Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) Doky586 válasza sb (#34000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szoftvert vagy hardvert keresel?

(#34002) sb válasza Doky586 (#34001) üzenetére


sb
veterán

Sw.
Írtam, hogy miket próbáltam ki eddig. A Wing FTP szerverrel még ki is egészíteném.

(#34003) Intruder2k5 válasza sb (#34002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FileZilla Server esetleg? Gondolom a Linux-ra átállás nem opció, pedig szerverhez az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#34004) sb válasza Intruder2k5 (#34003) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Megnézem, ha jók a tapasztalatok vele.
Linuxhoz nem értek, ill. remélem van Win alá is így 2016-ban egy valamire való szerver. :D
Meg a legfontosabb érv, hogy HTPC is egyben, azt a funkcionalitást már nehéz lenne összevadászni linux alá.

Egyébként fut a gépen Virtualboxban egy XPEnology is, annak tökéletes az FTP kliense, még ez is megoldás lehet hosszabb távon...

Erről viszont egy másik probléma is eszembe jut. Win (8.1 és 10 alatt is próbáltam) SMB megosztása androidos kliensekből nagyon lassú. 6-700kB/s. Az XPEnology SMB-jére viszont 6MB/s-el másol a legtöbb droid kliens. (Ami ki is adja a max átvitelt kb. ha jól gondolom: Az n-es, 1 sávos wifi 150Mb/s kb. harmada.)
Erre is kerestem már megoldást, vmi powershell-es min/max érték átírást találtam de az nem segített.
Két PC között persze simán megy a gigabites átvitel is.

szerk: Más téma, de valahol ez az alap probléma itt is. Vicc, hogy alig van jó megoldás ezekre a funkcionalitásokra. Van ami "készen" működik: 1-2 NAS sw és app-jaik, de más szempontból azok is korlátozottak nagyon, HTPC-re az összes feature-t összehozni szintén nehéz. És akkor a hab a tortán amikor bejön egy ilyen, amúgy mindenhol működő és támogatott, 1000 éves cucc, mint az SMB... és mégse megy ahogy kellene. :(

[ Szerkesztve ]

(#34005) Doky586 válasza sb (#34004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Két PC között persze simán megy a gigabites átvitel is"

Akkor talán ne a két PCnél keresd a hibát..
Lehet hogy a routered nem tud elég gyorsan NATolni. Pl. Open/DD-WRT is max 200Mbps-t tud..

(#34006) pvpEU


pvpEU
csendes tag

Sziasztok!

Powerline adaptert szeretnék vásárolni, de előtte lenne egy kérdésem.

A garázsba szeretnék kivezetni a házból internetet, csak nem tudom hogy kint a garázsban egyáltalán össze lehetne őket "kötni".
Tehát van egy ház ahol van a router, mellé bedugom a powerline adaptert, összekötöm vele. Kint kb 50-60 méterre van a garázs ahol természetesen van áram, de külön biztosítékra van kötve ami nem tudom befolyásol-e itt valamit. Ha a garázsba bedugom a másik powerline adaptert akkor látni fogják egymást?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/pvpeu/index.html

(#34007) Borisz76 válasza pvpEU (#34006) üzenetére


Borisz76
veterán

PH teszt-et olvasd el....aztán húzzál be egy kábelt....szerintem. :K

Ha kábelt húzol, akkor sokkal olcsóbban megúszod és meglesz a gigabites sebesség is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34008) sb válasza Doky586 (#34005) üzenetére


sb
veterán

Most ezt nem vágom, hogy jött ki. Amit leírtam:

1. Két PC között LAN-on megy a gigabites átvitel SMB-n.
2. Ugyanazon a LAN-on, csak egy kliens wifi-n: droidos telefonról, több appal sem megy a gyors átvitel SMB-n, csak 600kB/s.
3. Ugyanazon a(z egyik) PC-n Virtualboxban futó XPEnology SMB megosztására ugyanazok a droidos app-ok 6MB/s-el másolnak. Ugyanaz a wifi, ugyanaz a telefon, app, router természetesen.

Egyébként nem annyira értek hozzá, szóval segítséget várnék, nem feltétlen kioktató jellegű írást. Simán lehet, hogy rossz helyen keresem a hibát, de a fentiek alapján én ezt nem látom egyelőre.
Ugyanazok a kliensek, hw-k, fizikai hálózati utak produkálnak többféle (de determinisztikus, szerintem egy okból származó) eredményt.

:F

szerk: Egyébként a router WDR3600+DD-WRT. Ezt elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#34009) partyanimal válasza Gubek-Einste (#33999) üzenetére


partyanimal
csendes tag

Megvolt a reset is. Közben kiderült,hogy a patch kábel csatlakozójával volt probléma. Új csatlakozókkal most már megy minden mint régen. Köszönöm a segítséget!

(#34010) Doky586 válasza sb (#34008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1. "Két PC között LAN-on megy a gigabites átvitel SMB-n" FTP-n..? mennyivel?
Nem szükséges leírnod milyen sebességgel fut a FPS játék, akárcsak más ide nem tartozó elterelő adatot sem, mint pl a wifi. :(((

Sajnos az is lehet hogy a N450 proci nem bírja a tempót, de mivel nem HW módosítást keresel erről nem kell beszélnünk.

[ Szerkesztve ]

(#34011) bajzal


bajzal
őstag

Igazából nem tudom, hogy hol tegyem fel ezt a kérdést, ha tudtok jobb topicot akkor irányítsatok át oda :)

Vannak otthon régi hardverek, össze is tudnék rakni belőlük egy pc-t van annyi minden, és arra gondoltam, hogy valahol fel kéne őket használnom, hogy ne csak a szekrényben porosodjanak. Valami otthoni szerver féleséget szeretnék, egy médiaszervert, amit rákötök a routerre és ezt a szervert látják a wifi-re felcsatlakozott pc-k, és az okos TV. Az lenne a cél, hogy az okos tv lássa a szervert és a szerverről le tudja játszani a filmeket :D Tehát lényegében régi PC-ből szeretnék csinálni egy NAS-t. Ezt hogyan lehetne a legegyszerűbben megvalósítani, hogyan kezdjek hozzá? :)

[ Szerkesztve ]

(#34012) Gubek-Einste válasza bajzal (#34011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen Linux-ot lenne érdemes használni erre a célra, vannak komplett megoldások erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34013) Borisz76 válasza bajzal (#34011) üzenetére


Borisz76
veterán

XPEnology fórum.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34014) bajzal válasza Borisz76 (#34013) üzenetére


bajzal
őstag

Ez a fórum nekem elég magas :D Viszont találtam olyat, hogy FreeNAS Ez egyszerűnek tűnik. Viszont az LG okos tv-m az hogy fogja látni a NAS-t? Mert ugye az lenne a cél, hogy a tv lássa a NAS-t és így filmeket tudjak lejátszani.

(#34015) MaCS_70 válasza bajzal (#34014) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Kérdés, hogy a tévéd milyen megosztást lát -- DLNA-t szinte biztosan, azt pedig simán beállítod a NAS-on, így a tévé a hálózaton keresztül táplálkozhat a NAS-on tárolt és megosztott multimédiás anyagokból.

Egyébként lehet, hogy OpenMediaVaulttal jobban jársz, de ez már egy másik topic témája.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34016) bajzal válasza MaCS_70 (#34015) üzenetére


bajzal
őstag

DLNA-t tud a tv-m. Akkor a FreeNAS az tud DLNA-t? Akkor csak annyi, hogy egy wifi-n kell lennie a NAS-nak, a tv-nek és DLNA-n csatlakozni tudnak?

(#34017) MaCS_70 válasza bajzal (#34016) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Gyakorlatilag minden NAS és NAS-szoftver tud DLNA-t -- de NAS-t nem csatlakoztatunk wifin hálózathoz. Nam véletlen, hogy a gyári NAS-ok szinte kivétel nélkül wifi-nélküliek. Semmi sem garantálja azt, hogy akár egy jónak tűnő wifin élvezhetően lehet mondjuk FHD filmet nézni. Nem arra való.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34018) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
TP-Link WR842ND típusu, usb-s routeremre szeretnék usb-t csatlakoztatni és torrentet szeretnék vele futtatni. Hogyan tudom ezt megoldani? Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#34020) Gubek-Einste válasza atilla100 (#34018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teszel rá OpenWRT-t, nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34021) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok vásároltam egy ilyen TP-LINK TL-WR841ND routert és össze szeretném kötni a T-Homos routerrel Sagemcom F@st 3686AC és van 2 iptv box is mit és hogyan kell csinálnom hogy minden rendben működjön.
A routert csak a wifi miatt vettem

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34022) mezis válasza Compika (#34021) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Próbáld meg így.

mezis

(#34023) Compika válasza mezis (#34022) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm a választ és lenne még egy kérdés ha így beállítom a tp link routert akkor switch ként fog üzemelni és utána ráköthetem az iptv set top box okat is? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34024) Gubek-Einste válasza Compika (#34023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de csak akkor fognak működni ha az eszköz támogatja az IGMP Proxy-t/Snooping-ot ami kell az IPTV-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34025) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

2 db FHD kijelzőm van.

1-s alapértelmezett, filmezek, játszom stb.

2.-t szeretném befogni a rendszer monitorozására.
( Hőmérsékletek, sebességek kijelzése lenne rajta csak. )

Olyan hálózatot figyelő progi létezik ami ezt nekem megoldja ?

A dologban van azért egy csavar...van egy NAS ( Synology 2415+ ) is a rendszerben.

Ennek a forgalmát is szeretném valahogyan láthatóvá tenni....

Elsőre azt gondolom, hogy nem megoldható....de talán van rá "egyszerű" megoldás.

Létezik vajon olyan progi ami a switch-ekre kötött többi eszközt is tudja monitorozni ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34026) Gubek-Einste válasza Borisz76 (#34025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyet a router-ben lehet csak monitorozni. Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34027) Borisz76 válasza Gubek-Einste (#34026) üzenetére


Borisz76
veterán

Deutsche Telekom-tól kapott Speedport W 723V

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34028) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem vagyok szaki a témában, legfeljebb lelkes amatőr, de az egyik barátom megkért, hogy segítsek nekik kicsit feltuningolni az otthoni hálózatot, mert elég lassú és mióta szereztek egy NAS-t elég nagy méretű fájlokat is mozgatnak amire a korábbi 100 mbit-es háló nem elég, szeretné gigbitesre bővíteni.

Adott a fent látható "móricka ábra" a hálózat felépítéséről. Az R betű a szolgáltatótól kapott routert jelenti, az S swichet, AP egy wifis acces point, a számok pedig a különböző gépeket. A kábelezés szerencsére CAT6-os, de switchek és a router 100 mbit-es.

Az elsődleges cél, hogy 4-5-NAS között gigabiten lehessen másolgatni, a többi annyira nem számít.

A probléma az, hogy a router nem cserélhető, mert elég hepciás a szolgáltató, a szülők meg félnek és mindent elhisznek a szerelőnek (pl. az egész környéken nem volt szolgáltatás, de az ÜSZ csak azt szajkózta, hogy a "gagyi" saját router miatt van, béreljenek a szolgáltatótól akkor jó lesz. Nem lett jó, de akkor meg a régi laptop volt a hibás...). Ez egy gagyi 100 mbit-es ZTE router egyébként, teszi a dolgát, de hát 100 mbit-es.

Lehet itt az 4-5-NAS-al kapcsolatban lévő switch cseréjével fejlődést elérni, vagy mindenképp a fő router lesz a szűk keresztmetszet? Továbbá van valami olcsó ac-s AP? Nem kell semmit tudjon, csak legyen AP és minél gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#34029) krealon válasza nemlehet (#34028) üzenetére


krealon
veterán

"Az elsődleges cél, hogy 4-5-NAS között gigabiten lehessen másolgatni, a többi annyira nem számít.
[...]
Lehet itt az 4-5-NAS-al kapcsolatban lévő switch cseréjével fejlődést elérni
"

Igen.

(#34030) nemlehet válasza krealon (#34029) üzenetére


nemlehet
őstag

Csak hogy akkor hogy jól értem-e. Ilyen összekapcsolt csillagoknál, az adott csillagon belüli eszközök kommunikációjának sebességét az ott középpontban lévő eszköz határozza meg, ergo 4-5-NAS kapcsolatban semmi nem számít csak az adott switch ha belső hálózati kommunikáció van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#34031) Gubek-Einste válasza nemlehet (#34030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan így van.

#34027 Borisz76
Szolgáltatói eszközökben nincsen ilyen képesség (nem ismerem ezt az adott eszközt).

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34032) Magnat válasza nemlehet (#34030) üzenetére


Magnat
veterán

Inkább úgy lehetne konyhanyelven megfogalmazni, h a legrövidebb út mentén lévő eszközök, szóval pl ha a 3-5 között kell a gigabit, akkor mind a két útjába eső eszköznek annak kell gigabitesnek lennie - no meg persze a végponti eszközöknek és a kábelezésnek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#34033) nemlehet válasza Magnat (#34032) üzenetére


nemlehet
őstag

Köszi mindenkinek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#34034) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok adott egy TP-LINK TL-WR841ND v10-es router, az eszköz támogatja az IGMP Proxy-t/Snooping-ot ami kell az IPTV-hez de mégsem megy vele, mit kellene beállítanom rajta hogy működjön? T-Homos(Kábelnet) router Sagemcom F@st 3686AC mögé van bekötve és ezek alapján beállítva a TP-LINK :R

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34035) Gubek-Einste válasza Compika (#34034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg ha be van kapcsolva a IGMP Proxy/Snooping akkor menni kellene az IPTV-nek.
Router módban sem megy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34036) Compika válasza Gubek-Einste (#34035) üzenetére


Compika
aktív tag

Nem tudom de egy ilyet találtam, de bridge mód nincs az opciók között nekem.
Lehet hogy be kellene szereznem egy asus routert abban van iptv állítási lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34037) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Jön hozzánk a Digi emiatt is, picit át kell strukturálnom az otthoni hálózatomat.
Igazából csak egy helyen van probléma az egyik gégecső túl vékony és nem fér el benne koax és fali utp kábel egyszerre. Arra gondoltam, hogy már létezik lapos utp kábel, azt tudnám erre a célra használni?
Ha igen, és mivel alapból patchelve van, van hozzá szerszámom, simán lehet rajta a csatlakozókat cserélni?

Ha mindenre igen a válasz, akkor honnan tudnék venni ilyen cat6-os kábelt kb 50 méter kéne.

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#34038) mezis válasza Kronk (#34037) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Inkább csak 100 Mbps-re számíts a lapos UTP kábellel. Valahol volt erről tapasztalat a PH-n.

mezis

(#34039) Kenny1323


Kenny1323
csendes tag

Sziasztok kis segítséget kérnék, nem tudom át állítani a hálózati kapcsolatok sorrendjét hogy a Hamachi legyen legelől egyszerűen nem menti el ha kilpek. Sok mindent megpróbáltam már az IPv6-ból kiszedtem a pipát, az IPv4-ben átírtam a metrikát 1-re de semmi se használt, mindig vissza ugrik az Ethernet legelőre.

[ Szerkesztve ]

(#34040) Kronk válasza mezis (#34038) üzenetére


Kronk
őstag

Ez komoly? Az eléggé nagy probléma lenne egy cat6os kábeltől, de nem csak akkor kapja meg a szabványt ha tudja is?

http://totesz.myminicity.com/

(#34041) Doky586 válasza Kronk (#34040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az amit készre szerelve árulnak az tudja is. ponttól pontig. de ez nem jelenti azt hogy ha meg akarod hosszabbítani még egy-két kábellel akkor is tudná.. Ha neked csak 5m kábel kell a routertől a PC-ig (vagy más aktív eszközig) akkor nincs gond.

(#34042) Gubek-Einste válasza Compika (#34036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router módban kipróbáltad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34043) mezis válasza Kronk (#34040) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak ezt találtam.

Valószínűnek tartom, hogy csak rövid darabkája visz át 1 Gbps-t és arra való, hogy réseket küzdjenek le vele.

Vedd meg a szükséges kétszeresét és feléből készíts egy tesztkábelt.

mezis

(#34044) Kronk válasza mezis (#34043) üzenetére


Kronk
őstag

Akkor van valami vékonyabb kábel amit lehet szerelni?

http://totesz.myminicity.com/

(#34045) mezis válasza Kronk (#34044) üzenetére


mezis
nagyúr

Aligha. Az inernetes pletykák szerint igen sokat kellett kísérletezni a gyáraknak a csavarások sűrűségével, érpárok tekeredésével ahhoz, hogy elérjék az 1Gbps-t.

mezis

(#34046) Kronk válasza mezis (#34045) üzenetére


Kronk
őstag

És akkor egy ilyen esetleg? [link]
Vagy koaxból sem létezik vékonyabb verzió? Bár gondolom az az árnyékolás miatt olyan amilyen...

http://totesz.myminicity.com/

(#34047) jerry311 válasza Kronk (#34046) üzenetére


jerry311
nagyúr

Cat7-et is behúzhatsz a falba, de minek? Illetve ez sem lesz vékonyabb, mint a Cat5e vagy Cat6, tehát ugyanúgy nem fér be a koax mellé.

(#34048) Kronk válasza jerry311 (#34047) üzenetére


Kronk
őstag

A kép miatt linkeltem, nem a típus miatt, ez mintha két részre lenne osztva, látszólag vékonyabb

http://totesz.myminicity.com/

(#34049) jerry311 válasza Kronk (#34048) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az csak becsillog, sima kerek kabel ez.

(#34050) Kronk válasza jerry311 (#34049) üzenetére


Kronk
őstag

Valóban, elnézést félre néztem!
Tehát akkor nincsen járható út?
A vékony szalag kábel nem elég a gigabitre, a normál fali pedig nem fér el a vékony gégecsőben a koaxal :O

http://totesz.myminicity.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.