Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) kmarci25 válasza Timer (#63678) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudom, mi a répa ez, de már nagyon erősen nézem, hogyan lehetne kib@szni az egészet, és dobni a helyére valami 2 DIN-es BT fejegységet...

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy viszonylag elfogadható minőségű és áru Sony fejegységet amin van usb és aux bemenet (CD slot nincs is benne, számomra felesleges is lenne). Ezek után pedig vettem egy ki izét :), amit jack kábellel tudok a fejegységre kötni aux-on, az izé pedig veszi a bluetooth jeleket. Ja és 2 DIN-es helyből átalakító műanyag idommal lehet 1 DIN-est csinálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63702) Timer válasza kmarci25 (#63701) üzenetére


Timer
veterán

Ez így rendben van, de szerintem ettől még nem lett kihangosító a fejegységből, csak a zenét tudod átlökni BT-n, nem?

Tudom, hogy vannak olyan beépítőkeretek, ami 1 DIN-re konvertálja a helyet, de az elég ócskán néz ki, szerintem. Sony fejegységet, illetve minőségi beépítő szettet használva szerintem megáll egy ilyen móka egy százasból. Lehet mondani, hogy sok, de minden relatíve: ha teszem azt 7-8 év alatt akár csak egy koccanástól is megment az, hogy BT-n beszélek, és nem a telefonomat fogom vagy nyomkodom, máris visszajön az összeg.

(#63703) M_o_g_y_i válasza Timer (#63698) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha a 10K-s "telepolírt" csináltatnád, akkor végül annyi lenne, hozzáadva a második normális munka árát is... ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#63704) AMD Power válasza Petyyyyy (#63693) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt egy BMW topicba kéne inkább benyomni! ;)

mindthecrap Szép nagyon.... :K Nekünk is egy ilyen kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63705) Petyyyyy válasza AMD Power (#63704) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ott hiábavaló lenne egy ilyen akció. :P

Amúgy meg a tegnap linkelt hely még mindig aktuális, csütörtöki röffenés ott lesz megtartva, 18.00 kezdettel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63706) kmarci25 válasza Timer (#63702) üzenetére


kmarci25
veterán

Kihangosító is a kis cucc, nemcsak a zene megy át rajta. Erről beszélek... A rádiót már nem forgalmazzák, nyár elején az utolsó darabok egyikét fogtam ki, 20 ezer környékén. Így megvolt az egész 30 ezer alatt (kellett még keretet, meg egy antenna átalakítót vennem). Persze ha szánsz rá több pénzt, akkor sokkal gusztusosabb cuccot is lehet betenni... :) Ez a low budget megoldás. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63707) AMD Power válasza w333 (#63692) üzenetére


AMD Power
titán

300e km mellé persze.... 10W40 ez nem is kérdéses. De márka az ajánlott. :K

Petyyyyy Ez is igaz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63708) alkatraz3000 válasza kmarci25 (#63701) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

én bluetooth-os sony fejegységet vettem minden földi jóval :P 3 pár RCA is van rajta a későbbi fejlesztésekhez esetleg :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63709) tzahola


tzahola
csendes tag

Sziasztok!

Hetvegere kolcsonadtam kedves ocsemnek a J Astramat, aki sikeresen lemeritette az akkumulatorat (ugy erezte nem eleg jo neki az automata fenyszoro, ezert atallitotta manualisra, majd ugy hagyta... :W ). Sebaj gondoltam, majd bebikaztuk egy BMW 120d segitsegevel. Latszolag minden nagyszeruen mukodott, igaz a bikazas utan az auto "energiatakarekos" uzemmodban volt, tehat nem mukodtek az ablakemelok, ablaktorlok, stb., de ilyet mar tapasztaltam mikor hosszabb allas utan doglodott az elozo akksi es alacsony volt a feszultseg. No problem. Fel orat jarattam az autot, hogy toltodjon az akksi, majd leallitottam. A kovetkezo inditasi kiserletnel poccre indult, ablakemelok mukodtek, viszont az elso ablaktorlo nem volt hajlando torolni, csak a "leggyorsabb" allasban volt hajlando normal sebesseggel elindulni. Probaltam mukodesre birni egy darabig, majd ott kellett hagynom a kocsit 2 orara. Visszaterve elinditottam es csodak csodaja, tokeletesen mukodott az ablaktorlo. Azonban egy uj hiba utotte fel a fejet: minden elindulas utan (eleg ha piros lampanal megallok, vagy araszolasig lassitok) megjelenik egy alert a muszerfalon a szokasos hangeffekt kisereteben, hogy "Release Parking Brake!". Kozben "erzesre" egyaltalan nincs behuzva a kezifek... Azert csak erzesre, mert elektromos kezifek van a kocsiban, tehat nem igazan vagyok 100%-ig bizonyos abban, hogy a mechanika milyen allasban van, de az biztos hogy a muszerfalon a kezifek ikonja nem vilagit, es az autot sem fogja vissza semmi. Egyebkent a kezifek behuzas/kiengedes tokeletesen mukodik, az egyetlen problema ez a fals figyelmeztetes minden alkalommal ha elkezdek alacsony sebessegrol gyorsitani.
Szerintetek mi a problema? Sikerult valami szenzort tonkrevagni a bikazassal? Vagy csak elfelejtette a szamitogep, hogy milyen mikor kiengedett vegallasban van a kezifek? Vagy tenylegesen behuzva marad minimalisan a kezifek, es menet kozben szep lassan elfustolom? (ez mondjuk valoszinutlen mert nincs fek- es szaghatas)

(#63710) Timer válasza tzahola (#63709) üzenetére


Timer
veterán

"Szerintetek mi a problema?"

Hogy kölcsönadtad az autódat. Nagyfaterom mondása volt: "Biciklit, szerszámot, Asszonyt soha ne adj kölcsön!". Tessék, itt a bizonyíték az állítást igazolandó. Bocs, nem bírtam kihagyni, amúgy én megpróbálkoznék egy teljes áramtalanítással, ennél nagyobb gondot szerintem már nem csinálsz vele. Gondolom, valamiért takarékos állásban maradt az a szenzor, talán egy force restart megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#63711) tboy93 válasza tzahola (#63709) üzenetére


tboy93
nagyúr

Markaszerviz, diag... Ilyen elektromos problemaval kar otthon kuszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#63712) tzahola válasza tboy93 (#63711) üzenetére


tzahola
csendes tag

Mar hivtam a Schillert, de csak pentekre tudtak diagnosztikara idopontot adni... Addig viszont szuksegem van az autora, szoval gondoltam talan van valami hazi tippetek :D

(#63713) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

fúúúú, na ezért nem lesz nekem soha fitalabb autóm. hülyét is kapnék, ha egy akku lemerülés ezzel szívatna.

amúgy van opcomom, ha érdekel :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63714) tzahola válasza alkatraz3000 (#63713) üzenetére


tzahola
csendes tag

Hat igen, ilyenkor felqrja magat az ember, de a kenyelmi funkciok azert karpotolnak az ido nagyobbik reszeben. A legnagyobb felelmem inkabb az, hogy most majd elkezdodik a "minden honapban ujabb rejtelyes elektromos hiba" cimu tortenet... :O Nade, nem festem inkabb az ordogot a falra...

(#63715) kmarci25 válasza tzahola (#63714) üzenetére


kmarci25
veterán

Jah, az a gáz, hogy ezeknél a rendszereknél nem olyan egyszerű mint egy otthoni PC-n, laptopon. :N Ott "format C:", aztán van egy tiszta rendszered. Itt meg... :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63716) alkatraz3000 válasza kmarci25 (#63715) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

az opcomban benne van az ECU reset funkciója, csak nem akartuk kipróbálni :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63717) Doggy dog válasza mindthecrap (#63694) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon szép!
Mit lehet tudni róla?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63718) kmarci25 válasza tzahola (#63714) üzenetére


kmarci25
veterán

Azért a biztonság kedvéért lehet, hogy érdemes lenne azt az akkut egy éjszakára töltőre tenni. Nem biztos, hogy a fél óra alatt teljesen feltöltött...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63719) zolikaDB válasza mindthecrap (#63694) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen motor van benne?

(#63720) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Vettem egy C corsát, és kicseréltem a gyári kazettás magnóját. Kód meg van hozzá, karcmentes, hibátlan állapotú. Szerintetek ér ez még valamit? Ha igen, mennyit? Illetve több bontóban is érdeklődtem, de sehol sem volt az alábbi műanyag alkatrész --> ablaktörlő lapát fedő műanyag.

De a kalaptartó rögzítésére szolgáló két oldalon lévő műanyag pöcköket sem találtam sehol. Van annak valami speckó neve?

(#63721) tboy93 válasza bexinho23 (#63720) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a honda gyari kazettas szarjat felraktam eloszor 3.000-ert, de a kutyát nem erdekelte. Utana felraktam ingyen elvihetokent es egyetlen egy ember nem volt aki eljott volna erte :DDD a kukaban végezte.

(#63722) w333 válasza bexinho23 (#63720) üzenetére


w333
félisten

[link] és [link] :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#63723) Petyyyyy válasza bexinho23 (#63720) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Persze hogy ér. A G kazettás Car300 fejese is 3-4k körül megy el.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63724) collie555


collie555
csendes tag

üdv

vectra c 1.8 XE kijelző pixelesedés miatt cserére szántam el magam
meg is van a csere darab
Pécs...... Szekszárd körzetében keresnék valakit aki
le és fel programozná a cuccot

köszi

(#63725) collie555


collie555
csendes tag

(#63726) Petyyyyy válasza collie555 (#63724) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mindjárt megy PM.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63727) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a kocsi nevében is :) amit nagy vonalakban tudni lehet róla, Z16XEP egy Irmscher gázszettel, 256 ezer km, Németországi autó volt de egy magyar páré volt kint is aztán ők hozták haza, itthon is zömmel autópályán futott. Ehhez mérten elől sok az esztétikai hiba viszont a kuplung, futómű pl hibátlan. Elegance felszereltség, 8 lufi, tempomat, klíma stb,világoskék szövet és műszerfal berakás. Hirtelen ennyi :) a topikot két hónapja olvasom minden nap egyelőre read only vagyok friss Opel tulajdonosként.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#63728) bexinho23 válasza Petyyyyy (#63723) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor 5 ezerért nem lőttem túl. De valószínű lejjebb viszem, mert nem írt senki rám a 202 látogatóból.

(#63722) w333

Köszi a linkeket. A kalaptartó pöcök jó árban van, de a kalaptartó bak az kicsit húzós 6,5 ezerért. Megpróbálok bontóból beszerezni.

(#63729) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Megvannak valakinek a pdf-ek, amik a részletes extratáblázatot, illetve részletes technikai adatokat tartalmazzák ? G Astráról lenne szó, 2006-os egészpontosan, de gondolom nagyjából megegyeznek a kérdéses dokumentumok az eredeti szériás G-sekkel. Amúgy bekerült a gép tc-n heti merítésbe, egymás után kétszer is :DD klikk avagy egészpontosan.

Referenciának... ilyenre gondolok egyébként:

egy

kettő

Opel Magyarországnak nincsenek már meg "a jármű korából adódóan" :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#63730) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Noh az első fa..ság amit nem értek az Astárban,1 db usb csatlakozó áll rendelkezésre.
Tehát vagy a telefont töltöm/megy a navigáció vagy a pendrive van benne és arról megy a zene...
Ugye CD már nincs benne, nem tudom a 2 usb miért nem fért bele..
(A hátsó 2 db extra usb csak töltésre jó, a rendszer nem kezeli...)

(#63731) Petyyyyy válasza WZP (#63729) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Esetleg ez - [link]
De itt sem árt tenni egy karikát - [link]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63732) Declare válasza Gergőke88 (#63730) üzenetére


Declare
őstag

pendriverol zenet...höhöhö :P ;] nekem minden a telefonomon van ;)

Amugy szerintem egyszerü a megoldas: pendrive eloszto? Aztan akkor 6db pendrivrol is mehet a zene :D

(#63733) Gergőke88 válasza Declare (#63732) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha a telefonon van az sok helyet foglal, és ugye az Apple készülékek nem bővíthetőek, így a tárhely nagy kincs ;)
Megnézem, hogy USB hubot tud e kezelni, az mondjuk jó lenne, de félek, hogy nem nem fog neki sikerülni..
Ami külön vicc, hogy van benne ez az adapter [link]
De ez csak töltésre jó, a rendszer ezt az usb-t nem kezeli amin lehet tölteni a készüléket... :(

[ Szerkesztve ]

(#63734) bodojani


bodojani
csendes tag

Tegnap végre átvettem:
Astra K Sports Tourer Innovation.
1.6 d 136LE Az amúgy is magas felszereltség mellé rakattam bele Navi 900 - t, radar , kamera, szinezett üveg... Végára 6.65M ft. Később ha lesz érdeklődés rá, írok majd tapasztalatokat.

(#63735) spiky03 válasza Declare (#63732) üzenetére


spiky03
veterán

Vagy a szivargyújtóba egy USB töltő és mehet arról a teló töltés. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63736) Luck Dragon válasza bodojani (#63734) üzenetére

Nagyon-nagyon szép:)) sok boldogságot kívánok hozzá!

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63737) Gergőke88 válasza spiky03 (#63735) üzenetére


Gergőke88
addikt

De a központi kijelzőn továbbra sem fog menni a készülék ha a szivargyújtóba dugóm.... :U

(#63738) Gergőke88 válasza bodojani (#63734) üzenetére


Gergőke88
addikt

Grat, üdv a klubban.
Nekünk nvy lett a rendszám ;)
Cascot mennyire dobta meg a ledes lámpa?

[ Szerkesztve ]

(#63739) bodojani válasza Gergőke88 (#63738) üzenetére


bodojani
csendes tag

Nem kértem bele adaptív lámpát. Nem vezetek éjjel szinte soha. Meg az még + 2 hónap lett volna..

(#63740) Petyyyyy válasza bodojani (#63734) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Arany középnek tűnik ez az 1.6 dízel ilyen teljesítménnyel.
Jól néz ki, de ha jól sejtem xenon mentes, ugye? Mert azokhoz kékes(?) helyzetjelző fény jár vagy mi.
Csillió balesetmenteset!

Gergőke88 - Durván jól néz ki ez a forma. Csütörtökön nem gurulsz ki a talira? :)

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63741) Gergőke88 válasza bodojani (#63739) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azt hittem az Innovation alapból tartalmazza, de most nézem hogy nem.

(#63742) Luck Dragon válasza Gergőke88 (#63738) üzenetére

Nagyon szép a tiéd is, két új ékszer:))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63743) bexinho23 válasza Luck Dragon (#63742) üzenetére


bexinho23
őstag

Akinek 1.2-es C corsája van, mennyi a fogyasztása? Tudom, hogy sok mindentől függ, de átlagban érdekelne. Én jelenleg 70%-ban országúton, 30%-ban városban használom a Corsát.

(#63744) Declare válasza Gergőke88 (#63733) üzenetére


Declare
őstag

Hat olyan tarhellyel kell venni, ami eleg ;)

(#63741) Gergőke88 a tied az innovacion nem? Az a magas felszereltseg fok es ahhoz tarsul a krom az ablak körül. Az alacsonyabb felszereltsegnel nincs korm az ablaknal.

LED es az üles az plussz extra....gondolod megdobja a cascot? Töled kerdeztek, hogy Led a lampa vagy sem? :F

(#63734) bodojani hogyne! Jöhet minden tapasztalat :K

mod: jah amugy az usb eloszton szerintem nincs mit kezelni, annak mennie kellene....egy probat meger, nem dragak ezek a kütyük :)

[ Szerkesztve ]

(#63745) tboy93 válasza bexinho23 (#63743) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.2 twinport 80le

(#63746) Luck Dragon válasza bexinho23 (#63743) üzenetére

Fogalmam sincs, nekem nincs Corsám. :)
Eggyel feljebb a kolléga megadta a választ a kérdésedre.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63747) Calogero válasza Declare (#63744) üzenetére


Calogero
addikt

LED es az üles az plussz extra....gondolod megdobja a cascot? Töled kerdeztek, hogy Led a lampa vagy sem

H Astrámnál Casconál szemre vételre kellett vinnem, körbe fotózták és sorra írták az extrákat amire kíváncsiak voltak (xenon,riasztó, park radar, automata váltó, autó hifi)

Volvónál nem volt ilyen, azt Online kötöttem, ha akartam kipipálom, ha akartam nem. De nem néztem hogy változott volna az ár ha van/ha nincs estében.

(#63748) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb fogyasztási eredmény.... Kb 200km autóút , és kb 350km autópálya. 6.8l lett /100km. Ez úgy ,hogy az autópályán 130-al mentem végig. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63749) Declare válasza Calogero (#63747) üzenetére


Declare
őstag

hmm...ha megnezik ok, de valahogy en nem hiszem, hogy a led lampa miatt magasabb arat adnanak...holott logikus lenne persze....de szvsz ez kocsi, kategoria, ertek, motor es ennyi....különben vegtelen opciot es variaciot kellene bogarasznia a biztositoknak.

Szoval szvsz egy astra amiben van led de nincs wellnes üles, meg navi meg stb es egy masik amiben nincs led de navis, wellnes üleses arra a casco ugyanannyi kell hogy legyen. :F

(#63750) Petyyyyy válasza Declare (#63749) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Bogarásszák is, ezért vannak felsorolva pipálható checkboxként a jobban ismert extrák, majd alatta a további extrák mező, ahova beírhatod, ha valami kimaradt. Így pl. egy xenont, de még akár egy bőrülőt is be kell írni. Azt meg ők tudják mennyiért tudnak bebizotsítani egy led fényszórót meg egy navit és így tovább.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.