Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) rothfb válasza johnwillow (#35807) üzenetére


rothfb
veterán

Na itt a magyarázat a Telekom alacsonyabb sávszélességére:

"A Telekomnak tényleg mániája, hogy ne függjön a technológiától (IPTV, DVB-C (ahol még van), műhold), hogy milyen csatornákat nézhet a néző, és az is tudható, hogy IPTV és műhold esetén nagyon spórol a sávszélességgel. A kép minősége pedig legnagyobb részben a sávszélességtől függ. Nem is az a baj, ha esetleg kisebb a felbontás. Az alacsony bitráta a halála a képminőségnek.
Önmagában az, hogy egy "sugárzás" IPTV, még nem predesztinálja, hogy szar a kép. Technikailag lehetne ott is 10Mbit/s felett egy csatorna sávszélessége. Már ahol optikán jön be az IPTV. Azonban valószínűleg a mai napig van olyan hely, ahol esetleg még az ADSL vonalra rakják az IPTV-t, ott nem lehet dobálózni a magas sávszélességgel. Emiatt minden IPTV-s sugárzás alacsonyabb bitrátával jön. (Hogy beleférjenek azok is, akiknek nem futotta optikára.)"

[ Szerkesztve ]

(#35852) Szatura válasza rothfb (#35851) üzenetére


Szatura
tag

Annyit olvasom ezt nem bírtam ki, megvizsgáltam, csakcsak megvettem jó drágán, asszony szavait idézve nehogy már ennyiért szar legyen.
Banding van, egy...talán két függőleges...kb 15 órát ment a tv, LGE65

[ Szerkesztve ]

(#35853) rothfb válasza Szatura (#35852) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom a két képpel mit akartál mutatni.
Az elsőnél látom, hogy élénk képernymódban van. Én ugyan nem vagyok LG-s és majd egy szakértőbb ember megmondja, de szerintem nem azt kellene használnod. A második képen meg semmit sem látok.
Ha 5% szürkénél (a képen nem az van, azonban a Youtube-on találsz ilyen tesztet) látsz csíkokat, az nem csoda, minden olednél lesznek. Főleg 15 óra után. Idővel egyre jobb lesz a banding, de teljesen szinte sosem fog eltűnni. De nálam pl már alig alig látszik. A másik a tinting, az is lesz fehérnél, zöldnél fog látszani. Na annak a mértéke nem lesz mindegy. Nálam szinte egyáltalán nem látható egyik tv-n sem.
De ne tesztábrákat nézegess!
Gratulálok a tv-hez és várjuk a tapasztalatokat!;) :K

(#35854) rothfb válasza Szatura (#35852) üzenetére


rothfb
veterán

Amúgy E9 gondolom, mert az nem derült ki. 65E9.
Hol vetted, mennyiért?

(#35855) Szatura válasza rothfb (#35853) üzenetére


Szatura
tag

Köszönöm
A szakik azt írták felhùzva kell vizsgálódni, nem így használom.
Igen E9
Nem volt még időm élvezni, csak csipegettem részleteket, menüt bùjtam, be kell szerezni soksok 4k HDR tartalmat.
C9et akartam de pont elfogyott, idegállapotba kerültem és ez lett. 2500euro inkluzív 5év garanciával németországi Saturn.
Tegnap jött MM ùjság, 2000 a 65C9 inkluzív 5év garanciával :O

(#35856) daneel_hu válasza Szatura (#35852) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez nagyjából olyan mint a 65 colosok.
Ha nincs dead-pixel akkor szerintem jó.

Látszik a tint is, de gondolom élőben ennyire nem látszik. Az összes telefonos felvétel nagyon szaturál ilyen esetben.

(#35857) krx21 válasza Szatura (#35855) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok a TV-hez. Így legalább nincs eső eresz a TV előtt. :DDD
Vizsgálódni, pedig pont nem élénk módban kell... Ott minden hiba jobban megbújik... ;) Amúgy jónak tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#35858) renatto válasza renziNNN (#35849) üzenetére


renatto
őstag

A színeknél vedd figyelembe, hogy írtam "Sport" módban van a TV adás, tehát élénkebbek a színek, mivel legtöbbet foci megy így, a szép zöld fűhöz meg az kell! :D És ahogy írod, ezek a sorozatok színei (és képi effektek) is alapból el lehetnek tolva, tényleg a "festői kép" irányba.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35860) renziNNN válasza renatto (#35858) üzenetére


renziNNN
tag

Persze értem, jogos. Egyébként ha tényleg mindig foci megy, akkor arról is szívesen megnéznék egy-két képet, ha nem nagy kérés :U Kíváncsi vagyok, hogy te mint sport adás néző, ahogy beállítottad magadnak, az milyen. :)

(#35861) krx21


krx21
nagyúr

Kész, ez már az új panel...
Hasonló, kicsit jobb.
[kép]

(#35862) Darth_Revan válasza krx21 (#35861) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez nekem jónak tűnik .

(#35863) rothfb válasza krx21 (#35861) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem is. A szerelésről csináltál képeket? Ha igen, kíváncsiak vagyunk. Daneel főleg...:K

[ Szerkesztve ]

(#35864) krx21 válasza rothfb (#35863) üzenetére


krx21
nagyúr

Később beteszem...

(#35865) Tulku válasza krx21 (#35861) üzenetére


Tulku
veterán

Itt mit kell nézni?....színvak vagyok...lehet ezért vagyok az oleddel annyira megelégedve? ;]

(#35866) renatto válasza renziNNN (#35860) üzenetére


renatto
őstag

Most semmit nem állítottam(képarány, kontraszt) csak az OLED fényt vettem le. De így is jónak tűnik. A B7-nél allitgatas után lett ilyen jó. De majd csinálok 1et.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35867) renatto válasza krx21 (#35861) üzenetére


renatto
őstag

iPhone-on nálam a két széle talán rozsaszínes.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35870) libus


libus
őstag

Lg oled Tv-t kell regisztrálni az Lg oldalán? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35871) FollowTheORI válasza libus (#35870) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Célszerű lehet, de nem kötelező.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35872) torma1981 válasza libus (#35870) üzenetére


torma1981
veterán

Garanciális ügyintézés miatt jó ha van. Sokkal egyszerűbb.

(#35873) libus válasza FollowTheORI (#35871) üzenetére


libus
őstag

:R
Pár nap múlva írok tapasztalatot a Tv-ről.. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#35874) daneel_hu válasza libus (#35870) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha szervizszolgáltatásokra van szükséged, könnyedén jelezheted a honlapjukon, amennyiben felhasználó(juk) vagy.
Nem kell telefonálgatni ide-oda.

(#35875) renatto válasza libus (#35870) üzenetére


renatto
őstag

Nekem nem volt. Ugyanúgy meg kell adnod az adatokat, mintha szerviz esetén kellene, tehát szerintem ráérsz ha szükséges lenne... Nekem a sorozatszámot kellett bemondanom és a vásárlás helyét, dátumát. Onnantól az összes beszélgetésünkkor, csak megkérdeztem, hogy látják-e a telefonszámom alapján, hogy milyen ügyben telefonálok (előzmény) és mondták, hogy igen. :C

(#35868) Pro Koryak Régi "Sz.r az Ifon. ;]"-t akartál írni, ugye?! :P Ám érdekes, laptopon nem látom. :DDD Ennyit a képekről akkor. :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35876) dgyuri0123 válasza krx21 (#35861) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt a takony színt, nem is lehet normálisan megjeleníteni. :N Szerintem nincs az a kijlző, ami hibátlan lenne vele. Amúgy meg teljesen rendben van ez így...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35877) renatto válasza krx21 (#35861) üzenetére


renatto
őstag

Megnéztem az enyémet és nem látok semmit. Viszont csináltam egy képet és a telefonon ott is enyhén látszik valami rózsaszínes. :K Laptopon nem. :N Élőben sem. :N Szóval, ha nálad sem látszik ezen a képen kívül máshol, akkor ne nézegesd ezt a képet és ne is foglalkozz vele! :))

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35878) DVlad válasza krx21 (#35861) üzenetére


DVlad
őstag

Csak a juharlevél hiányzik a közepéről. :D

(#35879) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ehez mit szóltak uniformity téren ? (Fólia meg rajta van)

(#35880) Celtis válasza Darth_Revan (#35879) üzenetére


Celtis
veterán

A teteje enyhén pirosas, de ez sokkal kevésbé lehet zavaró, mintha függőleges lenne a sáv. Az is lehet, hogy ha pont szemből fotózod és nem kissé felülről, akkor még jobb.
Egyébként teljesen mindegy mit gondol más a te tv-dről. Ha neked megfelelő, akkor jó.

(#35881) renatto válasza Darth_Revan (#35879) üzenetére


renatto
őstag

Ahogy a banding-nál számít, hogy melyok profil és milyen OLED fény, így ennél is, amúgy azt nem árt figyelembe venni. A tetejét én is enyhén pirosasnak látom. De ahogy előbb is írtam szerintem ez csak ezen a teljes fehér képen látható, talán...

Amúgy itt az enyém:

Nem is vizslatom tovább, inkább élvezem a hatalmas, gyönyörű képet! :B :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35882) SzlobiG válasza Darth_Revan (#35879) üzenetére


SzlobiG
félisten

Teteje pirosas, de gondololom ez film közbe nem érzékelhető..

(#35883) rothfb válasza renatto (#35881) üzenetére


rothfb
veterán

Az a kép, az milyen színről készült? Fehérről?
Mert a kép alapján kékesszürkének mondanám...
Szerintem ezek a telefonos képek sz@rt sem érnek.:(((

(#35884) athomi


athomi
veterán

A sárgát nem néznétek meg nekem fiúk?

(#35885) daneel_hu válasza krx21 (#35864) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Később beteszem..."

Annyit árulj már el, üveglappal (soundbarral) együtt érkezett a cucc? ;)

(#35886) renatto válasza rothfb (#35883) üzenetére


renatto
őstag

Hát jah. Pedig fehér amúgy. :((( Szóval tényleg nem sokat ér. Pláne, hogy nem mind1, milyen profil, milyen OLED fény... milyen a fényképező és milyen a környezeti fény. Na mind1. Én meg vagyok elégedve az enyémmel! :U (Fotó: kb 2 méter, fogy beférjen a tévé a képbe, hátam mögött villany volt)

(#35850) athomi Szerintem azok a képek rendben vannak. Ha oldalról nézem, én is látom, hogy a szélénél enyhén zöldes beütést kap. A B7-nél viszont ha szemből néztem is erősen zöldes volt a két széle (zöld képen meg sárgás) és oldalról meg mintha az egész kép zöld/sárga váltós lett volna. Az nem nézett ki jól, de csak ezen a képen! Használat közben soha nem tűnt fel, még a végén sem, amikor kerestem a hibát, pedig focit is néztem bőven....

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35887) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ezek sem tökéletesen homogén panelek, de avforums-on páran összehugyoznák a gatyájukat ha ilyet kapnának. :)

[ Szerkesztve ]

(#35888) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kalibráltatni ti elvittétek a TV-t, van értelme szerintetek? Ha igen hova? Az Rtings oldalán lévő kalibrációs értékeket esetleg próbáltátok?

(#35889) dh66e válasza SzlobiG (#35888) üzenetére


dh66e
veterán

Kalibráltatni otthoni környezetben ajánlott. :)

(#35890) Fisha válasza dh66e (#35889) üzenetére


Fisha
őstag

Van bármi jó beállítási tanács arra, hogy a svenkelések szépek legyen? Ha nincs truemotion akkor rettenet judderes, truemotionnel meg mindenki szomszédok plastic man lesz. A true cinema se nagyon segít rajta... :( Erre tényleg nincs még semmi megoldás csak a megszokása? (LG)

u.i.: Tudom, hogy lehet játszani a user beállítassal a true motionnel, de ha már egyesre veszem a dejuddert, akkor mindenki szomszédok színész lesz. A svenkelés meg olyan 3-5 körül kezd egyáltalán javulni.

[ Szerkesztve ]

(#35891) alaves válasza Fisha (#35890) üzenetére


alaves
addikt

Erősen kompromisszumos a dolog: DJ: 2-3 (én a 3-at használom) (DB:10)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35892) renatto válasza Fisha (#35890) üzenetére


renatto
őstag

USER 0-0 és OLED motion BE? Ettől viszont vibrálni fog.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35893) belan válasza renatto (#35881) üzenetére


belan
addikt

Gratula végén 65c9 lett . ;] Mennyiért vetted?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#35894) daneel_hu válasza Fisha (#35890) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Van bármi jó beállítási tanács arra, hogy a svenkelések szépek legyen? Ha nincs truemotion akkor rettenet judderes, truemotionnel meg mindenki szomszédok plastic man lesz. A true cinema se nagyon segít rajta... :( Erre tényleg nincs még semmi megoldás csak a megszokása? (LG)"

1 - 8
vagy...
0 - 0 és BFI (motionpro be)
Ha BFI-t bekapcsolod akkor a fényerőt meg kell emelned, mondjuk 20-ről 50-re. És még akkor is szoknod kell a képet, mert legalább fél óráig vibrálást érzel. Légy türelmes amíg az agyad megszokja.

[ Szerkesztve ]

(#35895) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Egyébként olyan svenkelést nem tudsz oled-re húzni mint a moziban vagy a plazmán.
Ilyet ne is várj, mert azok impulzusos megjelenítések.
De gyors svenkelés még a fentieken is zavaró, legfeljebb mondhatjuk, hogy azokon a legnormálsabb/legelviselhetőbb.

(#35896) darvin555


darvin555
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nemrég vettem egy 55B9-et és sajnos ez sem ismeri fel az exfat fájl rendszert van rá esetleg vmi megoldás? :F Bezzeg a Qled-nél ez nem probléma, de ahogy látom az LG-nél ez hatalmas probléma.... Mert Mac-et használok és nem annyira szívesen szórakoznék az ntfs-el. :((( Sikeresen teljesen száműztem az életünkből a Microsoftot a Windows-val együtt. :DDD
Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#35897) nitro16 válasza darvin555 (#35896) üzenetére


nitro16
senior tag

Mire kell? Ha megjeleníteni a filmet/sorozatot vagy a lapos képernyőjét akkor az airplay a legegyszerűbb megoldás szerintem.

(#35898) rothfb válasza darvin555 (#35896) üzenetére


rothfb
veterán

Ha jól emlékszem, volt már ez itt téma és (számomra érthetetlen okból) az LG-k nem ismerik az ExFat fájlrendszert.
A Pana oledeknek és az egyéb médialejátszóinknak nem okoz problémát az ExFat. Itthon minden pendrive és külső merevlemez ExFatra van formázva. Talán a Samu plazmánk nem tudja, de az 8 éves.
Azért is érthetetlen a támogatás hiánya az LG részéről, mert egyrészt komoly médialejátszási képességei vannak elvileg, másrészt az ExFat tulajdonságai a legkecsegtetőbbek. Konyhanyelven a legkisebb foglalási egységet tudja, ezáltal a legjobban tudja a meghajtón lévő helyet kihasználni, plusz a méréseim szerint ugyanarra a meghajtóra a leggyorsabban ExFat fájlrendszer esetén tudok másolni.

(#35899) athomi válasza renatto (#35886) üzenetére


athomi
veterán

Az a baj hogy ha nem középről, hanem már a képernyő szélével szemben helyezkedek el, akkor már látszik. És nem csak focinál, hanem filmeknél is feltűnik. Ugye minden ami sárgás színű, az átmegy zöldes beütésbe, például az acrbőr színe is elcsúszik egy ilyen zöldes beütésbe. Nekem baromira feltűnik éjszaka a sötétben és zavar. Továbbá a fehér színek is elcsúsznak egy ilyen fura kékes-zöldesbe. Sokszor nem pont a képernyő közepével szemben helyezkedek el.

(#35900) daneel_hu válasza darvin555 (#35896) üzenetére


daneel_hu
addikt

Te vagy az emberem. :D
Végre egy Mac-es. :)
Nálam ugyanez a gond.

Ha akarsz egy tisztességes megoldást, akkor tolsz a Mac-re egy media servert (pl Serviio van macOS-re és jó) és onnan zúzod 5 ghz-es WiFi-vel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.