Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) daneel_hu válasza athomi (#35899) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megnéztem a két belinkelt képedet.
Az egyiknél szerintem teljesen elfogadhatő (az elsőnél).
A második az gáz, viszont olyan szögből szerintem értelmetlen tévét nézni.

(#35902) blakey válasza darvin555 (#35896) üzenetére


blakey
titán

Pedig egyszerű oknál fogva érdemes telepíteni egy Tuxera NTFS-t, évekkel ezelőtt megvettem így semmilyen akadálya nincs, hogy pl. NTFS-re formázzak egy HDD-t ha netán arra lenne szükségem, arról nem beszélve, hogy írni/olvasni is lehet.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35903) rothfb válasza rothfb (#35898) üzenetére


rothfb
veterán

Annyit javítanék, hogy mind az ExFat, mind az NTFS esetében a legkisebb lehetséges foglalási egység (Cluster) 4 kbyte. Tehát e téren nem jobb az ExFat, max ugyanolyan.

Viszont idézek egy másik fórumból:

"Az NTFS az egy naplózó fájlrendszer, tehát mindig naplóz, tehát mindig fog írni a lemezre, és a pendrive-k pedig csak korlátozott írási lehetőséget adnak. Én inkább Exfat-re formáznám, azzal minden ugyanúgy benne van, mint az ntfs-ben csak nem naplóz."

A pendrive-ok életét köztudottan meghatározza az, hogy hányszor írnak rájuk. Ezért ajánlják külső eszközök, ssd-k esetén is az ExFat-ot és ezért gyorsabb is rá az írás, mint NTFS-re. Egyedül a Windows esetében, belső merevlemez/ssd esetén vagyunk rászorulva az NTFS-re. Meg ha LG tv-nk van.:W :D

[ Szerkesztve ]

(#35904) alaves válasza athomi (#35899) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem ez minden OLED TV-nél így van, kisebb nagyobb mértékben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35905) alaves válasza alaves (#35904) üzenetére


alaves
addikt

De hiába is cserélnéd le az OLED TV-et XG9505-re v. Q80-ra, nézd meg az rtings lapjukat, elég kiábrándító. :(

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35906) rothfb válasza alaves (#35904) üzenetére


rothfb
veterán

"kisebb nagyobb mértékben."

Ott a lényeg! Én sem mindig tök szemből nézem a tv-t, de semmilyen színtorzulást nem látok. Pont az az érdekes, hogy olednél, ha 3 fokos szögből nézem (csak kíváncsi voltam, természetesen nem ilyen szögből nézem a tv-t :D ), akkor is tökéletes, torzításmentes, színhelyes, éles a kép. Betekintési szögben és ilyen formán a kicsi szögből lévő képminőségben az oled szerintem világbajnok.

[ Szerkesztve ]

(#35907) Fisha válasza daneel_hu (#35895) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi. Fura, hogy miért van tele minden ilyen jelenetekkel, mikor az idők kezdete óta gondot okoz a megjelenítése még a mozikban is.... :(

(#35908) Celtis válasza athomi (#35899) üzenetére


Celtis
veterán

Szemből nekem jónak tűnik. Bárcsak az enyém lett volna ilyen. Oldalról pedig ilyen az OLED. Pont te írtad, hogy milyen egy VA panel oldalról. Hát ez meg nem szürkül hanem elszíneződik.
De ne nagyon panaszkodj, mert megkapod, hogy qled ügynök vagy. :)

(#35909) athomi válasza rothfb (#35906) üzenetére


athomi
veterán

Ha neked 3°-os szögből nézve sem mennek át a sárgák takonyzöldbe, akkor itt nem kisebb-nagyobb mértékű eltérések vannak, hanem hatalmasak. :K És ha vannak ilyen példányok, mint a tiéd, akkor biztosan panelcseré(ke)t kérek.

(#35908) Celtis: Az enyém 55"-os, lehet ha 65"-os lenne, akkor már a képszeleken szemből is érzékelhető lenne nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#35910) rothfb válasza athomi (#35909) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem semmilyen elszineződés nem látszik. Hangsúlyozom, én normál képről beszélek, filmről, fociról stb. Sima egyszerű teli színeket nem vizslattam, mert azt nem tartom életszerűnek. Én átlagos használat esetén figyeltem meg kis szögből, mennyit torzít, de egy akármilyen lcd-hez képest semmit. A plazma is jó volt ebben...

(#35911) goccer


goccer
aktív tag

Üdv mindenkinek, eMagon 369k az 55B9, úgyhogy beneveztem egyre, remélem még idén kiszállítják a deadpixel, tinting, banding stb nélküli példányom :R

(#35912) athomi válasza rothfb (#35910) üzenetére


athomi
veterán

Ha az egyszínű kép színe láthatóan elmászik, akkor az normál tartalomnál is láthatóan elmászik. Az hogy ez normál tartalomnál kinek tűnik fel és kinek az megint más kérdés.

(#35913) daneel_hu válasza rothfb (#35910) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem semmilyen elszineződés nem látszik. Hangsúlyozom, én normál képről beszélek, filmről, fociról stb. Sima egyszerű teli színeket nem vizslattam, mert azt nem tartom életszerűnek. Én átlagos használat esetén figyeltem meg kis szögből, mennyit torzít, de egy akármilyen lcd-hez képest semmit. A plazma is jó volt ebben..."

Egyetértek. (megint) :DD
Szerintem az oleddel kapcsolatban - valószínűleg az ára végett -, elképesztően irreális, tökéletességre törekvéses :D elvárások vannak, így mindenben stimmelnie kell.

Az oled lenne az alfa és az omega, természetesen 65 col esetében nem lehet az ár több mint 200e magyar forint.
Ezért az árért minden pixelnek mikroszkóppal nézve és szkennerrel bemérve is teljesen ugyanolyannak kell lennie. Mind a 8,3 millió képpontnak. :R Akár 179 fokos szögből nézve is(!).

A kontraszt legyen végtelen, és természetesen a tévé 100 évig működjön mindenféle hiba nélkül. Ez ma az elvárás 200 ezer huf értékben! :P

(#35914) renatto válasza athomi (#35899) üzenetére


renatto
őstag

Akkor az viszont nem jó, ha filmnél, focinál is látszik. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35915) SzlobiG válasza goccer (#35911) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól beakciózták ráadásul 0% thm-re elhozható, na erre lehet lecsapok. :C

[ Szerkesztve ]

(#35916) rothfb válasza daneel_hu (#35913) üzenetére


rothfb
veterán

Én azt gondolom, hogy tényleg egy picit túl van árazva az oled (a kúled meg nem picit, hanem elképesztőeniszonyatbrutáldurván). Nyílván nem lehet elvárás az, hogy 200-ért legyen 65 colos oled. De pl a 450 már elvárás lehetne, az 55-ös meg mondjuk 300-ért. Szerintem ezek lehetnének a korrekt árak.

(#35917) daneel_hu válasza rothfb (#35916) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ok de azért elég sokféle modell van, nem elvárható, hogy egy C9 vagy GZ 950 áráért adjanak egy GZ2000 neadjisten egy R9 modellt.
Ha belépő árakról beszélünk akkor ok.

(#35918) rothfb válasza daneel_hu (#35917) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, belépő árakra értettem. LCD-ből is van 60000-es meg ugyanakkora méretből 250000-es is. Igaz, hogy a 250000-es is fényévekre van a legócskább oledtől, de az megint más kérdés.

(#35919) SzlobiG válasza SzlobiG (#35915) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lecsaptam rá én is, ennyiért nem volt sehol az idén, legalább már nem agyalok tovább, hogy milyet vegyek. :K Viszont idén sztem ezt nem kapom meg, sajna nem lehet személyesen átvenni tőlük. :(

(#35920) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tegnap végre hazahoztam a 934-et. Nagyon vegyes érzelmek dúlnak bennem, pedig csak 1 napja van meg :U

2019 szeptemberben kiadott TV készülék esetében elvárnám, hogy decemberre azért tudja az Atmost is :W nem mintha nagyon életfontosságú lenne, de elvárom mert bárhogy is nézzük ez a készülék a 984 után, a Philips jelenlegi második csúcs készüléke. Szóval nincs Atmos, avforums oldalon ovlastam egy novemberi hozzászóllást ahol ugyanezt írják le, Philips válasza az volt, hogy egy közeljövő frissítéssel meg lesz oldva :DDD

Itthoni 5Ghz-es wifi hálózatot nem látja. fingom nincs mi lehet a gond. Viszont látja az itthoni 2.4Ghz-es hálózatomat.

Nyomtam egy szoftver frissítést, miután végzett leállt az élet :W Bekapcsoltam és nem reagált semmire semmit, nesze android ;] vártam pár percet és valahogy megjavult.

Nem foglalkoztam tinting meg bandinggel, egyelőre ahogy kivettem a dobozból úgy használom. Semmivel nem tapasztaltam jobb, szebb képet mint a C9-en.

A hangzása nagyon jó, érezhetően, halható a különbség, ezért + jár a Philipsnek. ÉS jár még egy + a dízájn miatt.

Távkapcsoló gagyi szar műanyag, egy nap után már van rajta egy kis karcnyom :F

LG esetében is gagyi és szar, de legalább fekete :)

A távkapcsolót párosítani kellett, utána jött egy frissítés. Kedvenc csatorna rendezést nem sikerült beálíltanom ahogy szerettem volna, nyomtam egy visszaállítást. Nagy hiba volt, távkapcsolónak nem tett jót. Próbáltam beütni a wifi jelszót és amikor kiválasztottam az adott karaktert akkor beírta, mindezt úgy, hogy nem nyomtam OK-t neki :W

Ezután teljes káosz a menüben, nem oda ment ahova én akartam ;] Most csináltam újra egy táv párosítást és megjavult.

Összeségében nem lassú az android, de nem hiszem el, hogy ennyi év után még mindig gondok akadnak. Nem tudom mi van a többi gyártóval ahol szintén android van.

Most éppen azon töröm a fejem, hogyan tudom megoldani az ambilightot a C9.en :D

Van még egy pár napom amíg benne vagyok a 14 napos időszakban, gondolkodom mi legyen, mikortól számolják a 14 napot: 16. adtam le online, tegnap vettem át.

Ja, webOS azért ott van a szeren. Ezért egy hatalmas nagy UP az LG-nek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35921) Fisha


Fisha
őstag

Írtatok fent a file-rendszeres dolgokról. Van bármi lehetőség az LG-ken sima smb megosztást felmappelni? Jó lenne néha nem ezekkel a dlna és egyéb mediaserveres dolgokkal vacaoklni, csak egyszerűen látni egy könyvtár tartalmát.

(#35922) Pro Koryak válasza allein (#35920) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Most éppen azon töröm a fejem, hogyan tudom megoldani az ambilightot a C9.en"
Berakod ez elé, ennyi. :DDD

(#35923) Celtis válasza daneel_hu (#35913) üzenetére


Celtis
veterán

Azért dúl itt a kognitív disszonancia is rendesen. Ha bárki csak megemlíti, hogy észrevett vagy zavarónak talál egy - egyébként nyilvánvaló - problémát, már megy a hárítás. :C

(#35924) rothfb válasza allein (#35920) üzenetére


rothfb
veterán

Hát az android ilyen, én ezért nem akartam Philips-et. És azok még lassúak és fagyósok is voltak.
A képen az a hozzátartozó soundbar? Érdekes milyen kicsi. Amit az 65FZ950-hez adtak, az pont olyan széles, mint a képernyő, jóval nagyobb ezáltal.
Én azt tanácsolnám, hogy használd még a Philipset. Szerintem meg kell szoknod, állítgasd, nézegesd, próbálgasd.
Egyáltalán miért is kellett a C9-et lecserélni? Mert erre még nem kaptunk választ, szegény Renattót is kiakasztottad...:U

(#35925) rothfb válasza Celtis (#35923) üzenetére


rothfb
veterán

Te gondolod zavarónak, te hiszed nyílvánvalónak. Ezt elfelejtetted hozzátenni.
Minden technológiának, márkának, típusnak lesznek hibái. Kisebb, nagyobb, megítélés kérdése. Nincs hibátlan technológia. De szerintem, aki oled után kúledet vesz (akinek nem inge...), annak valami baj van a szemével, fejével, stb. De, hogy minimum fura, az biztos.;]

(#35926) AxBattler válasza goccer (#35911) üzenetére


AxBattler
félisten

Frankó, akkor tavasszal/nyáron a többi boltban is ennyiért várhatom? :C :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35927) belan válasza allein (#35920) üzenetére


belan
addikt

Mondtam webos verhetetlen ! Mennyiért vetted ? Android fos még sok telefonon is nem hogy TV-n .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#35928) Celtis válasza rothfb (#35925) üzenetére


Celtis
veterán

Aha, akkor olvasd már el légy szíves athomi posztjait.
Már a #35908-ban láttam, előre, hogy ő lesz a hibás ha szóvá teszi az elszíneződést, sőt nem átallja zavarónak nevezni.
Amúgy el kéne dönteni, hogy akkor az OLED hibátlan vagy sem. Te is azt írod, hogy nem tökéletes, de ha valaki szóvá tesz egy hibát, akkor annak irreálisak az elvárásai???

(#35929) rothfb válasza AxBattler (#35926) üzenetére


rothfb
veterán

Egyáltalán nem biztos, hogy valaha lesz még ennyiért. Ez nagyon komoly ár. Amire meg lehetne, jönnek az új típusok, a régieket meg majd nem lehet kapni. Az újak pedig nem lesznek a közelében sem ennek az árnak.

(#35930) allein válasza rothfb (#35924) üzenetére


allein
addikt

Ambilight

(#35922) Pro Koryak :C ;]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35931) daneel_hu válasza Pro Koryak (#35922) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Berakod ez elé, ennyi. :DDD"

:DD :DD

(#35932) renatto válasza allein (#35920) üzenetére


renatto
őstag

Az elállás a kézhezvételtől számít. Amúgy két héttel később adná fel mindenki. :DDD
Az "Atmos" nem sok mindent ér egy tévén (kb mint egy telefonon), szóval szerintem az legyen a legkevesebb.
Ambilight-ot PC-vel is tudnál csinálni, bármilyen tévére. Kell venned hozzá pár lámpát, a költség valahol 50-100 körül mozog.

(#35924) rothfb Nem akasztott ki csak érdekelt és ha beírta volna hogy Ambilight az első OK, akkor megmondtam volna neki már akkor, hogy az megoldható máshogy is...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35933) allein válasza renatto (#35932) üzenetére


allein
addikt

Nyílván várok még egy kicst az elállással. PC sync-ről tudok, van már videó róla. Viszont a PC-nek állandóan üzemelnie kell.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35934) Pro Koryak válasza allein (#35933) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még adj neki pár napot. Ha beállítottad és csak használod = nézed, nem kell tovább a menüben keresgélned, mászkálnod. Akkor meg tök mindegy milyen a menü.

(#35935) torma1981 válasza allein (#35933) üzenetére


torma1981
veterán

Azért a HUE rendszer nem olyan mit az igazi Ambilight. Közel sem. Nekem van több izzom is, de nem az igazi.

(#35936) rothfb válasza Celtis (#35928) üzenetére


rothfb
veterán

Ha bárki a tökéletességet várja, akkor igen, irreálisak az elvárásai.

(#35937) rothfb válasza renatto (#35932) üzenetére


rothfb
veterán

Ez mondjuk még mindig nem magyarázza meg a pár héten belüli C8-C9-934 váltást...:DDD
Vagy egyszer csak rájött Allein két LG után, hogy ezeknél nincs Ambilight?:Y

(#35938) blakey válasza allein (#35920) üzenetére


blakey
titán

Itthoni 5Ghz-es wifi hálózatot nem látja. fingom nincs mi lehet a gond. - az 5GHz-es csatornát állítsd 36-48 közé.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35939) allein válasza blakey (#35938) üzenetére


allein
addikt

Amennyiben átállítom nagyon visszaesik a sebesség, TV így sem látja.

(#35937) rothfb - C8-am megvan, előtte C6 volt, előtte 930V. C8-at E9-re akartam cserélni, ennyi. Végül maradt a 65" C8-am.

55" B7-et váltottam C9-re :D és itt próbáltam összehozni a diy ambilightot. Tehát azért legalább 4 éve van LG Oledem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35940) blakey válasza allein (#35939) üzenetére


blakey
titán

Akkor ott nem kerek valami, mi az, hogy visszaesik? Én azon használom, Wifire bőven elég a 866Mbps de sajnos nekem nincs nagyobb linksebességre képes eszközöm így nem tudom, hogy bírná-e a nagyobb sebességet vagy sem, a roueteren van ebben az esetben is 160MHz. Sajnos nagyon sok eszköz, főleg a TV-k általában ebben a tartományban képesek működni.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35941) rothfb válasza allein (#35939) üzenetére


rothfb
veterán

Egy banális kérdés. Nincs elrejtve az SSID-d? Mondjuk a 2.4-et látja...
Milyen routered van?

Na ha így írod le Renattonak, akkor még beléd is szeret és feleségül is vesz.:DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#35942) allein válasza rothfb (#35941) üzenetére


allein
addikt

Nincs elrejtve, 3 telefon +2 táblagép fent van az 5Ghz SSID-n. C8-am látja mindkét SSID-t.

;] :))

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35943) rothfb válasza allein (#35942) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen router?
Mondjuk ezt látnom kellene élőben, így távolról... Nem tudok segíteni.

(#35944) allein válasza rothfb (#35943) üzenetére


allein
addikt

Synology RT2600ac.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35945) rothfb válasza allein (#35944) üzenetére


rothfb
veterán

A márkát nem ismerem, de a tudása alapján nem kispályás router. Nekem a digis mellett egy Netgear R6400 van. Kb 25-30 eszközzel. Igaz több jelismétlő is van a szinteken.
Elvileg az androiddal nem szabadna ilyen problémának lennie.

(#35946) renatto válasza rothfb (#35941) üzenetére


renatto
őstag

Sajnos ezt Renatto tudta, így a l'amour ezúttal elmarad. :O Szabad a pálya, ha LG felé kacsingatsz! ;] És lassan te is megérted, miért is furcsállottam ennyi LG után és az utolsó C9 után 2 hónappal a cserét. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35947) allein válasza rothfb (#35945) üzenetére


allein
addikt

Ezért gondolom, hogy szoftveres probléma. Nem router hiba. Megy vissza a Philips, nem kínlodok vele :N És ha a C9 is elmegy(elvileg van már rá vevő), akkor beruházok egy 55" E9-re :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35948) belan válasza allein (#35947) üzenetére


belan
addikt

Mennyit variálsz te. ;]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#35949) renatto


renatto
őstag

A C9-hez új frissítés jött ki.

Version 04.71.05
1. Improvement
1) Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35950) SzlobiG válasza allein (#35947) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát te nem vagy semmi. :D Ilyen gyorsan meguntad a Philipshet? Csak úgy repkednek nálad az OLED-ek. ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.