Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) F_Zolee válasza odorgg (#67784) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is akartam mondani, hogy felesleges üresbe rakni. Tolóüzembe nem fogyaszt a verda. A leállás már más kérdés. Egyből, hogy leesett a fordulat meg is állt?

(#67802) adorjant válasza Calogero (#67797) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekünk ebből van 72-es a Zafirában,és nem tudom hogy csinálja,de a mostani hidegben is pont olyan könnyen teker és indul, mint nyáron. Igaz,még csak 1 éves.

(#67803) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na majdnem bekakiltam.
Ugye rendszeresen megvan a napi 30-35km.
Beulok a kocsiba 1-kor, 2-3 perc jaratas, indulas.
Megyunk, beszelgetunk, megy a futoventillator is, fekezek, erzem, h kemeny mint allat... Oke, kezifek, auto megall. ES NEM JAR A MOTOR (3km utan)!!!! FUCK!
Gyujtast levettem, vissza, parkoloban a Torque nem mutatott eltarolt hibat...
Na mi volt ez???
Metroban vettem egy STP teli benzinadalekot, belecsorgattam, azota mentunk vele vagy 10km-t varosban, eddig minden OK.

(#67804) Luck Dragon válasza zolikaDB (#67803) üzenetére

Túl erősen fűtöttél :DDD
Viccet félretéve , majd jönnek a zsenik és majd adják a tippeket :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67805) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Van valakinek tapasztalata erős kétoldali ragasztókkal? Rendszámot szeretnék keret nélkül, szépen feltenni, mert sokkal jobban nézne ki úgy, viszont nem tudom, hogy mi felelne meg a célnak, elhagyni nyilván nem szeretném a rendszámomat.

(#67806) Mikulásbá válasza szentkuti11 (#67805) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 3M márka ebben talán a legjobb.

(#67807) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Én most indítottam be az autót, mert le kellett mennem a városba, -8 °C computer szerint és hát az első fordulat olyan picit nyögvenyelős volt, de a másodikra már be is indult.
Mondjuk most volt akksi cserélve, úgyhogy szerintem nekem nem kell ezen aggódnom :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#67809) #81556480


#81556480
törölt tag

Van itt valakinek 2.0 dti vectrája ?

(#67810) Petyyyyy válasza #81556480 (#67809) üzenetére


Petyyyyy
addikt

F_Gergely kollégának az van, csak szinte kihalt a topikból. :K

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67811) w333 válasza Petyyyyy (#67810) üzenetére


w333
félisten

Az is lehet hogy már más autója van ! :)

(#67812) Luck Dragon

Nem tudom csak úgy mondtam ... valamit akart venni még tavaly nyáron ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67812) Luck Dragon válasza w333 (#67811) üzenetére

Tényleg?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67813) Juditta_56 válasza #45553408 (#67808) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Hát pedig van, csak itt a topikban is vagy egy tucat, de itt az enyém is: a régi FAstra motorháztető szigetelését majdnem teljesen szétrágták, gyanúm, hogy nem csak azt, a "teljes cserére szoruló" elektromos vezetékekhez is lehetett köze a kis drágáknak... :(((
A kép a bontóba menet előtt készült, Isten nyugosztalja... (nem a bontót) :O

Végül milyen akksit vettél?

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#67815) Luck Dragon válasza w333 (#67811) üzenetére

Utoljára az volt hogy, munkahelyet váltott és emiatt keveset tudd itt lenni. Mert fel kell venni az ottani légkört.
Aztán lehet tévedek. Mint mindig.. :DDD

Családosoknak , új Zafira.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67816) odorgg válasza F_Zolee (#67801) üzenetére


odorgg
addikt

Akkor nem gurolok, köszi a tippet!

Mikor fel engedtem a kuplungot kb akkor állt le.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#67817) gban válasza szentkuti11 (#67805) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én fölfúrtam a rendszámot.
Tuti nem bíznék semmi kétoldalas ragasztóban, bár tény hogy vannak igen erősek is.

Postázást nem vállalok.

(#67818) zolikaDB válasza szentkuti11 (#67805) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kulso, belso tukorlapot ragasztottam ezzel a Tesaval, evek ota birjak (csillaggarazsban): [link]

(#67819) Imy


Imy
veterán

Van valakinek 1.7-es diesel motorral szerelt J astrája? Vagy akár H? Nekem ma reggel -9 fokban 12km alatt éppen elérte a 90 fokot a mutató, semmit nem fütöttem. (90-100-as tempó, azaz 1550-1800rpm között ment, de volt 1-2km város) Mennyi idő alatt melegszik be másnak?

(#67820) Petyyyyy válasza Imy (#67819) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyrészt forgasd kicsit jobban, 1750 fölött. Hidegben muszáj, jobb úgy a kenés. Másrészt a 10 km teljesen jó szerintem, Y20DTH is ilyen távon éri el az üzeni hőfokot - már ami a vízet illeti.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67821) Pitterix válasza Luck Dragon (#67815) üzenetére


Pitterix
őstag

Bár nem vagyok családos, ezt a kocsit simán elfogadnám. De majd talán 10 év múlva lesz rá keret. :)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67822) Luck Dragon válasza Pitterix (#67821) üzenetére

Én az új Igsignia kombit várom, de tény hogy ez is szuper.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67823) Imy válasza Petyyyyy (#67820) üzenetére


Imy
veterán

Okés, majd megpróbálom úgy, de ha reggel sötétben megyek dolgozni, akkor 4-ben sem nagyon forog 1600-nál többet 60-nál. Jobban meg nem merek menni, mert sok a róka, de főleg az őz és a szarvas, így is többször satuznom kell, mert kifutnak a kocsi elé.

(#67824) Imy válasza Luck Dragon (#67822) üzenetére


Imy
veterán

Nekem a K ST-is megfelelne, a mostani J ST-t is nagyon szeretem, igaz nem alap, Cosmo pár finomsággal kiegészítve... De a K ST amire használtan jó áron lesz még 1-2 év, és lehet nem lenne jó megvenni az első kiadást, hanem egy 2018 vagy 2019-es modellt igaz azt majd 2020-2021-ben.

(#67825) Petyyyyy válasza Imy (#67823) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Milyen váltód van, F18..?
Amúgy meg ha 60@1600, akkor inkább legyen harmadikban talán 2200 körül 60. Sokkal jobb az úgy a nagy hidegben és akkor nagyobb a motorféked is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67826) e.vid válasza szentkuti11 (#67805) üzenetére


e.vid
senior tag

Én szélvédőragasztóval tettem fel a H-ra, közel 10 éve bírja.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#67827) AMD Power válasza diablo1984 (#67790) üzenetére


AMD Power
titán

Elindult. De az aksi alig akart tekerni. Most -18 van. Meglepődnék ha beindulna. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67828) Luck Dragon válasza AMD Power (#67827) üzenetére

Szintén -18 van. De még mindíg pőcröff. Le is kopogóm.
Eddig jól bírja. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67829) AMD Power válasza Luck Dragon (#67828) üzenetére


AMD Power
titán

Az aksim erre az időre már alkalmatlan. Én most meglepődnék ha be tudná "húzni" az autót. De pl mínusz -10-igy lazán jó. Így most csak azért mert -20 fokban nem indítja az autót még nem fogom lecserélni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67830) Luck Dragon válasza AMD Power (#67829) üzenetére

Ezt neked kell tudnod. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67831) diablo1984 válasza AMD Power (#67827) üzenetére


diablo1984
veterán

Benzines, indulnia kell! Furcsa, hogy mindenfelè hallam, hogy a benzines kocsik is nyögik a hideget, ez nem jellemző többnyire! Èn is pár napja lemostam a dízelt beraktam a garázsba ès a kis benzines yarissal járunk, de annak az èg világon semmi gondot nem okoz a hideg. Haver is mondta, hogy a benzines clio2-ese dadog a hidegben, valami lehet a benzinekben is, hogy ilyen problèmásak a kocsik.... Lehet az etanol tud dermedni?

(#67832) Mikulásbá válasza diablo1984 (#67831) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tud. :K

(#67833) AMD Power válasza diablo1984 (#67831) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Ha elég erős az aksi ami meghajtja a gépet akkor elindul. Elindul - 50-ben is ha olyan a benzin keverék. De ha az aksi nem bírja a hideget , akkor mind1.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67834) Timer


Timer
veterán

A gumi témához: szerintem a négyévszakos guminak csak akkor van értelme, ha az ember koca autós, tehát az év kilencven százalékában valahol a garázs mélyén pihen az autó, és a maradék 10 százalékban sem megy a várostáblán kívülre. Minden más esetben jobb döntés a nyári-téli szett váltása.

Ugyanez a véleményem a használt gumiról is. Hihetetlen, hogy miken próbálnak spórolni emberek, és megindokolni, hogy hát jó az. Kollégám is, aki vastagon megtehetné, hogy rendes gumit vesz, most először vásárolt téli gumit, de nem ám újat, hanem használtat, a tököm tudja, honnan. Hogyaszongya', hát ez olyan új, hogy még szőrös. Na ja, szűzlánynál ez esetleg mértékegység, de guminál k_rvára nem. A 11 éves (!) SAVA téli gumijaim, amiket most cseréltem, helyenként még szőrösek voltak, és a futófelületükön sem látszott semmi. Meg is lepődtem rajta, hogy 11 éves a szett, szinte tegnap volt, amikor vettem! :) El is szégyelltem magam, amiért ennyit futottak, de mentségemre legyen mondva, nem voltak repedezettek sem igazán, szemre semmi gond nem volt velük, ráadásul minden szezonban gumissal szedetem le és rakatom fel a szettet, nem szóltak soha, hogy Öreg, ezt cserélni kellene.

Beruháztam egy Nokian WR D3 szettre, eddig nagyon baba, megcsúszást nem tapasztaltam, igaz, az öreg B Vectra alapból is nagyon kezes és stabil. Asszonypajtás D Corsája Nokian WR D4-et kapott, az picivel még halkabb is, mint a D3, stabilitásra szintén rendben van. Ajánlom mindkét típust, nekem nagyon beváltak így közel két hónapos használat után, persze ez még édeskevés.

Van itt egy kérdés is a végére: 205/50 R16-ban keresek nyári gumit. Eddig BFGoodrich G-Profiler gumijaim voltak, de ősszel úgy vettük le őket, hogy vissza már nem rakjuk. Hasonló adottságokkal és mintázattal rendelkező szettet keresnék, ami jól bírja a sz@r utakat, mert felénk bőven kijut belőlük. Amiket néztem, és tetszenének, az a Toyo Proxes T1-R, illetve a Nokian zLine. Használt valaki ilyet közületek?

[ Szerkesztve ]

(#67835) zolikaDB válasza diablo1984 (#67831) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#67836) diablo1984 válasza zolikaDB (#67835) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, ez a fura, hogy ezt is megéltük, hogy a benzint is adagolni kell, hogy ne legyen gond télen! Bár ez a tél az egy évvel ezelőttihez képest télnek is mondható, de furcsa, hogy a benzinkutak kispórolják az adalékot, kíváncsi leszek rá, hogy a teherautóval ha elindulok, lesz-e dermedéssel gondom....

(#67837) aleister


aleister
veterán

Urak!

Kulcs témában lenne egy kérdésem. Sajna csak egy kulcsom van a 2002-es Astra G-hez. Azzal is van egy olyan gond, hogy az elemtartó forrasztása a nyáknál megadta magát. Láthatóan korábban már próbálták javítani. Így sajna nincs távirányítós záram, ami néha nem ártana.
Megpróbálom majd megforrasztani, de sajna eléggé szét van már barmolva, így nem kizárt, hogy nem fog sikerülni.

Mit lehet ilyenkor csinálni?
Lehet új kulcsot venni hozzá? Pontosabban elég csak az elektronikát tartalmazó kulcsdoboz. Itt azt írják, hogy programozható az elektronika. Szóval, ha egy bármilyen típusazonos kulcsdobozra ráhúzom az én kulcsom (plusz az immobilizerhez tartozó transzmitter chipet ugye), és átprogramozom, akkor az jó lesz nekem?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67838) Calogero


Calogero
addikt

2017.04.01. Kiskunlacháza: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67839) Imy válasza Petyyyyy (#67825) üzenetére


Imy
veterán

Nem tudom, hogy milyen váltóm van. :)

(#67840) Pitterix


Pitterix
őstag

Srácok szerintetek ezek közül melyik lenne jó a Merivába középre?
Vagy esetleg ha van valakinek jobb ötlete, árban-kinézetben.

kartámasz

kartámasz

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67841) Szada85 válasza aleister (#67837) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én csak az új kulcsról tudok nyilatkozni.

Én tavaly májusban rendeltettem második gyári kulcsot, mivel csak 1-et adtak hozzá, Opel márkaszervízböl jött, programozással Volt 45-50k Forint. Letöröltek minden kulcsot a kocsiról, és csak azt a kettöt programozták fel, amik most nálam vannak.

De lehet lesz olyan, aki tud olcsóbb forrást is. :)

(#67842) zolikaDB válasza Pitterix (#67840) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#67843) Pitterix válasza zolikaDB (#67842) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67844) aleister válasza Szada85 (#67841) üzenetére


aleister
veterán

Ennyit azért nem szeretnék költeni rá. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67845) AMD Power válasza Luck Dragon (#67830) üzenetére


AMD Power
titán

Elindult! ;) Viszont láttam egy pár csepp fagyállót alatta. Ha jól láttam a hűtőnél kicsit szivárog a víz belőle. Nem a hűtőből mert az új (kicsit több mint 2 éve cseréltem) hanem ahol az egyik cső belemegy. Meg lehet látni ,hogy a szelepfedél tömítésnél is jobban jön ki az olaj. Gondolom a nagy hideg miatt jobban összeszűkülnek ezek a "tömítések". :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67846) trassher válasza aleister (#67844) üzenetére


trassher
addikt

Szoktak árulni bontott kpzár vezérlőt távirányítókkal együtt. Szerintem ez lehet a legolcsóbb megoldás.

Redmi Note 7

(#67847) aleister válasza trassher (#67846) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ez megfordult nekem is a fejemben, Jelentkeztem is ebbe a csoportba, csak még nem hagyták jóvá. Ha esetleg tudsz más helyet is, ahol érdemes kérdezősködnöm, akkor azt megköszönöm.

Csak úgy vagyok a dologgal, hogy ha tényleg programozható egy bármilyen távnyitó, akkor minek cseréljem ki az egész rendszert.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67848) #81556480


#81556480
törölt tag

1.8 16v opel motor + gáz szerintetek milyen kombináció? hosszútávon két suzukit is kinyírt a gáz itt a "faluban" (hengerfejesre vágta őket)

(#67849) Luck Dragon

Fityot és a karavánt is megtankolva, nem tudom ki mit használ. Jelenleg az OMW-hez járok és 95-ős Maxxmotion tankolok. Most használom másodjára és az elődhöz képest azt vettem észre ,csendesebbek lettek, kevesebbet is fogyasztanak, és mint ha jobban is húzna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67850) diablo1984 válasza #81556480 (#67848) üzenetére


diablo1984
veterán

Ismerősömnek a zafirában van ez a kombó automatával fűszerezve, 350ezer van a kocsiban, 800km alatt 5 liter olajat eszik, de mèg megy.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.