Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) nitro16 válasza Zebu (#35398) üzenetére


nitro16
senior tag

Nekem többet ér, hogy rendes lg gyári garancia van. Bár ugye volt aki írta már, hogy megy az lg szervízelni de én nem akartam rizikózni ez miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35402) johnwillow válasza janos666 (#35321) üzenetére


johnwillow
tag

Az Rtings által írt "Cinema" mód a magyar menűben a "Színház"? Ugyanis csak "Cinema Home" van.

(#35403) Zebu válasza renatto (#35400) üzenetére


Zebu
addikt

Hm igaz! Denon is csak 2.0 de 2.2 funkciót is megkapott. Bár azt írják minden benne van hozzá. Nemtom

(#35404) renatto válasza Zebu (#35403) üzenetére


renatto
őstag

A HDCP nem keverendő a HDMI-vel. :O Amúgy az már 2.3-nál jár.... :Y

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35405) Zebu válasza renatto (#35404) üzenetére


Zebu
addikt

2.1-et akartam írni, de elütöttem :)

(#35406) renatto válasza Zebu (#35405) üzenetére


renatto
őstag

Na akkor jól van. ALLM/eARC valószínűleg mivel egy anyavállalat a Marantz-al. Melyik model?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35407) Zebu válasza renatto (#35406) üzenetére


Zebu
addikt

X3500h

(#35408) lionshamlet válasza renatto (#35395) üzenetére


lionshamlet
senior tag

"A belső lejátszó nem tudja kiküldeni a TrueHD-t/ DTS-X-et.... csak HDMI-n keresztül kapott jelből továbbítani"

Tehát hiába van egy megfelelo erősítőm, a tv-receiver párossal nem fogom tudni előcsalogatni a dts:x - atmos hangkepet az erősítőből, mert a tv medialejatszoja nem fogja azt továbbküldeni az erősítőre?

Ehhez Mindenkeppen szükségem lesz egy mediaplayerre?

Hát ez cumi, ha igy van.
Akkor beneztem a displayspec.com-ot. Ugye ott azt írjak tovabbkuldi ezeket a csatornákat.
Csak a hogy es a miként nem lett reszletezve.

(#35409) renatto válasza lionshamlet (#35408) üzenetére


renatto
őstag

Valahogy így ahogy írod. Azt hiszem valaki korábban linkelte hogy HDMI forrásról tudja továbbítani. Esetleg valaki kipróbálhatja egy B9/C9-el hátha megy mégis, de kétlem. Szóval médialejátszó....

Épp ezért írtam korábban, hogy eza az eARC túl van értékelve. Mert pont akkor lenne értelme, ha lehetne "spórolni" egy belső médialejátszóval, de nem... :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35410) i@lex


i@lex
őstag

Én költözés közepén vagyok, ezért a C9 még mindig a dobozában van, és 2-3 hétig még lesz is sajnos, de annyi hibáról, bajról olvasok itt az elmúlt hetekben, kinek ilyen halott pixel, kinek olyan téglalap, kinek amolyan beégés, hogy esküszöm már parázok kinyitni a dobozt...

Azért egy 650 ezres tv-nél csak nem zsákbamacskát vesz az ember, nem?

(#35411) totar válasza renatto (#35409) üzenetére


totar
csendes tag

Korábban én írtam:
“LG C9 does not support HD audio from Internal Apps or USB. WebOS media player does not pass-through HD audio via eARC (this is also a known problem with the eARC Sony TVs - such as the 2018 Sony A9F/AF9 OLED eARC TVs).

You must use an HDMI source to be able to pass-through HD audio to an eARC AVR or soundbar. HTPC, Roku, nVidia Shield, Fire Stick, etc.”

(#35412) lionshamlet válasza totar (#35411) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ja, marad a mediaplayer, szuper.
:O

(#35413) krx21


krx21
nagyúr


65E9 Szerintem ez nem rossz...

[ Szerkesztve ]

(#35414) Skorpio.59.j válasza i@lex (#35410) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

“Azért egy 650 ezres tv-nél csak nem zsákbamacskát vesz az ember, nem?“
Sajnos DE igen.
Olvasod Te is a fórumot,mint ahogyan itt többen is és így olvashatod azt is,hogy bizony előfordulnak hibás panelok.Természetesen a jelenlevők nagy része profi,aki azonnal észreveszi,ha valami nem stimmel.Nálam ez nem biztos ,hogy ennyire egyértelmű lenne. Ezért mivel én is legalább 65” panelt szeretnék venni,ezért egyenlőre várok...tapasztalok.

“Sors bona,nihil aliud”

[ Szerkesztve ]

(#35415) daneel_hu válasza krx21 (#35413) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hol a dead-pixel? :)
Amúgy ez jó, ezen semmi banding nem látszik.

(#35416) renatto válasza totar (#35411) üzenetére


renatto
őstag

Mondom én köszi! :R

(#35410) i@lex Nagyobb ennek a füstje, mint a lángja! Ne parázzál! ;) Ha meg gond lenne, LG megoldja....

(#35413) krx21 Ez jónak tűnik, de nagyon világos. Nagyon alacsony OLED-fénnyel kellene, ahogy korábban is beszéltük.

Bár szerintem le kellene már állni erről az 5%-os tesztképről...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35417) krx21 válasza renatto (#35416) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, ez kb. 10% így. De már nem nézegetem. A lényeg az hogy a panel homogenitása tényleg teljesen rendben van, semmilyen anomália nem észlelhető egy film megtekintésekor.

(#35418) Zebu válasza renatto (#35416) üzenetére


Zebu
addikt

jah nem tesztelek semmit :DD ha szembetűnő akkor észreveszem. ha nem akkor nem is akarom magam megerőszakolni vele

(#35419) Archttila válasza i@lex (#35410) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

“Azért egy 650 ezres tv-nél csak nem zsákbamacskát vesz az ember, nem?“

Termeszetesen nem ;]
kép link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35420) Celtis válasza krx21 (#35413) üzenetére


Celtis
veterán

És ezt fogod cseréltetni egy döglött pixel miatt?
Amúgy megnéznék egy 80-100%-os fehéret is pont szemből, mert....

(#35421) daneel_hu válasza Archttila (#35419) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez nem rossz... mi ez? :P

(#35422) renatto válasza daneel_hu (#35421) üzenetére


renatto
őstag

Zebra. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35423) Fisha válasza renatto (#35400) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi a pontosítást. Akkor még bonyolultabb a helyzet. Nagyon enyhén szabványosított terület ez.

(#35424) krx21 válasza Celtis (#35420) üzenetére


krx21
nagyúr

alt="" title=""
Itt van. Ez pl nem zavar...

[ Szerkesztve ]

(#35425) dh66e válasza renziNNN (#35307) üzenetére


dh66e
veterán

Minden webos-en van alapból. :DDD

(#35426) Celtis válasza krx21 (#35424) üzenetére


Celtis
veterán

Erről beszéltem. Akár több döglött pixel sem érdekelne, de a hasonló pirosodással nem tudtam együtt élni.

(#35427) krx21 válasza Celtis (#35426) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez élőben nem látszik ennyire. Valamint a gyakorlatban normális tartalom alatt aztán meg pláne nem veszem észre...
A fotó túloz azért..

(#35428) Fisha válasza krx21 (#35427) üzenetére


Fisha
őstag

Mintha írta volna valaki korábban, hogy gondja volt a TV-vel, ha közel volt az 5GHz-es router. Ebbe most én is beleszaladtam (B9), persze akkor, amikor már mindent szépen bekábeleztem, felfúrtam a falra. Kb 30cm-re van a TV mögött a router, és ettől állandóan eldobja a netkapcsolatot. De érdekes módon a kábelest is eldobja, ha megy mögötte a wifi sugárzás, nem csak a wifit. Elég sokat vakargattam a fejem, mire rájöttem, hogy miért lett megbízhatatlan ugyanaz a setup, ami tegnap még 100%-osan ment. Más is tapasztalt ilyesmit? Mi az ideális "védőtáv"? Esetleg valamelyik irányból kevésbé érzékeny?

[ Szerkesztve ]

(#35429) krx21 válasza Fisha (#35428) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem vagy 10cm-re van tőle és nem volt soha gondja...
A vezetékes internethez meg pláne nem értem hogy mi köze lehet?

[ Szerkesztve ]

(#35430) Milus válasza AL (#35312) üzenetére


Milus
csendes tag

Hello! Koszonom es viszont kivanom a jo kivansagokat. Jovo het kedden jon a szerviz es csereli ki a ket keszuleket. Mindenkepp le fogom irni a tapasztalataimat az elozohoz kepest.

(#35431) tutitibi válasza lionshamlet (#35408) üzenetére


tutitibi
senior tag

"A belső lejátszó nem tudja kiküldeni a TrueHD-t/ DTS-X-et.... csak HDMI-n keresztül kapott jelből továbbítani"

Igen nekem is sok bajom van a belső médialejátszóval. Pana 65GZ950. Egy rakás filmnél nem tudja a sima DTS hangsávot sem. a HDR-es 4K remux mkv-kat viszi de sokszor nem értem miért csak a magyar hangsávot adja le, vagy van amikor azt sem. A belső lejátszó szinte használhatatlan. Viszont a PC-ről meg azért nem jó lejátszani, mert nincs HDR.....

(#35432) janos666 válasza daneel_hu (#35327) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Panákon is jelentkezett, akkor felvetődik bennem az, hogy a pixelfrissítő rutin a Panákban is LG-s?"
Ebben egy percig sem kételkedtem soha. Mégis miért kezdenének a nulláról ilyesmit? Főleg, hogy valószínűleg akkor is jobb lenne az LG megoldása, aki a panelt tervezte (már korábban az R&D szakaszban agyba-főbe vizsgálta, hogy öregszik), és már több éve használta élesben is (volt már FullHD OLED is, mielőtt beleszagolt a többi gyártó). Hülyeség lenne reprodukálni az egészet még akkor is, ha az LG odaadna nekik hozzá minden doksit. Na meg a kijelzőpanel a gyártás során kapja meg a paramétereket, amikkel később az algoritmus dolgozik (innen jön a téglalap is, hogy hibásak ezek az adatok). Szerintem ez az egész cucc a panelvezérlőben van. A Sony, LG, Philips processzorai (a main board) egytől egyig csak egy szimpla RGB kijelzőt látnak, amin kapcsolgathatnak pár üzemmód közt (pl SDR, HDR), az RGB->WRGB okosság, sőt valószínűleg az OLED Light vezérlés is ott van a kijelzőpanel elektronikájában (a SoC RGB-t küld és még pár paramétert). A saját teóriám szerint még a pontosabb HDR színkeverés se az Alpha9-ben van, hanem az is a panelben (mint egy kapcsoló, SDR mode 1, 2..., HDRmode 1, 2, stb és megvan mikor mit választ a SoC).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35433) janos666 válasza krx21 (#35349) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Á, szerintem a magyar szerviztechnikus még az IN-STOP gombot sem nyomja meg (talán még szerviztáv se lesz nála), hogy nullázza a statisztikákat (üzemóra, kompenzációk száma, stb). Az EZ-ADJUST fehéregyensúly beállítást pedig szerintem senkinek nem csinálják meg háznál, vagy ilyen "sarki szervizben", még USA-ban vagy japánban sem. Talán akkor követik végig rendesen a Service Manual-t, ha refurbisd-ként lesz eladva/visszaküldve a készülék, ami egy nagyobb javítás miatt járt "igazi" központi szervizben).
Szerintem egy Szolnoki szervizes még nem is látott X-Rite Display szintű colorimeter-t se, és többe kerül egy olyan referencia spektró, amit a manual előirányoz, mint az autó és az összes többi szerszám, amivel kimegy hozzád. Ha lenne nekik jogi okokból egy Minolta spektrójuk, akkor egy lelakatolt szekrényben tartanék és a cégvezető kertjében lenne elásva a kulcs.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35434) daneel_hu válasza janos666 (#35432) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ebben egy percig sem kételkedtem soha. Mégis miért kezdenének a nulláról ilyesmit? Főleg, hogy valószínűleg akkor is jobb lenne az LG megoldása, aki a panelt tervezte (már korábban az R&D szakaszban agyba-főbe vizsgálta, hogy öregszik), és már több éve használta élesben is (volt már FullHD OLED is, mielőtt beleszagolt a többi gyártó). Hülyeség lenne reprodukálni az egészet még akkor is, ha az LG odaadna nekik hozzá minden doksit. Na meg a kijelzőpanel a gyártás során kapja meg a paramétereket, amikkel később az algoritmus dolgozik (innen jön a téglalap is, hogy hibásak ezek az adatok). Szerintem ez az egész cucc a panelvezérlőben van. A Sony, LG, Philips processzorai (a main board) egytől egyig csak egy szimpla RGB kijelzőt látnak, amin kapcsolgathatnak pár üzemmód közt (pl SDR, HDR), az RGB->WRGB okosság, sőt valószínűleg az OLED Light vezérlés is ott van a kijelzőpanel elektronikájában (a SoC RGB-t küld és még pár paramétert). A saját teóriám szerint még a pontosabb HDR színkeverés se az Alpha9-ben van, hanem az is a panelben (mint egy kapcsoló, SDR mode 1, 2..., HDRmode 1, 2, stb és megvan mikor mit választ a SoC)."

Ez OK, de akkor egy Panasonic mit ad hozzá a készülékéhez mert itt többször elhangzott a jól csengő - hogy "A Vezérlés" más. Így nagybetűvel.
Milyen vezérlés basszus? :)

Ha jól értem, akkor a profilozást oldja meg maga, a tévé OS-ét, és magát a készüléket építi meg másképp, más anyagfelhasználással, design-nal. A panel egy zárt rendszer, saját LG-s szoftverrel, vezéléssel. Nincsen semmiféle Pana vagy Sony vezérlés. (vagy Philips)

(#35435) rothfb válasza daneel_hu (#35434) üzenetére


rothfb
veterán

Én azért nem vennék mérget János állításaira. Ugyanis ez azt jelentené, hogy csak másodlagos vagy talán csak harmadlagos szerepe lenne a központi procinak, a vezérlő áramkörnek. Az LG-n belül is a jól hangzó Alpha 9-Alpha 7 procik esetében majdhogynem lényegtelen lenne, melyik van a vezérlő áramkörön. És ezt én egy csöppet erősnek gondolom.
Amúgy is inkább azt tudom elképzelni, hogy az LG-nek meg kellett osztania teljesen az oled panellel kapcsolatban szinte mindent, hogy más gyártók hozzá tudják igazítani magukat az oledtv-k gyártásához.

Talán van abban némi igazság, hogy pl a frissítő algoritmust bizonyos mértékig a panel közvetlen elektronikája végzi, ezt még csak el tudom képzelni. De a panel képi világának a vezérlését, hogy mikor melyik led hogyan, mennyire világítson, azt én mindenképpen külső vezérlésnek tulajdonítom.

(#35436) Celtis válasza krx21 (#35427) üzenetére


Celtis
veterán

És cserélteted?
Az enyém ilyen volt. #30405) Ez nekem nagyon messze volt a homogéntől és sajnos általános képtartalomnál is kivehető volt. Mondom, mások vagyunk.másként látjuk ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#35437) daneel_hu válasza rothfb (#35435) üzenetére


daneel_hu
addikt

Meg kell kérdezni Vincent-et. :P :DD

(#35438) alaves válasza rothfb (#35435) üzenetére


alaves
addikt

A pixelfrissítő algoritmus valószínűleg azonos, azonban a Sony és a Panasonic 80 percig hajtja, míg az LG 60 percig.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35439) daneel_hu válasza rothfb (#35435) üzenetére


daneel_hu
addikt

A képi világot akkor is meghatározza nagyrészt az, ha csak az RGB képet tolja ki a panelnek.
A profilozás pedig végképp.

De itt többször az volt sugallva, hogy a Pana azért tartósabb/jobb mert A Vezérlést :DD ő készíti a tévéhez. Még ha az előző állítást elfogadom, tartom azt, hogy kiválogatják nekik a jobb paneleket, ezért van ez. (feltéve ha tényleg jobb a minősége mint a többieké). Nincs Pana-vezérlés. A képi világért persze ők felelnek, ahogy a mozgásmegjelenítésért is.

(#35440) rothfb válasza daneel_hu (#35439) üzenetére


rothfb
veterán

"De itt többször az volt sugallva, hogy a Pana azért tartósabb/jobb mert A Vezérlést :DD ő készíti a tévéhez. Még ha az előző állítást elfogadom, tartom azt, hogy kiválogatják nekik a jobb paneleket, ezért van ez. (feltéve ha tényleg jobb a minősége mint a többieké). Nincs Pana-vezérlés. A képi világért persze ők felelnek, ahogy a mozgásmegjelenítésért is."

Te is tudod jól, hogy sem a vezérlés dolog (tartósság szempontjából), sem a válogatás, sem az ezekhez kapcsolódó dolgok nincsenek bizonyítva, hanem teóriákra épülnek. Pont olyan teóriákra, mint János állítása (ő is a teória szót használta, olvass vissza). Ezek az állítások magyarul elméleti síkon mozognak.
Ez a "nincs Pana vezérlés" sem egy olyan állítás, amit tényekkel tudsz bizonyítani.
Ahhoz, hogy egyértelmű válaszokat kapjunk, tudnunk kellene, pontosan hogyan működik az oled tv (nem maga az oled, mert arról vannak leírások a neten). De mivel ezt nem tudjuk (és szerintem Vincent sem tudja, vagy ha mégis, nem árulhatja el), ezért csak teóriákat gyárthatunk.

(#35441) daneel_hu válasza rothfb (#35440) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze, pont ezért írtam.
Csak ugyanaz a hiba előfordult Pana-készülékekben és LG-ben is. (téglalap-hiba)
Ez azt mondatja velem, hogy itt egy ugyanolyan rutin fut mindkét készülékben.
Ettől még lehet, hogy módosítják ezt a rutint, de a 2017-es cuccokban ugyanazt a gebaszt generálta. :)

Azt sem tudom bizonyítani, hogy válogatják-e a paneleket.
Én így tennék, - gazdasági alapon is - de a koreai másképp gondolkodik. (tapasztaltam) :D

(#35442) rothfb válasza alaves (#35438) üzenetére


rothfb
veterán

Ez érdekes egyébként, mert így akkor máris sántít a dolog (nem tudtam, hogy az LG-nél 60 perc). Máris van különbség, tehát nem egyértelmű, hogy a frissítést csak a panel saját elektronikája végzi. Ha így lenne, akkor minden esetben, minden márkánál ugyanúgy, ugyanannyi lenne a frissítés időköze és időtartama. És ha már itt tartunk a 65FZ950 esetében 1000 óra után futott le az első 80 perces etap. Az LG-nél hogy is van ez?
Az FZ800-nál még nem értük el az 1000 órát, ott 850 körül vagyunk, ott még nem futott le a nagy frissítés. Csak a 4 órásak futkorásznak, amikor kell.

[ Szerkesztve ]

(#35443) daneel_hu válasza rothfb (#35442) üzenetére


daneel_hu
addikt

2000 órára van beállítva alapból a nagy frissítés, tehát ilyen időközönként fut le.
A "kicsi" az 6-7 perces, 4 óránként.
Nem tudom a nagy milyen időtartamú, de legalább 1 óráig csinálja. (nem mértem le)

(#35444) renatto válasza Celtis (#35436) üzenetére


renatto
őstag

Laptopon nézem, de én egyiken sem látok semmi komolyat. Nagyon enyhe rózsaszín, talán, de csak mert tudom mit kell keresni. :U Remélem azért mert "ilyen" a szemem! ;]

(#35443) daneel_hu Majdnem pont 1 óra volt a B7-nél.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35445) daneel_hu válasza rothfb (#35442) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sántít vagy sem, ugyanolyan hibát generált a szar panel esetében. :)

(#35446) rothfb válasza daneel_hu (#35445) üzenetére


rothfb
veterán

Ez legfeljebb azt bizonyítja, hogy a panelnek van egy közvetlen LG-s vezérlő áramköre. De, hogy az pontosan mit is vezérel, azt nem tudjuk. Elképzelhető, hogy csak kapcsolatot teremt a tv-k központi processzorával, központi vezérlésével (autós nyelven szólva ECU-jával). Ha ez a közvetlen elektronika meghibásodik, okozhat olyan hibát, minthogy téglalap jelenik meg a panel valamelyik részén.

(#35447) Kriszbmx válasza rothfb (#35446) üzenetére


Kriszbmx
tag

Igen az Lg panelon van egy sajat vezerlo. Hogy ezt csereli e mas gyarto vagy sem passz. Nekem mind 3 panelon amit csereltek, volt egy sajat amit nem vettek le, csak a koritest csereltek. Kozepen az a dajat vezerloje.

(#35448) janos666 válasza daneel_hu (#35434) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem tűnt fel, hogy a Panasonic a design-t is átvette? A 2017-es olcsóbbik OLED-jük kiköpött C7 volt, csak más színben (a talpára nem emlékszem, az talán más). :DDD
De a táp és a mainboard, ami lényegében egy beágyazott kis számítógép (+ az OS, ami azon fut), az az övék (vagy legalább ők gyártatják valakivel kínában/koreában, de értsd, ahogy mondom :D).

Nagyon el lehetne rontani egy kvázi tökéletes kijelzőpanel képét is hülye képfeldolgozással, ahogy a legrosszabbon is sokat lehet néha segíteni egy jóval, szóval ez sem mindegy azért (és ehhez még a mozgásinterpoláció sem kell, a színkelést is el lehet szúrni, túlspórolni a precizitását, stb).

(#35435) rothfb
Ha elolvasod a fenti bekezdést abból látod, hogy szerintem sem igaz, hogy a SoC-on azért ne múlna semmi, még akár az LG házán belül is. (Bár ettől még szerintem az LG Alpha funkciók egy része csak termékpozicionálási marketing, szoftveres konfigurálással megoldva.)
Tudtommal csak a GZ2000-nél nyúltak bele a konkrét vezérlésbe, de tippre még ott is csak szoftveresen (a panelvezérlőnek is van egy saját kis firmware-e, de ami azt illeti, az nem csak a GZ2000 esetén van másképp paraméterezve, az ABL is gyakran más a gyártók közt).

A közelmúltig egyáltalán nem is adott el vezérlés nélkül WOLED panelt az LG. Most már talán igen, de nem tudom kiknek (az opció neve sem jut most eszembe). Biztos jó biznisz lett volna a Panasonic-nak azzal kezdeni, hogy lehámozza és kicseréli a sajátjára. Ennek akkor lenne értelme, ha ótvar hulladék lenne az LG-é és/vagy GZ2000 szerű készülékbe terveznék, nem LG C szériával versengő modellekbe.
High-end LCD monitorokon csinált hasonlót pár gyártó (pl. EIZO az LG IPS-eivel is), de a WRGB és főleg az öregedéskompenzáció miatt itt még bonyolultabb, így szerintem még a GZ2000 sem az az árkategória (nézd meg mennyi egy EIZO ColorEdge vagy hasonló NEC monitor 30" alatti méretben), ahol ez nagy divat lenne (vagy volt egy időben, mert manapság szerintem már ritkább, ha csinálják még egyáltalán pár LCD-vel).

(#35438) alaves - A 60 percből ~55 az, hogy vár, míg biztos "kihűlt" a második lépéshez (gondolom nem csak hőmérséklet értelemben).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35449) alaves válasza janos666 (#35448) üzenetére


alaves
addikt

Akkor a japánok még hosszabbra állították a kihűlési időt. Igazad van mert tényleg az 55. perc tájékán írja ki a jobb felső sarokban, hogy most kezd neki a frissítésnek, azután elindul a világító egypixeles vízszintes vonal szépen lefelé.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#35450) Pro Koryak válasza krx21 (#35413) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát ja, ez nagyon nem 5% grey.

(#35443) daneel_hu:
Panán a 4órás meg csak 5perces.

Más:
akinek Panasonic van, nem tapasztalták, hogy 1órával kikapcs után kattan egyet, aztán rá 5 percre még egyet, de ezt már alig hallhatóan?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.