Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Criton válasza trassher (#63600) üzenetére


Criton
veterán

én beírom az alvázszámot és nem talál semmit sem :D http://www.vindecoder.pl/ ez alapján viszont megtaláltam a kocsit, elvileg Angliában lett legyártva :D

[ Szerkesztve ]

(#63602) diablo1984 válasza Criton (#63593) üzenetére


diablo1984
veterán

melónak nem kicsi meló, nem tudom vezérléscsere mikor következik, ha nemsoká, akkor azt is meg lehet rajta ejteni, úgyis azt is porrá kell szedni és a csere nem plussz munka már!

ha tömítés mondta be z unalmast, akkor amit leírtam annyit kellene csinálni rajta, gondolom még nincs benne 400ezer km így a szelepek sincsenek szétkopva!

viszont vannak olyan tákmány szerelők, hogy csak egy tömítést cserélnek és az elvetemedett nem sík hengerfejet visszarakják úgy ahogy van, az nem megoldás, úgy is összefolyhat minden(síkolni minimum kell), a hengerfej csavarokat is azért kell cserélni, mert már egyszer nyomatékra volt húzva, megnyúlhatott, ha megint meghúzzák, lehet beleszakad a blokkba és akkor kész a kukás blokk, mert abból nehéz kibányászni, nem éri meg azon spórolni....

(#63603) Criton válasza Criton (#63593) üzenetére


Criton
veterán

ha már babrálni és rendbe fogjuk hozatni a motort, akkor nem érdemes valami "tuning szerűség"? valahol olvastam, hogy lehetséges és jobb is mint a chiptuning...... de akkor meg gondolom a műszakin nem fog átmenni, vagy erről tud esetleg valaki valamit?

(#63602) diablo1984 vezérléscsere? olyan 200-250ezer huf van a motor javítására, felújítására, mert akkor most egy jó időre rendbe akarjuk rakni. Miket érdemes még csinálni? 100.800km van benne pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#63604) Calogero


Calogero
addikt

(#63605) trassher válasza Criton (#63601) üzenetére


trassher
addikt

Pedig az én 16 éves szaromat is megtalálja. :D

Redmi Note 7

(#63606) AMD Power válasza w333 (#63579) üzenetére


AMD Power
titán

Voltam ma az Auchanban.... végül is Valeo lett. First talán vagy micsoda. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63607) Doggy dog válasza Doggy dog (#63589) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ami nagyon tetszik:
Nagyon fekszi az utat,jól tapad,jól gyorsul.
-Fékek nagyon harapnak!
Szerintem lecseréltetem a fékfolyadékot,ki tudja mikor lehetett.Vagy hagyjam?Éppen hogy csak hozzáérek már fog is.Ha mégis csere,akkor melyik márka ajánlott és mennyi kell?
-Rádiót okosítani usb-vel?Láttam youtube videókat.Aux bekötés+kapcsoló,legtöbbnél lógó vezeték.Valaki csinálta?Vagy más irànyba,pl valami bluetooth-os cucc?
-Váltóolaj csere?Vagy hagyjam,ha nincs gond ne bolygassam?
-Nagyon kicsinek találom a szélvédőmosó tartályát.Feltöltöttem,de nem sok ment bele. 2 hete mikor néztük,törölni törölt,csak nem nyomta a mosófolyadékot.Ebből gondolom,hogy üres lehetett.Legalábbis remélem nem más a gond!
Műszerfal közepén (szélvédő alatt) mi az a rácsos valami?
Átlagfogyasztás mérőjét lehet 0-zni?
100km-rel többre vetítve mutatja,így még nem tudom a saját használati fogyasztásomat.
Biztos lesz még kérdésem bőven,így bocs előre is :B

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63608) diablo1984 válasza Criton (#63603) üzenetére


diablo1984
veterán

mikor volt a vezérlés cserélve legutóbb?mikor vettétek az autót?

(#63609) w333 válasza AMD Power (#63606) üzenetére


w333
félisten

Az sem olyan rossz ... kicsit csíkoz de azért letörli a vizet :))

Mosásnál mindig fújom viasszal a szélvédőt mert úgy sokkal jobban töröl :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#63610) AMD Power válasza w333 (#63609) üzenetére


AMD Power
titán

A többi már dög drága volt. Én 7-8000Ft nem fogok venni 2db ablaktörlőt. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63611) w333 válasza AMD Power (#63610) üzenetére


w333
félisten

Annyit nem is érnek ... max 3000 Ft a 2 lapátért (1-2 évet ezek is bírnak) :)

Illetve drága lapátot azért sem veszek mert simán kinézem hogy lelopják !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#63612) Szada85 válasza Criton (#63593) üzenetére


Szada85
aktív tag

Makraiék nem rosszak szerintem, nekem a régi F Gsi-m motorgeneráljakor Ök újították fel a hengerfejet. Nekem gátrepedés-javítás, szelepvezetö-csere, szelepülék megmunkálás, hengerfej-böl leszedés plusz síkbaköszörülés, nyomáspróba, cakkpakk minden volt két éve 60k Forint, 1 év garival.

Valamint a komplett generál nálam ~350 Ezer Ft-ban állt meg, igaz, én dugattyügyürüket, csapágyakat, csavarokat, összes tömítést cseréltettem, olajteknöt, kb csak a blokk meg a dugattyúk maradtak a régiek. :)

Másik lehetöség a Bejó Motorsport, elég elismert gépmühely, nem Pesten vannak - nem tudom ez szempont-e -, érdemes lehet több helyröl árajánlatot kérni.

(#63613) Criton válasza Szada85 (#63612) üzenetére


Criton
veterán

Akkor nem egy olcsó mulatság. Makraiek mennyi idő alatt csináltak meg neked? Hozzájuk a kocsit is lehet vinni? Sok helyen csak a motort kérik, én azt meg sajnos nem tudom megoldani.
Nekem nagyon fontos lenne a kocsi mert messze dolgozom és a 16honapos fiam miatt sem lenne rossz.

A vezérlés az nálam még a gyári. 2012.07-ban lett véve a kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#63614) diablo1984 válasza Criton (#63613) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor szerintem egy vezérlés cserét is iktass be! :K

(#63615) Szada85 válasza Criton (#63613) üzenetére


Szada85
aktív tag

Maga a HF-ezés nem volt szerintem vészes áron, a motorgenerál az autóm értékéhez képest az volt, de úgy fogtam fel, hogy lesz egy felújított motorom, ami "szinte" 0km-es, és mivel mostanra hobbiautó státuszba lépett, így valószínü már az élete végéig elbrümmög vele. :)

Az idötartamra már nem emlékszem, valahol 1 és 2 hét között volt, mondjuk nem kértem, hogy S.O.S, mivel még a felújítás elött körülbelül fél évvel voltam, ezért mondtam nekik,hogy amikor kész, kész, ráérek.

Lehet, hogy kérhetö rövid határidövel is a dolog. Elég sok autó is állt ott a telepen náluk, ebböl arra következtetek, hogy az autót is oda lehet vinni komplett, de erre az a biztos, ha rákérdezel, két év sok idö, azóta változhattak a játékszabályok. :)

(#63616) tboy93 válasza AMD Power (#63606) üzenetére


tboy93
nagyúr

Asszem anyanak vettem a stiftre valeot, ott jol szuperalt. Nekem bosoko van, az is jo.

(#63617) Criton válasza Szada85 (#63615) üzenetére


Criton
veterán

Holnap első dolgom lesz akkor hívni őket, gondolom várólista is van.

(#63618) AMD Power válasza w333 (#63611) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Most fent is van ez a First. Ez jobb mint ami előtte volt. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63619) Willie válasza trassher (#63596) üzenetére


Willie
őstag

Igen, ez az, köszi szépen! :)

(#63620) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy Astra G-vel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Adott az első szélvédő alján lévő műanyag borítás. Ez elkezdett feljönni, és mindig vissza kell nyomkodni a helyére. Alatta ahogy néztem el is kezdett korrodálni a fém, amibe passzol. A kérdésem az lenne, hogy mivel lehet ezt leragasztani, hogy ne jöjjön fel? Illetve ennek a műanyag borításnak van valami szigetelési feladata? Mert arra gyanakszom, hogy ott befolyhat a víz, és ez miatt lehet, hogy áporodott szag jön kis mértékben, ha csak a ventilátor megy (ha a klímát bekapcsolom, akkor már nem érződik, de ha kikapcsolom egyből jön a "szag") A klíma ki lett takarítva, a pollenszűrő is cserélve volt. Lehet összefüggés szerintetek?

(#63621) diablo1984 válasza Feenyx (#63620) üzenetére


diablo1984
veterán

valszeg a rozsda nyomja felfelé, ha leragasztod, akkor is feltolja majd! szedd szét, kezeld le a rozsdát, majd utána ragaszd vissza!

(#63622) trassher válasza Feenyx (#63620) üzenetére


trassher
addikt

A műanyagnak nincs szigetelési feladata és a gumicsíknak sem. Az csak egy élvédő lényegében ami eltakarja a szélvédő keretet. Az, hogy elkezd feljönni az típushiba, elporlad a rögzítő rész és szélen elkezd feljönni. Ha bejut a víz akkor 3 dolog lehetséges:
-esővíz elvezetők el vannak dugulva
-szélvédő ragasztás elengedett és bejut a víz
-gépháztető bowden átvezető gumi elernyedt a tűzfalban és ott jut be a víz
A gumicsíkot szélvédőragasztóval érdemes visszaragasztani. Újat venni felesleges mert azok is mind így járnak majd pár éven belül.

Redmi Note 7

(#63623) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Tudtok segíteni, hogy hol érdemes hirdetni hasznaltauton kivul ami ingyenesen?
Jofogason fizetős, hardverapron meg autot szerintem vicces...

De hogy ne legyen teljesen off.

BP-Kecskemét, tempomat 130, városban 60 és így 5,9 lett az átlag.
1,4t 150le K kombi

[ Szerkesztve ]

(#63624) diablo1984 válasza Gergőke88 (#63623) üzenetére


diablo1984
veterán

az igen!

(#63625) w333


w333
félisten

Mannol 10W40 tényleg annyira jó mint ahogyan sokan írják ? :R

Jövő héten szeretném cserélni olaj + szűrőket :))

Nincs kedvem most alámászni de valaki tudja hogy a C20NE olajleeresztő csavarhoz milyen kulcs kell ? gondolom ehhez még nem imbusz kell ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#63626) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Valaki néhány kérdésemre?
H astra kombi. :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63627) Szada85 válasza Doggy dog (#63626) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szia.

Én csak az USB/MP3 témában tudok írni neked, a Dension elvileg gyárt utólagos cuccokat, a H Astrához passzol a Gateway széria, meg kell nézni pontosan milyen rádiód van, és ahhoz melyik játszik.

[link]

Vagy van a Yatour márka is, a G-hez még nem találtam passzoló cuccot, de a H-hoz már lehet, hogy társítható. :)

Ezek egyike sem filléres megoldás, de ha a gyári rádiót szeretnéd megtartani, akkor jó lehet.
De a Dupla DIN helyre már lehet venni önálló fejegységet is, ami már USB-s, akár BT-os is.

(#63628) Luck Dragon

Az első ködlámpa izzó csere nagyon macerás a H astra esetében? Még nem éget ki csak most elgondolkodtam rajta, és a kézikönyve pedig idézem : 180 oldalon "Első ködlámpák
Az izzócserét bízza szervizre."

:F

Gergőke88
Szuper teljesítmény! Én többre számítottam. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63629) AMD Power válasza Gergőke88 (#63623) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a fogyasztás... baromi jó lett! :R

w333 Jó! :K Én ugye 5w40 használok. Nem eszi a gép.

Hidegen halkabb szebben jár mint a 10W40-el.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63630) Gergőke88 válasza AMD Power (#63629) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szombaton BP-Bécs-BP vonalon megyek vele egy hosszabbat, majd megírom az hogyan alakul.

(#63631) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#63628) üzenetére

Szerk, más. Jól tudom hogy F astrában nincsen láncos vezérléses motor? Melyik belőle az ajánlott?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63632) Calogero válasza Doggy dog (#63626) üzenetére


Calogero
addikt

Nagyon kicsinek találom a szélvédőmosó tartályát

Mert kicsi is.
Ha xenon lámpával szerelt autóké 4 literes
Halogénlámpások csak 2 literest kaptak

Műszerfal közepén (szélvédő alatt) mi az a rácsos valami?
Oda van szerelve a hetedik hangszóró, valamint az ott lévő gömb alakú tárgy pedig a klíma belső hőérzékelője

Átlagfogyasztás mérőjét lehet 0-zni?

A fedélzeti számítógép adatainak nullázása
A fedélzeti számítógép következő információit lehet nullázni (a mérés/számolás újraindítása):

Average consumption (Átlagfogyasztás)
Effective consumption (Felhasznált üzemanyag)
Average speed (Átlagsebesség)
Distance travelled (Megtett út)

Válassza ki a kívánt adatot.Nullázáshoz nyomja meg a kormánykerék baloldalán lévő görgető kapcsolót
Jelenlegi érték: Tartsa nyomva kb.2 másodpercig
Minden érték: Tartsa nyomva kb. 4másodpercig

Az elektromos ellátás megszakadása
Ha az elektromos ellátás megszakadt vagy az akkumulátor feszültsége túl alacsony,a fedélzeti számítógépben tárolt adatok elvesznek.

Ha nem kaptál hozzá manuált akkor innen beszerezheted :[link]

(#63633) mikoljan válasza Gergőke88 (#63630) üzenetére


mikoljan
tag

Eddig hogy tetszik az autó?
Bejáratós, tudom, de jól mozog az 1.4-es motorral?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#63634) AMD Power válasza Luck Dragon (#63631) üzenetére


AMD Power
titán

A legjobbak szerintem a sima 1.4 8v vagy az erősebb 1.6 8v. 1.4 van 82Le verzió is. Azt nem ismerem.

Gergőke88 :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63635) Luck Dragon válasza AMD Power (#63634) üzenetére

Sok az 1.4 90 Le típusú motorral szerelt F astra is. Az milyen lehet? Amúgy köszi :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63636) AMD Power


AMD Power
titán

Sosem látott még így egy öreg Opel Astrát :R

Luck Dragon Igen. De az 16v. Olyat direkt nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63637) zolikaDB válasza Doggy dog (#63626) üzenetére


zolikaDB
veterán

Zenelejatszasra: [link]

(#63638) kocolaci válasza Szada85 (#63627) üzenetére


kocolaci
csendes tag

Én pár éve egy Dension GW300-at szereltem be. Alapvetően nagyon jó kis cucc. A kijelzőn az AUX felirat helyett jeleníti meg az usb adatait (mappa neve, album, előadó, szám címe), ezek alapján lehet léptetni is. Mindössze aux-os rádió kell hozzá és kormánytávirányító. Egyébként 3,5-es bemenet is van a Dension-on, tehát az autó eredeti aux funkciója is megmarad.

(#63639) Szada85 válasza kocolaci (#63638) üzenetére


Szada85
aktív tag

A Dension szerintem is igényes dolgokat rak össze, csak sajnos nekem a G Astra gyári NCDR1100-as rádiójával nem kompatibilis, viszont az nekem mindenképp kell a BC miatt, így sajnos le kellett a Densionról mondanom.
Neten találtam leírásokat, hogy miként lehet a CD tár vezetékét "megcsapolni", és oda varázsolni AUX kimenetet, de mivel nem értek az ilyen elektronikai dolgokhoz, inkább nem kezdtem vadul elcsípni a kábeleket. :)

A Parrot MKi sorozatát néztem ki ezek után, az társítható lenne ehhez a rádióhoz, csak utánaolvasva kiderült, hogy elég sok panasz érkezett/érkezik rá, hogy a távirányítója pár hónap után bedöglött elég sokaknak, amit én egy közel 60 ezres rendszernél nem tartok elfogadhatónak. :)

Igy egyelöre maradok a csodás dojcs rádióadóknál, illetve a retró CD-knél. :)

(#63640) Doggy dog válasza Calogero (#63632) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hát úgy nézem vágod a "pitét" :DDD
Köszönöm a segítséged!Manuál van,csak deutsch.
Remélem nem lesz gond az ablaktörlővel,2 liter biztos nem ment bele!

@ Szada85: köszönöm neked is.Egyenlőre inkább nem babrálom az (számomra) új autó fejegységét.

@ zolikaDB: neked is köszi.Ez egy lehetséges alternatíva,csak nem értem hogyan is működne?Simán be a szivargyújtóba?Ennyit bőven megér kipróbálásra,hátha működne!Árdifferencia a színek miatt van?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63641) Calogero válasza Doggy dog (#63640) üzenetére


Calogero
addikt

Egy kicsi, egy nagy [link]

Nekem xenonos volt az autóm abba 4 liter ment.

(#63642) Doggy dog válasza Calogero (#63641) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Majd kipróbálom.Csak működik a szivattyúja,ha már minden más!
Fejegységre vissza:nekem GID-es van.

És pár kép,ha nem veszitek zokon.


[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#63643) M_o_g_y_i válasza Doggy dog (#63640) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Teljesen jó a RoidMi, sőt kijött már a 2-es verza belőle. :K
Ott magán a cuccon is van egy mikrofon, amolyan zajszűrésre szolgál, mint egyes telefonokon a dupla mic. ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#63644) haddent válasza AMD Power (#63629) üzenetére


haddent
addikt

8 szelepes 1.4 -es neked ha jól emlékszem ugye?
Anyu 8 szelepes 1.6 -osában cserélem az olajat a héten, és akkor ilyet veszek bele, ha Te azt mondod jó

Luck Dragon 1.6 8 szelepest csak ajánlani tudom, öszvér, némi erő is van benne, pályázni is be lehet fogni. Jó gép, és fillérekből fennt lehet tartani. Az 1.4 -es 90 lovas az már 16 szelepes, első generációs ecotec. Tankolni kell bele az olajat is, de sok más baja nincs, még mindig futnak. Én inkább beérném 1.6 8 szeleppel, nekem szimpibb.

[ Szerkesztve ]

(#63645) Luck Dragon válasza haddent (#63644) üzenetére

Köszönöm a tájékoztatást:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63646) diablo1984 válasza Doggy dog (#63642) üzenetére


diablo1984
veterán

csíííínos egy jószág és a kormánya sincs megkopva, ebből a km állás jó lehet! :K

remélhetőleg nem fogja az olajat csipegni, mert asszem a gyengébb motor hajlamos!

(#63647) Gergőke88 válasza mikoljan (#63633) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vannak benne furcsaságok, de eddig tetszik nagyon.
Én kb 200 km-t vezettem eddig, most van benne 600 körül.
Ezzel a motorral dinamikusan mozgatja az egészet, 90-140-re egész gyorsan felment.
Nagyon csöndes, kényelmes az alap ülés is, és hátul is van benne normális hely.

Amit nem értek, hogy az új központi kijelzőn alul be lehet állítani a rádióadó adókat, de ezeket elfelejti újraindítás után, és nem jöttem rá miért. (Kollégám Corsája is elfelejti, erre mindenképpen rákérdezek, ha a szalon felé járunk).

(#63648) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Ha egy 1 éve nem használt (amúgy 2 éves) akkuban 9V van,az kuka?Ennyire gondolom nem lenne szabad lemerülnie.

(#63649) Declare


Declare
őstag

szivargyujto

Tadaaaaaaaaaa :DDD meglett a hiba. Ennek az uj szivargyujtonak mashogy volt a testelese (külön kabel)...ezt követöen gyujtasra vilagit :C

(#63623) Gergőke88 Azert meg par kep elferni itt szerintem ;) :C

[ Szerkesztve ]

(#63650) diablo1984 válasza Mikulásbá (#63648) üzenetére


diablo1984
veterán

töltsétek fel, utána meglátjátok! 1 év hosszú idő ennyi idő alatt akár kukásra is mehetett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.