Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) fater69 válasza Semm1 (#35165) üzenetére


fater69
csendes tag

Ha normális fordulattal forgat az önindító hidegben is, akkor műszerrel meg kell nézni, hogy hány fokos vizet és levegőt lát a motorvezérlő ;)

(#35202) AMD Power


AMD Power
titán

Ma reggel bkv-ál jottem. Megadta magát az aksi reggelre! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35203) diablo1984 válasza AMD Power (#35202) üzenetére


diablo1984
veterán

itt -10 volt reggel 8kor is, nekem is már lightosan indította a vasat az akku, de még bírja, meg garázsba teszem el inkább az autót a biztonság kedvéért!

(#35204) 7Sony7 válasza AMD Power (#35202) üzenetére


7Sony7
addikt

Mennyit mész egy indítás után? Van ideje utántölteni?

-

(#35205) haddent válasza AMD Power (#35200) üzenetére


haddent
addikt

Én ilyen állaptoban be sem indítanám, félteném... Szépen hívnék egy szerelőt (egy másikat), egy vontatót meg egy ügyvédet és négyesben az autót odavontatnám a kedves szakemberhez, hogy akkor mi legyen a következő állomás, pénzvisszafizetés vagy fogyasztóvédelem/bíróság. Ezek nem tízfilléres károk és ennyire elbaszni egy jól működő dolgot.. :(((

(#35206) diablo1984 válasza haddent (#35205) üzenetére


diablo1984
veterán

gondolom papír nyista, hogy ki csinálta a verdát, így beperelni sem lehet, jóhiszeműségre hagyatkozni meg szinte felesleges, engem b@szott már át kőműves, festő, autószerelő is, mert jóhiszeműen álltam hozzájuk, utána meg a kifizetett szolgáltatást vagy nem, vagy nem úgy kaptam meg.....
utána persze reklamálhatok, mikor papírom sincs róla, hogy ki és mit csinált, szóbeli megállapodást meg kenhetem a hajamra, mert én ezt mondom, a mesterember meg azt, így nem állja meg a helyét sehol sem.....

(#35207) haddent válasza diablo1984 (#35206) üzenetére


haddent
addikt

Akkor amit itt azt hiszem AMD kollega javasolt fentebb szoros kapcsolatban a mesteremberrel és pár acélbetéttel ! :)) :DDD (Nem kell rosszra gondolni, biztos szereti a Thai masszázst!)

[ Szerkesztve ]

(#35208) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Ami miatt ellett víve, hogy hawerék németbe járnak vele és elkezdett a hűtővíz folyni egy cső eresztett, meg egy két dolog a toronycsapágy meg ilyenek elől cserélve lettek (az jó lett).

Erre mondja a szerelő, hogy fel kell síkoltatni a hengerfejet és akkor jó lesz. Hét 7 után haza jöttek és az autót így kapta vissza, úgy hogy az anyja vette át a srácnak ráadásul egy idegen embernél állt az autó nem is a szerelőnél. Aztán útközben megállt a kocsi.

Én ismertem a szerelő embert, felhívtam, hogy ez meg milyen munka? Ilyeneket beszélt, hogy hajtókaros lett az autó és hogy plusz 100 ezerért, rendbe rakatja aki ért hozzá. Mondom mi az hogy aki ért hozzá, ezért lett neked oda adva. Aztán mondja, hogy hengerfejes is lett az autó, meg beszélt össze vissza. Jelzem neki, hogy senkit nem érdekel mi a baja a kocsinak csak és kizárólag az, hogy jó vagy nem. Mondom ember vissza húzom neked az autót és csináld meg. "Ide vissza ne húzd bazdmeg."

Szóval mondtam neki a lovét sürgősen vissza és majd mi elvisszük egy nem Kókány Jóskához...
A pénz visszakerült. Aztán beszéltünk egy másik szerelővel, de ünnepekkor már senki nem vállalta el. Most lesz január 5-én rendbe rakva.

Kíváncsiságból írtam le és mutattam meg, hogy ti mit szóltok így első ránézésre és nem e találkoztatok már hasonló problémával.

Life is Short... Ride Hard!!!

(#35209) marsu


marsu
addikt

Ma reggel 4:00 kor a külső hőmérő állása: -18 Celsius

Press any key to continue ...

(#35210) gban válasza marsu (#35209) üzenetére


gban
Közösségépítő

Olyankor aludni kell, nem a hőmérőt lesni :DDD

Postázást nem vállalok.

(#35211) marsu válasza gban (#35210) üzenetére


marsu
addikt

Meglepő módon ilyen hidegben is elsőre indult az autó.

:K

Press any key to continue ...

(#35212) KrAt válasza marsu (#35211) üzenetére


KrAt
veterán

Meglepő? Ez egy Opel... :))

(#35213) gzbotii válasza marsu (#35209) üzenetére


gzbotii
veterán

Szülővárosomban -25 volt.
Az enyém ilyenkor hajtatja magát úgy 5-6-7mp-et. Ez okes meg?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35214) marsu válasza KrAt (#35212) üzenetére


marsu
addikt

Neked miért nincs piros sapkád?

:U

Press any key to continue ...

(#35215) gzbotii válasza marsu (#35214) üzenetére


gzbotii
veterán

Mar hogy ne lenne? F5

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35216) marsu válasza gzbotii (#35215) üzenetére


marsu
addikt

Jéé, tényleg ...

:)

Press any key to continue ...

(#35217) AMD Power válasza diablo1984 (#35203) üzenetére


AMD Power
titán

Elcsesztem mert amúgy szerintem elindult volna. De nem kapcsoltam ki a rablásgátlót. És erre mire rájöttem , lemerült az aksi. Mind1. Az aksit már kivettem. Csatlakozókat tisztára csiszoltam már a töltőn fent is van. Holnap berakás előtt még a sarok belsejét is tisztára csiszolom és utána megy az aksi wd40-el meglocsolva. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35218) Ivan15 válasza tixem (#35183) üzenetére


Ivan15
senior tag

ezt te is kiprobalhatod, lenyomod a pedalt 70%-ig, es erzed a "görbet": az elejen 2000 alatt lassan gyorsul, 2500 felett elkezd jol huzni, es amikor erzed, hogy csak a fordulat nö, de mar nem huz = kb -3500 töl felfele, valtani lehet -de nem kell.
Ha emelkedön felfele, telerakva megy, ugy kell visszavaltani, hogy 3500-4000 legyen. Akkor a legerösebb, de 2500-3200 között gyorsul a legjobban (x14xe)

Megj: egy öreg eldugult katalizator sokat gyengit rajta ---uj kat+kipuffogoval ujjaszületik

(#35219) Ivan15 válasza tixem (#35183) üzenetére


Ivan15
senior tag

megj, ha pl. hó van az utakon es nagyon csuszik, akkor meg az alatt kell tartani amit apukad Mond: akkor olyan melyen kell jaratni amennyire lehet: 1100-1500 on mar fölfele valtogatni -az elsö csuszos lejtöig: ott ugy vissza, hogy 3000-n legyen , ha csuszik

[ Szerkesztve ]

(#35220) 7Sony7 válasza Ivan15 (#35219) üzenetére


7Sony7
addikt

+1

-

(#35221) trassher válasza tixem (#35173) üzenetére


trassher
addikt

Akkor érdemes váltani amikor te jónak érzed. Nekem is pont ilyen motoros a tütüm. 2000-ig halott, 0 nyomaték. 3000-től érezhetően megindul. Városban 60-nál ne rakj ötödiket mert értelmetlen, csak erőlködni fog szegény autó. 8 szelepes suzukival nem volt ez gond, itt igen a 16 szelep miatt.
Lehetne hosszabb az ötödik sebesség és akkor jobb lenne a fogyasztása az autónak. 100-nál forog 3000-t forog és sajnos ez már elég jól beszűrődik az utastérbe.

Redmi Note 7

(#35222) AMD Power


AMD Power
titán

Boldog Újévet minden kedves márkatársnak! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35223) amargo válasza AMD Power (#35222) üzenetére


amargo
addikt

Csatlakozom! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35224) BaKeSZ87 válasza AMD Power (#35222) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag


BÚÉK!

(#35225) 7Sony7


7Sony7
addikt

Boldog Új Évet Srácok!

-

(#35226) marsu válasza 7Sony7 (#35225) üzenetére


marsu
addikt

Lóerőkben gazdag boldog új évet minden opeles (leendő és volt) topiklakónak!

BÚÉK!

:) :K

Press any key to continue ...

(#35227) haddent


haddent
addikt

BÚÉK mindenkinek!

Közben felnis kérdés is. Astra H adatai a felszerelt gyáriról lenézve:
Gumi : 195 / 65R 15 / 91H
felni: ET35 / 5*110 furat / 65mm kerékagy

Az alu amit fel szeretnék tenni: Enzo W. Pontosan melyiket kell rendeljem? "Enzo-W 6,5X15 5X110 ET35" ő lesz az aki jó lesz minden tekintetben? :B

(#35228) trassher


trassher
addikt

Boldog új évet Opelesek! :)

Redmi Note 7

(#35229) gzbotii


gzbotii
veterán

Sok százezer balesetmentes kilométert mindenkinek!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35230) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

BÚÉK mindenkinek!

(#35231) Semm1 válasza fater69 (#35201) üzenetére


Semm1
tag

Kösz a választ neked, és mindenkinek aki írt valami. Még át néztem a szervízkönyvet hátha találok valamit, de semmi. :/ Gyertyákra gondoltam még, de olyanok mint az újak. 5.én viszem szerelőhöz,remélem nincs nagy baja.
Még anny, hogy egy 2005ös Astra g2es hogy viselkedik ha be kapcsolt az immobiliser?

Búék! :)

[ Szerkesztve ]

(#35232) Pitu


Pitu
aktív tag

B.Ú.É.K.!

(#35233) Markizmark


Markizmark
addikt

Olyan hideg volt a napokban, hogy minden nap az első indításkor kicsit dadogott a gép. Halványan lehetett érezni, hogy kicsit mocorog a motor, nem simán jár. :DD Nem vájtfülű talán észre sem venné.
Kicsit idegesít a dolog, kopásra utal szerintem. Vagy sok benzin csapódik ki még a torkokban. De erő van. Olaj az fogyogat ... 4000km / 1 liter nagyjából, talán kicsit kevesebb. Különösen most, a hidegben csipegette el.
Fogyasztás az nem rossz .... 8 lityi. :DDD 24,67liter/309km. A legutóbbi tankoláskor így jött ki.

Nálam szerencsére az 55Ah akku teker tisztességesen minden alkalommal, -15 fokban is. Nem érzem, hogy lomha lenne. Pedig folyton rövid távokat megyek. Max 7km.

X14NZ

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35234) AMD Power válasza Markizmark (#35233) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Hála az Égnek nekem az olajat egyáltalán nem eszi. Most feltöltöttem és megcsiszolt sarukkal visszaraktam az aksit. Most úgy indul az autó mint a kis angyal. :K Ma szépen le is lett mosva. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35235) Markizmark válasza AMD Power (#35234) üzenetére


Markizmark
addikt

Kis lassú töltés mindig jót tesz.

Olajat nálam csak a tél óta eszi ... nyáron nem fogyott. Viszont legközelebb egy motoröblítés után Valvoline Maxlife 10w40-et fog kapni mann szűrővel. Most gyári féle szűrő van plusz Q8 10w40. Előtte nem lett öblítve. Meg benne kering ezrek óta egy wynns tőke pucoló lötty (olyan ami benne lehet teljes periódus alatt) ami nekem nem annyira tetszik.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35236) gban válasza AMD Power (#35234) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért készülj fel az akkucserére, van egy olyan érzésem hogy sajnos megint az lesz hogy egyszer csak nem indul.

Postázást nem vállalok.

(#35237) adorjant válasza gban (#35236) üzenetére


adorjant
senior tag

Én úgy oldottam meg,hogy 1.6hoz 72ah akku :) Most bő egy hétig nem mozdultam az autóval,és úgy tekert mintha muszáj lenne :)

(#35238) AMD Power válasza gban (#35236) üzenetére


AMD Power
titán

Nem lesz vele baj. Most is úgy sikerült lemerülnie ,hogy be volt kapcsolva a rablásgátló és tekert szerencsétlen mint az állat. Mire kikapcsoltam addigra meg már tényleg el volt fáradva.

vebbful Nekem még csak májusban lesz esedékes az olajcsere de a Jézuska már meghozta az olajat rá. :K :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35239) fater69 válasza haddent (#35227) üzenetére


fater69
csendes tag

B.U.É.K.
Akár az 1.4,1.6 vagy 1.8-as sima H Astrát nézed, csak a B és W verziók adatai stimmelnek. Legfőképp az ET szám, ami nálad ET35. Tehát 6.5Jx15 ET35. 5 csavaros felni és a csavarok általi körátmérő 110mm.
[link]

A = az a távolság, amit az ET érték ad meg (milliméterben adjuk meg, és akár negatív érték is lehet)
B = A felni szélessége (1 coll = 25.4 mm)
C = A felni szélességének középvonala
D = Rögzítési felület

[ Szerkesztve ]

(#35240) Faterkam válasza fater69 (#35239) üzenetére


Faterkam
addikt

Csak nem még egy 69.-ben született Fater? Jó évjárat az :C

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35241) spammer


spammer
veterán

Üdv!

Megvan valakinek az F Astra javítási kézikönyv pdf-ben? Ha igen, fel tudná dobni valahova (rapidshare, dropbox, akármi...).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35242) spammer válasza spammer (#35241) üzenetére


spammer
veterán

Tárgytalan, megkaptam. :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#35243) fater69 válasza Faterkam (#35240) üzenetére


fater69
csendes tag

De igen :R

(#35244) Faterkam válasza fater69 (#35243) üzenetére


Faterkam
addikt

:DD
Miattad lettem Faterkam? :C

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35245) _seth_


_seth_
veterán

Következő héten felmerészkedem az autópályára, most akkor hogy is van ez az új matrica? Ha veszek egy heti D1-es matricát 3e forintért mint eddig akkor azzal használhatom mindet, igaz? Logikus így lenne de mostanában jobb rákérdezni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#35246) KrAt válasza _seth_ (#35245) üzenetére


KrAt
veterán

:K

(#35247) gF válasza _seth_ (#35245) üzenetére


gF
senior tag

Így igaz!

(#35248) AMD Power válasza _seth_ (#35245) üzenetére


AMD Power
titán

Én holnap megveszem a megyeit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35249) Faterkam válasza AMD Power (#35248) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha megtudod :/ :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35250) AMD Power válasza Faterkam (#35249) üzenetére


AMD Power
titán

Előbb már fizetésig majdnem eljutottam. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.