Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) salapp válasza krx21 (#35424) üzenetére


salapp
addikt

Ez csúnya.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#35502) renatto válasza chros (#35497) üzenetére


renatto
őstag

De jobb vagy bal kézzel?! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35503) krx21 válasza salapp (#35501) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, de szerintem ritka a 65” Oled-nél ennél sokkal jobb. Nekem a B7 is hasonló volt. A még fontos, hogy egyébb színeknél mi a helyzet. Az például jobb sokkal.

(#35504) daneel_hu válasza Kriszbmx (#35491) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kislevelű fikusz bonsai.
:DD

"Itt most nincs tv".
Tessék keríteni egyet. :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#35505) daneel_hu válasza krx21 (#35503) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az még hagyján, de szerintem az iPad (iOS) brutálisan szaturálja a képeket.
Egy ilyet símán manuálisan kell befotózni, szerintem élőben ezt nem így látod.

Ezért is teljesen értelmetlen telefonos képekkel megfotózni homogén színeket.
Nyílván van eltérés persze, de tuti nem ekkora.

(#35506) krx21 válasza daneel_hu (#35505) üzenetére


krx21
nagyúr

Így van. Egy ilyen jellegű hibákat, esetleg erősíti, vagy meg sem mutat egy telefonos kép.

(#35507) alaves válasza Kriszbmx (#35491) üzenetére


alaves
addikt

Azt tudom javasolni, hogy egy tesztképekkel feltöltött pen-drive-al menj be egy MM-be, Euronicsba és nézd meg a Philips, Sony, Panasonic 65"-eseket, hátha... (ha nem ragaszkodsz az LG-hez).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35508) nitro16 válasza alaves (#35507) üzenetére


nitro16
senior tag

Kiindulásnak jó lehet, de úgy is "panel lottó" van, szóval kitudja milyet fog végül kapni. ;]

(#35509) jilian


jilian
addikt

Hát nekem most lesz egy hete hogy megvan a 55c9....
kurv@r@ nem néztem semmilyen teszt képeket. 5%gray meg a társaik....
Csak simán beüzemeltem ment a film meg a ps4 pro..
Hát köszönömderohadtulmajdnemmagamalápisáltam, ez bámulatos, ezek a színek, meg szerintem a hangzása is odab@sz.

Szerintem a panel "állapotára" csak akkor fogok úgy ránézni, ha valami tényleg böki a szemem. (persze meg 23 hónap múlva)

Addig meg csak simán használom.

(#35510) Calogero válasza alaves (#35507) üzenetére


Calogero
addikt

Ez akkor lesz jó ha azt a készüléket viszi el amelyiken megnézte a teszt képet.
Azonos típusú készülékek közt is eltérő lehet a banding és thinting jelenség.

jilian: Jó hozzáállás, még én sem néztem egy tesztképet sem pedig nyár óta megvan a készülék (65E8)

[ Szerkesztve ]

(#35511) renatto válasza jilian (#35509) üzenetére


renatto
őstag

Erről van szó! :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35512) Celtis válasza alaves (#35507) üzenetére


Celtis
veterán

Beszéltem vele. Megnézett jópár készüléket, de egy sem volt jó. Lehet, hogy kúled lesz belőle. :Y

(#35513) renatto válasza Celtis (#35512) üzenetére


renatto
őstag

Ott legalább nem lesz zsákbamacska. Azon 100% hogy nincs fekete. ;]

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35514) Kriszbmx válasza alaves (#35507) üzenetére


Kriszbmx
tag

Mai nap bementem 3. jára is egy MM be de ma a westendbe. Elég jó készletük van. Az eladó srácok noha semmit nem akartak rám beszélni, de foggalmuk sem volt azokról a dolgokról amik amúgy felhasználó szinten akár nem tetszést válthatnak ki.
Nyomkodtam ma 55 és 65E9 et. 77C9 et PanaGz1500 at 55 ös méretben. Sonyt kihagytam..
Az 55 ös méretben szinte teljesem más a képe mint nagyban. Nyilván bolti fény ár mellett még ha itt nem is volt túl sok fény tök más mint itthon tök sötétben.
55E9 szinte hibátlan. 65E9 beégés volt benne valami reklám valamikor oda éghetett :D De amúgy abban már benne volt a folt ami otthoni fényben más jelentős lenne.
77C9 nél f@szt se érdekelné csak lenne a szobában :D Amúgy fura módon nem volt kiemelkedően gáz. El is fogadtam volna. Pana kijelzőjét ott akkor a kirakott tvk között fényesebbnek láttam holott az LG ket felvettem élékre és maxra. Homogenitás azon az 55 ös GZ1500 on elég szép volt fehér színnel, de a sárga zöldes volt de nem sávban hanem mintha flip flop festés lett volna. De az 55 E9 is szebb volt mint a 65E9. Ami az összesen feltűnt hogy a teljesen sárga képe mindnek zöldes volt. Arra gondoltam nem e az ottani lámpa okozta ezt. Vagy épp mert egy panel mind.
Egy dolgot erőltettek a srácok hogy megbánom a panát az LG vel szemben amint jön majd pár film vagy file amit nem játszik le és kell mellé ezt meg azt vennem még és eleve már sokkal drágább mint egy C vagy E9.
Ott bent a boltban inkább az jött le hogy 55 ös modelleken homogénebb kép volt mint a nagyokon. 77 es más tészta mert azt könnyezve csomagolnám ki hogy van egy ilyenem :D
Összességében pedig nem tudom jó e egyáltalán egy bolti tv ilyen tesztre. Videókat file formátumok lejátszására tökéletes teszt. A modellezésem miatt az előző tvt is úgy vettem a hálóba hogy laptop, RC táv és szimu kábel, aztán mentem sorra a tvken mi tud jobban megjeleníteni így képet a szimulátorhoz ha gyakorolni akarnék.
Q led is megfordult fejembe, de abból csak egy ami igazán a 75Q85r. ( Q90 túl dárga... ) Nyomkodtam azt is és a tizen cucc is ismerős mivel itthon samu a másik. Nem tudom mit lehetne kihozni belőle itthoni körülményben ha végig megy az ember a beállításokon. Fura egy két dolog benne, de kitudja... Tudom az a fekete sose lesz benne, de lehet más miatt kárpótolna és nem b@szna fel mint ezek a foltok...Agyalok még nézegetem az akciókat nem e ki lehet valamit fogni majd.
3 tv van előttem amit ki akarok próbálni valahogy :
65E9
65Gz950
75Q85r samu

[ Szerkesztve ]

(#35515) tutitibi válasza Kriszbmx (#35455) üzenetére


tutitibi
senior tag

Panasonic 65GZ950E , 93 óra van a panelban.

[ Szerkesztve ]

(#35516) renatto válasza Kriszbmx (#35514) üzenetére


renatto
őstag

Ahogy korábban is írták neked, a tinting a 65"-ra jellemzőbb, 55"-re nem is nagyon volt panasz ilyen téren... Tesztábrán - 2 év után - már láttam én is sárágán, de amúgy soha. Viszont az 1 órás frissítő rontott rajta. :Y

(#35515) tutitibi Ez így rettenetes. :Y Elég szivárványos. Max OLED fényen van? Nagyon világít....

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35517) Kriszbmx válasza tutitibi (#35515) üzenetére


Kriszbmx
tag

Tuti valami gyártási dolog... Mert eddig nekem mind a 4 tvm... az MM ben mindegyik ahol a legfőbb folt volt az ugyan ott volt. Ma az E9 is !! Ezen is ahol zöldes folt van mindegyiken ott jelentkezett amit láttam. Ez mitől lehet?

(#35518) daneel_hu válasza Kriszbmx (#35517) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kíváncsi vagyok milyen az a tartalom ahol folyamatosan ilyen homogén világos a kép. :DD
Ez melyik film? :)

(#35519) daneel_hu válasza Kriszbmx (#35514) üzenetére


daneel_hu
addikt

"3 tv van előttem amit ki akarok próbálni valahogy :
65E9
65Gz950
75Q85r samu"

77W9PLA? ;] :P
Ha már így a 77C9 tetszett? :DD

(#35520) tutitibi válasza renatto (#35516) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem volt max fényerőn csak 50%-osan , most maxra vettem a fényerőt és a kontrasztot is:

(#35521) tutitibi válasza tutitibi (#35520) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes , ezen nem venni észre.

(#35522) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Helyzetjelentés Samsung Q90R soundbar 65C9: Kiderült, hogy a hátsó hangszorókkal van a baj, valamiért nem szolnak csak ha surround módba kapcsolom ami meg elvileg valami virtuális keverés de akkor is csak nagyon halkan. Atmost egyáltalán nem küldi át a tv legalábbis appból(plex,youtube, airplay) ... állítólag csak ha valami külső lejátszó van rádugva (apple tv, bd lejátszó). Fórumokon azt olvastam, hogy samsung már pár hónapja csinálja az eARC normális támogatását. De úgy érzem ezekkel az appból nem lehet atmost kicsikarni dolgokkal az LG is eléggé leszerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#35523) renatto válasza tutitibi (#35520) üzenetére


renatto
őstag

Ez így sem sokkal jobb. Viszont ha normál tartalomnál nem látszik engem nem nagyon zavarna...

#35522) EasyLife Ezért írtam neked korábban, hogy az eARC-al van baj bőven és így - ebben a formában - szinte semmi értelme. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35524) DVlad válasza tutitibi (#35521) üzenetére


DVlad
őstag

Szerintem nagyítás nélkül is, a bal felső "karika" konkrétan piroskás.

(#35525) sakal83 válasza EasyLife (#35522) üzenetére


sakal83
addikt

Ugy hirlik hogy a q90r egy kivalo szett. A te tapasztalatod is ez?

[ Szerkesztve ]

(#35526) EasyLife válasza sakal83 (#35525) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Per pill még nem tudok nyilatkozni, barátkozunk. Beépített demo videóval(dolby visionos) sikerült atmos-t küldeni a soundbarra, tehát működik a dolog, csak szoftveresen vannak letiltva ezekszerint LG-nél a dolgok. Csináltam DLNA-t szervert plexen így közvetlen a beépített videó lejátszóval tudom a filmeket elindítani, így DTS és Dolby már működik de a trueHD-re már azt írja nem támogatott hang.

(#35527) lionshamlet válasza EasyLife (#35522) üzenetére


lionshamlet
senior tag

"A HDMI 2.1 szabvány nagyobb sávszélességű visszirányú HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel) csatornája már a tömörítetlen Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, és az ezekbe csomagolt Dolby Atmos, DTS:X valamint a sokcsatornás PCM tömörítetlen audioformátumok továbbítását is lehetővé teszi. Amennyiben a TV és a külső hangrendszer is rendelkezik eARC funkciójú HDMI csatlakozóval, az előbbi a legmagasabb minőségű audioformátumokat is képes továbbítani az utóbbinak, akár egy a TV-hez csatlakoztatott Blu-ray lejátszótól is. Vagyis a forráskészülékek jeleit nem kell többé az AV vevőerősítőn átvezetni, és a TV-ben működő megfelelő támogatással rendelkező alkalmazásokkal elért streaming szolgáltatások tartalmainak legkorszerűbb hangsávjai is továbbíthatóak a külső hangrendszerhez."

Ennek ellenére mégsem működik tv-erősítő között a dts:x, atmos.
Így ez kapufa, mindenképp kell egy közbenső forrás - mediaplayer.

(#35528) renatto válasza EasyLife (#35526) üzenetére


renatto
őstag

Valószínűleg azért mert "veszteséges" Atmos-t tartalmaz a videó, de azzal eddig sem volt gondja az LG OLED belső lejátszójának (B7-en is ment). Sőt, ezeket a hangokat korábban is át tudta engedni már, külső forrásról (pl XboxOneX) eARC-nélkül is. A "veszteségmentes" TrueHD Atmos az, ami nem megy és ez nem "csak szoftveresen vannak letiltva".... A belső, netes streaming alkalmazások mint Netflix, Disney+ mind a "veszteséges" változatot használják (Atmos), így azokkal működnie kell.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35529) jilian válasza jilian (#35509) üzenetére


jilian
addikt

Amit még elfelejtettem írni az az, hogy igen a TV "büdös".
Kezdeti órákban tényleg ilyen hülye szagot árasztott de ez full normál, minél többet megy annál jobban megszűnik.

És szerintem kezdem az egész tv újra 0-ról való beállítását mert az ismerkedés során mindent "elállítgattam".

Lehet valakinek segít :
Akinek kevés az angolja, amíg az rtings-es beállításokat próbálja magáénak tudni, állítsa a nyelvet angolra így könnyebben megtalalni a beállításokat.

Hol találom azt, hogy mennyi óra van már a készülékben? :U

(#35530) alaves válasza Kriszbmx (#35514) üzenetére


alaves
addikt

Utolsó próbaként azért AG9-re is ránézhetsz (esetleg Philips-ekre, mert ők külön kértek módosításokat a kijelzőre).
De ha ennyire ilyen a helyzet számodra, akkor ez jó lehet: [link]
Nem éri fel az OLED-hez, de baromi jó LCD TV: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35531) Fisha válasza jilian (#35529) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem mindenki állítsa angolra. Nem is értem, hogy boldogultok azzal a rettenet magyar fordítással.... :(

(#35532) Archttila válasza Fisha (#35531) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem a desktop gep (win10, Arch), a tv, az RPI szerver, (Raspbian Lite) es a telefonon is angol nyelven van:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35533) gu007 válasza renatto (#35513) üzenetére


gu007
aktív tag

:C

(#35534) daneel_hu válasza alaves (#35530) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát nem tudom srácok, tinting vagy banding ide-oda. LCD nincs partiban még egy gyengébb oled-panellel szerelt tévével sem.
Van lehetőségem (inkább kényszer) gyakran LCD-t nézni, bár nálunk csak egy idősebb LG van a gyerekszobában, de tágabb családi körben van azért egy-egy jobb példány is.

Felüdülés ezek mellett oledet nézni. Más szint.

(#35535) PuMbA válasza daneel_hu (#35534) üzenetére


PuMbA
titán

LG LCD TV-k sosem voltak képminőség bajnokok :) A legtöbb gyártó jobbat tud produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#35536) daneel_hu válasza PuMbA (#35535) üzenetére


daneel_hu
addikt

Oled "mellett" sajnos mindegyik ***.

(#35537) athomi válasza PuMbA (#35535) üzenetére


athomi
veterán

Tegnap néztem szülőknél egy Samsung UE48H6400 VA paneles LCD-t. Azért így 2-3 hét OLED után tényleg feltűnt, hogy a fekete még egy VA panelen is messze a feketétől, és a betekintési szög is elég gyenge, kicsit oldalról nézve már élettelenné válik a kép, olyan mintha valami szürke fátyol kerülne a kijelzőre, meg mintha fényerőt vesztene. Persze az OLED is messze a tökéletestől, itt meg ha kicsit oldalról nézem, akkor a sárga átcsap zöldesbe, a fehér meg ilyen hidegebb, kékesebb árnyalatba.

[ Szerkesztve ]

(#35538) AxBattler válasza athomi (#35537) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze az OLED is messze a tökéletestől, itt meg ha kicsit oldalról nézem, akkor a sárga átcsap zöldesbe, a fehér meg ilyen hidegebb, kékesebb árnyalatba.
Na jó. No offense, de asszem' itt jött el az ideje annak, hogy abbahagyjam a topik követését, ti. még a legdrágább kákán is lehet csomót találni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35539) rothfb válasza AxBattler (#35538) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, már bennem is fogalmazódott valami hasonló. Folyamatosan megy a hibakeresés. Gyerekek, aki oledet vett, használja, ne tesztábrákat nézegessen. Ne keresse a hibát. Aki keres, az talál.
Akinek meg nem tetszik az oled, vegyen ledet és azzal majd biztos elégedett lesz...

(#35540) PuMbA válasza athomi (#35537) üzenetére


PuMbA
titán

VA paneles LCD-knél szívás, hogy igencsak változó a betekintési szög. Szüleim Samsung UE40F6100-asa baromi jó, 25m2-es szobában két fotel vagy egy 3-as kanapén akárhova ülsz, mindenhol jók a színek és a feketék :) Az én VA paneles UE43KU6000-rem betekintési szöge közelébe sincs ennek, szinte azonnal csúsznak el a színek.

[ Szerkesztve ]

(#35541) athomi válasza rothfb (#35539) üzenetére


athomi
veterán

Szerintem meg az a korrekt, ha beszélünk a hibákról, mert a tesztekből amik készülnek ezek nem igazán derülnek ki, és jó lenne ha a leendő vásárlók tisztában lennének vele, hogy az OLED sem tökéletes. Ahogy látom van bőven tulaj, aki azt gondolta vásárlás előtt, hogy a beégés veszélye ellenére kap egy közel tökéletes technológiát. És ezek a hibák nem csak tesztábrán vehetőek észre.

[ Szerkesztve ]

(#35542) renatto válasza athomi (#35541) üzenetére


renatto
őstag

A beégéstől mindenki be van sz@rva, csak mint a mellékelt ábra mutatja az esetek 99% azzal nincs is gond. :N Az hinni, hogy a tökéletes technológia létezik...

Amúgy azért itt el vannak túlozva a hibák rendesen. Tinting/banding ide vagy oda, ha egy LCD-re kihívná a szervizt valaki hogy "foltos" a képernyő "feketén", kiröhögnék. :DD Ahogy akkor is ha azt mondaná, hogy ez a "fekete" szürke... :O Azt már nem is mondom egy VA panelnél, ha előjönne valaki azzal hogy, de hát oldalról egyre sz@arabb a képe.... akkor ne nézd onnan, ülj középre, mert ez ilyen! :C

Ehhez képest OLED-nél több esetben volt rá példa, hogy cserélték az ilyen paneleket. Pedig ez ugyanannyira az OLED technológia sajátja, mint a fentebbiek az LCD-jé. :K Aki a fentebbiekkel tud együtt élni az vegyen olyat. :R De meg is ragadnám az alkalmat, hogy megkérdezzem, hogy az miben is jobb az OLED-nél? Jah, hogy az nem ég be.... hát persze! :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35543) PuMbA válasza renatto (#35542) üzenetére


PuMbA
titán

"Tinting/banding ide vagy oda, ha egy LCD-re kihívná a szervizt valaki hogy "foltos" a képernyő "feketén", kiröhögnék."

Ez nem igaz. A Samsung topikban elolvashatod, hogy most mennek ki valakihez, akinek egy legalsó kategóriás NU7102-es LCD-je van, megnézni a felhősödését.

"de hát oldalról egyre sz@arabb a képe.... akkor ne nézd onnan, ülj középre, mert ez ilyen! "

Ez csak ritkán probléma egyébként. Senki sem néz TV-t nagyon oldalról...mindig arra törekszünk, hogy minél középebbre kerüljünk, hogy minél nagyobb felületet lássunk a képből. Hányszor ül le valaki TV-t nézni úgy, hogy na most direkt nagyon oldalról fogom nézni....senki.

[ Szerkesztve ]

(#35544) Celtis válasza rothfb (#35539) üzenetére


Celtis
veterán

Megjegyezném, hogy amikor megvettem az OLED-et fogalmam sem volt róla, hogy tinting létezik, mégis a bekapcsolás után azonnal feltűnt tesztábra nélkül is.

(#35545) renatto válasza PuMbA (#35543) üzenetére


renatto
őstag

Értem és mi lesz a megoldás? Egy nagyon felhős, helyett egy felhős panel? ;] Majd írd meg mire jutottak, kíváncsi vagyok mivel fognak zárni (új panel/tv csere/ez ilyen :DDD ). De azért még 1 fecske nem csinál nyarat. :D

"Ez csak ritkán probléma egyébként. Senki sem néz TV-t nagyon oldalról"

Ez biztos nem igaz. Nálunk a nappaliba oldalról lehet bemenni és ha éppen főzök, csak besétálok a konyhából és ránézek a tévére, nem megyek minden alkalommal, még 4-5 métert hogy középről lássam. :Y

És tök mind1 is, mert attól még sz@r a képe oldalról.

A végén már nem is baj, hogy nincs"fekete" az LCD-ben, mert van aki nem szereti a kontrasztos képet. Szóval akkor már előny is! :C :W :Y

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35546) PuMbA válasza renatto (#35545) üzenetére


PuMbA
titán

Léteznek nem felhős LCD-k, ha megnézed az RTINGS-es méréseket és fotókat :) Az enyém is ilyen. 0.5%-os fényerő eltérés van az egész képernyőt nézve, feketeség esetén.

" Nálunk a nappaliba oldalról lehet bemenni és ha éppen főzök, csak besétálok a konyhából és ránézek a tévére"

És ha csak ránézel a TV-re akkor miért kellenek tökéletes színek meg fekete? Arra az 1mp-re míg megnézed, hogy éppen mi megy? Ez épp egy lényegtelen szempont.

[ Szerkesztve ]

(#35547) renatto válasza PuMbA (#35546) üzenetére


renatto
őstag

Gondolom láttál már OLED-et... Na az nem felhős. Elhiszem, vannak jobbak ilyen téren, de akkor is ott marad a fekete hiánya, a rossz betekintési szög. És hiába tili-tolizol, ahol ez jobb, az csak a másik kárán jön össze.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35548) krx21 válasza athomi (#35541) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha nem keresd a speciális helyzeteket, a hibákat keresve, hanem csak megnézel egy minőségi filmet, akkor bizony csak annyi jut eszedbe, hogy az OLED bizony tökéletes... :K
Pláne ha LCD-ről jössz... :DDD

(#35549) renatto válasza PuMbA (#35546) üzenetére


renatto
őstag

Aha, értem. Tehát egy pillanatra lehet sz@r a kép?! Akkor ezt a technológiát neked találták ki és nézheted folyamatosan is, hisz nem is érdekel. Akkor ez a mosott, szürkés kép neked tetszik? És a feketét nem is igényled? Akkor jó neked. Ám feketéd szemből sem lesz. De felhő akkor is. ;)

Ez az "1mp" lehet 5-10 perc is. :DD Igen. És állok közben, tudom, le is ülhetnék. Hiába állok, nem adom el a kanapét, ha mégis leülnék valamikor. ;] Pláne hogy többször foci is megy a tévében, azt meg szinte felesleges is nézni... meg amúgy is gagyi a tévéadás. :K
De ettől függetlenül az LCD ezen a téren sz@r. Hiába próbálod szépíteni. Lehet téged nem érint/zavar, de ez nem jelenti azt hogy ez nem létezik, vagy hogy ez amúgy nem is hátrány.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35550) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Lehet aki itt a "megvett" oled tévéje hibáiról beszél/írogat, titokban kuledes. :DDD
Pusztán azért, nehogy aki újként betéved ide, oledet vegyen!

(#35491) Kriszbmx:
Vegyél projektort. ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.