Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27851) HellGreg válasza Alteran-IT (#27847) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia, én nem is elméleti maximumot akarok kihozni, hanem elméleti 25%-ot a maximumból :) ha nem nagy kérés persze...
A routeren mondtad, hogy a csatornákon állítsak. Pontosan mit mire? :B

(#27852) HellGreg válasza HellGreg (#27851) üzenetére


HellGreg
őstag

Egyébként 2.4 vagy 5 Ghz-en kéne gyorsabbnak lennie?

Állítgatom a csatornákat ide-oda de nem sokat segít...

(#27853) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Újabb kérdésem akadt.

Adott egy Pirelli A4201G HGW és az össze van kötve egy TP-Link 941nd routerrel. A gépem a hgw-be van bekötve. A router csak a wifit "csinálja".

Próbáltam a nyomtatót wifin keresztül elérni/telepíteni de valamiért nem tud csatlakozni HP P1102w.
[link]

Mit lehet csinálni, hogy normálisan működjön? Gondolom itt is valami távoli eléréses cuccot kell majd beállítani.
THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27854) maxika2004 válasza And (#27842) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !,..... és mindenkinek aki kezdett megvilágosítani ! :R :R :R

(#27855) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide mennyire tartozik, de hátha tud valaki segíteni nekem.

Lenne egy számlázó programunk amelyet hálózati módban szeretnék használni.
Van két számítógép, az egyiken Win7 a másikon W 8.1 van, NOrtona Internet Securityvel.
Mind a két oprendszer eredeti.

A sugóban ez található:
1. Telepítse a programot egy olyan szerver számítógépre, amelynek bekapcsolva kell lennie, ha másik gépről el szeretnék érni a programot.
2. Adjon statikus IP címet a szervernek. (Ez elvégezhető a Windows hálózati beállításaival is, de egyes router típusok esetén a dhcp beállítások alatt a cím lefoglalásnál is. Külső hálózat esetén távoli gépek között a szerver internetkapcsolatához rendeljen a szolgáltatójánál statikus IP címet, hagy használjon VPN-t.)
3. Minden kliens gépre egyenként telepíteni kell a programot, de fontos hogy a kliens gépeken telepítés után törölni kell az axelpro.fdb fájlt. Fontos, hogy a klienseken és a szerveren található telepített programpéldányok verziója mindig azonos legyen! Ha a program frissítésre kerül, akkor minden további kliensen is egyenként el kell végezni a frissítést a weblapunkról letölthető telepítőprogram ismételt futtatásával.
4. Minden kliensen külön-külön a telepítési mappában található setup.ini fájlban állítsa be az adatbázisfájl elérési útvonalát a szerver külső IP címével és a szerveren az adatbázisfájl útvonalával. Az adatbázisnak a szerver számítógépre kapcsolódó fizikai meghajtón kell lennie, virtális vagy hálózati meghajtón nem lehet.
5. Telepítse a szerverre a firebird szuper-szerver változatát. A telepítőprogramot szoftverünk telepítési mappáján belül a network almappában találja.
6. A tűzfal programban engedélyezze a 3050 számú portot a klienseken és a szerveren egyaránt.
7. Ellenőrizze a kapcsolatot és a program működését.
8. Állítsa be a szerveren és a klienseken az operációs rendszer és a tűzfal biztonsági beállításait.

Na most a szerver gép a W7 lesz. Ott a tűzfalban kimenő vagy bejövő TPC vagy UDP Portot kell nyitnom?
A Nortonban nyitottam kimenő bejövőt is mert ott lehet egyszerre(Bár gondolom teljesen felesleges mind a kettő). A hálózat az belső hálózat, mind a két gép fix ipcímet kap a routerben ezt beállítottam.
Vajon mit kellene beállítanom a tűzfalakban, hogy a kliensgép(A W 8.1) lássa az adatbázist?
Köszönöm a segítséget! :R

(#27856) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Jobb topicot nem találok. Van egy netsupportschool nevezetű alkalmazás [link], ami lényege, hogy egy osztályban a tanár bármikor átvegye a felügyeletet a diákok gépe felett és például mindenkinek mutassa a feladatot. Ez lenne a lényeg. Régebben nem volt fizetős, de sajna már az. Valaki tud esetleg olyan helyet ahol régi verziót lehet letölteni? Már kb. fél napom ráment, de sehol nem találtam. Vagy fake (vírus, trójai stb...) vagy csak az újat lehet letölteni vele online.

Esetleg más megoldás is érdekelne, amivel a képernyőt tudom megosztani több gépen. Természetesen freeware érdekel csak, az iskola nem fogja megvenni. Próbáltam itthon az ITalc-ot, de nem tudtam csatlakoztatni a gépet. Teamviewer megy, de kérdés, ha több gépet vonok be a megosztásba, akkor mi fog történni? Meg itt a diák vagy elindítja vagy nem. A netsupport, meg az ITalc pedig ha fenn van a kliens gépeken, akkor elindul, nem tud mit csinálni a diák.

Előre is köszi a választ.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27857) btz válasza nyikszi (#27856) üzenetére


btz
addikt

Ezt hardweresen is meg lehetett oldani. 10 éve is így csináltuk, amikor még nem lehetett így dobálózni a gigabitekkel

ⓑⓣⓩ

(#27858) nyikszi válasza btz (#27857) üzenetére


nyikszi
őstag

Egy kicsit bővebben? Nem zárkózok el semmitől. Sajna a rendszergazda igen. Telepíthetek rá amit akarok (legálisat), de ő nem fog ezzel bajlódni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27859) cekkk válasza cekkk (#27855) üzenetére


cekkk
veterán

Közben megoldottam. :R

(#27860) btz válasza nyikszi (#27858) üzenetére


btz
addikt

Régen úgy volt hogy volt egy eszköz amibe bement az összes diák gép egere billentyűzete monitora egy speciális gépbe és ebből a gépből vissza a pc-k videókártyájára, egér és billentyű portjára.
TEHÁT A PERIFÉRIÁK NEM VOLTAK DIREKEN RÁKÖTVE A DIÁK PC-RE, HANEM EBBE AZ IRÁNYÍTÓ PULTBA.
A tanári gépen volt a az irányító pult és onnan bele tudott avatkozni mindenki munkájába a tanár, akár meg tudta mutatni az ösdzes diáknak, hogy ő mit csinál a gépen vagy egy másik diák mit csinál. Ez volt a hardweres megoldás.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#27861) btz válasza nyikszi (#27858) üzenetére


btz
addikt

Persze erre az eszközre az iskolának is áldozni kellett nem kis pénzt. Ha nálatok olyan a helyzet, hogy egy 10ezer forintos célprogramra nem áldoznak, akkor nyilván erre sem fognak, mivel ehhez termet is fúrni faragni kéne, meg kábelezni, tehát jó kis pénzügyi tétel ez a hardweres megoldás, de viszont még a mai napig is üzemel ez ott ahol tanultam már egy évtizede

ⓑⓣⓩ

(#27862) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!
Egy picit égető kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.
Jelenleg a routertől kb 10-13 méterre vagyok, több falon keresztül, egész gyenge a jel.
Gondolkozom egy switch beiktatásán, de ez macerás, meg kellene kb 35méter kábel, hogy igényesen elvezessem ide a szobába, plusz fúrás, stb.

Találtam a médiamarktban ilyesmi [link] homeplugs-okat. Kérdésem az lenne, hogy ezek ki tudják váltani a switchet, illetve a közvetlen, 30-35méter kábelezést?
Nem a wifis verzióban gondolkodom, hanem a kábelesen, tehát routerből madzag az egyik felébe, itt pedig a konnektorból a gépbe.
Kiválthat egy switchet, működőképes a dolog?
Köszi.

yo

(#27863) Intruder2k5 válasza kenny123 (#27862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nagy biztonsággal csak akkor működik, ha a két egység azonos fázison lesz! Bár többre ráírják, hogy ugyanúgy működőképes akkor is, ha a kábelezés a falban legalább néhány méteren keresztül szorosan egymás mellett megy, de hát ez ugye mindig kétséges kicsit, hogy pont mennyi szükséges neki a működéshez...

(#27864) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Pár napja érdeklődtem ruter ügyben, a házunk másik végébe akarok vezetékkel, még egy rutert tenni,
ahol a géptől jó pár falon keresztül már nagyon kics( kb 1 max 2 es !...)

Megvettem a 841N -t
A gép mellett egy 841ND van összekötöttem a 841 el.....
eddig megvagyok , beállitásilag segitsetek, mit hol hogyan...
elég hülye vagyok, a hálózatos dolgokhoz !
:R :R :R

(#27865) kenny123 válasza Intruder2k5 (#27863) üzenetére


kenny123
addikt

Azt, hogy azonos fázison van-e, valahogy egyszerűen tudom csekkolni? Mondjuk ha éppen nem figyeltem fizikán. :D

yo

(#27866) Intruder2k5 válasza kenny123 (#27865) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én sem vagyok villanyszerelő, de feltehetően ha azonos kismegszakítóval tudod áramtalanítani a két végpontot, akkor egy körön vannak! Másik megoldásként, szigorúan csak áramtalanított hálózat mellett, multiméterrel és egy hosszabb vezetékkel nyilván kimérhető a fizikai kapcsolat megléte a két végpont közt, de távol álljon tőlem, hogy bárki hozzá nem értőt arra buzdítsak, hogy drótokat dugdosson az elektromos hálózatba!

Csak, hogy a fenti megoldás egyikével sem tudsz megbizonyosodni arról, hogy ha az első nem, akkor a második megoldás fog-e működni, tehát amikor csak együtt futnak a kábelek a falban!

De ha esetleg mindezt egy webshopból rendelnéd meg, akkor ugye a 14 napos elállás joga szerintem az egész Unióban megillet...

(#27867) krealon válasza maxika2004 (#27864) üzenetére


krealon
veterán

Rule #1: Eloszor konfiguralunk, azutan kotogetunk, hogy ne legyen kaosz.

Uj routert a halozatba igy kothetunk, ha azt akarjuk, hogy mindenki mindenkit "lasson" (kozos alhalozatba keruljenek az eszkozok):

- Az uj router-re (841N) kabelesen csatlakozol. A konfiguralo eszkozon kivul ne legyen hozza csatlakozva mas.
- IP utkozes megoldasa: Ha a fo router (841ND) LAN IP-je 192.168.0.1, az ujnal allitsd at a LAN IP-t 192.168.0.2-re, mert a TP-link routereknel a DHCP tartomany (az automatikusan kiosztott IP cimek) gyarilag a 192.168.0.100-as erteknel kezdodnek.
- A LAN IP atallitas utan ujra kell inditani a router-t.
- Az uj LAN IP-n belepsz, kikapcsolod a DHCP szervert. Ujabb ujrainditas szukseges.
- UTP kabellel osszekutod a fo router egyik LAN portjat az uj router egyik LAN portjaval.
- Az uj router WAN portja maradjon uresen!
- Ne feledkezz meg a routerek admi jelszavanak atallitasarol, valamint a WiFi titkositas modjanak beallitasarol ( WPA2-PSK / AES ).

(#27868) total90


total90
veterán

Sziasztok,

egy ilyen projektbe vagnek bele:

Adott egy net: 100/50 mega. Kellene egy router, amivel ezt megoszthatom. Milyen router lenne jo erre a celra?

Lenne egy fo gep, vagy is szerver, admin, ahogy nevezzuk es 3 asztali meg egy laptop.... es 2 TV, par mobil... fax/nyotato, tehat elog sok keszulek.
Minden gepen Windows 8.1 (TV, telefon kivetel... ;] ) es a kerdesem az lenne, hogy mikent tudnam kivitelezni, hogy a routeren keresztul ugye menne a net, de azon keresztul lenne halozat a gepek kozott?

Logikus modon a szerveren lenne minden fobb adat es a tobbi gep csak elerne azt halozaton belul.

Szoval, milyen router es hogy lojjem be a halozatot?

Elore is koszi a valaszokat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27869) SztiviVander válasza Intruder2k5 (#27866) üzenetére


SztiviVander
őstag

nekem sok kismegszakító van, a két powerline speciel pont két külön kismegszakítón/körön van és vígan működik. sőt, a villanyórán innen teljesen mindegy melyik kismegszakító által őrzött konnektorba dugom, mindenhol max sebessséggel (tl-pa2010p / 197Mbit) működnek.

(#27870) mezis válasza kenny123 (#27865) üzenetére


mezis
nagyúr

Nézd meg a villanyórádat. Ha csak egyetlen biztosítékja van, akkor biztosan !
(Ha nem, akkor jöhet a lekapcsolgatásuk...)

mezis

(#27871) kenny123 válasza mezis (#27870) üzenetére


kenny123
addikt

Picit necces, mert 2 taggal lakok egy házban, akikkel semmilyen nyelvet nem beszélünk közösen, és nem tudom mit szólnának ha nekiállnám nyomkodni a biztosítékot. Meg most ha valami általuk bedugott műszaki cuccnak baja lesz?

yo

(#27872) mezis válasza kenny123 (#27871) üzenetére


mezis
nagyúr

No és hány biztosíték van az órához ? (Mert ha csak egy, akkor bingóóóó :Y !
A fogyasztói főelosztó más. Azon lehet egy csomó, azonos fázis külön biztosított áramköreihez.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27873) nyikszi válasza total90 (#27868) üzenetére


nyikszi
őstag

Például egy TP-LINK TL-WDR3600, amilyen nekem is van :P Mit szeretnél elérni? Nálunk van 2 laptop, tablet, telefon, TV, Xbox. A routeren lóg egy HDD és arról minidlna-n el lehet érni filmet, zenét stb... A gépek azon mappája ami megosztandó, azt a winben megosztjuk, így másik gépről is látható, olvasható, írható. Ha az "admin" gépet akarod megosztani, akkor megosztod és azt mindenki más láthatja, de akkor annak mindig mennie kell ehhez, ezért tartottam praktikusabbnak a routerre csatlakoztatni egy HDD-t. A telefonokról a képet, videót ki tudom vetíteni a TV-re. Nyomtató wifin keresztül megy. Van külön topicja a routernek és pörög is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27874) canniball válasza nyikszi (#27873) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha az "admin" gépet akarod megosztani, akkor megosztod és azt mindenki más láthatja, de akkor annak mindig mennie kell ehhez..."
Dehogy kell mindig mennie: WOL. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27875) kenny123 válasza mezis (#27872) üzenetére


kenny123
addikt

Valahogy így néz ki. :D

Telefon miatt van fejjel lefelé, bocsi.

Ehhez van ha jól számolom 3 szoba, egy nappali, előtér, fürdőszoba. :DDD

[ Szerkesztve ]

yo

(#27876) total90 válasza nyikszi (#27873) üzenetére


total90
veterán

Kb. amit leirtal, azt akarnam, de azt kb. mar meg is oldottam.

A kerdes meg a router... Azt hittem erosebb kell, ezt neztem ki: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27877) kenny123 válasza kenny123 (#27875) üzenetére


kenny123
addikt

Na rászedtem magam, megnéztem a biztosítékdobozt.
Amikor az egyik le volt kapcsolva, sem a router helységében, sem nálam nem volt áram (nem konnektort néztem, hanem lámpát kapcsoltam) akkor okésak vagyunk, jó lesz a homeplug? :))

yo

(#27878) SztiviVander válasza kenny123 (#27877) üzenetére


SztiviVander
őstag

jó lesz. és nem fog tönkretenni sehol semmit. amúgy ha érdekel 1 fázisod van, mint mindenkinek aki nem igényel külön -nemkevés pénzért- az áramszolgáltatótól 3 fázist (ami jellemzően olyan gépekhez kell amiket nem egy lakásban szokás használni). kicsit túl lett tolva ez a fázisos dolog...

[ Szerkesztve ]

(#27879) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Azt kéne valahogy megoldanom, hogy az itt vázolt hálózatnál a HGW és az IPTV box #2 közötti kábel inkább a ASUS és a TP-Link routereket kösse össze, és az IPTV box #2 is a TP-Linkbe legyen csatlakoztatva. (Később gigabites portokkal rendelkezőre lenne cserélve.)

Ezzel csak az a probléma, hogy IGMP-vel nem lehet megvalósítani, mivel a T-Home-os HGW 1-es portján csak net/hálózat, a többin pedig csak IPTV van. Csak annyit sikerült elérnem a kábel másik végének az ASUS routerbe átdugásával (és bekonfigurálásával), hogy csatornaváltás után kb. 10 másodpercig ment az adás az IPTV-n, majd megállt. Tehát nem ment a multicast. Van valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni az ügy érdekében?

Annyit sikerült kiderítenem, hogy a boxok a 10.18.8.1-es címet használják alapértelmezett átjárónak és onnan is DHCP-znek.

[ Szerkesztve ]

(#27880) mezis válasza kenny123 (#27877) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak a rend kedvéért: Ezek nem a villanyóra előtti biztosítékok, ha nem az a bizonyos fogyasztói főelosztó.
(Villanyórát láttál már ? :F )
Van egy 30mA-es érintésvédelmi FI relétek. Bal szélső, amikor nem állsz fejen. :DDD
Vannak ezek közül olyan példányok, amik ha leoldottak, akkor csak középállásig megy le a pillempátyuk, de onnan még nem lehet visszakapcsolni ! Először teljesen le kell nyomni alsó állásba és aztán fölfelé. (Csak azért írom, ha mégis leoldana, akkor ne kelljen órákat várnotok villanyszerelőre. ;] Ha mégsem lehet fölkapcsolni, akkor még nem találtátok meg a zárlatos készüléket....)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27881) Predator2 válasza Predator2 (#27853) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki? :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27882) maxika2004 válasza krealon (#27867) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a részletes leirást !
Holnap nekiállok !

(#27883) mezis válasza Predator2 (#27881) üzenetére


mezis
nagyúr

A két router beállítása megfelelő ?

mezis

(#27884) maxika2004 válasza krealon (#27867) üzenetére


maxika2004
őstag

...elfelejtettem, és igy most akkor 2 különálló wifi lesz ugye ?
2 jelszóval ?
Vagy belehet állitani hogy 1 legyen ugy is ?

...Hogy lehet nektek ez ilyen egyszerü :F :Y :O

(#27885) nyikszi válasza canniball (#27874) üzenetére


nyikszi
őstag

Ahhoz hogy lássák a rajta lévő tartalmat? Na akkor regélj, hogy lehet kikapcsolt állapotban látni, mert ha megoldod, fizetek egy láda sört neked :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27886) nyikszi válasza total90 (#27876) üzenetére


nyikszi
őstag

Ahhoz, hogy több gépet kiszolgáljon egyszerre? Nem kell, de természetesen vehetsz erősebbet, az jobb. Asus amúgy is jobb, mint a Tp-link. Meg mondjuk arról nem esett szó, hogy milyen távolságra kell és mi takarja a routert a készülékektől. Beton, tégla, vastagságuk, számuk, távolságuk.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27887) SztiviVander válasza nyikszi (#27885) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem azt mondta hogy kikapcsolt állapotban lehet látni, hanem hogy nem kell 24 órában mennie a gépnek ha csak mondjuk este kell(ene) 1-2 órát elérhetőnek lennie. WOL, azaz wake-on-lan. Fel lehet érbreszteni a gépet, bekapcsol, elérhető. guglizz kicsit utána, aztán mondom hova hozd a láda sört :)

(#27888) canniball válasza nyikszi (#27885) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy a muzsikus kolléga mondja. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27889) nyikszi válasza SztiviVander (#27887) üzenetére


nyikszi
őstag

Jajj, menj már, be kell legyen kapcsolva akkor amikor tartalmat akarsz elérni vagy nem? :)

De tényleg, ha már így felmerült, egy wifin "lógó" gépet is fel tudok ébreszteni?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#27890) canniball válasza nyikszi (#27889) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem arra reagáltam, hogy egy adott pillanatban működnie kell vagy sem, hanem arra hogy azt írtad mindig be kell legyen kapcsolva... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27891) SztiviVander válasza nyikszi (#27889) üzenetére


SztiviVander
őstag

senki sem állított olyat hogy kikapcsolva is eléred :)
-
röviden: nem

(#27892) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

A következő a gondom, hátha tud valaki rá megoldást!

Adott egy t-home-s modem-router egyben, Huawei HG8245.

A problémám, hogy nagyon instabilnak tűnik a rendszer. Ez olyan formában jelentkezik, hogy egy idő után nem tudja a router-re csatlakoztatott eszköz betölteni az oldalakat, skype logoutol stb. A wi-fi jelerősség nem változik, ugyanúgy a hálózaton vagyok, de csak akkor oldódik meg, ha le, majd felcsatlakozok. (Vagy LAN kábelt ki és bedugom).

Mi a véleményetek, hol lehet a probléma?

(#27893) maxika2004 válasza krealon (#27867) üzenetére


maxika2004
őstag

SIKERÜÜÜÜLT ! ....szinte elsőre
:C :C :C
Köszi a segitséget !
(MINDENKINEK ! )

Gondolom elég is volt belőlem ... :B ;) :R :R :R

(#27894) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok,

Emeleti szobában és a földszinten is meg van fúrva a fal, korábbi tulaj koax kábele ment ott.

Hálózati kábelt szeretnék így a meglevő lukon az emeltről, kivinni a szabadba és a terasz mellett levezetni a lenti lakrészbe, majd a lenti nyíláson bevinni ismét a lakásba, így nem kell födémet fúrni.

Iponon találtam 20-30 méteres duplán árnyékolt UTP kábelt (cat5e).

Ez kibírja a hideget, időjárást? Ennyi lenne igazából a kérdésem.

Illetve még valami: fenn jön be amúgy a upc, és a wifi-nél mégis jobb a kábeles kapcsolat, ezért szeretném levinni a kábelt alapvetően. Ennyit a háttérről.

Fent a modem mögött egy asus n18u router lesz. Fent van 2 kábelen rákötve 2 pc.

A levezetendő utp-n lenn egy xbox lógna.

Bár van egy fölös tp link 1043nd routerem, fehér v1-es.

Ezt lenn a box elé kötve lenn is tudnék egyébként wifit szórni, vagy bridge (?) módban a netet még tovább vinni kábelen a lenti további 2 pc-ig? Vagy mi lenne itt a jó megoldás a biztos netsebességhez?

Köszönöm

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#27895) mezis válasza EmThor (#27894) üzenetére


mezis
nagyúr

Hideget, meleget, esőt bírja. Az UV fényt már kevésbé.
5 - 10 évig kibírja, ha nincs most lehetőséged védő csövezni, vezeték csatornázni.

mezis

(#27896) Predator2 válasza mezis (#27883) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Nos írtam másik fórumba is, bemásolom ide azokat a kommenteket.

Így van most összekötve:[link]

Ezek meg a jelenlegi beállítások: [link]

Ha kell még valamilyen adat stb.. szólj.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27897) mezis válasza Predator2 (#27896) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért a WAN-ba és miért nem a LAN-ba csatlakoztatod ? Két elkülönített alháló a cél ?

mezis

(#27898) Predator2 válasza mezis (#27897) üzenetére


Predator2
addikt

Sajna nem vágom, a hálózatot, örültem, hogy össze kötöttem és működik. Ha lan-ba kötöttem a routernél akkor nem volt róla net (wifi)

A cél az, hogy a router csak a wifit adja. Nincs is rákötve más.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27899) mezis válasza Predator2 (#27898) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor olvasd el ismét ezt a két leírást és kezd el elölről a beállítást. (Routereken általában csak a WiFi kapcsolgatható, a LAN portok nem.)

[link]
[link]

mezis

(#27900) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Segítség kellene!
E3272 modem összekötve TP-LINK 3420 routerrel +aktív usb hub.
Ha bekapcsolom a pc-t minden tökéletes.
Van net,telefon wifivel rá lehet csatlakozni.
Viszont ha kikapcsolom a pc-t,nem lehet wifivel rácsatlakozni. Azt írja ki hogy "nincs internet hozzáférés".
Beállítás lehet?
Köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.