Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-24 01:52:51

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24501) Partz válasza daneel_hu (#24497) üzenetére

Partz
(senior tag)

Szerintem is Panának van legszolidabb dizájnja, négyzetes talp egy hengeres nyakkal, ebben mi tud ronda lenni? Mondjuk a tavaly előtti EZ950 jobban tetszett, a soundbaros verziót is nagyon eltalálták a maga eleganciájával. Panánál inkább az anyaghasználat kérdéses, nagyon műanyag lett az összhatás. Ellenben az E8 azzal az indokolatlan nagy lelógó üveglappal a hátán annyira nem jön be, átmegy giccsbe. :S

Ha már itt tartunk a Sony oled tv-i, régi Bravia monolithic dizájn a maga karakterességével az etalon nálam a mai napig. Bár az idei oled tv-ik íves fém talpa elég ellentmondásosra sikeredett. :/

(#24502) daneel_hu válasza Partz (#24501) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Borzalmas az a talp szerintem, talán csak az AF8 rondább összhatásában.
Szolid és fantáziátlan.
De élőben már nem emlékszem a Panára, nem rémlik túlzottan.
A SONY nem rossz de főleg döntve néz ki jól. AF9 vagány.

Nálam az LG-k közül mind tetszik ami 2018-as, kivéve G8, az csúnya. A B8, C8, E8, W8 mind gyönyörű.
Az E8-nál pedig a lelógó üveglap van beleállítva a talpba függőlegesen, statikailag is ez tartja a tévét.
Viszont falra téve ez értelmét veszíti, és abban a pillanatban "indokolatlan" lesz. :)
Egyébként egy teljesen minimál style, hogy a rákba lehet giccs? :P

A Z9 ezzel az alsó dobozzal nem tudom mi akar lenni.

(#24503) polonic

polonic
(nagyúr)

DolbyVision tartalmaknál melyik képmód is az ajánlott?
És kell azt majd finomhangolni?

(#24504) Joshi válasza polonic (#24503) üzenetére

Joshi
(félisten)

Milyen tévénél is? Rákérdezhetek? LG? ;]

LG-n kívül jelenleg csak a Sony támogatja a DV-t, de ott a DV külön profilként működik, nem lehet változtatni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24505) viera válasza Partz (#24501) üzenetére

viera
(őstag)

Szerintem is szép a Panasonic talpa.Engem a plazmára emlékeztet,meg masszívabb is.Az LG nekem túl bazári,talán a B8 a legszebb.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24506) daneel_hu válasza alaves (#24498) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Azért csak fel lehetne imádkozni a falra valahogy a "doboz" nélkül. :R

[link]

(#24507) alaves válasza daneel_hu (#24506) üzenetére

alaves
(aktív tag)

...de legalább van típusszáma és az már jelenthet valamit, a Samsung 75" microLED TV még a láthatáron sincs :(

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#24508) Balika911 válasza daneel_hu (#24506) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Megjelenés után kiderül:

"Once the specifications are finalized, we will update our product page for the TV to reflect its full specifications. LG has not disclosed anything about mounting for this TV yet...^IFV"

(#24509) Strezi válasza alaves (#24507) üzenetére

Strezi
(senior tag)

Innen megy, tessék képben :D

Evolv Shift Air, Ryzen 3950x, 2080Ti, 32GB@3600, 1TB NVME 4.0 SSD

(#24510) krx21 válasza Strezi (#24509) üzenetére

krx21
(veterán)

Na, ezt el tudnám képzelni egy 3m-ről egy kiváló hangrendszerrel... :K :K :K

(#24511) Tulku válasza krx21 (#24510) üzenetére

Tulku
(veterán)

Valószínű itt már látszana a 4k és a full HD közötti különbség is....

(#24512) janos666 válasza Skipper (#24491) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Az 50Hz-et tényleg nehéz megszokni, nekem ~30 perc kellett, hogy ne akarjon "felrobbanni", másik jó 30-60, mire már tényleg nem zavart, de még láttam néha, viszont mire ledaráltam azt a 2-3 részt egy ~40 perces sorozatból, másnap már nem volt gond a következő részekkel. De nem tudom elfogok-e szokni tőle, mert nagyon ritkán nézek 50Hz anyagot.

A 60Hz (60 és 24 Hz bemenet) BFI ezerszer szokhatóbb. Ha a Sony LCD max fokozatát meg bírtad szokni, akkor ez sima ügy kéne, hogy legyen. Ha csak kisebb fokozaton használtad az LCD-n, akkor kellhet egy kis mély levegő.
Én szinte mindig bekapcsolva hagyom, a Windows asztalon is. Egyedül akkor veszem észre, hogy zavaróan vibrál (már a 60Hz is), ha nagyon stresszes/ideges + fáradt/másnapos vagyok (ami szerencsére ritka), és úgy felejtem magam egyhuzamban amúgy is hosszú időre a TV előtt. Akkor át szoktam pöckölni a másik SDR ISF módra, ami úgy van beállítva, hogy ugyan azt a képet adja (fény, gamma, stb), csak nem villog.
Ha úgy felejtem (BFI off) és másnap elkezdenék játszani, vagy akár csak lassan görgetni lefelé egy szöveget miközben olvasgatom is (pl. csak gyorsan átfutok egy cikket, beleszemezgetve, hogy el akarom-e rendesen olvasni valamelyik bekezdését), akkor hamar beüt a "folyik a kép" pánik (ki mit tett az italomba? :DDD) és hogy "mi ez a szar LCD, ki lopta el a f@sza kis kijelzőmet?", aztán eszembe jut visszakapcsolni BFI-s képmódba. ;]

Nagy megváltás lett volna, ha már 2 éve kapunk egy DisplayPort 1.4 HBR3 csatlakozót, akkor legalább az SDR Windows asztal lehetne állandóan 2160p120@RGB@8bit, egyedül a HDR-el kéne bíbelődni (játékhoz átrakni 4:2:2-be, vagy filmhez ledobni 120-ról 24Hz-re, és máris befér a 10bit is).
Persze most már tényleg küszöbön a HDMI 2.1 a TV oldalán, ami még jobb lesz, bár VGA hozzá még hírből sincs (+ amilyen árazások repkednek a VGA piacon, TV-vel egyszerre cserélni nyilaló fájdalom lesz, vagy emiatt +1 év időhúzás mikortól megjött).

[ Szerkesztve ]

(#24513) Krisztian101

Krisztian101
(tag)

Sziasztok!

Elegem lett az LCD LED TV-k bevilágítós, szürkefeketéjéből és a közel sem homogén fekete hátteréből... Kinéztem ezt az OLED TV-t: LG OLED55EG9A7V

Néztem tesztet, jókat írtak, de inkább független tapasztalatból kérnék infót.

Tudtok erről valamit? Konzol játékok mennének rajta, meg filmek. TV adást sosem nézek. Kell tartanom a beégéstől vagy bármi olyan hátránytól, ami megint oda juttatna, hogy nem tudom élvezni a képet csak agyalok, hogy ez nem jó így (tudom ez azért szubjejtív is)

[ Szerkesztve ]

(#24514) OPiiPO válasza Krisztian101 (#24513) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

összefoglaló megvolt? ;)

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#24515) Krisztian101 válasza OPiiPO (#24514) üzenetére

Krisztian101
(tag)

Upsz, nem, már nézem is!

(#24516) Pro Koryak válasza Krisztian101 (#24513) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Ezt hol sikerült, használt?

(#24517) Tulku

Tulku
(veterán)

Eldöntöttem....55B7V bemegy a hálóba és 65" lesz a nappaliban....most jön a mit vegyek történet, de C8 És Pana 800 között lesz a választás...

(#24518) Tulku válasza Tulku (#24517) üzenetére

Tulku
(veterán)

Kérdés:

- Nekem a B7 belső lejátszója tökéletesen megfelel
- Vajon a Pana fz800 belső lejátszója van-e olyan?

:R

(#24519) renatto válasza Tulku (#24517) üzenetére

renatto
(őstag)

Jó sokáig cívódtál rajta! ;]

[ Szerkesztve ]

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - LG OLED65C9 - Xbox One X Project Scorpio Edition

(#24520) OPiiPO válasza renatto (#24519) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

most 3-4 hétig nem tud majd új órát venni ;]

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#24521) Tulku válasza OPiiPO (#24520) üzenetére

Tulku
(veterán)

Na....ahelyett hogy segítenétek....csakaszóbeszéd :O

Tehát van-e a pana belső játékosa olyan mint az LG?

Áruk egyforma....Pana nekem szívügyem, jó dolgokat gyárt, de most az LG B7 lejátszója és távja nagyon meggyőzött...

(#24522) OPiiPO válasza Tulku (#24521) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

ok, csakhogy konstruktív is legyek: biztos átgondoltad hogy a webOS-t és az LG távirányítót elhagyod a Pana megoldásokért :F
Szerintem alaposan próbáld ki a Panát vétel elött.

[ Szerkesztve ]

(#24523) krx21 válasza Tulku (#24518) üzenetére

krx21
(veterán)

Én maradnék az LG-nél. Pláne ha tetszett a kezelhetősége...

(#24524) janos666 válasza Tulku (#24521) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog (1)

Esetleg ragassz egy Panasonic matricát az LG talpára, ha az úgy segít. ;]

(#24525) UberMutant válasza janos666 (#24524) üzenetére

UberMutant
(senior tag)

vagy szereld falra, és akkor nem számít a talp.

(#24526) Tulku

Tulku
(veterán)

Na bakker...igen, az LG kezelése több mint kívánatos....gondolkodóba estem.... :F

(#24527) Joshi válasza Tulku (#24526) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ha minden OLED egyforma és az LG kezelhetősége és távja megfelel neked, akkor min gondolkozol? Esetleg valami hiányérzeted van az LG-nél? ;]

ui.: én a helyedben kivárnám a 2019-es Pana teszteket, aztán ha jók lesznek akkor év vége felé vennék egyet akciósan. Az idei Panák már Dolby Visiont is tudják.

[ Szerkesztve ]

(#24528) polonic válasza Joshi (#24504) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Lg, igen.
Cinema vagy home cinema mód ajánlott? Az utóbbi kicsit világosabb.

(#24529) daneel_hu válasza Tulku (#24526) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Tényleg.
Röhejes, mennyire meg lehet szokni a jót és természetes, hogy van.
De ha nincs... :R

Először furcsa volt ez a magic remote-dolog, de nagyon hamar meg lehet szokni.
És jó. :)

(#24530) alaves

alaves
(aktív tag)

Németországban az 55B8 999€, a 65B8 pedig 1555€.

https://www.mydealz.de/deals/lokal-berlin-lg-55-b87-fur-999eur-und-65-b87-fur-1555eur-media-markt-alexa-1339454

ott van rakásra...

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#24531) FollowTheORI válasza alaves (#24530) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Jó kis akció... máris elkezdték szórni? :)

Pedig még piacon sincs az új széria... akkor szokták.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24532) Tulku válasza daneel_hu (#24529) üzenetére

Tulku
(veterán)

A kezelés egy dolog, de én mindent a saját játékosával játszom...tehát ha a pana ebben elmarad akkor mindenképp LG lesz...viszont ezt nem igazán tudom lecsekkolni sehol sem... :F

(#24533) FollowTheORI válasza Tulku (#24532) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Bemész egy MM-be, vagy Euronicsba vagy ahol van kitéve panasonic tévé, és megkéred az eladót hogy tesztelhesd le. :)

Ennél többet nem tehetsz. Szerintem amúgy LG valószínűleg jobb/kompatibilisebb.
Szoftverben és kezelésben LG a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24534) Tulku válasza FollowTheORI (#24533) üzenetére

Tulku
(veterán)

Igen az lesz....
Úgy vagyok vele, hogy valóban pana rajongó vagyok, a plazmáik megvettek kilóra, de ott is a perifériák voltak hiányosak...
A Partz által linkelt videóban a szemüveges sárga nagyon nyomja a panát (nyilván igaza van) de pl az mennyire befolyásolja a belső játékos képességeit, hogy a panán nincs csak 2.0-ás USB port...(?)

(#24535) Partz válasza Tulku (#24534) üzenetére

Partz
(senior tag)

Mindegyik tv-nek megvan a maga erőssége. Panának legjobb a színkezelése, legprofibb mozis egyéb alap beállítások ott vannak. Most volt egy közel 50 perces videó flatpanels-en, érdekes a téma. Filmes színkeverésről volt szó nagy vonalakban, ahol szintén Pana oled-et használnak ilyen célból, kliens referenciaként. Nem véletlen.

Viszont LG jobb támogatással bír, ott a WebOS és bizony a Dolby Vision döntő lehet, ahogy terjed a formátum. Finomhangolva egyáltalán nincs eget verő különbség a két tévé között. Ez mindenkinek az egyéni preferenciája kell, hogy legyen. Én magamnak mivel olyan beállítottságú vagyok Panát választanám. Viszont öcsém is most keres tévét és ő is oled-ben gondolkodik, neki gondolkodás nélkül az LG-t javasoltam, ismerve a tévézési szokásait.

*Egyébként a Panán is van usb 3.0 port, de megint a szokások. Én tévéről közvetlen sose játszok le tartalmat, mindig van vmi átjátszó hdmi-n.

(#24536) torma1981 válasza Partz (#24535) üzenetére

torma1981
(addikt)

Én akkor sem vennék Panát. Jó márka, de a gariztatásáról nem írnak jókat. LG meg a legjobb. OLED-nél meg ez nagyon fontos. Árban is jobb az LG. 1-2% van max köztük. Azt meg nem is látja az átlag ember.

(#24537) renatto válasza Tulku (#24534) üzenetére

renatto
(őstag)

Hacsak nincs valami nagyon komoly érv a Pana mellett - mint mondjuk LG oldalon a távirányító vagy DV - akkor én is LG-nél maradnék.

[ Szerkesztve ]

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - LG OLED65C9 - Xbox One X Project Scorpio Edition

(#24538) hjtz4t3wrseg válasza renatto (#24537) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(senior tag)

A DolbyVision-t egy média lejátszó sem kezeli.
Akkor mi értelme van ? :F :F :F

(#24539) Partz válasza hjtz4t3wrseg (#24538) üzenetére

Partz
(senior tag)

A legtöbb idei-tavalyi uhd blu-ray lejátszó kezeli, én egy Sony ubp-x700-at használok többek közt media lejátszás gyanánt, ide tartoznak a DV mkv-k.

[ Szerkesztve ]

(#24540) polonic válasza hjtz4t3wrseg (#24538) üzenetére

polonic
(nagyúr)

A tv saját medialejátszója is kezeli a DV, ha az film mp4 konténerben van.

(#24541) viera válasza Partz (#24535) üzenetére

viera
(őstag)

Én ezért is maradok a Panasonic-nál.WebOS,Dolby Vision nem érdekel.Meg én is külső lejátszót használok,egy Dune HD Max 4K-t.

(#24542) Pro Koryak

Pro Koryak
(őstag)

Igen, LG-nél nagyon korrekt a szervizháttér. Ha nem így lenne, sokan megszívták volna, itt a fórumon is + nem lenne ennyi LG oled tulaj.
Akkor nagyobb rálátás lenne, milyen a többi oled minősége az LG-hez képest.

(#24543) renatto válasza hjtz4t3wrseg (#24538) üzenetére

renatto
(őstag)

Ahogy előttem is írták az LG belső lejátszója kezeli. Természetesen licensz engedély kell hozzá amit Dolby valamiért nem ad a külső lejátszó gyártóknak (tisztelet a kivételnek OPPO).

(#24544) viera válasza renatto (#24543) üzenetére

viera
(őstag)

Csak sajnos az Oppo befejezte a Blu-Ray lejátszókat,most meg követte a Samsung.Lassan lehet,hogy követi a többi is sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#24545) renatto válasza viera (#24544) üzenetére

renatto
(őstag)

Annak ehhez sok köze nincs. Ettől függetlenül egy 200-300k lejátszót amúgy sem engedhet meg magának a nagy többség...

(#24546) viera válasza renatto (#24545) üzenetére

viera
(őstag)

Az is igaz...

(#24547) Sepp válasza viera (#24546) üzenetére

Sepp
(csendes tag)

Sziasztok! LG oled tvvel gondom lenne, hol tudom bejelenteni? Akár helyszínen is javítják? Mi a tapasztalat? Köszi

(#24548) daneel_hu válasza Sepp (#24547) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

(#24549) Sepp válasza daneel_hu (#24548) üzenetére

Sepp
(csendes tag)

:R

(#24550) Tulku

Tulku
(veterán)

65 C8 lett....majd írok...BFI katasztrófa, de a felhasználói mozgás javítás sokkal jobb mint a B7-en..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.