Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) AMD Power válasza szabonagyur (#67697) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem Polaris 3 van. :P

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67702) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Ez az egész gumi téma már nagyon uncsi,és túllihegett.Akiket ez éltet,és tetszik neki,húzzon el a gumis topikba,ott kiélheti magát.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#67703) Declare


Declare
őstag

Jah tenyleg es emlekeztek meg, hogy irtam a "huhogo" hangot amit ad a kocsiban valami neha? Aztan youtube on irtak, hogy az üzemanyag rendszer kialakitasa miatt van es allitolag Bosch üzemanyag szürövel eltünik :F de amugy artalmatlan. Na megtörtent a csere es valoban azota nincs :F Komolyan feketemagia ez az autozas is :D :C

(#67700) vebbful egybevag az enyemmel ;)

(#67702) mohabá 007 eleg sokakat "eltet" ez a gumi tema, mivel ez az egyetlen kontaktja az autonak az uttal ;) nem baj ha ez neha elökerül :N

(#67704) Ferike81 válasza szabonagyur (#67688) üzenetére


Ferike81
senior tag

Itt elbuktad az egész sztorit. A CC a nyárihoz közelít legjobban, ergo nyáron még jobban teljesít, mint télen.
Ez is igaz lehet, de akkor is jobban öregszik nyáron, mint a nyári, és akkor sem tapad közel sem úgy mint a téli. Pont.
De még egyszer elmondom, nem vitatom a négyévszakosat, csak a kollega télit kérdezett. Vegyen hát egy felső kategóriás 4 évszakosat ;)

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#67705) Calogero válasza Declare (#67696) üzenetére


Calogero
addikt

A masik meg, hogy a Michelin CC nem egy kategoria egyik 4 evszakos gumival sem :N azokat mind romma veri es asszem ez az egyetlen ami megkapta a rendes teligumi jelölest is.

Egyedül Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 új gumija verte meg a 4 évszakosok közül téli körülmények között

Eltérő a két gumi

A Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 egy téli gumi ami nyáron is alkalmazható.
A Michelin CC pedig a fordítottja, az inkább egy nyári gumi ami megállja a helyét a téli körülmények között.

Ha négy évszakos gumit keresnék akkor ez a kettő közül választanék.

(#67706) beg


beg
veterán

Majd szóltok ha lepörög a gumicsont? :U

Jó lenne mással is foglalkozni. Pl. miért ad olyan hangot ki hidegen az olajpumpám, mint amikor chewbakka kiabál. Hülyén hangzik, de tényleg ilyen hangja van, amikor azt befejezte, utána alszik csak el az olajnyomás lámpa, és addig a motor kenés nélkül ketyeg. Ezt a hangot csak -5 fok alatt produkálja.
Csereérett? Vagy 1-2 mp. nyomás nélkül még nem para?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67707) tixem válasza diablo1984 (#67678) üzenetére


tixem
addikt

Ejj... Akkor felejtős. Csak tudnám minek raknak bele egy olyan alkatrészt ami totálisan felesleges. Na jó mégis tudom. $$$$$$$$$$$$ Hadd fizessen a paraszt meghatározott időközönként.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#67708) diablo1984 válasza beg (#67706) üzenetére


diablo1984
veterán

Olajpumpád kuka, csereèrett ès olyan a motornak, mintha hóba dugnák a fejed ès a nyakadra lèpnènek! Nem egèszsèges.... Kopott ès a rideg, dermedt olajat már nem kèpes hírtelen felszívni! Cserèld mielőtt szètkopik a motorod....

tixem: a kettőstömegű a rengèsek elnyelèsère szolgál ès a turbó benzinesben is van olyan, hogy hirtelen jön a nyomatèk, illetve induláskor nyeli el a rezgèst a többi alkatrèsztől ès a kasztnitól! Szerintem is hülyesèg, de így is panaszkodnak az emberek, hogy rezeg a műanyag, így fizetnek èrte is....

[ Szerkesztve ]

(#67709) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Lehet vótmá, de érdekes lehet [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67710) KrAt válasza beg (#67706) üzenetére


KrAt
veterán

Én azt olvastam, hogy akár hidegben, de ha indítás után 1-2 mp-cel később alszik ki az olajnyomás lámpa, még semmi rosszra nem kell következtetni

(#67711) szabonagyur válasza mohabá 007 (#67702) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért is? Mi a gond ezzel? Kolléga anno jött egy kérdéssel és megy arról a vita.

Amikor bejön 1-1 autóápolás téma azzal sincs gond, csak rövidebb a megoldása :)

De részemről lezártam.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67712) Declare válasza Petyyyyy (#67709) üzenetére


Declare
őstag

Ezaz, durrantsunk be egy masik flamet :DDD

Amugy mondtam mar, hogy szerintem csak a dizel es szar az összes benzines? :DDD

(#67713) Calogero válasza Declare (#67712) üzenetére


Calogero
addikt

Fokozzuk..... 4 henger csak fűnyíróba való ;] :O :DD

(#67714) Petyyyyy válasza Declare (#67712) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Muhahaha. Neeem amúgy a leírtsk szerintem már jól ismert tények, csak itthagytam hátha valaki kimaradt a jóból. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67715) Declare válasza Calogero (#67713) üzenetére


Declare
őstag

Hivjatok egy moderatort! Bannt neki...troll!!! :D

Insignia opc asszem V6 aztan itt be is zarult a kör a "negy henger fölött kezdödik az elet" kategoriaban az opelnel :D :(

(#67714) Petyyyyy hidd el nem jol ismert tenyek ezek sokaknal :U

(#67716) diablo1984 válasza Declare (#67715) üzenetére


diablo1984
veterán

meg omega, meg vectra, meg signum....mindben volt a v6 3literes dízel!

(#67717) Ferike81 válasza beg (#67706) üzenetére


Ferike81
senior tag

Okés. Végeztem a gumitémával.

Más.
Tegnap mondja a kedves kicsi feleségem, hogy nem nyílik a csomagtartó az Insignián. Mondom neki, "há' nyomd meg a gombot!!!" De tényleg nem nyílt. Na könyv elő, biztosítékok. Szinte hihetetlen, de a nagyeszű tervező nem a motortérben lévő, de nem is a kesztyűtartóban lévő, hanem a csomagtartóban található biztosítékdobozba rakta a csomagtérzár biztosítékát. Mínusz 7 fokban gyerekülések ki, ülés előre a 195 cm-es testemet begyömöszöltem hátra. Kifelé már a hálót és a csomagtér elválasztót is lebontottam, hogy kiférjek. Cuki volt. A tervező szegény édesanyja biztos nem tudta miért csuklik. De 15 perc játék után minden működött. :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#67718) trassher válasza mohabá 007 (#67698) üzenetére


trassher
addikt

Azt hittem maga a hőszigetelő anyag van bevonva ezzel a fekete cuccal. Mellesleg:

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#67719) Petyyyyy válasza trassher (#67718) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az bőven jó. Akkor csak töltés aztán a végtelenbe és tovább?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67720) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ma kiírta az Insi "A részecskeszűrő megtelt. Lásd kézikönyv.", azt hittem valami nagy szopás ez, de utána olvasva nem, és nem is csodálom megtelt, most rengeteget használtam úgy hogy hidegben sok kis táv csak, így el sem indult az öntisztító folyamata. Most este kicsit megpályáztattam (30km), meg is csinálta szépen.

(#67721) trassher válasza Petyyyyy (#67719) üzenetére


trassher
addikt

Ameddig bírja addig marad, aztán majd csere. Igazából úgy voltam vele ősszel, hogy ha még ezt a telet kibírja akkor már elégedett leszek.

Redmi Note 7

(#67722) gban


gban
Közösségépítő

Ez szerintem nem volt még és érdekes, hasznos cikk.

Postázást nem vállalok.

(#67723) w333 válasza B-L-A-C-K (#67720) üzenetére


w333
félisten

Akkor füstölögtél elég szépen ... a lényeg hogy minden rendben ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67724) B-L-A-C-K válasza w333 (#67723) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt hogy érted, mármint hogy kormolt a kocsi? Mert ilyen abszolút nem volt, menni is ugyan úgy ment, annyit vettem észre mikor pályán csinálta ezt tisztítást akkor ugrált a fogyasztás, de ez elvileg természetes.

(#67725) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Ilyen nincs, :W de ezek szerint mégis van. :O :O Szilveszterkor még úgy tudtam,hogy még 4 hónapig (04 04) érvényes a jogsim.Most 5 nappal később meg kiderült,hogy már tavaly április (04 12) lejárt. :Y Megyek is az orvoshoz rögvest,de az idegosztályra. :O
A jogosítványok lejárati ideje megváltozott

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#67726) w333 válasza B-L-A-C-K (#67724) üzenetére


w333
félisten

Igen ... elvileg kormolnia kéne, lehet nem volt annyira koszos ! :)

(#67725) mohabá 007

Az durva, de mondok ettől jobbat ! :D

Anyámnak 2001 -ben járt le és mivel nem is nagyon vezetett így ennyire elhanyagolta, gondolt egyet és na mégis megcsináltatja úgy képzeld el hogy Romániában (Erdélyben) egyáltalán nem érdekelte őket hogy 15 éve lejárt simán az orvosi papírokkal megcsinálták az új jogosítványt ( ez most volt decemberben ) durva mi ? mondtam is anyámnak hogy 15 évig nem vezetett így a belvárost kerülje míg újra belerázódik a vezetésbe ... különben nem lesz gond jól vezet ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67727) trassher válasza w333 (#67726) üzenetére


trassher
addikt

Ez nálunk is hasonlóan zajlott. Anya 20 éve nem vezetett aztán kellett neki autó. Én akkor adtam át neki a suzukit és vettem az astra-t. A kutyát nem érdekelte, hogy már mikor lejárt a jogosítványa. Igényelt újat és kész. 2 hónapig jártam vele vezetni, hogy ne legyen probléma.

Redmi Note 7

(#67728) w333 válasza trassher (#67727) üzenetére


w333
félisten

Durva ... azt gondoltam ilyen csak Romániában van de akkor itthon is ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67729) szabonagyur válasza mohabá 007 (#67725) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mekkora szívás így :S Nekem most jár majd le nyáron asszem, születésnap meg November vége. Tehát ergot nekem 2027 helyett 2026 November lesz a vége? Ki volt ez a zseni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67730) Luck Dragon válasza mohabá 007 (#67725) üzenetére

Remek..amúgy pont ma igazoltak a kedves lesben állók. De ezt valahogyan nem mondták. Nem mintha beszéltünk volna ilyenről.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67731) AMD Power


AMD Power
titán

Ez lenne a durva srácok.... :K

Opel Grandland 4x4


Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67732) tutis válasza gban (#67722) üzenetére


tutis
őstag

Jó cikk, én hengst-el használok :D

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#67733) diablo1984 válasza w333 (#67726) üzenetére


diablo1984
veterán

Dehogy kellene kormolnia, a rèszecskeszűrő akkor is benne van, csak büdös a füstje ès max van füstje kicsi, de nem korom!

(#67734) diablo1984 válasza szabonagyur (#67729) üzenetére


diablo1984
veterán

Akkor a hivatásos jogsisok mit szóljanak, mint èn? Az csak 5 èv....

Bocs a dupláèrt, telefonról írok ès benèztem....

[ Szerkesztve ]

(#67735) Keef_Lee válasza diablo1984 (#67734) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Vagy az 50 felettiek, ahol max 5 év, vagy a 60 felettiek, ahol max 3 év. :Y

(#67736) Petyyyyy válasza AMD Power (#67731) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy Mazda CXakármennyi így elsőre.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67737) diablo1984 válasza Keef_Lee (#67735) üzenetére


diablo1984
veterán

Ja, de abban van ráció, mert korból adódóan, ott megvan a jelentősège....

(#67738) Keef_Lee válasza diablo1984 (#67737) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Persze abban van, de amikor a 3 év rövidül le pl. 11 hónappal a születési dátuma miatt, na az már bosszantó...

(#67739) kmarci25 válasza mohabá 007 (#67725) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem ezt félreértetted. Ez a szabály csak azokra a jogosítványokra vonatkozik, amit idén januártól kezdődően állítanak ki. A tiéd érvényességi ideje nem változik, az addig érvényes, ameddig rá van írva. Úgyhogy ne rohangálj sehova, majd csak márciusban. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#67740) Declare válasza diablo1984 (#67716) üzenetére


Declare
őstag

Ez igaz! En a mostaniakra gondoltam :)

(#67724) B-L-A-C-K ilyenkor többlet üzemanyaggal "egeti" ki a reszecskeszüröt, azaz tolja ki a kormot. Ezt nem latod, de ha lassan mesz, mert varosban megy, vagy odaallsz möge olyan büdös mint az allat :) Ilyenkor csökken a teljesitmeny is, ha padlot nyomsz akkor addig abba hagyja, pont azert, hogy meglegyen a teljes kraft, ha mondjuk elözöl vagy ilyesmi. A legjobb ha ilyenkor 3000 környeken tudod tartani a fordulatot, akkor tisztul ki allitolag a legjobban.
Nekem ugy kb 15 percig csinalja amugy es ha epp ugy van idöm, ilyenkor el szoktam gurulni egy közeli elhagyatott utra es ott szepen 3 asban 3000 körül gurulok vele....M4 BMW s fogyasztassal :DDD

(#67731) AMD Power hmm ez tetszik! Mondjuk SUV nekem nem a vilagom, de jol nez ki.

Amugy nagyon sok Astra K van az utakon most mar basszus. Megy is lefele szepen az aruk :) Mar 18.500€ ert van [link] jol felszerelt dizel. Decemberben még 23k körül volt egy ilyen, ujjonan meg kb 30k...nagyon durva azert....megvetted 30k ert a kocsid novemberben, 3 honap alatt 5-10k eurot vesztettel rajta kb.

(#67741) AMD Power válasza Declare (#67740) üzenetére


AMD Power
titán

Én még soha nem vezettem SUV-t. De nekem pl bejönnek. Főleg mert nagyok és biztonságosak. De amúgy persze ezek nem városba valók. Semmilyen szempontból.

Az új autós dolog amit írtál durva nagyon. Iszonyatos bukta egy ilyen új autó. Használt is de egy ilyen új , az katasztrófa. Főleg azért van az ,hogy szerintem egy új autó csak annak való akinek tényleg sínen van már az élete. 2 BP-i lakás és mellé társuló Balatoni nyaraló.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67742) Luck Dragon válasza Declare (#67740) üzenetére

Szép az a K Astra, kár hogy nem piros színű.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67743) Declare válasza AMD Power (#67741) üzenetére


Declare
őstag

Amugy ezzel szerintem semmi gond nincs varosban. Nem egy Q7 es azert ez :) . Magasabbnak magasabb, de az nem sok vizet zavar, csereben könnyeben padkazol vele, nem rossz ez szvsz. Hosszra, meg szelessegre nem hiszem, hogy sokkal nagyobb, mint egy astra.

Uj auto vs hasznalt meg örök dilemma. En tulsagossan "szamolgatosan elem az eletem" ahhoz, hogy ennyit bukjak egy auton.....de ha vakainek ez a heppje, vagy attol erzi jol magat, hogy gondtalanul autozik, sajat izlese szerint rakja össze, nincs vele gondja/baja, ö az elsö aki hasznalja, azt is megertem.

(#67742) Luck Dragon ott van mellette a listaban pont a piros is :)) [link] az ülese az a fullos szellöztetös, de pirosban nekem nem tetszik

[ Szerkesztve ]

(#67744) tboy93 válasza AMD Power (#67731) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az eleje kifejezetten tetszik, a hatsoja viszont kicsit fura.

(#67745) AMD Power válasza Declare (#67743) üzenetére


AMD Power
titán

Majd élőben meglátjuk! :) Ebben az évben be is mutatják majd őt. Szerintem zabálni fogják. Menő most nagyon a SUV. Előnye is van az tény. Mint pl amiket írtál.

Én "számolgatós" vagyok. Szóval nekem egy ideig nem lesz új autóm.:) De cserébe az élet más terültein ezen tulajdonságom miatt haladok előre amennyire csak tőlem telik! :) De az tény ,hogy egy álom lehet egy új autó beleülni. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67746) diablo1984 válasza AMD Power (#67745) üzenetére


diablo1984
veterán

Iratzozz fel tesztvezetèsre, így egy álmod teljesülne, hogy új autóban ülhess! ;)

(#67747) AMD Power válasza diablo1984 (#67746) üzenetére


AMD Power
titán

És utána megüljek vissza a 16 éves Astramba? :) Köszi de inkább nem. :)) :DD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67748) Luck Dragon válasza Declare (#67743) üzenetére

K astra számomra vörösben,feketében, és barnában tetszik.

Más, ma egy picit hidegen indult a nap.

De így is pőcre indult az autó, és szépen halkan egyenletesen jár. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67749) mohabá 007 válasza Luck Dragon (#67730) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Gondolom azért nem,mert ezek szerint, még ők sem tudnak róla :F

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#67750) AMD Power


AMD Power
titán

Ez elég gyors volt...

Már teszteli az Opel az F Corsát
Várhatóan teljesen új alapokra épül a következő Corsa

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.