Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94355) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na akkor. Z14XEP EGR tisztogatás

P1405 kódot dobott a kocsi, random bedobta a villáskulccal felnyársalt autókát is.
Tünetek egyértelműek: a kocsi lusta, de a nagyon "racse" alapjárat a leginkább para, heves rezgéssel, szegény nyelte a kipuff. gázt ezerrel mindig.

Kezeléshez:
1 flakon féktisztító
1 flakon brigéciol
1 csavarhúzó
1 garázsnyi toldó/átalakító a dugókulcsokhoz
90531751 tömítés a csőre
90531712 tömítés a szelep alá

A világ szopása leszedni ezt a szart. 4 csavar fogja a hengefejhez még 1-2 ügyes toldóval és műszerész kézzel megoldod, de annyi konzol és fillefranc van ott, hogy akku ki, akkutálca ki, gyújtrótrafó tartó konzol le aztán indul a szenvedés. És persze első művelet a hűtővíz leeengedés.

Ez egy garantáltan extrém városi használatos, 196k km-es kocsiból van:

Abszolút nem vészes kinézetre. Én ilyen dízeles mocsokra számítottam, ahhoz képest 1mm ha volt a lerakódás. Az viszont vídia kemény.
10 percenkénti brigéciolos áztatás, ecsetezés, néha féktisztítózás és csavarhúzóval való apró darabokban történi lepttogtatás után ajánlott tesztelgetni kicsit a dolgot. Először alig bírt nyitni, a takker végére pedig csitt-csatt. Szemből az alsó 2 pin a tutiság. A balos a pozitív a jobbos a negatív, 12V és done.

Vissza minden könnyebb lesz.

Végeredmény: jó a rigó csipsztuning, meg a harkály tune, meg az összes többi is. De. Ha tuningot akarsz ezt csináld meg. 2 óra alatt megvagy, került 2000 forintba és tényleg nem viccelek, úgy megy a kocsi, hogy majd besz@rtam a próbaúton most.

Úgyhogy hajrá mindenkinek. Lapátkezűeknek kifejezetten nem ajánlom, mert tényleg kretén helye van ez a szutyok.

Kövi napirendi pont: szívósor. Zörög és csattog a nyomorék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.