Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) krx21 válasza Athos8 (#24390) üzenetére


krx21
nagyúr

Be van kapcsolva a képeltolás... A beégés ellen mozgatja a képet. Ha kikapcsolod, nem csinálja...

(#24402) daneel_hu válasza Athos8 (#24400) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam is be van kapcsolva (e8), de nem lehet észrevenni.
A keret méretéből sem.
Ez valami elbaszott algoritmus lehet a Philipsnél.

(#24403) daneel_hu válasza snpetit (#24388) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ugyanakkora a képátló...

(#24404) kopidoo válasza daneel_hu (#24402) üzenetére


kopidoo
senior tag

Lehet, hogy az e8 csinál egy minimális digitális zoom-ot, hogy ne lehessen észrevenni? :F

(#24405) renatto válasza Athos8 (#24390) üzenetére


renatto
őstag

Nekem B7 van, de sosem tűnt még fel hogy "működik" a képeltolás. És ha jól tippelem ez vagy 10-20 pixel ami azért rengeteg szerintem. Az Rtings-es beégés teszt alapján nem gondolnék 1-5 pixelnél többre olyankor.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24406) Athos8 válasza krx21 (#24401) üzenetére


Athos8
csendes tag

Ha lehetne, Philips(android)-nél nincs erre opció..

(#24407) Athos8 válasza daneel_hu (#24402) üzenetére


Athos8
csendes tag

Gondolom vmi firmware frissítéssel javítaniuk kellene, de szeptember óta nem jött hozzá(9002-es oled) új frissítés. Külföldi fórumon olvastam már olyat is h az alap firmware-el nem csinálta ilyen drasztikusan, csak az újjal..

(#24408) Tulku válasza renatto (#24405) üzenetére


Tulku
veterán

Én sem láttam sohasem ilyet, de - hála nektek ( :D ) - majd mostantól figyelem...

(#24409) Athos8 válasza renatto (#24405) üzenetére


Athos8
csendes tag

Kerek fél centi a max amit eltol(Philips). Ahogy az előző médiás képen is látszik a 803-as széria is ugyan ezt csinálhatja. Amúgy szerintem zavaró rendesen, nem értem hogy erre a Philips-nél miért nincs opció h ki lehessen kapcsolni. Az LG-nél(B8) is láttam eltolást, de ott sztem max 2-3mm lehetett, ahogy a képen látszik.

[ Szerkesztve ]

(#24410) renatto válasza Tulku (#24408) üzenetére


renatto
őstag

Majd én akkor fogom figyelni, ha a szélén is akkora lesz a fekete csík, mint alul-felül! :DDD Mondjuk a Texasi kopó-nál most is úgy van. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24411) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Panasonic idén csak a GZ2000-et hozza ki?

(#24412) Joshi válasza Pro Koryak (#24411) üzenetére


Joshi
titán

Nem tök mind1? Úgy is mindenki LG-t vesz. ;] Nem tudtad, hogy minden OLED ugyan az? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24413) Partz válasza Pro Koryak (#24411) üzenetére


Partz
senior tag

Nem, GZ2000 a csúcs oled készülékük lesz, ezt mutatták be CES-en. Ezen a héten szerda-csütörtök mutatja be a Panasonic az idei tv-it Frankfurtban. Holnap lesz sajtó tájékoztató, napokban várható a bejelentés. Egy soundbar nélküli "olcsóbb" modellre én is számítok.

[ Szerkesztve ]

(#24414) Pro Koryak válasza Partz (#24413) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Köszi, az jó.
GZ2000-re gyúrnék, kár, hogy kb. 1misi lesz az 55"-os nyitóára :U
Vagy marad az FZ800, esetleg GiZike800, talán ebben is lesz Dolby Víziló.

Joshi:
LG-t nem akarnék. Ott kizárólag a szervizháttér ami tetszik.

(#24415) Joshi válasza Pro Koryak (#24414) üzenetére


Joshi
titán

Tuti hogy lesz egy FZ800-hoz hasonló széria, az pedig borítékolható hogy a GZ szériákban már van DV is a HDR10+-al együtt.

ui.: majd 1 év múlva egy 65GZ2000 szaéhugyé. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24416) Partz válasza Joshi (#24415) üzenetére


Partz
senior tag

Kb, jövőre jönnek majd a hdmi 2.1 csatival szerelt tévékkel, IMAX Enhanced + DTS:X támogatással, ezt borítékolom. Esetleg megkapják az új LGD top-emission paneleket, bár ez valószínű még egy év lesz. És pontosan "szaéhugyé" fog menni a GZ2000 széria, de ez egy ördögi kör.
Pont azt néztem a tavalyi drágább soundbaros 55FZ950 kb 1 misivel indult a nyáron, most 516 a Mediaban. A soundbar nélküli kis tesó 430.

(#24417) Partz válasza Pro Koryak (#24411) üzenetére


Partz
senior tag

Na csak kérdezni kellett, jött is a hír Panasonic GZ1500, GZ1000, GZ950. Utóbbi kettő soundbar nélküli modell lesz, az összes támogatni fogja a DV-t és a HDR10+t.

[ Szerkesztve ]

(#24418) Partz


Partz
senior tag

Bocsánat, már nem enged szerkeszteni. A honlapjukon megtekinthetőek az egyes modellek.

(#24419) Joshi válasza Partz (#24417) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint semmi különbség nincs az 1500, 1000 és 850 között. Legalább is képminőségre nem hinném hogy lenne, mindegyik modell megkapja az új ficsöröket. Most a hangzásba nem mennék bele, mert nem sokat számít ha van a tévé mellett dedikált hangrendszer. Én már most borítékolnám, hogy előbb-utóbb lesz 800-as széria is. :K

(#24420) Pityu89


Pityu89
senior tag

55EG9A7 típusú tévém van. Elvileg van benne Bluetooth, de bt fülest nem találja meg. Én vagyok béna, vagy csak az LG márkás cuccokat támogatja?

(#24421) Joshi válasza Joshi (#24419) üzenetére


Joshi
titán

Nem 850 hanem 950. :B

(#24422) Partz válasza Joshi (#24419) üzenetére


Partz
senior tag

Az idei GZ950-es széria egy az egyben a tavalyi FZ800 dizájn, gondolom a helyére szánják. De akkor már kicsit belemehetünk részleteibe.

GZ950
Amiben eltér a tavalyi FZ800 szériától.
-hdmi 2.0b portok (ALLM, ARC támogatással)
-idei HCX Pro intelligens processzor
*ahogy kivettem lehet lesz a Sony A9 szériákhoz hasonló dinamikus hdr skálázás
-idei LGD oled panel
-Dolby Vision, HLG fotó képmód
-Dolby Atmos támogatás
-50 W beépített hangrendszer

GZ1000
Erről nincs infóm, lehet nálunk nem is lesz forgalomban. Ránézésre csak talpban tér el a GZ950-től, mint anno az LG B7/C7 szériák.

GZ1500
Annyiban tér el az előzőktől, hogy előre sugárzó 50 W-os hangrendszert kapott. Ha hasonló vagy csak nem sokkal drágább lesz, ez egy üdvözlendő újítás.

GZ2000
-Egyedi professzionális oled panel
Ezt ugyan úgy az LGD gyártja, viszont a Panasonic mérnökei állítólag belenyúltak a panelba. Nem lesz olyan radikális az ABL mint többi modellben és itt a HDR csúcs fény is magasabb lesz valamivel. De ez a napokban részleteiben kiderül.
-140 W hangrendszer, előre-hátra-felfelé sugárzó hangfalakkal, Dolby Atmos hatás.

[ Szerkesztve ]

(#24423) Joshi válasza Partz (#24422) üzenetére


Joshi
titán

Ha a 800-as szériát a 950 váltja, akkor nyugodtan lehet számítani drága árcédulára. Vagy az új sorozatban lesz csak idei HCX Pro intelligens processzor. Végül is nincs szerepe, mert sokkal jobb nem lesz ettől egyetlen OLED sem, ez már kiderült az LG és Sony tévéknél is.

(#24424) Partz válasza Joshi (#24423) üzenetére


Partz
senior tag

Nem hiszem, külsőre tök ugyanaz a két tv, csak az idei ficsörökben tér el. Szerintem csak visszatértek a régi számozáshoz, ne feledd az EZ950-et az FZ800 váltotta tavaly (ami Európán kívül FZ950 modellszámon futott). Kizártnak tartam, hogy drágábbról induljon mint tavaly pláne, hogy több modell van idén és a legolcsóbbról beszélünk. Panasonic az oled tévéit eddig minden évben új procival dobta piacra.
Én a GZ2000-nél számítok elrugaszkodottabb árcédulára, elég nagy hájpot kapott.


65FZ800


65GZ950

[ Szerkesztve ]

(#24425) Partz


Partz
senior tag

(#24426) Joshi válasza Partz (#24425) üzenetére


Joshi
titán

Továbbra is parasztvakításnak tartom Pana részéről, hogy "sok-sok milláért" piacra dobtak egy "professzionális" modellt a GZ2000 nevében. Valós hardveres kalibrálás van benne? A max méret miért csak 65"-os? Filmre van értelme ennek? Inkább szálljanak be az USA filmiparba hogy normális tartalom is legyen. ;]

Amúgy ma néztük meg moziban az Alitát és ajánlom mindenkinek. Jó film lett. :K
Igaz itt egy kicsit nagyobbak a cickók, habár tudvalevő hogy japóknak eléggé egyedi az ízlésük. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24428) Tulku válasza Partz (#24425) üzenetére


Tulku
veterán

Biztos vagyok benne, hogy -noha nem lesz megváltás és akkora ugrás - láthatóan jobb minőséget fog produkálni....híres erről a Pana, ha ráfekszik valamire, célja van vele, abból kifacsarja a maximumot...
És most nem is kizárólag a kontrasztra, fényerőre gondolok, hanem mondjuk jobb mozgás megjelenítésre, illetve beégés elleni feature-ekre...
Ha más cég gyártja a paneleket, nyilván marketing szinten a legjobb, ha létrehozol magadnak egy kis halmazt, professzionális szegmens néven, pléne ha bele is vakkanthatsz a gyártásába...jól csinálja a Pana, most erősen elgondolkodtam, hogy tőlük választok újabb Oled TV-t...

(#24429) Joshi válasza Tulku (#24428) üzenetére


Joshi
titán

"most erősen elgondolkodtam, hogy tőlük választok újabb Oled TV-t..."
Most kilóra meg vett téged a Pana. :B Lehet hogy ez a cél. ;]

(#24430) alaves válasza Joshi (#24423) üzenetére


alaves
addikt

A mozgásmegjelenítésnek kellene már oda fejlődni, hogy legalább a szemünk ne lássa a hibákat. Nem hiszek a gyártóknak. 2019-ben egy bikaerős grafikai processzornak még a jégkorong mozgását is hibamentesen kellene interpolálni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#24431) Pro Koryak válasza Joshi (#24426) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Főleg ha majd csak műszerrel lehet mérni a difit a GZ950/GZ2000 között.
Hát, kíváncsi vagyok az áraikra.
F.szért nem tudják év elején piacra dobni őket... :O

(#24432) daneel_hu válasza Partz (#24424) üzenetére


daneel_hu
addikt

Borzalmas ez a talp.
(feltéve ha ez a végső formaterv)

(#24433) daneel_hu válasza alaves (#24430) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért hokinál nagytotálban is sokat megy a kamera, ilyenkor az amúgy is kicsi korongot méginkább kisebbíti az optika.
Ráadásul túl gyors, fogalmam sincs mennyivel lökik a korongot, de érzésem szerint durván 150 km felett szinte mindig.
Nem lesz sosem olyan interpoláció amely kitalálja majd épp hol van a cucc.
Ahhoz eleve egy 120 fps-es sportközvetítés kéne, nem ugráló élességi beállításokkal a kamerán.
Többségében oldalról van a közvetítés, dupla szívás.

Tenisznél felülről veszi a kamera a meccset, totálban nem is mozog. A pálya kisebb a labda korong méretű.

[ Szerkesztve ]

(#24434) Tulku válasza Joshi (#24429) üzenetére


Tulku
veterán

Igen....kilóra akkor vesz meg, ha semmilyen érdemi képmegjelenítési eltérést nem tapasztalok, de a név miatt akkor is megveszem...nem így lesz...

Mint ahogy egymás mellett néztem anno (2018 áprilisában) a Sony és az LG oled TV-ket (A1 vs B7) és semmilyen érdemi eltérést nem tapasztaltam, csak árban...és nem vett meg a Sony a hangzatos névvel, ráadásul irtózom (telefon kivételével) az androidos kezeléstől...

Inkább arra vonatkozott a megállapításom, hogy kivárom a teszteket, megvárom, míg meg tudom tapasztalni (esetleg) élőben is a különbségeket (AMENNYIBEN VANNAK)....

Szerintem lesznek...

(#24435) salapp válasza Tulku (#24434) üzenetére


salapp
addikt

Szerintem a lehető legkisebb esély van arra, hogy bolti környezetben akár egymás mellé állítva érdemben össze lehessen hasonlítani és jó döntést hozni.
Otthoni környezetben, tartós használat során már érzékelhető lehet, hogy adott felhasználó adott igényeinek mennyire felel meg adott tévé.
Mondjuk valaki használt már egy X gyártótól X OLED típust, utána vesz egy másik gyártótól, elsőre hűha, de esetleg rájön, hogy ha belegebed, se tud olyan természetes képi világot beállítani rajta, amihez szokott.
Vagy a FHD felkonvertálással nem lesz elégedett.
Talán a 14 nap elállási időszak, intenzív tesztelés mellett elég rá, hogy kiderüljön.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24436) Tulku válasza salapp (#24435) üzenetére


Tulku
veterán

Engem a mozgásmegjelenítés érdekel, nem a hangzatos feature-ok....
17 évvel ezelőtt egy MM-ben elkértem mindkét csúcs TV-jük távját és paralel állítgattam...volt belőle konfliktusom, de meg akartam nézni az eltéréseket...
Kontraszt, fényerő, dinamika valóban ellenőrizhetetlen bolti körülmények között...

Nyilván ha a Pana egy lehelettel jobb kép ellenére 1,5x annyiba fog kerülni mint egy LG, akkor Korea mellett teszem le a voksom....nekem annyit nem fog érni 65"-on....

(#24437) daneel_hu válasza Tulku (#24436) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tökéletes gyógyír nem lesz sample and hold technológia esetén.
Esetleg egy 120 vagy 240-es panellel egy kurva jól beállított BFI esetében.
Nem fogsz olyan jó mozgást látni mint egy plazma vagy crt-nél, fizikai képtelenség.

Mielőtt elhoztam az E8-at, azért körbenéztem mert elvileg lehetett volna Sony vagy bármi más a cserekészülék.
Nekem mindegyik oled baromi jó tévé, nem nagyon láttam érdemi különbséget a boltokban.
Csak az ergonómia tekintetében, de az pedig némileg szubjektív.

Sőt... csak az oledek és kúledek voltak "tévék", minden más ipari hulladéknak tűnt. ;)

(#24438) Tulku válasza daneel_hu (#24437) üzenetére


Tulku
veterán

Én is így láttam a jelenlegi TV frontot, ahogy te, de reménykedem, csodát várok....majd megveszem az aktuális LG modellt, mert az a legolcsóbb :D

(#24439) daneel_hu válasza Tulku (#24438) üzenetére


daneel_hu
addikt

88Z9PLA :C

(#24440) Tulku válasza daneel_hu (#24439) üzenetére


Tulku
veterán

65" ugyi....arra gyúrok...
Persze merjünk nagyok lenni, de ne ennyire... :D
Meg még ára sincs...és....kövezzetek meg, de nem a jelen állapotok miatt írom....a 8K oled nem lesz akkora dobás, mint maga az oled technológia volt...biztosan élesebb lesz valamivel, de akkora tárhelyet emészt majd fel, amit én nem tudok megindokolni, megmagyarázni....ezért én speciel jó ideig nem fogok ilyenre gyúrni...
Már 4k HDR-nél is tárolási problémák léphetnek fel....10 film 1 terás vinyó...

(#24441) daneel_hu válasza Tulku (#24440) üzenetére


daneel_hu
addikt

Erre van egy jó megoldás.
Megnézed a filmet, majd letörlöd a p****ba. ;]

(#24442) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#24441) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, és seedelni ki fog..és mennyi ideig? ;) Közben viszont fogja a tárhelyet, főleg, ha lesz 5-6 ilyen film és nem 4 terás nasról megy a torrent, hanem egy 1 terás laptopról, mint nálam pl. Már most is alig van szabad helyem. Ez persze én vagyok, mert ugye mindenki magából indul ki. :)

"csak a zene van"

(#24443) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#24442) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem érdekel mennyi ideig seed-eli.
A filmek 95%-át 1x nézem meg, mert nem érnek többet.
Van pár klasszikus, azok pedig 10 évente kijönnek újabb, csili-vili extrákkal, felbontással... stb... :)

Zenénél más a szitu, egy zenét nagyon sokszor meg tudok hallgatni.

A rajzfilmeket tartom csak meg, a gyerekek miatt... ők szeretnek egy címet többször megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#24444) krx21 válasza Tulku (#24440) üzenetére


krx21
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy a 8K-nak nem sok értelme van. Max fotók esetében, azt is igen közelről csak.
Viszont a marketing értéke a piacon igen nagy, pláne a tapasztalatlan vásárlók körében...
Sajnos ott tartunk, hogy a mozgásmegjelenítés a szűk keresztmetszet és jó darabig az is marad...

[ Szerkesztve ]

(#24445) Tulku válasza krx21 (#24444) üzenetére


Tulku
veterán

Pontosan így gondolom én is... :K

(#24446) viera válasza krx21 (#24444) üzenetére


viera
őstag

+1

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24447) Partz válasza Tulku (#24428) üzenetére


Partz
senior tag

GZ2000 képminőség terén, fényerőben lesz jobb a többinél. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy az első kalibrált tévé lehet 1000 nit körüli csúcsfénnyel. 30%-os APL növekedést ígérnek a többi modellhez képest, ez hdr tartalmaknál bizony látható különbség. Sokan már most Pio Kuro-k utódjaként tekintenek rá, de ezzel várjuk meg a teszteket. Processzor-mozgásmegjelenítés, terén ugyan azt tudja mint a többi GZ modell.
Tavaly voltak kisebb hibái Panának, ilyen az 5% alatti sötét árnyalat kezelés, 24p-s tartalmaknál az ominózus ugrálás. Kíváncsi vagyok ezeket javították-e. A dinamikus hdr tone mappingra is kíváncsi vagyok, van-e olyan jó mint mondjuk Sony-nál vagy a Dolby Vision módokra. Szóval várjuk a teszteket, sajnos a GZ2000 érkezik legkésőbb, valamikor a nyár közepén.

(#24448) Tulku válasza Partz (#24447) üzenetére


Tulku
veterán

Várjuk...

(#24449) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

jönnek az új modellek,ilyenkor meddig lehet még (üzletből, és nem magánszemélytől) vásárolni a régebbi típusokat?
mikor lesz egy TV "kifutó" termék ?
:R

(#24450) renatto válasza hjtz4t3wrseg (#24449) üzenetére


renatto
őstag

Ősszel lesz a legvége, ahol már brutális ár is előfordul. Ahogy tavaly is volt B7 esetében.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.