Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27401) plaschil válasza Intruder2k5 (#27400) üzenetére


plaschil
aktív tag

Igen mert közben megváltoztattam az egyik config fájlt, de még nem vagyok benne biztos, hogy melyiket is kell, mert 2 van, amire gyanakszom google barát által. (httpd-xampp.config és httpd.config).

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#27402) Intruder2k5 válasza plaschil (#27401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"There is either no index document or the directory is read-protected. "

A megadott root dir-ben van index állomány?

(#27403) Intruder2k5 válasza plaschil (#27401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne most megint only lan...

"Access forbidden!

New XAMPP security concept:

Access to the requested directory is only available from the local network.

This setting can be configured in the file "httpd-xampp.conf"."

Mentem aludni, bye!

[ Szerkesztve ]

(#27404) plaschil válasza Intruder2k5 (#27403) üzenetére


plaschil
aktív tag

Na siker. Csak most meg a honlap mintha otthon hagyta volna a CSS-t... De érdekes nálam localhost-on meg jó. De mára feladom, ennyi is elég volt. Köszönöm szépen a segítséget! :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#27405) Mldcg2wd


Mldcg2wd
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni.
A minap köttetem internetet, mikrohullám alapút (csak erre volt lehetőség).
Problémám az, hogy routeren(TPlink WR1043N) át nem megy a net...se kábelen sem wifin keresztül.
Beállítási probléma lehet, de nem tudom mi....

(#27406) Gubek-Einste válasza Mldcg2wd (#27405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen azonosítás van használva a nethez? User/pass vagy csak rádugod és megy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27407) Mldcg2wd válasza Gubek-Einste (#27406) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

Rádugom és megy

(#27408) Mldcg2wd válasza Mldcg2wd (#27407) üzenetére


Mldcg2wd
csendes tag

sem felhasználónevet sem jelszót nem kér

(#27409) Intruder2k5 válasza Mldcg2wd (#27408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem az lehet a gond, hogy a mikrós nethez van valami access point a tetőn, ami egyben router is lehet, és valószínűleg annak is 192.168.1.x az ip címe, akárcsak a saját 1043nd-dnek, így pedig nem fog nat-olni! Próbáld meg a saját routert átállítani 192.168.2.1 címre...

(#27410) Gubek-Einste válasza Mldcg2wd (#27408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor valószínűleg MAC cím alapján van az azonosítás, próbáld meg annak a gépnek a MAC címét klónozni a router-ben amelyikkel működik a net.

#27409 Intruder2k5
Nem szoktak router-t telepíteni az előfizetőhöz, inkább NAT-olt IP-t adnak az ilyen szolgáltatók

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27411) mrgergoke válasza Intruder2k5 (#27388) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi a sebes választ! Megpróbáltam, de így csak egy Google keresést tudott behozni, semmi más nem volt elérhető. Meg azt írta, amikor mentettem, hogy manuálisan változtassam meg a gépek IP-it.

https://rendeljkinait.hu/

(#27412) Intruder2k5 válasza mrgergoke (#27411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "manuálisan változtassam meg a gépek IP-it" annyit jelent, hogy csatlakozz újra a HGW-hez, hogy kérje újra az ip konfigurációt...

(#27413) mrgergoke válasza Intruder2k5 (#27412) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi, így most úgy tűnik, hogy működik! :)
Arra tudtok valamit mondani, hogy tfh. így mindenkinek van nete, ha akarja, akár vezetéken is, de az egyetlen Linux a házban csak wifin okés? LAN sosem működött neki és már mindent megpróbált.

https://rendeljkinait.hu/

(#27414) Intruder2k5 válasza mrgergoke (#27413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem ismerte fel a a Linux a kártyát, és nincs telepítve? Máskülönben elég hihetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#27415) mrgergoke válasza Intruder2k5 (#27414) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

IP-config-nál látja, emg azt mondta, hogy hardverként is.
Próbált több Linuxot, Live-CD-t, stb., egyiknél sem működött. Windows alatt viszont működik (külső vinyóról bootolta) rendesen. Az előző modemmel ilyen problémája nem volt, azzal a helyén volt minden.

https://rendeljkinait.hu/

(#27416) Intruder2k5 válasza mrgergoke (#27415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kap IP címet a Linux-os gép, vagy eddig sem jut el? Mondjuk vsz ez már oprendszer probléma, lehet inkább Linux topikban kellene megoldást keresni rá...

[ Szerkesztve ]

(#27417) wardemi válasza Intruder2k5 (#27416) üzenetére


wardemi
senior tag

Ténylegesen én vagyok a szenvedő fél.

Semmit nem kap az eth0, azt sem látja hogy be lenne dugva a kábel. Semmi... keresni sem kezdi.
A fizikai hibákat már kiszűrtem (próbáltam más kábellel, ami másnak jó volt, windowsal etc. etc.)
Otthon sima router más szolgáltatóval is vígan elfut a linux, illetve az új UPC-s modem előtti modem is tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#27418) danielsos2


danielsos2
csendes tag

Egy ismerősöm megkért, hogy ma este menjek át hozzájuk és állítsak be egy mostanában vásárolt routert. Nem tudom, hogy melyik szolgáltatótól van az internet és a router típusát se ismerem még, csak azt tudom, hogy van egy számítógép (Windows XP) és egy notebook (Windows 8/8.1). Eddigi tervem az, hogy próbálkozok majd böngészőben a 192.168.1.1 ip-címmel – a számítógépről kábelesen –, bejelentkezéshez pedig használom majd az admin/admin párost vagy ha van kézikönyv, akkor az abban leírtak szerint járok majd el. Ha nem sikerülne beállítani, akkor mit tudok csinálni? Internetszolgáltatóknál szokott lenni telefonos 0-24 ügyfélszolgálat? Mik a leggyakrabban előforduló hibák? Esetleg, ha ma este nem tudom megcsinálni, akkor miket írjak fel a router típusán és az internetszolgáltató adatain kívül a további segítségkéréshez?

(#27419) Intruder2k5 válasza wardemi (#27417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, de a fórumtárs azt írta fentebb, hogy Windows alól működik... Ha ez így van, akkor kizárásos alapon a Linux lehet a hunyó! Sajnos arra igen kevés esély van, hogy a szolgáltató ezért eszközt cseréljen, ha minden kötél szakad, meg kell próbálni bekötni a két eszköz közé egy switchet, vagy egy akármilyen routert switch módban...

(#27420) Intruder2k5 válasza danielsos2 (#27418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerek alján többnyire rajta van a default ip cím és a login adatok!

Szokott lenni helpdesk, de saját eszközökre ez nem terjed ki, illetőleg több szolgáltatónál fizetős, ha saját eszköz beállításában segítenek!

Nézd meg milyen ip címet kap a gép a routertől, egész pontosan az átjáró, vagy dhcp szerver címe kell, és az a router ip címe!

(#27421) wardemi válasza Intruder2k5 (#27419) üzenetére


wardemi
senior tag

de nem értem, hogy a linux hogy lehet felelős igazából :\ Ubuntut használok. 14.04 volt fent most a 14.10-es van fent egyik se látta még live cd se. Ezen felül próbáltam csak érdekességből egy Fedorát is és ugyan ez volt a helyzet :\
Ezen felül a probléma nyíl egyenes akkor jött mikor kicserélték a modemet az újra. :(

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#27422) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Egy szimpla, egyszerű kérdés. Ha van egy Smart TV-m kábeles nettel, megkapja az IP-címet (tehát csatlakozik a hálózathoz - feltételezem), akkor miért nincs rajta net? Kell valamit PC, router oldalról állítani, hogy kapjon netet is, lássa a hálózatot?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#27423) Geryson válasza Geryson (#27422) üzenetére


Geryson
addikt

Bocsánat, még egy fontos dolog: valami miatt Win7 hálózatot fül nem mutatja. Mutatta eddig (a médiaeszközöknél), de most már nem mutatja... :(

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#27424) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémába futottam bele:

Srongdc használatakor a wifi átviteli (és nem a kapcsolódási) sebessége 25-30 Mb/s-ről hirtelen leesik 1.2-1.3-ra, és így is marad, ha kilépek belőle, már akkor sem gyorsul föl, a wifi stick újraindításáig. Van, hogy a programindulás után azonnal, van hogy 3-4 perc múlva jelentkezik a probléma. Drivert újratelepítettem, és teszteltem másik USB portban, és másik (ugyan ilyen típusú) stickkel is. Kábeles netnél nem jelentkezik a dolog.
A mellékelt képen a sebbeségvesztés pillanatában indult a DC++, addig utorrent futott.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27425) dWan


dWan
tag

Sziasztok!

Pc tartalmat akarok megosztani okostévén. A gép és tv egymás mellett van. Wifi router másik szobában, így nem opció, hogy közbeiktatom. Mindenképpen vezetékes megosztást akarok, mert a wifin keresztüli megoldás lassú és szaggat a lejátszás.

Egy UTP kábellel összekötöttem a gépet és tv-t, majd megosztottam a netet, így sikerült elérnem hogy lássa a pc médiatartalmát a tv és le is játssza gond nélkül. Így viszont a pc-n nincs netem. Tud valaki segíteni?

(#27426) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Van otthon 2 PC-m, mindkettőn Win 8.1 64 bit.
Az egyiken létrehoztam egy otthoni csoportot, bekapcsoltam a felderítést, meg mindent amit találtam a neten ezzel kapcsolatban. A munkacsoport is egyezik a két gépen.
A másik géppel belépek az otthoni csoportok beállításába. Írja, hogy talált egy csoportot a hálózaton XY néven, és csatlakozhatok. Ám amikor beírom a jelszót, utána csak keres és keres, majd a végén feldobja, hogy a windows nem észlel otthoni csoportot a hálózaton.
Mit tehetek még ez ügyben? Fontos lenne, hogy másolgathassak file-okat a két gép között.

(#27427) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Kösd be a gépet és a tévé egy switch-be, majd a switch-et a router-be így lesz mindenhol kábeles kapcsolat és a sebesség is rendben lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27428) mezis válasza Melorin (#27426) üzenetére


mezis
nagyúr

- Türelem. A Win hálózatok nem a villámgyors felébredésről híresek. (Kikapcsolás, újraindítás, ki lesz a főnök a hálózaton,,,

- Vagy fix IP címeket osztasz és IP cím alapján próbálsz rátalálni a másik PC-re.

mezis

(#27429) krealon válasza bzoley (#27380) üzenetére


krealon
veterán

"Két gép közötti közvetlen kapcsolat gyorsabb lehet, mint routeren keresztül?"

Elvileg nem.

"Most szolgáltatói gigás routeren keresztül vannak összekötve, a sebesség terheléstől, időjárástól, napszaktól függően változik, de nem éri el az ideálist."

Ha az interfece-en (halozati kapcsolaton) nem csak a helyi halozat forgalma megy hanem internetes is, akkor akar a szoftveres tuzfal is beleszolhat, illetve a processzor feldolgozokepessege is lehet szuk keresztmetszet.
Internet security szoftver ideigelenesen feltarthatja a megosztott fajlok atvitelet, amig ellenorzest vegez rajtuk, stb.
A rendszer monitorozasa nelkul csak talalagatni lehet.

(#27430) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Itt is megkérdem, hátha..

Új router került itthonra és azóta nyögvenyelős lett a netezés. Az a tünet,hogy főleg reggel alig alig akar menni. Sok alkalommal "szerverazonosítás folyamatban" résznél álldogál, majd nem jön be az oldal. Ráfrissítek és akkor bejön. Délutánra van ,hogy egész jó lesz, de akkor se tökéletes. Milyen rossz beállítás lehet az oka? Az normális,hogy alapból a NAT engedélyezve van? Kell az?
A net az digi kábel, a router asus rt-n15u.

Ez a reggel - délután dolog annyira nem tuti, csak mintha tegnap délután kevésbé idegeltem volna magam. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27431) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#27430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáltad Google DNS-el?

(#27432) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#27431) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mármint azt hová írjam be?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27433) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#27432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LAN -> DHCP Server - DNS and WINS Server Setting

8.8.8.8

WAN -> Internet Connection -> Connect to DNS Server automatically -> No

8.8.8.8
8.8.4.4

Aztán csatlakozz újra a routerhez, és a nethez is!

[ Szerkesztve ]

(#27434) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#27433) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi,
Haza érek kipróbálom.

De látom az aláírásod, hogy kérdezhetek mást is. Szóval van valami előnye a gyári szoftverhez képest ha felteszem rá a Tomato félét? Ha mégse válna be, akkor visszarakható a gyári firmware?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27435) Gubek-Einste válasza V.Stryker (#27434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Custom firmware alatt több funkció érhető el mint a gyáriban, gyorsabban fejlesztik.
Természetesen vissza lehet tenni a gyárit ha akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27436) V.Stryker válasza Gubek-Einste (#27435) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát sebesség lenne a kérdés. Mert most pl a gyári firmware is valamiért rohadt lassú ha belépek. A cégnél pont ilyen router van, most abba beléptem és prímán gyors. Fene se érti. Pedig otthon firmware-t is frissítettem, az se oldotta meg, ugyanolyan sz.r lassú a menüben való lépkedés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27437) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#27434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát van előnye is, hátránya is!

A hátránya annyi, hogy bukod a hardver NAT-ot, vagyis ha gyorsabb neted van, mondjuk 200Mbps feletti, akkor nem fogja tudni átvinni a router, mert a custom firmware-ek nem támogatják ezt a funkciót!

Előnye, hogy más elérhető funkciók is vannak benne, mint például torrent kliens, cifs kliens, de akár webszerverként is használhatod, stb...

Menü sebességre megoldás ITT!

[ Szerkesztve ]

(#27438) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N12-es routerem. (itteni ajánlatok alapján és nagyon bevállt idáig.)
Most váltottunk szolgáltatót. Idáig 10 megás netünk volt, ez sebességméréssel is látható volt, mind a vezeték végén levő eszközökön (PC), mind a vezeték nélküli eszközökön (tablet, telefon) mért adatok alapján.
Most 30 megás a net ezt szépen tudom mérni a vezetékek végén (PC), azonban a vezeték nélkülieken (telefonon mértem) csupán 18-20 megával jön. (Speed testel nézve pc-n, speed teszt appal pedig telón.)
Kérdésem, hogy ez a routertől van-e? Ha igen állítható-e?

Egyébként egyenlőre érdekes, hogy bár a 3x-osával "jön a net", annyival nem tűnik gyorsabbnak...(na jó gyorsabb lényegesen csak úgy hittem még sebesebb lesz) :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#27439) AtHoS válasza psg5 (#27438) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha megnézel egy wifi tesztet, ott is folyamatosan változik a sebesség/sávszélesség függően a wifi routerhez való elhelyezkedéstől. Ráadásul zavaró tényezők is erősen befolyásolhatják az adott környezetben a vételt.

read-only mode on the forum

(#27440) psg5 válasza AtHoS (#27439) üzenetére


psg5
veterán

Ez ok. De akkor a 10 megásnál ez miért nem volt ennyire eltérő, ha ugyanonnan mértem akkor is és most is?
Persze akkor ha így van meg is nyugodtam :)

F.K.T.

(#27441) AtHoS válasza psg5 (#27440) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, de wifi-n mérsz 18-20 megát. 10 megásnál hogy akarsz efölé mérni?

Én nem azt írtam, hogy ez az oka, hanem hogy a környezet is befolyásolja az árnyékoló hatásokkal.

Oda kell állni a router mellé közvetlen rálátással és úgy mérni, hogy ne legyen árnyékoló/zavaró közeg a telefon és a router között. Maga router sokkal nagyobb sebességre képes wifi-n, mint 18-20 megabit

Viszont másik wifi hálózat is okozhat zavart. Ellenőrizni kelle azt is jelen van-e másik hálózat és ha igen, az/azok milyen csatornán üzemelnek és annak függvényében módosítani az N12 által használt csatornát.

panel rengetegben szokott ez inkább problémás lenni a sok wifi hálózat miat

read-only mode on the forum

(#27442) psg5 válasza AtHoS (#27441) üzenetére


psg5
veterán

Lehet rosszul írtam.
Most 30 Mbit/sec sebességű a netünk. Ezt a PC-n 30-nak is mérem, de telefonon csak 18-20-nak, táblán pedig 10 körülinek.

Na ez érdekesebb, hogy pl a szomszéd wifije is bezavarhat? De akkor idáig hogyhogy nem vettünk észre?

F.K.T.

(#27443) V.Stryker válasza psg5 (#27442) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Simán lehet pl. attól is,hogy a telefon wifi chipje csak ennyire képes....ami teljesen normális. Nem hiszem,hgoy 150mps-nél gyorsabb lenne. Akkor meg már meg is vagyunk. ;) Notiknál is 150.es az általános szerintem...drágábbaknál már van 300-as, de az tök változó.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27444) psg5 válasza V.Stryker (#27443) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Ez magyarázná.
Vagyis egyszerűen eszközoldali szűk keresztmetszetről lehet szó.
Azt gondoltam azért, hogy a Nokia Lumia 735-ös képes lehet a 30mega begyűjtésére :)
Mondjuk táblagépen a wayteq xtab-79qci amúgy is nem a jelfogásról híres és ott lehet tényleg nem fog többet tudni

F.K.T.

(#27445) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#27436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, jutottál valamire az admin felület sebességével kapcsolatban?

(#27446) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#27445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen...hogy hazajöttem - délután van - és mindem mókolás nélkül tökéletesen gyorsan üzemel. :U Nem kellett az eset-el sem bajlódnom.

A dns címeket azért átírtam, aztán reggel meglátjuk, mert most minden jó.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27447) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#27445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, megint megy a szarakodás. Most megint akadozik, hol van, hol nincs. Ami viszont érdekes,hogy beléptem a router admin felületére és amikor nincs net vagy szarakodik, akkor a router is iszonyat lassan reagál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27448) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#27447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja, olvastam odaát, írtam is! :)

(#27449) freewulf


freewulf
csendes tag

Sziasztok!

Az alsó szomszédtól kapom a netet, egy wifi-s routeren keresztül, egyre nagyobb szükségem lenne a wifi-re is, de az ő jelük ide már gyenge... Kaptam egy wifi-s routert (belkin n150), de nem tudom beállítani, hogy működjön is... Mindkét eszköz működőképes (külön-külön).
Tudna valaki segíteni?

Köszi!

Széles utat!

(#27450) Intruder2k5 válasza freewulf (#27449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vagyis akkor a szomszédtól egy szál UTP kábel jön át?

Ha arra rádugod a géped, milyen IP címet kap?

192.168.0.x
192.168.1.x
192.168.2.x
egyéb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.