Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Z14XEP-s G Astra, mi a normális lánccsörgés? Mikor érdemes cserélni?
Általában indítás után kb. 2 másodperc alatt elhalkul.
Egy másik hangra is figyelmes lettem, amikor hideg motorral elindulok, akkor pár száz méterig csattog a motor, de ez nem lánchangnak tűnik. Mi lehet? Mégis az is lánc?

Köszi, Zoli

(#26902) Findzs válasza bzoly (#26901) üzenetére


Findzs
addikt

1-2 másodperc még belefér, mert az olajnyomás beállása után szokott a lánc megfeszülni
ezért is fontos a jó minőségű olaj és az olyan olajszűrő amelyik szelepes

a csattogó hang inkább hidrotőke szokott lenni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26903) realmadrid válasza Findzs (#26902) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Melyik a szelepes olajszűrő ? Azt hittem csak egyféle van.

A sas nem vadászik legyekre

(#26904) nzozz válasza Findzs (#26902) üzenetére


nzozz
aktív tag

A Z14XEP motorolaj visszacsapója nem az olajszűrőházban van?

(#26905) amargo


amargo
addikt

Hi, gyertya cserekor mindig kell hezagot allitani?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26906) _seth_ válasza amargo (#26905) üzenetére


_seth_
veterán

Én még egyszer sem állítottam, megmondom milyen morotkódhoz kell és adnam megfelelőt :) Hézagot egyébként is inkább több ezer km után állítanak nem új gyertyánál (feltételezve, hogy nem a tescoból veszünk gyertyát hanem pl gyári opel gyertya kerül be az opel motorba és motorkódhoz megfelelő), de ha tévednék majd kijavítanak :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26907) amargo válasza _seth_ (#26906) üzenetére


amargo
addikt

Belevalót vettem: FLR8LDCU+
Mindenhol ezt ajánlották.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26908) Mikulásbá válasza _seth_ (#26906) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem pl. a gyári opel gyertyák sosem voltak jók,én többet nem veszek olyat.Most pár napja BOSCH Super Plus-t kapott a gép,előtte is az volt.Netről rendeltem.Pöccre indul,sima a motor járása,semmi gond vele. (X20XEV)

[ Szerkesztve ]

(#26909) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Ma reggel vettem észre, kb. 10 km alatt a motor elérte a 85 fokos hőmérsékletet, azonban pirosat kaptam és állt az autó kb. 10 percet, bekapcsoltam a fűtést a legmelegebb fokozatban és közepes ventilátor fordulattal, azonban azt vettem észre hogy elkezd hűlni a motor, és lement 80 fokra, itt kikapcsoltam a fűtést és megvártam míg elindulok, utána már beállt menet közben 85 fokra.
Ez normális ilyenkor vagy valami nem kóser? Illetve azt vettem észre, hogy ha beindítom a kocsit valami ventilátor megy az elejében, de nem tudom melyik venti, csak hallom a hangját. Ez okés? Köszi :)

(#26910) Impressa válasza F_Gergely (#26909) üzenetére


Impressa
őstag

Rossz a termosztát a rendszerben. Valószínüleg nyitva marad résnyire, vagy meg van szorulva, de lehet el van tőrve, ez attól függ, hogy milyen kialakítású. Vannak oyan autótípusk, ahol normális, hogy indulás után elndul a ventilátor, és megy kb. fél-egy percig. Ha eddig nem tapasztaltál ilyet, akkor annak más oka van, de azt passzolom...

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#26911) F_Gergely válasza Impressa (#26910) üzenetére


F_Gergely
őstag

Most lett cserélve a termosztát, de elég balfék szerelőnél volt, mert rosszul rakta össze ugyanis a termosztátnál folyik a fagyálló, nem nagyon, de látszik hogy ereszt. Tömítést kell majd cserélni rajta, ettől lehet a hiba? (a termosztát biztos jó, mert előtte a vízhőfokmérőm 220 km megtétele utána sem mozdult meg, most meg rövid szakaszon is felmegy 85 fokra). De majd hétvégén megnézem melyik ventilátor megy pontosan.

(#26912) Findzs válasza realmadrid (#26903) üzenetére


Findzs
addikt

[link]

(#26904) nzozz
nem tudom milyen megoldás van a z14xep -be, csak tippként írtam

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26913) _seth_ válasza Mikulásbá (#26908) üzenetére


_seth_
veterán

Milyen volt opel gyertyával? Csak mert x20xevbe direkt a gyárit szokták ajánlani mert az a legjobb és ez nem csak az én véleményem hanem több x20xev tulajé is. Hamarosan elérem a 100e kilométert opel gyertyákkal gyertya gond nélkül.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26914) realmadrid válasza Findzs (#24554) üzenetére


realmadrid
aktív tag

:R

A sas nem vadászik legyekre

(#26915) Mikulásbá válasza _seth_ (#26913) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dadogott,kihagyott egy henger,alig akart menni.
Visszaraktuk az akkor már rossznak titulált gyertyákat és ment az autó rendesen.Aztán lett rendelve a BOSCH gyertya,most futott vagy 30 ezret,most kapott újra ugyanolyan a gyertyát.

[ Szerkesztve ]

(#26916) _seth_ válasza Mikulásbá (#26915) üzenetére


_seth_
veterán

Szeszélyesek ezek a motorok, nekem a bosch nem vált be, többen is kerülik :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26917) Mikulásbá válasza _seth_ (#26916) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

2 napja van benne az új BOSCH készlet,hibátlan.Igazából még az előző sorozat sem volt rossz,csak esetleg állítani kellett volna a gyertyahézagot,de cseréltem az összeset

(#26918) zolikaDB válasza F_Gergely (#26909) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem is csinál ilyet. Szerintem éppen, h bemelegedett, rákapcsolod a fűtést és rögtön el is fűtöd a motor melegét, legalábbis 4-5 fokot. Pedig a tied 2.0 DTI, enyém 1.4 benya.

(#26919) F_Gergely válasza zolikaDB (#26918) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen én is erre tippelek, mert egyébként tartja szépen a hőfokot. De azért majd megnézem azt a ventit mert hideg motornál akkor elvileg semmilyen ventinek nem kéne mennie ugye?

(#26920) nzozz válasza Findzs (#26912) üzenetére


nzozz
aktív tag

A Z14XEP -ben szűrőbetét van, nem lecsavarható, fém burkolatú szűrő. Illetve szerelő javasolta egyszer, hogy a szűrőházat ki kéne cserélni, az indításkor jelentkező csörgések mérséklése miatt.

(#26921) realmadrid válasza nzozz (#26920) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Nekem műanyag a ház, a benne lévő betétet cserélem, Mann 612/2x jó bele. Z14XEP.

A sas nem vadászik legyekre

(#26922) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nem tud valaki X20XEV-hez vezérműszíj takaró műanyag fedelet?Már írtam több helyre,nem is nagyon válaszolnak,vagy már elment a motorral,stb.
Hol lehetne még keresni?

(#26923) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok,

Van egy Opel Astra H 1,6 benzines autóm.
A probléma vele, hogy ha áll két napot az autó és nem megyek vele sehova akkor a harmadik nap már nem indul be
valami leszívja az aksit. Az akksi új legalábbis nem régi decemberben vettem.
Indítás is mintha egy kicsivel tovább tartana mint kellene (tekeri rendesen azzal nincs gond), legalábbis fura
mert az öcsémnek G astra van szintén 1,6-os benzines motorral és az sokkal hamarabb beindul.

Lehetséges az, hogy az önindítónál van valami hiba? (azt mondják a behúzótekercs akkor is kap áramot amikor nem kéne és ez meríti le az akkut).
Van a H astra-nak ilyen tipushibája?

köszönöm.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#26924) Lomha 8V válasza F_Gergely (#26911) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem biztos, hogy rossz a termosztát. Ha folydogál a víz mellette, akkor nincs meg az üzemi nyomás, normális lehet az ingadozás bizonyos helyzetekben. Ha a tömítés meg lesz csinálva és utána is csinálja, akkor már szinte biztos, hogy rossz a termosztát. Amúgy a termosztátot ki lehet próbálni, bedobod egy fazék hideg vízbe és elkezded melegíteni. Ha teljesen kinyit a meleg hatására és utána teljesen vissza is zár ahogy hűl, akkor jó.

(#26923) gaben75: Nem érdemes távgyógyászatot alkalmazni, ez nagyon sok dologtól lehet. Kell egy multiméter és ki kell méregetni, ez hamar megvan. Nálam egyszer a csomagtér világítás nem aludt ki soha egy kontakthiba miatt, az is szárazra szívta az akkut, pedig egy kis sz*r.

[ Szerkesztve ]

(#26925) diablo1984 válasza gaben75 (#26923) üzenetére


diablo1984
veterán

érdekes, mert a behúzó tekercs is max akkor kaphatna áramot, amikor gyújtáson, neadj isten indításon van a kocsi. szerintem ebből következtetve hülyeség!

(#26926) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, nem tud valaki valami jófajta képes leírást, hogy hogy lehet kiszedni egy G Astra ajtajából a zárbetétet? Nem akarok eltörni semmit :B

Nem forog benne a kulcs (kp zár se mukodik, bejutni be tudtam a csomagtartón keresztül :DDD ) találtam valakit aki meg tudja javítani, de csak a zárat kéne vinnem, nem az egész kocsit

MZ/X

(#26927) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Megtudná nekem valaki mondani hogy a generátor szíjat hol kell feszíteni hol lazítsam hogy le tudjam venni most akarnám kicserélni H astra 17cdti ről van szó.köszönöm

(#26928) Habsteve válasza Habsteve (#26380) üzenetére


Habsteve
tag

Vki? Debrecenben tudtok esetleg Astrakra szakosodott szerelőt?

(#26929) Petya25 válasza Findzs (#26829) üzenetére


Petya25
addikt

H Astrához nincs hasonló okosság?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26930) Petya25 válasza davee_92 (#26807) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem egy H 1,6 Caravanom van pont egy éve.
A kombiságnak sok előnye van, esetleg gondold meg, pakolhatsz bele ezerrel, meg a hátsó ülésssor is tágasabb. Én tök vegyesben használom,, város, pálya, gyakran 4-5 fővel és eddig az össz átlagom a bejáratással együtt 6,7 liter és lefele megy. Most tankolás óta 6,3 van a fedkompban
Gyors ülésfűtés, kényelmes tempomat , pontos fedkomp, digi klíma, 4 el.ablak, 4 légzsák, ESP, az utolsó évjáratok nagyon jól felszereltek, Csendes, jól bírja a szarabb utat is, merészen kanyarodhatok vele, stabilan fut. A 116 ló szerintem jól viszi, bár én nem taposom szét, vigyázok rá.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26931) zolikaDB válasza Habsteve (#26928) üzenetére


zolikaDB
veterán

Általános v villanyos? Milyen verda?

(#26932) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! H Astra gyári kerékméretét hol tudom megnézni? Jelenleg 16-os 5 lyukú lemezfelnik vannak alatta, 205/55-ös, téligumikkal. Nyárra 17-es felniket szeretnék tenni rá, viszont sehol nem találom, hogy milyen ET számút kellene keresnem. A különböző weboldalakon elég vegyeseket írnak, vhol azt írják, hogy mehet a 225/45 R17, vhol meg, hogy 215/45 R17. :F

We are analog players in a digital world

(#26933) Petya25 válasza m4rc! (#26932) üzenetére


Petya25
addikt

Itt meg tudod lesni: [link]

A gumi és a felni ET szám egy kicsit rugalmas amúgy.
Adott felni szélességre több szélességű gumi is feltehető.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26934) Habsteve válasza zolikaDB (#26931) üzenetére


Habsteve
tag

Általános inkább, Astra G 1.4 16v

(#26935) deicide válasza m4rc! (#26932) üzenetére


deicide
veterán

GTC H Astra alá 225/45/R17 kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#26936) hdman válasza deicide (#26935) üzenetére


hdman
őstag

Nekem is ez van H kombin.

Sopron city :)

(#26937) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv mindenki ,egy kis Problémám akadt egy Opel Vectra C -vel .Vauxhall modell egyébként .2.0 DTI ,a problémám ott kezdődik hogy múltkor járattam pár percet és kifogyott az üzemanyag ..... most hoztam bele 5 litert beleöntöttem ,de nem akar beindulni .Valahol olvastam hogy ilyenkor felkell önteni az üzemanyag szűrőházat gázolajjal ,de még légtelenítésről is olvastam valamit .Valaki tudna nekem erre valami okosságot mondani ?

(#26938) F_Gergely válasza INMOTEP (#26937) üzenetére


F_Gergely
őstag

Legteleniteni kell az uzemanyagrendszert, elvileg kell lennie egy manualis "pumpanak" amivel kezzel be tudod szivattyuzni az uzemanyagot de ajanlott ilyenkor a tanksapkat leszedni, hogy a levego kimenjen, mert tobbektol hallottam mar hogy hiaba punpaltak be az uzemanyagot a vakum miatt, inditaskor visszaszivta a levegot.

(#26939) INMOTEP válasza F_Gergely (#26938) üzenetére


INMOTEP
őstag

Értem ,hol találom ezt a pumpát ?

(#26940) Jim Tonic válasza INMOTEP (#26939) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem hinném, hogy lenne benne. CDTi-kben biztosan nincs. Indítózz, amíg fel nem ér az üzemanyag. Darabig eltart, aztán beindul. Akkud lemerülhet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26941) adidas4death


adidas4death
aktív tag

B vectránál a termosztátot érdemes megtisztogatni (lehet egyáltalán :U )?
Elég alacsony a vízhőfokom menet közben és gondoltam mielőtt veszek egy másikat megpróbálkoznék vele. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#26942) INMOTEP válasza Jim Tonic (#26940) üzenetére


INMOTEP
őstag

Inditóztam de semmi :( ,most raktam fel másodjára az akkut tölteni mert lemerült .... Közben leszedtem az üzemanyagszűrő tetejét kivettem a szürőt és az alján van egy kis gázolaj ,valamit már kezdett ezekszerint felszivni de nem megy neki ..... megpróbálok szerezni valakitől egy kis gázolajat bele és felöntöm hátha .....

[ Szerkesztve ]

(#26943) nzozz válasza Jim Tonic (#26940) üzenetére


nzozz
aktív tag

Azért óvatosan a folyamatos indítózással, mert az indítómotor nem bírja a hosszú üzemet, pláne egy nagyobb dízelnél.

(#26944) bambano válasza Jim Tonic (#26940) üzenetére


bambano
titán

az üzemanyagszivattyú nem indul be rögtön, ahogy "ráadod a gyújtást" önindító nélkül?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26945) INMOTEP válasza nzozz (#26943) üzenetére


INMOTEP
őstag

Persze pihentettem közben 1-2 percet mindig

(#26946) Kokkantas válasza INMOTEP (#26942) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Vegyél egy ilyet.

(#26947) bakos1


bakos1
tag

Hali. Azt szeretném tudni, hogy vki tudja-e, vagy hogy hol tudnám megnézni, hogy a gyári alsó nagy motorvédőhőz milyen csavarok, és patentok,és hány darab kellenek Astra H-hoz? Vettem használtan, csavarok meg nincsenek hozzá. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#26948) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok !
Tud nekem valaki segíteni Corsa B alkatrészben ?
A képen pirossal jelölt alkatrészre lenne szükségem, mert nekem a kék vonallal jelölt részen eltört a fém és csörög-zörög ...

(#26949) Joker88


Joker88
őstag

hello

mivel autóvásárlás előtt állok, az ismerősök ajánlása alapján opel astrákat (is) nézegetek. Persze más Opelek is érdekelnek,csak a rokonságban 99%ban astrák vannak :D igaz azok újabbak ..
az 1994-1999 -es korból , mivel ezek vannak inkább elérhetőek az e célra szánt keretből ( cirka 300-350.000 ft )

a kérdésem az lenne,hogy ezeknél a kocsiknál vásárláskor mire kell figyelni ? Pl. hol jön ki legelőször a rozsda, meg mik azok a jelek amik elárulhatják első körben,hogy meneküljek az adott autótól ?

:R

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#26950) INMOTEP válasza Kokkantas (#26946) üzenetére


INMOTEP
őstag

Autósboltban gondolom lehet kapni bárhol ,egy ilyenre úgyis szükségem lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.