Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) 7Sony7 válasza Markizmark (#35950) üzenetére


7Sony7
addikt

Nyáron nem csúszott, ahogy bejött a hideg, és párás, esőslett az idő, akkor a pár száz m en nyikorgott, de most már végig visított az oviig, meg vissza. Kb 6 km. Fellazítottam a csavart, és visszább sem engedett, annyira laza volt. Húztam rajta, most kb 7-8 mm- t tudim benyomni kézzel. Remélem jó lesz.

-

(#35952) deicide válasza AMD Power (#35946) üzenetére


deicide
veterán

Én kérdeztem, hogy az Astra-n lehet-e az is kék, de nem lehetett...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35953) Markizmark válasza 7Sony7 (#35951) üzenetére


Markizmark
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35954) Markizmark válasza 7Sony7 (#35951) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor éppen csak meg volt húzva. Magától szerintem nem lazul le.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35955) 7Sony7 válasza Markizmark (#35954) üzenetére


7Sony7
addikt

Most meghúztam. Meglátjuk mi lesz.

Srácok! Van egy 4éves , bontatlan 1l es castrol magnatec diesel 10-40 es olajam. Felhasználható még ez, úgy, hogy veszek hozzá? Vagy ez is öregszik bontatlanul is?

-

(#35956) Bati0501


Bati0501
őstag

Srácok,az akkus kérdésem után feltennénk egy nehezebb kérdést,bár már egyszer feltettem itt,de sajna azóta is fenn áll,hátha most :) :
Egy jó pár éve az 1.4-es G Astra-nk elinduláskor random módon rángat,rázkódik a kocsi eleje,olyasmira hasonlít,mint amikor nem kap elég gázt,de mégsem teljesen olyan.
Hidegben jobban előjön,illetve akkor is elő szokott fordulni,amikor maga a motor már meleg.

Jó pár dolog lett már rajta nézve,nem a gyertyák csinálják,nem az EGR szelep.
Viszont gyanús a trafó,de valószínűleg nem csak az,mivel egyszer ideiglenesen lett bele téve egy új és akkor is rázott.
Mondhatjuk,h kizárólag városban használjuk az autót,így szegény rendesen próbára van téve,ezért rendesen le lehet rakodva a szelepeken a dzsuva.Ez az egyik legvalószínűbb ok,amire gyanakszunk,h a rángatást okozza.
Próbáltunk már elég sok mindenfélét,de igazán egyik sem segített,talán ha jó pár száz km-en keresztül mennénk tempósabban,akkor talán vmi lejönne belőle....
Igazán jól csak úgy lehetne megszabadulni a lerakódásoktól,ha szét lenne szedve a motor és alaposan kitakarítanánk,ugye?

(#35957) Kickass válasza zolikaDB (#35927) üzenetére


Kickass
őstag

fogalmam sincs mi van a képen :D
csak saját tapasztalataimból indultam ki

De ha mostmár jó akkor csak örülni kell neki és biztos a szerelőnek volt igaza.

(#35958) adorjant válasza Bati0501 (#35956) üzenetére


adorjant
senior tag

Elinduláskor csinálja? Mert akkor kuplung is lehet.

(#35959) Bati0501 válasza adorjant (#35958) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,csak akkor.
Úgy rémlik,mintha azt nézték volna vagy előtte volt kicserélve nemsokkal,így a kuplungot elvetették.
Illetve nem minden indulásnál rángat,van,h akár több napig sem csinálja.Ha a kuplung lenne rossz,akkor sztem mindig rángatna,de nem értek hozzá.

(#35960) zolikaDB válasza Kickass (#35957) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyit irt a kollega a masik autos topikban, h behuzotekercs.
Csak mar mindenhol parázok, h lehuznak... Mint a 20k-s olajcsere...

(#35961) Bati0501 válasza zolikaDB (#35960) üzenetére


Bati0501
őstag

Az nem ~annyi szokott lenni?

(#35962) AMD Power válasza deicide (#35952) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt mondjuk nem igazán értem miért nem lehet változtatni egy ilyenen, ennyi pénzért. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35963) zolikaDB válasza Bati0501 (#35961) üzenetére


zolikaDB
veterán

Legolcsóbb levegő+olajszűrő+4L olajka (kedvezménnyel!!!)?? Hátul a garázsba'? (nem szakszervíz és nem számlás szerelő)

[ Szerkesztve ]

(#35964) gban válasza Bati0501 (#35956) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gyertyakábeleket ha tudod, mérd be sima multiméterrel.
Simán lehet az is, nálam is hasonló volt, 1 kábel volt szakadt.
Ezt a gyakorlatban onnan látod, hogy jóval eltér az ellenállása a többiétől.

Postázást nem vállalok.

(#35965) haddent válasza zolikaDB (#35963) üzenetére


haddent
addikt

Nekem ez 30 volt ugyanilyen feltételekkel, csak jó cuccokkal. :DDD

(#35966) Bati0501 válasza gban (#35964) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen a tippet! :R

(#35967) Markizmark válasza gban (#35964) üzenetére


Markizmark
addikt

Vagy sötétben járó motornál meg kell nézni a kábeleket. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35968) 7Sony7 válasza Markizmark (#35967) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem hülyeség! Jártam már úgy, hogy be sem akart indulni az autó. Az elosztóhoz menő gyertyakábel szépen áthúzott a kasztnihoz. Kicsit odébbhúztam, egyből beindult.

-

(#35969) Kickass válasza zolikaDB (#35960) üzenetére


Kickass
őstag

Ha el tudod vinni, akkor tudok neked mondani megbízható szerelőt aki nem fog lehúzni, baráti körből elég sokan hordjuk már az öreghez az autókat, teljesen hétköznapitól a tuning verdáig. Olcsón és jól dolgozik viszont rögtön szinte semmit nem tud vállalni legalább 1-2 napot még egy olajcserére is várni kell. :K

(#35970) Pitu


Pitu
aktív tag

F astra-ban cserélt itt már valaki index izzót? Jól látom hogy egyszerűbb ha kiveszem a búrát? :)

(#35971) Markizmark válasza Pitu (#35970) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak úgy lehet egyszerűen. Kilazítod a csavart a fényszóró mellett és előre kicsúszik. Onnan meg könnyű a dolog. Bajonettes a téma.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35972) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az 1.6-os 16 szelepes F Astrából hogyan lehet leengedni teljesen a hűtővizet? Ahogy néztem, a hűtőn az egyik felén felül, a másik felén közép tájon csatlakoznak be a vízcsövek. Így, ha azt lekötöm, nem folyik ki az összes víz. Mi lehet a megoldás? Valamint szerintetek mivel érdemes átmosni a hűtőrendszert? (mert eléggé trutyis a víz benne) Hallottam már ecetről, trisóról, vagy bolti hűtőtisztító adalékról.... Melyik a jobb?

(#35973) Declare válasza AMD Power (#35962) üzenetére


Declare
őstag

Egy sorozatgyartasu autonal? :) Gondold el mi lenne, ha mindenki ugy rendelne uj kocsit, hogy de a nem tudom, sebessegvalto legyen piros, a kormany meg zöld.... :))

(#35974) AMD Power válasza Declare (#35973) üzenetére


AMD Power
titán

Jó jó egye fene így is beleraknám a seggem egy ilyen OPC-be. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35975) Declare válasza AMD Power (#35974) üzenetére


Declare
őstag

Jah en is :)) plane ha tankolna nekem valaki :P :D

(#35976) adidas4death válasza #81556480 (#35880) üzenetére


adidas4death
aktív tag

wooow :Y Ez B veki lámpa ha jól tévedek ugye? Hol lehet ilyet szerezni. 1 pár tutira érdekelne, feltéve ha nem csillagászati összegekért vesztegetik :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#35977) #81556480 válasza adidas4death (#35976) üzenetére


#81556480
törölt tag

nemtom. lengyel oldalon láttam :D

(#35978) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnap este 8 körül egy rögtönzött astra-találkozót tartottunk itt a városban :DDD mentem asszonyért, mert akkor végzett, aztán kecskeméten a kiskörúton a cifra palotát elhagyva nézem, ki a franc világít így mögöttünk... meg villog is a teteje ...prüttyent is párat, kb 200méterrel arrébb leálltam az első parkolóba, jöttek: közúti ellenőrzés... remegő kézzel adtam a papírokat, mert mióta megvan a jogsim, soha nem igazoltattak... (előtte is egyszer még ex-el, de akkor jogsim se volt, nyugtatópálinka is volt bennem pár deci... ja meg nem is én vezettem :D ) 2 olyan 25 körüli fiatal rendőr volt, rendesek voltak, átnézték a papírokat, aztán "további szép estét!"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35979) bodojani válasza mephi666 (#35978) üzenetére


bodojani
csendes tag

Normális országban csak akkor állítanak meg ha valami "gond" van a kocsival. Az ilyen "megállítom hátha van valami" elképzelhetetlen.

(#35980) haddent válasza bodojani (#35979) üzenetére


haddent
addikt

Mert most ezzel mi a baj? És honnan tudod, hogy ők nem láttak valami gyanúsat? Átnézik a papírokat, netán megszondáztatnak, aztán mehetsz utadra. Ha minden rendben nincs mitől tartanod..

(#35981) mephi666 válasza bodojani (#35979) üzenetére


mephi666
nagyúr

hirtelen átfutott a fejemen, hogy "mégis mi lehet?" ...innen jöttünk, viszonylag jól belátható ez a hely és sokan figyelmen kívül hagyják a stoptáblát, de jól belém verte az oktató anno, hogy akármi van, megállni, vissza 1be és indulás ha senki nem jön... nem ér annyit a büntetés... így is tettem most is, gondoltam, hogy rutinellenőrzés lesz, de akkor is volt bennem para bőven

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35982) gzbotii válasza bodojani (#35979) üzenetére


gzbotii
veterán

És nem lehet rutin ellenőrzés?
Én is sofőrként dolgoztam több mint egy évet, most is ezt kellene folytatni, csak már "professzionálsként" (:DDD) és eddig nekem nagyon jó tapasztalataim voltak a (román) rendőrökkel - eddig

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35983) Markizmark válasza mephi666 (#35978) üzenetére


Markizmark
addikt

Én nem álltam volna meg. Ebben az országban elém kell jönnie, ha meg akar állítani. Nem Amerikában vagyunk.
Faterral ugyanezt csinálták, csak ő sokáig szivatta őket. Kilométerkig villogott mögötte a szerencsétlen. Aztán fater megunta és megállt. Rendőr kérdezte felháborodva, hogy miért nem állt meg. Apám elmagyarázta neki. Majd jó utat kívánt a gyerek.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#35984) Declare válasza haddent (#35980) üzenetére


Declare
őstag

Mert engem ne cseszegessen a rendör, mert neki kint kell allni az ut szelen es unatkozik. Ne felj a lehuzott ablakos c..gany mercinek ahol üvölt a "hejjj gyere rozsam adj egy csokot" azt nem meri megallitani, annak nem megy utana...

Itt No-ban sincs ilyen, hogy közuti ellenörzes....akkor allitanak meg ha szabalytalan vagy, vagy müszaki hiba van a kocsidon. Mert itt mindent lehet csak van amit nem, otthon meg semmit nem lehet csak par dolgot....ez a különbseg :) es azonnal ott tartunk, hogy ha meglatok egy rendört egy jolesö biztonsagerzes fog el, mig otthon meglatok egyet, akkor azonnal a huu bazz bent van a potegö, meg az elsösegely doboz, vagy mernek, vagy miert vannak ezek ott??? :Y

(#35985) mephi666 válasza Declare (#35984) üzenetére


mephi666
nagyúr

és szerinted ezek a szerencsétlenek jódolgukban mennek az ember után? gondolom náluk is meg van adva, hogy x igazoltatás a kvóta... biztos el tudnák jobban is tölteni az idejüket, de ez a melójuk, ezért fizetik őket és mindenkinek jobb, ha nem paraszt módjára viselkedik velük... én is örülök, ha nem utolsó parasztok jönnek a cégünkhöz vásárolni és fordítva is próbálok így hozzáállni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35986) bodojani válasza Declare (#35984) üzenetére


bodojani
csendes tag

Itt a pont, rendszám alapján a kocsiról mindent megtudnak (tulajdonos, műszaki, biztosítás, körözik-e) és ha szabályosan mész és nincs látható műszaki ok akkor NE állítson meg. Ha viszont megállít mert oka volt rá akkor büntetnie KELL. Azért ne csesztessen mert tetszik neki az autóm és meg akarja nézni..

(#35987) Declare válasza mephi666 (#35985) üzenetére


Declare
őstag

Nem...en nem azert adozom, hogy rendör cseszegessen. A rendörnek az a dolga, hogy vegye ki a szabalytalankodokat, müszaki hibasakat es kapcsolja le a bünözöket. A normalis hetköznapi embernek teremtsen biztonsagos es nyugodt felteteleket.

Ez hogy otthon ez az elsödleges dolguk, hogy trafipaxolassal es büntetessel beszedjek honaprol honapra a fizetesüket, meg a rnedörkocsiba a benzin arat ez total nonszensz. De ugyan ez igaz a NAV ra is....

Meg ahogy bodojani is irta, rendszam alapjan mindent le tud kerdezni egy autorol, ami csak erdekelheti...

(#35988) deicide válasza mephi666 (#35985) üzenetére


deicide
veterán

A biztonsági őr sem azért kap fizetést, hogy legalább napi x embert vegzáljon, hanem hogy elkapja azt, aki lop. A rendőrnek is ez a dolga. Én szívesen fizetem adóforintjaimból, hogy egész nap a bűnt vadássza és ha nem talál semmi gyanúsat, akkor akár egész nap ne intézkedjen, de ok nélkül ne intsen ki a forgalomból, csak mert ez van kiadva. Ez faszság.

Declare: valahogy így, ja. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35989) kimi822


kimi822
csendes tag

Sziasztok!

Van egy X14NZ motoros F Astrám, aminek rosszalkodik az alapjárata, amikor megállok van hogy fölpörög-visszaesik 3-4x mire beáll, vagy kicsit magasabban marad és szép lassan esik csak vissza.
Alapjárati motort már cseréltem, semmi változás. Ezen kívül semmi baja a kocsinak...
Tudtok segíteni? Előre is köszönöm!

(#35990) gban válasza kimi822 (#35989) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz a tippet hogy nem alapjárati motor :))
Nekem 8-10 éve csinálja :DDD
Ez ilyen :K
De ha mégsem ilyen, és rájössz a trükkre, mindenképp jelezd, de komolyan.
Nekem amúgy "hosszabb" (vagyis 5-10 km) tartós "pörgés" (nullás) után csinálja jellemzően, amikor lemegyek róla, és üresben gurulok.

Postázást nem vállalok.

(#35991) mephi666 válasza deicide (#35988) üzenetére


mephi666
nagyúr

#35987: abban egyetérthetünk, hogy szar a rendszer, de erről nem feltétlenül a járőrök tehetnek... és ők sem dönthetnek úgy, hogy "na most átmegyünk starsky és hutch-ba, aztán helyretesszük a rosszfiúkat" :D ...valószínű sokan azért lesznek rendőrök/tűzoltók/mentősök, mert ennek a hivatásnak akarnak élni/halni, csak a rendőrség esetében kapják legkevésbé azt, amire számítanak... és erről nem ők tehetnek: a rendszer a hibás és sajnos átlagemberek közül senki nem tudja ezt megváltoztatni (akik meg meg tudnák, azok nem akarják) ...addig is, amíg így (rosszul) működik, miért ne segítsük egymás munkáját? mindenkinek jobb, ha nyugis 1-2perc alatt le van tudva az igazoltatás, ők behúzzák a strigulát és megy mindenki a dolgára... ha nekiáll az ember bunkóskodni, lehet kap valami mondvacsinált indokra egy helyszínit megtorlásképp és el is van baszva oda-vissza mindenki napja

ui: azt tudom, hogy rendszám alapján lekérdezhet bármit, volt raktárvezetőt nálunk így szedték ki pár napja lejárt műszakival anno... csak lehet hogy random rutinvizsgálatnak is meg kell lenni valamennyinek... pl ittas állapotot rendszem alapján nehéz meghatározni :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35992) kimi822 válasza gban (#35990) üzenetére


kimi822
csendes tag

Hello

Igen nekem is leginkább hosszú út után csinálja, de az araszolás is kihozza belőle.
Nekem is csinálja vagy 2-3 éve. :)

(#35993) kimi822 válasza kimi822 (#35992) üzenetére


kimi822
csendes tag

Találtam egy megoldást, hát érdekes... [link]

(#35994) deicide válasza mephi666 (#35991) üzenetére


deicide
veterán

Persze, én is úgy értettem, hogy a szabályok szarok, amiket rájuk erőltetnek, mert nyilván ha nem volna kötelező a rutinellenőrzés, nem csinálnák.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35995) Declare válasza mephi666 (#35991) üzenetére


Declare
őstag

Senki nem mondta, hogy a rendörjarör a paraszt (mondjuk azert van hogy de :) ), vagy hogy bunkonak kell lenni....

(#35978) mephi666 : Igazoltatas story

(#35979) bodojani: "Normális országban csak akkor állítanak meg ha valami "gond" van a kocsival..."

(#35980) haddent: "Mert most ezzel mi a baj?"

Innen indultunk ;) es leirtuk, asszem hogy mi ezzel a baj :))

(#35996) siti


siti
senior tag

Sziasztok!

barátnőmnek van egy 96-os B Corsája, 1.2-es, klíma nélkül. Van ebben gyárilag pollenszűrő vagy nincs? nagyon párásodik a kocsi, de kíváncsiságból nem szedném szét ilyen hidegben.
Illetve a fűtő radiátor merre van? lehet az folyat egy kicsit, bár ráfagy a pára a belsejében az meg fagyállóval van feltöltve. köszi!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35997) mephi666


mephi666
nagyúr

egy aktuális kérdést dobnék be: ki használ valami páramentesítő akármit a szélvédőre belülről a klímanélküli gépében, hogy megakadályozza erősebb mínuszokban a jegesedést belülről? járatni kell azért pár km-t a gépet, hogy bemelegedjen és elkezdje rendesen szárítani az üvegről a nedvességet, addig is jó lenne, ha kevesebb pára tapadna meg belülről... vagy van valami kimondottan ajánlott üvegtisztító? arra rájöttünk, hogy áttörölgetni nem a legjobb a nedves üveget, mert jut be elég sok olajos-zsíros szennyeződés és ha azt jól szétcsutakolod, akkor aztán össze-vissza szórja a szemből érkező fényét :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35998) Declare válasza mephi666 (#35997) üzenetére


Declare
őstag

Nekem ma erkezett meg a para elleni szettem :) :

Pingi pára fogo párna

sonax pára elleni spray

Majd tesztelem es elmondom milyen :)

(#35999) Jofi81 válasza mephi666 (#35997) üzenetére


Jofi81
őstag

Én páramentesítő tablettát használok, kevésbé párásodik tőle a szélvédő.

(#36000) haddent válasza Declare (#35995) üzenetére


haddent
addikt

Le :DDD Most kövezzetek meg, de szerintem az utóbbi időben a rendőrség meg a NAV is tette a dolgát. Én 5. éve vezetek és eddig 1x állítottak meg, forgalmi jogsi személyi, elment vissza, ellenőrizte, megköszönte és mentem tovább 10 perc múlva. Nem általánosítani akarok, de szerintem a legtöbben azért fosnak a rendőrtől, mert kötelező nélkül (vagy olyan szolgáltatónál aki fizetésképtelen), lejárt forgalmival, szabálytalan sportkipuffal, rendkívül igényes nájlon sötétítőfóliával tépik az utakat. Szerintem ennyi "kellemetlenségért" kár is ezt megemlíteni, kicsit úgy csináltok, mintha hetente szednének ki a forgalomból.
Nem teljesen ide kapcsolódik, de annyiban mégis, hogy ez sem kéne sok minden mással egytemben, ha a jogsit intelligenciához és sokkal komolyabb, szigorúbb orvosi vizsgálathoz kötnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.