Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Partizan182 válasza Madwe (#23298) üzenetére


Partizan182
senior tag

Picit az :) A cél hogy minél kisebb területet foglaljon el a dióda, így a fekete "háttér" fekete tud maradni ha lekapcsolják a pixelt. Ha ki lenne használva a tér, egymásba "átvilágítanának" az egymás melletti pixelek, elvesztenénk a pixel szintű végtelen kontrasztot. Microled is ezzel küzd.

[ Szerkesztve ]

(#23302) renatto válasza Locutus (#23300) üzenetére


renatto
őstag

"ha kicsit is foglalkozik vele az ember." ez a lényeg, mert alapjában nem tűnik el. És ha így nézzük a csatorna logó is eltüntethető, ha zoom-ol az ember. De a lehetőség mindkettőben megvan.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23303) Locutus válasza renatto (#23302) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a kettő nagyon nem ugyanaz.
A zoomolással képtartalmat veszítesz, vagy torzítasz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23304) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Pár dolgot nem értek. Több videóban is láttam, és itt a fórumon is olvastam(kB a 21700 hsz környékén) hogyha felteszed 100%-ra a fényerőt, és rátolsz egy snassz fekete képet, akkor konkrétan látszik hogy világít a tv. A fekete az szürke vagy mocskos fehér. Ez hogy lehet ha pixelenkénti vezérlés van?
Valamint az összefoglalóban írt bejáratás azért gáz. 100-200 órát nem használhatom a tv-t arra amire venném? No hdr film, no tv normális fényerőn?

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23305) Joshi válasza Wucky (#23304) üzenetére


Joshi
titán

Igen jól láttad, a fekete tulajdonképpen fehér, nem is szürke. ;]

(#23306) daneel_hu válasza Wucky (#23304) üzenetére


daneel_hu
addikt

Feltételezhetően nem tartanak sörétest a fejedhez, hogy oledet kell venned.

(#23307) Partizan182 válasza Wucky (#23304) üzenetére


Partizan182
senior tag

"és rátolsz egy snassz fekete képet, akkor konkrétan látszik hogy világít a tv"

Valamit félreértettél, ha fekete kép van a tévén, akkor nem lehet megmondani hogy be van-e kapcsolva.

"összefoglalóban írt bejáratás azért gáz"

Ez a bejáratás dolog az itteniek fantazmagóriája, soha sehol máshol nem olvastam róla, sosem figyeltem rá jómagam, sosem volt gondom belőle.

(#23308) Wucky válasza Partizan182 (#23307) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi. Az építőjellegűeket. Ha vehetek oledet mert én filmet akarok nézni, azért venni is fogok. Csak körbe járom a dolgokat. Sörétest meg a hülyék fejéhez tartanék én.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23309) Plebi válasza Wucky (#23304) üzenetére


Plebi
senior tag

Olyan fordulhatott elő, mint nálam is, hogy közel fekete szürke esetén a tv olyan volt, mint egy sima LCD amikor bevilágít a háttérfény. "Világított a fekete", de ez panel hiba volt. Pixelhiba miatt cserélték a panelemet és a bevilágító fekete is eltűnt.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#23310) janos666 válasza Joshi (#23200) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"a tavalyi Sony AF9 kezdte, annyi hogy az LG is beállt a sorba"

A CalMAN AutoCAL a Panasonic VT30-as plazmával indult (2011 évjárat), ami akkor még a felhasználói menüs csúszkák automatikus tologatásában merült ki (és döcögősen forrta ki magát, az 50-es és 60-as szérián működött csak rendesen).

Idő közben a legtöbb professzionális monitor már tudott hasonlót, általában a saját szoftverük kellett a belső LUT-ok (akár 3DLUT) programozásához.

OLED-nél maradva a következő szintet a Panasonic lépte meg a 2017-ben az EZ1000 sorozattal. Bár most fejből nem tudom pontosan milyen szoftver kell a 3DLUT előállításához és feltöltéséhez (ez nem igazán otthoni használatra készült kijelző), nem tudom milyen jól működik (legalább is HDR-ben, mert ott lehet némi gond a 2018-as LG-kkel, SDR esetén ez manapság már sima ügy).

Az LG 2018-ban lehozta a belső LUT-ok teljes programozhatóságát otthonra is megfizethető szintre (ez konyhanyelven olyasmi, mint ha 10-20 helyett sokezer csúszka lenne a menüben, amit lehetetlen lenne már emberileg, kézzel hangolgatni). Maradtak viszont hiányosságok, amiket most 2019-ben pótolnak (pl. beépített tesztábrák, de még inkább a HDR tone-mapping paraméterezhetősége).

A Sony és Samsung félig-meddig szállt be 2018-ban: az még mindig inkább automatikus csúszkatologatás (mint a 2011-13 Panasonic AutoCAL). Ők nem tudom pontosan hol fognak járni 2019-ben (de szerintem az otthonra szánt, megfizethető kijelzőiken még mindig csak automatizált csúszkatologatósdi lesz, nem teljes LUT programozás, bár a Sony-nál is lesz már belső jelgenerálás, ahogy a Panasonic-nál és LG-nél is).

* A belső tesztábra leginkább a Dolby miatt kell (mert zárt formátum, így nem készíthet bárki bárhol "ingyen" DolbyVision anyagot, pl. a CalMAN sem tudja kitolni madTPG-n át, mint a HDR10-et).

Kicsit kettős érzéseim vannak erről mert 2018-ban ugyan nagy lépés volt elsőként programozhatóvá tenni a LUT-okat (az otthonra szánt készülékeken), ugyanakkor triviális hiányosság maradt, hogy a HDR tone-mapping nem paraméterezhető át. Ez kicsit erős, hogy ezt nem egy firmware update egészíti ki a 2018-as modelleken, hanem csak a 2019-esekbe kerül be, mint új feature. Még csak a belső tesztábra generátort se lehet megvenni mondjuk az LG App Store-ból teszem azt $50-ért, hanem vegyél új TV-t amiatt, amire pár nap után rájöttél, hogy hiányzik még a 2018-aról, mikor használni kezdted.

Kicsit olyan, mint ha minden új autóban benne lenne az üzemanyagtartályban a szenzor, de 2018-ban kihagyták volna a műszerfalról a szintjelzőt, és némi felárért sem szerelik be, hanem meg kell venni a 2019-es modellt, ha nézni akarod hol áll az üzemanyag szint. De egy szavad ne legyen, mert használható az autó. Persze 10+ éve nagyjából így megy ez a szórakoztatóelektronika piacán, de attól még ... mehh ...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23311) Wucky válasza Plebi (#23309) üzenetére


Wucky
senior tag

Szóval ez panelhiba. Köszi. Így világosabb a dolog számomra is.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23312) janos666 válasza Wucky (#23304) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Használhatod, amire akarod, csak ha néha látsz átmeneti anomáliákat, amik az első napokban először kicsit rémisztőnek tűnhetnek (egyesek számára), akkor még ne csomagold és küldd azonnal vissza a boltba, és gyere ide világgá kürtölni, hogy az OLED egy hulladék sz@r, átverés, senki ne vegyen, semmire nem jó, vegyen mindenki IPS LCD-t, mert az mekkora f@sza.

Ez inkább a félénk és óvatos embereknek szól, illetve a "félreértések elkerülésére" irányul. Igyekszik szorgalmazni, hogy minél gördülékenyebben barátkozz meg az új dolgokkal (előnyökkel és hátrányokkal), ne legyen hirtelen felindulásból, elhamarkodott következtetésekből hatalmas félreértés...

Azt szerintem senki nem mondta, hogy egyáltalán ne nézz HDR filmet, illetve amik meg vannak adva javasolt OLED Fény értékek SDR-hoz, azok eleve "normálisak" (ízlés és megszokás kérdése, de LCD-t sem állítanék attól világosabbra, illetve OLED se akkor sem, ha 100x többet is ki lehetne hajtani belőle és akkor se éghetne be soha).

(#23307) Partizan182

Pedig külföldi fórumokon is olvashatsz róla. Én eddig minden új panelen ezt láttam, hogy az első 100-200 órában sokkal több az IR, ezért sokkal kevéssé stabilok a színek is (ha méricskéled műszerrel, azon is látszik, hogy változik a szín, ahol kialakul/kifakul az IR, ami a tesztábrákkal gyorsan összejöhet).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23313) Wucky válasza janos666 (#23312) üzenetére


Wucky
senior tag

Szia!
Anno én is figyeltelek a plazma topicba. Akartam is plazmát venni, de mire elhatároztam magam, addigra a pana beszüntette a gyártás. Használtam meg nem akartam.
Igazából oled él is attól tartok hogy 2 gyerekkel hamar tönkre menne, mivel a melóm miatt keveset vagyok itthon.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23314) renatto válasza Wucky (#23304) üzenetére


renatto
őstag

Első perctől HDR-rel használtam film és Xbox (ami 100 OLED fény), amúgy 30-50 fényerővel, aminél szerintem nem is nagyon kellhet több, később sem. Viszont nem hagytam rádióként üzemelni a tévét egy csatornán 3-4-5-6 órán át. Ha a kép tényleg fekete, akkor olyan mintha ki lenne kapcsolva a tévé.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23315) Partizan182 válasza Wucky (#23313) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én kerítést építettem a média-sarok köré (ez a fából készült gyerek-kordon), szerintem ha nem lenne, már pusztult volna minden. Anno a PS3-at a kislányom megtömködte állatos kártyával, be is szart tőle (mármint a PS). Nem szép, de hasznos (és rája lehet tenni a vasalt ruhákat is).

(#23316) Wucky válasza Partizan182 (#23315) üzenetére


Wucky
senior tag

Szerencsére kerítés nem kell már. A rádióról, meg leszoktatom őket inkább. Köszi srácok.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23317) Partizan182 válasza janos666 (#23312) üzenetére


Partizan182
senior tag

Pontosítok: arról nem hallottam máshol, hogy bármi baja lenne, ha BAU használod az első időszakban. Kalibrálással én is megvártam a 4-5 hónapot, mire stabilizálódott minden.

(#23318) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hol lehet kikapcsolni azt, hogy ne kapcsoljon ki magától a tv(b8).
Semmilyen energia takarékosság nincsen bekapcsolva, és az a baj, hogy nem csak tétlenség közben akarja kikapcsolni magát, van, hogy éppen böngészés közben, de ma játék közben is ki akart kapcsolni.

Ilyenkor azt írja, hogy a távirányítón a be/ki kapcsoló gomb kivételével nyomjak meg egy tetszőleges gombot, ha nem szeretném a tv kikapcsolását.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23319) torma1981 válasza Robi BALBOA (#23318) üzenetére


torma1981
veterán

4 óra használat után kikapcsolna. Ezt szerintem nem lehet módosítani.

(#23320) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek lesz mostanában a közeljövőben olyan hogy a B8 ára lemenjen 400 alá ? pl 370,380?Főleg hogy hamarosan kaphatóak lesznek az új modellek azok gondolom lenyomják megint egy kicsit az árakat.

Mivel a B7 ára szépen le esett a normális árától.

[ Szerkesztve ]

(#23321) polonic


polonic
félisten

Sportműsorhoz milyen beállítás lenne jó? Nfl-hez mondjuk.

Benyomtam a sport módot de olyan furcsa lett, nagyon élénk. Bár nem mondanám rossznak. Szerintem minden funkció be van kapcsolva ehhez. Oled fényt levettem 25-re.
Truemotiont itt kéne használni?

Vagy legyen itt is a szakértői sötét?

(#23322) renatto válasza demmer123 (#23320) üzenetére


renatto
őstag

Biztos lesz. Legkésőbb ha kijön az új 2019-es, ami általában április-május, de nekem valamiért úgy rémlik a B9 csak július körül jön...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23323) krx21 válasza polonic (#23321) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindenhez az ajánlott isf vagy Technicolor sémát állítsd. Ami egy filmnél viszonylag színhelyes az egy sport műsornál is az lesz. Maga a sport séma pedig soha nem volt az...

[ Szerkesztve ]

(#23324) renatto válasza polonic (#23321) üzenetére


renatto
őstag

Nálam B7-nél is túl élénk a Sport, de a színhőmérséklettel lehet korrigálni. A TrueMotion "sima" álláson van, de szerintem ez alap a Sport módban. Én ezt a módod használom foci, F1 esetén.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23325) polonic


polonic
félisten

Köszi.

Megnéztem a szakértőiben és a technicolorban is. Tényleg jobban néz ki úgy.
A truemotiont akartam kérdezni. Mert ilyenkor volt utánhúzása a labdának, mikor dobták. De akkor beteszem simára.

Meg még a sportot is megnézem, most levettem c20-ra a színhőmérsékletet, jobb lett.

(#23326) polonic


polonic
félisten

Mégegy dolog.

A valódi mozi az a 24 fps-es mozikra vonatkozik.
A kábelen viszont 50 hz a frissítés. Érdemes ezt kikapcsolni?

Jól tudom ezt?

(#23327) Khaosz55


Khaosz55
addikt

65" b8 c8 között van 170k árkülönbség az kicsit erős. Vagy rossz helyen nézem?

(#23328) front3r válasza renatto (#23299) üzenetére


front3r
őstag

Azért, mert volt 1-2 halvány folt, vagy a másik, hogy sok kis foltot lehetett látni teljes fényerőnél a teszt színekkel, így lefuttattam. Ez után eltűntek a foltok. De ezek a foltok is csak akkor látszódtak, ha nagyon közelről nézted a kijelzőt, egyáltalán nem volt észrevehető egyébként.

TV adást nem nézek egyáltalán a tv-n, így a logók nem zavarnak. Játékok közben(főleg az újabbaknál) már van lehetőség a HUD elemeinek a csökkentésére, vagy dinamikusra állítására. Ezen lehetőségeket is ki szoktam használni.

Én is próbálom úgy használni pc-re kötve, hogy minél kevesebb statikus tartalom legyen, közben alacsony OLED fénnyel párosítom. Ha pedig játszom, vagy filmet nézek, akkor az OLED fényerőt is 100%-on használom, általában HDR tartalmakkal. De ezeket is kb csak 4 óra hosszan, de nem a panel kímélése miatt.
10 évig amúgy sem szándékozom használni ezt a tv-t, úgy is fél úton váltani fogok valamire, mert elkap a hype.

Apropó: Böngésző felső sávjára van valami kímélő mód? Azon kívül, hogy F11-et, vagy hasonló "ismert" funkciót használnék böngészés közben?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#23329) vfeco


vfeco
aktív tag

Na ez úgy tegnapról mára jól néz ki... :Y :W (L:/dl/upc/2019-01/14/50010_vlasljmyt7djpffw_55c8.jpg)[kép](/L)

(#23330) Robi BALBOA válasza torma1981 (#23319) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ma biztos, hogy nem ment négy órát és már ki akart kapcsolni.
Legközelebb mérem majd mennyi idő után akar kikapcsolni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23331) Gtaati válasza Wucky (#23304) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Te nem véletlen az 5-10-15%-os szürke banding teszt képekre gondolsz? Feketénél a fekete az fekete oleden. Bejáratás miért lenne gáz? Vegyél akár 4-10-30-60millioert egy új autót és csak akkor válts magasabb fokozatba ha már fél perce szabályoz. Viccet félretéve, nem kell oled-től megijedni, de érdemes az összefoglalóban leírtakat megfontolni és mérlegelni!

[ Szerkesztve ]

(#23332) Locutus válasza front3r (#23328) üzenetére


Locutus
veterán

Van, pl vivaldiban css moddal lehet autohide-olni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23333) Csirke válasza Robi BALBOA (#23330) üzenetére


Csirke
tag

Nézd végig a menüt, mert valahol benne van a kikapcsolási időt tartalmazó rész.

www.solarplan.hu

(#23334) Wucky válasza Gtaati (#23331) üzenetére


Wucky
senior tag

Lehet hogy keverem. De B8 sok helyen volt hogy 20-30%-os fényerő különbséget is mértek a panelen. Ezt nem tudom pontosan hogyan.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#23335) janos666 válasza Csirke (#23333) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Általános, ECO, auto kikapcs (szabadon fordítva, nem szeretem magyaron tartani).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23336) TXT


TXT
őstag

PS4 Pro-t egy (55B8) OLED-re kotve szinten at kell nevezni PC-re a HDMI-t, vagy ezt csak PC eseteben kell megtenni? Van jelentossege, melyik HDMI kimenetre van dugva a konzol? Tudnatok reszletekbe menoen leirni, mi a legidealisabb beallitas PS4 Pro kapcsan, ha (egyelore) nincs kalibralva a tv es lehetoleg a legreszletgazdagabb es legszinhelyesebb kepet szeretnem kapni jatekok kozben?

Kulso winyorol (WD My Book Essential 3TB 3.0) kozvetlenul, usb-n a tv-be dugva nezunk 2160p filmeket. Ez igy rendben van, vagy van ettol hatekonyabb modja is, ha a minoseg szamit? PC-t nem akarnam rakotni, tul zsufolt lenne vele a nappali, igy ez nem opcio. Es alig ad nemi infot a filmek reszleteirol a tv gyari lejatszoja.
Az is kerdes nekem, hogy ha levalasztom a kulso winyot a tv menujeben, miert nem all le teljesen ugy, mint pl PC-n, amikor kiadom? Raadasul, ha ezek utan kikapcsolom a tv-t, akkor is hallom es latom, hogy meg mukodik a winyo. Ez normalis, vagy valamit allitanom kell a beallitasokban?

(#23337) Plebi válasza vfeco (#23329) üzenetére


Plebi
senior tag

Ez úgy volt vicces amikor a C8 bal oldali áron volt és mellette a B8 akció nélkül is ugyanennyibe került.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#23338) Batyops válasza TXT (#23336) üzenetére


Batyops
aktív tag

SDR játék mód Pc cimke nélkül mondjuk játékkonzol cimkével
Oled fény:25-30 sötét szobában (világosban 50-60 körül)
Fényerő:50
Kontraszt:90
Színmélység :50 ( A wide szintér miatt én visszavenném olyan 42 körülire akkor közelebb van az auto szintérhez)
Szintér: Wide (zárolva van nem állítható)
Képjavítók ki már amit enged játék módba
Dinamikus kontraszt: Ki
Dinamikus szín : Ki
Szinhőmérséklet: W45

Pc cimkével pedig isf sötét vagy világos szoba módok
Itt annyi a különbség hogy a szintér Auto legyen mert itt nincs zárolva tudod állítani, a szinhőmérséklet pedig Meleg 2
A többi kb ugyan az.

Hdr game mod ( pc cimke nélkül)

Oled fény:100
Fényerő:50
Kontraszt: 100
Színmélység :55
Szintér: Auto
Képjavítók ki már amit enged játék módba
Dinamikus kontraszt: Ki ( bekapcsolható max közepes állásba magas állásban már elég csúnyán hozzányúl a képhez a szineken is látszik)
Dinamikus szín : Ki
Szinhőmérséklet: W45

A tv belső lejátszója teljesen jó winyóról vagy pendriveról. Ha kell a Hd hang akkor meg külső lejátszó de hát ahhoz nyilván komolyabb hangrendszer is kell. Ha jó a sima 5.1 akkor jó a tv belső lejátszója. Sok formátumot ismer én még nem birtam megfogni. De külső lejátszókkal nincs tapasztalatom ,de annak is vannak előnyei csak kérdés hogy áldozni akarsz e erre. Hogy képminőségben mit tud egy külső lejátszó a tv beépített lejátszójához képest az passz én sose használtam.

Ja és ami kimaradt a Ps videó beállításokban mindent tegyél autóra majd vált felbontást vagy ha Hdr jelet kap akkor is vált automatikusan.
Tv menüben a Hdmi deep colort kapcsold be azon a bemeneten amire kötötted.

[ Szerkesztve ]

(#23339) i.attila válasza Gtaati (#23331) üzenetére


i.attila
tag

Nálam ez a fekete az fekete dolog nem igaz. Fényerő emeléssel (nem oled fény) eltűnik a fekete, és szürke lesz a legsötétebb rész is. Tehetnél fel nekem képet olyan filmről, ahol a fényerő max-on van és mégis van fekete a képen.

(#23340) Gtaati válasza i.attila (#23339) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A kérdező szerintem az oled fényre nézve tette fel a kérdést, legalabbis én igy értelmezte, igaz nem irta egyértelműen, hogy melyik fényerőről van szó. Persze ha sima fényerőt felhúzod indokolatlanul és értelmetlenül magasra akkor az elront mindent.

(#23341) FollowTheORI válasza i.attila (#23339) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Annak nem is kell valszeg feketének lenni mert az a dinamika tartományt/"ablakot" mozgatja elvileg, pont ezért lesz szürke mert a mindent felfelé tol, így a feketét is.

Eleve 50 a helyes érték... ki mondta hogy annak maxon kell lenni? Az nem helyes. :N

OLED fény és a kontraszt kell 100-ra, brightness 50.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23342) renatto


renatto
őstag

Valaki meg tudná mondani a 65C7/C8 talpa milyen széles?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23343) tothl válasza i.attila (#23339) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem te LCD -t vettél véletlenül. :)

(#23344) alaves


alaves
addikt

Egyébként a WOLED piros szubpixel fényét adó rubrene kristály max. luminenciája 7780 cd/m2 (Simga-Aldrich katalógus).
Ha lesz időm utánanézek, hogy az OLED fény csökkentésével kb. mennyivel lehet a kristály degradációját késleltetni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23345) daneel_hu válasza alaves (#23344) üzenetére


daneel_hu
addikt

OLED LIGHT: 0 = INFINITE LIFETIME :DD

(#23346) krx21 válasza daneel_hu (#23345) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudod teljesen levenni, vagy igen? :N

(#23347) alaves válasza krx21 (#23346) üzenetére


alaves
addikt

Teljesen nem, 0 OLED fény = 60-80nit (a moziban kb. ennyi fényt látsz)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23348) daneel_hu válasza krx21 (#23346) üzenetére


daneel_hu
addikt

A csúszkát be lehet 0-ra állítani, de akkor sem teljesen sötét a kép.
(hdr-ben is)

(#23349) janos666 válasza krx21 (#23346) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

CalMAN-el le tudod (feltöltöd az 1D LUT összes értékét csupa nullával).
De szerintem ha csak mindhárom csúszkát lehúzod 0-ra, akkor is túlélhet minket (pusztán ebből a szempontból).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23350) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ma MM bem megnéztem több oled TV-t. Aztán a srácot kértem mutasson a 65b8-on FHD TV adást. Mutatott.

Azt akarom kérdezni, mégis milyen képre számíthatok FHD TV adás esetén, mert amit én láttam attól elborzadtam. Nagyon remélem csak szar volt a jel mert az M4 sport vagy más FHD adók szőrnyűek voltak. Elmosódot mozgás, púderarcok stb. Az otthoni VT60 on lényegesen jobb és nem valami hiper szolgáltatóm van.

Majd átmegyek másik üzletbe is ott is megsasolom.

Tudom 4K TV és arra van kitalálva viszont sima TV-ként is szeretném haszálni ahol még jó darabig FHD lesz csak.

Van valahol videó róla milyen FHD anyaggal?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.