Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem tud esetleg valaki olyan leírást, hogy hogy lehet szépen szétszedni G Astrában a középkonzolt? Szellőztető kapcsolóknál szeretném kicserélni az izzókat.

MZ/X

(#27052) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az "ebben még volt vas" teória látványos bukása egy szintén elavult, a 190D-hez mérten mégis sokkal fejlettebb technológia ellen:[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27053) Dr. Gonzο válasza DopeBob (#27051) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem bonyolult. Emlékeim szerint a hamusnál kell kicsavarni a csavarokat és talán a lejátszónál is rögzítve van.

(#27054) Findzs válasza Jim Tonic (#27052) üzenetére


Findzs
addikt

az nem 190D hanem E190
meg valószínű azért járt rosszabbul mert lerepült az útról
meg persze nagyon sok minden múlik az ütközés szögétől stb.

nem védeni akarom a mernyót csak a képekből nekem ez jött le :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27055) Jim Tonic válasza Findzs (#27054) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

190E, ha pontosak akarunk lenni, de mivel ez csak a motorra vonatkozik, a téma szempontjából irreleváns. Megszokásból D lett. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27056) bambano válasza Findzs (#27054) üzenetére


bambano
titán

valójában a látvány semmit nem jelent. úgy tervezik, hogy szétszakadjon a körítés, mert az viszi el az energiát. egy g astra egészen kis ütközésnél is beteríti a fél lakótelepet, de nem azért, mert gyenge, hanem azért, mert ilyenre tervezték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27057) mikoljan válasza DopeBob (#27051) üzenetére


mikoljan
tag

Ezt talán segít: [link]
(4-es pont)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#27058) DopeBob válasza mikoljan (#27057) üzenetére


DopeBob
addikt

:R

Nagyon köszönöm, ilyenre gondoltam! Hát a Rádió kiszedőjével bajban leszek. Tesóm megengedte, hogy használjam a kocsiját, külföldön dolgozik és nem nagyon kell neki. A kocsi több éve áll, szerencsére nagy gondja nem lehet, beindítani sikerült, cseréltem olajat+olajszűrőt. Folyadékok után lettek töltve, ami kellett. Mire kell figyelni egy ilyen régen használt kocsinál? Elvileg nem volt semmi baja, 200k km van benne, és végig családi tulajdon volt.

MZ/X

(#27059) DopeBob válasza DopeBob (#27058) üzenetére


DopeBob
addikt

Illetve azt esetleg nem tudjátok, hogy a rádiót hogyan lehet életre kelteni? Nem szól, ha bekapcsolom a gombok világítanak, de a kijelzőn semmi nem jelenik meg. Safe-Code megvan.

MZ/X

(#27060) Ace owner válasza DopeBob (#27058) üzenetére


Ace owner
addikt

Minden ami gumi.. Felfuggesztes kivaltkepp,szvsz nezesd meg egy szakival hogy minden rendben van-e es nem oregedtek el a gumi alkatreszek.

Galaxy Fold 4

(#27061) bzoley


bzoley
veterán

Urak!
Mi lehet elöl, ami sebesség-függő tuk-tuk-tuk? Nem hallom, csak a talpamon érzem finoman, kb. 30-35km/h-tól. Olyan, mintha kavics lenne a gumiban. Féltengely esetleg?

(#27062) Jim Tonic válasza bzoley (#27061) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Féltengely, kuplung, váltó, de szinte bármi, ami forog. Állóhelyzetben abszolút nincs? Üresben gurulva dombról jön a hang? Ha az utóbbi, akkor vszleg féltengely.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27063) Findzs válasza Jim Tonic (#27055) üzenetére


Findzs
addikt

én csak pontosan idéztem a linkelt cikkből és ott úgy írják E190
de lényegtelen :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27064) bzoley válasza Jim Tonic (#27062) üzenetére


bzoley
veterán

Még nagyon nem volt időm több helyen megfigyelni, ma vettem észre. Üresben nem néztem, úgy néz ki, mindegy neki, hogy gyorsulok, vagy csak gurulok, szóval nem terhelésre. Induláskor általában teljesen alá van tekerve, az nem jelez semmit. Az előbb dobtam fel a nyári gumikat, a levegőben üresben megforgattam, semmit nem hallottam. Az egyik első télin volt egy kis ragacs, apró törmelékkel, ami kicsit púpos volt, de nem hiszem, hogy ez okozta. Majd figyelem tovább.
Legkevésbé a mechanikus hibákat nem csípem, motorhibát könnyebb megbarkácsolni :(

(#27065) tomyoy


tomyoy
senior tag

Tudtok arra valami megoldást, hogy szorul az ablakemelőm? szerintem csak az ajtókeretben amiben fut az fogja le, de mivel tudnám megsíkosítani? ha esik az eső akkor jó

nyiknyiknyiknyik

(#27066) amargo


amargo
addikt

Hi,

Gondoltam veszek egy garnitúra acélfelnit Astra G 185/65x15 gumi van rajta és azt gondolom ez a felni is való hozzá - itt láttam olcsóbban is a felnit. Amennyire nézem 4-5 csere után már behozza az árát és a gumi se lesz nyúzva, így most nyári gumi cserekor gondoltam már az új felnikre rakatnám.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27067) Findzs válasza amargo (#27066) üzenetére


Findzs
addikt

használtan is tudsz venni majd fele áron
pl: [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27068) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nem is írtam nektek hogy a múltkori Vectra C 2.0 DTI üzemanyag le levegősödést megoldottam másként ,mégsem vettem hozzá ilyen kézi pumpát .Egy reggel arra keltem hogy van nekem tartalékba Vectra B benzines üzemanyag szivattyúm .Ezt szétszedtem a műanyag házból [link] , a 2 végére raktam gumicsövet és rákötöttem az üzemanyagrendszerre .Szerencsére az üzemanyag rendszer csövén pont volt gyárilag egy toldás amit szétlehet szedni ! Gyanítom nem semmiért bontható meg az üzemanyagcső :) Lényeg a lényeg hogy adtam neki áramot és kb 1 perc sem volt de már jött az üzemanyag ,öröm és boldogság :P .Pár indítózás és indult is a szekér :)

(#27069) Petya25 válasza amargo (#27066) üzenetére


Petya25
addikt

Én a Reiter F. utcában vettem a H-ra 15x6,5-es gyári felniket 4500/db-ért.
Kicsit nézz még szét ha akarsz spórolni némi pénzt.
Az Automax-ban gumit vettem olcsón, náluk drágább volt a felni.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27070) DopeBob válasza DopeBob (#27058) üzenetére


DopeBob
addikt

A tekerő lehúzásnak van valami trükkje? Hiába húzom nem jön :B

MZ/X

(#27071) amargo válasza Findzs (#27067) üzenetére


amargo
addikt

Használtan régebben befürödtem.. de nézelődök!
Petya25: Használtat vettél? Megnézem majd a boltot.
Köszönöm az ajánlásokat!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27072) INMOTEP válasza INMOTEP (#27068) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ja utóirat ,f@..omat a dízelbe :D

[ Szerkesztve ]

(#27073) zso79


zso79
őstag

Az szerintetek mitől lehet, hogy néha mikor tolom be 1be, még mielőtt beugrana teljesen a fokozatba, minimális megindul az autó? Van amikor ezt egymás után többször is el tudom játszani vele, ha visszarakom üresbe és felengedem a kuplungot majd újra próbálom. Megindulás alatt tényleg csak egy minimális előre mozdulást értek. Van hogy egyáltalán nem tudom előhozni. A14NET Lehet hogy ez teljesen normális? 2000km van benne.

[ Szerkesztve ]

(#27074) Dr. Gonzο válasza zso79 (#27073) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem nem tűnik normálisnak. Ha teljesen be van nyomva a kuplung és ilyet csinál, akkor nem emel ki rendesen a tengelykapcsoló.

(#27075) diablo1984


diablo1984
veterán

hmm, valaki járt már úgy opellal, hogy egyik napról a másikra elkezdett a nagy kijelzőm pixelhibásodni és terjed! kezdetben 3-4 pont volt, utána ment felfelé és lett csont formájú, most meg még nagyobb! a poén az egészben az, hogy olyan, mintha az írás mögött lenne, de éppolyan fényes!

(#27076) Petya25 válasza amargo (#27071) üzenetére


Petya25
addikt

Igen használtan, de nem sufniból, hanem gumis műhelytől. Reitter-Zsinór sarok.
Úgy vettem át, hogy ott előttem feltették gépre és súly nélkül 0-án futott, nem zsákbamacskát vásároltam.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27077) Findzs válasza DopeBob (#27070) üzenetére


Findzs
addikt

ilyen rugós akármi tartja a tengelyen oldalról kell kihúzni:

kép

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27078) bambano válasza zso79 (#27073) üzenetére


bambano
titán

ha biztosan tudnám, hogy az 1-es is szinkronizált, akkor a szinkrongyűrűt gyanúsítanám.

tedd üresbe, engedd fel a kuplungot, majd nyomj egy nagy kövér gázt és próbáld gyorsan sebességbe rakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27079) tomyoy


tomyoy
senior tag

ezt a fényezést terveltem ki, a gyári vxr alapján.

nyiknyiknyiknyik

(#27080) Ace owner válasza tomyoy (#27079) üzenetére


Ace owner
addikt

5 Éve meg menő is lett volna..

Galaxy Fold 4

(#27081) Petya25 válasza Ace owner (#27080) üzenetére


Petya25
addikt

Inkább 15.

tomyoy: ha már fested, akkor inkább valami jó metál színt keress.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#27082) zolikaDB válasza tomyoy (#27079) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor teszed a legjobbat, ha egy szép OPC kéket fújsz rá. Ez nagyon gáz... Cigánysor 3., lada 1200.
[link]
Pár tipp, h az egyszerű az nagyszerű

(#27083) bambano válasza tomyoy (#27079) üzenetére


bambano
titán

ez olyan két, karambolban szétszakadt autó összehegesztve érzést kelt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27084) soo277 válasza tomyoy (#27079) üzenetére


soo277
őstag

Meg ne harizz de szerintem baromi csúnya :B :B :o

BT: wersoo#21211

(#27085) adidas4death válasza tomyoy (#27079) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Akkor inkább Full fehér (vagy OPC kék ahogy javasolták is), fehér esetén esetleg egy kis carbon fólia és jónapot kívánok. :K szerintem :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#27086) zso79 válasza bambano (#27078) üzenetére


zso79
őstag

Kipróbáltam, a szitu ugyanaz, csak nagyobb erő kell hozzá hogy bevegye az egyest (nem is veszi be nagyon magas fordulaton, vagy nem toltam elég erősen). Nem reccsen viszont nagyobbat mozdul az autó, a hang ugyanaz. Ma próbálgattam és az a tapasztalatom, hogy akkor csinálja ezt, amikor kuplung lenyomás után azonnal rakom be egybe. Ha benyomom a kuplungot és várok kicsit, akkor nem csinálja. Beszéltem egy szerelővel, Ő azt mondja, hogy azért van, mert kuplung lenyomás után még akkora lendülete van, hogy megmozdítja. Ha várok kicsit lassít rajta annyit az olaj, hogy nem mozduljon. Szerinte ez nem hiba, van ilyen. Holnap reggel más okból megyek be az Opelhez, rákérdezek erre is, de szerinte nem fognak ezzel foglalkozni. Amúgy elég minimális a mozdulat, faterom észre sem vette. Mondjuk amikor felhívtam rá a figyelmet, meg a hangra is, akkor már észrevette Ő is. Nincs esetleg Győrben A14NET tulaj, akiével össze lehetne hasonlítani ma este? :P

[ Szerkesztve ]

(#27087) Ace owner


Ace owner
addikt

Opc kek, fenyes fekete tetofolia, szep felnik, pici ultetes esetleg lampa sotetites picit es tokeletes autod van amivel nem rohognek korbe egy rendes talalkozon..

Galaxy Fold 4

(#27088) _seth_


_seth_
veterán

Ha már B vectra festés... ebből érdemes kiindulni: [link]
Hirtelen nem jut eszembe, hogy kié az autó de valóban mostanában lett kész, ősszel még olyat láttam róla amin nem volt így összepakolva az autó, nem is tudtam, hogy eladó csak véletlenül találtam rá.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27089) bambano válasza zso79 (#27086) üzenetére


bambano
titán

ha jól értelmezem, amit leírtál, ezek az üzemszerű működés jelei.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27090) soo277 válasza _seth_ (#27088) üzenetére


soo277
őstag

Na erről van itt szó :K
de hát ő tudja :DDD

BT: wersoo#21211

(#27091) soo277


soo277
őstag

Fehér karbon fóliát,honnét tudnák jó áron venni?

BT: wersoo#21211

(#27092) Findzs válasza zolikaDB (#27082) üzenetére


Findzs
addikt

uuu apám ez a vectra nagyon oda*asz :K

:R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27093) zolikaDB válasza Findzs (#27092) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az egyszerű az mindig nagyszerű. Csak semmi csicsa, gyári dolgok és kész :D

(#27094) Pitu válasza zolikaDB (#27093) üzenetére


Pitu
aktív tag

Számomra egy jól megválasztott felni + gyári állapot jelenti a külső "szépséget", és ez anno a zsigulimnál is bejött. :)

(#27095) tomyoy


tomyoy
senior tag

majdnem talált '98 BTCC fényezés másolata lett volna :D

OPC kék z291 az tuti lesz :)

nyiknyiknyiknyik

(#27096) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Itt is felteszem a kérdést, mint Opel fórumon, hátha hamarabb jön a válasz :) tehát:
G Astra csomagtartó környékén hol találok állandó +12V-ot?
Beltéri (gyári) világítás meghajtásához kellene, szóval jó lenne ha biztosíték is lenne hozzá. :)

(#27097) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kérdés common rail motorral rendelkezőkhöz: Eddig szinte kizárólag prémium dízelt tankoltam, egy ideje meg már tényleg csak azt. Eddig Shell volt, mostanában MOL. A jelenség, elmegy intenzív gyorsításnál az erő. Hasonló volt a hiba, mint amikor gond volt a pumpa szelepeivel. Mivel azóta ~30-40k ment bele, nem gondoltam rá, mint lehetséges hiba. Hibakódot nem adott a rendszer.
Hogy meglegyen a hiba forrása, csináltam egy szenzor logot a motorról. Ki is jött az eredmény, magasabb terhelésnél nem jött meg az irányzott nyomás. Nem kicsit lettem dühös. Mielőtt felrobbantam volna, elmentem venni egy spurit, ott beszélgettem az eladókkal, és mondták, hogy túl "száraz" a magyar dízel. Ők még javasoltak 1 deci 2T olajat is minden teli tankhoz.
Na, spuri a tankba, rá normál dízel. A szelepek életre keltek, még néha hibáznak, de pár km alatt szinte megjavultak.
Kérdés: mi lehetett a gond? A prémium dízel? A MOL dízel? Most félig MOL prémium, félig Shell sima van benne, meg egy spuri. Mi a véleményetek a 1dl olajról?
Az eladók mondták, hogy minden CR tulaj erre a kettőre esküszik (olaj + spuri).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27098) Dluinet válasza Jim Tonic (#27097) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Shell V-Power Nitro+ Diesel-t próbáltad már? 1 teli tank és érezhetően jó lesz, többet ér az ilyen spuri meg STP-nél.

Nekem benzinesnél volt hogy elment az erő, fél évig vittem szerelőhöz, de mindegyik elhajtott, aztán a Nitro+ kitisztította. Sokat nem vesztesz vele, ha kipróbálod, 5-600Ft-tal több egy teli tank, a spuri meg egyéb adalékok ennél drágábbak.

A Shell ezt írja a Nitro+-ról:
"Egy új, erőteljesebb tisztító technológiára épül, így gyorsabban és hatékonyabban tisztítja a diesel üzemanyag-befecskendező rendszereket, - beleértve a legújabb generációs diesel motorokat (úgy tervezték, hogy megfeleljen az Euro 5 követelményeknek). Ezen felül a motor teljesítményének helyreállítására és fenntartására is megoldást nyújthat, az aktív motorvédelem révén; korrózióvédő elemeinek köszönhetően pedig az üzemanyag rendszer korróziómentességét is segíti."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27099) zolikaDB válasza Dluinet (#27098) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor eloszor tankoltam, ugy 1.5 eve, olyan szepen jart a motor, meg mintha... De azota ha tankolok, semmit nem erzek.

(#27100) Dluinet válasza zolikaDB (#27099) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem állandóan kell, csak mondjuk évente egyszer. A tisztát már tovább nem tudja tisztítani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.