Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) zgospel válasza mephi666 (#99149) üzenetére


zgospel
őstag

Ez csak az én személyes véleményem/élményem a dologgal kapcsolatban: amikor az első kocsimat megvettem akkor megvettem kb mindent: wax, gyorspolír, sampon, ilyen ápoló, olyan tisztító, még ablakpolírt is. Szerintem 15 ezret simán elszórtam ezekre a szarokra, aztán 2-3 óra elbaszása után még az eredmény is gyenge lett :D :D
Persze jobb dolgom akkoriban még nem volt, szóval az időmbe épp belefért :D

Mostanában már nem szarakodok ilyenekkel, 2-3 havonta kiglancoltatom kézi kozmetikában 5-6 ezerért azt kész. Időm is megmarad másra, és az autó is tisztább lesz mintha én csináltam volna :D

Sok ilyen kézi autómosónál ha megmondod hogy eladáshoz szeretnéd kitakaríttatni, akkor tudni fogják, hogy mire kell figyelni :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#99152) mephi666 válasza zgospel (#99151) üzenetére


mephi666
nagyúr

mondjuk itt is van kézi autómosó, ahol 4-5körül kívül-belül kipucolják, de az utolsó mozdulatokat mi akarjuk ráfordítani, mert 9 évig jól szolgált a kocsi :) elírtam előbb: 0-24 önkiszolgáló mosó van itt a közelben, ahova gondoltam elgurulni vele... erre lenne jó valami hülyebiztos kence, amivel mosás után szépen-gyorsan át tudom kenni és ad egy kicsit a fényezésnek, valamint az apró karcokat is eltünteti

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99153) ArthurShelby válasza mephi666 (#99152) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg itt jobban tudnak segíteni

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99154) Zolabol


Zolabol
tag

Csumi.

Lambdaszondám csatlakozójának rögzítő pecke eltört, ragasztani szerintem képtelenség, olyan kicsi a felület. Van esetleg valami megoldás rá? Csak a csatlakozó cseréje, vagy esetleg ésszerű javítás?

(#99155) patow


patow
senior tag

Üdv mindenkinek! Azt szeretném kérdezni hogy Meriva B 2013-as 1.4 turbónál reggeli indításnál egy 2-3 másodpercig halható csörgő hang mennyire problémás? ,utána már napközbeni indításoknál már nem nagyon halható. Választ előre is köszönöm!

(#99156) mephi666 válasza patow (#99155) üzenetére


mephi666
nagyúr

Csörög? A motor? Nálam amikot hengerfejmunka volt, utána a hidrotőke csörgött... vagyis inkább zakatolt, mint egy varrógép, míg rendesen be nem melegedett... leginkább reggeli indításkor csinálta, amikor teljesen hideg volt a motor... tettek bele egy kis hidrotőke javitó adalékot és meg kellett járatnom 70-80km-t... utána elmúlt teljesen ez a hang pár nap alatt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99157) patow válasza mephi666 (#99156) üzenetére


patow
senior tag

Én a vezérmű láncra gyanakszom

(#99158) bul07 válasza Zolabol (#99154) üzenetére


bul07
nagyúr

Kötegelővel összehúzod
Az rögzít rendesen, de könnyen lehet oldani ha kell(oldalcsípő)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#99159) gban


gban
Közösségépítő

Gyereknek néznék valamilyen benzines G Astrát, melyikek a láncos illetve szíjas változatok 1.2, 1.4 és 1.6 motoroknál?

Postázást nem vállalok.

(#99160) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Szaisztok!
Anyunak vettünk pár hete egy opel corsa e 2016 évj. kocsit B14XER 1,4 motorral. Egy tulaj, minden számla szervíz könyv stb. megvan, most van benne 80 ekm. Hazaúton (kb. 300 km) és azt követő időben minden rendben volt vele.
Pénteken anyukám egyszer elkezdett hallani egy csörgő hangot, kicsit olyan lett a motor hangja mint egy dízel. Más tünet nincs, olaj van benne, számla szerint kb 5 ekm ezelőtt cserélte a márkaszervíz. Se hibakód, se más változás, csak a csörgés.
Van ötlete valakinek mitől lehet?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#99161) bozont válasza Gyarmati_ (#99160) üzenetére


bozont
veterán

Ilyet első sorban a vezérműlánc nyúlása vagy okos kerék probléma okozhat. Ha jól emlékszem valaki azt írta ebben a motorban nincs okos kerék. De érdemes szakemberrel megnézetni minél előbb.

(#99162) Gyarmati_ válasza bozont (#99161) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Az lesz a jövő héten az első dolog.
Amúgy szerintem van benne 2 db "okos" kérék is, szívó és kipufogó oldalon is szabályoz.
Mivel nincs más hiba, hibakód sem (kiolvasva se) így furcsa.
Azért írtam ide mert hátha találkozott itt valaki ezzel a jelenséggel, ami üzemmeleg motornál egyik pillanatról a másikra előjött.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#99163) mohabá 007 válasza gban (#99159) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Láncos: (DOCH 16V): X12XE, Z12XE, Z12XEP, Z14XEP,

Szíjas: (OHC 8V): X16SZR, Z16SE, C16SEL
(DOHC 16V): X14XE, Z14XE, X16XEL, Z16XE, Z16XEP

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99164) mephi666


mephi666
nagyúr

Na, reggel átmentem karceltávolítóval, majd wax-al a gépen :D jobban csillog, mint az elmúlt 9 évben bármikor... reggel elgurulok kiporszívózni és kívül-belül rendesen körbefotózni, majd mehet eladásra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99165) Ablakos


Ablakos
őstag

(kb.) Mennyi pénzre számíthatok, a nem működő klímakompresszor cseréjénél?

G astra Z14XEP Twinport

(#99166) gban válasza mohabá 007 (#99163) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nagyon köszönöm :R

Postázást nem vállalok.

(#99167) mohabá 007 válasza patow (#99157) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a vezérműlánccal van gond, az alapjáraton folyamatosan dizelesen csörög, nem csak indításkor.
Ha indításkor rövid ideig csörög, ennek oka lehet, az okoskerék, mágnesszelep (OCV), vagy a mágnesszelep vezérlő nem megfelelő működése.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99168) mohabá 007 válasza Gyarmati_ (#99160) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azért csörög, mert meg van nyúlva a vezérműlánc, esetleg nem megfelelő olaj van benne, ezért a hidraulikus láncfeszítő nem működik megfelelően.
Hibakód azért nincs, mert a láncfeszítést nem vezérli, nem ellenőrzi az ECU.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#99169) Gyarmati_ válasza mohabá 007 (#99168) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszönöm.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#99170) patow válasza mohabá 007 (#99167) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm!

(#99171) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok! Valakinek itt van/volt esetleg Opel Tigra 1.4 16v? Első olcsóbb, kezdő autónak jó lehet?(A régi verzió, nem az új.)

(#99172) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

B zafiráról van valakinek infója, hogy melyik motorral érdemes venni? Van olyan dízel amiben nincs dpf pl(tudom ha kiütik akkor nincs ;] )?

(#99173) vzsryl válasza F_Zolee (#99172) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A szomszéd 1.9-esébe volt... egyszer, régen... ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#99174) body007 válasza IMIIKE1998 (#99171) üzenetére


body007
addikt

Persze. De ha arra számítasz, h körbe tőröd (parkolás pl.) akkor inkább corsa - abból több van a bontóban alkatrésznek :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#99175) Pecc válasza F_Zolee (#99172) üzenetére


Pecc
őstag

Én úgy tudom, mindben van.
A 120 lovas 1.9et szokás ajánlani, bár nekem benzines van.

[ Szerkesztve ]

(#99176) cappa72 válasza mephi666 (#99164) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kiváncsi leszek, neked milyen lesz az eladási sztorid. Ha lesz valami jó kis történeted, azért majd írdd le, mint AMD Power

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#99177) mephi666 válasza cappa72 (#99176) üzenetére


mephi666
nagyúr

Eddig csak fb-n hirdetem, mert nincs idegrendszerem a sok idióta telefonálóhoz :D 1 "ez még megvan?" sablonüzenetet kaptam meg egy értelmesnek tűnő srác akarta szépnek látszó corsa-ra cserélni... ha 1-2 hétig nincs komolyabb érdeklődő, akkor íratok fel xanaxot a háziorvosommal és felrakom hahura :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99178) ArthurShelby válasza mephi666 (#99177) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt hittem a fb-on jobban alja nép van. Mondjuk ott legalább profilkép alapján tudsz szemezgetni, hogy mennyire értelmes.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99179) gban válasza mephi666 (#99177) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért a fordítottja se egyszerű...
Gyereknek nézünk G Astrát, hát amiket és amilyen arcok hirdetnek...
Egyik telibefújva, minden hézag eltér, de persze még neki áll feljebb, hogy tesvírem ti csak a hibát keresitek - egy szót se szóltunk...
De már telefonban azzal kezdte hogy most akkor vevők vagyunk vagy érdeklődők?
És kamu címet adott meg, és oda gurult autóval.
Már amikor megláttuk a fejét láttuk hogy ebből semmi nem lesz de nézegettük azért.
De sajnos beigazolódott a sejtés, talán még nem is egy autó volt az eleje és a hátulja sem...
Nem is értettük, valaha bevált ez az azonnali kötözködés?
Meg úgy gondolta hogy odamegyünk, kifizetjük, papírt megírjuk, aztán utána megkérdezzük hogy akkor hol az autó?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#99180) mephi666 válasza ArthurShelby (#99178) üzenetére


mephi666
nagyúr

Hahu-n be lehet állítani titkos telefonszámot, hogy elsőre emailben érdeklődjenek? Aki odáig eljut, hogy meg tud fogalmazni egy levelet, annak adok szívesen számot, hogy megbeszéljük a részleteket, ha kíváncsi még valamire, de most nagyon nem hiányzik, hogy 20percenként hívogasson valami világtalan :D

99179: na, pont az ilyenek nem hiányoznak, akik elsőre le akarják majd látatlanban alkudni legalább a felére, élőben pedig tovább :D az ár persze irányár, amiért kiraktuk, de akkor induljon már az alkudozás, ha élőben is megismerkedik a potenciális vevő az áruval

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99181) Gyarmati_ válasza mohabá 007 (#99168) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ma volt a kocsi szervizben, ott azt mondták hidrotőke lesz a hang forrása. Első körben olajcsere, aztán ha nem segít akkor kell azokat cserélni, de legalábbis bontani addig amíg egyértelműen meglesz a hiba. :((

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#99182) mephi666 válasza Gyarmati_ (#99181) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nálunk varrógéphangja lett hidrotőkétől hidegen... ha pörgettem, gyorsabban zakatolt, melegedett és elmúlt :D ...mondjuk frissen megelőzte a hengerfejmunka: tisztító adalék kellett és járatás, hogy összeszokjon újra minden (teljesen más szitu)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99183) Gyarmati_ válasza mephi666 (#99182) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nekem ebben az a furcsa hogy egyik pillanatban elkezdődött, előjel nélkül.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#99184) F_Zolee válasza Pecc (#99175) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen motorral? Mennyit fogyaszt?

(#99185) AMD Power válasza mephi666 (#99164) üzenetére


AMD Power
titán

Nem irigyellek. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99186) Pecc válasza F_Zolee (#99184) üzenetére


Pecc
őstag

1.8 140ló. 8.4 körül eszik átlagosan. Több bent mászkálással. Kint 90el egész jól fogyaszt.
Dieselek kb 2l-el esznek kevesebbet.

(#99187) F_Zolee válasza Pecc (#99186) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem sok városozás lenne. Inkább autóút. Ott mennyire menne le?

(#99188) Pecc válasza F_Zolee (#99187) üzenetére


Pecc
őstag

Lehet 1l-t, nem tudom. Nehéz kasztnik ezek az egyterűek, szívó benzineseket pörgetni kell, hogy megmozduljanak.

(#99189) F_Zolee válasza Pecc (#99188) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem is benzines autóm van így nem kell bemutatni. :D

(#99190) diablo1984 válasza mephi666 (#99180) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem nincs, de ha lenne, akkor a potenciális vevőket is leszűrnéd vele. Hidd el, ilyen kispénzű verdákat ritkán vesznek már olyanok, akinek drágábbra telik, inkább csak és kizárólag a "tezsvírek", akik a feléből is alkudnának és át sem íratják. Nálad is ez lesz 99%, ha kiszűröd őket, akkor a nyakadon marad a verda.

(#99191) ArthurShelby válasza diablo1984 (#99190) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kivétel, ha egy tehetősebb családban gyereknek lesz az első kocsi

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#99192) Bandeee007


Bandeee007
csendes újonc

Üdvözletem!

Nem rég találtam rá erre a fórumra. Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Hétvégén tekintek meg egy Insigniát, még pedig 2.0 CDTI Sports Tourer SW 96 kW/131 lovas típust, 2014/8 évjáratban. Böngésztem a guglit, hogy mit mondanak erről a dízel motorról, így jutottam el ide is. :)
Szóval olvastam a turbócső szakadásról és az olajpumpatömítés problémájáról. A magyar Insignia Club oldalán találtam egy cikket a totalcar tollából "Ezekkel a motorokkal ne vegyél autót - 2. rész" tulajdonképpen ez egy videó a yt.-on. Ebben megemlítik ezt a dízelt is aminek a motorkódja A20 DT, hogy ez a motor érintett 2009-2012 között ebben az olajpumpatömítés problémában. A fent említett autónál ez a tömítés gond fennállhat, vagy 2014-re sikerült megoldani ezt a problémát? Próbálom a lehető legtöbb ismeretet begyűjteni. Illetve mi az amit különös tekintettel érdemes megnézni egy ilyen autónál? Segítőkész válaszokat előre is köszönöm! :) Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#99193) Tikakukac válasza Bandeee007 (#99192) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak annyit mondok: nem véletlen vannak ezek oda árazva, ahova :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99194) diablo1984 válasza ArthurShelby (#99191) üzenetére


diablo1984
veterán

Az nem f astra lesz, pláne egy tehetősebb családban...

(#99195) mephi666 válasza ArthurShelby (#99191) üzenetére


mephi666
nagyúr

Hát nem tudom, 200körül vihetné bárki... tehetősebb családban évente kap a gyerek telefonból is drágábbat :D ...kocsiból szerintem nem egy 30éves F az ilyen vágya... inkább az lehet a célcsoport, akinek 200a van egy rendszeresen karbantartott kocsira, ami olcsón fenntartható

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99196) bul07 válasza mephi666 (#99195) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy csak aki ennyit akkar költeni kocsira
Én egy évig kerestem munkába járós kocsit, 2-300e-nél nem szántam rá többet
Nem találtam normálisat, így végül több mint egy év után megvettem öcsém kocsiját (950e Ft-ért aláírásomba)mert ép úgy jött ki hogy vett egy újatt és eldó lett, de most is azt mondom hogy arra a 3km-re luxus ez a kocsi, ugyan úgy ki vitt volna egy 200e Ft is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#99197) AMD Power válasza mephi666 (#99195) üzenetére


AMD Power
titán

Az enyémet 170e vitték el!! 2000/12 havi évjárat + friss műszaki + új gumik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99198) Bandeee007 válasza Tikakukac (#99193) üzenetére


Bandeee007
csendes újonc

Hát nem tudom. Ezt a konkrét példányt 3M forintért hirdetik, de ahogy pörgettem a kínálatot nem ez tűnt nekem a legaljának. Kicsit konkretizálnád a reakciód kérlek. :)

(#99199) AMD Power válasza ArthurShelby (#99191) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyeneket már csal c type vesznek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#99200) mephi666 válasza AMD Power (#99197) üzenetére


mephi666
nagyúr

Aha, ezért toltam ki az árat, hátha tudok szelektálni az érdeklődők közt... majd csökkentem az árat marketplace-en aztán 1hétre rá hahura is felrakom... igazából 2 hónapon belül lenne jó eladni biztosítás következő csekkje előtt :D

Ez alatt új középdob van, gumik meg pár szezont még kibírnak... utastér nagyon jó állapotban, egyik ülésen kell csak kicsit tisztítani... ja meg a küszöb+üzemanyagbetöltő állapota is sokat dob rajta, ekkora lakatolásra nem lesz szükség a közeljövőben tutira

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.