Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Khaosz55


Khaosz55
addikt

65" ban melyik az ajánlott vétel?
B8-ra gondoltam vagy más legyen? Esetleg várjam meg meg az új modelleket?

C8 +100k megéri?
Vagy esetleg más gyártó?

(#23252) daneel_hu válasza NY_A (#23249) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valami védelem biztos van a 2017-esekben is, mert jóval kisebb beégés-gond van velük mint az egy évvel korábbiaknál.
És fentebb egy grafikonon valaki linkelte, hogy a subpixel méretek azonosak a 2016-osok, 2017-esek esetében.

(#23253) daneel_hu válasza Khaosz55 (#23251) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha van zsé rá és nem fáj a +100k, akkor C8. De mindenképp a 65C8PLA-t vedd.

(#23254) renatto válasza Khaosz55 (#23251) üzenetére


renatto
őstag

Az új modellek április-május környékén jönnek (a B sorozat úgy emlékszem még később) és azoknak az árai jóval magasabbak lesznek, viszont a korábbi modellek árai esni fognak.

Pana FZ800 van még vagy Sony AF8 hasonló áron (750-800k). Melyik miben jobb kicsit, de nagy különbség nincs. A B8 > C8 közötti különbség nem biztos, hogy ér 100K-t, ha nem a képet fogod pásztázni folyamatosan emiatt. Kinézet, hang, A7/A9 chip és valószínűleg némi fényerő többlet a C8 javára.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23255) alaves válasza daneel_hu (#23248) üzenetére


alaves
addikt

Megnéztem :( B7V, OLED 80, legújabb firmware 05.80.15, 5 perc, Sport1, Sport2 ... és semmi sem történt a logóval. Egyébként a nickjr és nickelodeon narancssárgája jobban lumineszkál, de annál sem láttam semmi változást.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23256) fullpower88


fullpower88
csendes tag

Sziasztok!Nincs valakinek 1 rossz 55b7-e? Vásárolnék! Akar azonnal kocsival a helyszínre mennek!

(#23257) Khaosz55 válasza renatto (#23254) üzenetére


Khaosz55
addikt

A hang nem érdekel mert házimozin megy a hang. Annyi érdekel hogy képminőségben mozgásmegjelenítésben b8-c8 van e érezhető különbség azaz 100k különbség.

MM-ben eladó azt mondta hogy az LG kapja meg a friss panelokat a konkurencia meg elöző éves panelokat. Ez igaz lehet?

(#23258) Khaosz55 válasza daneel_hu (#23253) üzenetére


Khaosz55
addikt

PLA mit jelent? Eza B8 esetében is fontos?

(#23259) renatto válasza Khaosz55 (#23257) üzenetére


renatto
őstag

Biztos kamu. Érdekes lenne ha a Sony meg a Panasonic 2017-es panelokkal versenyben lenne 2018-as panelokat használó LG-vel! Sőt néhány ponton oda is verik. :Y

PLA azért fontos mert az van a Magyar piacra szánva, míg az LLA osztrák/német, így azokat nem szervízeli az itthoni LG garanciában.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23260) renatto


renatto
őstag

Alienware 55 OLED monitor

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23261) daneel_hu válasza Khaosz55 (#23258) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahhoz lesz hivatalos gyári 2 éves garancia itthon.

(#23262) Joshi válasza renatto (#23260) üzenetére


Joshi
titán

Ez kb annyira monitor, mint a te tévéd. ;]

(#23263) Joshi válasza Khaosz55 (#23257) üzenetére


Joshi
titán

"MM-ben eladó azt mondta..."
Én meg azt mondom hogy a Jézuska hozza az ajándékot. :DDD

(#23264) Joshi válasza daneel_hu (#23238) üzenetére


Joshi
titán

"Milyen fejlődést várnál még a panelekben?"
Három fontos dolgot kellene orvosolni. Az egyik a gyártásból adódó Vertical Banding ami szerintem javítható és idővel javulni is fog. A másik a sokat emlegetett beégés kockázatának csökkentése. A harmadik pedig a fényerő növelése. Utóbbi évről-évre minimális mértékben növekszik, de gyanítom hogy ennek (nem)fejlődése összefüggésben lehet a beégés kockázatával. Most nem részletezem a miérteket, a lényeg hogy ha valahogy megoldható lenne a beégés mértékének drasztikus csökkentése, akkor a fényerő is növelhető lenne nagyobb mértékben is, akár.

(#23265) FollowTheORI válasza Joshi (#23264) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg van ott teljesítmény felvétel és "vezetés" is... mármint a fényerő korlátban. Nem véletlen van ABL.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23266) daneel_hu válasza Khaosz55 (#23257) üzenetére


daneel_hu
addikt

"MM-ben eladó azt mondta hogy az LG kapja meg a friss panelokat a konkurencia meg elöző éves panelokat. Ez igaz lehet?"

Egy makroobjektívvel símán ki lehetne deríteni.

Érdekes ha ez így lenne mert szerintem az LG-nek nem érdeke. Nincs belőle semmi előnye.
Annyi panelt ad a konkurenciának amennyit akar (annyiért amennyiért akarja), magyarán még azt is meg tudja nagyjából határozni, hogy a konkurens gyártók oled-téren hányféle modellel rukkolhatnak elő.
Kényelmes helyzetben vannak, szerintem semmi szükség nincs ilyesmire.

(#23267) Joshi válasza FollowTheORI (#23265) üzenetére


Joshi
titán

Azért is írtam oda hogy "akár". Nyilván van egyéb korlátozó tényező is.

(#23268) daneel_hu válasza Joshi (#23264) üzenetére


daneel_hu
addikt

A rec2020 miatt hiányzik neked a nagyobb fényerő?
Nekem így is kiég a szemem HDR-ben, sötét szobában.

(#23269) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Beégésveszély mekkora? Van egy 55vt60 plazmám. Azon néha órákig megy a nickeodeon vagy tv2 ghostoli beghostol de nem ég be 10-20perc után eltűnik a logok. Kell félnem az olednél?

(#23270) Joshi válasza daneel_hu (#23268) üzenetére


Joshi
titán

OLED fényerejével 10%-os ablakban most sincs gond, a gond az 50% és a 100%-os ablakméretnél van. Pl egy teljes képernyős havas táj meg van?

Ahogy FollowTheORI is írta, valószínű hogy energiagazdálkodási okok is közrejátszanak ebben. Pl a Sony idei ZG9 LCD tévéjének háttérvilágítása már MicroLED-es.

[ Szerkesztve ]

(#23271) renatto válasza Joshi (#23262) üzenetére


renatto
őstag

Ezt nekik írd meg! :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23272) Joshi válasza renatto (#23271) üzenetére


Joshi
titán

Engem ez a cucc nem érdekel, nekünk már van ilyen. ;]

(#23273) MrBazsi válasza daneel_hu (#23248) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Na most kipróbáltam ezt igaz B8on. tegnap óta van spíler hd, angol foci, mind a 4 sarokban valami lógó... ha a logo luminance magasra van állítva, az egész tv-n visszaveszi a fényerőt szemmel látható módon, mármár zavaróan nagyon. alacsonyon ez valamivel jobb, és pl sport1, vagy digisport hd-nél egyáltalán nem dolgozik ennyire agresszíven... érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#23274) daneel_hu válasza Khaosz55 (#23269) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem a fehér vagy átlátszó statikus elem veszélyes, hanem a piros vagy sárga. Vagy élénkzöld.
Ezek hosszú távon gondot okozhatnak.
Olvasd a topikot, kb minden hónapban 10x leírjuk mire kell vigyázni. Vagy olvasd el az összefoglalót.

Ha minden nap órákig megy a Nickel vagy Natgeo vagy SPORT1, akkor szerintem ne vegyél oledet.
(szerintem!)

(#23275) so_ha válasza Partz (#23245) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi! Akkor ez inkább csak támpont, mint konkrét dátum, ha jól értettem.

(#23276) daneel_hu válasza MrBazsi (#23273) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megpróbálom majd fényképpel is illusztrálni, de ehhez SPORT1-es tenisz stream kéne, minimum felvételről.
A r****t UPC doboz pedig képtelen ilyen tartalmat visszajátszani, mert nem felvevős. :)
Az Eurosport "fehér" része pedig nem fehér csak átlátszó szürke, pedig pont a fehér részen lehetne a legjobban látni.
Azért kell a tenisz, mert általában a pályát mutatják nagytotálban hátulról, ott bőven tetten érhető lenne ha az egész képernyőn fényerőcsökkentést hajtana végre a tv. (nem csak a logón)
Persze ha van jobb ötlet, szívesen venném. :)

Nemrég találtam egy SPORT1-es teniszt felvételről, de maga a scoreboard is bezavarhatott a dologba. Gyakorlatilag össze-vissza ugrált a fényerő. :S
Janinak abban igaza van, hogy ez így nem sokat ér, vagy bármennyire is fájdalmas = ha a teljes képnél visszaveszi (ahogy írod), akkor érhet valamit hosszútávon.

(#23277) Joshi válasza so_ha (#23275) üzenetére


Joshi
titán

Minden előrejelzés csak terv, de szerintem ez minden területen így van. Lehetetlen előre bármit is megjósolni, ahhoz időutazóknak kellene lennünk, de akkor meg megváltoztatnánk a jövőt amiből az következne hogy megváltoztatod a múltat. :DDD ;]

(#23278) Joshi válasza daneel_hu (#23276) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem egyszerűbb lenne janos666-nak kipróbálni egy kalibráló eszközzel, mert az sokkal pontosabban látná a fényerő változást. Ha megkéritek lehet hogy kipróbálja.

Én is ki tudnám próbálni, de az A1-ben még nem volt ilyen funkció. Még az is lehet hogy egyik Sony OLED-ben sincs ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

(#23279) daneel_hu válasza Joshi (#23278) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jani szerint manuálisan be kell fotózni egy DSLR-el a képet amikor dolgozik ez a rutin.
Szerintem ebben igaza van, és el is készítettem a képet a napokban. Valahol fentebb megtalálod.
Viszont maga a "mozgó" tartalom is érdekes mert nem tudtam eldönteni, hogy a teljes képet leveszi fényerőben vagy csak a logót.

A logot leveszi, ez tuti. Látszik is a fényképen.
Viszont ahhoz, hogy kiderítsük = csak a logót veszi-e le, ahhoz kellene valami nem túl mozgalmas tartalom, de mégse statikus ezért gondoltam a teniszre.

(#23280) Joshi válasza daneel_hu (#23279) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de ha nem lehet észrevenni akkor tök mind1 mit csinál az elektronika, azt a beállítást kell alkalmazni ami a beégés ellen a legjobb.

(#23281) daneel_hu válasza Joshi (#23280) üzenetére


daneel_hu
addikt

Amikor ezt megfotóztam akkor darts ment a sport1-en, ebből nem fogok tudni következtetést levonni. (sötét belső terek)

A logót nagyon szépen visszavette még a következő beállítások esetében is = (oled fény: 25, kontraszt: 85, fényerő: 55) Képjavító funkciók kikapcsolva.
Pedig ez már eleve egy eléggé takarékos beállítás.

Oled fényt szerintem símán benyomja nullára. :DD

A teniszes tesztnél sem tűnik úgy, hogy a képen változtatna, csak a logón.
Viszont a scoreboard miatt ugrált a fényerő, és nem tudom ez volt-e az oka.
De ezt meg akarom ismételni, mert csak szemre a képeken nem látok különbséget a pálya színében, viszont a logónál ugyanúgy sötétebb lett 3 perc után.

De nálam e8 van, nem b8. Fene tudja ebben van-e különbség. :(

[ Szerkesztve ]

(#23282) Locutus válasza daneel_hu (#23276) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy nézd meg a LifeTV-t.
Annak a lila alapon fehér logója az 50GT60-ba secperc alatt ghostot okoz, mint kb semmi más se. 10 perc után átkapcsolva másik csatornára, még legalább 10 percig látszott a helye.
Az 55B8-on viszont semmi ilyesmit nem tapasztaltam, ugyanennyivel tesztelve. Pedig a 19-es OLED fény SDR-ben még magasabb fényerőt is jelent szemre, mint ahova Jánosunk kalibrálta az 50GT60-amat.
Namost ha a plazmát tudtam 6 évig PC monitorként használni beégés nélkül, akkor az OLED-nél említésre sem méltó a jelenség. Lassan egy hónapos a TV, és csak mosolygok itt a sok baromságon, hogy ki mennyire tudja túllihegni a beégés parát...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23283) Corleone válasza Khaosz55 (#23257) üzenetére


Corleone
újonc

Szerintem jobb a képminősége egy Sonynak vagy egy Panasonicnak.. Japánok még mindig jobb elektronikát tudnak készíteni, mint maga az LG, de ez az én véleményem. LG promóterek szokták reklámozni, hogy mindegyik gyártó régebbi panelt kap, de ennek sok értelme nincs. 1 Gyára van az LG Displaynek és már logisztikai okok miatt sem fog tavalyi vagy az előtti paneleket egy raktárban tárolni. Horribilis összege van egy raktárt fenntartásának. Külön gyártó sort meg nem fog fenntartani megint csak a LGD, mert nem éri meg. Fogyasztó világban élünk, de annyit gyártanak amennyit kell. Többet nem. Most egy új autót akarsz, akkor arra is 3-5 hónapot vársz már lassan...

(#23284) daneel_hu válasza Locutus (#23282) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Namost ha a plazmát tudtam 6 évig PC monitorként használni beégés nélkül, akkor az OLED-nél említésre sem méltó a jelenség. Lassan egy hónapos a TV, és csak mosolygok itt a sok baromságon, hogy ki mennyire tudja túllihegni a beégés parát..."

Nem összehasonlítható a két dolog. Szerintem a plazma "máshogy" és más körülmények között ég be mint az oled. A plazmára sokkal inkább egy fehér fényes logó volt veszélyes, az oledre inkább a piros és a sárga, vagy zöld.

Nekem 10 éves a plazmám, bár már két éve nem nagyon nézzük.
Soha nem volt beégés gondom, pedig egy 2008-as modell.

(#23285) daneel_hu


daneel_hu
addikt

(#23286) Joshi válasza Locutus (#23282) üzenetére


Joshi
titán

"Namost ha a plazmát tudtam 6 évig PC monitorként használni beégés nélkül, akkor az OLED-nél említésre sem méltó a jelenség. Lassan egy hónapos a TV, és csak mosolygok itt a sok baromságon, hogy ki mennyire tudja túllihegni a beégés parát..."
Csak hogy a plazma technológia teljesen más elven működik mint az OLED. Az OLED nem beég hanem kiég, azaz bizonyos tartalomra jobban degradálódik az adott pixel mint a mellette lévő. Magyarul elhasználódik, fakul mert szerves(organikus) anyagot tartalmaz. És amíg a plazmánál a pixelek "kimoshatóak" voltak, ez itt végleges károsodást jelent. Nem véletlenül ajánlott az OLED vegyes tartalomra. Minél gyakrabban váltunk más és más tartalomra annál jobb.

(#23287) Locutus válasza Joshi (#23286) üzenetére


Locutus
veterán

Ez mind elmélet... fogalmad sincs, hogy valójában mi fog történni, és mit mennyire kell variálni.

A CNN logós tesztet én is láttam, hogy ott magas fényerőn a pirosat be tudták égetni egy év alatt. Direkt.

De még a windows desktopos használat sem jelent ilyen jellegű fix tartalmat a képernyőn soha, hátmég olyan fényerőt. (minimális józan paraszti ésszel használva)
A játék hudos teszt meg szintén ott van rtings-en, semmi maradandót nem okozott, pedig bőven van mindenféle fix elem a képen.

Innentől én azt tudom elképzelni maximum, hogy az egyszeri paraszt hazaviszi, rásüt a nap az ablakból fullba, ezért jó magasan hagyja az oled fényt, majd éjjel nappal megy a piros logós rtlklub (az még az?). Neki be fog égni. Na puff. Mindenki másnak aki ésszel használja meg soha semmi, főleg azon a 3-8 éven belül, amennyit egy ilyen tv max teljesít egy embernél.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23288) Joshi válasza Locutus (#23287) üzenetére


Joshi
titán

Itt nem arról van szó hogy ésszel használod vagy sem. Én leírtam az OLED technológia sajátosságait plazmával szemben. Ez nem elmélet és feltételezés hanem tény. Az OLED így működik ha tetszik ha nem. Az megint egy más kérdés, hogy vannak felhasználási szokások amivel lehet lassítani és lehet gyorsítani a folyamatot. De attól a folyamat ott van, és ezt az Rtings-es teszt is bizonyítja. Én azt mondom, hogy 10 évig simán jók lesznek ezek a tévék, ha kicsit odafigyel az ember, és most nem drasztikus képzoomolásra vagy 60nit fényerőkre gondolok.

ui.: azt kell megérteni, hogy a szerves anyag öregszik, elhasználódik ahogy mi is. ;)

Hogy példát is mondjak. Kalibráló eszközöknél is használtak szerves anyagot, janos666 igazol abban hogy azok a készülékek az évek alatt pontatlanok lettek. Most nem írok konkrét típust, de ez tény. Aztán ott vannak/voltak a Verbatim szerves hordozóréteget tartalmazó írható lemezei. Botrányosan szarok voltak. Stb.

[ Szerkesztve ]

(#23289) renatto válasza Joshi (#23272) üzenetére


renatto
őstag

És az is beég?! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23290) alaves válasza Locutus (#23287) üzenetére


alaves
addikt

Nem para ez, hanem daneel_hu fórumtársnak és nekem volt beégésünk és ezért óvatosságra intünk mindenkit, hogy Ti ne járjatok így. Nekem 9 hónap alatt beégett a nickjr logó narancsa (B7), nyári szünetben jócskán voltak napok amikor 65 OLED fénnyel ment 6-8 órát is ez a csatorna. Tapasztalatom szerint az eredeti panel sokkal silányabb minőségú volt mint a jelenlegi szervízpanel (eredeti panel piros tesztképen erősen bandingolt, majd a banding eltűnt és megjelent a kifakult rész.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23291) daneel_hu válasza alaves (#23290) üzenetére


daneel_hu
addikt

Strezinek is igazat adok, hogy sokan nem fórumoznak, főleg azok akiknek soha semmi gondjuk az oleddel. Viszont statisztikailag azért mégis valamennyi hitelt tudok adni a számoknak, az avforums-on sokkal több oled-tulaj rontja a levegőt mint itt. A szavazás állása:

I have a 2018 Panel with burn in.
2 vote(s)

I have a 2018 Panel without burn in.
101 vote(s)

I have a 2017 Panel with burn in.
11 vote(s)

I have a 2017 Panel without burn in.
183 vote(s)

I have a 2016 Panel with burn in.
59 vote(s)

I have a 2016 Panel without burn in.
153 vote(s)

I have a 2015 or earlier Panel with burn in.
4 vote(s)

I have a 2015 or earlier Panel without burn in.
19 vote(s)

Az azért látszik, hogy a 2016-osokkal sok a baj. Ez vagy azért van mert még nem szenteltek kellő figyelmet a védelemre (a gyár), vagy egyszerűen ezek a tévék már zömében legalább 2 évesek.
Hamarosan ki fog derülni, mert ha így van és általánosságban majd a panel öregedése hozza magával ezt a gondot, akkor a 2017-eseknél is előbb-utóbb szaporodnia kellene a beégett készülékeknek.
És azért ez nem direkt beégetett-rtings teszt, hanem otthoni felhasználás, még akkor is ha kb mindenki máshogyan teszi ezt. :)

(#23292) Joshi válasza daneel_hu (#23291) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon sokat tesz az LG a beégés ellen, akár a szó szoros értelmében is. ;] Viccet félretéve a statisztikának olyannak kellene lennie, hogy minél újabb a panel, annál kevésbé lesznek problémák. Persze ez nem csak a panel fejlesztésének köszönhető, hanem a userek informálódásának is. Olvastam itt a fórumon, hogy van olyan C6 tulaj akinek a mai napig hibátlan a készüléke. Szóval nem lehet semmiről általánosságban beszélni, csak arról hogy az Organic az bizony szerves. :)

(#23293) daneel_hu válasza Joshi (#23292) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt a fenti táblázatban látszik, hogy 2018-as modelleknél mekkorát növeltek a subpixel méreteken.
Valaki magyarázza már el, miért fontos az, hogy maga a pixelmérethez képest "csak" 35%-ot foglaljon el a területből a 4 subpixel? (wrgb)

(#23294) Locutus válasza Joshi (#23288) üzenetére


Locutus
veterán

Persze, ebben is igazad van.
De szerintem ez nem olyan fajta öregedés, ami miatt itt bárkinek is aggódnia kellene.

Na de majd jövök, aztán néha megírom látok e valamit az egyes tesztképeken. 1 hónap PC használat után ugyanis egyelőre semmit :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23295) front3r válasza Locutus (#23294) üzenetére


front3r
őstag

Ha már megint beégés: Törvényszerű, hogy változatos tartalmakkal is egy idő után beég a panel, vagy csak a fényerő fog 5-10 év használat után csökkenni, ha odafigyelünk rá egyébként hogy mit nézünk?
Nem is tudom, hogy van-e ilyen hosszútávú tapasztalata itt bárkinek..

Az aláírásomban látható modell van meg tavaly május óta, pc monitorként is használom, nem láttam az időnkénti IR-en kívül problémát, pixelfrissítést futtatok le időnként.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#23296) daneel_hu válasza Locutus (#23294) üzenetére


daneel_hu
addikt

1 hónap használatból azért nem mernék messzemenő következtetéseket levonni. :)
Ilyen időtávban még egy extrém (statikus logós, 100-as oled light-os) :P használat sem biztos, hogy meglátszik a tévén...

(#23297) Partz válasza Khaosz55 (#23257) üzenetére


Partz
senior tag

Kezdetben ez valóban így ment, bár teljes év csúszás sosem volt. Amit az LG év elején bemutatott (január CES) azt a panelt más gyártó, az év végi modelljében (szeptember IFA) használta. Ilyen volt ha jól emlékszem a Pana CZ950.
Viszont 2017 óta minden gyártó az aktuális legfrissebb panellel dolgozik/fejleszt (Sony A1, Pana EZ) szériától kezdődően, ezt a makrofotók is bizonyítják. Ezt egyébként elmondja az összes gyártó ezeken a kiállításokon; "a legújabb, idei évi paneleket használjuk". Sőt ha visszaolvasol, pl a Philips tavaly év végén újabb használt, mint az aktuális LG modellek.

[ Szerkesztve ]

(#23298) Madwe válasza daneel_hu (#23293) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom fizikai és gyártástechnikai okai vannak, kicsit leegyszerüsítve az adott subpixeleknek "fala" is kell h legyen, hőátadási szempontok is lehetnek, illetve csak ilyen precízióval tudnak dolgozni. Azaz lényegében nyilván a 100% törekednek, csak nem lehet megvalósítani egyelőre, csak így? de ez full saját kútfős találgatás, lehet hülyeség minden egyes szavam :D

(#23299) renatto válasza front3r (#23295) üzenetére


renatto
őstag

Igen, ha egységesen öregszik akkor egységesen fog a fényerő is csökkenni idővel, szép lassan. Viszont ha egy logó ott virít a sarokban sokat (vagy pc tálca, böngészősáv...), az mindegy hogy napi 4 órát megy egyben vagy 4x1 órát, mert összeadódik. Így a tv adásoknál sarkok mindig veszélyesebb területek. viszont ez leginkább az élénk színű logókra vonatkozik mint piros, narancssárga.

A frissítőt miért futtattad? Nekem is ilyen tévém van. Én még IR-t sem nagyon káttam.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23300) Locutus válasza renatto (#23299) üzenetére


Locutus
veterán

Windows desktopon semmi olyasmi nincs, amit ne lehetne elrejteni teljesen, vagy autohidera rakni. Szóval közel sem egy fix csatornalogó esete - ha kicsit is foglalkozik vele az ember.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.