Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Joshi válasza hbnov17 (#24148) üzenetére


Joshi
titán

Vagy az van, hogy az adott HDMI bemeneten teljesen más képi beállítások vannak, vagy pedig tényleg hibás a tévé készülék.

Pontosan milyen külső forrással próbáltad az ARC-os HDMI bemenetet? :U

(#24152) janos666 válasza hbnov17 (#24148) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tippek:

- Csak nem tűnt még fel, hogy minden HDMI-nek saját képmód memóriája van: pusztán azért más a kép, mert a HDMI_2 beállításait már módosítottad, a többin még az alapbeállítás van (akár más-más képmód van belőve, és/vagy azon belül máshova pakoltad a cúszkákat/kapcsolókat).

- A "hiba" nem feltétlenül a TV-ben van, hanem talán az AVR-ben (vagy "környezetében"), ami nem is feltétlenül hiba (egyszerűen csak másképp érzékelik egymást az eszközök attól függően, hogy az AVR-en keresztül vagy közvetlenül a TV-be vannak kötve, illetve hogy az AVR-t ARC-s vagy nem ARC-s portba kötöd a TV-n), akár szándékos is lehet ha pl. van olyan opciója az AVRnek, hogy belepiszkál a képbe (nézd át a menüjét, ha lehet akkor keress valami "passthough", "as-is", vagy hasonló módot, kapcsolj ki minden olyasmit, ami ránézésre a képet manipulálhatja).

Ha adsz egy komplett reset-et a TV-nek, talán okosabb leszel. Kiesik az első ponr, iIlletve ha még ezt nem próbáltad eddig, akkor a reset (gyári beálítások visszaállítása, minden alaphelyzetbe, vagy valami ilyesmi néven fut) után hagyd egy kicsit az AVR-t és egy lejátszóval nézd meg látsz-e különbséget a port-ok közt (ne az AVR-en át kösd be, hanem közvetlenül), persze mielőtt bármit átállítasz a TV-n.

Az is lehet, hogy tényleg van valami hiba a TV-vel, és akkor is van egy kis esély, hogy a reset megoldja.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24153) Joshi válasza janos666 (#24152) üzenetére


Joshi
titán

Az ARC (Audio Return Channel) szerintem nem szólhat bele a képi megjelenítésbe. :( Itt inkább a bemenet képi beállítása vagy a tévé hibája lehet a hunyó. :K

(#24154) janos666 válasza Joshi (#24153) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1:
"másképp érzékelik egymást az eszközök attól függően, hogy az AVR-en keresztül vagy közvetlenül a TV-be vannak kötve"

-> Ennek semmi köze az ARC-hez, és szerintem azért nem hülyeség, mert az AVR néha változtat az EDID-en (egy részét klónozza a rákötött kijelzőből, de ráhúzza a saját limitjeit és "identitását", stb, ami elképzelhető, hogy néha okoz valami apró hibát, erre lehet akár ~1% esély, főleg ha mondjuk kiderülne olyasmi, hogy pl. HDMI 1.4-es az AVR).

2:
"hogy az AVR-t ARC-s vagy nem ARC-s portba kötöd a TV-n"

-> Ez tényleg nagyon gyenge ötlet, de szigorúan véve lehetséges, hogy másképp viselkedik az AVR, ha ARC-s portba kötöd a TV-n. Mármint triviálisan változik az, hogy működik-e az ARC vagy sem, de nagyon vakon tippelgetve elképzelhető az is, hogy ilyenkor más "üzemmódba" vált, amihez más beállításokat tölt be, amiknek akár része lehet az is, hogy belenyúl-e a képbe, vagy sem. (De tényleg elragadtattam magam ezzel a gondolattal, <<1% az esély.)

Amit viszont kifelejtettem lentebb: Még az is zavarhat, ha nem minden HDMI-n egyforma az "UHD Deep Color" beállítás (TV menü).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24155) Joshi válasza janos666 (#24154) üzenetére


Joshi
titán

"-> Ennek semmi köze az ARC-hez, és szerintem azért nem hülyeség, mert az AVR néha változtat az EDID-en (egy részét klónozza a rákötött kijelzőből, de ráhúzza a saját limitjeit és "identitását", stb, ami elképzelhető, hogy néha okoz valami apró hibát, erre lehet akár ~1% esély, főleg ha mondjuk kiderülne olyasmi, hogy pl. HDMI 1.4-es az AVR)."
Ember leírta hogy "drasztikus" a különbség, most nem linkelem a hsz-t, de nagyjából ez volt a lényeg. ;) Ebbe most nem mennék bele, biztosan lehetnek komplikált esetek.

ui.: nem engem kell győzködni, inkább a kérdezőnek megoldást eszközölni. :B Aztán lehet hogy csak én kukacoskodom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24156) sakal83 válasza Joshi (#24145) üzenetére


sakal83
addikt

Ez nem igy van. A telekom sima webshopkent is uzemel. En is vettem b7et 300kert listaaron T kapcsolat nelkul

(#24157) daneel_hu válasza sakal83 (#24156) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bizisten' most elolvastam a feltételeket és nagyon nem egyértelmű, mit és mikor vehetsz meg. :C
Az biztos, hogy a termékek megvásárlása és kedvezmények igénybevétele többségében valamilyen szolgáltatáshoz (meglévő avagy új) köthető.

Kérdés, hogy "listaáron" vehetek-e bármit abban az esetben ha nulla közöm van a cég szolgáltatásaihoz... :U

(#24158) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#24131) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne is mondd... most rendeltem.
(7 karnisra) :U
Bár van redőny is... de a függöny sokkal szebb.

(#24159) kenwood3 válasza daneel_hu (#24157) üzenetére


kenwood3
őstag

Listaaron barmit vejetsz nem kell hozza semmi csak penz, nem kell ugyfeluknek se lenned. Listaar = sima alarmelyik webshop

Mi az az ekezet dragasag??

(#24160) sakal83 válasza daneel_hu (#24157) üzenetére


sakal83
addikt

Igen listaaron vehetsz barmit Ts szerzodes nelkul.

(#24161) hbnov17 válasza janos666 (#24152) üzenetére


hbnov17
csendes tag

Köszi a választ, lehet reset lesz a vége valóban. Amúgy próbáltam avr nélkül is egy himedia q30-cal, az arcos portnál rossz a kép a másiknál jó. De még megpróbálom a képbeállítast, ahogy mondtátok hátha csak a fényerő van valamiért felhúzva (nem az oled), és mondjuk játék módban van (akkor valóbam akadozós a kép). Remélem csak ez a baj.

(#24162) Joshi válasza sakal83 (#24156) üzenetére


Joshi
titán

Ha valóban elhozhattad akkor 300k-ért úgy hogy nem volt meglévő T-home szolgáltatásod és nem is fizettél elő semmire, akkor valóban webshopként működött. :K

(#24163) torma1981 válasza Joshi (#24162) üzenetére


torma1981
veterán

És nem csak ő hozta el 300k-ért. Én írtam,hogy lista áron volt annyi. Nem 2 év, előfizettessél stb.

(#24164) gurus válasza torma1981 (#24163) üzenetére


gurus
aktív tag

Én amint felraktad rögtön megnéztem, venni akartam. Nem lehetet listaáron megvenni ebben az árba.Ha mégis megtudta valaki előfízetés nélkül tegye fel a számlát akkor elhiszem

[ Szerkesztve ]

(#24165) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kicsit nem idevágó, de talán van tapasztalata valakinek.
nem tudok dönteni
[link]

[link]

[link]

kösz a segítséget !
:R :R :R :R :R :R :R :R

ui: hosszú távra tervezek TV-t venni. (vagy érdemesebb várni ?/hdmi 2.1 stb...stb/) mozi és PS4 Pro-hoz!

(#24166) renatto válasza hjtz4t3wrseg (#24165) üzenetére


renatto
őstag

A Q8 helyett már inkább 65Q9 lenne ellenfele ezeknek (pláne ennyiért). Én OLED-et vennék. Képben nem sok különbség van köztük...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24167) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#24165) üzenetére


Joshi
titán

A három közül most én az LG OLED-t venném mert tudja a Dolby Visiont, de a Pana 2019-es GZ szériája már tudni fogja a DV-t is. A HDR10+-ról egy szösszenet. Annyit tudni kell, hogy a HDR10+ szabványt a Samsung és Panasonic közösen kezdték el fejleszteni. Abból is látszik hogy nincs valami rendben, hogy a Panasonic már támogatja a Dolby Visiont.

[ Szerkesztve ]

(#24168) sakal83 válasza hjtz4t3wrseg (#24165) üzenetére


sakal83
addikt

Varj aprilis vegeig majus elejeig es akkor vegyel egy lg 65c8at. Akkor szoktak kiarusitani a tavalyi modelleket. En c8at neznek mindenkepp

(#24169) Partz válasza Joshi (#24167) üzenetére


Partz
senior tag

DV támogatásban inkább mást látok, Dolby idén iszonyat ráállt erre a Vision/Atmos témára, rengeteg gyártót vontak be idén, itt egy cikk erről. Tv támogatások mellett inkább az áll, hogy könnyítettek a kompatibilitáson, most már az újabb MediaTek procik is kezelik a DV-t, nem kell hozzá külön hardver. Illetve a Dolby most már engedi, hogy egyes gyártók belenyúljanak a jelfeldolgozásba. Mindazok mellett, hogy sokkal kiforrottabb mint a hdr10+.
Ha jól keverik a lapokat nem tartom kizártnak, hogy a következő nagy hdr formátumnál megkerülhetetlenek lesznek. Ez magán vélemény.

(#24170) hjtz4t3wrseg válasza sakal83 (#24168) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

kösz !
jobb mint a Pana ?

(#24171) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#24167) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

kösz !
Akkor ha a TV DV-on képes akkor kell egy új médialejátszó és egy új AVR is ami tudja a DolbyVision-t ???

[ Szerkesztve ]

(#24172) hjtz4t3wrseg válasza renatto (#24166) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm.

(#24173) janos666 válasza hjtz4t3wrseg (#24171) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben most nem vagyok teljesen biztos, de AVR nem feltétlenül kell, mert a DV már HDMI 1.x-en át is képes utazni (bár a sávszél nyilván ott is ugyan úgy korlátozza a felbontást/képkockaszámot). A HDMI-n közlekedéshez egyszerű 8-bit RGB-be lehet becsomagolva a saját YCC formátuma (ezek végső soron csak egyszerű számok).

Szóval switch-eknek és hasonlóknak (mint alapvetően az AVR is), de például PC-n a GPU-nak sem kell ismernie a DV formátumot ahhoz, hogy áteressze (egész addig nem kell tudnia, hogy "mi a fene az", míg csak 1:1 átmegy rajta módosítás nélkül - amint bele akar piszkálni, akkor viszont "nagy a baj", ha nem érti mi az).

Azt hiszem hogy a DV saját formátumának már része a másolásvédelem is, de ebben nem vagyok annyira biztos, illetve a gyakorlatban elképzelhető, hogy bizonyos eszközök (lejátszók, akár hardware, akár PC software), tartalmak szeretnék egymásra halmozni a követelményeket, tehát nem elégszenek meg a DV saját védelmével, hanem ugyan úgy megkövetelnek egy magas HDCP verziót is, ami miatt viszont újra kellhet a HDMI 2.0-ás lánc (és PC esetén a kazalnyi más követelmény, pl. TSX, ReadyPlay, ilyesmik, bár consumer PC-n jelenleg nincs DV, így ez most mindegy is, hogy mi kellhet majd hozzá).

Olyan is lehet persze, hogy AVR-en keresztül egyszerűen nem ismeri fel valamiért a TV DV támogatását a lejátszó és nem engedi "erőltetni" (pl. egy pipa, hogy te szeretnél DV-t átküldeni RGB-ként HDMI-n, mert tudod, hogy a TV-d megérti majd akkor is, ha most nem látja a lejátszó ezt). De szerintem azért próbáld ki nyugodtan.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24174) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#24171) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ milyen tévé az ami Dolby Vision képes. A Sony nem teljes mértékben támogatja a DV-t, neki egy elődekódolt verzió kell. Nem tudom hogy a Panasonic és Philips milyen mértékben fogja támogatni, majd meglátjuk. Az LG teljes mértékben támogatja a DV-t, pont ezért az LG tévék belső lejátszója gond nélkül viszi az újabban terjedő MP4-es DV anyagokat. De ugye az ISO és Mappastruktúrás anyagokat nem kezeli egyetlen tévé belső lejátszója sem, de még az asztali lejátszók is csak CFW-vel ha van az adott lejátszóhoz. Szóval ki kell írni lemezre az adott release-t ha az ráfér egy BD50-es lemezre(egyre több ilyen méretű anyag van), és mondjuk egy asztali Blu-ray lejátszóval lejátszható. Ma már egyre több DV képes asztali Blu-ray lejátszó van. Asztali médialejátszók közül az Apple TV 4K is csak a profile 5-ig támogatja a DV-t, habár ha LG tévét veszel akkor jó ez is mert az LG-nek nem kell elődekódolni a DV-t. Amúgy meg DV egyenlő a Netflix-el, már ha valakinek megfelel a kevés magyar tartalom.

(#24173) janos666 LG-nek mind1 hogy milyen DV-t küldünk a tévé felé, itt van egy részletes DV leírás.

[ Szerkesztve ]

(#24175) laszlohu


laszlohu
addikt

most vettünk LG 55 c8 pla
t 460000 ft ért ,
maximálisan elégedett vagyok, az ECO módot letiltottam, mivel bekapcsolt ECO ( környezetbarát ) módban a kép gagyi volt és fakó,

csak ajánlani tudom!!!

a másik dolog,
amit tiltottam a beállításokban,
az az, hogy
4 óránként ki akart kapcsolni

(#24176) labeda válasza laszlohu (#24175) üzenetére


labeda
aktív tag

Itt e tesztben van egy olyan beállítás, ami nálam azóta is hibátlanul működik: https://prohardver.hu/teszt/lg_c8_oled_teve_oled65c8pla_teszt/lg_c8.html

(#24177) #72042496 válasza janos666 (#24173) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hiába van sávszélesség, a gyakorlatban a DV-hez kell egy DV-kompatibilis AVR is, ha az erősítőn vezetné át az ember a videót. (De ha elsősorban a Netflix miatt érdekes valakinek a DV, akkor infóként írom, hogy az közvetlenül WebOS-ről is klasszul működik, a DD+ hang pedig a pár hónappal ezelőtti javítás óta hibátlanul kimegy ARC-on.)

[ Szerkesztve ]

(#24178) daneel_hu válasza Joshi (#24174) üzenetére


daneel_hu
addikt

Érdekes amit írtok, erről nem tudtam.
Több helyen írják, hogy az 1.4-es HDMI is elég lehet a DV-hez, így a régebbi eszközök is akár lejátszhatják.
A gond a tartalommal van, mert az összes HDR-ben elérhető anyag nagyjából mind mkv-formátum, az pedig nem DV-s. :)

Most a legális HDR-tartalmakat hagyjuk mert egyértelmű, hogy itthon nagyon szar a helyzet ebben a tekintetben. Nincsen normális kiadó aki felkarolta volna ezt a dolgot. A provideo-t hagyjuk, volt pár próbálkozás UHD-anyagok tekintetében, de sikerült nekik a szart kiválogatni. InterCom-nál pedig a Home Entertainment már rég nincs meg.
Tehát akinek idehaza 4k HDR anyagokra fáj a foga, az kénytelen illegális forrásból beszerezni azt.
Vagy megtanul anyanyelvi szinten más nyelven. ;]

(#24179) viera válasza Joshi (#24174) üzenetére


viera
őstag

Én a B8-on próbáltam DV filmet is és nem vettem észre különbséget a HDR-hez képest.Lehet,hogy valaki látja,de én inkább külső médialejátszót használok.Azok meg amúgy sem támogatják.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24180) demmer123 válasza laszlohu (#24175) üzenetére


demmer123
őstag

Hogy-hogy nem MédiaMárkba vettétek? ott 399 most.

(#24181) Joshi válasza daneel_hu (#24178) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írtam egyre több a BD50 méretre tömörített DV anyag, de van jópár MP4-es is. Egyelőre az MKV kontener nem támogatja a DV-t.
Én is azt hittem hogy a Provideós kiadványokban nincs DV. A Provideós Mátrix trilógia tartalmazza a DV-t ez biztos. :K

(#24182) krx21


krx21
nagyúr

Nem tudom miért pörögtök ezen a Dolby Vision-ön... Nekem a HDR mellett egyáltalán nem hiányzik...
Kíváncsi lennék egy vakteszten ki venné eszre a különbséget...

(#24183) OPiiPO válasza krx21 (#24182) üzenetére


OPiiPO
addikt

egészen pontosan tudod mi a különbség a kettő közt :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24184) daneel_hu válasza Joshi (#24181) üzenetére


daneel_hu
addikt

Összesen nincs 20db UHD Blu-Ray kiadványuk magyar nyelven. Legalábbis a honlap szerint, 2017 óta.
Angol nyelven havonta jön ki ennyi eu-ban, usa-ban.

És akkor ezek csak a mozifilmek, a sorozatokat nem is néztem mert már azok közül is van olyan amelyik 4k-s.

[ Szerkesztve ]

(#24185) Joshi válasza krx21 (#24182) üzenetére


Joshi
titán

Ez is olyan mint a legtöbb ficsör, ha tudod mit kell nézni akkor észreveszed. :K Ugye a dinamikus metaadatnak pont az lenne a lényege, hogy sokkal kifinomultabb legyen a megjelenítés. Van aki még azt sem veszi észre hogy LCD-én belül IPS vs VA panellel van dolga. ;]
Véleményem szerint a Dolby Visionhöz még gyenge az OLED, meg úgy általában a kijelző technológia. De sajnos itt is az van ami minden téren, ha gyenge a forrásanyag akkor cseszhetjük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24186) Joshi válasza daneel_hu (#24184) üzenetére


Joshi
titán

Húsznál azért több UHD kiadvány van, azt nem tudom hogy mind a Provideo kiadása-e, de azért van bőven. Az más kérdés hogy ezen filmek fele 5Ft-ot nem ér.

ui.: Xpress is egy ratyi oldal :O , nem lehet linkelni a keresett oldalt. Na mind1, a lényeg hogy Blu-ray + UHD-ra rákeresve van azért tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#24187) daneel_hu válasza Joshi (#24185) üzenetére


daneel_hu
addikt

Vagy szimplán szar a film = akkor mindegy 4k vagy fhd, sőt sdr vagy hdr is lehet akár. :DD
Pl a Mátrix újratöltve vagy a (Forradalmak?) nevű förmedvényen semmi nem segít. :P

(#24188) Joshi válasza daneel_hu (#24187) üzenetére


Joshi
titán

Kinek mi, nekem a Mátrix trilógia nagyon tetszett. Persze akkor nagyobbat ütött mint most ez nem kétség. Attól hogy sz@r a film még lehet pazar a látvány, és a BT.2020 + Dolby Vision erre való. ;]

(#24189) daneel_hu válasza Joshi (#24188) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az első a mai napig megállja a helyét, jó film. (ritkaságszámba menően jó)
A második és harmadik értékelhetetlen, nem is értem minek kellett megcsinálni. Ja de, elfogyott a Wacsovszki fivéreknél a kokó. :)

(#24190) Joshi válasza daneel_hu (#24189) üzenetére


Joshi
titán

Én pont ma délután néztem meg a 12 strong és Widows filmeket. Teljesen jó volt, habár HDR nem tűnt fel, vagyis csak itt-ott.

(#24191) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#24174) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm.

(#24192) hjtz4t3wrseg válasza janos666 (#24173) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszi !

(#24193) FollowTheORI válasza krx21 (#24182) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mind a kettő HDR, szóval ez így értelmetlen kijelentés.

Én Netflixen elég sok DV cuccot nézek mostanában, megmondom őszintén, onnantól hogy HDR, nekem sem jelent többet.
Kb ugyanaz az élmény... nyilván lehetne műszerrel, meg egymás mellett két ugyanolyan tévével sasolni mi a különbség, és talán picit látható is lenne.

DE a lényeg, hogy kb észre sem lehet venni ezt amúgy... sőt nem is érdekel és a tartalom mellett fel sem tűnik.
Elvégre filmet nézünk és nem HDR technológiákat méricskélünk.
Állítom 100-ból kb 5 ember venné észre hogy DV vagy HDR10 filmet lát, összehasonlítás és jelzés nélkül... vagy még annyi se. :D

Ez kb olyan, mint a 3D hogy ha jó a film bele is feledtkezel, így fel sem tűnik, hogy igazából a filmek 80%-a kamu 3D vagy nincs is 3D hatása amúgy. :D

Plusz ugye LG-n is ott a dynamic tone mapping, ami elég jól javítja a statikus HDR hibáit.
Azt hiszem a Sony vagy melyik cég ezért nem is kér a DV-ből.
Kíváncsi leszek mikor pörögnek majd rá jobban a cégek. :)

Szerintem amúgy a következő nagy dobás a TV iparban a mesterséges intelligenciás képjavítás lesz, amit most a 8K-val nyomnak, de szerintem le fog jönni 4K-ra is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24194) Joshi válasza FollowTheORI (#24193) üzenetére


Joshi
titán

Nem egyszerű összehasonlítani a sima HDR10-et a Dolby Visionnal. A képen látható DV anyagok, nem tartalmaznak HDR10-et, szóval nem igazán lehet érdemben véleményt mondani. Az viszont biztos, hogy a kimondottan DV promo anyagok nagyot ütnek. Filmeknél ez nyilván nem jön át ennyire.

(#24195) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok!

Samsung QLED-et cseréltem C8-ra, és gyönyörű képe van, nagyon elégedett vagyok :)

Mint kezdő OLED-es lenne néhány kérdésem:
- Ti hanyas fényerővel használjátok ez a TV-t? Első körben 40-45 körüli értékre lőttem be, eco módot kikapcsoltam. Játék módban használom, főleg konzolhoz.

- Ha pl. ott hagyom a PS4-et a menüben állni egy 5-10 percet attól lehet bármi gond? (beégés?)
Ha hosszabb időre ugyanaz a kép lenne, inkább kapcsoljam ki addig a TV-t? Illetve mi számít hosszabb időnek?

Első körben kb ennyi:) A fóliát még egyébként nem vettem róla, ti rögtön levettétek?

(#24196) krx21 válasza Joshi (#24194) üzenetére


krx21
nagyúr

Legalább jönne ki pár DV film, még vennék is 1-2 darabot...

(#24197) w333 válasza SaitoX (#24195) üzenetére


w333
félisten

Videón látszik B8 -nál pl. bekapcsol a képernyővédő ! :)

Szerintem ez C7 -nél is ugyan így van megoldva, ha nincs mozgás a képernyőn !

szerk.

Milyen Qled TV -ről váltottal ha szabad tudni ? :R

Nekem az LG Oled B8 lett volna a legjobb de lemaradtam az 5 év garanciáról és emiatt Qled -t rendeltem, nagyon remélem hogy nem fogom megbánni ! :B

Illetve nálam sokat megy a TV így a 2 év garanciával nem mertem bevállalni !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24198) krx21 válasza SaitoX (#24195) üzenetére


krx21
nagyúr

Vedd le a fóliát.
Hosszabb statikus tartalom esetén, (pl ebédidő) inkább változó tartalomra tegyük, mint hogy kikapcsold...

(#24199) Batyops válasza SaitoX (#24195) üzenetére


Batyops
aktív tag

Szia! A fényerő sötét szobában szerintem olyan 25-30 körül SDR játék módban. Egyébként már 20-25 körül is jó. Sokáig ne legyen kint a tv-n statikus tartalom ezt kerülni kell. A Ps 4 menüben be tudod állítani ha otthagyod és nem piszkálod akkor bekapcsol a képernyővédő és visszaveszi a fényerőt a menüben , de ha hosszabb időre otthagyod akkor inkább tedd pihenő módba vagy kapcsold ki a tv-t . Én van hogy otthagyom a menüben 20-30 percre is nekem még nem volt gond igy hogy visszaveszi a fényerőt a menüben. Fóliát szerintem le kell venni mert az nem tesz jót a képernyőnek ha rajta hagyod.

(#24200) SaitoX válasza Batyops (#24199) üzenetére


SaitoX
tag

Levettem a fóliát:) Pont a védelem miatt gondoltam, hogy rajtahagyom egy darabig, de mvvel többen is mondtátok, így leszedtem.

A fényerőt biztosan leveszi egy idő után a PS4, viszont akkor a képernyőkímélő beállítást majd megnézem, jó ha van az is.

A 40-es fényerő egyébként még nem számít túl magasnak, nem? Olvastam, hogy 100-on nem érdemes hagyni, mert akkor hamarabb tönkremehet. De nekem így elsőre a 40 tűnik ideálisnak. Majd azért próbálkozok 25-30-al is.

ui: akkor azt mondjátok, hogy ebédidő, meg hasonlóknál ne kapcsoljam ki a tv-t, csak menjen képernyőkímélő vagy valami változó tartalom?

@w333: 49KS7500-ről váltottam, ami kategóriájában egy elég jó TV szerintem, meg tesztek alapján is sok jót olvastam róla, viszont ez az OLED képélességben, kontrasztban, feketében és mozgásban is úgy érzem hogy óriási előrelépés :) Na meg méretben is! (49" helyett 55")

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.