Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) daneel_hu válasza Tulku (#24550) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teljesen jó az a BFI, 24p-re. De másra nem...
És 24p esetén is adni kell időt neki amíg megszokja az agyad. Kb 3 óra.

Az interpoláció jobb mint B7-esen?
Ez meglepő, nem gondoltam volna... a 2016-osokhoz képest tudtam, hogy sokkal jobb, de nem gondoltam volna, hogy még a 17-esekhez képest is.

(#24552) krx21 válasza Tulku (#24550) üzenetére


krx21
nagyúr

Már meg is van? Gratulálok! Ez már kezd méret lenni.. :DD
Miben jobb a mozgás?

[ Szerkesztve ]

(#24553) hjtz4t3wrseg válasza renatto (#24543) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nálam is Himedia és egy Denon avr szolgálja TV-t, akkor ezekhez kár venni egy DV-os TV-készüléket ?

(#24554) Tulku válasza krx21 (#24552) üzenetére


Tulku
veterán

Kikapcsolt mozgásjavítás esetén is akár el lennék vele, persze svenkelésnél látszik, de koránt sem annyira, mint a B7-en.
Youtube 4k HDR videóknál viszont semmilyen darabosságot nem láttam kikakpcsolt esetén sem, ami igen meglepett, mert B7-nél ott szinte élvezhetetlen volt egy természetfilm. Hangja is jobb (ez következhet a méretéből is) illetve ugyan olyan beállítások mellett én részletesebbnek látom a C8-at (ezt is indokolhatja a méret különbség).
Most nem szaladnék egy totál összehasonlítás elébe, de ha lesz időm, szépen tesztelegetem őket egymás után ugyan azzal az anyaggal és akkor átfogóbb képet tudok rajzolni.
Tegnap pont ezért újra végignéztem a Wallander című sorozat egy részét 720p-ben és bizony sokkal több részletet láttam...
Viszont ha nem HD TV adásokat nézek, az ezen szinte nézhetetlen...annyira opálos, széteső...de nem szoktam szerencsére TV-t nézni...

(#24555) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#24553) üzenetére


Joshi
titán

TV-hez szoktak médialejátszót venni nem fordítva. :DDD Dolby Visiont inkább csak az asztali Blu-ray lejátszók támogatják, mert ott az eredeti BD kiadványokra építik a lejátszót. Az Apple TV 4K tudja azt hiszem Profil 5-ig a DV-t.

(#24556) Pro Koryak válasza Sepp (#24547) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Melyik típus illetve mi a hiba?
Ha nem vagyok in discrete :DDD

(#24557) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#24555) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szokás kérdése. :DDD
Akkor megválaszolom én magamnak: (ha nem érted a kérdést) Tök felesleges !
A kérdés ugyanis nem az volt hogy"milyen lejátszók támogatják a DolbyVision-t ?"
Imádom az ilyen okoskodó,kioktató semmitmondó válaszokat. :R :R :R

(#24558) renatto válasza hjtz4t3wrseg (#24553) üzenetére


renatto
őstag

Nekem az LG tudja, de amennyi tartalom van rá egyelőre... felesleges ezen dilemmázni. Ha jönne egy 1-2 DV-s film és mégsem tudná lejátszani, túlélem a sima "HDR"-rel. Szóval szerintem ezen nem sok minden múlik jelenleg, viszont egy vagy két év múlva már lehet fog.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24559) krx21 válasza renatto (#24558) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem is. Pár év múlva sem lesz nagyobb különbség a DV javára...

(#24560) alaves válasza Tulku (#24554) üzenetére


alaves
addikt

Na, azért örülök, hogy látszik a mozgásmegjelenítésben a javulás. Ha még látszanak a hibák akkor most még maradok a B7-emnél és gyúrok a 65C9-re a jövő évtizedben. :U
Amúgy Dolbyék maradhattak volna a hang mizériánál, ez a viziló elég fölöslegesnek látszik a HDR mellett.
Már a Dolby C is nagyon belenyúlt a hangzásba, de ha kicsi volt a zaj, jobb kaziknál néha még a Dolby B-t is kikapcsoltam a Nakamichi-n.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#24561) hjtz4t3wrseg válasza renatto (#24558) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Köszönöm

(#24562) Partz válasza alaves (#24560) üzenetére


Partz
senior tag

"Amúgy Dolbyék maradhattak volna a hang mizériánál, ez a viziló elég fölöslegesnek látszik a HDR mellett."

Bocs, de ez nagyon nagy butaság. Az egész hdr mizériát ők fejlesztették, több mint 10 évre visszamenőleg. Konkrétan 2008-ban már foglalkoztak vele, erre tisztán emlékszem. Ha nincs Dolby, most hdr10 szabványról sem beszélnénk, csak a tisztán látás végett.
Emlékezz csak vissza, mikor az első DV demók mentek, a hdr10 még szabványban sem volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#24563) daneel_hu válasza alaves (#24560) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért normál mozifilm vagy sorozat esetében nagyon nehéz kiszúrni az artifact-okat.
Vannak olyan szituk amikor ki lehet, pl madár gyorsan repül - kamera követi -, akkor azért fel-felvillan egy-egy testrésze a madárnak. (de csak akkor ha legalább kettes judder van belőve vagy több)
A madár persze apró a képernyőn, minél nagyobb annál könnyebben dolgozik a rutin.

A fenti példa a 2016-osok esetén gyakorlatilag katasztrófa. A madár teljes teste villog.
Kettes juddernél pl egy 2016-os már szappanozik, lassul-gyorsul a mozgás, de C8 vagy afelett (E8, W8) nem szúrod ki, annyira jó az interpoláció.

Ami még nagyon gáz példa 2016-ból... mondjuk egy autóban van felvéve a snitt, de az autó halad és látszik a kültér elmosódása. Ilyen esetben olyat szemetelt a képbe egy 2016-os, hogy csak néztem.

(#24564) krx21 válasza Partz (#24562) üzenetére


krx21
nagyúr

“ Az egész hdr mizériát ők fejlesztették, ”
Inkább a szabványosítás ami a nevükhöz fűződik. A mai HDR elnevezés műszaki tartalmát (10-12bit, kontraszt) igen sok céghez köthető. Sőt a HDR (vagy WDR) elnevezés már nagyon sok éve már a kamerák paraméterei.

(#24566) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Jelenleg ahogy én látom a Dolby a jobb kapcsolatai révén jobban áll a DV anyagok terjesztésében mint a HDR10+ rivális...

Mivel szerintem itt is előbb utóbb jön a csak egy maradhat elv, nem lepne meg ha a DV jönne ki győztesen.

Persze még nem dőlt el nyilván a csata, de most a DV jobban áll. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24567) krx21 válasza FollowTheORI (#24566) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért gondolod hogy jobban áll a Dolby Vision?

(#24568) viera válasza FollowTheORI (#24566) üzenetére


viera
őstag

Aztán majd jön az IMAX Enhanced. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24569) Joshi válasza krx21 (#24567) üzenetére


Joshi
titán

Mert a HDR10+ szabvánnyal jelenleg gondok vannak, plusz én nem tudok HDR10+-os filmkiadásokról. Vagyis eddig csak ezek vannak HDR10+-al, miközben egyre több DV kiadás van. Ha jól rémlik eddig csak az Amazonos stream szolgáltatás kezdte meg a HDR10+-os műsorszórást.

(#24568) viera így van, lesz itt még kavarodás rendesen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24570) FollowTheORI válasza krx21 (#24567) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert gyakorlatilag csak néhány Panasonic és Samsung tévé támogatja... míg DV eszköz sokkal több van már most a piacon.
Sony, Vizio, TCL, LG, Apple... termékek, lejátszók, stb...

Játékokban konzolokban is DV van... igaz most még csak XBOX, de szerintem kövekező körben mindegyik DV-s lesz. :)

És a tartalom oldalán is több DV anyag van már most. HDR10+ szerintem nincs is semmi elérhető még... vagy max pár Amazonos cucc.

Szerintem a Dolby jobban be van ágyazódva Hollywoodba is, így inkább arra fogadnék. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24571) Joshi válasza Joshi (#24569) üzenetére


Joshi
titán

És valóban, ez a két BD kiadás HDR10+-os és nem mellesleg IMAX Enhanced minősítésű. :))
A Beautiful Planet 4K Blu-ray
Journey to the South Pacific

(#24568) viera Az IMAX Enhanced szerintem inkább egy átfogó minősítés mind a hangra mind pedig a képre. Szóval az nem egy külön HDR szabvány lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24572) renatto válasza viera (#24568) üzenetére


renatto
őstag

IMAX eddig is volt a mozikban mégsem váltotta meg a világot. Amit az IMAX enhancedről lehet tudni az vajmi kevés, ahogy a hozzá tartozó DTS fejlesztésről is. IMAX-ban egyelőre a teljes képernyős megoldás ami fix. De ez miért IMAX kiváltság az rejély. A többi "lehet", meg más marketing duma. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24573) renatto válasza Joshi (#24571) üzenetére


renatto
őstag

És ezek DTS:X hanggal vannak. Nem mellékesen ezek 2013 és 2016-os felvételek, nem kicsit vagyunk lemaradva. :Y

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24574) alaves válasza daneel_hu (#24563) üzenetére


alaves
addikt

Értem, de nekem még ez nem akkora javulás, hogy új TV-t vegyek, különös tekintettel arra, hogy nálam a DJ:3. Meglátjuk mit tud majd az alfa9 gen2.
Hát igen ez a HDR vs. DV megint a felhasználók hátán csattan, mint évtizedek óta minden szabvány mahináció.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#24575) viera válasza Joshi (#24571) üzenetére


viera
őstag

Azt tudom,hogy nem szabvány.De állítólag 2020-tól fogják támogatni a TV-k.Már aki bele teszi.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24576) viera válasza renatto (#24572) üzenetére


viera
őstag

Pedig szerintem többet érne a teljes kép mint a DV/HDR10+.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24577) renatto válasza viera (#24576) üzenetére


renatto
őstag

Azért csaknem. A kép legyen csak fullos. Nekem mind1 lenne hogy a mostani tévén lenne teljes képernyőn vagy lenne 21:9-es tévé, de jó lenne ha nem ők döntenék el...hogy ezen - 16:9 - fogom, azt - 21:9 - nézni. :W

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#24578) viera válasza renatto (#24577) üzenetére


viera
őstag

Persze,hogy legyen fullos.De azt ne a felhasználók szívják meg azzal,hogy több formátum van.Amúgy is túlzás mert én nem látom jobbnak se a DV-t se a HDR10+-t.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24579) viera


viera
őstag

Egyébként ennyit találtam ami HDR10+ -os,de szerintem egyre több lesz.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24586) Skipper


Skipper
tag

Media Markt esetén érdemes online vagy a bolttól közvetlenül vásárolni?
Online előnye a 14 napos visszavásárlási garancia és az ingyenes kiszállítás, viszont így nem tudok elvileg kötni a termékre garancia Plusz Gold csomagot. :(

(#24587) viera válasza Skipper (#24586) üzenetére


viera
őstag

Itt tudsz kötni a vásárlástól számítva max.22 hónapig. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24588) McKalton válasza viera (#24579) üzenetére


McKalton
tag

igen, ezek nagyrésze már "kölcsönözhető" is.
pont minap néztem hdr10+-ban bohém rapszódiát, akkor a nyughatatlan özvegyeket (widows), illetve a két imax enhanced film is megvan.

oppo már frissúlt cfw-vel, így hdr10+ támogatás is megvan

Pana 65FZ800-on meg van hdr10+

szerintem egyre több film jön ki hdr10+-al idén, ebben biztos vagyok. Hamar beérik azt a kb 100 db Dolby Vision filmet.

Hardwired!

(#24589) OPiiPO válasza McKalton (#24588) üzenetére


OPiiPO
addikt

melyik OLED tudja mindkettőt (HDR10+ és DV) :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24590) Pro Koryak válasza OPiiPO (#24589) üzenetére


Pro Koryak
addikt

2019-es Panasonic.

(#24591) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Épp aktuális: HDR10+ vs HDR10 4K Blu-ray Side-by-Side HDR Comparison @HDTVtest Vincent :)

Bár elsősorban amit mond a lényeg, látni semmit nem nagyon lehet.

Régebbről: Dolby Vision vs HDR10 4K Blu-ray HDR Comparison

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24592) Joshi válasza McKalton (#24588) üzenetére


Joshi
titán

Én is frissítettem az Oppo 203-at a legújabb CFW-re, de a menüben én nem látom a HDR10+-t mint opciót. Valószínű mert nem támogatja a tévém? Neked megjelent a menüben?

"Hamar beérik azt a kb 100 db Dolby Vision filmet."
Sok értelmét nem látom több dinamikus HDR formátumnak. :( Ha ezt is szétszakítják a filmgyártók az nekünk végfelhasználóknak nem jó. Viszont van 1db olyan film ami DV és HDR10+ is egyben.

(#24591) FollowTheORI a videók alapján nem tűnik fel a különbség. :N

[ Szerkesztve ]

(#24593) FollowTheORI válasza Joshi (#24592) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem is igaz amit mond, hogy a TV-k dynamic tone mappingja annyira jó, hogy egyszerűen kijavítja a különbségeket. :)

Bár a DV-s videóban azért jobban látszanak a különbségek.

+ nyilván itt is a forrás anyag minősége sem mindegy, ahogy mindig. Ha az nem jó akkor mindegy mi van utána.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24594) daneel_hu válasza Skipper (#24586) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megnézed az online árat, majd a helyszínen hivatkozol arra.
Általában odaadják az online áron.
Csak a 14 napos pénzvisszafizetés miatt nem választanám az online vásárlást.

Bár mondjuk az is igaz, hogy a 65 colos oled esetében már macerás a saját szállítás.
Nekem taxit kellett hivnom, mert nem fér be a verdámba. :C

Természetesen nem az online-vásárlás ellen vagyok, csak ilyen nagy értéket - így - nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#24595) dgyuri0123 válasza Skipper (#24586) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Megrendeled online, kifizeted személyesen a boltban és ott helyben megrendeled a házhoz szállítást. Ebben az esetben tudsz még egyebeket is rendelni mellé. Szerintem a kiszállítás így is ingyenes marad.

"csak a zene van"

(#24596) torma1981 válasza daneel_hu (#24594) üzenetére


torma1981
veterán

Olyan helyen kell rendelni ahol el is viszik akár.

(#24597) Tulku válasza daneel_hu (#24594) üzenetére


Tulku
veterán

Épp hogy befért VW golf7 kombiba... Pólusban odaálltunk az árukiadóhoz és betettük egyszerűen....otthon pedig a fiammal együtt kikaptuk és összepakoltuk...

Igen, a 65" már nem minden autóba fér be (dobozostól), ezt érdemes számításba venni...

(#24598) McKalton válasza Joshi (#24592) üzenetére


McKalton
tag

ahogy elindítom a filmet, felugrik a hdr10+ logó a tv-n. plusz az oppo információs ablakában is kiírja mi a forrás és mit jelenít meg. mindenütt hdr10+
Ahogy korábban robi-k is linkelt róla képet.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#24599) snpetit válasza Tulku (#24597) üzenetére


snpetit
aktív tag

Szabad fektetve szállítani? Anno plazmát kifejezetten tilos volt.

[ Szerkesztve ]

(#24600) Tulku válasza snpetit (#24599) üzenetére


Tulku
veterán

Képernyővel felfelé...igen...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.