Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Lomha 8V válasza Findzs (#27850) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi! Igazából 5 személyes, ha kiveszed azt a hűtőt meg a tartószerkezetét, de a középső része kínpad még egy gyereknek is. A kezelésiben is benne van, hogy maximum 175cm magas ember ülhet oda, de az is erős ferdítés, mert az égvilágon senkinek nem jó. :DDD

(#27852) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Fellelhető valahol a neten insigniához valami szerviz manual? Konkrétan az érdekelne, hogy a visszapillantó alatti kameráról hogyan tudom levenni a műanyag burkolatot anélkül, hogy eltörném..

Kösz!

(#27853) HWSW válasza Findzs (#27850) üzenetére


HWSW
tag

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#27854) davee_92


davee_92
csendes tag

Sziasztok!

H Astra márkatársaktól kérdezném, csinált-e már valaki középkonzol kijelző cserét BC-re, ha igen akkor mi a folyamata, maga a kijelző csak Plug&Play + felprogramozás vagy kábelt is húzni kell pluszba?
Illetve minden infó érdekelne ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm! :)

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27855) diablo1984 válasza davee_92 (#27854) üzenetére


diablo1984
veterán

programozni kell és kinullázott bontott kijelzőt, vagy újat tudsz bele rakni! ez biztos!

szerintem a csatija ugyanolyannak kell hogy legyen, de ez nem biztos!

(#27856) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Most hívott após, hogy bezárta a kocsit és bent felejtette a kulcsot a kocsiban Budapesten. A pótkulcs Nyíregyházán van...

Van bármi hasznos információtok, ami segíthetne?

Neten semmit sem találok.

Köszi!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#27857) Dluinet válasza Mcray (#27856) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bezártam az egyetlen kulcsomat a kocsiba

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27858) bambano válasza Mcray (#27856) üzenetére


bambano
titán

Pesten van egy figura, aki sárga, taxinak kinéző autóval közeledik, de nem taxis, az ilyen helyi híresség zárnyitó szakember. szerintem ha megkérdezel egy nagyobb taxivállalatot, két perc alatt előkerítik neked.

egyébként én totál meglepődtem, de a pesti taxisok eszméletlen helyzetekre is fel vannak készülve és szívesen segítenek (nyilván zsetonért).

ilyet dob a gugli, ez nem ő, de ezek is jók lehetnek.

szerk: az autóklubot is érdemes lehet megkérdezni...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27859) INMOTEP


INMOTEP
őstag

C Vectra Ülés légzsákot hogy lehet kiszedni ? :F :F

(#27860) diablo1984 válasza INMOTEP (#27859) üzenetére


diablo1984
veterán

nem pattintós véletlenül? én még nem akartam kiszedni, de mivel műanyag vacak takarja, nem kizárt, hogy az kipattan a helyéből!

(#27861) INMOTEP válasza diablo1984 (#27860) üzenetére


INMOTEP
őstag

Alatta van egy műanyag rész ,az szépen kipattant .De onnan már nem jutottam tovább ,megpróbáltam picit aláfeszíteni de nem jön ,mintha csavar fogná még

(#27862) davee_92 válasza diablo1984 (#27855) üzenetére


davee_92
csendes tag

Értem, és a bontott kijelzők milyen árban mozognak jelenleg? Illetve OP-Commal fel lehet programozni vagy TECH kell hozzá?

Köszönöm!

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27863) diablo1984 válasza davee_92 (#27862) üzenetére


diablo1984
veterán

asszem a racing bazáron láttam a monokróm fullost 10k-ért, mert lehet nekem is kell egy, mert a gyári az enyémbe elkezdett pixelhibásodni, és terjed! olyan mintha a háttérben lenne a gond, de már kitakarja lassan a hőmérsékletet, meg a dátumot is!

hogy op-com, vagy tech2 kell-e hozzá, szerintem tech2, mert az agyához kell társítani, ahhoz az op-com szerintem kevés!(a BC bekapcsolásához is kevésnek bizonyult nálam)

INMOTEP: valahogy csak kijön, mert a műanyag elemes módozat miatt, gondolom, hogy az opelnél üléscserével nem jár a légzsák csere!

[ Szerkesztve ]

(#27864) davee_92 válasza diablo1984 (#27863) üzenetére


davee_92
csendes tag

Értem, akkor majd körülnézek :)
Csatlakozóját nem próbáltad megforrasztani magán a kijelzőn?
Régebbi TID-eknél is gyártási hibás volt, emiatt kihagyott a kijelző.

Kiszerelése egyébként hogyan történik a kijelzőnek, a befelé ívelő műanyagot kell kipattintani és gondolom alatta van rögzítve?!

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27865) diablo1984 válasza davee_92 (#27864) üzenetére


diablo1984
veterán

a díszléc lepattint és alatta vannak a csavarok amivel ki lehet szedni a középső részt! nekem pont azok világítanak állandóan, nem kihagy, de az a durva, hogy terjeszkedik! olyan mintha a kijelző hátulját nyomná valami, de passz! nem hekkelem, mert ezekről bármit leszed az ember és véletlenül ráadja a gyújtást, a can azonnal hibának tolja és lehet menni töröltetni, párosítani, stb!

(#27866) Calogero válasza davee_92 (#27854) üzenetére


Calogero
addikt

Ami a cseréhez kell:
Egy másik (nem feltétlenül új) GID kijelző valamint egy új beépítőkeret, amennyiben BID-ről cserélünk. Ugyanis a BID és a GID dőlésszöge más, ezért más beépítőkeret is kell hozzá!
Melyik kijelzőhöz, melyik keret kell:
BID-hez: 62 36 651
TID-hez és GID-hez: 62 36 650
GID-hez: 62 36 652

A kijelzőnél nagyon FONTOS, hogy legyen szétpárosítva az eredeti autótól, ugyanis enélkül nem lehet majd felprogramozni a saját verdánkhoz!
Ha megvan az új kielzőnk, akkor már csak ki kell cseréltetni egy márkaszervizben. A régi displayünket szintén szét fogják párosítani az autónktól, majd az új csatlakoztatása után összepárosítják azokat
A kijelző cserét egyébként csinálhatjuk magunk is, ha van már gyakorlatunk. Otthon szétszedjük a középkonzolt, majd a kijelzőt nem csavarozzuk vissza, csak a csere és a tech2-ös betanítás után.

Kiszerelés:

Kiveszed a rádiót (a négy lyukba bele kell dugni a 4 szöget, utána kihúzható), utána kinyitod a hamutartófedelet így akkor a klímakonzolt ki tudod pattintani (nagyon erős fém fülek fogják (4db) először a felső fülekből, így lehajlik a hamutartó felé (ezért kell csak simán kinyitni), utána az alsókból felfele ki tudod húzni... Utána a középkonzol keretét alul két csavar fogja, ezután még a szellőzőrostélyok magasságában két patent. A kijelzőt a keret illetve két csavar tartja a helyén, előbb a keret alsó füleit magunk felé kiakasztjuk és a keretet lefele húzzuk:)...
Ha nincs hamutartód akkor a váltó és hamutartó környékét is meg kell bontani.

(#27867) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Egy kérdés merült fel benne. Van egy Opel Astra G 2003 évjárat. Nem emlékszem rá, hogy állítottam volna-e. De van benne ülésmagasság állítás? Úgy kérdem hogy ezen évben gyártott autókban van mindegyikben?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#27868) davee_92 válasza Calogero (#27866) üzenetére


davee_92
csendes tag

Köszönöm a részletes leírást, így már tiszta a dolog nagyjából :)

diablo1984 neked is köszönöm az infókat. ;)

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27869) zolikaDB válasza Damage401 (#27867) üzenetére


zolikaDB
veterán

Balra lent van egy kis kar, azzal lehet "pumpalni". Hogy mindben van-e, nem tudom, amiben ultem, volt. Viszont ABS, villanyablak, klima, csomagtarto zajszigeteles nem mindben van, ez tuti.

(#27870) gban válasza zolikaDB (#27869) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sőt, még központi zár sincs mindben.

Postázást nem vállalok.

(#27871) Lomha 8V válasza zolikaDB (#27869) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Most néztem, hogy elfelejtettem neked válaszolni a motoros kérdésre. Z20NET a motorkód, 2000-es turbó, 175 Le.

(#27872) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki tudna nekem segíteni elektronika ügyben?
Km-óra ügyben kellene.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27873) gban válasza Directors (#27872) üzenetére


gban
Közösségépítő

Picit részletesebben fejtsd ki a problémát, típust, stb.

Postázást nem vállalok.

(#27874) zolikaDB válasza Lomha 8V (#27871) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es milyen? Hogy megy? Hogy viselkedik alacsonyabb fordulaton? (3000-ig) Milyen a valto attetelezes?

(#27875) Lomha 8V válasza zolikaDB (#27874) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nagyon jó, szépen viszi az 1.6 tonnát, 1700-tól már húz rendesen. A futóműve is nagyon rendben van, eddig a legjobb Opel futómű, amihez volt szerencsém. A kettő együtt vidám dologgá teszi a kocsikázást, de sokat fogyaszt városban. Engem ez nem zavar, tudtam mit vállalok. A váltója 6 sebességes, nagyon jól áttételezett, talán az 1-es lehetne egy lehelettel hosszabb. A gyors váltásokat nem szereti, amúgy pontos, könnyen kapcsolható.

(#27876) zolikaDB válasza Lomha 8V (#27875) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyi az annyi? Illetve mennyit autozol varosban?
Kezd erdekelni ez a kocsi/motor :)

(#27877) davee_92 válasza Calogero (#27866) üzenetére


davee_92
csendes tag

Közben felvetődött bennem még egy kérdés ami nem tiszta.
Alap esetben ugye ha BC van bent a CD30-as rádió vezérlő gombjaival lehet váltogatni rajta, na most ha az kikerül belőle akkor ha jól tudom maradna a multikormány vezérlője, ha egyik sincs akkor viszont nem lehet vezérelni a BC-t, jól gondolom? :)
Na most felvetődik egy újabb kérdés/kérés, multikormány beszerelés mennyire bonyolult, kábelek meddig vannak elvezetve egy sima kormányos esetében?

Köszönöm! ;)

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27878) diablo1984 válasza davee_92 (#27877) üzenetére


diablo1984
veterán

A multikormányròl a rádió funkciòit tudod vezèrelni,amit magáròl a rádiòròl is tudsz.

(#27879) INMOTEP válasza davee_92 (#27877) üzenetére


INMOTEP
őstag

Anyit tudok mondani ez ügyben hogy általában a légzsák átvezető szalagkábelig kivan vezetékelve a multi kormány része ,ha gyárilag nincs multikormányod akkor légzsák átvezető szalagkábelt is kell cserélj a legtöbb esetben a kormánykeréken kívül

(#27880) davee_92 válasza diablo1984 (#27878) üzenetére


davee_92
csendes tag

Ha ki van véve a gyári rádió akkor nem is lehet vezérelni a BC-t, de mintha rémlene, hogy van BC-s indexkar is, jól tudom?

INMOTEP: Kormányt is kell cserélni vagy elég csak a két műanyag betétet lecserélni a gombosra?

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27881) Calogero válasza davee_92 (#27880) üzenetére


Calogero
addikt

Nincs BC-s index kar

(#27882) diablo1984 válasza davee_92 (#27880) üzenetére


diablo1984
veterán

A bc az a rádióban van a c vectraban, signum, h astra stb, rádioban ha nincs, vagy nincs rádio, akkor bc sincs.

(#27883) zso79 válasza diablo1984 (#27882) üzenetére


zso79
őstag

Nem a rádióban van a BC, csak onnan tudod vezérelni! Én kidobtam a régi CD30-at, kellett egy átalakító és minden működött a JVC fejegységgel. (Astra H)

[ Szerkesztve ]

(#27884) bambano válasza zso79 (#27883) üzenetére


bambano
titán

nem emlékszem olyanra, hogy a rádióból vezérelném a bc-t... az ablaktörlő karról vezérlem a bc-t.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27885) zso79 válasza bambano (#27884) üzenetére


zso79
őstag

Astra H-ban és Vectra C-ben a gyári rádióról vagy a kormányról lehet. Bal index karon csak a tempomat van, jobbon semmi.

(#27886) bambano válasza zso79 (#27885) üzenetére


bambano
titán

ne vedd személyeskedésnek, de mindig felbosszantanak azok a hsz-ek, amik meg akarják magyarázni nekem, hogy az én autóm hogy működik.

úgyhogy hagyjátok a hülyeségeket, a c vectrában a jobb bajuszkapcsolóról szokás a fedcompot irányítani. hogy a rádióról lehet-e, azt nem tudom, sosem próbáltam, de hogy a kormányról az enyémet nem lehet, az biztos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27887) zso79 válasza bambano (#27886) üzenetére


zso79
őstag

Nem veszem személyeskedésnek és nem akarom megmagyarázni hogy műdödik az autód. :) Viszont te se általánosíts, mert ezek szerint a tiéd nem olyan, mint fateromé volt. Neki ugyanaz a multi kormány volt benne, mint nekem az Astra H-ban és arról lehetett irányítani a BC-t és/vagy a rádióról (CD30 MP3). Kb. ilyen volt, csak nem navis. Jól látszik, hogy a jobb oldali bajuszkapcsolón nincs BC control.

[link]

(#27888) diablo1984 válasza zso79 (#27887) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem sincs a bobb oldalin semmi, csak kormány, vagy rádió!de amelyik rádió nem támogatja, az ki sem tudja írni az adatokat!

(#27889) davee_92


davee_92
csendes tag

Tehát akkor vagy multikormány vagy gyári rádió kell hozzá ha van BC, másképp nem lehet vezérelni?

Az átalakító tiszta sor a multikormányhoz..

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#27890) hdman


hdman
őstag

Kettötömegű,kinyomó,kuplungcsere kész, de holnap megy vissza, mert dől belőle az olaj...

Sopron city :)

(#27891) Lomha 8V válasza zolikaDB (#27876) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Szinte kizárólag városban megyek, eddig a 13 alá nem sikerült levinni. :)

(#27892) zolikaDB válasza Lomha 8V (#27891) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, az jó!

(#27893) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, mit szoltok ehhez a szuro/folyadek szetthez?
[link]

(#27894) diablo1984 válasza zolikaDB (#27893) üzenetére


diablo1984
veterán

like ;)

(#27895) adorjant válasza zolikaDB (#27893) üzenetére


adorjant
senior tag

Tiedhez kellene? Szerintem 10w-40 nem teljesen passzol,plusz egy ideje a Magnatec sem a régi,ha lehet hinni a felhasználói tapasztalatoknak.

(#27896) Findzs válasza zolikaDB (#27893) üzenetére


Findzs
addikt

ha láncos a motor akkor inkább 5w 40 vagy 5w 30

én most olajból az eneos -t választottam a szerelőm tanácsára és mintha halkabb lenne a motor (de inkább csak placebo :B )

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27897) diablo1984


diablo1984
veterán

a c vectrának a motor utáni részen van egy kipufogócső rögzítő bilincse, ami hozzárögzíti az alvázhoz a csövet, az első dob(vagy katalizátor előtt), egy egyszerű vasdarab, semmi rugalmasság. na ezt keresném, de az alkatrész keresőben sehol nem akadok rá, az enyémen el volt törve, hegesztettem, de megint eltört és bizonyos fordulatoknál berezonál cincogva!

valaki meg tudja nekem mondani, hogy hogy találok erre? vagy volt már valakinek dolga ezzel?

(#27898) sziada5925 válasza zolikaDB (#27893) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A Vasco olaj-és benzinszűrő elég gagyi, én be sem építettem amikor rendeltem tőlük. A pollen és a levegőszűrő rendben van. Ha már 10W40, akkor a Q8 olajat vásárold tőlük.

Üdv: Ádám

(#27899) INMOTEP válasza diablo1984 (#27897) üzenetére


INMOTEP
őstag

Milyen motorral szerelt a kocsid ? Én most bontok egy 2.0 DTI C Vectrat

(#27900) batai15


batai15
félisten

Sziasztok, létezne hogy 300ezerért lehet kapni jó állapotú b corsát? Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.