Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-19 17:02:06

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89201) ntomka válasza athomi (#89199) üzenetére


ntomka
nagyúr

Értem. XEP-re mi vonatkozik?

ツ Headphones on - World off

(#89202) odorgg válasza Weareus (#89191) üzenetére


odorgg
addikt

(#89203) bogarfull27


bogarfull27
tag

Hali!
Kérdés!
Z16XEP hidegben nehezen indul! Legalább 3-4 köszörülés kell neki mire beröffen! Mondjuk melegen is kell 2! Ez természetes, vagy kezdjek aggódni! Számomra új még az Opel! Nincsenek tapasztalataim! Akkut kivettem, teljesen feltöltöttem, sarukat felpucoltam, de a problémát nem orvosolta!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#89204) Sanki válasza bogarfull27 (#89203) üzenetére


Sanki
addikt

Biztosan nem normális, szerintem, ha valami már elsőre nem indul, akkor biztosan van valami gond. A szakik majd segítenek, hogy mi lehet a baj.

(#89205) Luck Dragon válasza odorgg (#89202) üzenetére

"Mohabácsi" :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#89206) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Ködfényszóróban milyen fajta izzó való?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89207) beg válasza FoLey-v (#89206) üzenetére


beg
veterán

Előre? H11

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89208) FoLey-v válasza beg (#89207) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen előre valamiért nem akar világítani,de így vettem. Az lámpamosó sem működik. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89209) ArthurShelby válasza Szada85 (#89196) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igaz, hogy nekem f40-es 6-os kézim van, de ahogy látom utóbbi időben egész profi lettél váltó témában.
Szóval nekem most az a problémám, hogy hidegen induláskor néha nem akarja bevenni a rückwerz-et valamiért, és bele kell erőszakolni (hiába teszem vissza üresbe, és próbálkozok finomon). Viszont miután egyszer bevette (beleerőltettem), utána megy mint kés a vajban.
Ez talán huzalozási probléma? Ezt megcsináltatni, 50, 100, vagy 200ezres tétel (utóbbi időben nagyon nő a számla, hogy mit akarok megcsináltatni)?

Illetve a kézi váltóban elvileg élettarta olaj van, ezt milyan gyakran érdemes cserélni?
Egyébként váltóolajat G astrában/A zafiban is kéne cserélni, mert arról még főleg nem hallottam (pedig nem mai darabok)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#89210) Tikakukac válasza ArthurShelby (#89209) üzenetére


Tikakukac
titán

1-es és rüki hidegben mindig is ilyen volt. Mikor 0km-es volt az Astra akkor is, meg most, lassan 200k km után is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89211) Szada85 válasza ArthurShelby (#89209) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ugyan, nem vagyok profi, csak jól kezelem a Google-t. :) Illetve érdekelnek ezek a dolgok, így sokat olvasgatok utána.

Az Opelnek jellemzöen elég vacak szokott lenni a rükverc, az F-emnél is hasonló a sztori, annó a G Astrámnak is kicsit lötyögös Volt ( ezen tippre lehetett volna javítani ), most a Vectránál mondjuk sosem reccsen a rüki, és elsöre szépen be lehet tenni.

Még sosem voltam állíttatni, így nem tudom, mennyi pénzt kérnek el érte, de ha csak állítani kell, azt nem gondolnám fájdalmasan drágának.

Olajcsere kérdésnél pedig azt gondolom, hogy minden váltó meghálálja, ha jó minöségü, és megfelelö mennyiségü kenöolaj van benne, ha a problémásnak ismert M32-nél a hozzáértök szerint segít a 60 ezer Km-enkénti csere, akkor egy nem problémásnak megismert váltó is vígan ellehet egy ilyen periódussal.

Nekem múlt nyáron a Vectrában is volt cserélve, amikor kapott új 5. fokozati fogaskereket szinkronnal, bár ott akkor nem volt kérdés, hogy csere.

(#89212) F_Gergely válasza ArthurShelby (#89209) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szia,

Nekem is ilyen a váltóm (M32) hogy első indulásnál hidegen, az 1-est vagy a rükit alig akarja bevenni, de a többi fokozatot szépen veszi elsőre is. Ha már elindultam az autóval utána hiba nélkül veszi az 1-est is meg a rükit is.
B vectránál ugyan ez volt. De bízom benne ez itt is normális jelenség.

(Nekem annó azt tanácsolták hogy indulásnál először tegyem 2-be és utána toljam át 1-be akkor ilyen probléma nem tapasztalható.

(#89213) manokaki


manokaki
őstag

Nekem is M32-es ( Insignia 145,000 km ) a váltom , nekem a 3.-asba való váltás nem megy annyira simán mindig felfele , függetlenül attol hogy hideg vagy meleg a válto, motor .a többi sebességet szépen veszi oda-vissza...olaj csere megvolt a váltoban ( 3 liter ! ) . ebből lehet valamire következtetni ?!

[ Szerkesztve ]

(#89214) bozont válasza bozont (#89124) üzenetére


bozont
veterán

Senki nem tapasztalt még ilyet?

(#89215) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ijjjáááá micsoda Téma tudnivalók blokk, az új hozzászólás click felett. :Y

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#89216) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Na a ködflénylámpa már jó egy pipa ki. :DDD

A lámpamosó ami bevan karikázva akkor ezmiatt nem működik? 9-es biztosíték nincsen a kézikönyvben is azt mutatja. :Y

A néhai zörgés amit hallok megvan a tettes. :Y Milyen csavarok kellenek hogy megfogja?
[link]

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89217) Tikakukac válasza FoLey-v (#89216) üzenetére


Tikakukac
titán

Generátorvédő lemez lesz gondolom. Mondjuk abból a csavar csak úgy nem esik ki, mert elég lóbika van benne alapból.

Így passzolom, de szerintem az a nagyon nagyon ritka mentes való bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89218) FoLey-v válasza Tikakukac (#89217) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szerintem szervízelés közben nem csavarozták vissza. Na majd később remélem sikerrel tudok szerválni a csavarokat.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89219) Tikakukac válasza FoLey-v (#89218) üzenetére


Tikakukac
titán

Csavar és szerelés: laptopnál mindent szépen kirakunk és gyűjtünk. Addig ügyfélhez gép nem megy vissza amíg minden csavar nincs a helyén.
A szervizeseket ezúton is csókoltatom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89220) FoLey-v válasza Tikakukac (#89219) üzenetére


FoLey-v
addikt

A kocsi egy autókereskedő,szervíz által lett véve. Azt nemtudom hogyan hagyhatták el a csavart ez már ő sztorijuk. Nekem majd kell vadásznom ilyen csavarokat addig úgysem fog leesni.
Nem vagyok egy nagy szerelő,de én is külön szoktam rakni a csavarokat hogy ne hagyjam el őket.

Kérdés: Valaki tudja milyen fajta biztosíték való a piros bekarikázott részre? :Y

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89221) Tikakukac válasza FoLey-v (#89220) üzenetére


Tikakukac
titán

Az nekem a bajom ilyenkor, hogy okés, hiányzik 1 csavar, elég látható helyen. Na, de ha ilyen volt a morál honnan hiányzik még csavar amit nem látok? Ami nem hiányzik látott nyomatékkulcsot és főleg megfelelő értéket?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89222) Zabagep


Zabagep
csendes tag

Olajcsere előtt állok. 1.3 cdti motorba ezt [link] vagy ezt ajánljátok: [link] Köszi!

(#89223) Szada85


Szada85
aktív tag

Hogy erröl a Vectráról egyszerüen nem lehet rossz képet löni. :DDD :DDD ;]
(#irónia)

[ Szerkesztve ]

(#89224) mohabá 007 válasza FoLey-v (#89220) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

25A-os biztosíték kell. Ilyen bizti neked a 18-as bizti.Bal oldalt ,alsó sor első bizti ilyen.nézd meg, hogy belevaló e.
De akkor se fog menni, mert a fényszóró mosó szivattyúnak van reléje is,ezen a bizti táblán relé meg nincs.[kép]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#89225) FoLey-v válasza Tikakukac (#89221) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azt már nemtudom megmondani. Engem is idegesítene ha nincs csavar benne. Ebben végig nincs csavar,délután vettem észre amikor alánéztem a ködlmámpa miatt.

mohabá 007 Azt megkérdezhetem mi a neve annak a biztosítéknak? Okés 25A csak nem az a régebbi. Csak azért kérdezem,mert még nem volt olyan autóm ami négyzet alakú biztosíték volt benne. Meg milyen fajta relé kell?
Holnap autósboltba elmennék beszerezni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89226) beg válasza Szada85 (#89223) üzenetére


beg
veterán

Művészi fekete-fehér csillogás effektekkel, enyhe posztmodern stílusban.
Szerintem megéri azt a kis alkotói hozzájárulást :DDD
30k vagy kicsit jobban hátszeles volt a lejtő?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#89227) mohabá 007 válasza FoLey-v (#89225) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A hátsó, csomagtérben lévő biztosítékoknál, az 1-es (első elektromos ablakok), a 11-es ( fűtött hátsó ablak), 23-as ( hátsó elektromos ablakok) biztik is olyanok, ami neked kell. Valamelyiket kiveszed mintának, és olyat veszel. A relével kapcsolatban olyan Z16XEP-s től tudsz segítséget kérni, akinek van fényszórómosója, és működik is. ( Én a relét képes infóim alapján hiányolom)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#89228) Szada85 válasza beg (#89226) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerencsére nem vagyok nagy mügyüjtö, így ez az elsö (és remélhetöleg utolsó) ilyen témájú kép a Vectráról. :)

Sajnos picit mélyebbre esett a pedál (egy városból kivezetö 3 sávos úton kattintottak le - amiböl aztán autópálya lesz - amin a kép után ~100 méterrel már 80 a limit, így felelötlen módon elöbb kezdtem gyorsítani, aminek 50k lett az eredménye.)

(#89229) OPiiPO válasza Szada85 (#89228) üzenetére


OPiiPO
addikt

50K ? Atyaég :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#89230) Magnum_ válasza Szada85 (#89228) üzenetére


Magnum_
nagyúr

M1-m7 kivezeto az omw-nel?

I humbly and respectfully decline™

(#89231) Petyyyyy válasza Szada85 (#89228) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tábla előtt gyorsítani olyan, mint felhúzott sliccel hugyozni. :D
A kép nem lett rossz.

Saint_ - Tippre ez nem itthon törpént. Külföldi rendszám miatt nem küldik utánad a büntit, ~ free of charge.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#89232) FoLey-v válasza mohabá 007 (#89227) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szerencsére itt Abonyban már normális autósbolt van majd úgy is megyek és megmutatom hogy mit szeretnék. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#89233) Szada85 válasza OPiiPO (#89229) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ekkora túllépésért a németeknél akár a jogsi is ugorhat 1 hónapra, ha egy éven belül löttek már le hasonló túllépéssel, de mivel nekem 2,5 éve "tiszta" a kartonom, így csak pénzbírság lett.

@(#89230) Saint_:
Neem, Frankfurtból kifelé örökítettek meg a fiúk, de legalább szép tiszta, éles kép lett, a másikon még az orcám is tisztán kivehetö. :D (3 kép készül minden alkalommal- autó/ soför/ rendszám, így itt nincs kibúvó, mint otthon.) De ez így van rendjén, elbactam, gyorsan mentem, csengetek.

@(#89231) Petyyyyy:
Azt hiszem a Földön akkor él pár milliárd hugyos nadrágos egyén, föleg az elmúlt években szaladt meg a számuk. :P :K :D

(#89234) ntomka válasza Szada85 (#89233) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jobbra tartás megszegéséért nem büntettek? :D

ツ Headphones on - World off

(#89235) Szada85 válasza ntomka (#89234) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem szoktak, de jelen esetben (ugyan a kép becsapós, de a dashcam videón látszik) mindhárom sávban mentek autók, ahogy a zöldtöl elindultunk, BíróÚrkérem. :DDD :DDD

(#89236) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Sajnos az asszony összetörte az isuzus C Corsát. Gazdasági totálkáros lett.
A hűtővíz elfolyt, a motor még járt. Kinyíltak a légzsákok.
A kocsit elvileg be fogják cserélni. De még semmi sem biztos.
Amit sajnálok nagyon, az a motor. 1,7-es isuzu. 200k van benne. Szuper jó fogyasztása volt.

(#89237) F_Gergely válasza sziku69 (#89236) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ó baszki.....
De remélem személyi sérülés nem történt! 1,7 dízelt sokan dicsérték, nekem nem volt hozzá szerencsém.
De azért jó látni a fórumon, azt hittem már eltűntél innen :)

(#89238) Luck Dragon válasza Szada85 (#89223) üzenetére

Csini fotó :P :DDD

sziku69
Tiszta szívből sajnálom :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#89239) sziku69 válasza F_Gergely (#89237) üzenetére


sziku69
senior tag

A Vectra elment tavaly. A Corsa miatt jártam néha ide. Asszonynak semmi baja. Hálás vagyok a kocsinak, hogy megvédte. Úgy néz ki, hogy egy Fábia lesz helyette. Egyenlőre elhagyjuk az Opel vonalat.

(#89240) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni hátha valaki tud segíteni a problémámon. Van egy 2005-ös H Astra GTC típusú autóm. Gyárilag egy CD30 típusú autórádió van benne. Vettem Jófogáson egy Cd30-MP3 típusút helyette. Kicseréltem a régit az MP3-as verzióra aminek következtében az autó indítása után a display safe felirat jelenik meg a kijelzőn és el sem tűnik róla. Megvan a régi rádió széria száma meg az autó immobilizer kódja is. Ezek rajta vannak a car passon. Az új rádió hátulján is vannak számok. Gondolom a széria szám azon is ott van. Meg lehet ezt oldani op-commal? Ha igen tudna segíteni nekem valaki a mikéntjében? Előre is köszönöm a segítséget.

(#89241) ntomka válasza kinghaxor (#89240) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azzal kell. A régit ha nem akarod megtartani, előtte "le kell tanítani", az újat meg "fel".

ツ Headphones on - World off

(#89242) bazsimano válasza ntomka (#89241) üzenetére


bazsimano
őstag

de ha a regit nem tanitottak le az elozonel, akkor nem fog menni, nem? csak kerdezem... :U

(#89243) Tikakukac válasza bazsimano (#89242) üzenetére


Tikakukac
titán

Régiről le, újra fel.

Más kérdés, hogy így eladni dolgokat, nos, igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89244) bazsimano válasza Tikakukac (#89243) üzenetére


bazsimano
őstag

na ez az, szoval ha az illeto nem tanitotta le akkor lesheti? vagy valahogy meg meg lehet "h@ckelni"?

(#89245) ntomka válasza bazsimano (#89242) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahogy írtam ha eladásra megy, akkor el kell, különben a vevő számára kacat lesz.

ツ Headphones on - World off

(#89246) Tikakukac válasza bazsimano (#89244) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, szerintem önmagában a régi carpass kevés, de Opelforumon nyilván van leírás, csak rá kell lesni, hogy mit lehet és mit nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#89247) bazsimano válasza Tikakukac (#89246) üzenetére


bazsimano
őstag

ok csak azert gondoltam, hogy kicsit magyarazva legyen, mert lehet hogy a kollega aki vette nem erti. es ki tudja, hogy az elado az letanitotta vagy sem... :( mert akkor van egy köre az illetonek :(

(#89248) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Hát sajnos nem sikerült megcsinálni. Ha a rádió menüjében deaktiválni szeretném a lopásvédelmet akkor nem fogadja el a kódomat a car pass-ról. Aktiválás esetén szintén ez a helyzet. Vagy pedig nem ott kell turkálni.

(#89249) Szada85 válasza kinghaxor (#89248) üzenetére


Szada85
aktív tag

"Password SAFE"-nél a rádió biztonsági kódját szokta kérni (nem mindegyik rádió ilyen, nekem pl. az NCDC2013 nem kér kódot), ami nem egyezik meg a szériaszámmal.


(A "Radio type/code" sorban van a / jel után a rádió biztonsági kódja, amit ilyenkor be kell ütni. Alatta pedig a sorozatszám (Serial No).
Tehát hiába van az új rádió hátulján a saját sorozatszáma, azzal nem sokra mész.

Érdemes lenne felkeresni, akitöl vetted a rádiót, hátha megvan neki a rádió biztonsági kódja szerintem.

(#89250) Luck Dragon

Kedves Opelosok! Lenne egy olyan kérdésem hogy az automata utánállító szerkezet miatt lehetséges az a jelenség amiről egyszer már szó eset itt, hogy egyszerűen a fékeket úgy állítja hogy nem lehet kiállni még a garázsból sem?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.