Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) daneel_hu válasza renatto (#35800) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gratula!

Mi ez, 65 GZ950? :P :DD

(#35802) rothfb válasza renatto (#35800) üzenetére


rothfb
veterán

Na akkor ez milyen tv is? 65C9? 65E9?
Használd egészséggel!!!;) :R

(#35803) alaves válasza rothfb (#35802) üzenetére


alaves
addikt

Beírta a megjegyzés sorába: 65C9
Gratulálok én is!

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35804) rothfb válasza johnwillow (#35795) üzenetére


rothfb
veterán

Egy idézet a Digis fórumból:

"Amit én tudok, de lehet, hogy kijavít valaki, hogy jelenleg Magyarországon egyedül a Digi sugároz natív HD képet. A legutóbbi tudásom szerint a Telekom IPTV HD-ja csak 1440x900 felbontású. Meg ami miatt én még mindig kitartok a Digi mellett az az, hogy nem kell box, ha olyan a tévéd. Csak bedugod, és ta-damm!"

Egyelőre ennyi választ kaptam. Majd még válaszolnak...

(#35805) rothfb válasza rothfb (#35804) üzenetére


rothfb
veterán

Még egy vélemény:

"egyrészt amennyire tudom, a telekom az összes infrastruktúrán ugyanazzal a bitrátával küldi a képet, és az a bitráta nem sok, plusz ez korlátozza az egyszerre nézhető streamek számát (persze ez optikán nem kellene, hogy gond legyen).
másrészt iptv-hez mindenképp kell stb, tehát külön eszköz, plusz tévéhez plusz darab, ha felveszel valamit, azt nem nézheted meg bárhol, ilyesmi.
ehhez képest a kódolatlan dvb-c-nek gyakorlatilag korlátlan a sávszélessége, a kódolatlan streamekkel kb azt csinálsz amit akarsz. szétoszthatod akárhányfelé, felveheted, továbbküldheted interneten. cserébe nincsenek extra szolgáltatások (videótár, központilag visszanézhető adások stb), bár ezt akár a dvb-c mellett is meg lehet csinálni."

(#35806) renziNNN válasza renatto (#35800) üzenetére


renziNNN
tag

Légyszi légyszi ha lesz időd csinálj nekem 1-2 képet az RTL HD-ról :B
Tudom telefonnal készített képtől ne várjak semmit... de engem akkoris érdekelne. :R

(#35807) johnwillow válasza rothfb (#35799) üzenetére


johnwillow
tag

"A szolgáltatók szinte kivétel nélkül mindig úgy adják tovább a műsort, ahogy ők kapják. Magyarországon HD csatornák esetében az 1080i50 az egyeduralkodó."

"a felbontás nem szolgáltató, hanem csatorna függő."

Ezekből én azt gondolnám, hogy üzemi területenként is eltérhet a minőség, bár inkább az adott végpont paramétereitől függhet még a minőség. Így lehet néhol a Digi, néhol a UPC, néhol a T-home néz ki jobban. Ettől elfogadom az állításod. Lehet.

(#35808) johnwillow válasza rothfb (#35804) üzenetére


johnwillow
tag

"Telekom IPTV HD-ja csak 1440x900"

Ez nekem új. Sztem sántít az állítás.

(#35809) renatto


renatto
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R Sokat agyaltam rajta, de végül LG lett! ;] Ahogy írták is 65C9.

(#35806) renziNNN Csináltam kettőt (1 és 2). Ez nem "rendes" RTL HD, mert olyan nincs nálam, hanem médialejátszóról átjátszott UPC HorizonGO appos. Kb 1 méterről készültek a kpéek és "Sport" módban van a TV itt. Ez így teljesen rendben van amúgy. Inkább akkor tűnik fel ha apró részletek vannak a képen, mint város felülről, távolból vagy meccsen a szurkolók.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35810) daneel_hu válasza rothfb (#35805) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálunk DIGI van és 1080i-nek tűnik elég sok csatorna.

(#35811) daneel_hu válasza renatto (#35809) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sokat agyaltam rajta, de végül LG lett! ;]"

Gondolom folyamatosan ezen törted a fejed X hete. :C

(#35812) Partz válasza daneel_hu (#35745) üzenetére


Partz
senior tag

"Mivel minden 100 oledből kb 90 LG"

Mondjuk ez már rég nem igaz, pár éve még talán így volt.

Idei statisztikák oled tv eladások terén, most fejből csak a nagyságrendek miatt.
50% LG
25% Sony
13% Panasonic (eleve hátrányból indulnak, az amerikai piac kiesik)
Philips-nek van még pár százalékos eladása, maradék az egyéb, kínaiak stb.

Tavaly még az eladott készülékek kétharmada a kezükben volt, idén ez már csak a felére csökkent. Többek közt japán nyomásra volt vezető váltás az LGE-nél, lassan beérik őket eladások tekintetében oled fronton.

(#35813) rothfb válasza johnwillow (#35808) üzenetére


rothfb
veterán

Sántít igen. Szerintem műholdról jön ilyen felbontással, sávszélesség probléma miatt. Kicsit utána néztem.
Én a rosszabb minőségnél inkább az adatsűrűségre gondolok, hogy az kevesebb. De majd még keresgélek.

(#35815) daneel_hu válasza Partz (#35812) üzenetére


daneel_hu
addikt

De szerintem igaz.
Itthon mindenképpen, globális szinten nem.

[ Szerkesztve ]

(#35816) dh66e válasza johnwillow (#35808) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem keverte a Mindig TV-vel.Ott valóban ebben a felbontásban jönnek a közszolgálati csatornák.

Sokan csak a tv adás felbontását nézik,pedig a sávszél a lényeg.
Egy jó minőségű 1080i tv adás 8-10Mbit/s-nél kezdődik. pl.Digisport csatornák Digin 12-13Mbit/s jelennek meg.
Oroszoknál a legjobb és legkifejlettebb az iptv szerintem egész Európában ott 15Mbit/s iptv adást is láttam sima FHD-ra.
T-nél képesek voltak a meglévő rézkábelre iptv-t eladni volt is sok gond vele. :W
Szóval ha valakinek gondja a HD adással akkor keresse a szolgáltatóját vagy nézze meg a bejövő jel paramétereit :K .

(#35817) rothfb válasza daneel_hu (#35815) üzenetére


rothfb
veterán

Itthon sokan nem ismerik, csak az eldzsít. Arról hallottak. Én is arról hallottam először, de a negatív kalandom kizárta, hogy az oleddel is szervizelgessek. Így utána néztem, mit lehet még oled fronton venni. Panám már volt, jó is volt, nem kellett szöszölni szervizzel. Samum is volt, de nem volt oled. Philipset nem ismertem, de se az android (tv-n), se az ambilight nem kellett. A Sonynál pedig ugyancsak az android és a rezgő képernyő (ami a hangot adja) tartott vissza.

(#35820) Pro Koryak válasza daneel_hu (#35797) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Arról, hogy ... :DDD

Legalább lesz Philips is a topikban.
Én is kíváncsi vagyok rá, milyen élőben, otthoni körülmények között, nem csak ami a tesztekből kiderül.

(#35822) rothfb válasza Pro Koryak (#35820) üzenetére


rothfb
veterán

Na ezaz. Végre lesz Philips is. Ráadásul ez már nem azzal a használhatatlan rendszerrel. Ha minden igaz. Azt olvastam, az ebben lévő android már kinőtte a gyermekbetegségeit.

(#35827) renatto válasza janos666 (#35321) üzenetére


renatto
őstag

A B7-nél Technicolort használtam, de most úgy látom az ISF Dark az ajánlott (ismét). Viszont HDR ben nincs ISF csak Technicolor. Jól értem hogy a Színház/Cinema mód a megfelelő akkor DV/HDR esetén? Az Otthoni mozi miben lenne más, csak világosabb a kép?
Nálam 95-re jön ki a kontraszt (90 helyett), vagyis ekkor látható még különbség az utolsó egységnél (Xbox). Pont 100-nál beleolvad a fehérbe (a kép > napocska).

Valamint a "Logo" az Alacsonyan jó?

Előre is köszi!

ui: külső lejátszóról lejátssza az Atmos/DTS HD hangokat a tévé.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35828) daneel_hu válasza renatto (#35827) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Valamint a "Logo" az Alacsonyan jó?"

HIGH!

HDR-nél Technicolor... szerintem azt is változtatgathatod. Jó a Techni alap, azt nem tudom most meleg1 vagy meleg2 van-e a profilban.

(#35829) daneel_hu


daneel_hu
addikt

B&O-oled topikban ismét buli van.

(#35830) krx21


krx21
nagyúr

Srácok, holnap jönnek hozzám panel cserével (65E9).
Drukkoljatok, hagy legyen már egy olyan panelen, ami jó... :K

(#35831) dh66e válasza daneel_hu (#35829) üzenetére


dh66e
veterán

:F

(#35830) krx21
Hidd el itt mindenki drukkol neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#35832) krx21 válasza dh66e (#35831) üzenetére


krx21
nagyúr

:DD :R

(#35833) daneel_hu válasza krx21 (#35830) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Srácok, holnap jönnek hozzám panel cserével (65E9)."

Légyszi valamit dokumentálj belőle... legalább a szerelési állapotokat. :K
Nagyon kíváncsi vagyok miként áll össze az E.
Ha nem nagy a kérés persze. ;)

(#35834) Szatura válasza krx21 (#35830) üzenetére


Szatura
tag

mi a baja?
már többször javították?

Banding minden panelen jelen van?

(#35835) rothfb válasza krx21 (#35830) üzenetére


rothfb
veterán

Én drukkolok! Őszintén!;)
Ja igen, ahogy Daneel mondja, vedd fel az egészet videóra. Ha megengedik. De ha nem, akkor is csinálj egy csomó fényképet.

[ Szerkesztve ]

(#35836) rothfb válasza daneel_hu (#35829) üzenetére


rothfb
veterán

Mi ez a B and O oled topic?

(#35837) daneel_hu válasza rothfb (#35836) üzenetére


daneel_hu
addikt

https://prohardver.hu/tema/re_jon_a_bang_olufsen_kinyilo_hangrendszeres_bruta/friss.html

:DD

(#35838) daneel_hu válasza rothfb (#35835) üzenetére


daneel_hu
addikt

Főleg az érdekelne, hogy üveglap + soundbarral együtt cserélik-e a cuccost.
Eléggé úgy néz ki, hogy össze van applikálva ez a 3 cucc.

(#35839) rothfb válasza daneel_hu (#35837) üzenetére


rothfb
veterán

Rakhattad volna linkbe, de köszi.:R

Szerk.: Nem igazán értem, min megy a vita... Ez a B and 😃, ez nem egy hangrendszereket gyártó cég alapból?
Mit keres az oled piacon?

[ Szerkesztve ]

(#35840) nitro16 válasza daneel_hu (#35837) üzenetére


nitro16
senior tag

Kb 1 hónapja láttam pog-nál story-ba, hogy megvette ezt. Néztem is mi a fene ez. ;]

(#35841) daneel_hu válasza rothfb (#35839) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem inkább design-hype... ennek a cégnek semmi köze a hangreprodukcióhoz.
A többi terméke esetében sem.

(#35844) Tulku válasza daneel_hu (#35841) üzenetére


Tulku
veterán

Nem teljesen értek egyet...nem csak dizájn....pl hangban egyáltalán nem szuperlatívusz (ahogy írtad is) de a megszólalás+dizájn sok esetben mellbevágó volt, eladta a terméket (mozgott, feléd fordult, falra szerelhető volt....stb)....de egykoron nagyon is minőségi cuccai voltak...a TV-je bezony versenyben volt a pixel plus-szal, csak az 890 ezer volt, a philips pedig 550-ért el volt hozható, így azt választottam...de a B&O-nak ott is jobb volt a hangja....

(#35845) renziNNN válasza renatto (#35809) üzenetére


renziNNN
tag

Köszönöm szépen :R

(#35846) EasyLife válasza daneel_hu (#35841) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Bang & Olufsen mindig is egy prémium márka volt, felső kategóriás autókban általában az ő hangcuccuk a plafon (audi,mercedes, bmw) szóval nem csak egy design-hype cég, annál egy picit komolyabb :P

(#35847) renatto válasza renziNNN (#35845) üzenetére


renatto
őstag

És mit látsz jó, lesz?!

(#35828) daneel_hu János valamiéer elzárkózitt a Technicolor-tól (projector?! :F ), azért kérdeztem rá. Rtings is ISF-et javasol.

Logo "high" > jól emlékszem hogy jobban sötétíti a képet, az a "gond" vele?! Átállítom amúgy, bár tévét nem nézek, de stat tartalomnál jól jöhet.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35848) krx21 válasza rothfb (#35835) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi. Próbálok készíteni fotót...

Szatura: Első javítás, pixel hiba és color tinting..

[ Szerkesztve ]

(#35849) renziNNN válasza renatto (#35847) üzenetére


renziNNN
tag

Szerintem jó :) Ha úgy nézünk rá, hogy 65" 4k kijelzőn tv adás, akkor rendben van. Az első képen látszódnak a hajszálak, nem pixeles, nincs egybe mosva. A másodikon a távolban lévő levelek, színek már kevésbé tetszenek, ott mintha festői effekt lenne rajta :D de gondolom a filmben a háttér direkt volt valamennyire homályosítva, mint, ahogy az első képen is. Persze ez csak személyes vélemény, nem vagyok szakértő és nyílván nem ezért a tartalomért vesz ilyen tv-t az ember, csak szerintem ez sem mellékes :)

Hogy lesz-e azt még nem tudom. C9 és GZ950 között vacilálok egyelőre, de még várok egy kicsit, hogy árban megfogyatkozzanak. :P

[ Szerkesztve ]

(#35850) athomi


athomi
veterán

Sikerült nagyjából a tintinget úgy lefotóznom, ahogy az a valóságban is látszik. 55B8.

Itt kb. 2 méterre vagyok, valahol a képernyő harmadánál:

Ez pedig oldalról készült, bár közelebbről, de távolabbról is ilyen:

Akik írják hogy tinting mentes a készülékük, azoknak ez nem ilyen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.