Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) Zebu


Zebu
addikt

inkább meg sem nézek ilyeneket

(#35152) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Bizakodó vagyok a karácsony előtti Telekomos szállításban, az ügyintéző is azt mondta általában 3-4 munkanap, és lehet szombatra ott lesz. [kép]

(#35153) jilian


jilian
addikt

55c9 -be melyik csavarok valók?
M8x16
M6x16

(#35154) bendeguz76 válasza EasyLife (#35152) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Bizakodjunk sorstárs :)

bendeguz_HUN

(#35155) rothfb válasza bendeguz76 (#35154) üzenetére


rothfb
veterán

Menjetek szobára! :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#35156) nitro16 válasza rothfb (#35098) üzenetére


nitro16
senior tag

+ renatto, Skorpio.59.j

köszi szépen.

Eddig szerencsére nem vettem észre semmi hibát. Beállítottam amiket itt szoktak javasolni.
És megnéztem az avatart, ennyire volt ma idő. Hát brutálisan jó, azt kell mondanom.
Lenyügöző ez a megjelenítés amit tud, és nem mellesleg a beépített hangszoró is nagyon komoly. Illetve én egyáltalán nem bántam meg, hogy 55" vettem. Kb 2.3m nézem és nekem ez tökéletesen megfelel nagyságban. A boltban a nagy nyított terek miatt illetve ha mellette van egy 65" sokkal kisebbnek tűnt, mint itthoni körülmények között. (De erre számítottam is, azért is gondoltam, hogy elég lesz ez is nekem.) Holnap jön meg a ps4 pro azt is ráküdüldöm majd aztán hétvégéig bele megy majd jó pár óra. ;] :DDD Szerintem aki az oledbe egyszer bele kóstol az nem fogja már utána lejjebb adni.

(#35157) rothfb válasza nitro16 (#35156) üzenetére


rothfb
veterán

Örülök, hogy tetszik. Használd egészséggel!:)

(#35158) Zoligamer válasza renatto (#35138) üzenetére


Zoligamer
csendes újonc

Én sem nézegettem tessztábrákat csak azt figyeltem normál használat mellett látszik-e valamilyen probléma. Szerencsére eddig semmi gond vele a kép minősége pedig lenyűgöző! :C

(#35159) Skorpio.59.j válasza nitro16 (#35156) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Ez tényleg szuper.
Lehet,hogy az 55” panel szerencsésebb választás.
Fentebb olvasva egyenlőre ez derűl ki....no majd meglátjuk.
Azt hiszem,majd ünnepek után lesz tapasztalat bőven.

[ Szerkesztve ]

(#35160) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

55c9, olyan 100 óránál járhatok.
Eddig minden ok, HDR-nel az élénk kepmód jon be a legjobban :D

Egyébként nem az van, míg bejáratás alatt van a tv, addig felesleges állítgatni a reszleteket, mert úgyis változik még a megjelenítés...?

(#35161) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na összeszámoltam...3 db pixelhiba van rajta. 2 fehér háttérnél látható (piros és zöld) és egy piros háttérnél (fekete). Mind a 3 a jobb alsó sarokban van.
Érdemes kínlódani visszaküldéssel vagy gariztatással vagy OLED TV-knél kb lehetetlen olyat találni ami nem pixelhibás?

[ Szerkesztve ]

(#35162) rothfb válasza Darth_Revan (#35161) üzenetére


rothfb
veterán

Nem lehetetlen, az enyémek közül egyiken sincs egyetlen pixelhiba sem. Se a 65, se az 55-ösön.
Én azt mondom, ha normál tv-zésnél átlagos távolságból nem látszik semmi, akkor használd így. Időnként nézz rá, nehogy szaporodjanak. Ha több lesz, akkor gariztasd.

(#35163) janos666 válasza lionshamlet (#35160) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan sokat nem, de amúgy sem számít, ha csak a javasolt értékeket állítod be példák alapján (pl. élesség 0, dinamikus kontraszt ki, stb). Olyan beállításokhoz, ahol az a kis eltérés számíthat, azokhoz műszer kell (fehéregyensúly, stb), nem érdemes szemre piszkálni.

(#35161) - Én még nem is láttam pixelhibás OLED-et (talán úgy 20 darabból). Nálam 4 járt, csak a legelső C7 volt némileg tinting problémás (kicsit zavart is, pedig csak ritkán volt feltűnő, homogén világos képpel), a 2018-as és 2019-es egyik se (a 2017-es Panasonic és Sony se, amit láttam, a 2016-osok voltak még nagyon furák, a 2015-ösök pedig még egyáltalán nem tetszettek). Ez alapján nem mondanám, hogy több pixelhiba egy panelen általános lenne. Sőt, ha több is elég közel van egymáshoz, még egy vacak LCD-nél is garanciás cserét jelent, nem kell hozzá az LG "jó szíve" se (vagy hogy drágább féle készülék legyen jobb gyártótól).

(#35134) renatto - Nekem úgy rémlik, hogy van benne valami, de lehet hogy csak a linkeken, nem a szövegtörzsben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35164) szuszinho válasza jilian (#35153) üzenetére


szuszinho
őstag

M6

(#35165) daneel_hu válasza Darth_Revan (#35161) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam még soha semmi nem volt pixelhibás, egyetlen tévém sem.
Monitorból volt anno 2006-ban egy Viewsonic 23"-os, valami ótvaros panellal, na annál 1 év használat után 1 pixel beragadt.

Szerintem nem normális ha pixelhibás egy ilyen drága tévé.
Biztosan verném az asztalt. :)
Megkérdezhetem miért vesztek az Alzától oled-készüléket? Ugyanannyiba kerül több másik boltban, pl MM, Eu stb... miért pont az Alza kell ahol nincs LG-gyári garancia? (sőt gondolom Pana vagy Sony se...)

(#35166) daneel_hu válasza lionshamlet (#35160) üzenetére


daneel_hu
addikt

Állítsd be normálisan a készüléket, ne szivasd magad ilyen VIVID és hasonló hülyeségekkel. :)

(#35167) renatto válasza Darth_Revan (#35161) üzenetére


renatto
őstag

Honnan van a TV? Annyinál már biztos cseréli LG. Akár vissza is küldheted vagy később cseréltetheted és lesz újra 2 év garanciád. :U

(#35160) lionshamlet Beállítani be lehet már az első perctől. Mondjuk nem tudom, mit látsz az Élénk képmódban... :O

(#35163) janos666 Most végig klikkeltem az összeset, de nem találtam így sem. :F

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35168) alaves válasza Darth_Revan (#35139) üzenetére


alaves
addikt

Nálam egy folyamatosan világító W alpixelt az egyik alkalommal csak 2x egymás után közvetlenül futtatott pixelfrissítő javította ki. Visszaküldés előtti végső próba 5x egymás után közvetlenül futtatott pixelfrissítő (kanadai szerviz szokta javasolni ottani tulajoknak).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35169) nitro16


nitro16
senior tag

Ma szeretném én is jobban beállítani magamnak a tv-t. Olvasgattam előtte is, mit ajánlottatok de azért rákérdeznék én is pár dologra ha nem gond.

Eddig beállítottam az energy savinget off-ra, áttraktam színház módra a képet, oled fényt levettem 25-re (ha nappal van lehet kicsit emelni ha jól olvastam olyan 35-ig.) És a loggó fényesség érzékelést magasra állítottam.

Most ha jól értelmeztem eddig, akkor kellene külön csinálni egy profilt ami SDR, és ami HDR-en megy. Ezeket a profilok addot bemenethez lehet hozzá ádni vagy külön is meglehet? Bár néztem de nem találtam de valószínű csak én voltam béna. Szóval hogyan lehet ezt a legegyszerűbben létre hozni? Ezeket utána mindig magamtól váltogatni kell vagy felismeri magától és átvált az adott profilra?

Ha rákötöm majd ma a konzolt, akkor a konzol game vagy a pc módra érdemes átírni a bemeneti nevet?(Gondolom a 4:4:4 miatt PC kell)?

És akkor a végén az rtings-es beállítások mehetnek lényegében: [link]
Csak célszerű ebből a fehér egyensúlyt kihagyni mivel nincs műszer hozzá.

köszönöm előre is az esetleges tanácsokat. :R

(#35170) renatto válasza nitro16 (#35169) üzenetére


renatto
őstag

Ha HDR jelet észlel átvált magától. Így ha a HDR módot akarod állítani, előbb indíts el egy HDR filmet, játékot. A tévé magától fog váltani SDR/HDR mód között és az utoljára használt profilt hozza mindig.

Minek neked a 4:4:4 konzolhoz? Amúgy igen, ahhoz "PC" matricát kell kiválasztanod (nem átírni).
Simán "Játék" módra kapcsolok (HDR és SDR esetén is) ha konzolozok és ennyi.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35171) Fisha válasza renatto (#35170) üzenetére


Fisha
őstag

Én úgy vettem észre, hogy az sdr profilt is megjegyzi mindenféle különböző enkódoláshoz. Rosszul éreztem? Legalábbis nem teljesen értem, hogy amit egyszer beállítok, az sokszor nincs meg a következő lejátszásnál.

(#35172) renatto válasza Fisha (#35171) üzenetére


renatto
őstag

Na ezt én nem értem.

Ha játékon hagyod az SDR-t és Színházon a HDR-t. Ha SDR forrás lesz akkor mindig játék mód lesz, míg HDR forrásnál Színház. Minden forrásnál (HDMI 1-2-3-4, TV adás, belső mádialejátszó...) külön kell beállítanod vagy átmásolnod a profilokat. Én épp ezért ha beállítottam a HDMI 2-t, át is másolom mindre. A TV-hez meg a Sport módot csinosítottam ki...

Most találtam az avforums-on egy LG OLED65C9 tesztet és a kapcsolódó cikkeknél, van még Panasonic GZ950, LG E9, Philips 934 és 854, illetve Hisense OLED teszt is.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35173) Calogero válasza daneel_hu (#35133) üzenetére


Calogero
addikt

Én sem vettem észre semmi ilyesmit az enyémnél.... Tesztet azóta sem csináltam.

(#35174) daneel_hu válasza Fisha (#35171) üzenetére


daneel_hu
addikt

Alkalmazáshoz vagy porthoz rendeli inkább, nem? (pl HDMI)
De Jani tuti tudja. :D

(#35175) Fisha válasza daneel_hu (#35174) üzenetére


Fisha
őstag

Lehet hogy igazad van, mert sok mindennel bindzsiztem itt az első napokban. Ment itt dune-ről, belső lejátszóról, embyrről, mindenhonnan anyag. És sokszor kellett állítgatnom ugyanazt. Persze mindegy, mert még úgyis kísérletezem. Majd ha egyszer összeáll, akkor megy egy nagy save és nem törődök többet vele. :)

(#35176) Fisha


Fisha
őstag

DD plus témában. Ha másnak is okoz néha ez a dd+ feloldhatatlan problémát, mint ahogy nekem, akkor itt egy kicsit vacakolós megoldás: DD+ -> DD átkódolás aránylag egyszerűen.
https://www.youtube.com/watch?v=AhoN7Z-S9aE

Nyilván nem lehet minden este 3 sorozatepizódra megcsinálni, de ha csak egy-két release-nél gond, akkor jó lehet.

(#35177) johnwillow válasza renatto (#35172) üzenetére


johnwillow
tag

Mi is az a Dynamic Tone Mapping Pro? :F

(#35178) Zebu


Zebu
addikt

Skacok hogy müxik ez a 24p lejátszás? Mármint ha kodiról rátolom, akkor a lejátszó kadenciát kodi oldalon kell állitani , vagy az irreleváns mert a tv úgyis megoldja.

úgy néz ki ez okozza a késleltetést az inditásnál ha a kodinak hagyom az fps beállítást. Azt gondoltam ha fix 60hzen hagyom és inditom a 24p filmet, akkor ezt a tv megoldja. Nem?

lejátszás közben lehet fps infot nézni a tvn? Anno a panasonic tudott ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#35179) blakey válasza Zebu (#35178) üzenetére


blakey
titán

Skacok hogy müxik ez a 24p lejátszás? Mármint ha kodiról rátolom, akkor a lejátszó kadenciát kodi oldalon kell állitani , vagy az irreleváns mert a tv úgyis megoldja. - a lejátszón mindenképp engedélyezni kell, jelen esetben a Kodiban, amit írtam a másik topkban, anélkülé buktad ezt a funkciót.
úgy néz ki ez okozza a késleltetést az inditásnál ha a kodinak hagyom az fps beállítást - írtam, hogy mit állíts be de c"sakazértis" nem azzt állítod be.
lejátszás közben lehet fps infot nézni a tvn? - van amelyiken igen és van amelyiken nem. CE alatt a gyári felszín kiírja a kimeneti fps-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35180) Zebu válasza blakey (#35179) üzenetére


Zebu
addikt

Megnézem, de úgy meg ott van a késleltetés... így volt eredetileg.

Érdekes mert jobb mlst hogy ki be kapcsoltam de a jelez így is eldobja 2mp-re kb az elején.

(#35181) Darth_Revan válasza daneel_hu (#35165) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Alza sajnos kifogyott az ajándék miatt meg nem állnék el vásárlástól ha nem muszáj.
Most hívtam az LG-t, nyitottak ticketet és szolnoki kollégáik elvileg holnap délig jelzik mikor jönnek, bízom benne egy pixelhibás panelt nem rosszabbra fognak cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#35182) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#35181) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Telefonált a szolnoki LG szervizes, egyelőre csak azért hogy kérdezze mi a hiba... kérdésemre, hogy háznál javítják-e kb ezek voltak a válaszok:
"az nem olyan egyszerű", "meg kell rendelni a panelt a kollégának", "el kell szállítani".

Meg is mondta, hogy marhára nem örülnek ,hogy 3 napos cseréltetés helyett "a nyakukba varrom" (ezekkel a szavakkal) ...

Nem igazán a pörgős, gyors, A+ minőségű LG szervíz, mint amikről mások írtak :U

[ Szerkesztve ]

(#35183) Zebu válasza Darth_Revan (#35182) üzenetére


Zebu
addikt

Tehát akkor alza vásárlást a szervíz intéz gond nélkül itthon. 😉

(#35184) athomi válasza Darth_Revan (#35182) üzenetére


athomi
veterán

Hát akkor várni kellett volna 1.5 évet a hibabejelentéssel, és akkor onnantól +2 év a cserélt panelre. :D

[ Szerkesztve ]

(#35185) renatto válasza Darth_Revan (#35182) üzenetére


renatto
őstag

Sajnos a szerviz konkrét "szerviz" részét a helyiek végzik, az meg lehet bármilyen. Az LG csak az alkatrészt intézi és a gyors ügyintézést. No meg hogy lesz új panel. ;]

(#35184) athomi (2-3 alpixel hibával) lehet én is így tettem volna. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35186) alaves válasza Darth_Revan (#35182) üzenetére


alaves
addikt

A szolnoki szerviz nagyon terhelt, idegesek, nemcsak az LG szakszerviz szolgáltatást látják el.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35187) rothfb válasza renatto (#35185) üzenetére


rothfb
veterán

"(2-3 alpixel hibával) lehet én is így tettem volna. :K"
Én nagyjából ezt javasoltam neki...:K

link

De hiába...:o

[ Szerkesztve ]

(#35188) Hzi válasza alaves (#35186) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, ki a szolnoki szerviz, melyik cég?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#35189) alaves válasza Hzi (#35188) üzenetére


alaves
addikt

SZOLKER Kft.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35190) janos666 válasza alaves (#35186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mogorvának tűnnek, de nem vészes, szót lehet velük érteni és elvégzik a munkát. Bár pl. múltkor nem hívtak ám vfel, hogy kész a porszívó, csak vártam és vártam több hetet, mert az LG távirányító miatt pár napon belül telefonáltak (az az LG is Alza volt, de már többször írtam, hogy én is "kipróbáltam" az LG OLED szervizeltetést náluk, még csak ha távirányítóval is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35191) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Telekomos 65C9 amit szerdán rendeltem, most hívott a futár, hogy holnap 9:30-11:30 között hozzák! :Y :C Közben megrendeltem ma a Samsung Q90R hangprojektort is, azt elvileg kedden hozzák. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35192) snecy20 válasza Hzi (#35188) üzenetére


snecy20
veterán

Csupa jó tapasztalat... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35193) proly01


proly01
őstag

Szeretném kérdezni, hogy lg c8 -nál a pixel frissítő funkciót kell használnom? Vagy azt csak akkor kell ráeresztenem a tv re ha valami rendelleneset tapasztalok a képpel kapcsolatosan?

....Pr:)ly....

(#35194) nitro16


nitro16
senior tag

Hülye kérdés. Amikor youtube appba benne vagyok és ott van egymás mellet 4 video képe akkor van lehetőség az adott sorba jobbra is menni? mert valahogy nem akar össze jönni sehogy hogy úgy mond oldalra görgesse. Lefelé tudok görgetni de mindegyik sorba csak 4-4 adott kategorián belüli video intro képe van.

(#35195) Skorpio.59.j válasza EasyLife (#35191) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Hiába no,ha egy üzlet beindul.... :)

(#35196) alaves válasza proly01 (#35193) üzenetére


alaves
addikt

A napi üzemóra és statikus elem mennyiség függvényében javaslom használni a pixelfrissítőt. Nálam napi 12+ üzemóra, gyakori statikus elemekkel fűszerezve, ezért heti 1-2 alkalommal futtatom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35197) jilian válasza alaves (#35196) üzenetére


jilian
addikt

:Y
Tehát ahogy felkelsz, bekapcsolod és este ki?

(#35198) krx21


krx21
nagyúr

Na, ma elhoztam egy akciós 65E9-et a MM-ból és még kaptam hozzá ajándékba egy ilyet: [link]
Megy a TV bejáratása...

(#35199) daneel_hu válasza krx21 (#35198) üzenetére


daneel_hu
addikt

770 000 volt? :D
Gratula, az nagyon megérte! ;]

(#35200) dh66e válasza krx21 (#35198) üzenetére


dh66e
veterán

Grat hozzá!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.