Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) Clay válasza Capox (#23750) üzenetére


Clay
senior tag

Én nem kötöttem. Ha a garanciaidőn túl tönkremegy és az valakit anyagi romlásba dönt, akkor szerintem nem tv-re kell költeni a fizut.

Szerk.: Ezért megint kapni fogok a képemre :B

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#23752) daneel_hu válasza Capox (#23750) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én kötöttem.
Viszont csak magánszemélyként köthetsz, ergo ha céges a vásárlás akkor majd érdekes lesz ha bekövetkezik valamilyen Biztosítási Esemény. :R
Bár biztosítottak róla, hogy az Aegon (ők vannak a bizti mögött mint cég) elfogadja azt is, hogy céges a vas.
Úgyis hívott ma egy fószer onnan, majd megkérdem tőle hétfőn, ma nem tudtam vele beszélni.

Fent van a neten a Biztosítási Feltételfüzet, ha kötni akarsz akkor olvasd el előbb.
Törésre biztosan fizet, kivéve ha 12 év alatti gyerek töri meg - de nyilván ha ilyesmi történik akkor a szülő max bevállalja.
Ami még fontos, hogy amennyiben 2 év után (tehát a gyári gari lejárta után) javíthatatlanul tönkremegy a tévé, akkor csak az avulásos ára térítik. Ami akkor már nem lesz túl sok.
De utóbbiban, tehát az avultatott árban nem vagyok biztos, elképzelhető, hogy itt teljes árat térítenek.

Beégésre és ilyesmire nem fizetnek, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#23753) Joshi válasza daneel_hu (#23752) üzenetére


Joshi
titán

Nagyjából akkor semmire se jó a kiterjesztett biztosítós garancia. :(

(#23754) daneel_hu válasza Joshi (#23753) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem két kisgyermekem van, épp most törtek szarrá egy 40 rugós dekorlámpát.
Úgyhogy sajnos nálunk VAN értelme. :C

(#23755) Joshi válasza daneel_hu (#23754) üzenetére


Joshi
titán

igazság szerint csak a törésre jó, akinek ez fontos mint nektek is, csak azoknak érdemes megkötni. Én pont ezért nem kötöttem meg a Sonyra, ráadásul a 65A1-re +3 év több mint 60k lett volna. :(

[ Szerkesztve ]

(#23756) daneel_hu válasza Joshi (#23755) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teljes tönkremenetelnél is fizet, bár ez viszonylag ritka biztosítási esemény lehet.
De azt is nézd, hogy az e6-osomat 2 éven belül (sem!) tudták megjavítani, nemhogy majd bekrepál a cucc mondjuk 4 év magasságában. Kérdés a beégés az most hiba-e ha javíttatni akarom, valszeg nem. :)

És ha javíthatatlan akkor biza fizetniük kell.
Mások a feltételek mint a gyári gariban, de az is biztos, hogy jobb ha van mintha nem lenne.

(#23757) Joshi válasza daneel_hu (#23756) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, ha 5 éven belül használhatatlanok lesznek az OLED tévék (panel beég), akkor nagy a baj. A panelen kívül szerintem minden alkatrész cserélhető lesz még sok-sok évig.

(#23758) BITBOYS


BITBOYS
addikt

LGB7D monitornak használva eszméletlen jó, nem akarok visszalépni lcd-re az esetleges beégés dacára sem.
25-ös oled fényerő nekem teljesen megfelel.
Próbálom úgy használni, hogy minél tovább élvezzem beégés nélkül, így háttér, böngésző, rejtett ikonok, stb minden beállítva oledre :)
Könnyű a jót megszokni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23759) daneel_hu válasza Joshi (#23757) üzenetére


daneel_hu
addikt

Reméljük a legjobbakat. :)
De ha ez is beég - minden óvintézkedésem ellenére - akkor Joshi Barátom ezt ketté fogom törni.
Akkor legalább az Aegon kifizet. :DD

(#23760) salapp válasza daneel_hu (#23759) üzenetére


salapp
addikt

Feltéve, hogy nem tiéd a biztosító, majd olvasd el tüzetesen a biztosítási szerződést:-)
Még mielőtt Hulk-ba mész át.
Reméljük, OLED-mama nem beéglit süt köv karácsonyra.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#23761) Joshi válasza daneel_hu (#23759) üzenetére


Joshi
titán

Mivel az egy biztosítás, tuti hogy tüzetesen megvizsgálják az adott esetet. Szóval csak óvatosan.
Viszont én inkább vigyázok a cuccaimra, mert az eddig még mindig bevált. :K

(#23762) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#23757) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ha már itt tartunk,hosszabb távra (élettartam szerint) melyiket érdemesebb megvásárolni ? Oled vagy Qled ?
használat :napi szinten rendszeresen 5-10 óra !

(#23763) daneel_hu válasza hjtz4t3wrseg (#23762) üzenetére


daneel_hu
addikt

A napi használat elvileg mindegy, inkább a tartalom számít.
Oledre inkább filmek, sorozatok esetleg játék való, tévézés a statikus logók miatt kevesebb.

A szervizmenü alapján nálunk napi 8 órát megy a tévé. Tavasztól biztos nem lesz ennyi, de most tél van. :)
Az egyik rtings-teszten volt egy oled és egy ledtv, a fényerőveszteség hosszú távon az utóbbit sújtotta jobban. Az oled meglepő módon jól tartotta magát, igaz ott a beégés-veszély van jelen.
(persze az nem derült ki, hogy egy qled-nek mekkora a fényerővesztesége mondjuk 10-15 000 óra után.)

(#23764) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#23762) üzenetére


Joshi
titán

Mivel az LCD sokkal régebbi és kiforrottabb technológia, mindenképpen a Qled-re szavaznék. Igazság szerint nem is csak ezért, hanem mert "gondozás mentesebb" mint az OLED.

(#23765) Ijk válasza hjtz4t3wrseg (#23762) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tokmindegy, mindkettő eloregszik, lcd beegesre sokkal toleransabb. Ugy költs rá hogy ilyen hasznalat mellet 5-6 év, ha szerencséd van lehet 10-et is kibir.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23766) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

65C8 falra szerelve! :) Brutál jó a képe a Sony 55W828 után. :C

[ Szerkesztve ]

(#23767) Capox válasza Clay (#23751) üzenetére


Capox
csendes tag

Egyáltalán nem okoz problémát a megvétele, mert kettőnk 1 havi fizujabol kijön simán és még marad is megélhetésre. Nem jól értelmezted a kérdésemet!

(#23768) Zilko87 válasza Capox (#23767) üzenetére


Zilko87
tag

Örülök, hogy ezt megosztottad velünk!

(#23769) Callisto válasza Zilko87 (#23768) üzenetére


Callisto
őstag

Nagyon sok itt a hasonló dolgokat hangoztató magaslovas nagyképű ember, aki azt hiszi ettől lesz valaki. Pedig pont fordítva. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23770) xerobyte válasza Dani Pécs (#23766) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Na, örülök, hogy nem én vagyok itt az egyetlen műértő :D
65C8 berendelve és szintén egy 55W828-t nyugdíjaz, ami egyébként 2015Q1-ben hasonlóan jó dealnek számított.
Szerk.: és igen, falra megy.

[ Szerkesztve ]

(#23771) Capox


Capox
csendes tag

Pont, hogy nem ilyen vagyok, csak nem tudom elviselni amikor valaki gusztustalanul reagál egy teljesen ésszerű kérdésre. Inkább őt kellene szét szednetek, hogy ilyen fölényesen reagált. Gyakorlatilag azt mondta, hogy te kis csóró minek akarsz ilyen drága tévét venni ha nem engedheted meg magadnak és nem tudsz majd enni adni a családnak 10 évig! Köszi srácok

(#23772) Callisto válasza Capox (#23771) üzenetére


Callisto
őstag

Mint láttuk pont, hogy olyan vagy. Mivel a mondatod vessző utáni második része teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23773) sakal83 válasza Capox (#23771) üzenetére


sakal83
addikt

En is igy ertettem a reakciojat... sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#23774) Clay válasza Capox (#23767) üzenetére


Clay
senior tag

Nem ellened szólt.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#23775) janos666 válasza Capox (#23771) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem kár ennyire a végletekig extrapolálni a dolgot. :N

Alapvetően csak olyan megállapításokat tett, amik önmagukban egyáltalán nem sértőek, ha nem akarod annak látni őket.
Tömören csak azt a két gondolatot fűzte össze, hogy aki nem engedheti meg magának viszonylag könnyen, az szerinte ne is vegyen ilyet, illetve hogy szerinte ilyen jellegű jószágokat nem jó üzlet biztosítani. (Ez szerintem is így van.)
Valahol logikus összefűzni a kettőt, mert nem létszükség a viszonylag drága TV, így se megvenni nem muszáj és nem lesz tragédia, ha esetleg történik vele valami (nem olyan, mint ha porig ég a házad, pedig az elsőt is kénytelen voltál hitelre venni).

U.i.: Én tettem OFF-ba a a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23776) Capox válasza janos666 (#23775) üzenetére


Capox
csendes tag

Ez a válasz korrekt volt! Az övét sértőnek találtam. Lehet én nem vagyok ma jó passzban és tulreagaltam. Na menjen tovább a fórum

(#23777) Csirke


Csirke
tag

Hát...
Szerintem simán csak leszlóló hangvételű volt a hozzászólás. Azért, mert valaki vett egy drága tv-t, miért kell a zsebében turkálni? És miért ne lehetne biztosítást kötni rá?!? Tök mindegy, hogy mennyi a fizetése. Sőt.
Szerintem is szinte egyértelmű, hogy ilyen értékre biztosítást kötök. Pedig van a lakásra is (ingóságra is). Kb. ezért vadásztam a LG gondoskodást. Inkább most fizetek kicsit többet a tv-ért, és esetleg kidobom ezt a pénzt az ablakon, ha nem történik semmi, mint hogy itt sírjak, mert összetört, vagy tönkrement 2 év 1 naposan. Van aki nem így gondolja, és nem hajlandó kifizetni a biztosítás összegét. Nincs ezzel gond, csak ezt írja le normálisan! Itt nem ez történt. Még ha nem is címezte senkinek.
Más részről meg: akinek sok pénze van, annak nem azért van sok, mert szórja. ;)
Szerintem meg kell nézni, hogy mennyit teszünk fel, és mennyit nyerhetünk. 30-40eFt most (esetemben 10eFt volt), vagy később esetleg a tv ára (párszázeFt).

[ Szerkesztve ]

www.solarplan.hu

(#23778) #72042496 válasza Capox (#23750) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ha nem mozgatjátok majd sokat a készüléket, és nincs kisgyerek vagy háziállat sem aki kárt tenne benne, akkor nem érdemes megkötni. De ez úgyis a te döntésed - ha azt érzed, hogy kell neked a biztosítás hogy teljesen nyugodt légy (én ezt vélem látni abban, hogy egyáltalán feltetted itt a kérdést), akkor szerintem ne szórakozz rajta, hanem üsd nyélbe azán kész. Maximum a következő tévédre majd nem kötsz, vagy akár kötsz majd arra is, az előzmények fényében egyszerű lesz eldönteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23779) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

65C8 esetén PVR funkcióra szerintetek 256GB elegendő? Ez a pendrive pont elférne a hátsó portban.

(#23780) UberMutant válasza Dani Pécs (#23779) üzenetére


UberMutant
őstag

méretre elég, csak nem fog menni a műsor csúsztatás (time shift / időeltolás), mert ahhoz minimum vinyó kell.

(#23781) Skipper


Skipper
tag

Van ötletetek arra, hol lehetne sötétben megvizslatni egy OLED-et?

(#23782) Callisto válasza Skipper (#23781) üzenetére


Callisto
őstag

Ennek sok értelmét nem látom személy szerint, mert sötétben annál jobbat valóban nem találsz. :)
De lehet arra vagy kíváncsi, hogy milyen a valóságban amiről regélnek, hogy eldöntsd kell-e neked emiatt (is) OLED.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23783) daneel_hu válasza Skipper (#23781) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha jól rémlik a budaörsi MM-ben nincs túl világos, igaz teljes sötétség sem.
De már félhomályban is durván jobb az oled a többinél.

(#23784) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#23764) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

[link]

Tudom nem Oled,bocsánat de erre gondolnék. :R :R :R

(#23785) hjtz4t3wrseg válasza Ijk (#23765) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm

(#23786) hjtz4t3wrseg válasza daneel_hu (#23763) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

neked is kösz !

(#23787) Pro Koryak válasza Skipper (#23781) üzenetére


Pro Koryak
addikt

1. zárás után "bemész" valamelyik oledet forgalmazó boltba
2. megkérsz valakit a közeledben, megengedné-e

(#23788) rendon


rendon
tag

Sziasztok!

Valaki használja a B7 tévén 5GHz wifit?
Pár napja csak 7mbps a sebesség mérek a tévén speedtest-en.
Viszont a 2,4GHz meg 50-60mbps mérek.
A rutert már újraindítottam, sőt gyári beállítást is csináltam rá, meg áramtalanítottam, de nem változott semmi. A B7-et is áramtalanítottam, de ez se hozott változást.
A telefonon és tableten, 5Ghz wifi simán 200 mbps fölé megy.
Valakinek van ötlete?

(#23789) Skipper válasza Pro Koryak (#23787) üzenetére


Skipper
tag

A második opció érdekelne, de van itt valaki Budapesten? Mert ismerősi körben senkinek sincs.

(#23790) FollowTheORI válasza rendon (#23788) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Anno énis pont ezzel szívtam... nem jó a tévékben az wifi, megbízhatatlan.
Egyik nap jó, másik nap meg nem össze vissza.

Kábellel kötöttem mindent pont ezért. :)

Amúgy ha a reset sem segít, akkor ötletem sincs mi lehet.
Lehet a csatorna nem jó, vagy a csatorna sávszélesség amit a router akar neki adni, vagy a tévé kér hülyeséget a routertől (kompatibilitási okból visszalépett valami csökkentett módra)... passz. Egy fos az egész évek óta... nem csak LG-n.

Esetleg próbáld a tévén a hálózati beállítást törölni, fix IP-re tenni a TV-t, újra csatlakozni törlés után a wifire... stb.
Routeren csak ac, vagy csak n... vagy épp fordítva mixed mód engedélyezés... stb.
Hátha.
Csak ügye hiába csinálod meg, másnap lehet megint nem fog menni.

Vagy csak húzz oda egy kábelt (ha tudsz) és felejtsd el.

Persze általánosítást gyengítendő, tudom hogy vannak akiknél állítólag megy jól a wifi... ők szerencsések. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23791) KorLaci válasza rendon (#23788) üzenetére


KorLaci
tag

83/54 Mbps 5GHz

(#23792) Dani Pécs válasza UberMutant (#23780) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm!

Nem szereték HDD-t a hangja miatt. Esetleg egy ilyen jó lehet?

(#23793) kenwood3 válasza Dani Pécs (#23792) üzenetére


kenwood3
őstag

1 kulso vinyonak olyan minimalis hangja van , hogy szinte eszrevehetetlen. Amiota megvettem a b7-et egybol vettemis hozza 1 kulso vinyot. Azota mindent arrol nezek

Mi az az ekezet dragasag??

(#23794) UberMutant válasza Dani Pécs (#23792) üzenetére


UberMutant
őstag

én azt mondtam minimum hdd, szóval az ssd még jobb.
az adata nem ajánlott. vegyél samsungot vagy crucialt és tedd egy külső házba.

olvass pár hszt ssd topikban

nálam egy 500as samsung evo 860 egy orico házban van a tv hátuljára ragasztva

[ Szerkesztve ]

(#23795) FollowTheORI válasza Strezi (#23741) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valódi HDR játékoknál meg még jobb és látványosabb... eszméletlen jók az igazi HDR-t támogató konzoljátékok.

Nemrég toltam ki pl a Hellblade-t One X-en... és valami eszméletlen jók a fényviszonyok meg a HDR is. :)
De a God of War vagy a Horizon Zero Dawn is eszméletlen jó volt ilyen téren is.

Persze filmekben is...
Nekem a kedvenc egyik referenciám a Prometheus, annyira jól van fényképezve az egész film, és a fényviszonyok meg ilyesmi fantasztikus, mestermű... pl mikor az elején mutatják a bolygókat, vagy amikor szállnak le a viharos idegen bolygóra és villámlik a felhőzetben és felvillan egy pillanatra, megvilágítja a fehőt meg a környezetet, hajót... eszméletlen... olyan minthat plussz 3D hatás lenne az egészen annyira jó térérzetet ad az igazi fekete meg a HDR együtt. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23796) vfeco


vfeco
aktív tag

Megérkezett hozzám is egy LG OLED55C8.
Épp bejáratás van. 30-as fényerőn (csak azt állítottam) fehér zaj a Youtube-ról.
Ezt tervezem 2x5 órán keresztül, legalább 1-1 óra készenléttel megszakítva.
Ez van most:

Ezután viszont nem teljesen tiszta, mi az ajánlott beállítás és milyen tartalmak fussanak és meddig?
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszönöm szépen! :R

Jah, a fóliát még nem húztam le a képernyőről.

[ Szerkesztve ]

(#23797) Callisto válasza vfeco (#23796) üzenetére


Callisto
őstag

Ugye tudod, hogy LG OLED panel az WRGB és fehér zajjal semmit sem érsz bejáratás címszó alatt?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23798) Joshi válasza vfeco (#23796) üzenetére


Joshi
titán

Ki ajánlotta a fehérzajt bejáratásnak? Ez hülyeség. :O Akkor inkább indíts el egy 4K Relax Nature youtube videót 20-30-as OLED fénnyel és élvezzétek a gyönyörű képet. Természetesen teljes képernyős legyen mindenféle logó nélkül.

ui.: amúgy mi ez a fekete szoba? Ide simán lehetne egy 120"-os képet vetíteni projival. :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#23799) Robi BALBOA válasza Dani Pécs (#23792) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én ezt ajánlanám, kb olyan gyors mint egy ssd, nem kell fel erősíteni a tv-re, mert nagyon ügyes kis darab, még egy ilyet hozzá és kényelmesebb lesz csatlakoztatni is a kicsikét.
Én is ezt vettem, 20k-ból megvan postával, plusz a kábel ezer párszáz forint.
A gyári értékeket majdhogynem tartja, 60gb-os film kb 4perc alatt simán megvolt.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23800) vfeco válasza Callisto (#23797) üzenetére


vfeco
aktív tag

Hát... nem tudtam. Akkor most mi legyen? Elég zavaró itt ez a hangyafoci. :DDD
Elcseszni nem akarom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.