Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) AMD Power válasza Luck Dragon (#67849) üzenetére


AMD Power
titán

Én is sokszor tankolok olyat. Szeretem,jó kis benzin. Mondjuk most a sima 95 OMV Super van benne, de ezzel sincs semmi bajom. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67852) Luck Dragon válasza AMD Power (#67851) üzenetére

Azt használtam én is előtte a supert, de ezt valahogyan jobban szeretik, főleg ebben a hidegben. Ez így nem jó, túl sok az egyetértés. :DDD :DDD :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67853) F_Zolee


F_Zolee
veterán

B-L-A-C-K: nem tudnál segíteni egy kis "fotóbolttal"? Láttam kened a témát. Felni kellene beszinezni fehérre, hogy asszony "látná" milyen lenne. :D

(#67854) Luck Dragon

Azt hittem kicsit kevesebb van.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67855) |AP| válasza Luck Dragon (#67854) üzenetére


|AP|
veterán

nekem a 2. van (B.I.D) és épp holnap reggel viszem márkaszervizbe, felprogramoztatni a BC-t. A kormányon lévő gomb és a rádión lévő BC gomb ugyanis "No Function" üzenetet dob, de korábban itt azt mondtátok többen is, hogy fel lehet programoztatni. Holnap kiderül.

(#67856) Luck Dragon válasza |AP| (#67855) üzenetére

Mire fogod fel programozni? És ha megkérlek majd megírod hogy mennyi idő és pénzbe kerül?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67857) |AP| válasza Luck Dragon (#67856) üzenetére


|AP|
veterán

szeretném, hogy pár alap adatot mutasson (fogyasztás, legutolsó megtett út, ilyesmi). Telefonban azt mondták, hogy óradíjban meglesz, kb. egy óra. Majd megírom mennyi volt (ha egyáltalán lehetséges :) )

(#67858) Luck Dragon válasza |AP| (#67857) üzenetére

Köszönöm előre is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67859) diablo1984 válasza Luck Dragon (#67854) üzenetére


diablo1984
veterán

a vectrámban a 3-as G.I.D kijelző volt, azt nem márkaszervízben, de gyári opelspecifikus cuccal 5000-ért programozták rá(volt kb 3 perc se az egész művelet)

(#67860) diablo1984


diablo1984
veterán

(#67861) Luck Dragon válasza diablo1984 (#67859) üzenetére

Ez nem is olyan vészes. Nekem a kormányon lévő baloldali három gomb van. Csak tudnám hogy mire valók...:(
Másikat tudom, jobboldali az a csatorna kezelő,váltó,hangerő szabályzó. Vagy ép aux kezelő.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67862) Calogero válasza Luck Dragon (#67861) üzenetére


Calogero
addikt

Az a BC irányítására való

Használati útmutató: [link]

(#67863) Luck Dragon válasza Calogero (#67862) üzenetére

Akkor azért nem érdekelt ez a része, mert ezt mind a közép konzolon használtam ezt a részét.
Köszi.:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67864) trassher válasza #81556480 (#67848) üzenetére


trassher
addikt

Mennyit eszik az 1.8, hogy gáz kéne bele?

Redmi Note 7

(#67865) diablo1984 válasza trassher (#67864) üzenetére


diablo1984
veterán

zafira automata a román tengerpart oda-vissza 8-9l-es gázátlaggal járták meg! sosem felejtem el, hogy 3km-enként már transzban voltak, hogy keressük a gázkutakat, mert kikopik a gáz(pótkerék tartály). :C

(#67866) #81556480 válasza trassher (#67864) üzenetére


#81556480
törölt tag

nemtudom! 8-10 városban? nekem még nincs.

(#67867) trassher válasza diablo1984 (#67865) üzenetére


trassher
addikt

Az mondjuk nem rossz egy aerodinamikailag igencsak hátrányban lévő bódétól. :DD

LaciCRM: Az szerintem nem olyan vészes. Városban az 1.4 is benyeli a 9 litert ahogy pályán is. 8v kell városba, az legalább alul is megy.

Redmi Note 7

(#67868) tixem


tixem
addikt

Egy ferdehátú J Astraba a 116 lovas 1.6 mennyire lenne anyatetű egy X14XE G Astra után?

Más: H Astraban tényleg olyan komplikált előszedni a vízhőfokot ahogy előadják, illetve hogy a klímát is sok menün keresztülhaladva lehet csak állítani?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#67869) Luck Dragon válasza tixem (#67868) üzenetére

Kinek mi a komplikált.
A víz hőfokot két -három gombnyomásra.
A klíma hőfok pedíg a tekerővel vagy annak megnyomásával.
Állításához (fej,törzs,láb irányításra) sem komplikáltabb.

Nem vagyok egy technikai zseni, de ezek Számomra nem okoztak soha fejtörést sem kihívást az első percektől. :)

Igazából azt tudom javasolni,keres egy H astrát és tapasztald ki neked menyire kényelmes.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67870) Petyyyyy válasza #81556480 (#67866) üzenetére


Petyyyyy
addikt

G-s 1.8-ról tudom hogy ha nincs baja a motornak, 8 literben megáll. Az meg egy normális érték.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67871) Markizmark válasza diablo1984 (#67831) üzenetére


Markizmark
addikt

Amikor a benzines dadog hidegen ott gyújtás gondok vannak. Gyertyahézagra nem árt odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#67872) Declare válasza Timer (#67834) üzenetére


Declare
őstag

Kerdezz/nezz utanna a gumis topicban. ;)

Arra figyelj, hogy xl legyen a terhelesi indexe vagy minek hivjak :) , illetve van olyan, hogy "perem vedös", akkor van egy kis kidomborodo resz körbe a gumi külsejen a felni perem közeleben. Az padkazasnal is vedi a felnit, meg katyuban is.
Nokia es a Toyo is jo gumkat gyart amugy :K en a michelin primacy 3 at vettem kb 2 eve es szepen teszi a dolgat

(#67873) AMD Power válasza diablo1984 (#67860) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kis cikk. Bár sok újdonság nem volt benne. De ilyenkor jövök rá arra ,hogy pl új autót is csak akkor vennék ha az egy jó meleg fűtött garázsban állna egész télen. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67874) KrAt válasza #81556480 (#67848) üzenetére


KrAt
veterán

Én hamarosan lpgdokihoz fogom vinni az X16XEL-t, majd beszámolok róla :)

(#67875) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Tavaly kiment az ablakmosó biztosítéka, itt írtam róla. Erre megint nem működik, direkt feltöltöttem téli szélvédőmosóval, a tartály nincs befagyva. Szerintem megint a biztosíték ment ki, de miért csinálja minden télen? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#67876) diablo1984 válasza Faterkam (#67875) üzenetére


diablo1984
veterán

lehet meg kellene nézni a motort, elképzelhető, hogy szivárog az ablakmosó lötyi és mivel általában egy tengelycsonknyira van a motor is a víztől nem kizárt, hogy kap belőle és ettől zárlatol! egy próbát megér!

(#67877) Faterkam válasza diablo1984 (#67876) üzenetére


Faterkam
addikt

De 2016 márciustól eddig ment gond nélkül, előtte télen is kiment, meg szerintem most is. Szóval az első nagy hidegeknél csinálja :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#67878) ufonauta válasza tixem (#67868) üzenetére


ufonauta
aktív tag

A kérdés engem is foglalkoztat annyi különbséggel, hogy én egy sedan Z14XE G Astrából ülnék át egy 1.6-os 116 Lovas sedan J Astrába.

(#67879) Declare válasza tixem (#67868) üzenetére


Declare
őstag

0-100 at egy picivel jobban futja a J, szoval összessegeben, nagy különbseg nem varhato....gyangebb nemigen lesz.

Vizhöfok nincs a H ban, szoval nem fogod latni normal esetben. Szerviz menüben ki lehet nyomkodni, de azt ugyis max parszor fogod megnezni, ha kivancsi vagy, h minden rendben van e.

Klima valoban gáz....menübe kell belepni es ott lepegetve lehet ki/be kapcsolni...szrintem is röhejes, de nem veszes a dolog....inkabb csak.... :U

[ Szerkesztve ]

(#67880) tixem válasza Luck Dragon (#67869) üzenetére


tixem
addikt

Értem. Na majd meglátom mi lesz a vége. Még valami. Gyári fejegységgel van lehetőség valahogy telefonról zenét játszani (jack csati), vagy usb-ről?

(#67879) Declare

:R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#67881) Luck Dragon válasza tixem (#67880) üzenetére

Én telefonról meg MP4-ről szoktam hallgatni. Aux kábel kell csak hozzá. Azt meg MM-ben vettem 200-Ft.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67882) Declare válasza tixem (#67880) üzenetére


Declare
őstag

CD30 fejegyseghez már van aux kimenet is, azon lehet csatlakozni, nekem is igy megy ;) Mondjuk en meg egy kis hifi tuningot eszközöltem egy külsö erösitö rakötesevel + a gyari elsö hangszoro szettet csereltettem egy jobbra, mert a gyari az eleg gyengusz.

Amugy utolag is beszerezhetö bluetoothos modulok is leteznek, szoval utolag kihangositot, meg bluetoothos zenelejatszast sem egy ördöngösseg összehozni, ha ez az igeny.

[ Szerkesztve ]

(#67884) |AP| válasza #45553408 (#67883) üzenetére


|AP|
veterán

ugyan nem nekem szólt a kérdés, de a bluetooth témát épp nemrég jártam körbe :)

Alapvetően három lehetőség van:

1. szivargyújtóba dugható kütyü, FM transmitterrel. Bluetoothon csatlakozik a telefonodhoz, így a hangját a rádión beállított frekvencián hallod.
Ilyen eszközöket találsz itt például ITT
Vagy ez egy másik megoldás, egész jól működne, ha nem lenne olyan az Astrák szivargyújtó csatlakozója, amilyen: [link] - egy ilyenem egyébként van, kis házibarkáccsal használható a szivargyújtó csatlakozóban.

2. Aux bemenetre dugható kütyü. Hasonló, mint az előző, csak nem rádiófrekvenciára továbbítja a jelet, hanem AUX bemeneten keresztül. Nemrég rendeltem amazonról egy ilyet. Ez tökéletesen teszi a dolgát, de van még sok-sok féle aux bemenetes kihangosító.

3. A beszerelhető megoldások. Parrot, Bury általában a két leggyakrabban ajánlott márka. Ez a legdrágább megoldás, 40k körül indulnak, beszereléssel. A héten a céges Astrába be lesz szerelve egy Bury 9048, ha meglett majd beszámolok róla, hogy milyen.

Kihangosítás, navi, zenehallgatás telefonról mindhárom esetben működik.

[ Szerkesztve ]

(#67886) Declare válasza #45553408 (#67883) üzenetére


Declare
őstag

[link] ;)

Bluetooth temakörben, kb amit (#67884) pollai irt. En inkabb valami fejegysegre köthetö, normalis megoldasban gondolkoznek, szepen beepittetve. Van egy ket komolyabb gyarto, akinek jo cuccaik vannak, egyszer utanna neztem, de annyira nem erdekelt, igy skippeltem a dolgot :)

mod: közben eszembe jutott. Asszem a densionnak vannak jo cuccai [link] Persze vehetsz gyari bluetooth modult is H astahoz, de az csak telot hangosit ki, meg vannak 100k körül ilyen komplett erintös fejegysegek, amik passzolnak a H astraba....nekem ezek kisse bazari megoldasok, de lehetnek jok. pl

En maradtam a kabelnel :)

[ Szerkesztve ]

(#67887) Markizmark válasza #45553408 (#67883) üzenetére


Markizmark
addikt

Én egy bluetooth-os fejegységet vettem anno, Pioneer mvh-x370bt. Van AUX, Bluetooth kihangosítás funkció, rádióról tudok turkálni a telefonkönyvben és a hívásnaplóban is valamint zenét hallgatni telóról, akár offline akár streamelve. Így hallgatok mostanság Rádió 1-et is a Reggeli Show miatt.
Egy dolgot kellett behúznom az a mikrofon, bal A oszlop kárpitja alatt vittem fel és a napellenzőre csíptettem.
Úgy néz ki a dolog, hogy az okosórám miatt amúgy is folyton aktív a bluetooth, így rádió bekapcsolásakor automatikus csatlakozik is és ezzel együtt úgy van beállítva a telóm, hogy indul a dashcam alkalmazás is.
Tehát minden automatikus, csak a tartóba kell tennem a telóm és bekapcsolni a rádiót.

Így egy F astra is tud eléggé kényelmes és okos is lenni. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#67889) Luck Dragon

Nekem nem lenne szívem megbontani a középkonzolt, hogy egy nagy kijelzős GPS rakjak bele. Igaz ez én vagyok. Nekem van egy Navon 670P Plusom. én azzal bőven elvagyok .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67890) |AP|


|AP|
veterán

Voltam ma márkaszervizben megmutatni ezeket a sérüléseket.
Felkészültem sok mindenre, mégis sokkolt amit ott mondtak.
Röviden: a horpadások elhelyezkedése miatt csak gletteléssel javítható, ami ugye nem a legjobb megoldás, és én sem szeretném. Marad az ajtók cseréje...
Új, gyári alkatrészekkel kb. 500k javítási költséget mondott. Itt elfehéredtem rendesen...
Van még a bontott alkatrészre vadászás, de az sem garantálja a tökéletes eredményt.
Casco persze nem volt, lusta volt megkötni a főnök (mert amúgy egy nem hivatalos céges kocsiról van szó), úgyhogy most eléggé el vagyok keseredve.
Ti merre indulnátok a helyemben? Csengessem ki az 500-at, vagy keressek alternatív megoldást?

(#67891) Mikulásbá válasza |AP| (#67890) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bontott cucc aztán festés.Sokkal kevesebből kijön.

(#67892) Dr. Gonzο válasza |AP| (#67890) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Egy fényezőműhely felé indulj el. De úgy hogy a márkakereskedést még csak véletlenül se közelítsd meg az út során.
Ez nem olyan nagy sérülés amit gletteléssel ne lehetne 100%-osan megjavítani.

[ Szerkesztve ]

(#67893) AMD Power válasza |AP| (#67890) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek a sérülések 500k vicc. Mármint a javítás. Kel egy jó fényező és az megoldja. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67894) Declare válasza |AP| (#67890) üzenetére


Declare
őstag

Hat a legjobb megoldas szerintem is a bontott alkatresz + fenyezes. Sajna igy mar eladaskor nehezen lesz megmagyarazhato, hogy nem azert van ujrafujva a fel auto, mert romma törted amugy....fenykepekkel talan enyhithetö a story.

Amugy az is opcio lehet, hogy egy jo karosszeriassal megnezeted, megbeszeled, mit lehet kihozni belöle, aztan lehet eleg csak fenyezni is. Ilyen glettes ganyolasnak en nem lennek a hive.

Markaszerviznek nem sok ertelme van, sokszoros aron dolgoznak es semmivel nem jobb, mint egy szakszerviz...söt.

Ha ceges a kocsi, akkor meg szerelesböl afa visszajön + költseg a cegnek, ugy mar nem lesz olyan veszes talan.

(#67895) Luck Dragon válasza |AP| (#67890) üzenetére

Hűű micsoda árak! :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67896) Dr. Gonzο válasza Declare (#67894) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha bontott ajtót vesz, arra sincs garancia, hogy nem lett-e javítva már. De ha nem is volt, de ő ráfényeztet, akkor az már megint bukik eladáskor rétegvastagság méréskor. Akkor inkább az olcsóbb rossz megoldást válassza. Azt a kicsi horpadást ki lehet nyomni belülről, a maradék hibára elég egy kevés glett.

(#67897) beg válasza |AP| (#67890) üzenetére


beg
veterán

Képeket elrakod, eladáskor csatolja a tulaj, hogy miért mást mutat a rétegvastagság mérő.
Az enyémnek a jobb hátsó sárvédője javítva volt újkorában, ezt az eladó mondta is. Egy bevásárlókocsival rodeóztak végig de horpadásig. Úgy van javítva, hogy csak az eredetvizsgán látták meg a vastagságból, de ott is elismerően hümmögtek, hogy profi munka gyári anyagokkal. 14 éves csak a javítás de sem színárnyalat sem látható nyoma nincs a mai napig.

Szóval ekkora sérülést ügyesen ki tudnak hozni a fényezők láthatatlanra.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67898) Calogero válasza |AP| (#67890) üzenetére


Calogero
addikt

Nézzél be ide is, hátha tudnak jó fényezőt ajánlani. [link]

Én is azt mondom inkább egy bontott cucc, mint a márkaszervizes javítás.

[ Szerkesztve ]

(#67899) máyköl válasza |AP| (#67890) üzenetére


máyköl
veterán

Ha kell tudok ajánlani korrekt lakatost/fényezőt.
Állítom ötöd ennyiből kihozza.
Mindig el vannak havazva, lehet holnapra nem tudja bevállalni, de megéri megvárni, én nem csalódtam.

(#67900) |AP| válasza Declare (#67894) üzenetére


|AP|
veterán

biztosan nem oldható meg csak fényezéssel... :(
Van több apró horpadás is, plusz a kilincs is benyomta picit az ajtót (talán látszik is a képen).
Kénytelen vagyok elhinni a szervizesnek, hogy olyan helyeken vannak ezek, ahol nem lehet egyszerűen kihúzni/kalapálni. A nagyobb mennyiségű glettet meg mindenképp szeretném elkerülni, én sem vennék olyan kocsit, ami így lett javítva.
Jól látszik a képen, hogy a kilincs is kapott, ez még egy érv az új ajtó mellett :(
Körbejárok még pár lakatost/fényezőt és reménykedem a legjobbakban.

Köszönöm amúgy mindenkinek a tippeket.

Calogero: rákérdezek ott is
máyköl: köszi, elkérném az elérhetőségeit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.