Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-24 01:52:51

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24751) Partz válasza tutitibi (#24749) üzenetére

Partz
(senior tag)

"minek ? a semmire"

Tokió, Olimpia 8K nagyon erős marketing értékkel bír, plusz a hdmi 2.1 már elérhető lesz széles körben. De ugyan ez volt a 4K-val 5 évvel ezelőtt, tévé szektorban először ált a hardver jön, aztán a tartalom. Annak mi értelme volt, semmi?

(#24752) alaves válasza Partz (#24751) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Az 576i felbontású TV adások jól nézhetnek ki a 8k-s 88"-es TV-n... :P

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#24753) tutitibi válasza Partz (#24751) üzenetére

tutitibi
(aktív tag)

5 éve nem sok és sajnos ma sem.
Nincs tartalom, olyan ami széles körben elérhető.
A HD adók is nagyon kis számban érhetők el.
Pl a lengyel műholdas csomagban van 150 adó ebből 130 HD a többi 20 SD.
a magyar oldalon pont fordítva a 150 lehet megvan itt csak eből 20 HD a többi SD.
És hol a 4 K ????

Magyarorszagon csak az Antenna Digital ad 4K-ban. Kisérletileg. Senki más. a HD is extrának számít....

[ Szerkesztve ]

(#24754) kutyu92 válasza Pro Koryak (#24713) üzenetére

kutyu92
(kezdő)

55 es 65c8 media markt spec modell

(#24755) salapp válasza tutitibi (#24753) üzenetére

salapp
(őstag)

Nem mindegy? Úgyis nézhetetlen bármi, ami nagy ritkán értelmesebb tartalom felbukkan, az irdatlan mennyiségű és botrányos tartalmú reklám miatt.

(#24756) Tulku válasza salapp (#24755) üzenetére

Tulku
(veterán)

:K

(#24757) salapp válasza Tulku (#24756) üzenetére

salapp
(őstag)

Ugye? Én legtöbbször inkább beállítom felvételre az M4 HD-n a magyar röpis csajok vagy a kosaras srácok meccseit, meg az M5 HD-n a természetfilmeket felvételre, és annyi.

(#24758) Tulku válasza salapp (#24757) üzenetére

Tulku
(veterán)

Én pedig nem nézek semmit ami TV adás...

Nagyon ritkán sport...de azt is inkább youtube-on vagy n magon....

(#24759) Pro Koryak válasza salapp (#24755) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Bocs, de ez nem igaz.
Az ism.terj. csatornákon baromi jó és igényesen filmezett :Y :R doku.filmek vannak, nap mint nap + ott vannak a sport adók, 99% hd.
Pl. nemsoká Free Solo.

Amit a kereskedelmi csatornákon adnak filmeket, úgyis látta már mindenki, min. 1-2x.

(#24760) Tulku válasza Pro Koryak (#24759) üzenetére

Tulku
(veterán)

Ő épp az agyonvágott reklámanyag mennyiséget kifogásolta...hozzáteszem én is...
Őrjítő mennyiség, agyzsugorító baromság ami sok embert kiakaszt....nyilván ezért terjednek a reklám mentes fizetős szolgáltatások is...

(#24761) keszelia

keszelia
(újonc)

Sziasztok !

Új ember vagyok itt, a tévém is új (LG 55B8PLA).
Azt tapasztaltam, hogy filmlejátszás közben amikor teljesen fekete az egész képernyő, bal oldalon sötét függőleges sávok, jobb oldalon kiszürkülés látható. Ha variálom a kontraszt-fényerő beállításait akkor eltűnik és tökéletes fekete a teljes kép. Később a film végén vagy ha berakok egy másikat a jelenség ismét előjön.... és újra kell piszkálni, hogy tök fekete legyen.

Mi lehet ennek az oka ??

(#24762) FollowTheORI válasza keszelia (#24761) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Valószínűleg még "bejáratós" fázisban van és nincs minden beszabályozva a vezérlőelektronikában.
Újonnan szoktak ilyen anomáliák, nagyobb "inhomogenitások" lenni.

Szerintem futtass le egy pixel refresh-t a menüből, és utána nézd meg újra jelentkezik e a probléma.
Ha igen, akkor esetleg lehet nagyobb gond is és szervíz...

Másik ötletem esetleg valami dinamikus kontraszt vagy hasonló beállítás zavarhat be, bár ez kevésbé valószínű, meg nem ilyen specifikus lokális probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24763) polonic válasza keszelia (#24761) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Vertical banding.

Ha nem fog a bejáratás után javulni akkor érdemes felhívni a szervízt és valószínűleg panelcsere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24764) hjtz4t3wrseg válasza polonic (#24763) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(senior tag)

Új TV-nél ?
Nem semmi !

(#24765) Pro Koryak válasza hjtz4t3wrseg (#24764) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Sajnos a B8 széria ilyen. Volt már itt több új B8 ezzel a hibával, talán még C8 is :F .

(#24766) Pro Koryak válasza Tulku (#24760) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Sport közben nincs reklám, kivéve ha több órás a közvetítés = nem zavarja a követhetőséget.

(#24767) daneel_hu válasza Pro Koryak (#24759) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Az ismeretterjesztő csatornákon is nagyon sok a reklám, pedig többnyire azért vannak értelmes dokufilmek/sorozatok. Free Solo az kirívó (lesz) mert azért ilyen dokufilm évente 1 ha van, így azért ezzel nehéz főzni. :)

Sport pedig attól függ épp mit nézel, foci közben nem lehet reklámozni, de tenisznél pl 4-5 percenként átlagban van reklám.

Szerintem ma UPC vagy DIGI vagy TKOM vagy akármi amely kábeles tartalomszolgáltatás, annak csakis a fenti két példa miatt van értelme. A többi az nézhetetlen, egyetértek.
És nemcsak a reklámok, telibebaszott logók miatt, hanem még az értelmesebb mozifilmek is vagy ki vannak nagyítva, vagy értékelhetetlen a minőségük.

Nekem 2-3e forintot érne meg egy olyan szolgáltatás amiben van sport és pár igényesebb dokucsatorna.
DIGI elmegy, ez nagyjából ennyibe is kerül náluk.

(#24768) daneel_hu válasza Tulku (#24760) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

... vagy a nemfizetős.

A fizetősnek eleve konvergálnia kellene a nemfizetős minőségéhez és választékához.
Ez jelenleg nem így van, nagyon-nagyon messze van még tőle.

(#24769) Tulku válasza Pro Koryak (#24766) üzenetére

Tulku
(veterán)

Már hogyne volna...

UFC-t, Snookert és Darts-ot néz(nék)ek de 10 percenként adja a moslékot...

Bandinghoz: Hogy nekem milyen szerencsém van az oled-ekkel...egyik sem csinál ilyet...gyorsan le is kopogom :)

(#24770) salapp válasza Pro Koryak (#24759) üzenetére

salapp
(őstag)

Az M4/M5/Duna HD földi digitális vételű csatornákon kívül számomra minden nézhetetlen a reklámok és a nyirbálások miatt.
Eurosporton is nehezen bírom a teniszt nézni, inkább letöltöm egy nappal később HD-ben, és nézem reklámok nélkül.
Amúgy meg szerintem a NatGeo-n és társain rendkívüli módon lesüllyedt a minőség az elmúlt öt évben. Egy természet/dokufilmben, ami reklámokkal egy óra, azok nélkül 40 perc kb., van úgy 8 percnyi téma, 32 percnyi réma/töltelék/ugyanannak az ismétlése, szajkózása. Agyrohasztó.
A History-n meg az USA nevetséges 200 éves történelmén rugóznak. Egy átlag magyar háztartásban is akad olyan tárgy, ami idősebb, mint a szaros USA úgy anblokk.
Hálás témá(nak hiszik) még a nácikat, nem telik el olyan nap, hogy négy órányi elferdített, művészi szabadsággal megrendelésre Júdás-pénzért megalkotott "tényanyagot" nyomassanak a világháború(k) témakörében.
A Forged in fire-t bírom, de már azt is inkább évadonként letöltve, töltelékek nélkül lehet megemészteni.

[ Szerkesztve ]

(#24771) UberMutant válasza salapp (#24770) üzenetére

UberMutant
(senior tag)

+1 borzasztó mennyi náci megy a tvben állandóan, nem hiszem el, hogy erre ennyire nagy az igény.

(#24772) Tulku válasza salapp (#24770) üzenetére

Tulku
(veterán)

Teljesen egyetértek minden szavaddal...és persze a natgeo és "ismeretterjesztő" társai a tudjukkik melegágya...

A magyar adókat nézni szoktam tényleg...reklámmentes országjárás, sütés-főzés, néha valós történelmi áttekintés...azok jók, pláne reklám nélkül...

Ubermutant: Ne is mondd...még 2999-ben is nyomni fogják...nagy üzlet az...

[ Szerkesztve ]

(#24773) kalimist válasza Pro Koryak (#24765) üzenetére

kalimist
(tag)

Ez nem specifikus B8-hiba, hanem panel probléma. AVSforumon fél- háromnegyed éve volt egy topik főleg ilyen C8-akkal.

(#24774) Joshi válasza kalimist (#24773) üzenetére

Joshi
(félisten)

"hanem panel probléma"
Pontosabban gyártásból adódó probléma.

(#24775) Pro Koryak válasza Tulku (#24769) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Ott írtam, több órás(2-4-5-6ó) közv. közben még szép, hogy van.
Foci, kosár, kézi, motorverseny ... stb. közben nincs! A félidőket, 1-1 futamot nem szakítanak meg. :B

Natgeon is vannak jó dokufilmek, meg kell találni.
Digi csatornáin meg nincs reklám, 10-20mp ajánlók, de azt szinte észre sem veszed.

Filmeket tévéadón nem nézek, 90%-ban láttam már vagy nem érdekel alapból, meeszarfilm.

Bandingot mindegyik csinálja, egyedi oled ficsőr, csak normál adás mellett nem látod, ennyi.

(#24776) Tulku válasza Pro Koryak (#24775) üzenetére

Tulku
(veterán)

Világító testek körül látom rossz minőségű filmeknél a sávosodást, de az nem egyenes, hanem koncentrikus...

Mást sehol nem tapasztalok...

(#24777) Joshi válasza Pro Koryak (#24775) üzenetére

Joshi
(félisten)

Csak ámulok-bámulok hogy sokan értelmetlennek tartják a tévé csatornákat, de ahogy írod bőven van fogyasztható értelmes műsor is. És most nem kimondottan a sportra gondolok. Múltkor nagyon érdekes dokumentum filmeket néztem Digin és Discoveryn, de Viasaton is. Ok tény hogy a legtöbb adást feltöltik a torrent oldalakra, de azért mindig lehet találni érdekes műsorokat.

(#24778) Partizan182 válasza Joshi (#24777) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Én most húztam ki a konnektorból a beltérit, kellet a Nintendo Switch dokkolójának hely :) Lassan egy éve be sem kapcsoltuk a tévé(adás)t, reklámról reklámra éljen akinek hat anyja van. Netflix / YT / HBO Go 100%-ban lefedi a dokumentumfilm igényeket (is). Persze ehhez kell nyelvtudás, de az minden máshoz is.

Gyerekeim full el vannak varázsolva a tévéadástól ha vendégségbe megyünk, otthon sose látnak ilyet, vicces nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#24779) Joshi válasza Partizan182 (#24778) üzenetére

Joshi
(félisten)

Addig amíg ennyibe kerül nem nagyon érdekel, ráadásul Digi végre betette a Spílert is. Az internet meg ennyibe van.

(#24780) hjtz4t3wrseg válasza Pro Koryak (#24765) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(senior tag)

Akkor ez felejtős ? (pedig egész jó árban van) :F
[link]

(#24781) Tulku válasza Partizan182 (#24778) üzenetére

Tulku
(veterán)

Jól teszed... :K

(#24782) Partizan182 válasza Joshi (#24779) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Félre ne érts, fizetni én is fizetek érte (dettó Digi) :)

(#24783) Pro Koryak válasza hjtz4t3wrseg (#24780) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Vedd meg nyugodtan, ha annyira sz.r lesz, majd kicserélik a panelt.
Sokan szerintem emiatt is vesznek LG-t.
Nagyon korrekt a szerviz, olyat is cserélnek, ami nem garanciális hiba.

(#24784) Balika911 válasza Partizan182 (#24782) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Nekem meg lassan második éve a fiókban van a UPC médiakártyája, és nem is tervezem berakni a tévébe. :) Tökre beindultam, hogy mekkora királyság, 20 év után lesz nálam is tévéadás. Aztán két nap után elmúlt a "varázsa".

Az ingyenes Telenor MyTV fut a médialejátszón, de egy kezemen meg tudom számolni, azt is hányszor indítottam el.

[ Szerkesztve ]

(#24785) Tulku

Tulku
(veterán)

Nos a sok beírás után fel kell tennünk a kérdést...tulajdonképp miért is veszünk ilyen marha drága tévéket? :D

(#24786) Joshi válasza Tulku (#24785) üzenetére

Joshi
(félisten)

Mert fejlődött a Marketing szakma. :DDD

(#24787) salapp válasza Tulku (#24785) üzenetére

salapp
(őstag)

Hogy nézhessük a 4K GoPro felvételeinket :D

(#24788) Pro Koryak

Pro Koryak
(őstag)

Van itt olyan, aki MM online rendelte és futár vitte neki a tévét?
Jöhet pm-ben is.

(#24789) BITBOYS válasza hjtz4t3wrseg (#24780) üzenetére

BITBOYS
(addikt)
LOGOUT blog

Inkább talán itt, árban mégjobb 597 900 Ft

https://hardverapro.hu/apro/xt60_csatlakozok_eladok_akku_ebike_eroller_dron_ve/hsz_1-50.html

(#24790) Strezi válasza Pro Koryak (#24788) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Nekem onnan, így jött, de több mint egy éve már ...

Vegyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#24791) Strezi válasza BITBOYS (#24789) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Ennyiért nagyon megéri :K

Vegyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#24792) Pro Koryak

Pro Koryak
(őstag)

Most nem azért, de múlt héten MM-ben is ennyi volt. Miért külföldi boltokkal sz.rakodtok?

(#24793) Krisztian101 válasza Joshi (#24774) üzenetére

Krisztian101
(tag)

Ez mennyire gyakori hiba? OLED vásárlás előtt állok és nem akarom megszívni. A döntés már megvan, tuti veszek, de lelkiekben hogy készüljek? Gyakori ez?

(#24794) hjtz4t3wrseg válasza BITBOYS (#24789) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(senior tag)

Fél 3-kor még ott is ennyi volt !

(#24795) UberMutant válasza Krisztian101 (#24793) üzenetére

UberMutant
(senior tag)

sajnos gyakori, elég csak itt visszaolvasni.
ha LGt veszel , akkor majd cserélteted.
ha nem , akkor majd mesélj, milyen a sony vagy pana esetleg philips szervíz.

(#24796) Joshi válasza Krisztian101 (#24793) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ahogy előttem is írták gyakori jelenség, de csak a zavaróan durva bandinget cserélik. Az én Sony A1 tévémen is észlelhető, gondolom a Panák se kivételek. Ha csak egy kicsit bandinges a kijelző, az idővel javulni szokott. Ha visszanézed a belinkelt képeket, azért voltak nagyon durva esetek is. Szerintem ennyire durva banding csak LG-nél van, de ők meg szó nélkül cserélik.

(#24797) Skipper válasza Pro Koryak (#24788) üzenetére

Skipper
(tag)

Én onnan vettem múlt héten.

(#24798) dzso69 válasza Pro Koryak (#24788) üzenetére

dzso69
(csendes tag)

Szia. Szeptemberben vettem c8-at onnan futárral.

(#24799) xerobyte

xerobyte
(tag)

Sziasztok!

Olyan van, hogy a HDR anyag rosszul van fényességben masterelve?
Végtelen időt kínlódtam most a 'Widows' c film HDR verziójával, a fekete szint egyeztetéséhez nincs is jobb, mint a film végén a stáblista, ahol egyértelműen látszik, hogy a fekete háttér kicsit szürkés a black barokhoz képest.
Először azt hittem, hogy a black levelek nem jók, pedig de, aztán a beállításokat is lereseteltem a TV-n (na ez hatalmas bukta volt, mert a már megszokott motion beállításaim is odalettek és nem emlékszem fejből...).

Következő lépésként beszereztem az SDR verziót, ahol homogén a stáblista háttere és a blackbar, szóval elkezdett gyanús lenni, hogy a HDR anyag lesz rossz. Ekkor betettem 3 másik HDR film stáblistáját és bumm, jók voltak (sok hűhó semmiért...). Végül pedig a Widows HDR-nél egyszerűen levettem a brightnesst 50-ről 49-re és láss csodát, tökéletes volt, de így meg a film színes részeinél nem vagyok biztos, hogy nem vesztek infót.

Többször éreztem, hogy a HDR filmek kicsit mosottabbak és néhol túl sötétek (de nem mind!), mintha csak összecsapták volna, pedig a Planet Earth az üt, szóval nem a beállításokkal lesz baj.

A kérdés tehát az, hogy
a) lehetnek-e direkt így masterelve a HDR anyagok?
b) az eredeti BR HDR-ből készített csúcsminőségű REMUX-ok eltérhetnek-e az eredeti BD-től ilyen tekintetben?
c) van-e valamilyen buktató/beállítás itt a HDR-el, amit kihagyhattam? (Kodi DSplayer madVR, LG C8, RGB full kiküldve és fogadva mindenhol)

(#24800) alaves válasza xerobyte (#24799) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Ezzel beállítod a HDR black levelt:https://drive.google.com/drive/folders/1m4IBq0euAxamL9ePgfdFuf8_5nLcRwHA
Filmek fekete szintje nem etalon.

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.