a modem routerként üzemel, kettő port elmegy szépen a tv-khez.
Akkor az egyik portjára megy a switch.
Viszont az a "router modem" wifi eszközként használva eléggé vastag fal mögött van és nem biztos hogy azt szeretném használni. Ez esetben akkor a hálóba egy plusz wifis routert dobjak be?

(#41022) sugarforce válasza FR33 (#41021) üzenetére


sugarforce
őstag

egy wifis router AP módban pl.

(#41023) FR33 válasza sugarforce (#41022) üzenetére


FR33
aktív tag

Köszi, igen erre gondoltam de majd rámérek, hogy mennyire vehető a teraszon a jel és milyen sebességgel. Ha indokolt, akkor bedobok egy routert ap-be, köszi.

Veszek egy gigabites 8portos switchet ma, a wifi későbbi teszt lesz.

Nagykerben találtam ezt: LINKSYS WRT Switch 8x1000 SE4008 SE4008
Akcióban 10.000
Vagy elég ez: TP-LINK TL-SG1008D
Ár: 6000 körül
Megéri a difit? Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41024) MaCS_70 válasza FR33 (#41023) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ahogy elnézem, a Linksysben már menedzsment is van, amire egyáltalán nem biztos, hogy szükséged van. (Szerintem nagyon-nagyon valószínűtlen otthoni felhasználást feltételezve.) A TP-Link egy alapszolgáltatású, de stabil eszköz, rengetegen használják nagy elégedettséggel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41025) Multibit válasza FR33 (#41023) üzenetére


Multibit
veterán

Árban a kettő között: [link].
Magamból indultam ki, szeretem a jó anyaghasználatú dolgokat :)

(#41026) sugarforce válasza FR33 (#41023) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha nem kell management, akkor elég a tplink is, én évek óta használok többet is, teljesen hibátlan.

(#41027) FR33


FR33
aktív tag

Köszi, mindenkinek. Marad az alap. Millió hála.

(#41028) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Van arra mód, hogy a routeremben letiltsam a facebookot? A facebook.comot sikerült, nade ez csak a domain. Mivelhogy egy google keresés után könnyedén újra ottvagyok. Én minden ipt szeretnék tiltani ami a facebook.com domain név alatt fut. Hogyan tehetem ezt meg? Tplink router, pár éves.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#41029) SP4C3 válasza Snowy_owl (#41028) üzenetére


SP4C3
veterán

Isten áldja azt a nyomorult férget, aki kitalálta a nagyszerű, szűrhetetlen HTTPS-t!

A válasz röviden: Sehogy!

A válasz hosszabban: DNS szűrést kell beállítanod. Sok sikert, remélem marad hajad.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41030) Gubek-Einste válasza Snowy_owl (#41028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41031) Snowy_owl válasza Gubek-Einste (#41030) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Tplink wdr3600

SP4C3
Bíztató kilátások. Egyébként most a httpst szidod vagy a facebookot vagy mindkettőt? :DDD Ja tiszta a httpst.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#41032) Gubek-Einste válasza Snowy_owl (#41031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak CFW alatt lenne némi esély rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41033) Snowy_owl válasza Gubek-Einste (#41032) üzenetére


Snowy_owl
őstag

A némi esély nem biztos, volt fent customfw de mivel akkor nincs gigabit nem szándékszom feltenni újra, úgyhogy akkor marad álom..

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#41034) woodworm válasza Snowy_owl (#41033) üzenetére


woodworm
veterán

Combosabb router.

(#41035) SP4C3 válasza Snowy_owl (#41031) üzenetére


SP4C3
veterán

Amúgy ja, mindkettőt. Egyébként, ha kölök tolja orrbaszájba a fészbukk, pistagram-ot, akkor lehet egy pofonnal orvosolni, ha már nem ér a szép szó.

Kliens-en sokkal egyszerűbb a tiltás, mármint, ha nem kikúrt okostelefon, mert oda root-kell.

Windózon host file-ba:

0.0.0.0 facebook.com

Remélem így meg tudod oldani.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41036) ArthurShelby válasza Snowy_owl (#41028) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg opendns-sel nem lehet valahogy megoldani?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41037) #27813376 válasza Gubek-Einste (#41008) üzenetére


#27813376
törölt tag

Működik, nem szakadt meg. Viszont a mobilnetes cuccra csatlakozva és a hálókártyákat tiltva (wifiseket nem), szintén jó. Valószínűleg a két kapcsolat zavarta egymást és a váltásokkor szakadozott meg.

Ha így vannak hálózatban, hogy ugyanarra a mobil elérési pontra csatlakoznak, akkor amit egymás közt komunikálnak a gépek, az generálhat adatforgalmat a netes keretből vajon? Könyvelőprogramok, nem nagy mennyiség ha van is, de nem tudtam nyomonkövetni.

(#41038) Pulsar válasza Snowy_owl (#41033) üzenetére


Pulsar
veterán

vegyél egy rapsberry-t, és mehet fel rá ez :)

(#41039) Gubek-Einste válasza #27813376 (#41037) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha egy alhálózaton vannak akkor nem mivel ez nem lép ki külső hálózatra ami fogyasztaná az adatkeretet.
Milyen típusú eszközre csatlakoznak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41040) xb12r


xb12r
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg valami 5let:
win 10 op rendszer, TP-Link Archer C1200 router..
Valamiért a hálózatot 100Mbs-nek ismeri fel, vezetéken keresztül. Aztán valamikor 1000Mbs-nek. Persze minden eszköz gigabites.
Nem tudom mi lehet a gond.
Köszi előre is a tippeket.
Üdv

(#41041) mezis válasza xb12r (#41040) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kábel csere vagy legalább a kábel két végének felcserélése.

mezis

(#41042) repvez


repvez
addikt

valaki tud arra megoldást, hogyha a vezetékes netet csak fizikai mac cimre engedélyeznek egy gépen akkor azt valahogy tovább lehet osztani egy mobiltelefonra wifin keresztül vagy legalább usb-n?

win10pro és egy laptop meg egy androidos teló

[ Szerkesztve ]

(#41043) woodworm válasza repvez (#41042) üzenetére


woodworm
veterán

Router, mac clone.
Milyen szolgáltatás egyébként?

(#41044) sugarforce válasza xb12r (#41040) üzenetére


sugarforce
őstag

jellemzően kábel gond szokott lenni.

(#41045) repvez válasza woodworm (#41043) üzenetére


repvez
addikt

A koleszban csak vezetéken lehet használni a netet és csak a megkért PC MAC cimét engedik fel rá igy a köztes router nem játszik, de a mobil is jó lenne, ha már ott van a net akkor ne használja le az amugy is szükös keretet .

Amugy ha müködne valahogy rouer nélkül is akkor visszanézhető, hogy volt rajta másik eszköz is csatlakoztatva?

(#41046) Galopp válasza repvez (#41045) üzenetére


Galopp
tag

Ha router roter üzemmódben és nem AP üzemmódban lesz, illetve a korábbi javalslat szerint klónozod a PC-mac-cí,ét a routerbe, akkor menni fog minden , nem látják, ki van a router mögött.
Vagy teszel WiFi kártyát a gépbe és hídba teszed a madzagos kártyával. Esetleg proxy-t telepítesz a gépre és mindenki azon keresztül netezik. Da ez első megoldást kellene inkább erőltetni... :-)

(#41047) Gubek-Einste válasza repvez (#41045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így meg tudod osztani a kábeles netet wifi-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41048) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Négy évig nem volt gondom a kábelnettel. Januárba megemelték a sávszélességet 40-ről 120-ra. Itt kezdődtek a gondjaim. Egy AsusRT-AC51U routert használok. Kb Január 10-óta szakadozik a net, először 2-hetente, aztán már naponta. A router, és a gép szerint van internet elérés, de nem megy semmi. A szolgáltató szerint nálam van a gond. Próbáltam routert 4db-ot de mindnél szakad a net, van amelyiknél 5 percig megy van amelyiknél csak 2 percig. A routerek jók, mert hálózatból lettek kivéve , visszatéve semmi gond nincs velük.. Ha ki-be kapcsolom a kábelmodemet, akkor elindul a net, de utána szakad is.Mérgembe ujra telepítettem a gépem Wi7 64-bit, de nem változik semmi. Érdekes, ha közvetlen használom a netet router nélkül akkor semmi gond, de nekem kéne a Wifi is. Kérem ha tudtok segíteni adjatok valami ötletet.
Kösz.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#41049) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A cél az lenne, hogy az otthoni számítógépemen lévő fájlokat szeretném megnyitni letöltés nélkül mikor távol vagyok és mobillal szeretném megnézni, tehát mintha otthon két számítógép hálóba van és a másik gépen lévő dolgokat tudom megnyitni szerkeszteni letöltés nélkül.

FTP kilőve mert ugye távolról eltudom érni de letöltenem kell ha meg akarom nézni.
Valamiféle magánhálózatféleség kellene interneten keresztül de az elindulásban kellene egy kis segítség :)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#41050) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Mi most a legjobb ingyenes ddns szolgáltató?
Régen noip-m volt de 30 naponta újítani kellett... Van jobb? Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.