Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) krealon válasza func93 (#26099) üzenetére


krealon
veterán

"Holnap kapnak barátnőmék egy wifis Linksys routert. Valaki pár lépésbe le tudná írni, hogy-hogy kellene beüzemelni, mert rám hárították a feladatot."

Ime:
1, Felahsznaloi kezikonyvet elovenni vagy letolteni az internetrol
2, A benne foglalt utasitasokank megfeleloen belepni a kezelo feluletre es beallitani a szukseges dolgokat. Ehhez a legtobb esetben szukseg van 1 PC-re vagy notebookra, amin UTP kabellel osszekotheto (RJ45 csatlakozos) halozati kartya van, illetve egy darab UTP patch kabelre (ezt neha mellekelni szoktak a routerhez).

Kelleni fognak meg az internetelelreshez szukseges adatok (kapcsolat tipusa, szukseg eseten felahsznalonev, jelaszo stb).

(#26102) func93 válasza krealon (#26101) üzenetére


func93
senior tag

UPC-s kapcsolat milyen szokott lenni? dinamikus vagy statikus? gondolom nem ADSL.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#26103) Gubek-Einste válasza func93 (#26102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha coax kábelen jön be akkor dinamikus/automatikus/DHCP beállítás kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26104) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbáltam otthoni hálózaton átmásolni pár cuccut de 16 kb/sec el megy, majd ideg bajt kaptam, egyszer ismerősöm laptopját telepítettük újra és akkor 60 Gb adat simán átment. Googliztam találtam is sok ilyen hozzászólást de megoldást egyik sem mutatott. Valaki tudja mi lehet a gond?

(#26105) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok,
láttam, hogy ajánlott router a tp-link wr1042. Kérdés, hogy a 1042 és a 1043 közt csak a plusz antenna a különbség? Ha igen az mivel jobb nekem? Valami más alternativa? Használtan garival ilyen 8-9k, annyit szánnék rá. A cserélhető antenna szimpi nekem, hogy esetleg, ha nem jönnek be a számitásaim, tudjak lépni.
Köszi a segitséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26106) Gubek-Einste válasza gboszi (#26105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1042 teljesen más hardverre épül mint a 1043, a 1043 ajánlott azt vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26107) gboszi válasza Gubek-Einste (#26106) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszönöm. A v1- (1.8) verziot szabad venni, vagy csak az uj(jabb) ajánlott?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26108) andras888 válasza andras888 (#26104) üzenetére


andras888
aktív tag

megvan a megoldás, ha kell valakinek leírom.

(#26109) Gubek-Einste válasza andras888 (#26108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne tarts magadban, mondjad hátha valakinek majd jól jön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26110) Gubek-Einste válasza gboszi (#26107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan már csak v2-t vegyél, használtan jó a v1 is ha olcsón van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26111) Mentolka válasza Mentolka (#26081) üzenetére


Mentolka
senior tag

Tegnap délután beledugtam egy PCI LAN kártyát, és amikor bekapcsoltam a gépet: ott virított az adapterek közt az alaplapi is. Anyját!

(#26112) andras888 válasza Mentolka (#26111) üzenetére


andras888
aktív tag

Egy regi gepet pofoztam ki kb 3 honapja ugyan igy jartam. Ne tud meg mennyit szivtam vele. :W

(#26113) gboszi válasza Gubek-Einste (#26110) üzenetére


gboszi
senior tag

Sztem használt lesz mindenképp...olyan max 8k a keret. Az uj azért (hiaba v2) felette van

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26114) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
adsl internet automatikus csatlakozást számítógép bekapcsolásánál hogyan lehet beállítani?
adsl net van (t-home)

köszönöm

(#26115) andras888 válasza smallmer (#26114) üzenetére


andras888
aktív tag

Van rutered?

(#26116) smallmer válasza andras888 (#26115) üzenetére


smallmer
őstag

nincsen

(#26117) krealon válasza smallmer (#26114) üzenetére


krealon
veterán

A masodik opcio itt:
Internet beallitasok --> Kapcsolatok

(#26118) smallmer válasza krealon (#26117) üzenetére


smallmer
őstag

ilyen nekem nincsen sajna :(

(#26119) mezis válasza smallmer (#26118) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen az op.rendszered ? (WinXP, WinVis, Win7, Win8, Linux...)

mezis

(#26120) laslie92 válasza mezis (#26119) üzenetére


laslie92
senior tag

Sziasztok nagy segítségre lenne szükségem! Adott egy T-homos ADSL2+ os modemruter! Ezen van internet meg minden egyéb. De sajnos nincs rajta antenna így a wifi nagyon gyenge.. De van itthon egy Tp-link ADSL2+ os modemruterem pontosan TD-W8961NB és ezt hozzá szeretném kötni jelerősítés célából! Mit konfiguráljaka Tp linken? Jah és csak a Tplinket nem telet használni mert nem világít rajta az ADSL jel a szolgáltató azt mondja csak az ő ruterjukal lehet használni!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#26121) mezis válasza laslie92 (#26120) üzenetére


mezis
nagyúr

Cseréld el egy WiFi routerre. (Jó lesz a 2,4 GHz-es sáv ? (Szomszédokkal mi a helyzet - InSSIDer.)

(Talán nem volt beállítva az ADSL kapcsolathoz szükséges paraméter ? Az Annex B szabvány rendben lenne.
Lehet, hogy egy - két paramétert módosítani kellene T-Home-ék-hoz ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26122) mezis válasza laslie92 (#26120) üzenetére


mezis
nagyúr

Még ezt találtam itt:

" Consult your ISP and make sure all the VPI/VCI, Connection Type, account username and
password are correct. "

mezis

(#26123) HRC95


HRC95
tag

Üdv!
Egy 8 mb os net elbír 5 gépet összekötve ha pl LOL-ozni szeretnénk neten?

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#26124) Gubek-Einste válasza HRC95 (#26123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen de erősen függ, hogy mennyit kommunikálnak a szerverrel és az együttes müködés mennyit változtat a latency-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26125) rdi válasza Gubek-Einste (#26091) üzenetére


rdi
veterán

Szia,
azért nem írtam, mert most huzamosabb ideig minden rendben működik.
Nincs DNS hibaüzenet.
Hiba esetén egyik külföldi honlap se megy pl a fészbuk sem.
Minden böngésző kiegészítő kikapcsolva., a két letöltésvezérlő és a pdf -be mentőn kívül.
A hiba kb. három héttel ezelőtt jelentkezett.

Fej! Tor! Potroh!

(#26126) rdi válasza rdi (#26125) üzenetére


rdi
veterán

Illetve mégis, gyakran jön egy ilyen üzenet, pl:
"wer.microsoft.com név feloldása során időtúllépés történt, miután a beállított DNS-kiszolgálók egyike sem válaszolt".

Fej! Tor! Potroh!

(#26127) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Valaki erre esetleg?

[link]

(#26128) kali válasza Gézengúz (#26127) üzenetére


kali
legenda

igen, a cat5e gigabites kapcsolatot kellene, hogy adjon.
megfelelő bekötés, illetve két gigabit képes ellenoldal, és ha azokkal is minden okés, akkor gigabites a kapcsolat cat5e kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#26129) Gézengúz válasza kali (#26128) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem, köszi, patch kábel van rá írva, gép-gép és switch-gép közt is próbáltam. Másik kàbellel jó, ezzel nem. Reklamálhatok ez miatt igaz?

(#26130) kali válasza Gézengúz (#26129) üzenetére


kali
legenda

így igaz, ha másik cat5e kábellel adott a gigabites kapcsolat az eszközök között, akkor adott cat5e kábel nem okés.

(#26131) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ha a számítógép internet kapcsolatát szeretném usb-n keresztül megosztani mobil eszközzel, akkor mit és hogy kell csinálnom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26132) Gubek-Einste válasza dethroner (#26131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26133) Gubek-Einste válasza rdi (#26126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állíts be egy custom DNS-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26134) dethroner válasza Gubek-Einste (#26132) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Lehet hogy nem világosan írtam le a kérdésem.
Szóval a pc adsl kapcsolatát szeretném mobiltelefonon használni, mégpedig úgy, hogy usb kábellel összekötöm őket. Van erre lehetőség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26135) Gézengúz válasza kali (#26130) üzenetére


Gézengúz
addikt

Erről a kábelről volt szó, ugyan noname, de CAT5E van alàírva...

[link]

(#26136) tunikriszta


tunikriszta
csendes tag

Lenne egy amatőr kérdésem, kérlek, segítsetek!

Hogy tudom beállítani egy Asus RT-N56U típusú routeren azt, hogy egy eszköz csak a belső hálózaton tudjon kommunikálni, de a netet ne érje el?

Köszönöm előre is! :R

(#26137) PumpkinSeed válasza tunikriszta (#26136) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem dugsz bele net kábelt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26138) tunikriszta válasza PumpkinSeed (#26137) üzenetére


tunikriszta
csendes tag

De ha összektötöm a routerrel, hogy fent legyen a belső hálózaton, akkor egyből lesz internetelérése is, nem?

(#26139) PumpkinSeed válasza tunikriszta (#26138) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az előbb azt nem mondtad, hogy egy másik routerrel akarod összekötni. Milyen a másik router?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26140) laslie92 válasza mezis (#26121) üzenetére


laslie92
senior tag

Nem tudom sajnos de nagyon bosszantó h 12000FT-os erős rutert nem tudom használni... Akár mit állítok be a tplinken már ott meg bukik hogy az ADSL jel nem világít rajta

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#26141) tunikriszta válasza PumpkinSeed (#26139) üzenetére


tunikriszta
csendes tag

Az Asus RT-N56U-n van net, és azt szeretném elérni, hogy a hozzá csatlakozó egyik eszköz a belső hálózaton (aminek az Asus a központja) lévő gépeket ugyan elérje, de a netet ne.

(#26142) PumpkinSeed válasza tunikriszta (#26141) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha a routerhez egy modemből jön az Internet, akkor nem kell bedugni az internet kábelt és attól a többi gép eléri egymást.

Ha egy másik hálózathoz csatlakozik az ASUS router és a rajta lévő gépeket a másik hálózat lássa akkor egy olyan routerre lesz szükség ott ahol az ASUS becsatlakozik a másik hálózatba aminek a portjai menedzselhetőek.

Nem az a lényeg, hogy mik csatlakoznak az ASUS-hoz hanem, hogy az ASUS honnan kaphat internet elérést, és hogy azt hogyan lehet megszüntetni úgy, hogy a többi hálózat lássa attól a gépeket.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26143) Gubek-Einste válasza dethroner (#26134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírás jó, csak konkrétan a mobilnetre van levezetve de ugyan így kell a kábeles kapcsolatot is megosztani wifi-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26144) Gubek-Einste válasza tunikriszta (#26141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Menj át a router saját témájába, ilyesmihez már custom firmware kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26145) tunikriszta válasza PumpkinSeed (#26142) üzenetére


tunikriszta
csendes tag

Modemből kapja a netet, amit viszont a többi végpontnak továbbra is el kellene érnie, azaz csak egy gép esetében szeretném meggátolni a netelérést.

(#26146) Tamy válasza tunikriszta (#26145) üzenetére


Tamy
senior tag

Az Asus routereket nem ismerem, de biztosan megoldható azokon is a tiltás. Vagy webhelyblokkolásnál (ha van ilyen) beállítani az adott gépre, hogy az összes oldal tiltott számára, vagy ha másként nem, tűzfalszabállyal össze lehet hozni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#26147) tunikriszta válasza Gubek-Einste (#26144) üzenetére


tunikriszta
csendes tag

Ok.

Tamy, kösz neked is a választ, de a router beállításaiban sajnos nem találtam ilyen lehetőséget. Persze lehet, hogy én vagyok ügyetlen.

[ Szerkesztve ]

(#26148) Tamy válasza tunikriszta (#26147) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha webhelyblokkolás esetleg nincs is, tűzfalszabállyal biztosan tiltható a kommunikáció. A router topicjában megmondják hol, és mit kell beállítanod.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#26149) mezis válasza laslie92 (#26140) üzenetére


mezis
nagyúr

- Próbáld meg kiolvasni (megtudni) a T-Home-os modem WAN beálltásait.

- Nyomj egy "hosszú" reset-et a drága modemeden (manual: 6. oldal)

- Próbáld meg hasonlóra beállítani a drágaságodat. (Olyasmi rémlik, hogy valamit a T-akármink a szokásostól eltérő paraméterrel kezel. Ügyfélszolgálat ? :F )

mezis

(#26150) bads1


bads1
aktív tag

Üdv

ADSL kapcsolatot kellene a ház alsó szintjéből kábelon felvinni a felső szintre úgy, hogy ott egy wifis? switchen keresztül legyen net. Tehát asztali gépbe menjen kábelon keresztül + vezeték nélküli eszközök is tudják használni. Jelenleg alul egy wifi router osztja a netet. Milyen eszközzel tudnám ezt legegyszerűbben megoldani?

mod: a két wifi jel nem "kavarodna" egymásba? Mert olyan nagy távolság nincs a két szint közt, felülről is lehet fogni a lenti wifit csak nagyon gyenge a jel.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.