Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Kriszbmx válasza Skorpio.59.j (#35049) üzenetére


Kriszbmx
tag

Annak igencsak orulnek :)

(#35052) Skorpio.59.j válasza Kriszbmx (#35051) üzenetére


Skorpio.59.j
tag

Nos,akkor ahogy mondani szokták:a feladat adott.
Ne hagyd,hogy bármi is elrontsa az örömöd.(C9)

(#35053) Zebu


Zebu
addikt

Meghoztam az 55c9-et. Ha tudtok linkelni valami best beállításokat az szuper lenne.

plusz mit kell megnézni elsőre rajta, hogy kiderüljön van-e bármilyen hiba?

(#35054) Zoligamer válasza nitro16 (#35029) üzenetére


Zoligamer
csendes újonc

Több mint egy hét.

(#35055) Zoligamer válasza Fisha (#35038) üzenetére


Zoligamer
csendes újonc

Én a színház beállítást használom 20-as oled fénnyel, ha korábban nagy fényerőn használtad a tévét akkor kevésnek tűnik a 30 is.

(#35056) wolfman72 válasza i@lex (#35044) üzenetére


wolfman72
csendes tag

Nekem is ez van. Forgatható, dönthető, nagyon strapabíró. Ajánlom.

(#35057) Fisha válasza Zoligamer (#35055) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi mindenkinek a reakciót. Ez a színház a cinema lehet angolul? Elég fura fordítás akkor.
Érdekes, mert alig változik valami ha 30-ről 50-re emelem. Azt hinném, hogy nagyobb a különbség. Közel se olyan, mint egy brightness állítás. Ez nálatok is ilyen? Ez a normális?

(#35058) renatto válasza Fisha (#35057) üzenetére


renatto
őstag

Az. Igen nagyon kevés a különbség 30-50 között, így szerintem felesleges is 50. Pár óra/nap alatt megszokod...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35059) Fisha válasza renatto (#35058) üzenetére


Fisha
őstag

Még egy kérdés. Bocsi, de friss a cucc, sok a kétség. :)
Első körben a TV lejátszóját használnám. ARC-cal megy a DENON AVR1713-ra a hang. Ez jó is lenne, de sok esetben, csak valami kattogás hallatszik. Tudom, hogy menőbb HD formátumokkal gond lehet sima ARC-on keresztül, de nekem ez elsőre nem tűnt annak, de lehet, hogy csak nem értek hozzá. Szóval ez van az egyik vidiben, aminek nem megy át a hangja. Normális ez?

(#35060) renatto válasza Fisha (#35059) üzenetére


renatto
őstag

Hogy nem szól az nem normális, de előfordul. :) Ez DolbyDigitalPlus lesz, ami lehet Atmos is és bár ennek át kellene mennie ARC-on, de lehet az erősítőd nem tudja megoldani. A tévén van hangja ennek? Nézd már meg, a többi is EAC3 ami nem szól? Ez pont félúton van a sima és a HD hang között. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35061) i@lex válasza wolfman72 (#35056) üzenetére


i@lex
őstag

És akkor a leírással ellentétben a 65 collal is kompatibilis?!

(#35062) Fisha válasza renatto (#35060) üzenetére


Fisha
őstag

A TV is lejátssza és az erősítő is, a media player felől kötöm bele. Ezek miatt egyértelműen a ARC-ra gyanakodnék sajnos.

(#35063) renatto válasza Fisha (#35062) üzenetére


renatto
őstag

De a akkor mi nem játssza le?! :F Vagy úgy érted, hogy most át akarod vezetni a tévén a külső lejátszóból és onnan menne a hang tovább és úgy nem jó? Ha jól tudom van menüben ARC/eARC kapcsoló(k), azokat próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35064) daneel_hu válasza lionshamlet (#35045) üzenetére


daneel_hu
addikt

A HDR-ben sokkal több van, eleve vehetsz már olyan kamerát családi videókhoz amely tudja. (azt nem tudom mennyi utómunka kell hozzá). Míg 3d-ben nincs ilyen lehetőség, csak azt tudod lejátszani így amit eleve horror áron így készítettek el.

A 3d tele van fake jelenetekkel, amit egy normál filmen megoldanak szimpla mélységélesség használatával (erős bokeh), pl egy szimpla portréjelenetnél. Portréjelenetek a 3d-ben csúfosan bénán néznek ki, sajnos ebben még az Avatar sem volt kivétel, amely mégiscsak a legjobb 3d-mozifilm amit valaha készítettek.
Egyetlen jó felhasználási területe van jelenleg a 3d-nek szerintem, és az az animációs filmek. Talán még a természetfilmeknél lehetne, de itt is gáz amikor közel van a téma és a háttér normál körülmények között el van mosódva.

Egyszerűen túl drága elkészíteni ezeket a filmeket, és a fizikájából adódóan az lenne a legjobb ha a 2d verziót teljesen külön rögzítenék. (vagy túl sok totálkép lesz a 2d verzióban).
Szóval összességében nagyon macera és nem éri meg szerintem.

A HDR-t ráadásul régebbiu filmeknél is használhatod, mostanában sok 4K/HDR verzió jön ki, kisebb-nagyobb eredménnyel persze. De vannak filmek amelyek tényleg jól néznek ki így felújítva. A régi filmeket nem tudod 3d-ben megcsinálni, totális kudarc, lehetetlen.

(#35065) Firestormhun válasza Fisha (#35059) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Nálam is ugyanez a jelenség van, csak egy Marantz 1403-as erősítővel. ARC-on keresztül nem tud mit kezdeni Dolby Digital Plus hangformátummal és csak egy ilyen nyekergő hangot ad ki magából. Többi hangformátum működik rendesen, mert az lebutítja DD-re vagy DTS-re.

Elvileg ha optikaival kötöd össze TV-t és az erősítőt akkor DD+-t is lefogja butítani DD-re és akkor fog menni rendesen a hang.

...

(#35066) Fisha válasza renatto (#35063) üzenetére


Fisha
őstag

A lejátszó egy régi darab. Nem tud 4k-t meg ilyesmi nyalánkságokat, így az csak backupnak, meg ilyen tesztelésekre maradt ott. Alapvetően a TV-ről szerettem volna ezeket lejátszani. De így teszthez jó volt a "dupla" setup. Szóval
TV lejátszó->erősítő fura zakatolás (ARC)
Mediaplayer->erősítő jó hang

Az erősítő csak ARC-ot tud, de más hangformátumoknál működik is, Viszont sok common kódolású 1080p-s sorozatnál nem, és mindben ilyesmi hang van, ami nem tűnik azért annyira elvakultnak.

(#35067) Celtis válasza i@lex (#35061) üzenetére


Celtis
veterán

A 65C9 felfogatása VESA 300 x 200mm. A tartó pedig 400x400mm-ig jó, a teherbírása több is, mint az egykarosnak. A másikra csak azért írnak nagyobb képátlót, mert 600 mm-es átfogása is van, amire semmi szükséged.

(#35068) i@lex válasza Celtis (#35067) üzenetére


i@lex
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, úton is van az ajánlott konzol. :R

(#35069) Fisha válasza Firestormhun (#35065) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, ez nagyon hasznos infó.
Közben keresgettem neten és valószínűleg nem TV related a téma. Jó eséllyel az erősítő - ami ugyan tud ARC-ot és DD+ is - nem tud DD+ -t ARCon keresztül. Annyiban TV related csak, hogy a TV pont hogy tud DD+ -t arcon át, és ezért nem kódolja át, így marad a kelepelés.
Villamosmérnökként/studiómérnökként is fájdalmas ez a sok szabvány(talanság). Tényleg nem tudom mit tesz egy halandó. :)

Optikát javasolnak az ARC helyett sok helyen, mert hogy azzal mindig csak a baj van. Sose próbáltam, félek, hogy az optikával meg más baj lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#35070) renatto válasza Fisha (#35066) üzenetére


renatto
őstag

Akkor valószínűleg a belső médialejátszó lesz a problémás. Nekem a B7 belső lejátszója kiküldte a DD+ hangot. Viszont lehet nem mindegy hogy a DD+ "sima" 7.1 hangot tartalmaz vagy "Dolby Atmos"-t. Mert a sorozatok legtöbbje utóbbit használja és lehet azzal nem bír el a belső lejátszó, mint ahogy az MKV-ból a TrueHD Atmos-sal sem. >> Ezeknél nekem is kerregett csak. :O

Ha az erősítőre küldöd a DD+ hangot a külső lejátszóból, kiírja az erősítő hogy DD+? Vagy csak "DD"-t ír?
Van egy "Venom - DolbyVision" változat a világhálón, az DD+, de nem Atmos, azzal kipróbálhatod (A DolbyVision-t is :K ), ha rászánsz erre 45GB-t :DD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35071) esicyhun válasza johnwillow (#35000) üzenetére


esicyhun
tag

Azt nem lehet, de ha a beállítások gombot hosszan nyomod a távvezérlőn, akkor egyből a további beállításokban találod magad. Így gyorsabb, én is rengeteget használom lekapcsolt képernyővel rádióhallgatás miatt, vagy csak német hírcsatorna megy háttérhangként. :)

(#35072) Fisha válasza renatto (#35070) üzenetére


Fisha
őstag

Azt még jó lenne kideríteni, hogy a TV küldi ki rosszl a DD+ -t vagy az erősítő nem kezeli azt. Esetleg ha valakinek van vadiúj szipiszupi erősítője, akkor nyomhatna egy tesztet a köznek. :)
Emlékeim szerint DD+-t ír ki az erősítő ha a playerrről jön az anyag, de meglesem majd. Venomot is, köszi. :)

(#35073) gu007 válasza Fisha (#35072) üzenetére


gu007
aktív tag

C9 és Marantz NR1609 ARC kapcsolattal a netflixről és a belső lejátszóról is viszi a DD+ és a DD+atmos-os változatot is. Ez jelenik meg az erősítő kijelzőjén.

(#35074) Celtis válasza Fisha (#35069) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig az spdif látszólag semmivel sem tud többet mint az ARC. Illetve ami átmegy spdif-en, annak át kell mennie ARC-on is. Nekem az ARC csak egy alternatív átviteli közegnek tűnik az spdif-hez képest +CEC a kényelemért.

(#35075) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Megrendeltem a telekomtól a 65C9-et. :C Elvileg pár napon belül kiszállítják. Még lehet szombat is, mert munkanap. Ha rendelek hozzák egy Samsung Q90R hangprojektort a kettő működni fog szépen egymással?

(#35076) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Mennyi a valoszonusege,hogy kari kornyeken megy 700 ala a 65c9 az MM nel? Fekete penteken 750 volt... most 700...iden lesz e alatta?!? Tudom senki nem jos :)

(#35077) Fisha válasza gu007 (#35073) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi. Akkor a fenti két komment alapján valószínűleg az erősítő nem kezeli a DD+-t ARC-on át.

[ Szerkesztve ]

(#35078) renatto válasza Kriszbmx (#35076) üzenetére


renatto
őstag

Több Fekete Pénteken is volt 650k, a minap Alza.hu-n volt ~650k. Szerintem idén ez lehet az alja. MM/EUR/Edigi/Emag szerintem már nem fog 700 alá menni decemberben. Bár ez már nem is nagyon játszik, mert pl MM a mostani "nagy TV" rendeléseket 2020 januárban viszi... :Y

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35079) renatto válasza EasyLife (#35075) üzenetére


renatto
őstag

Grat! Reméljük meg is érkezik időben! :C

Ez komoly hogy ~350k? :Y

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35080) gertitorpe válasza EasyLife (#35075) üzenetére


gertitorpe
tag

Gratulálok!

Nem tudom de mindenképpen írd meg. Nekem már megvan a Q90R egy régebbi LCD-vel és nagyon kíváncsi vagyok hogyan működik együtt a kettő, főleg mert elvileg mind a kettő eARC kompatibilis. Akármit is jelent ez lol.

(#35081) renatto válasza gertitorpe (#35080) üzenetére


renatto
őstag

Át tudja küldeni (és fogadni) a HD hangokat (DTS:X/TrueHD). Bár ha jól emlékszem voltak/vannak vele gondok (AVSforum-on láttam), de mivel nincs ilyenem érdemben nem olvastam bele.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35082) Kriszbmx válasza renatto (#35078) üzenetére


Kriszbmx
tag

A kiszállítás nem téma, mert eleve csere utalvánnyal kell mennem az MM be. Így egyből hozom is haza, ha ma elmegyek érte du. Én sajna nem láttam csak 750 ért.. bár mindegy mert ma kapom az utalványt.

(#35083) dh66e válasza Celtis (#35026) üzenetére


dh66e
veterán

Szinte ugyanez van/volt ALDI-ban akcióban a mólt héten láttam 8k-ért, az 70"-ig jó,nagyon jó vétel.Medion névre keresztelték. :DDD

(#35084) renatto válasza Kriszbmx (#35082) üzenetére


renatto
őstag

Azok szinte pár óra alatt kifutottak online, de boltban volt még napokkal később is annyiért. Euronics-ban talán 700k volt akkor is. Csereutalvánnyal nem kell levásárolnod a boltban, vissza is kérheted az árát, ha máshol mondjuk jobb áron van...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35085) johnwillow válasza esicyhun (#35071) üzenetére


johnwillow
tag

Köszi! Ez jó tipp. Most vettem észre, hogy egy perc után statikus kép észlelése esetén bekapcsol a tv saját képernyő kímélője is. Hasznos! Erre vonatkozó beállítást viszont nem találok. Én még ezt az időt is megfelezném. A T-Home menű magenta gombjai sztem igen veszélyesek.

[ Szerkesztve ]

(#35086) gu007


gu007
aktív tag

eARC működése csak 2020 második negyedévben lesz elérhető egy szoftver frissítéssel. [link]

(#35087) renatto válasza johnwillow (#35085) üzenetére


renatto
őstag

A B7-en csak belső alkalmazásoknál kapcsolt be. Tehát Xbox vagy külső médialejátszó esetén nem. :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35088) renatto válasza gu007 (#35086) üzenetére


renatto
őstag

Ez "csak" PCM-et érinti. Mondjuk ennek is leginkább játéknál van jelentősége >> 120Hz, VRR, mert amúgy nem sok értelme van direktbe a TV-re kötni ezeket és nem az erősítőbe. És így az eARC-nak sincs sok értelme.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#35089) esicyhun válasza renatto (#35087) üzenetére


esicyhun
tag

C8-nál sem kapcsol be csak belső appok esetén, sajnos külső forrás esetén azon kell beállítani valami védelmet erre.

(#35090) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Én se vártam tovább,én is rendeltem egy lg 65 c9-et a telekomtól.kedvezmény is lett rá 540 lett a vége.azt mondta az ügyintéző karácsonyig tuti kihozzák.3-5 nap szokott lenni év közben.

bendeguz_HUN

(#35091) gertitorpe válasza gu007 (#35086) üzenetére


gertitorpe
tag

Nice! Nem tudtam hogy már beütemezték a fixet. Jól hangzik.

(#35092) EasyLife válasza bendeguz76 (#35090) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Megindítottam a lavinát :DD
Te kaptál már valami értesítést a telekomtól a megrendeléssel kapcsolatban?
Dokumentumok között már ott van a szerződés módosítás, a tv adatai stb stb. de a rendeléseknél még semmi hír róla. se sms, se e-mail nem jött még :Y

(#35093) janos666 válasza Fisha (#35069) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma kipróbáltam, hogy rákötöttem a TV HDMI2 (ARC) portját egy HDFury Integral HDMI kimenetére, az optikai kimenetre pedig az AVR-t, és így is csak sima DD van Netflix-en (tehát ezt küldött a TV ARC-n az Integral-nak). Bár nem vagyok benne biztos, hogy ez a kütyü tud DD+ hangot, csak az Integral 2 leírásában van külön listázva (de az már túl drága, többet érne AVR-t cserélni, mint egy olyat közre kötni, hacsak nem valami high-end nagyvas az a régi ARC nélküli AVR, vagy talán még akkor érhetné meg, ha tudna eARC-t is tükrözni sima HDMI TMDS-be a switch, de ami azt is tudja, az még sokkal drágább). De lehet, hogy az LG döntött úgy, hogy 2018 óta ne legyen DD+ SPDIF-en és sima ARC-n. Szóval a PC-s Win10 Netflix tűnik legjobb megoldásnak, ha nagyon kell a DD+

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35094) rothfb válasza bendeguz76 (#35090) üzenetére


rothfb
veterán

Srácok. Van itt olyan, aki November 29-én rendelt tv-t a Telekomtól és a mai napig nem jött meg neki. Olyan szinten, hogy fogalma sincs, mi van a rendelésével.
Szóval én csak azt akarom mondani, hogy ne éljétek bele magatokat abba, hogy karácsonyig megjön. Aztán ha mégis, annál nagyobb lesz az öröm.
Amúgy 540000 nagyon jó ár a 65 colosért!

(#35095) rothfb válasza EasyLife (#35092) üzenetére


rothfb
veterán

Erről beszélek... Nehogy január legyen abból is...

(#35096) nitro16


nitro16
senior tag

Na elhoztam én is most a tv-t euronicsból. Remélem minden jó lesz. Köszi az eddigi segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#35097) totar válasza Fisha (#35077) üzenetére


totar
csendes tag

Netflix -> ARC -> AVR DD+ nálam

(#35098) rothfb válasza nitro16 (#35096) üzenetére


rothfb
veterán

Használd egészséggel!;)

(#35099) Akos_88


Akos_88
újonc

55c9-nél normális hogy enyhén égett szagot áraszt? Amúgy rendesen működik mindene! Ja es új még a készülék

(#35100) renatto válasza nitro16 (#35096) üzenetére


renatto
őstag

Grat neked is! :C

(#35099) Akos_88 Minden terméknek van egy "új szaga" amíg "beégnek" az új alkatrészek az elején (de reméljük nem a kijelző ;] ), bár ez nem igazán égett szag. Ha valami tényleg megégett, az úgyis kiderül...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.