Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) alaves válasza vfeco (#23800) üzenetére


alaves
addikt

A topicgazda ajánlásával ez az igazi:
https://drive.google.com/drive/folders/16CZiOXIRHCZqLItcwYN0gpIlafZgcRd-

5 óra 50 OLED fénnyel, a könyvtárban folyamatos lejátszásra állítva, aztán kikapcs 10 percre. Kész.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23802) Joshi válasza alaves (#23801) üzenetére


Joshi
titán

"A topicgazda ajánlásával"
Ezt honnan szedted? Egyre nagyobb baromságokat hordtok itt össze. Egyszerűen csak használni kell a tévét arra amire való, nem kell semmi hókusz-pókusz. Az OLED fényt kell mérsékelni valamint a tartalmat teljes képernyőn nézni statikus képtartalom nélkül. Ennyi.

(#23803) vfeco válasza alaves (#23801) üzenetére


vfeco
aktív tag

Meg is találtam ezt a kommentet. Szedem is le!
Ezt valóban elég 5 óra hosszát futtatni és kész is?
Nem baj, ha többet fut? (6-8 óra)

(#23804) Joshi válasza vfeco (#23803) üzenetére


Joshi
titán

Ne hogy leszedd, tök felesleges ilyen szarokat futtatni. :O :W

Az a lényeg, hogy egyszerre legalább 4 óra 10 percet menjen a tévé, mert ilyenkor kikapcsolás után lefut a pixel kompenzáció. Minél egyenletesebb terhelést kap a kijelző annál jobb. De erre teljesen megfelel egy 4K Nature video is.

[ Szerkesztve ]

(#23805) OPiiPO válasza Joshi (#23798) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tényleg érdekelne, hogy egészen pontosan miért is hülyeség? Mármint a pontos technikai magyarázat.
Köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23806) vfeco válasza Joshi (#23804) üzenetére


vfeco
aktív tag

Annyi mindent olvasni már ezen a fórumon, hogy nem lehet eligazodni.
Most az van, hogy nem tudom, mi a f&sz van. :W
Közel félmilliós TV és nem tudom, hogyan kezdjem el használni, mert 20 féle verzió van, hogyan "járasd be".

(#23807) Callisto válasza vfeco (#23806) üzenetére


Callisto
őstag

Úgy használd, hogy használod 20-30-as OLED fénnyel filmnézésre. Ennyi.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23808) vfeco válasza Callisto (#23807) üzenetére


vfeco
aktív tag

Akkor a TV még ne fusson, ha jól értem, mert ott vannak logok és egyéb statikus tartalmak.
"Szélesvásznú" filmet is mellőzzem?
UHD filmet mellőzzem?

(#23809) Joshi válasza OPiiPO (#23805) üzenetére


Joshi
titán

+ (#23806) vfeco Nincs 20 féle verzió, itt elvek vannak amit vagy megért valaki, vagy nem.

Az a magyarázat hogy eleinte a lehető leginkább törekedni kell a kijelző egyenletes terhelésére. Ez nem azt jelenti hogy tesztábrákkal kell etetni a kijelzőt. Ez baromság. Egyszerűen csak teljes képernyőn kell járatni a kijelzőt aránylag alacsony OLED fényerőn (LG). Sony és Panánál még ezt sem kell, azok alap beállításon hajthatók, persze azok is teljes képernyős videóval statikus képek nélkül (pl logo). De ez is csak pár napig, aztán mehet minden ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#23810) vfeco válasza Callisto (#23807) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ha lefuttatom a "topikgazda" ajánlását, azzal bajt gondolom nem csinálok. (7 féle szín, 5 órán keresztül)

(#23811) Joshi válasza vfeco (#23810) üzenetére


Joshi
titán

Baromság. :( :O Ott a youtube videók amit linkeltem, futtassátok azt legalább 4,5 óráig kikapcsolásig. Ennyi. Innentől kezdve mehet bármi amit csak akartok. A vertical banding meg majd alakul. A lényeg, hogy a statikus logókat és tartalmakat kerüljétek sok-sok órán keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#23812) OPiiPO válasza Joshi (#23809) üzenetére


OPiiPO
addikt

Rendben, köszi.
"Az a magyarázat hogy eleinte a lehető leginkább törekedni kell a kijelző egyenletes terhelésére. Ez nem azt jelenti hogy tesztábrákkal kell etetni a kijelzőt."
- a statisztikailag elosztott fehér-zajjal mi a gond? Eléggé egyenletes terhelést ad, és nem egy tesztábra.

Köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23813) vfeco válasza Joshi (#23811) üzenetére


vfeco
aktív tag

Amit linkeltél, mind tele van logoval.

(#23814) Joshi válasza vfeco (#23813) üzenetére


Joshi
titán

Én csak beírtam a youtube keresőbe hogy 4K relax video, de nem véletlenül írtam oda hogy keress logo nélkülit. De tudod mit? Keresek neked, mert neked nehezedre esik. Mindjárt linkelek neked egyet. ;)

(#23815) vfeco válasza Joshi (#23814) üzenetére


vfeco
aktív tag

Elég régóta keresem, abszolut nem esik nehezemre, sőt...

(#23816) Joshi válasza OPiiPO (#23812) üzenetére


Joshi
titán

#23797, meg amúgy is vicces a dolog. Most had ne menjek bele hogy miért. ;]

(#23817) Callisto válasza OPiiPO (#23812) üzenetére


Callisto
őstag

Az, hogy ISMÉTLEM: Wrgb a panel OMFG. Fehér, akkor is ha RGB-ből van keverve csak a W komponenst terheli.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23818) vfeco válasza Joshi (#23814) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ez jónak tűnik, bár egyik sem túl hosszú.
Keresőbe: lg oled 4k demo 2018

(#23819) Joshi válasza vfeco (#23815) üzenetére


Joshi
titán

Flying over norway A fotó nem OLED-ről készült. :B Egyébként ezen a videón is időnként kirajzolódik a Nature Relaxation films felirat, de ez idővel eltűnik. Ez nem gond. :N

[ Szerkesztve ]

(#23820) vfeco válasza Joshi (#23819) üzenetére


vfeco
aktív tag

Találtam egy jó oldalt: [link]

(#23821) Joshi válasza vfeco (#23820) üzenetére


Joshi
titán

Ezt az oldalt már számtalanszor linkeltük itt a topikban. Viszont ezek a videók nagyon rövidek, ha meg tudod oldani hogy ismétlődjenek, akkor jó lesz. De akkor bármilyen video jó, még 576i felbontású is. :DDD Sőt, igazság szerint a bejáratás szempontjából nem releváns a felbontás mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#23822) vfeco válasza Joshi (#23821) üzenetére


vfeco
aktív tag

Magamtól találtam rá. Leszedek innen pár videót, pendrive-ra rá aztán menjen.
ncore-ról nem tudsz valami hasonlót linkelni?

(#23823) Joshi válasza vfeco (#23822) üzenetére


Joshi
titán

Mind1 hogy mivel eteted a tévét, az a lényeg hogy teljes képernyős legyen és lehetőleg ne legyen a képen hosszú percekig statikus elem. Ennyi. Én azt mondom, hogy játszhatnál is a tévén mondjuk PC-ről vagy konzolról.

Addig nem járatódik be az OLED, amíg nem futtatsz rajta ilyen videókat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23824) vfeco válasza Joshi (#23823) üzenetére


vfeco
aktív tag

Meddig kell így járatni? Értem úgy, hogy már nem számít mit nézek.

(#23825) Joshi válasza vfeco (#23824) üzenetére


Joshi
titán

Az első perctől nem számít mit nézel, a lényeg hogy néhány napig/hétig használd vegyes tartalommal a tévét. Magyarul ne menjen ugyan az a csatorna órákig, vagy ne játssz egy játékkal órákig. ha meg van az a néhány száz óra üzemidő ezzel a használattal, akkor már mehet minden akár órákig is. Persze továbbra is ésszel.

Az a lényeg hogy arra használd a tévét amire való, ne tesztábrákat nézegess. Eleinte gyakrabban váltogass a tartalmak között mint pl HDR, tévé csatornák és filmek. Tévé csatornákon belül is gyakrabban váltogass, de nem kell parázni fél óránál.

[ Szerkesztve ]

(#23826) Pro Koryak válasza vfeco (#23824) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ennyi erővel nézhetnél akár kinagyított = logó nélküli tévéadást is, pl. ami érdekel műsor, film ... stb.

(#23827) vfeco válasza Pro Koryak (#23826) üzenetére


vfeco
aktív tag

Nekem alapvetően mindegy mi megy rajta, csak szeretnék odafigyelni erre a "bejáratás" mizériára, de a fórum kereső találatai alapján már inkább összezavarodik az ember. A használatiban semmi ilyenről nem lehet információt találni.

(#23828) daneel_hu válasza vfeco (#23827) üzenetére


daneel_hu
addikt

Először is állíts be legalább egy SDR-profilt a tévén.
RTings ajánlásaival van ilyen. Ez elég jó eredményt ad amennyiben nem HDR-tartalmat nézegetsz.

Itt:
[link]

Ha ez megvan akkor nézhetsz rajta bármit, csak lehetőleg ne legyen sehol se fix elem (statikus tartalom) pl logo vagy olyan hirsáv amelyben csak a szöveg változik de egy hatalmas élénk vörös flekk vírít egyébként alatta. :)
Vörös, sárga vagy rikitózöld statikus tartalmat extrém módon kerüld.

Teljesen mindegy mit nézel, csak lehetőség szerint teljes képernyős tartalom legyen.
Van ilyen film nem is kevés, sőt a sorozatok többsége(!) ilyen, tehát olyan nagyon nem kell visszafognod magad.
HDR-tartalmat is nézhetsz - ha nem áll ilyen rendelkezésedre -, akkor youtube-n találsz pár értelmes darabot.
Ajánlott még az itthon egyébként nem kapható Planet Earth II 4K HDR verzió... az leköti a tévéd egy ideig. :)
(+ téged is)

Nagyjából ennyi.
Pár hétig nézd így a tévét, de a fentebbi beállítások amúgy később is jók lesznek.

Ja és a TV beállításainál találsz egy olyan menüt, hogy oled-beállítások vagy ilyesmi.
Abban van egy pixel eltolás vagy mi, azt legyen bekapcsolva... + logo fényesség beállítása = az legyen MAGAS.
Ennyi.
Ez nincs benne a Rtings-cikkben mert az még C7-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#23829) daneel_hu


daneel_hu
addikt

HDR-anyag lejátszásánál pedig Technicolor HDR profil.

(#23830) Pro Koryak válasza vfeco (#23827) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha már azért vettél tévét, hogy nézd, akkor talán az is egy megoldás, hogy odafigyelve filmet, tévéadást nézel rajta. :Y

(#23831) vfeco válasza daneel_hu (#23829) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszi a választ!
Találtam C8-ra is beállítást. :)

A korcsoport besorolás és mondjuk egy ComedyCentral logo mennyire problémás a bejáratás alatt?
Az RTL II biztosan gáz, de az egyszínű halvány logokat is ajánlott kerülni?

(#23832) Strezi válasza vfeco (#23831) üzenetére


Strezi
őstag

Szia, én továbbra is ajánlom a fehérzajos bejáratás, nem vesztesz vele semmit, sőt!

Avval az pár tíz órával letudod a panel öregedésének jelentős részét, mivel nem lineáris az organikus anyag elhasználódása. És, ami a legfontosabb, amikor futni fog utána a kompenzáció, akkor a panel felülete egységes hőmérsékletű lesz, ami a diódáknál kritikus, hogy a feszültségszintek is egységesek legyenek. Evvel tudod garantálni hogy kompenzáció leghatékonyabb legyen.

Igy vagy úgy, megéri ez a rövid használat, már csak azért is, ha ezután megnézed a panel minőségét tsztábrával, akkor valós eredményt fogsz látni már egy esetleges sávosodási problémáról (ha van).

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23833) hjtz4t3wrseg válasza vfeco (#23803) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ezt kb 6 óra 72 percet kell futtatni,teljes sötétben( ha van rá mód akkor telihod-kor ) és fejre állított tv-vel,de nagyon vigyázz inkább fogd végig a készüléket,mert ha eldől és összetörik a kijelzője akkor elveszti a garanciát !!! Sajnos ezt saját tapasztalatból mondom.

(#23834) daneel_hu válasza hjtz4t3wrseg (#23833) üzenetére


daneel_hu
addikt

:D

(#23835) daneel_hu válasza vfeco (#23831) üzenetére


daneel_hu
addikt

Korhatár karika = sárga statikus elem.
(nagyon gáz)
Legalábbis bejáratás alatt.

Van akinek B7-ese van és pont ez égett be emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#23836) Strezi válasza Callisto (#23817) üzenetére


Strezi
őstag

Ez nem igaz! Szükség van az RGB pixelekre is a teljes fényerőhöz.
A W komponens a világosabb árnyalatok fényerejébe segít be, nem pedig kiváltja azokat.

Nézz meg bármilyen közeli pixel felvételt OLED-ről, nem fogsz olyat találni, ahol csak a W fénylik erősen. Mindig ott látszik mellette a három másik is.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23837) Dani Pécs válasza Joshi (#23809) üzenetére


Dani Pécs
tag

Az új 65C8-ason megnéztem a Bohemian Rhapsody-t, és a 2001 Űrodüsszeiát, zoom volt rajta, így fekete sávok nélkül, viszont az OLED fényt nem állítottam, így az 95 volt mindkét filmnél. Ezzel még nem okoztam gondot, igaz?

Amúgy hihetetlen élmény volt mindkét film.

Most visszavettem 25-ös értékre, és továbbra is teljes képernyős, statikus tartalomtól mentes anyagokat nézek. Mostantól legalább egy hétig marad ilyen beállítással.

(#23838) Callisto válasza Strezi (#23836) üzenetére


Callisto
őstag

Akkor tévedésben éltem és most mást is félrevettem, sorry.
Amikor nálam volt 1 hetet nem néztem nagyítóval, hogy fehérnél mely összetevők világítanak.
De én úgy gondoltam, hogy az élettartam növelése miatt voltak olyan rafináltak, hogy csak a fehér komponenst használják.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23839) Joshi válasza Dani Pécs (#23837) üzenetére


Joshi
titán

Én már a kezdetektől néztem HDR filmet és HDR-nél nem veszem lejjebb a fényerőt mert nem kell. Nem kell különösebben vigyázni a tévére, egyszerűen csak gyakrabban kell tartalmat váltani (tv adás, youtubozás, filmnézés, játék stb). Én még a logót se zoomoltam ki soha.

(#23840) Dani Pécs válasza Joshi (#23839) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm, akkor megnyugodtam. TV adás amúgy is ritkán megy, inkább Netflixxel és Zidoo X9S médialejátszóról ráküldött filmekkel lesz etetve.

Eddig nagyon nem bántam meg a választást, jó áron is volt most a MM-ban.

(#23841) dh66e


dh66e
veterán

Ez vajon mit takarhat?
Mert árban verhetetlen,gyári garival ( Gyártó által vállalt egyedi jótállás :F :F :F .),de ott a kérdés ha már megjárta a szervizt és nem találtak hibát akkor mitől refurbished termék????

lentebb a leírásban meg ez nagyon gáz szerintem.
A termékre a 60 napos visszavét feltételei nem érvényesek!

A termékre cseregarancia nem biztosított!

[ Szerkesztve ]

(#23842) Joshi válasza dh66e (#23841) üzenetére


Joshi
titán

Az hagyján, de ki ad ki ilyen feltételek mellett egy tévéért közel 800k-t? Annyira azért nem olcsó. :F

(#23843) dh66e válasza Joshi (#23842) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem van olyan aki simán kifizeti ha azt nézzük hogy bőven 900k felett van az ára a legolcsóbb helyen is,csak annyira ködös a fogalmazás.
Valami nem smakkol ezzel az egésszel. :(

(#23844) daneel_hu válasza dh66e (#23841) üzenetére


daneel_hu
addikt

14 napos elállás törvényileg biztosított. A cseregarancia MM-es, a gyártó minden esetben javít először.
Ha nincs e8-panel, szerintem max akkor cserélnek ki egy ilyen tévét.

780e és 914e között ebben a tartományban.... EZ nem éri meg.

(#23845) OPiiPO válasza Callisto (#23838) üzenetére


OPiiPO
addikt

most félrevezetve éltem majdnem egy napig :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23846) Joshi válasza daneel_hu (#23844) üzenetére


Joshi
titán

"780e és 914e között ebben a tartományban.... EZ nem éri meg."
+1

(#23847) Joshi válasza Strezi (#23832) üzenetére


Joshi
titán

"Szia, én továbbra is ajánlom a fehérzajos bejáratás, nem vesztesz vele semmit, sőt!"
Magyarázd el hogy ezt honnan szedted, nagyon kíváncsi lennék rá. Az meg hogy nem vesztesz vele semmit az kb olyan, mintha azért vettél volna tévét, mert jól mutat a nappaliban, amúgy meg be se kapcsolod. :DD

(#23848) OPiiPO válasza Joshi (#23816) üzenetére


OPiiPO
addikt

23797 kissé félrevezető, szóval továbbra is él a kérdesem, kiegészítve azzal hogy miért is vicces ez?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23849) Joshi válasza OPiiPO (#23848) üzenetére


Joshi
titán

Az a magyarázat hogy a fehér zaj helyett arra kell használni a tévét amire való. :B Lehet hogy nem ilyen egyszerű válaszra vártál, de ez a legreálisabb válasz. A bejáratást egyébként is a plazmásoktól szedtük, vagyis én onnan hallottam a dologról és nem hülyeség. Semmilyen gyári előírás nincs erről a dologról a használatiban, ez csak egy célszerű eljárás amit a sok-sok év alatt megfigyeltek a userek. De hogy fehér zajjal kell "etetni" a tévét az nonszensz. ;]

(#23850) daneel_hu válasza Joshi (#23846) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgy értem nem adnék 780e ft-ot egy bizonytalan 65e8-ért, ha lehet egy tökéletes 65e8-at beszerezni 915e ft-ért. (most ennyi 1-2 boltban)
Ez a különbözet már ilyen magasságokban nem sok.

Akkor - ha tényleg ez a felár valakinek fáj -, inkább egy biztos 65c8pla.
Szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.