Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) rothfb válasza Pro Koryak (#35450) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem kattannak, de nem egy óra múlva, hanem kikapcsolás után pár perccel. Még sosem mértem. Ez amúgy független attól, hogy lefut e az 5 perces frissítés vagy sem. A kattanások mindkét tv-n akkor is megtörténnek, ha nem kell, hogy frissítsen.
Valamilyen relé hangja lehet...

[ Szerkesztve ]

(#35452) daneel_hu válasza Pro Koryak (#35450) üzenetére


daneel_hu
addikt

"(#35443) daneel_hu:
Panán a 4 órás meg csak 5perces."

4 óránként fut le a 6 perces LG-n. (az 6 perc, mértem)
Panán lehet 5, édesmindegy szerintem.
Szerintem egyértelmű volt...

(#35453) daneel_hu válasza Pro Koryak (#35450) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Más:
akinek Panasonic van, nem tapasztalták, hogy 1órával kikapcs után kattan egyet, aztán rá 5 percre még egyet, de ezt már alig hallhatóan?"

E8-ason is van ilyen, de talán havonta 1x tapasztalok ilyet. Nyilván ehhez az adott helységben is kell tartózkodni és lehetőleg ne legyen hangos tevékenység, csak így tűnik fel. :D

(#35454) arn77 válasza Pro Koryak (#35450) üzenetére


arn77
aktív tag

Nálam amikor kikapcsolom és nem csinál pixelfrissítést, ahogy pirosra vált a led akkor kattan.
Pixelfrissítés után szintén amikor pirosra vált utána kattan pár másodperc múlva. Később nem szoktam hallani, hogy kattan.

(#35455) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Akinek mostani idei panaja van tudna csinalni kepet nekem akar privatba is ha ide nem akarja kitenni teljesen 100%feher keprol?

(#35456) renatto válasza Kriszbmx (#35455) üzenetére


renatto
őstag

Még a GZ2000-ről is vannak rózsaszínes képek a neten.... Biztos nem ez alapján döntenék, képről. :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35457) chros válasza Archttila (#35394) üzenetére


chros
őstag

:) En szoltam: kepmeret valtas nelkul ne vegyel uj TV-t! Maga a technologia nem er meg 400e-t sem! 65" ala ne add!

A kolorimeter pedig nem letszukseglet mar ezekhez a TV-khez! Indokok:
- alapbol is kivaloak minden kepmodban (SDR, HDR, DV) (ezek mar nem a 15-20 ev elotti TV-k)
- ingyenes eszkozokkel meg mindig macera a TV beepitett Lut-jainak a kalibralasa (konkretan HDR-rol meg mindig fogalmunk sincs hogyan kellene, DV-rol nem is beszelve), szoftvert venni pedig csak ezert nem fogok, mert:
- sokkal nagyobb gondjaid lesznek a : tinting-el, banding-el, es meg ki tudja mi lehet a gond ... :)

Azaz, ha vettel egy ujat, rakj bele 50-100 orat gyorsan, s nezd meg a fentieket, hogy mennyire zavarnak, mert sajna valos problemak lehetnek :)

[ Szerkesztve ]

(#35458) Kriszbmx válasza renatto (#35456) üzenetére


Kriszbmx
tag

Pedig pont ez ami eleg zavaro ha tvt nezel.... de ugye ezt mar tudjuk itt hogy kinek mi :)

(#35459) rothfb válasza Kriszbmx (#35458) üzenetére


rothfb
veterán

Menj el oda, ahol veszed a tv-t. Nézd meg élőben (ez sajnos Panánál nem könnyű, de nem is lehetetlen), teszteld. És ha élőben elégedett vagy, vedd meg. Utólag már fura lenne, ha panaszkodnál a képre...:DDD

(#35460) krx21 válasza janos666 (#35433) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont azóta kiderítettem, hogy panel csere esetén, cserélik azt az eszközt is, ami a panel kalibrációs adatait tartalmazza. Ez a panel saját része... Gyakorlatilag a TV lényegének 90%-a ilyenkor cserélve van...
Az új panelek ugyan úgy vannak becsomagolva, mint egy TV, csak nincs rajta a kiegészítő elektronika (a vezérlő adatok igen), és nincs táv, meg talp...

(#35461) krx21 válasza Kriszbmx (#35447) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha a kolléga konkrétan átesett már ilyen panel cserén, cáfolhatja vagy jelezheti, hogy jók e az információim... :R

(#35462) chros válasza krx21 (#35349) üzenetére


chros
őstag

> Szerintem panel csere esetén a kalibrációt is resetlelik alap gyária...

:) Nincs olyan, hogy "reset" ilyen esetben, mert minden panel mas.
Ahogy Janos irta, biztosan nem. De a "kalibracio" szo is hagy nemi kivanni valot maga utan ezeknel a TV-knel:
- White Point-ok EZ-Adjust menuben: ez biztosan mas minden uj TV-nel
- a tobbirol nem sokat tudunk (1dlut, 3dlut SDR/HDR/DV-hez, es meg ki tudja mi), de en meg azt is el tudom kepzelni, hogy ezeket is merik/generaljak a gyarban az adott panelhez (akkor, amikor az esetleges teglalap problema oka is kialakul.) Hozzateszem, nem tudom biztosan (kerdeztem mar masokat is, de erdemleges valaszt nem kaptam).

A lenyeg: ezek a mainboard-on vannak. Azaz ha csak a panel-t cserelik es marad a regi mainboard, akkor ezek a beallitasok 99,99% nem lesznek jok az uj panellel, es azt sem tudjuk, hogyan lehetne oket 100%-ban javitani.
Pl, jk82-nek a C8-aban volt panel csere, s balck crush-a van. Janos-ra mar nem emlekszem, neked volt panel csered a C8-ban, es ha igen milyen eredmennyel?

Ezert en (!) csak komplett TV-t cserelnek, pusztan panelt nem!
(Aztan van sok ember, akit meg pl a tinting sem zavar, szoval masok vagyunk :) )

(#35448) janos666 : "Tudtommal csak a GZ2000-nél nyúltak bele a konkrét vezérlésbe"

Az egesz idei Pana sorozat ilyen , nem csak a GZ2000 (Vincent 950-es videojabol kiderul).
De pl. jk82 epp most kap gutat epp emiatt a 3. GZ2000-el, es atkozza a napot, amikor megvette ezt a "csodat"! :D

[ Szerkesztve ]

(#35463) daneel_hu válasza janos666 (#35448) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az nem tűnt fel, hogy a Panasonic a design-t is átvette? A 2017-es olcsóbbik OLED-jük kiköpött C7 volt, csak más színben (a talpára nem emlékszem, az talán más). :DDD
De a táp és a mainboard, ami lényegében egy beágyazott kis számítógép (+ az OS, ami azon fut), az az övék (vagy legalább ők gyártatják valakivel kínában/koreában, de értsd, ahogy mondom :D)."

Bárcsak így lenne Jani. :)
Nem nagyon van olyan design más gyártóknál mint az LG-nél az E, W, R, Z. (meg merem kockáztatni, hogy még C sem)
Még a Sony AF9 tetszett, formára műremek. Persze lehet röhögni, de egy ekkora tárgynál nálam a nappaliban számít a forma. (mindegy, hogy ez egy tv vagy kanapé vagy bármi más)

[ Szerkesztve ]

(#35464) krx21 válasza chros (#35462) üzenetére


krx21
nagyúr

Lásd az előző hozzászólásomat. #35460. ;)

(#35465) ath válasza krx21 (#35464) üzenetére


ath
senior tag

írtam neked privátban, megnéznéd kérlek?

(#35466) chros válasza krx21 (#35464) üzenetére


chros
őstag

En lattam (miutan leirtam az enyem) :) , de te is figyelmesen elolvastad az enyemet? :)
A lenyeg, ha panel csere mellett dontesz, akkor teszteket futtass az 50-100 ora bejaratasi ciklus utan.

(#35467) renatto válasza Kriszbmx (#35458) üzenetére


renatto
őstag

Engem pont a fehér annyira nem zavar, hogy egy hófehér tájon a szélén rózsaszínes (mondjuk a mértékétől függhet), hisz az elég ritka és csak fehéren jön ki. Viszont egy "sárgás a zölden" a kép szélén már pl az összes (foci)meccsen látszik, illetve ott a többi szín is elváltozik kicsit. Szóval ez inkább zavaró szerintem. De kinek mi.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35468) Kriszbmx válasza krx21 (#35461) üzenetére


Kriszbmx
tag

Cserekor a kijelzot cserelik azzal a fekete kis panellal. Ami marad a tap a pc es a hangszorok meg a tv aljan levo manualis beallito gomb. Az ami kozepen van az a vezerlo elvileg ahogy a szervizes mondta. Viszont semmi kalibralas stb... volt nala service tav, de egyikunk se tudta mi micsoda benne. Lenyeg h 3x volt pofaval le a tv. Uj kijelzo a kis fekete panellal osszerak es bekapcs. Ez -->nem Ezt :)

(#35469) Calogero válasza Fisha (#35428) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem közvetlen mellette van a router, és semmi gond (65E8 vs Asus RT- AC85P)

(#35470) daneel_hu válasza Calogero (#35469) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam sincs gáz pedig közel van a tévéhez. 65E8 és ASUS RT-AC88U.

(#35471) daneel_hu válasza Kriszbmx (#35468) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kíváncsi lennék az E-nél mit bontanak le.
Látszólag az üveglap és a soundbar is össze van applikálva a panellal. :F

(#35472) lionshamlet válasza daneel_hu (#35470) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nálam szinten a tv mellett van a router, de nincs probléma.
C9 - Asus Ac87U

(#35473) allein


allein
addikt

Sziasztok. Mit kell be-kikapcsolni annak érdekében, hogy tudjak hang módot változtatni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35474) janos666 válasza daneel_hu (#35463) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez így csak szándékos kötözködés, mikor ott volt, hogy a 2017-es olcsóbbik Panasonic egy kiköpött C7 volt, csak full feketében. A többi LG modell még vagy nem is létezett akkor, vagy más árkategória volt. :P

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35475) daneel_hu válasza janos666 (#35474) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az melyik Pana volt?
Nem ez?

(#35476) renatto válasza allein (#35473) üzenetére


renatto
őstag

Smart hang vagy talán a Dolby Atmos-t.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35477) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Valaki nem tudja véletlen, hogy a csudába lehet lenémítania tv hangszoróját (65C9). Megjött a samsung Q90-es soundbarom, müködik minden de a tv hang ereje sokkal hangosabb mint a soundbaré és túl üvölti az egészet(durván hangosabb a tv). Egyszerűen nem jövök rá, hol lehet a tv hangját letiltani, mert ugye a menüben már nincsenek nagyon hang opciók mert HDMI eARC be van kapcsolva és ennyi. :W

(#35478) renatto válasza EasyLife (#35477) üzenetére


renatto
őstag

Sima ARC-nál nem próbáltad?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35479) Celtis válasza EasyLife (#35477) üzenetére


Celtis
veterán

ARC módban nem szólhat egyszerre a TV és a soundbar. Ha az ARC hangszórót választod a TV-nek csöndben kell maradnia, nem kell külön némítani.

(#35480) athomi


athomi
veterán

Azt nem értem, ha van egy HDR-es anyag, akkor miért kell a hozzá tartozó feliratot is brutál magas fényerőn tolni?! Ezzel nem lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#35481) rothfb válasza athomi (#35480) üzenetére


rothfb
veterán

Na ez egy jó kérdés... Még jó, hogy szinkronosan nézünk mindent, csak a forced felirat játszik, ha kell.

(#35482) Celtis válasza renatto (#35444) üzenetére


Celtis
veterán

Az a baj, hogy ez a kis rózsaszín egy focimeccsen már azt okozza, hogy a széleken sárga a fű. :( Havas tájról nem is beszélve.

(#35483) gu007 válasza athomi (#35480) üzenetére


gu007
aktív tag

Netflixen átállítottam szürkére a színét így jobb lett. De jobb lenne ha nem tolná fel a felirat fényerejét mert a külső lejátszó nem akarja átszínezni a feliratot.

(#35484) janos666 válasza gu007 (#35483) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A BD lemezeken többnyire képként van meg a felirat. Egy ügyes lejátszó esetleg tudja manipulálni képként (tehát nem betűtípust állítasz, hanem egy filtert húzol a feliratsáv képre, vagy épp eltolod, mint egy overlay-t), de az szerintem ritka.
De ja, HDR-hez max 100 nit-re kéne hagyni a feliratot. Főleg, hogy eleve nem visszafelé kompatibilis az SDR-al a HDR anyag, így azt sem lehet mondani, hogy akkor a régi TV-ken lenne nehezen olvasható.
Én az apró áttetszőt szeretem. Gyorsabb elolvasni, ha szemmozgatás nélkül egyszerre látod az egészet. Bár én csak néha pillantok rá, ha nem értek valamit, amúgy hallgatom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35485) krx21 válasza Kriszbmx (#35468) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak a lényeget nem írtad le... ;)
Végülis jó lett vagy nem?
Miért kellene kalibrálni, vagy bármit is állítani, mikor vezérlő a panellel együtt van?

(#35486) renatto válasza athomi (#35480) üzenetére


renatto
őstag

Mert a tévének nem dolga nézni mi megy a képen, csak azzal foglalkozik, hogy a fehér vakítson. Az viszont rejtély, hogy lehet hogy senkinek nem tűnt fel az utóbbi 3-4 évben, hogy egy szürke jó lenne HDR-hez.... Egy kék/zöld/citromsárga van ami persze sokat segít. :O Egy újabb ok a külső lejátszóra mert persze abban van. :P

(#35482) Celtis Ezt nem tudtam, hogy a fehér miatt is sárgul. :(

(#35481) rothfb Pedig az eredeti hang 100x jobb és sajnos ez nem túlzás. A mai igénytelen 2.0 hangokról nem is beszélek. Lassan annyira jók (újra), mint anno a német alámondásos erotikus filmek, óriási átéléssel. :DD :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35487) Kriszbmx válasza krx21 (#35485) üzenetére


Kriszbmx
tag

3 sz@r panel utan kaptam csereutalvanyt igy 3 napra hazavittem egy C9 et amit vissza is vittem szinten eros foltok miatt. Igy most ures a nappaliban a tv helye es agyalok mit tegyek oda :D

(#35488) renatto válasza Kriszbmx (#35487) üzenetére


renatto
őstag

Egy képet. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35489) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Szevasztok!

Gondoltam teszek egy próbát itt is és megkérdezem az itt lévő tagokat, hogy kinek milyen véleménye/tanácsa lenne számomra... röviden a lényeg az nem tudom mivel járnék jobban... kb 4-4,5m-ről nézném a tv-t szemből, elsősorban csak filmezésre/sorozat nézésre használnám, de ezt is jobban hétvégén, hétközben max egy kis youtube menne rajta háttérzajnak. Árba max 400k-nál jó lenne megállni. Amit kinézte az a Samsung QE65Q70RA (tudom ez oled topic, nem qled) naa szóval... a másik amin agyalok, hogy lehet inkább az oled felé hajlanék viszont abból csak 55" volna ebbe a 400k árhatárba, abból is csak a B9 lenne, max C9, ha az jobban megérné. Igazából laikus vagyok ezekkel kapcsolatban, azért is írtam most, hogy ki mit tanácsolna :) viszont azt se tudom, hogy az 55" nem lenne "kicsi" ekkora távolságról??? Azért is a qled-et néztem, mert abból tudnék 65"-t venni, viszont az oled az elejétől nagyon bejön képileg :D vagy várjak még a vásárlással hátha lesz 65" oled olcsóbban? köszi, ha segítetek dönteni ;)

Amúgy kb hasonló cipőbe járok, mint nitro16... :DD [link]

[ Szerkesztve ]

(#35490) rothfb válasza PATTA86 (#35489) üzenetére


rothfb
veterán

Az biztos, hogy ilyen távolságra, meg úgy általában is :DDD , mindenképpen 65-öst vegyél. 400-ért viszont oledet nem fogsz kapni.

(#35491) Kriszbmx válasza renatto (#35488) üzenetére


Kriszbmx
tag

(#35492) krx21 válasza Kriszbmx (#35487) üzenetére


krx21
nagyúr

Na bass.. :Y Miben cseréltek 3 panelt? 65”?
Vannak képeid ?

(#35493) zozika84


zozika84
őstag

Már bő egy hete a birtokomban van az LG 55C9, és eddig minden patent :D
Egyedül 5% szürkénél van minimális banding, de a tinting nevű Téma úgy fest nem érint (Nem is keresem tovább, nehogy elrontsam az ünnepeket). :))
Viszont ide már elkél a ps Pro az alap helyett, mert néha pöppet homályosnak tűnik a játék :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#35494) krx21 válasza zozika84 (#35493) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább egy PS5 jövőre.. :K

(#35495) zozika84 válasza krx21 (#35494) üzenetére


zozika84
őstag

Jogos, addig kiélvezem a HDR játékot :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#35496) rothfb válasza Kriszbmx (#35491) üzenetére


rothfb
veterán

Azok a hangfalak nagyon barók lehetnek...:K

(#35497) chros válasza renatto (#35467) üzenetére


chros
őstag

Es aki hokizik???! :DD

(#35498) chros válasza renatto (#35488) üzenetére


chros
őstag

Vagy ablakot, az az igazi HDR elmeny! :D

(#35499) Celtis válasza renatto (#35486) üzenetére


Celtis
veterán

Haha, nem a fehér miatt sárgul, hanem a piros miatt. [link]

(#35500) janos666 válasza krx21 (#35485) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert nem tudjuk, hogy pontosan mit kalibrálnak (ha nem is teljesen egyedileg, de mondjuk egy batch-hez [pl. melyik gyártósorról jött le és melyik változtatás után] mit társítanak). Abból kiindulva, hogy többen tapasztalták már AV(S)forum-on és hasonló helyeken, hogy jelentősen rosszabb a színhelyesség (elsősorban a tone curve, de akár a kontraszt skála alsó/felső illesztése, avagy Fényerő, Kontraszt, stb) panelcsere után. Persze ez lehet véletlen, de mint ha lenne valami az alaplapi memóriában a panelhez (vagy a batch-hez). Mondjuk van, aki azt sem veszi észre, és az én C9-em sem épp "tökéletes" gamma szempontból gyárilag (de legalább clipping nincs).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.