Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#23895) BMW001 -> #18364

(#23889) allein -> Ahogy írták,

1: másolj át mindent a bemenetek közt (minden almenőből, kézileg, mert a "Másolás" funkció a főmenüben csak a főmenüt másolja + az újabb féle LG-ken a fehéregyensúly és Szín almenükben is van külön-külön egy-egy "Másolás", vagy "Alkalmazza az összesre" gomb, azokat is használhatod egyesével, de még mindig marad mit másolgatni kézileg),

2: A HDMI Fekete Szint-et össze kell hangolni a forrás és TV közt. Filmlejátszónál jobb az YCC/Alacsony/Korlátozott és TV oldalon a Magas párosítás, PC, játékkonzol esetén pedig az RGB/Magas/Teljes és a TV oldalon e mellé az Alacsony pár (az LG menüben iditán meg van fordítva mindenki máshoz képest a Magas/Alacsony, szóval az ellentéte kell, mint a forrás eszközön, nem ugyan az, de amúgy meg ahány féle menü, annyi nevet adnak külön az Alacsony-nak is, hogy alacsony, korlátozott, tv, video, stb és másik oldalon a Magas lehet kiterjesztett, szuper, PC, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23902) Joshi


Joshi
titán

Sony tévékre tölthető az Android TV 8 (Oreo). :K

(#23903) MPowerPH válasza janos666 (#23901) üzenetére


MPowerPH
félisten

36 -os csatornan vegre megtalalta. :R Finnyas egy valami ez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23904) UberMutant válasza MPowerPH (#23903) üzenetére


UberMutant
őstag

látod? megmondtam...

(#23905) MPowerPH válasza UberMutant (#23904) üzenetére


MPowerPH
félisten

Minden kutyunek jo volt a 44-es csatorna, csak ennek a tv -nek nem. De a 104-es is. Notik, telefonok, pc, nyomtato....

Don't Tread On Me

(#23906) polonic


polonic
félisten

Kérdeztem már ezt itt. De nem vagyok teljesen elégedett az eredménnyel.

Sportra, NFL-re, hogy kéne beállítani a B8 tv-t? A profil oké, inkább az interpoláció, bfi esetleg vagy az a true ciname, stb hogy legyen?

Ha csak simán a szakértői sötétet használom, akkor a labda mozgása nem az igazi. Ha élénre teszem a truemotiont, akkor homályos a labda.

Sport módban vannak képhibák. Lejjebb vettem az összes képmódosítót alacsonyra, így már egy fokkal jobb. De a színek túl élénkek ott.

(#23907) junior19 válasza janos666 (#23901) üzenetére


junior19
senior tag

Ezt a 2. pontot kifejtenéd bővebben, vagy nem rosszul írtad?
Mert nekem pont fordítva kell a tévén a HDMI fekete szint értékét beállítani.
Lejátszó YCC - TV fekete szint alacsony.
Lejátszó RGB - Tv fekete szint magas.
A képen is látszik egyébként, mert ha az YCC-hez a magast állítom, akkor a kép még jobban kivilágosodik, eltűnik a fekete, ha pedig az RGB a kimenet, akkor az alacsonynál még sötétebb lesz a kép, a fekete szint bezár. A fényerő alaphelyzetben 50-es értéken így. Persze be lehetne állítani mindkét verziót is a megfelelő fekete szinthez, csak akkor brutálisan kellene változtatni a fényerő értékén.
Webos 4, de van egy régebbi LG lcd is, azon talán még WebOs2 van, de azoknál is ezek a megfelelő fekete szint értékek, legalább is nálam.

codec project

(#23908) ^Boss válasza polonic (#23906) üzenetére


^Boss
őstag

készülsz a vasárnap-hétfő éjjelre? :C
remélem az öreg behúzza a hatodikat :R

de hogy on is legyen benne:
én a neten és talán itt is linkelt [még talán a PH-s tesztben is benne van] beállításokkal nézek sportot, azzal nálam (vagy legalábbis számomra) jól néz ki

(#23909) daneel_hu válasza polonic (#23906) üzenetére


daneel_hu
addikt

Felejtsd el az interpolációt ilyen gyors mozgású labdáknál. (tenisz, hoki stb...)
Mindenképpen hibázni fog az algoritmus, bárki bármit mond.

50 fps nem elég?
Csak kérdem... mert tenisznél elég. Szerintem focinál is, mert ott többségében lassabb a labda.
A hoki az durva, ott nagyon gyors.

Illetve hokinál is az a baj, hogy sokszor oldalról veszi a játékot a kamera, míg tenisznél mindig hárulról/kicsit felülről.

[ Szerkesztve ]

(#23910) renatto


renatto
őstag

Az LG az OLED-re koncentrál a jövőben.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23911) polonic válasza daneel_hu (#23909) üzenetére


polonic
félisten

Kérdés, hogy a sport1-2 tényleg 50 fps-t ad?

Nem tudom, mit kéne csinálni. Csak nekem furcsa és az eddig próbált dolgok sem adják nekem.

(#23912) polonic válasza ^Boss (#23908) üzenetére


polonic
félisten

Igen. Bízom benne. :K

(#23913) daneel_hu válasza polonic (#23911) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs, de sport 1-en is szoktam nézni tenisztornákat és a 25 fps nézhetetlen tenisz esetén.
Ez biztos.
Tök mindegy mit interpolálsz, nézhetetlen.

Az 50 viszont úgy jó ahogy van.

Szerk.: az eredeti stream amit ELVILEG vesznek, az tuti 50 és 60 fps.
Van tennistv előfizetésem, szoktam nézni számítógépen. AZ biztosan ennyi.
Az, hogy ezzel mit művelnek a csatornák az passz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23914) PuMbA válasza polonic (#23911) üzenetére


PuMbA
titán

TV adás kötelezőn 50 fps, nincs más szabvány :) Web-es TV viritykálások általában 25 fps-ek szoktak lenni sávszélesség kímélés miatt. Az összes képjavítót kikapcsolva és gyenge interpolációval érdemes sportot nézni.

[ Szerkesztve ]

(#23915) daneel_hu válasza polonic (#23911) üzenetére


daneel_hu
addikt

Belenéztem most a kedvedért.
EURO1 HD-n valami Snooker buli van = tuti 50 fps.
SPORT 2 HD-n studiobeszélgetés de = 50 fps.
SPORT 1 HD-n reklám... = 25 fps. (szaggat is mint állat.)

Interpoláció kikapcsolva.

50 fps elég ezekre a sportokra, ha nem akkor valami gond van a tévéddel vagy veled.
A hoki az tényleg necces, de az mindenhol necces, tehetsz rá 100 fps-t is, akkor sem tudod majd hol van a korong. :DD

(#23916) polonic


polonic
félisten

Köszi!

Adok neki mégegy esélyt akkor mindent kikapcsolva.

Az lehet, hogy a true cinema kavar be kicsit? Mert az meg a 24 fps-es filmekhez kell kapcsolni, igaz?

(#23917) daneel_hu válasza polonic (#23916) üzenetére


daneel_hu
addikt

Real Cinema?
Azt nem kell bekapcsolni, de az sem baj ha be van. (nálam be van)

Plazmáról jösz vagy LCD-ről? :R

(#23918) polonic válasza daneel_hu (#23917) üzenetére


polonic
félisten

Hát, őőő. LG flat CRT-ről. :DDD

LCD és plazma totál kimaradt.

(#23919) PuMbA válasza polonic (#23916) üzenetére


PuMbA
titán

True cinemát kapcsold ki TV adásnál :)

(#23920) Madwe válasza PuMbA (#23919) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az be se kapcsol valójában, hacsak nem olyan a forrás, ahol értelme lenne, nem :D?

[ Szerkesztve ]

(#23921) Joshi válasza renatto (#23910) üzenetére


Joshi
titán

Szerencsétlen LG, mire jönne a lóvé OLED panelekből, addigra Samu is kint lesz vele. Ilyen ez a popszakma. ;]

(#23922) Madwe válasza Joshi (#23921) üzenetére


Madwe
nagyúr

samsung is gyárt oledet majd? milyen hírről maradtam le :D?

(#23923) MPowerPH válasza Joshi (#23921) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem hiszem... Samsung eddig nem erre alapozott, probalja bizonyitani, hogy nem az OLED a jo irany. Amolyan maganyos lovagot jatszik, miutan mar a nagyobb gyartok, Sony, Panasonic, Philips is beallt a sorba. Sot, a Philips 65OLED973 a kovetkezo kinezettem, nem is LG. Csak amultam es bamultam nem regen egy kiallitott darabot, mar akkor mozgolodott a bankkartya a zsebemben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23924) Partz válasza MPowerPH (#23923) üzenetére


Partz
senior tag

2 éven belül lesz a Samsungnak saját oled megoldása, ebben szinte biztos vagyok. Már belátták hogy lcd-vel nem húzhatják a végtelenségig, ők is az önkibocsátó technológiákban látják a jövőt. A micro-led még odébb van, pláne most hogy nyakunkon a 8K. Viszont komoly quantum-dot/oled fejlesztések mennek náluk a háttérben, amiről tavaly többször is hallani lehetett. Prototípus készülékeik már tavaly is voltak, jövőre már gyártást terveznek.

Joshi

Azt azért tegyük hozzá a Samsungnak iszonyat nehéz dolga lesz ha beakarja hozni LG-t, azért több lépés előnyben vannak velük szemben tömeggyártás tekintetében. Samsung eleinte inkább a prémium panel szegmensre fókuszálhat, míg a woled elkezd lecsorogni a közép kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#23925) daneel_hu válasza Joshi (#23921) üzenetére


daneel_hu
addikt

És nyilván ők annyira szuper üzleti tervvel rendelkeznek, hogy ez a szegmensük is azonnal nyereséget for termelni. ;]

Ugyan nem vagyok annyira izgatott mint mások, de ahogy hallom ez a hajlítható LG-tévé is megmozgatja a fantáziákat.
Nyilván azt sem védették le. :R

[ Szerkesztve ]

(#23926) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Megjött a 65C8, első körben egy rövid teszt körre bekötve:
- banding mentes, nagyon jó uniformitás: úgy látszik év közben tényleg tekertek a gyártáson vagy csak a panellottón kijött az 5-ös
- rtings beállítások alapnak jók, a későbbiekben a de-judder, de-blurral biztosan sokat fogok még tesztelni, hogy meglegyen a nyertes, ezen kívül kb. az oled fényerő az egyéni preferencia, minden más másolható onnan
- PC-ről HDR meghajtás: rossz hogy ilyenkor manuálisan kell beállítani a windowst, de túlélem (Kodi-ról nyomom, lehet hogy valami szipiszupi program autó átteszi, ha a forrás HDR)
- HDR Planet Earth: belesüt a szemedbe a Nap...
- sötétség: vagy 8 évnyi lcd után nagyon fura, hogy egyes jeleneteknél tényleg sötét van, meg kell szokni, hogy van ilyen opció, hogy a sötétben állnak alakok és nem a szürkeségben. Pl. Deuce egy jelenetében egy sötét raktárban álló fekete férfinél megállítottam a jelenetet és az OLED lightot végignyomkodtam, mert elsőre nem volt világos (haha), hogy itt most ezt a panel cseszi el, vagy az alkotó ezt akarta, mivel nem sokat lehetett látni az arcból, csak a szeme villogását (nyilván utóbbi).
- oled light: nálam a dark roomra ajánlott 20 alacsony lesz, értem én ezt a 100/120-ra kalibrálást, de a 40-45 már sokkal szimpibb, bright roomra meg 65-70
- bár nem oled, de emlékezzünk meg róla: az 55 és a 65 col között NAGY a különbség
- és igen, teljesen más kávéház, mint a sony w828 volt, pedig anno kategóriájában jó TV-nek számított

(#23927) dh66e válasza xerobyte (#23926) üzenetére


dh66e
veterán

Használd sokáig.
Nekem is olyan sonyt vált majd (829),de már csak az E széria játszik majd idén valmikor.....

(#23928) daneel_hu válasza xerobyte (#23926) üzenetére


daneel_hu
addikt

Grat a tévéhez.

(#23929) renatto válasza Joshi (#23921) üzenetére


renatto
őstag

Ha bejönnek a Samu számításai és havi 5.000-et le tudnak gyártani, az akár 60.000 is lehet évente, míg az LG tavaly 2.9 milka OLED panelt szállított. Na ez a konkurencia bizonyosan a semmivel egyenlő. ;] (azzal számítva sikerül neki működő OLED panelt gyártania, de lehet az sem jön már össze)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23930) daneel_hu válasza renatto (#23929) üzenetére


daneel_hu
addikt

És gondolom az évi 2,9 millió eladott panel/tévé(?) mögött nincs semmi amely kihozza ezt az egészet nyereségessé.
Azért gyártanak oledet, hogy mindenkinek jó legyen, nekik azért annyira ne... :R

(#23931) polonic válasza xerobyte (#23926) üzenetére


polonic
félisten

Szuper!

Ha megvannak a megfelelő beállítások a de-judder és de-blur részen, akkor oszd meg azokat. :K

(#23932) torma1981 válasza dh66e (#23927) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem vennék E-s tv-t. Csak hangban másabb semmi másban. Ha meg ilyen tv-t veszel akkor ahhoz ajánlott egy hangrendszer.

(#23933) Zilko87 válasza renatto (#23929) üzenetére


Zilko87
tag

Kénytelenek voltak ennyit leszállítani, mivel minden második tv panelcserére szorult! ;]

[ Szerkesztve ]

(#23934) daneel_hu válasza torma1981 (#23932) üzenetére


daneel_hu
addikt

A felhasznált anyagok egy része más mint a C-nél.
Részemről tetszik a domináns üveg és valamennyi fém, (persze van benne műanyag is)

A 77C8PLA azért kéne helyette. :R

(#23935) daneel_hu válasza polonic (#23931) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olyan nem lesz, ezt borítékolom. ;]

(#23936) torma1981 válasza daneel_hu (#23934) üzenetére


torma1981
veterán

Okés az lehet, hogy több benne a fém, üveg, de nem szebb a képe és jóval drágább. Annyit nem ér. Szerintem.
Inkább egy C és max egy hangfalszett.

(#23937) daneel_hu válasza torma1981 (#23936) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt el tudom fogadni, nincs is ezzel semmi gond de ez az egyéni preferenciák kérdése.
Nekem számít az anyag, bár van az az opció amiért hajlandó vagyok műanyagabb cuccot venni.
(emlegetett 77C8PLA)

Van aki a fürdőszobájába a legócskább csempét megveszi, mert az is jó a kád vagy a zuhanyzó mellé.
Mások vagyunk. :)
A tévé a nappali része és mint olyan, nekem a számít a kinézete/anyaga.

(#23938) renatto válasza Zilko87 (#23933) üzenetére


renatto
őstag

A Samsungnak pont az élettartammal (és ár és mennyiség) voltak gondjai korábban. :DDD No de majd olyan vesz Samsungot aki 1 (fél ;] ) évre tervez. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23939) torma1981 válasza daneel_hu (#23937) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem 55B7v van. Csak egy alap. :D Szerintem marha szépen mutat fent a falon. Nekem is számít a minőség, de nem minden áron.

(#23940) daneel_hu válasza torma1981 (#23939) üzenetére


daneel_hu
addikt

E865 EMAG 899k... C865 MM 799k.
100k a különbség.

(#23941) renatto válasza daneel_hu (#23937) üzenetére


renatto
őstag

Ha ugyanannyiba kerülne mint a C8 mindenki az E8-at venné. Épp azért gyártanak ilyet, mert van akinek megéri a felár! :K És még van W model is, meg 77" szóval ezeket is meg kell vennie valakinek. Kinek mekkora a pénztárcája, ez csupán pénz kérdés. Én is E8-at vennék vagy AF9-et ha dizájn lenne a szempont.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23942) daneel_hu válasza renatto (#23941) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nagyon szép a C, E és W... nekem mindhárom tetszik. A W nagyon túlárazott, pedig el tudnám fogadni. :DD Nem biztos, hogy mindenki E-t venne C helyett ugyanolyan áron. Baromi jól néz ki a C is, kicsit konzervatívabb a design. De nagyon szép.
Ha lenne 77C8PLA 1,2 m brutto körül habozás nélkül azt vettem volna ráfizetéssel.

A W pedig futurisztikus. El tudnám képzelni, de ahhoz szét kéne fúrni a tévé mögötti kőfalat.
Nem is fúrni, inkább megbontani.
Viszont ez 77 colban súlyos pénz. ;]

(#23943) torma1981 válasza daneel_hu (#23942) üzenetére


torma1981
veterán

Én a W-től félnék. :D Annyira vékony, törékenynek tűnik. Nagyon nem kellene a falat vésni mert nem egy marha nehéz tv, ha mágnás tapasztja oda. :D Nekem 65 elég lenne. Annál nagyobb nem kellene.

(#23944) dh66e válasza torma1981 (#23932) üzenetére


dh66e
veterán

Nos meglátom, nem kell kapkodom. :D
B8-C8 árban ugyanott volt(MM) lehet év közben is megjátszák ezt.C8-E8 vonatkozásában.
Pofára mindegyik tettszik egyébként,E8 számomra kicsit minőségibbnek hat.

(#23945) daneel_hu válasza torma1981 (#23943) üzenetére


daneel_hu
addikt

De muszáj lenne, bárhová teszed a W-t... mert a kijelzőt és az elektronikát összekötő kábelt illik elrejteni.
Mindenképp bontani kell a falat még akkor is ha csak símán festve van.
Vagy... behúzod egy műanyag tokba a kábelt, de az szvsz elég prosztó egy ilyen műszaki cikk esetén.

Maga a tévé elektronikája a soundbarban van.
És ezt a tévét csak a falra tudod tenni, nincs opció talpra.

[ Szerkesztve ]

(#23946) torma1981 válasza daneel_hu (#23945) üzenetére


torma1981
veterán

Ja ez igaz. A kábel elrejtésre nem gondoltam. :D Na mindegy szerintem ilyen gondunk nem lesz úgy sem. :D

(#23947) daneel_hu válasza torma1981 (#23946) üzenetére


daneel_hu
addikt

88Z9 :C

(#23948) Joshi válasza renatto (#23929) üzenetére


Joshi
titán

Nem az ár miatt várom a Samu OLED-et, hanem az esetleges jobb minőségű panelek miatt. Ha beégés és banding mentesek lesznek, ráadásul 1000-1200nit fényerővel szép fehérrel, akkor már megérte. Ha erre még magasabb színteret kapunk 12bit társaságában, az már csak hab a tortán. :D

(#23949) Freem4n4253


Freem4n4253
újonc

Sziasztok.
Ma voltam a dunakeszi auchanban, és miközben nézegettem a tv ket észrevettem, hogy az egyik LG oled tv-n hatalmas nagy beégés van középen. Gondolom régóta megy rajta a demó videó. Ez mennyire jellemző?
Eddig tetszett az oled, de kezdek kicsit félni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#23950) Pro Koryak válasza Joshi (#23948) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Nem az ár miatt várom a Samu OLED-et"
Hanem mert 'S'-el kezdődik ;]

Amúgy, ha valamiben jobb lesz a Samu microled, oled, mint az LG féle, akkor meg azért lesz drágább.
Megszopjuk ismét az árakkal, főleg ahogyan a Samu áraz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.