Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) daneel_hu válasza krx21 (#35349) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudod lefotózni a hibát?

(#35352) krx21 válasza daneel_hu (#35351) üzenetére


krx21
nagyúr

De, Viszont írtam már, hogy most csak iPadól vagyok és nem tudom a fórumba betenni. Biztos lehet valahogy, de én nem tudom...

(#35353) Kriszbmx válasza rothfb (#35319) üzenetére


Kriszbmx
tag

Köszönöm átolvasom a listát! Mindenképp valami idei vagy új széria érdekelne. :)

(#35354) Kriszbmx válasza daneel_hu (#35331) üzenetére


Kriszbmx
tag

C9 nagyon bejön! A menű, a táv, mindene a kinézetet nem is mondva :) DE őszintén most kicsit meguntam, hogy 4tv ből egyik szarabb volt mint a másik. De ebből ugye 2 bontatlan tv és 2 gyanusan használt csere panel.
Nem játszom tvn. Amire használom, Youtube és minőségi filmek kb hetente 1x... ergó többet van dísz funkciója mint használati :) DE akkor ne lessek már sárga sávokat.
Őszintén azt az 1 millát még megvárnám nem annyira akarok elszaladni...
Ha a képe jobb a GZ950 nek mint a C9 nek már örülnék.

(#35355) Fisha válasza Szatura (#35309) üzenetére


Fisha
őstag

Hasonló cipőben járok szerinte, mint te. Nálam most j9tt egy B9-es a Denon AVR1713 mellé. Marhára nincs kedvem erősítőt is cserélni most még, szóval küzdök a megoldással. A TV lejátszóját preferálnám, így valahogy át kell küldeni a hangot az AVR felé. ARC-on elég sok minden átmegy, mintha a HD cuccokkal se lett volna gond, mert szerintem lebutítja a TV. A régebbi formátumok is jól átmentek: DD, DTS... Nekem egyedül a DD+ volt bajos, mert erre azt hitte minden elem, hogy át fog menni az ARC-on, de csak kattogás lett a vége. Direktbe nem lehetett lekódólásra "megkérni" a TV-t. Nálam megoldást jelentett az ARC HDMI mellé egy toslink bekötése. Itt már tudja a TV, hogy nem fog "átférni" a DD+ és butítja DD-re. Ahol jó, ott az ARC-ot használom, ahol meg nem, ott gyorsan átnyomom toslinkre. Neked is hasonló megoldást javasolok, ha nem akarsz most pénzt költeni az ideális megoldás irányába, ami 4k+hdr+mindent tudó player és mellé egy E-ARC-os, 4K-t és HDR-t átengedni tudó erősítő egy vagyonért.

(#35356) nitro16 válasza krx21 (#35352) üzenetére


nitro16
senior tag

Komment rész alatt ott van hogy képfeltöltés, majd tallózás, kivalasztod a képet utána feltölt majd alatta a kép melletti első ikonra rányomsz és utána már bele teszi a kommentbe

(#35357) renatto válasza Fisha (#35355) üzenetére


renatto
őstag

A belső médialejátszónál a DD+ ami legfeljebb kijön "HD hang" téren. Ha butítod DD-re úgy ezt is bukod, mert sima DD hangod lesz (de lesz hang). Egy külső lejátszóval - mondjuk egy 30k-s Himedia Q30-al - ez meg is oldódik(oldódhat). Viszont azt érdemes előre megnézni az erősítő mit tud vagy sem. Dolby TrueHD, DolbyDigitalPlus...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35358) Celtis válasza krx21 (#35343) üzenetére


Celtis
veterán

Ha fehérn látszik, akkor az egy dead pixel lehet. Most őszintén, normál nézési távolságból, főleg normál képtartalomnál van olyan helyzet, hogy egy döglött pixelt észreveszel? Szerintem több légyszar van egy Tv-n.

(#35359) Szatura válasza nitro16 (#35356) üzenetére


Szatura
tag

Itt most megy a költés, nem is ez lenne a probléma.
Nem használtam a cuccot, de most a csúcstévével ismét lázba jöttem, csak ugye a hangtechnika elavult.
Dobozban állnak a center és háttérhangszórók, úgy gondoltam nincs többé kábel huzogatás, veszek egy komolyabb soundbart és ennyi.....de olvastam a sokszázezres bose sem lesz a méretes fa dobozos Jamo szettemnek az ellenfele, így max erősítő cserét fontolgatok és kebelezek 😵

[link] Ez így 400euro körül elfogadható?
Tudja amit napjainkban tudni kell?

[ Szerkesztve ]

(#35360) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Egyénként tegnap búcsút vettem a C9 től össze csomagoltam. Ma mikor vissza utaztam vele Pestre az MM be a raktárnál mondja a fickó jóó akkor fáradjak fel vele az emeletre az üzletbe megnézzük mi a baja. ( jelzem 3 napon belül voltam. De ugye folyamatosan ment a járatás miatt kisebb szünetekkel. ) Mondom hogy hibás a képe. Jó kapcsoljuk be... Jön egy kolega , kérdi miért vittem vissza. Mondom fehérnél sárgás sáv van benne. Mutatom fényképen neki. Jah ne vidd sehova, lehúztuk a dobozt megnézte minden benne, nyomott egy pecsétet és menjen aa pénzért nyugodtan . WOW. Fent miután vissza kaptam az árát, besétáltam és nézegettem most már más máskát is. Összefutottam fent azzal aki lent rábólintott. Mondja azért nem is volt kíváncsi nem vagyok egyedül vele, nem 1et vittek már ugyan ezzel vissza!! Nem akartak semmit rámbeszélni, és végig nyomkodhattam a Qledeket és a Pana GZ950 et is . Qled háááát. Még világosban is kijött a fekete szín meg a local dimming bla bla... Nem feküdtem le tőle. A pana GZ950E pedig már beégett volt. A reklákokból az egyik gyanítom elég sokat lehett rajta mert néha tisztán olvasható volt mi volt a képre merevítve. DE! mikor a youtubon elindítottam a color test videót, fura módon eltünt a beégés semmit nem láttunk belőle ( lehet valami MM adás szellemkép volt? ) és a fehér is fehér volt, meg minden szín teljesen homogén. Menüjét és a távot meg ugy az egészet nem tanulmányoztam alaposan, de kolegámmal akivel az eddigi C8 C9 est is nézegettük itthon hogy mi a hibája nem láttunk semmit a Panán. Mondta ott az egyik eladó miután tudta hogy vissza vittem a C9 et hogy C8 ból kevesebbet, C9 ből többet vissza vittek már..Ezért sem kötekednek. A többiből nem nagyon, de nem is visznek annyit. Ez lehet azért mert jobb az LG reklámja és a marketingje...
Így most ott boltban kicsit kiábrándultam a Qled Q90 es felső kategóriból , a Pana megtetszett, de szívem szerint az LG ami bejön. Talán következő egy E9 lesz.
Összességében , jó lenne látni egy panát is itthon a megszokott környezetben, ahhoz hogy bármit is lehessen mondani.

(#35361) daneel_hu válasza Celtis (#35358) üzenetére


daneel_hu
addikt

Saját véleményemet írom le, de egy 770k bruttós masinánál ne legyen dead-pixel, főleg ne vásárlás után. De egy 500k-snál se.
Engem ez 100x jobban idegesít(ene) mint némi tinting.

Persze lehet azt csinálni, hogy használod 1 évig, oszt' utána...
De a legtisztább játék ha most cserélteted az egészet egyben.
Vagy veszel Panát amin nem lesz dead-pixel. :P :DD

(#35362) Fisha válasza renatto (#35357) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok, köszi. Az a baj a medialejátszós iránnyal, hogy akkor meg az erősítőn nem szaladna tovább a 4k hdr kép. Csak emiatt meg most nem fogok egy vagyont elverni új erősítőre is. Majd ha amúgy is cserélni akarom valamiért.

(#35363) Skorpio.59.j válasza krx21 (#35352) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Válasz írása-képfeltöltés-tallózás -fotótár....kiválasztod a képet a fotótáradból és feltöltöd...kb ennyi,ahogy most néztem az Ipad-ról

Elnézést Nitro16...
“Mig állni látszék az idõ,
Bár a szekér szaladt.“

[ Szerkesztve ]

(#35364) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok.

Mennyire kell tartani vagy sem beégéstől e8on xbox-ás közbe? Napi max 2 óra. Oled fény 50 kivétel hdr-nél.

(#35365) daneel_hu válasza atom18 (#35364) üzenetére


daneel_hu
addikt

Statikus elemektől függ.
Mivel játszotok?

(#35366) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Dts:X; Dolby Atmos.

A leírás szerint a Tv képes a 2 formatum tovabbengedesere.
Ez így van a gyakorlatban is?

Nekem elég a 4k tartalmak lejátszására a tv media playere, így egy megfelelő Receiverrel nem lesz gondom a 2 hangformatum megszólaltatásával, ha a tv-rol kuldom tovább a hangot az erositore?

Gondolom nem, de azért megkérdezem.
Illetve milyen minősítésű hdmi kabel illik ezekhez a 4k audio/video szabványokhoz manapság?

(#35367) Skorpio.59.j válasza Szatura (#35359) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Bármelyik sound bart lealázza szerintem kb 500-600 ezerig.Legalábbis amiket én hallgattam.Pedig ez a Denon még csak nem is a csúcs a sorban.Nekem is Denon van.Sajna már régebbi...DD-DTS..kb ezeket tudja,cserélem majd én is egy hasonlóra,amint döntöttem a TV mellett.Az ára is jó...

(#35368) renatto válasza atom18 (#35364) üzenetére


renatto
őstag

Nem lesz gond. De ha hosszabb játék van, mielőtt kikapcsolod, futtass valamit 2-3 percig, ami átmozgatja a teljes képernyőt, pl tv adás.

(#35366) lionshamlet
eARC erősítő kell hozzá (vagy PCM/DD+ Atmos megy át csak, mint pl az Xbox)

#35359) Szatura Jól is teszed! Jó lesz az az erősítő, bár lehet elgondolkodhatnál a 2600-on is. Milyen Jamo?

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35369) alaves válasza daneel_hu (#35361) üzenetére


alaves
addikt

Olyan érzésem van, mintha Vietnámban a kijelzőgyárban, majd Lengyelországban az összeszerelőüzemben csak azt próbálják ki, hogy működik-e a kijelző (TV), és már csomagolják is. Amelyik vásárló hibát talál, annak cserélik és kész (úgyis csak a vásárlók kicsi százalékánál történik ilyesmi). Elenyésző garanciális költség a teljes profithoz képest. Ez a mai TV gyártás. :(((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35370) atom18 válasza renatto (#35368) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben van, köszi. Mondjuk karácsonyi szünetbe lehet lesz 4 óra is egy huzamba :)

(#35371) Celtis válasza daneel_hu (#35361) üzenetére


Celtis
veterán

Érdekes, hogy a hibás pixel tudata jobban zavar, mint az a képhiba, ami kiveri a szemed. Mások vagyunk, na.

(#35372) nitro16


nitro16
senior tag

Tudom, hogy múltkor valaki már kérdezte de a keresőt használva se találtam meg hirtelen a választ, így feltenném megint. Hol tudom azt megtenni, ha a youtubon hallgatok zenét, és hogy ne legyen folyamat statikus kép addig a képernyő kikapcsoljon? (lg-n)

[ Szerkesztve ]

(#35373) daneel_hu válasza Celtis (#35371) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, mert 65 colban mindegyiken van valamilyen szinten tint.
Legalábbis nem láttam még olyan linkelt 65 colos képét amely mentes lenne ettől a problémától. (tehát kötelező eleme a technikának jelenleg)

Viszont a dead-pixel hol "kötelező"?
Nálam soha semmi nem volt dead-pixeles, még a legócskább LCD-monitor sem.

Tint-et csak bizonyos szögből látok, legalább 45-fokban bal oldalról. Nem zavar.
Mindenesetre eddig ez a 2019-es széria nem túl hibamentes eddig, macerásabbnak tűnik a tavalyiaknál.

Gyúrok a W10-re na. :) :DD

(#35374) Strezi válasza Fisha (#35362) üzenetére


Strezi
őstag

Én sima sztereó erősítővel, belső lejátszóval használom a tévét jó ideje. Nagyon kényelmes, és nincs hiányérzetem mikor pl. Napokban újra néztem a Last Jedi-t. Ha kellett remegtek a falak, ha kellett kihallottam a részleteket. Nem igen jártam moziban, ahol jobb lett volna a hang. Két Yamaha NS777 áll a tévé mellett, szolidan rám fordítva.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35375) nitro16 válasza nitro16 (#35372) üzenetére


nitro16
senior tag

Már megvan. ;]

(#35376) chros válasza Celtis (#35371) üzenetére


chros
őstag

:D En is nehezen turom, ha eszreveszem, a pixelhibat ~3 meterrol meg nem szurtam ki, 65B8.

(#35377) EasyLife


EasyLife
aktív tag

65C9 hez tud valaki valami jó hang beállítást? Ezt az automata valamit lefuttattam, de nem vettem észre nagyobb különbséget. Mit érdemes beállítani pcm, dts, dolby... stb de melyik a legjobb? Illetve kedden elvileg megjön a Q90-es soundbar, azt olvastam, hogy egyenlőre nem támogatja az eARC-ot (legalábbis C9-el), bár fogalmam sincs az mi :DDD hogy érdemes összekötni? PS4 pro és Telekomos Iptv doboz van csak, filmek hbogo és plexről mennek. Mit hova kell dugjak, hogy a legjobban kitudjam használni a képességeit :F

[ Szerkesztve ]

(#35378) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok.
Philips 55pos901f ről mi a véleményetek?
180e-ért használtan jó vétel lehet?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#35379) Strezi


Strezi
őstag

55E8 440 000Ft Media

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35380) AL válasza takacsbotond (#35378) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez 2016 - os típus. Akkor 1 millió körüli áron volt . Itt láthatod az árdiagramot : [link]
Árban nagyon jó, de egy kicsit gyanúsan olcsó. Ha a megvétele mellett döntesz érdemes a netről nézni egyszínű tesztábrákat, amelyeknél előjönnek az esetleges hibák ( beégés, pixel hiba, téglalap a kijelző közepén, stb. ) Ha hibamentes, akkor jó ár, de ha van valami rejtett hiba, akkor kidobott pénz, mert megcsináltatni nem érdemes. Olcsóbb egy új . Üdv.

(#35381) takacsbotond válasza AL (#35380) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#35382) Skorpio.59.j válasza Strezi (#35379) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Te ezt hol látod?

(#35383) Kriszbmx válasza XoZ (#32359) üzenetére


Kriszbmx
tag

Erről derült már ki valami? Ha regizem akkor lesz 5 év gyári garim? Vagy érdemes lenne helyette a magyar boltok által 60-80 ezres extra cucc?

(#35384) AL válasza takacsbotond (#35381) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Jelenleg akciósan 400 körül van 55 - ös Oled . A héten vettek 360 - ért Panasonic 55FZ950 est az MM ben ( bontatlan ), most az LG 55B9 van 400 ért.
Azért találom gyanúsan olcsónak, mert aki 1 milliót adott érte az nemigen adja ilyen olcsón.
Ha valaki többet tud róla biztos kiegészít. Üdv.

(#35385) Strezi válasza Skorpio.59.j (#35382) üzenetére


Strezi
őstag

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-outlet-oled55e8pla-4k-uhd-smart-oled-televízió-1306990.html

Mediamarkt^^^^

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35386) krx21 válasza Celtis (#35358) üzenetére


krx21
nagyúr

Tiszában vagyok vele, hogy amúgy nem látszik, de sajnos ettől még zavar... :U

(#35387) Celtis válasza AL (#35384) üzenetére


Celtis
veterán

Az az egymillió az az ára volt, semmi köze a jelenlegi értékéhez. Szerintem drága.

(#35388) Calogero válasza Strezi (#35385) üzenetére


Calogero
addikt

Törött készülékért biztos nem adnék érte ennyit

(#35389) nitro16 válasza Kriszbmx (#35383) üzenetére


nitro16
senior tag

Már párszor kitárgyaltuk, hogy a panasonic vissza vonta az 5 éves promociót.

(#35390) daneel_hu válasza Celtis (#35387) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is drága.

Nem lehet hasonlítani a plazmák áraihoz, amelyek az impulzusos tévék utolsó generációi voltak. Tehát akinek impulzusos mozgásmegjelenítés kell annak nincs választása, használt plazmát kell kerítenie - és ez önmagában felveri a működőképes és jó példányok árát.

Az oled egy felfutóban lévő technológia, tehát ami három éve 1 millió volt újonnan, az ma (jobb paraméterekkel!), ugyanazzal a képátlóval a felébe kerül. (vagy kevesebbe, újonnan!)

Ha hibátlan példány akkor max 100-120e nettót ér. (szerintem)

(#35391) Kriszbmx válasza nitro16 (#35389) üzenetére


Kriszbmx
tag

Koszonom! Csak a googleba kerestem infokat a panakrol es bedobta. Nem lapoztam teljesen vegig.

(#35392) lionshamlet válasza renatto (#35368) üzenetére


lionshamlet
senior tag

eArc erősítő...

Az az erősítő ami tamogatja a Dts:X - DolbyAtmos formatumot, kapasbol tartalmaz eArc kepes csatolófeluletet is, nem?

Ha nem, akkor oda kell erre is figyelnem, koszi!
Egyébként ki milyen erősítőt használ a fentebb taglalt opciókkal?
( eArc- Dts:X - DolbyAtmos )

(#35393) Zebu válasza lionshamlet (#35392) üzenetére


Zebu
addikt

Ez az átengedés azért nem olyen egyértelmű. Múlt héten helyeztem üzembe egy X3500H earc erősítőt a TV-vel. És pl PLEX-en és DLNA-n keresztül nem megy. Más megoldás kellett hozzá. Nem úsztam meg a külső Corelec lejátszót...

[ Szerkesztve ]

(#35394) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most jottunk haza a Nyiregyi Mediabol. Sajnos nem sikerult 400-ert hazahozni a C9-et :D Ajandekot mentunk vasarolni csak gondoltam ha mar ott vagyunk akkor beprobalkozok hatha...:D de nyilvan tulzas volt. :) Tudom ennyiert ott a B9 de azt nem szeretnem, illetve most jobban megnezve a 55 is kerdeses mert 2.5-3 meter tavolsagbol mar elvesznek a reszletek (nyilvan a jelenlegi 55 LED FHD-val pont jo ez a tav)

Ha nem kellene ujra megvennem azt a nyamvadt kolorimetert, akkor elhoznam a tévét:W

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35395) renatto válasza lionshamlet (#35392) üzenetére


renatto
őstag

DTS-X és Dolby TrueHD/Atomos már több mint 5 éve van míg az eARC tavaly jött ki, szóval nem. A 2019-es erősítők már támogatják az eARC-ot. Sokkal egyszerűbb egy külső médialejátszót venni amúgy... Ám korábbi erősítők is megkaphatják frissítéssel pl a Marantz SR6011/7011 és későbbiek megkapták ami 3 éves model. A Denon is frissített de azt nem tudom meddig....
A belső lejátszó nem tudja kiküldeni a TrueHD-t/ DTS-X-et.... csak HDMI-n keresztül kapott jelből továbbítani....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35396) nitro16 válasza Archttila (#35394) üzenetére


nitro16
senior tag

A b9 se szar megnyugtatlak, én is c9 akartam végül b9 lett. 380k most az euronicsba eléggé best buy.

(#35397) Fisha válasza lionshamlet (#35392) üzenetére


Fisha
őstag

Nincs közvetlen összefüggés az eARC és dtsx dolby atmos között. Ha nincs az erősítőn hdmi 2.1 akkor nincs eARC se az tuti. Szerintem ez már megszűri annyira mezőnyt, hogy jó kiindulás a nézelődéshez.

[ Szerkesztve ]

(#35398) Zebu válasza nitro16 (#35396) üzenetére


Zebu
addikt

Én alzában vettem 446-ért a C9-et. Eladtam az LG minihifit utána 50-ért 2 nap alatt gyorsban -> meglett 396-ból :)

Fisa: pont a hosszútávú dolgok miatt billent a mérleg nekem is az LG felé. Hezitáltam a QLED és OLED között. ott sajna még nincs hdmi 2.1, plusz még árban is pont kb ugyanott voltak.

[ Szerkesztve ]

(#35399) Archttila válasza nitro16 (#35396) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem irtam hogy szar csak ha mar veszek akkor C9-et szeretnek.;)

Az tenyleg nagyon jo ar erte!:K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35400) renatto válasza Fisha (#35397) üzenetére


renatto
őstag

Ez így nem igaz! HDMI 2.1 egyik erősítőben sincs még, de ALLM/eARC már nagyon sokban elérhető, miután ezek csak HDMI 2.1 képességek amit még elbír a HDMI 2.0 is. Az XOX-ban sincs HDMI 2.1.
.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.