Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) honda 1993 válasza F_Gergely (#42698) üzenetére


honda 1993
senior tag

A cromax oldalán csak ezt az egy olajszűrőt találtam az astra f-hez....
Biztos hogy ez jó?

Haddent.: köszi az infót, neked milyen kocsid van és ahoz milyen olajat veszel?

Trassher : szintén köszönöm.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#42702) AMD Power válasza mohabá 007 (#42691) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig sajnos vannak ilyen differenciák. Nem rég linkeltem be ide a szinte összes létező motorhoz a vezérlés km/idő intervallum leírást és igen, vannak hatalmas eltérések.

Honda 1993: Van itt egy pár.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42703) Declare válasza F_Gergely (#42698) üzenetére


Declare
őstag

Ilyen ozonos klimatisztito ceget nem tudsz? Egy olyanra szeretnek benevezni.

(#42675) AMD Power Ez a Cascada szerintem a legmenöbb Opel most. Hetvegen volt egy kis autokiallitas/vasar, ott körbejartam, bordos/barnas szinben volt, szep nagy felnikkel, iszonyat dögös. Mondom ezt annak ellenere, hogy soha nem kellene cabrio, mert nem birom a huzatot :))

(#42704) haddent válasza honda 1993 (#42701) üzenetére


haddent
addikt

H Astra Z16XER motorral, szűkös időben volt benne Mannol OEM 5W30 (vásárlás után egyből..), az se volt rossz igazából.. Most Mobil1 ESP 0W-40 ez már felsőkategória, most is ez kerül bele majd (vagy gondolkodom a LiquiMoly Toptech 4600 -on direkt Opelhez fejlesztették)

Szerintetek jót teszek az autónak/rendszernek, ha néha mondjuk 1:1 -arányban (fele-fele), vagy akár csak 1:2 (benzin a több!) arányban tankolok E85 etanolt? TotalCar cikk szerint ez a "felkészülés az E85 átállásra", de én nem akarok átállni, épp csak a tisztító hatást kihasznáni, megelőzni a szutymákolást?

Háttérsztori: 4 éves, 170 ezer km, biztos, hogy nem városban volt és nem dízel, tehát kétlem, hogy 3 kiló kox oldódna le és ezzel még ártva is?

(#42705) AMD Power válasza Declare (#42703) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem szeretem a Cabrio autókat. De én tavaly nyáron láttam egyet abban az üdülőben ahová szoktunk járni strandolni stb... Egy fehér Cascada volt. Anyum (63 éves) kb 20m-ről látta az autót és tátott szájjal kérdezte ,hogy milyen márkájú autó ez? Mondom neki , Anyukám ez egy Opel. ;)

De mindenki úgy megnézte... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42706) honda 1993 válasza AMD Power (#42702) üzenetére


honda 1993
senior tag

Bakker...
És ezek közül mindegy hogy melyiket választom? Ilyen árakat látok hogy 700ft.. Ez tényleg igaz?
Csak arra kell figyelnem hogy a motorkód stimmeljen?

Ahol írjak hogy "mihez jó" ott kb 15 opel típust felsorolnak.. . (corsa, astra f, astra h astra, g stb)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#42707) Declare válasza haddent (#42704) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem nem teszel jot. Artani nem fogsz vele szvsz ha parszor ezt megteszed, de önts bele motortisztito üzemanyag adalekot ha tisztitani akarsz.

A bioetanol nem tesz jol a nem arra kitalalt rendszernek. Higitva, egyszer egyszer nyilvan nem lesz semmi baja, de minek, ha van olyan lötty ami kifejezetten tisztit es kifejezetten benzinmotorhoz van kifejlesztve :F ;)

(#42708) haddent válasza Declare (#42707) üzenetére


haddent
addikt

Hát az a baj, hogy utánnajártam, és van valami külföldi oldalakon csak "PEA" -nek emlegetett poly...anyámkínja..ÉTER...valami.. Na és ha az nincs a tisztítóban akkor konkrétan olyan mintha 2000Ft -ért vennék 2 deci kerozint és beleönteném a tankba ( = konvergál a nullához. alulról :DDD ). Amcsiknál a "Redline" adalék 30-50% -ban tartalmazza ezt az anyagot, de naná hogy nincs EU -ban (legalábbis itthon).
A Liqui Moly cuccait néztem, ártani biztos nem ártok azokkal, de az továbbra is kérdéses, hogy abban mi van, ha van... :F

(#42709) sasa58 válasza haddent (#42704) üzenetére


sasa58
tag

Én tisztításra OMV Max Motion benzint használok, többen ajánlották már vagy (Shell Nitró). Időnként egy fél tank és kész.
Most pont ez van benne, és az utóbbi 200 km budapesti fogyasztásom lement 7,8 literre 8,5-ről. Ugyanazon az útvonalakon járok, persze lehet, hogy most kevesebb dugó volt egy kicsit.

(#42710) F_Gergely válasza Declare (#42703) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ózonos tisztítást majdnem mindenhol csinálnak, amit én ismerek céget ott 4500-ért csinálják ha kombinálva kéred habos tisztítással az 7000 huf. De sajnos a klímahűtőt ők sem takarítják :(((

(#42711) Declare válasza haddent (#42708) üzenetére


Declare
őstag

Hat nezd, en ezzekkel ugy vagyok, hogy az ilyen hazi praktikakat meghagyom mindenkinek sajat maganak. Ez olyan, mint hogy sokan irjak, hogy önteni kell nem tudom en milyen olajat a dizelhez, mert az a tuti. En elfogadom, hogy van akinek bevalik, de en azt rakom a kocsiba ami belevalo.

Bizom abban, hogy nem engednek forgalomba, ha nem lenne hatasos (eleg regota es eleg nagy brand pl ez a Molly ahhoz, hogy hatastalan termekeket forgalmazzon "german quality" felkialtassal). Egesz Nemetorszag ebböl a szlogenböl el. En nem hiszem, hogy megtürnek ha valami egyebkent hatastalan lenne.

Nem bele valo dolgot en nem öntenek a kocsimba, barki barmit mondjon is. A bioetanol agresszivabb anyag, mint a benzin (anno volvo kereskedesbe magyarazta a foszer, mi a köülönbseg a bioetanolos flexifuel-os es a sima volvo motor között).

(#42710) F_Gergely ja, ok, köszi, azt hittem ez valami nyügösebb dolog :))

[ Szerkesztve ]

(#42712) F_Gergely válasza Declare (#42711) üzenetére


F_Gergely
őstag

hát még tavaly azt hiszem, 10-13 ezer volt egy ilyen tisztítás, aztán gondolom idénre már sokan vettek ilyen gépet ami ehhez kell így lementek az árak. Legtöbb helyen van ilyen ózonos tisztítás, egyedül az ilyen sufni műhelyekben nincsen, mert drága ez a gép.

(#42713) trassher válasza F_Gergely (#42712) üzenetére


trassher
addikt

Az ózonos tisztítás ahogy néztem olyan elven működik mint a bomba. Jól gondolom hogy belső keringtetésre kell kapcsolni a szellőzést miközben működik az ózongenerátor?

Redmi Note 7

(#42714) haddent válasza sasa58 (#42709) üzenetére


haddent
addikt

Hát az nem újdonság, amikor épp nem vagyok megszorulva és nem kell számolni, hogy az egyetemre éppen elérek-e villogó kifogyott a benzin lámpával, akkor mindig 100-as prémium OMV/SHELL/MOL benzint kap :K (ha meg nagyon pénzhiány van akkor előbb leírt módon, de akkor is legrosszabb esetben sima 95 -ös és csak az előző 3 kútról semmi noname ukránszar)

Declare ártani biztosan nem árt, használni hát nem tudom és a nagyobb baj hogy ugye ellenőrizni sem tudom :DDD Mindegy, 1-1x egy placebó hatást megér :C Rossz embert kérdezek mert te a kávébe is LiquiMoly -t teszel, de gondolom olajcserekor is az ő "átmosó" cuccukat ajánlod?

[ Szerkesztve ]

(#42715) #81556480 válasza F_Gergely (#42698) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ha tényleg annyira koszos hogy tisztítani kell,én kivenném a vízhűtőt és arról az oldalról mosnám át. ha csak kicsit koszos akkor meg kompresszorral és vékony fém csővel belső oldalról kifelé fújva.

ilyesmikkel:

(#42716) tboy93 válasza honda 1993 (#42706) üzenetére


tboy93
nagyúr

olajszurobol eredeti, gyari opelt vegyel, legszurobol mehet filtron

[ Szerkesztve ]

(#42717) w333 válasza zsambek (#42688) üzenetére


w333
félisten

Aha ... akkor bocsi félreértettem :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42718) Declare válasza haddent (#42714) üzenetére


Declare
őstag

Hat a volvonal par 100k volt a difi, mert mas pl a benzin adagolo rendszer, mert az etanol agresszivebb. Igy is van a normal benzinben is x% bioetanol es sokan irjak, hogy ez a kis % sem tesz jot semminek igazabol, csak ugye az iranyelvek miatt muszaj.

Neeem vagyok azert akkora megszallott mint tünik :D Amikor megvettem akkor adtam neki egy olajcsere elötti Molly motormoso löttyöt, de ennyi. Gyakran biztos nem jo, mert tuti, hogy nem tudod 100% osan kiengedni a rendszerböl a regi olajjal együtt. 1-2 következö olajcsere biztos, hogy kell mire 100% ig nyoma sem marad, addig pedig biztosan rontja az olaj hatekonysagat.

(#42719) gzbotii válasza gzbotii (#42577) üzenetére


gzbotii
veterán

Ma ujra az emelkedon jottem munkaba. Pont ugy, kb 1km utan ugymond kifogyott a szufla, ujra erotlen lett a motor. Megalltam egy benzinkutnal vizszintes helyen, jarattam 10-15mp es aztan ugy kiment gond nelkul.
Igy en erossen benzinszurore gyanakszom.
Velemeny?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42720) w333 válasza gzbotii (#42719) üzenetére


w333
félisten

Benzinszűrő ? AC pumpa relé ? gyertyák ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42721) honda 1993 válasza tboy93 (#42716) üzenetére


honda 1993
senior tag

Köszönöm

XD alias IKSZDé

(#42722) w333


w333
félisten

Éjféltől durva benzináremelés ... aki teheti még ma tankoljon (én is ma fogok) :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42723) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, végre megindult a bolognai folyamat. Az autó szervízben, végre megrenoválják a fékeket, pénteken meg műszaki. Én meg hétfőn rendeltem ezt-azt az egyik shopból, de nem értem el a minimum összeget, így mellé csaptam még egy autósampont. Kíváncsi leszek hogy szuperál majd a lötty.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42724) gzbotii válasza w333 (#42720) üzenetére


gzbotii
veterán

Gyertyak most voltak cserelve

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42725) w333 válasza gzbotii (#42724) üzenetére


w333
félisten

Biztosítékoknál az AC pumpa relét nézd meg ... :)

A műanyagborítást vedd le róla óvatosan, nézd meg hogy nincs szétégve ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42726) gzbotii válasza w333 (#42725) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha nem menne az ACpumpa akkor meg de mozdulna, nem? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42727) w333 válasza gzbotii (#42726) üzenetére


w333
félisten

Ez nem úgy van ... mert lehet hogy működik csak nem ad normális áramot az AC pumpának és emiatt van az hogy hiába nyomod a gázt nem megy az autó ! :(

Rángatni néha nem szokott ? alapjárat is rendben van ? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42728) haddent válasza Petyyyyy (#42723) üzenetére


haddent
addikt

Én most egy sima egyszerű Prevent viaszos sampont használtam, azt is nagyon hígan (elvileg az egész fél litert kéne 10 liter vízzel egy mosáshoz..), a nagynyomásúval viszem fel meg mosom is le, nagyon jó cucc. Most harmadszor mostan úgy le, hogy csak víz és óvatos törölgetés annyira lepereg minden :Y
Egyébként a felnitisztító is baromi hasznos cucc. Abból is valami ócska Lidles W5 vagy mi volt, de kevés kell abból is, és tényleg lefolyik a fékpor meg a szar, megkönnyíti az ember dolgát nagyon a jó lötty meg a szerszám, és nem kell itt Deák-igazolványokban gondolkodni :N

(#42729) Petyyyyy válasza haddent (#42728) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, ezt örömmel hallom. Igazából az első szélvédőn várom majd a nagy javulást vízlepergetés és tisztaság szempontjából.
A felni tisztítón én is nagyon gondolkodtam, de ez a témakör most egy nagy kérdőjel. Még nem tiszta sikerül-e beszerezni a G Coupe ötágú felnijeit, mert ha igen, akkor bátyám meg szerez rá új cipellőket. Ha nem ez lesz, akkor a mostani papucsok lesznek felújítva, mert azokról elkezdett hámlani a festés egy-két helyen. Volt amelyik arccal esett a földre kerékcserénél, természetesen kavicsra és felsértette a fényezést. :(((

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42730) haddent válasza Petyyyyy (#42729) üzenetére


haddent
addikt

Hát azért az ügyes dobás lehetett :DDD Na az üveg az pont pocsék nálam minden mosás után. Belülről a kárpittisztító meg a szilikon rohad rá úgy kell levakarni, kívülről meg ez a viaszos waxos cucc. Nagyon csúnya tud lenni, külön pucolgatni kell ablakspray-vel. Volt ilyen üvegvédő lepergető cuccom is, de az nálam alahogy sose működött. Lehet, hogy azért mert botrányos állapotban van a szélvédőm igazából van benne vagy 10 kavics, 2 nagy meg már Carglass javított :DDD Nagyon szerencsétlen vagyok ezzel, mindig bebaxódik valami amikor csöppnyivel 130 felett megyek ;]

(#42731) Petyyyyy válasza haddent (#42730) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na kösz. :D Hát azért remélem a legjobbakat. Az elmúlt napokban nem egy videót láttam ahol mosás után vaxolták a szélvédőt is. Erre fel gondoltam nem lehe az olyan rossz, de majd meglátjuk.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42732) haddent válasza Petyyyyy (#42731) üzenetére


haddent
addikt

Biztos megoldható de nekem nem jött össze. És tutira a sima lemez-mosóval tolták az üvegre is? :Y

(#42733) gzbotii válasza w333 (#42727) üzenetére


gzbotii
veterán

Alapjarat neha dadogos.
Nem rangat maskor, egyenes helyen jol huz/gyorsul

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42734) w333 válasza gzbotii (#42733) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... ez egy nagyon érdekes jelenség :(

És máskor jó volt vagy csak mostanában csinálja ezt ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42735) gzbotii válasza w333 (#42734) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy honapja kezdodott. Volt gyertya cserelve, egy pakolas meg EGR pucolva.

Ezek voltak a hibakodok a szervizben: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42736) w333 válasza gzbotii (#42735) üzenetére


w333
félisten

Esetleg alapjárati motor tisztítást is megcsinálhatnál illetve pillangószelep !

(#42737) gzbotii

Kérdés hogy egyáltalán van rajta benzinszűrő ? :B

Ha van rajta akkor egy csavarhúzóval meg lehet oldani a cserét ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42737) gzbotii válasza w333 (#42736) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet nem artana. Csak erdekes, hogy egyenes uton jol megy, huz kapar emelkedon meg fullad ki.
Benzin szuro csere mennyire problemas, otthon minimalis szerszamkeszlettel meg lehet oldani?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42738) gban válasza gzbotii (#42737) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van elég benzin a tankban?
Meg ha karburátoros lenne, azt mondanám, nézd meg az úszóházat :))

Postázást nem vállalok.

(#42739) gzbotii válasza gban (#42738) üzenetére


gzbotii
veterán

Kell legyen meg legalabb 6-7L biztosan. De amikor 1/3-ig volt, akkor is csinalta.
Szerelom egybol az injektorok leszerelesevel es azok vizsgalataval kezdene, mas otlete nincs, ez meg alapbol nem lenne olcso :U

Valakinek egy kapcsolasi rajz van 95os Corsahoz?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42740) w333 válasza gzbotii (#42739) üzenetére


w333
félisten

Az lehet hogy kevés ... főleg emelkedőn (nem kap elég benzint) :)

Próbáld 1-2-3 -ban padlógázzal kihúzatni lehet hogy le van kormozódva ! :D

Szerk.

Haver beújított egy Ignis Sport autót, gyorsulni jól gyorsul viszont a váltó nagyon rövid, kérdem tőle 70-80km/h -nál hogy most hármasban vagyunk (nagyon hangosnak tűnt) ? mondja nem ez már 5 -s :Y majd megyünk a Vectra -val és 90-100km/h -nál raktam hármas fokozatba ... mondom neki ez nem 5 -s fokozat még csak hármasban vagyunk :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#42741) Petyyyyy válasza haddent (#42732) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, meg is van: [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42742) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Tudtok valami megbízható, normális árú műszakiztató helyet Budapesten, illetve így a nyugati vonzáskörzetében?

Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#42743) haddent válasza Petyyyyy (#42741) üzenetére


haddent
addikt

Na ez a csávó se komplett az is biztos :DDD De mondjuk ki beszél... vasárnap mostam le kívül belül patyolatra, tegnap esett ma már megint mosni kellett mert már nem vagyok hajlandó akár csak 1 sárfolttal is beleülni :DDD De meg is hálálja ezt a törődést.
Szívesen megpróbálnám ezt, de honnan szerez az ember agyak darabokat? :DDD

zsambek AutoPalace Délpest? 20 ezer alatt marad ha csak a vizsga. Van olcsóbb, de ez egy rendes nagy márkakereskedés, márkaszervíz meg a többi ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#42744) Petyyyyy válasza haddent (#42743) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valamelyik köcsögöstől...:DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42745) haddent válasza Petyyyyy (#42744) üzenetére


haddent
addikt

Jobb híján lepucoltam ahogy tudtam (mondom nálam nem hibátlan az üveg az aranyporos kaviáros agyagtőzeggomba se segített volna) majd vettem egy doboz Turtle Wax -ot, azt az igazi rendes, kemény, kenhető krém cuccot nem ilyen spray szarokat, jól átkentem az egész autót. Hát még jobb lett. De azt kell mondjam, hogy ez a Prevent sampon baromi jó, ahhoz képest hogy ezt felhordtam, lemostam, szárítottam (tehát semmi erölködés, semmi igazi waxolás szenvedés mint most 1 órán át stb..) ahhoz képest kb "75%" -ra jó ugyanúgy, és 2-3 mosásig biztos fennmarad.
És valóban, üveget is jó waxolni :DDD Köszi az ötletet :R

(#42746) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Hol érdemes állapotfelmérést végeztetni Budapesten?
Schiller?

(#42747) AMD Power válasza honda 1993 (#42706) üzenetére


AMD Power
titán

Én pl 500Ft vettem a német Alco a kocsihoz. Szóval igen ezek ennyibe kerülnek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42748) Kickass válasza w333 (#42722) üzenetére


Kickass
őstag

Még szerencse hogy a gázolaj nem változik. :P :DDD

(#42749) AMD Power válasza haddent (#42728) üzenetére


AMD Power
titán

A Prevent cuccok szerintem elég jók Ár/érték arányban biztosan. :K

etejedu Erre gondolsz? A 4999Ft-ra?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42750) Markizmark válasza w333 (#42740) üzenetére


Markizmark
addikt

Nagyon kevésnek kell lennie a tankban ahhoz, hogy egy mezei emelkedőn ettől elgyengüljön.
Sőt, ilyenkor nem elgyengül, hanem leáll. Az enyémben már alig volt nyál amikor egy jóval több, mint 10%-os kapukijárón nem akart beindulni. Vissza kellett gurulnom vízszintesbe, hogy elérje az AC és nekifutásból mentem ki.
Ha 1/3-ig volt a tankja, akkor azzal a háztetőn is fel kéne tudni mennie.
Egyébként a kiolvasott kódok egyáltalán nem jelentéktelenek, szerintem.

(#42735) gzbotii

Utánanéztem a kódoknak, nekem ezt dobta az internetttt:

17 - Kopogás érzékelõ 2 - nincs feszültségváltozás

A kopogásérzékelő nem árt, ha működik. Az elektronikus gyújtásnak kell, ha ez nincs, nem tudja pontosan kopogáshatárra tenni a gyújtást, és nem lesz meg az ereje.

92 - Bütykös tengely pozicionáló szenzor – rossz jel

Ezek lettek cserélve, vagy rájuk lett nézve?

43-ra nincs pontos infóm, csak ennyi: O2 szenzor , szegény keverék , de máshol EGR-t írnak.

Ezek alapján van pár baja a gépnek. Lehet, hogy a gyújtás sincs pont jó helyen a rossz kopogásérzékelő és a hall jeladó miatt, a szegény keverék arról árulkodik, hogy üzemanyag gondok is vannak (nincs elég nyomás, rosszak az injektorok, koszos a rendszer/szűrő).

Más ötletem egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.