Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) AMD Power válasza Nordik (#35300) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem veszek semmit sem. Majd a szerelő megoldja. Eddig jó volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35302) trassher válasza Mikuland (#35298) üzenetére


trassher
addikt

Ha csak a motort kéne kicserélni nagy nehezen megtudnám csinálni műszerfal kivétel nélkül de a tengely sem százas és azt máshogy nem tudnám kivenni. Nekem nem ér se időt se ennyi pénzt egy olyan dolog amit sosem használok. Ha így bezárt állapotban nem fog párásodni akkor már volt értelme megmókolni így.

Redmi Note 7

(#35303) Mikuland válasza trassher (#35302) üzenetére


Mikuland
tag

Ha be van zárva akkor már párátlanít rendesen!
A pollenszűrőt is ildomos évente, vagy nyár után mindenképpen cserélni. Most cseréltem és a régi rendesen el volt tömődve, ezért ősszel már a taknyos időben párásodott.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#35304) trassher válasza Mikuland (#35303) üzenetére


trassher
addikt

Októberben az is cserélve lett mikor megvettem az autót. Utána kezdtem keresgetni információ után hogy mi miatt párásodhat még az autó. Szerencsére a kesztyűtartót könnyű kivenni, ki is kellett vétel után mert elvoltak törve a tartókengyelek és a világítás sem működött.

Redmi Note 7

(#35305) Mikuland válasza trassher (#35304) üzenetére


Mikuland
tag

Most utólag, azért is voltak eltörve a kesztyűtartó fülei mert szétbarmolta a tulaj. :W
Az öcsém is találkozott meglepő dolgokkal mikor bontogatta a G Astrát. Ez van, mikor nem látható dolgok később derülnek ki.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#35306) AMD Power válasza Mikuland (#35305) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem minden ilyen 10+ autóban van valami gányolás. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35307) factis válasza Mikuland (#35305) üzenetére


factis
tag

Üdv urak ! Mitől lehet, hogy szigorúan csak reggelente első indításnál a kocsi gázadásra lehörög és képes lefulladni is, de mágától, ha jár alapjáraton semmi baja nincs ! Gázadás után olykor "fent ragad" a fordulat olyan 2500 körül majd szépen menetel vissza ! Pár km után teljesen megszűnik a gond egészen a következő nap reggeléig :W (C20XE)

[ Szerkesztve ]

(#35308) gban válasza factis (#35307) üzenetére


gban
Közösségépítő

Télen - nyáron ezt csinálja?
Mintha hidegen kevés lenne neki amit kap benzinből.
Vagy mint nálam volt (már ha van olyan, és nedves időben csinálja, szárazban nem) benedvesedik az elosztófedél.

Postázást nem vállalok.

(#35309) factis válasza gban (#35308) üzenetére


factis
tag

Egy hónapja vettem szóval passz :( de eddig minden reggel jelentkezett , mikor garázsba aludt is :(

(#35310) kamiKZ


kamiKZ
csendes tag

Üdv Mindenkinek! 1.9 CDTI Astrám akksija 6,5 évesen kilehelte a lelkét :( Az internetes keresők ehhez a típushoz mindenhol jobb pozitívosat adnak meg, az enyém viszont balos... És még a méreteit is néznem kéne... Valaki nem cserélt mostanában? Milyet vett és hol? Igazából valami 60 Ah-nál nagyobb, nem noname lenne jó, lehetőleg 30e alatt. Telefonon még nem érdeklődtem, de a neten valamelyik paraméternél mindig kilóg a lóláb :(

(#35311) hdman válasza kamiKZ (#35310) üzenetére


hdman
őstag

Excide Premium 77es pont befér, 30alatt van.

Sopron city :)

(#35312) AMD Power


AMD Power
titán

Nah akkor ma hűtővíz újra le. Csatlakozó ki. Kapott tömítést, újra teflonszalagot, és pasztát kívül belülre. Remélem végre jó lesz már.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35313) factis válasza AMD Power (#35312) üzenetére


factis
tag

Nállam a hűtővíz csere már könyökből jön :DD Csukott szemmel teljesítem szerintem a feladatot annyi olajt kell kitakarítani a hűtőrendszerből :DDD
Szerk.: Nincs valakinek tippe a fentebb leírt hibámra ?

[ Szerkesztve ]

(#35314) gban válasza factis (#35313) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ezt mondjuk nem mondtad amikor kérdezted, mi lehet a gond a motorral :B
Fenti hibára ötlet: pont most írtad le a lehetséges hibaforrást.
Hengerfej és / vagy a tömítése.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35315) kamiKZ válasza hdman (#35311) üzenetére


kamiKZ
csendes tag

Köszönöm, ezt is néztem, de csak jobb pozitívosat találtam belőle, balost nem! Ez a nagy gondom, pedig lennének még más variációk is a márkára nézve. Ja és 1,5 cm-rel magasabb, mint a gyári. Az befér még?

(#35316) hdman válasza kamiKZ (#35315) üzenetére


hdman
őstag

Nekem is 1,9 cdti H Astrám van (kombi, de nem hiszem, hogy más lenne az elrendezés). Holnap lefotózom az akkut neked!

Sopron city :)

(#35317) kamiKZ válasza hdman (#35316) üzenetére


kamiKZ
csendes tag

Köszi, kíváncsian várom ! Csodálkoznék, ha más volna az elrendezés...

(#35318) Mikuland


Mikuland
tag

Tankolás: 514 km, 39 liter. Ha jól számológépezem....7,5 liter. :C
Nekem tetszik ebben az időben, kb fele hosszú út. Szeretem az autóm! :DD

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#35319) AMD Power válasza Mikuland (#35318) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen jó. Én nem mértem ,de szerintem az enyém is bever ilyenkor átlagba egy 7.5l.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35320) Markizmark válasza AMD Power (#35319) üzenetére


Markizmark
addikt

Enyém 8-at. 6-7 km távokon.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35321) KillHates válasza AMD Power (#35319) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Sikerült megcsináltatnod a vasat?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35322) factis válasza gban (#35314) üzenetére


factis
tag

Volt. Durván egy hónapja lett a hengerfej rendberakva , tömítèsek cserèlve stb. most az utómunkák vannak vele , hogy dolgozza ki a ganèt a hűtőből+ azokból a csövekből , amit nem kaptam a unixban!

(#35323) Faterkam válasza Markizmark (#35320) üzenetére


Faterkam
addikt

Na nálam is a 11L városi étvágy után ~400Km vidék, és kevés város után 6,8.-cat mutat a kijelző! Jó lenne ez a 1,6 aut., ha nem városba menne napi 10-20km.-ket :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35324) AMD Power válasza KillHates (#35321) üzenetére


AMD Power
titán

Szia! :)

Kapott új kipufogót, alapjárati motort. Azóta volt egy műszakin is. Kapott új hűtőt, amivel kicsit szívtunk de amúgy minden ok. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35325) Mészike


Mészike
aktív tag

Ismét lenne egy kérdésem:

Adott egy 2003-as Opel Meriva, ha jól néztem, akkor CAR2002-es rádiósmagnóval. Régen beszereztem egy CD30MP3 berendezést. Létezik olyan átalakító, amivel működésre tudom bírni ebben a kocsiban ezt a cd lejátszót?

(#35326) haddent válasza Faterkam (#35323) üzenetére


haddent
addikt

Továbbra sem értem, hogy hogy csináljátok.. Nekem pontosan a gyári, 8-8.5 litert eszi (1.6 H). Hozzáteszem ez is jobb, mint a gyári, mivel gyárilag ez kombinált nekem meg városban volt ennyi. 1.6 F Astra után érezhetően több, de nem érzem "egészségtelennek", hiszen gyári alatt vagyok mint írtam. :F

(#35327) KillHates válasza AMD Power (#35324) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor faxa! Megy mint Schaffhausen gondolom, meg a fogyasztásnak is jót tett...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35328) Faterkam válasza haddent (#35326) üzenetére


Faterkam
addikt

Én 90, - 110-120Km/h tempóval mentem autóúton és pályán (M1, M3, M31) ünnepek közt 90%.-ban sebességtartóval, itt Pesten olyan 40Km.-t. Így jött ki. Ez nem varázslat, nem trükközés. Bezzeg, ha csak a fővárosba megyek, araszolok, akkor 11-12L is megvan :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35329) haddent válasza Faterkam (#35328) üzenetére


haddent
addikt

Ja na igen, az én lábam meg nem sebességtartó sőt szereti élvezni, hogy tud húzni az autó és néha csak "viccbő" odalép :DDD :R

(#35330) hdman válasza kamiKZ (#35317) üzenetére


hdman
őstag

Sopron city :)

(#35331) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Lenne egy kis gondom a H astrámmal. A bal oldalindex lötyög, megnéztem a foglalatot, nincs eltörve, de nem tudom fixen visszapakolni. A lúzergájdban, de a neten se találtam infót erről. Valaki tudja esetleg a megoldást, mielőtt eltöröm a nagy matekban?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35332) AMD Power válasza KillHates (#35327) üzenetére


AMD Power
titán

Úgy megy mint a golyó! :DDD Jó volt a fogasztása elötte is. Most azért ebben a hudegben egy 7.5l bever a kis szaros. :DDD

Milyen Merci? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35333) Petya25 válasza haddent (#35326) üzenetére


Petya25
addikt

Nem tudom mennyire nyomod neki, de nekem az 1,6-os H kombim 14e km-es távban átlag 6,7-et eszik. Többnyire rövid utakon, városban használom.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#35334) Faterkam válasza Petya25 (#35333) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor TE kiválasztott vagy, mert városba, rövidtávon nekem a duplája :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35335) haddent válasza Petya25 (#35333) üzenetére


haddent
addikt

Vigyázok rá mert szeretem és egyhamar nem lesz pénz újra :N Most télen bemelegedésik olyan 2000 alatt felváltok, ha meleg akkor alig 2000 fölött 4-esben 50-60 -nal szépen városban, viszont előfordul, hogy már következő lámpánál állok mire a többiek az előzőnél egyesberakják, de tényleg semmi agyongyötrés, 4000 fölé biztosan nem. Még azt tudom elképzelni, hogy 100 -as "nitrós benzint" vettem bele a mólon mindig eddig és ebből nem elég hogy drágább több is fogy :F
Na meg a szavaidból én arra következtetek, hogy a fedélzeti komp. adta adatokat írtad, az meg csalóka. Nekem sajna csak 2 soros ezért ilyeneket nem tud, saját "számolás"

(#35336) Ablakos válasza haddent (#35335) üzenetére


Ablakos
őstag

Érezni valamit a 100-astól, vagy csak a lelkiismeret jobb és a drágaság nagyobb?

(#35337) haddent válasza Ablakos (#35336) üzenetére


haddent
addikt

Tényleg nem próbáltam még más benyóval 1 hónapos max. az autó :DDD Lehet, hogy bemesélem, de az OMW prémiummal talán tovább ment és jobban :F Az Agip 98 -as meg kibeba drága volt és szerintem nem az igazi. De ezeket nem tudnám megindokolni.. :N
Alufelni berendelve, ha fenntlesz akkor kész a "reális álomaútóm" :B

(#35338) AMD Power válasza Faterkam (#35334) üzenetére


AMD Power
titán

Azt ,hogy csinálod? :Y Jah hát úgy nem. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35339) tboy93 válasza AMD Power (#35338) üzenetére


tboy93
nagyúr

feljebb írta hogy automata, nincs min csodálkozni...

(#35340) Petya25 válasza haddent (#35335) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam így alakul a fogyi: [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#35341) AMD Power


AMD Power
titán

A magyarok kedvencei az Opelek, meg a Skoda Octavia :R

Zafira 61,2% , Opel Mokka 65,9% többe eladás 2013-hoz képest. Ezeket nem a cégek veszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35342) Faterkam válasza tboy93 (#35339) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ennyit eszik igen :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35343) tboy93 válasza Faterkam (#35342) üzenetére


tboy93
nagyúr

a kényelemnek ára van :D

(#35344) Markizmark válasza haddent (#35335) üzenetére


Markizmark
addikt

Várjunk, várjunk ...

Te a benzines autót 2000-nél már elváltod hidegen? Akkor a következő sebesség már majdnem alapjáratnál van. Tudod, hogy pont így teszed tönkre a nyugvó és hajtókar csapágyakat? Bele-bele nyal a fém a fémbe, mert hajtania kell, de nincs elég fordulat a megfelelő olajnyomáshoz, nem alakul ki megfelelő olajfilm a fémek között.
Alapjáraton melegíteni kifejezetten kerülendő. Szerintem benne van a könyvében is.
Ja meg ugye az egy 16 szelepes motor. Azt pörgetve kell használni, különben városban 50-el, 2000 alatt totyogva beégnek a szelepek, elkoszolódik minden. Lehet, hogy kevesebbet eszik, de nem éri meg ...

Én 1500 alá nem engedném, amíg hideg. 3000-ig nyugodtan elmehetsz hidegen is. Nem lesz semmi baja, jobb lesz a kenés a magasabb olajnyomás miatt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35345) mephi666


mephi666
nagyúr

f astra bal oldali ablakmosó fúvóka túlságosan felfelé hord: valami tűvel lehet ezt manuálisan állítani, vagy érdemes kicserélni inkább a fúvókát? alig 500ft egy darab, nem tétel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35346) gban válasza mephi666 (#35345) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha új fúvókát veszel, az sem pont oda fog spriccelni, azt is állítani kellene.

Postázást nem vállalok.

(#35347) Declare


Declare
őstag

Vicces, hogy ez a fogyasztas, meg motorfordulat, ilyen hullamokban vissza-vissza ter es mindig vannak a vegletek es termeszetesen mndenki a sajat igazara esküszik :D

Fogyasztasnal en tovabbra is csurgig tankolas strategiat latom csk celravezetönek. Most pont ugy jartam basszus, hogy tankoltam egy mol kuton es az elsö kattanasnal abbahagytam, mondvan, hogy nem teszem bele azt a 5-10 l ami utana meg bele szokott menni, majd a cseheknel, ott ugyis sokkal olcsobb. Aztan elindultam es csak par km mulva neztem a benzinjelzöre es lattam, hogy baszki csak 3/4 ig van a tank.....szoval palyan is kelllett egy 10 l belenyomnom es csak ugy ertem el a szokasos cseh kutamhoz.....na igy aztan a total eselytelen lett a fogyasztas kiszamitasa. Szoval nekem ezek utan plane az a velemenyem, hogy ez az elsö kattanasig tankolas, meg mutato figyelgetese sokkal pontatlanabb, mint amikor kattogtatva az ember csurig rakja, akkor biztos, hogy 2-3 liter pontossaggal de tele van a tank.

Amugy egy multkori adat, ami csurig tanktol indult, nemet autopalyan brutal, soha nem tapasztalt szelben 170 tempomat (ahol ugye lehet), igy volt 7,4 l/100. Azert az eleg jo szerintem a kis dizeltöl :) Atlag fogyi, eddig az összes tanklasbol az meg olyan 6l/100, ami kb tizedre megeggyezik a spritmonitor atlaggal (1,7cdti). Ezen kivül megneztem mar legalabb 3-4 masik autora, amit a csaladban hasznalnak, vagy en is hasznaltam mar hoszabb tavokon es azoknal is a spritmonitor atlag baromi közel van a tapasztalthoz.

Szoval szerintem abbol nyugodtan ki lehet indulni, az attol jelentösen elterö ertekek az vagy autopalyan 80 al kamion mögött szelarnyekban, vagy gyorsulasi verseny lampatol lampaig, vagy valami error...szvsz :)

(#35348) gban válasza Declare (#35347) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én meg biztos vagyok benne, hogy nincs 2-3 liter eltérés 2 alkalom között, amikor a mutató pont elhagyja a feles vonalat :B
Ennek az az egy hátránya van, ha pont nem figyelek oda, de akkor is max. 10-20 km-rel később nullázom le, de azt bele tudom kalkulálni.
Plusz a tank mutatója mindig ugyanaz, a kúton kapott mennyiség meg csak akkor ugyanannyi (mármint a 10 liter mindig 10 vagy 9 vagy 9,5 liter), ha mindig azonos kúton, azonos kútfejen tankolsz.
De nem akarok senkit meggyőzni, csak elemezgetem a módszereket.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#35349) Faterkam válasza tboy93 (#35343) üzenetére


Faterkam
addikt

A kényelemnek, meg a kényszernek, sajnos :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35350) haddent válasza Markizmark (#35344) üzenetére


haddent
addikt

Ez új, köszönöm :R Kicsit azért eltúloztad, 1500 alá én sem engedem, érzésre nekem onnantól kezd el lenni valamiféle nyomaték tehát az alá kizárt még ha 0 lenne a fogyasztása sem. Egyébként akkor megfogadom és mostantól 3000 lesz a felsőhatár hidegen.
(Ha már meleg / nyáron) városban totyogásról annyit, hogy minden egyes úton, minden nap van azért 1-2 szakasz amikor megtépem kicsikét, mert már olvastam hogy beszéltetek erről az öntisztulásról (meg amúgy is tetszik :DDD ), de 90% -ban nem tudom, hogy hogy lehetne feljebb pörgetni városban, 50-60 -nál olyan 2500 -nál feljebb :F Max ha 3 -asban megyek.

AMD Power lehet, hogy hülyeség és akkor javítsatok ki, de én még mindig úgy gondolom, hogy azért én "kiégetem" néha. Emlékszem még réges rég faterral valami ősrégi 2 -es diesel teljesen rotty renault vizsga előtt egyesben üvegesre kellett húzni néha kicsit :DDD És ez is lehet, hogy alaptalan feltételezés/meszokás kérdése de amikor elkeztem én (is) használni a családi F Astrát (1.6 lépcsőshát) és hát sokkal "keményebben" megyek mint szüleim, ott én kifejezettem éreztem egy kis javulást amikor pár hét-hónap után megnyüstöltem. De az nem ecotec, még a 8szelepes kis öreg :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.