Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) kmarci25 válasza Declare (#63050) üzenetére


kmarci25
veterán

Lehet Neked is eleg lett volna a hatparna :P :D

Khmmm... Read-only módban tolod? ;] Idézek az előző hsz-emből:
"Próbáltam mindent, több féle párnát, olyat is, amit felettem linkeltek, volt amikor jobb lett tőle, volt mikor nem."

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63052) mohabá 007 válasza kmarci25 (#63051) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hát az én derekam is rendesen ki van akadva,de ha belefogtam,nem tudom félbehagyni.... :B

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63053) Declare válasza kmarci25 (#63051) üzenetére


Declare
őstag

:P ezen atsiklottam....aranyhalban tolom...marmint ami a rövidtavu memoriamat illeti :P :DDD

(#63054) beg válasza mohabá 007 (#63052) üzenetére


beg
veterán

Ejj a tranyeszt hányszor políroztam így fel :) Ezen még van látszata ha nekiállsz :D
Már nincs sok hátra, a függő elemek könnyebbek lesznek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63055) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Találtam végre egy megbízható szakembört, aki beépíteni az elektronikát a tempomat visszajelzéshez, erre Kőszegen lakik. Most gondolkodhatok milyen programot szervezzek a TL-lel fedősztori gyanánt. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63056) beg


beg
veterán

Új zafira.
Nemtom. A régi jobban tetszik a bumeránglámpával :)

Aztán ezek a műanyag vackok mikor érnek meg ennyit?

"Kettőszázezer kilométerrel kapta meg. Most van benne 1 335 680. A különbséget ő rakta bele."

"A hengerfejet 800 ezernél szedtük le, de nem kellett volna, kidobott pénz volt csak, de kíváncsiak voltunk, hogy nincs-e baja, na akkor fogadtam meg, hogy amit a japán belerakott, ahhoz én hozzá nem nyúlok, amíg működik."

"Lengéscsillapítót kellett már cserélni elöl (egyszer), csak gyári alkatrészt használt, amennyit már ez a kisbusz kitermelt, annyiért igazán megérdemli. A kuplung valahol 700 ezer körül lett csereérett, mert már cicergett."

"Az adagoló is csak azért, mert kíváncsiak voltak, miért nem megy tönkre."

:Y

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63057) Luck Dragon válasza beg (#63056) üzenetére

Mindegyik tetszik, de a bumeránglámpásra szavazok én is, annak van egy jellegzetes karaktere.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63058) pepe091 válasza mohabá 007 (#63048) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Én töröltem őket, az alapelvekkel ütközött a téma.

(#63059) Kickass válasza beg (#63056) üzenetére


Kickass
őstag

Mindig megy ez a hiszti h jah a régi dolgok...
A PD, CDI de még a sokat szidott 2.0PD/CR-ek is sokszázezer kilométert elmennek. Illetve a kiegészítő egységekkel szokott gond lenni amit általában beszállítók biztosítanak. A Hiace-ben mi romlana el? Nincs is benne semmi...

Az Onstar fedélzeti rendszer meg kifejezetten szimpi. Bár az nem csak a Zafirában lesz elérhető.

(#63060) Petyyyyy válasza Kickass (#63059) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tudja az öreg mi kell: rendes olajcsere. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63061) beg válasza Kickass (#63059) üzenetére


beg
veterán

Nincs. Ezért vagyok fapad párti. Ami nincs benne, az nem romlik el :D A többi pedig úri huncutság.
Persze, tempomat, automata parkolás, automata váltó, automata sofőrhelyettfigyelekmindenre. De akkor minek vezetni, ha csak beteszem a löttyedt popsimat és azt mondom: gyí. Nem kell sávtartanom, nem kell váltanom, nem kell fékeznem, nem kell semmit csinálnom. Akkor mi értelme :F

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#63062) gban


gban
Közösségépítő

A J-ben nekem annyi a "fedélzeti computer" hogy kiírja saccra, hány % van még az olajcseréig.
De van BT, tempomat, tehát nem alap.
Ilyenkor benne van az anyag csak fel kell programozni vagy külön egység a rendes BC?

Postázást nem vállalok.

(#63063) AMD Power válasza beg (#63056) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mondjuk bejön ez az orr is. De a régi is tetszett. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63064) HoaryFox válasza mohabá 007 (#63048) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mosom kezeimet, nem én voltam! Amúgy meg ha törölnék, akkor okkal tenném és lenne is róla hsz.

Ja közben olvasom, Pepe091 modi barátunk volt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#63065) trassher válasza beg (#63061) üzenetére


trassher
addikt

Klíma, elektromos ablak, szervó, a többi csak sallang legalábbis szerintem. Vezetni akarok nem pedig egy önvezető hokedlin ülni. Sávtartó pl kifejezetten undorító ahogy belenyúl a kormányba. Az automata parkolós mókától azóta van hányingerem mióta a fiesta reklámot lenyomtán anno a tv-n. Ahogy szóba kerül egyből beugrik a reklámból a srác bamba vigyora ahogy beparkol neki az autó.

Redmi Note 7

(#63066) Calogero válasza gban (#63062) üzenetére


Calogero
addikt

H Astráná elég volt csak a programozás, de csak a fogyasztást, a többi funkcióhoz kellettek a megfelelő érzékelők.

(#63067) Calogero válasza beg (#63061) üzenetére


Calogero
addikt

A mai automatáknak már van manuális módjuk, max kuplongolni nem kell....
A többi meg csak segítő kellék, és nem sofőr helyettesítő.

Aug 20-dikán itt Debrecenben Salakmotor versenyen voltunk a édesapámmal.
Mivel én kint pályán alkoholt fogyasztottam így haza fél édesapám hozta haza a Volvót.
Útközben rosszul lett, felborult az egyensúly érzékelő szerve a bal fülénél. Ez annyi volt, hogy egyenesen ülni, állni nem volt képes, eldőlt mindig mint egy krumplis zsák balra.
Ha Volvóba nem lett volna az ilyen segítők bekapcsolva, akkor szépen átrántotta volna az autót a szembejövő sávba. A rendszer jól vizsgázott mert tartotta az autót a sávba és az előttünk megálló autó mögött szépen meg is állt. Innen tovább mentővel utaztunk tovább.

Szerintem értelme van a dolognak.

Ui. Édesapám 1 hétig volt a kórházba, most már jól van, kapott infúziót, illetve gyógyszert.

(#63068) Declare válasza Kickass (#63059) üzenetére


Declare
őstag

+1 :K

(#63061) beg hogy amikor 70 evesen beleteszed "löttyedt popsidat" , akkor ne jarjal igy [link] ;)

Amugy megvan az opcio, arra, hogy gyalog/biciklivel, vagy loval jarjal, mint regen, hiszen az auto is egy uri huncutsag :P :D

(#63069) Calogero válasza Declare (#63068) üzenetére


Calogero
addikt

Sőt ott van még a
Busz
Metró
Willamos

:DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#63070) haddent válasza Declare (#63068) üzenetére


haddent
addikt

70 évesen nem kéne vezetni, főleg a testi-lelki-szellemi toprongyoknak. Sajnálom, bunkó vagyok, de ez az igazság.. És ezen nagyon kis mértékben enyhít a robotpilóta

(#63071) Declare válasza Calogero (#63069) üzenetére


Declare
őstag

Igy igy :))

(#63070) haddent csak ilyet nem lehet mondani csinalni, mert igazabol akkor 17 evesen sem kellene vezetni, meg vannak olyanok akiknek 30 evesen sem kellene vezetni, illetve olyanok is vannak, akik mondjuk 55 evesen sem kepesek mar biztonsagos vezetesre (pl valami betegseg stb...), de olyanok is vannak akik akar 70 evesen is fittek elegge ahhoz, hogy vezessenek.

Szoval a lenyeg, hogy a nepesseg öregszik, egyre többen vagyunk, azok közül is egyre többnek van autoja es egyre többen vezetnek....es dehogynem segitenek a radarok, automata kocsik....sokaknak az valo, hogy beteszi a popjat a teslaba, benyomja, hogy sarki közert, majd utanna benyomja, hogy "home", az auto meg hazaviszi. Ez a jövö amugy es nem is olyan soka szerintem....lasd ezeket a fellangolasokat, hogy 2025 töl Norvegiaban nem lehet benzin/dizel üzemü uj autot forgalomba helyezni es ez a terv a Nemeteknel is.

(#63072) Markizmark válasza beg (#63056) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekünk volt egy Toyota Hiace-ünk. Ennél újabb verzió, ami már orros volt. Gyanítom abban ugyanez a motor volt, 2 évesen vettük. 2,4 szívó D, 75 ló körül, hátsókerék hajtással ami független felfüggesztésű volt, nem egy sima híd. Amíg nálunk volt mindig pöccröff volt, egyszer kellett cserélni a behúzó tekercset. Aztán egy részeg rendőr apám elé fordult és totálkáros lett. Fater rakománnyal, utánfutóval ment éppen, akkora volt a csatt, hogy a vonóhorog felkunkorodott.

Toyoták eleve elég tartós gépek még ma is. Egy motorjuk nem sikerült jól, az a bizonyos 2.2-es D4-D ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63073) AMD Power válasza haddent (#63070) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen igazad van. Én nap mint nap találkozok ilyen életveszélyes öregekkel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63074) haddent válasza Declare (#63071) üzenetére


haddent
addikt

"2025 töl Norvegiaban nem lehet benzin/dizel üzemü uj autot forgalomba helyezni es ez a terv a Nemeteknel is."

Akkor bizony megyek a balkánra, vagy ahova kell, mert én rollerrel nem járok, meg 3 hengeresen fűnyíróval sem :)) Illetve helyettem ne vezessen, ne reagáljon, ne csináljon semmit, csak amire én irányítom, de azt igencsak szépen. De tudom, sajnos nem ez a többség.
Annyiban egyetértünk, hogy 18 évesnek is fenntartásokkal kellene vezetni, meg némely 50 évesnek is. Ezért kellene olyan orvosi vizsgálat, ahol valóban megvizsgálnak kicsit, nem csak odaadják a plecsnit.

(#63075) Markizmark válasza haddent (#63074) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekem megfelelne, ha minden reggel egy kb 300kW-os, teljesen önálló Tesla elhozna munkába Mohácsról Pécsre az M60-ason, délután pedig hazavinne. Munkahely tetején van 50kW-nyi napelem is, szépen töltőre tenné magát minden nap. Havi 50000Ft tankolás helyett ingyen jönnék-mennék.

Villamosmérnökként nem mondom, hogy ne tűnjenek el a belsőégésű motorok, imádom a hangjukat, de ez van. :D Kíváncsian várom mit hoz a jövő.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63076) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Na, fejlemények a Vectra ABS moduljának állapotáról:

Sikerült OPCOM-mal kinézni az ABS vezérlőben tárolt hibákat, és ez az egy jött ki:

C0121 - Valve Relay Circuit Malfunction
(02) - Present

Nyers magyarra fordítva nekem nem mond sok mindent az hogy "Szelep Relé Áramkör Rendellenesség", szóval kérném a segítségeteket, hogy innen hova tovább? :F

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#63077) Declare válasza Markizmark (#63075) üzenetére


Declare
őstag

+1 :K

En is behuppannek egy teslaba, ami hazavisz az 1200 km es uton :)) amikor akarok vezetek, amikor nem, akkor pihenek, dolgozom, barmit.

En ha minden mind1 alapon autoznek, akkor lenne egy kis bmw i3 helyben, egy tesla a nagyobb utakra (meg picit gyurniuk kell a hatotavon :) ), meg lenne egy M4 bmw vagy egy porsche amivel kijarnek a Nürburgringre csapatni :D

(#63078) Calogero


Calogero
addikt

Ha már Tesla: [link]

Mondjuk a robot pilótájára nem bíznám magamat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63079) kmarci25 válasza haddent (#63074) üzenetére


kmarci25
veterán

Teljesen egyszerű: el kell különíteni egymástól a helyváltoztatás célú autózást, vezetést az élményautózástól. Reggelente munkába jövet, délután pedig hazafelé nem élmény araszolni, elindulni, megállni. Ezt simán megtehetné helyettem az automatika, vagy ülhetnék egy elektromosban, ahol csak gázt meg féket nyomogatok, és csendben van, csak a zenét hallgatom. De pl. egy Budapest Esztergom táv a Pilis felé már esélyes, hogy nem autopilot-tal menne. ;)

Szerk.: Turbometal Tesla Kaptak érte díjat is, nem is akármit.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63080) Declare válasza Calogero (#63078) üzenetére


Declare
őstag

Linkeld be akkor az emberi hiba miatt bekövetkezö halalos balesteket is legyszi ;)
Ez meg fejlesztes alatt allo rendszer, de mar igy is ezerszer biztonsagosabb, mint az emberi soförök döntö többsege.

(#63081) Kickass válasza kmarci25 (#63079) üzenetére


Kickass
őstag

+1

főleg f/g astra vagy vectra kategóriás autók tulajaitól megmosolygató hallani az autózás öröme, vagy élményautózás szóösszetételt :)

[ Szerkesztve ]

(#63082) Calogero válasza Declare (#63080) üzenetére


Calogero
addikt

Én akkor sem bíznám magam egy gépre 100-%osan.
Segítsen ha baj van ezzel nincs is gond, de hogy átvegye a "hatalmat"

(#63083) kmarci25 válasza Kickass (#63081) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor elmondom, hogy a Merivat sem azért vettük meg, hogy vezetési élményt adjon... :B ;) :N

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63084) kmarci25


kmarci25
veterán

Az olajtéma margójára:

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63085) Markizmark válasza kmarci25 (#63084) üzenetére


Markizmark
addikt

Egyik cimborám annyira igénytelen a suzukijukra, hogy a kanyarokban felvillanó olajlámpás sem izgatta különösebben.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63086) Petyyyyy válasza kmarci25 (#63084) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Made my day. :DDD

A mai nap termése: egy darab faberakásos középkonzol keret, benne egy darab digitklíma kezelőpanellel, egy lámpamosós tartály motorokkal, egy digitklímás érzékelős szellőzőpanel a szélvédő tövébe, valamint egy darab Behr fűtésbox kompletten.

Fényszórómosóm motorja szerintem elfáradt, megvan a csere. Illetve klímakezelő kijelzője is cseppet foltos vagy mi, ahhoz is van csere. Ja és ugye az én fűtésboxomon el van törve az a bizonyos belső keringetésért felelős lapát...egy huszáros vágással az is fixálva lesz. :D
A többit meg majd elpasszolom ügyesen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63087) adorjant válasza Petyyyyy (#63086) üzenetére


adorjant
senior tag

Hol találtál digitklímás középkonzolt? :D
Én njoy-szürkére pályáznék,de semmilyet se láttam még... :DDD

(#63088) haddent válasza Petyyyyy (#63086) üzenetére


haddent
addikt

Olyanok vagytok, mint a star wars -ban azok a kis manok a sivatagos bolygón akik mindent szétkapnak aztán húzzák maguk után:

Most ahogy a bimmerhez én is keresgélek alkatrészt beléptem 1-2 csoportba, hát öcsém naponta 10 autó születik a semmiből meg ugyanennyit szednek darabokra :DDD

(#63089) Petyyyyy válasza adorjant (#63087) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Remgeteget árulnak fb csoportban (Opel Fanatic). Ez éppenséggel Zsoltitól van, ahogy illik ár alatt.

haddent - Látod ez ilyen, valahogy el kell készülnie az elfogóvadásznak. :D Ja és persze neszójjáábe!
Jobban jársz amúgy, ha bontva szerzed a bömbihez ami olyan jellegű.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63090) haddent válasza Petyyyyy (#63089) üzenetére


haddent
addikt

Hát milyen jellegű? Lakatolni kell, új féktárcsa, új fékpofa, új gátló, új rugó. Mindenből 4. Ez tiszta sor, hogy bontottat az vesz aki bolond :DDD Utánna vannak apróságok, mittudomén, napfénytető motor, 5 ezres tétel bontva, nyilván ebből meg az a bolond aki újat vesz, bármennyibe is kerüljön.

[ Szerkesztve ]

(#63091) F_Zolee válasza Markizmark (#63075) üzenetére


F_Zolee
veterán

Havi 50000Ft tankolás helyett ingyen jönnék-mennék.

Csak azt hiszed. Itt aztán ez az ötlet csírájában elhalna, mert 100%-ra biztosra veheted, hogy valamilyen különadót fizettetnének veled, mert spórolnál az üzemanyag jövedéki adón. :(

[ Szerkesztve ]

(#63092) mohabá 007 válasza kmarci25 (#63084) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Hasonlókat itt is olvashatsz,elég 1 oldalt visszaugrani. :O

"…én nem merek így olaj nélkül közlekedni azért erre figyelek de attól még higy a nívón nem látszik, van benne olaj csak már nem ér bele a pálca….." :Y :W

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63093) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Noh sikerült a lizing, jovo heten helyezik forgalomba az autot (K Astra St), remelhetoleg hetvegen atveheto. :)

(#63094) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#63093) üzenetére

:C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63095) mohabá 007 válasza HoaryFox (#63076) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mint már korábban is írtam,be kell szerezni egy komplett egységet.,és abból beletenni azt,ami kell,kb: így néz ki egy komplett egység:

ez meg a valóság.(nekem)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63096) trassher válasza adorjant (#63087) üzenetére


trassher
addikt

A szürke tényleg ritka de ha nincs akkor sincs baj. Gyári színű vtn fólia és senki nem mondja meg, hogy az nem ilyen volt gyárilag. :)

Redmi Note 7

(#63097) AMD Power


AMD Power
titán

Baromi jó dolog ez az Opel OnStar. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63098) HoaryFox válasza mohabá 007 (#63095) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Tehát akkor most nekem mechanikus vagy elektromos gondom van? Mert szerintem elektronikus, szóval nem lenne elég csak az ABS vezérlő egységet cserélni / javítani? :F

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#63099) mohabá 007 válasza HoaryFox (#63098) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Amikről én tudok,minden esetben a vezérlő elektonika adta meg magát (nekem is)Csak komplett egységbe tudod beszerezni,külön nem.Van egy olyan érzésem,hogy a javítása sem olcsóbb,mint egy komplett bontott.Javításnál + macera lehet,hogy el kell küldeni,majd visszaküldik,ami + pénz.Neked kell dönteni,hogy mi a jobb.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63100) Luck Dragon

Az autót lejtőnek hagyva kéziféket behúzva az első kattanásig hagyva az autó hátsó kerekeitől olyan hang kezd hallatszani mintha a Titanic az oldalára borulna (nyikorog). Mitől lehet ez?

Felhevült fékrendszer vagy megnyúlt bowden?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.